منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شکسته شدن رکورد برای ذخیره سازی – تولید کننده هارد دیسک Seagate

شکسته شدن رکورد برای ذخیره سازی – تولید کننده هارد دیسک Seagate

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شکسته شدن رکورد برای ذخیره سازی - تولید کننده هارد دیسک Seagate

اگرچه تصور می شد که ظهور SSD ها باعث کاهش عرضه هارد دیسک های مکانیکی قدیمی و برچیدن نسلی از حافظه های کم سرعت در چند سال می شود ، اما این امر نه تنها اتفاق نیفتاد ، بلکه تقاضای قابل توجهی برای هارد دیسک ها در بازار وجود داشت. به به در سه ماهه دوم سال جاری ، دوباره شاهد افزایش نسبی عرضه هارد دیسک از تولیدکنندگان بودیم ، به طوری که در این مدت رکورد جهانی ذخیره سازی اطلاعات شکسته شد. با وجود کاهش تقاضا برای هارد دیسک از طرف مصرف کنندگان عادی و تمایل بیشتر برای خرید SSD با سرعت بالا ، هارد دیسک های تجاری اولین انتخاب برای کاربران تجاری هستند و تقاضا برای هارد دیسک های تجاری افزایش یافته است.

Seagate و وسترن دیجیتال در ماه ژوئن اعلام کردند که قصد دارند با افزایش چشمگیر فروش هارد دیسک به لطف ارز رمزنگاری شده Chia Quinn و ماینرهایی که به استخراج ارز دیجیتال علاقه مند هستند ، تولید هارد دیسک را افزایش دهند. این در شرایطی رخ داد که میزان عرضه هارد دیسک ها در سال های گذشته کاهش یافته بود و سال گذشته برای اولین بار عرضه SSD از تعداد هارد دیسک ها بیشتر شد.

شکسته شدن رکورد برای ذخیره سازی - تولید کننده هارد دیسک Seagate

رکورد ذخیره سازی در سه ماهه دوم سال 2021 شکسته شد.

اما طبق گزارش TrendForce ، حدود 68 میلیون هارد دیسک در سه ماهه دوم سال 2021 به بازار عرضه شده است که 5 درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافته است. در مقابل ، Nidec ، بزرگترین ارائه دهنده هارد دیسک جهان ، 64 میلیون هارد دیسک را در سه ماهه دوم گزارش داد ، در حالی که در سه ماهه اول 63 میلیون هارد دیسک داشت. TrendForce تفاوت ظریفی است.

ذخیره ساز Seagate با 28 میلیون هارد دیسک با ظرفیت کل 152 هگزابایت در سه ماهه دوم همچنان پادشاه بازار است. با این حال ، وسترن دیجیتال ، علیرغم قرار گرفتن در رتبه دوم ، نسبت به سه ماهه اول سال رشد بیشتری (9)) داشت و توانست 25.4 میلیون هارد دیسک با ظرفیت کل 148 هگزا بایت ارائه دهد. توشیبا ، تولید کننده ژاپنی ، با 14 میلیون هارددیسک با ظرفیت تقریبی 50 هگزابایت ، سومین تولید کننده بزرگ هارد دیسک در جهان است. در مجموع ، تولیدکنندگان هارد دیسک 350.7 هگزابایت فضای ذخیره سازی منتشر کرده اند که یک رکورد جدید است. با کاهش ارزش چیا زیر 300 دلار تا رسیدن به 1685 دلار ، این رشد ممکن است در آینده نزدیک معکوس شود. با وجود افزایش فروش هارد دیسک های تجاری ، کاهش تقاضا برای هارد دیسک های مصرفی همچنان ادامه دارد.

  • تاریخ انتشار هارد دیسک های Seagate 20TB به طور رسمی اعلام شد
  • 3 زیگابایت فضای ذخیره سازی توسط Seagate از ابتدا تاسیس شده است
  • دستگاه های ذخیره سازی جدید IDITA معرفی شده اند – دیسک های SSD پرسرعت مناسب برای گیمرها

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.