منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شایعات مشارکت AMD و MediaTek – در رویای تسخیر بازار تراشه های تلفن همراه ، افزایش یافته است

شایعات مشارکت AMD و MediaTek – در رویای تسخیر بازار تراشه های تلفن همراه ، افزایش یافته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شایعات مشارکت AMD و MediaTek - در رویای تسخیر بازار تراشه های تلفن همراه ، افزایش یافته است

AMD و MediaTek سازنده تراشه هایی هستند که در سال های اخیر عملکرد خوبی در زمینه خود داشته اند. از یک سو ، AMD با معماری ZEN به دستاوردها و موفقیت های غیرقابل انکاری در بازار پردازنده های رومیزی دست یافته است و از سوی دیگر ، مدیاتک به دلیل تسلط بر بازار گوشی های هوشمند ارزان و متوسط ​​، رشد قابل توجهی را در بازار گوشی های هوشمند تجربه کرده است. اگرچه به نظر می رسد که هر دو شرکت راه پیشرفت خود را یافته اند ، اما در صورت همکاری با یکدیگر چه نتیجه ای خواهد داشت؟ به گفته DigiTimes ، MediaTek و AMD در حال پیوستن به یک سرمایه گذاری مشترک هستند که به تیم قرمز اجازه می دهد در بازار تلفن همراه پیشرفت بیشتری داشته باشد.

همکاری AMD و MediaTek – شریک جدید تیم قرمز پس از سامسونگ

اگرچه این گزارش در حال حاضر فقط یک شایعه نیست و نمی توان آن را خیلی جدی گرفت ، اما اگر واقعیت داشته باشد می توانیم توسعه چیپست های موبایل با پردازنده های MediaTek و ساختار گرافیکی AMD RDNA 2 را تصور کنیم ، این برای اولین بار اتفاق نمی افتد ، البته ، زیرا سامسونگ قبلاً چیپست Exynos نسل بعدی خود را به پردازنده گرافیکی AMD مجهز کرده است. اما با همکاری AMD و MediaTek ، می توانیم چیپست های سفارشی بیشتری را برای دستگاه های تلفن همراه و راه حل های جدیدی مانند اتصال 5G با کارایی بالاتر ، منابع بیشتر برای Wi-Fi یا اتصال شبکه برای انتقال فایل های بزرگ در زمینه فناوری تلفن همراه را مشاهده کنیم.

به گزارش دیجی تایمز ، نسل بعدی تراشه های Exynos ، بر اساس واحد گرافیکی RDNA 2 ، اولین تراشه های مجهز به پردازنده گرافیکی خواهد بود که در همه کشورها منتشر می شود. از آنجا که صنعت موبایل بر طراحی رابط کاربری پیچیده تر ، قابلیت های قدرتمند برنامه نویسی و موارد مشابه تمرکز می کند ، عملکرد گرافیکی بهبود یافته در قسمت های مختلف تلفن های همراه احساس می شود ، نه فقط در بازی. چیپست Samsung Exynos RDNA 2 همچنین از فناوری بازنویسی و سایه پردازی با سرعت متغیر پشتیبانی می کند.

AMD و MediaTek

تراشه ساز تایوانی AMD را در بازار موبایل افزایش می دهد

AMD سابقه همکاری با مدیاتک را در گذشته داشته است ، زمانی که AMD تراشه Wi-Fi RZ608 را با همکاری تراشه ساز تایوانی توسعه داد و گفته می شود که این تراشه با نام Mediatek MT7921K تولید و به بازار عرضه شده است. همکاری بین دو شرکت هنوز ادامه دارد ، اما در مقیاس بسیار کوچک. اما در مشارکت جدید ، این دو شرکت از تولید تراشه های Wi-Fi راضی نخواهند بود و برنامه های بزرگتری مانند تولید تراشه حتی برای لپ تاپ ها خواهند داشت.

کوالکام بیش از هر سازنده تلفن همراه دیگری با AMD همکاری می کند. یکی از پروژه های مشترک دو تولیدکننده تراشه ، توسعه تراشه مودم Gigabit LTE از Snapdragon بود که برای پلتفرم های موبایل بر اساس تراشه های Raizon بهینه شده بود. اما اگر شایعه جدید درباره همکاری با مدیاتک صحت داشته باشد ، شاهد ورود AMD به بازار تراشه های موبایل کم و متوسط ​​با همکاری تراشه ساز تایوانی خواهیم بود. هنوز هیچ یک از شرکت ها این سرمایه گذاری مشترک را تأیید نکرده اند. AMD قصد دارد برای اولین بار فناوری گرافیکی خود را برای دستگاه های تلفن همراه معرفی کند – هدفی که انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2022 محقق شود.

  • مدیاتک ، رقیب زیر آب کوالکام که بازار موبایل را در دست گرفته است
  • لیزا سو مدیرعامل AMD عضو هیئت مشاوره علم و فناوری شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.