منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شلاق بزرگ Asus هنگام ساخت GeForce RTX 3080 Ti TUF OC – یک پد با پشتیبانی حرارتی بگذارید!

شلاق بزرگ Asus هنگام ساخت GeForce RTX 3080 Ti TUF OC – یک پد با پشتیبانی حرارتی بگذارید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شلاق بزرگ Asus هنگام ساخت GeForce RTX 3080 Ti TUF OC - یک پد با پشتیبانی حرارتی بگذارید!

به نظر می رسد شتاب تولیدکنندگان در تولید محصولات به دلیل عدم موجودی موجود در بازار و تلاش برای رفع نیازهای مصرف کنندگان آنقدر زیاد است که در خط تولید کارخانه های سخت افزار اشتباهات بزرگی رخ می دهد. به خصوص در مورد کارت گرافیک ، که مدت زیادی نمی گذرد که EVGA در تولید پرچمدار سری RTX 30 و نقص لحیم کاری در این محصول اشتباه کرده است و اکنون ایسوس ، دیگر سازنده اصلی کارت گرافیک جهان ، یک اشتباه عجیب داستان از این قرار است که چند روز پیش یکی از کاربران Reddit دلیل داغ شدن بیش از حد کارت گرافیک GeForce RTX 3080 Ti TUF OC را کشف کرد و حالا او این دلیل شگفت انگیز را با سایر کاربران در میان گذاشته است.

در GeForce RTX 3080 Ti TUF OC هیچ پد وجود ندارد

این فرد با نام کاربری kamaloo92 ، پس از عیب یابی کارت گرافیک خود که در دمای بالاتر از حد نرمال کار می کند ، سعی می کند این قسمت را باز کند و با صحنه عجیبی روبرو می شود. پس از بازکردن جلد کارت گرافیک ، مشخص می شود که یک طرف ترموپادهایی که برای حافظه VRAM در کارت گرافیک استفاده می شود در Asus RTX 3080 Ti TUF OC وجود ندارد!

این کاربر پس از چند روز تلاش برای راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری که می تواند این مشکل را حل کند ، کارت گرافیک خود را باز می کند ، اما فایده ای ندارد و مشخص نیست که چرا دمای VRAM در این کارت گرافیک در It بیش از حد بالا رفته است. به گزارش kamaloo92 ، دمای Tj روی این کارت گرافیک تقریبا همیشه 110 درجه سانتیگراد است که دمای بسیار بالایی است.

در GeForce RTX 3080 Ti TUF OC هیچ پد وجود ندارد

بنابراین شروع به کار کرد و پس از بازکردن کارت گرافیک متوجه کمبود پد های حرارتی در یک طرف این قسمت شد. به گفته این کاربر ، نشانه هایی از یک پد حرارتی در پشت جلد که VRAM را می پوشاند وجود دارد ، اما خود تراشه های VRAM کاملاً تمیز هستند. او معتقد است که ممکن است قبل از قرار دادن هیت سینک روی PCB ، پد های گرمایی از جای خود خارج شده باشند. کارت گرافیک ایسوس در این دما به طور عادی کار می کند و حتی سیستم راه اندازی مجدد نمی شود ، اما به دلیل داغ شدن بیش از حد ، مشکل حرارتی داشت.

مشکلات تولید قطعات چیست؟

پس از شناسایی عیب کارت گرافیک ، کاربر از پدهای حرارتی Gelid GP-Extreme 1.5 میلیمتری برای VRAM و VRM و پد 3 میلی متری در اتصالات کارت گرافیک و هیت سینک اصلی برای VRM استفاده می کند. دمای کارت گرافیک پس از این اقدامات حداکثر تا 80 درجه سانتیگراد کاهش می یابد که دمای قابل قبولی است. چند روز پیش ، یکی دیگر از کاربران Reddit باگ دیگری را در یکی از کارت های گرافیک انویدیا گزارش کرد که به گفته این کاربر ، خمیری که فقط برای پوشش VRAM استفاده می شد ، نیز روی ماتریس GPU قرار داده شده بود که باعث مشکلات حرارتی شد. روی کارت گرافیک RTX 3080 FE.

شلاق بزرگ Asus هنگام ساخت GeForce RTX 3080 Ti TUF OC - یک پد با پشتیبانی حرارتی بگذارید!

همانطور که گفته شد ، تعدادی از این قبیل مشکلات در ماه های اخیر وجود داشته است ، از نقص تولید تا تشخیص اجسام عجیب در برخی سخت افزارهای سیستم ، که باعث اختلاف نظرهای زیادی در بین کاربران کامپیوتر شده است. شاید دلیل همه اینها شرایط سخت فعلی در کارخانه های بزرگ مانند انویدیا باشد. وقتی حجم کار زیاد ، استرس ناشی از ترس از بیماری عروق کرونر قلب و البته استفاده از نیروهای کم تجربه به دلیل کمبود نیروی کار ، همه اینها بر کارایی این افراد تأثیر می گذارد و نتیجه آن مشکلی در قطعات تولید شده است. شرایط سختی که بعید است به زودی پایان یابد.

  • EVGA آسیب کارت RTX 3090 را اعلام کرد – لحیم کاری بد است!
  • BIOS را برای رفع مشکل کارت EVGA RTX3090 به روز کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.