منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صفحه نمایش حافظه Vengeance DDR5 Corsair – نسل جدیدی از کیت ها

صفحه نمایش حافظه Vengeance DDR5 Corsair – نسل جدیدی از کیت ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

صفحه نمایش حافظه Vengeance DDR5 Corsair - نسل جدیدی از کیت ها

ما شاهد اولین نمایش حافظه Vengeance DDR5 از شرکت Corsair هستیم ، بنابراین نام تجاری دیگری مجموعه حافظه جدید خود را ارائه کرد. شرکت کورسیر اولین نگاه به نسل جدید ، خاطره ای از انتقام را ارائه می دهد.

متأسفانه هیچ مشخصه ای برای سری جدید مانند فرکانس یا قابلیت اورکلاک وجود ندارد ، اما با نزدیک شدن به معرفی خانواده پردازنده های Alder Lake S به عنوان اولین سری رومیزی که از حافظه جدید پشتیبانی می کند ، شاهد انتشار مشخصات خواهیم بود. استاندارد مطابق مشخصات JEDEC ، حافظه استاندارد DDR5 4800 مگاهرتز و 1.1 ولت در حالت پایه خواهد بود. با این حال ، پتانسیل اورکلاک به عوامل مختلف مانند کیفیت تراشه یا PMIC یکپارچه (طرح مدیریت توان یکپارچه) باز می گردد.

  • تصاویری از Core i9 12900K – Intel Hybrid Giant
  • پردازنده مادربرد 12900K Z690 AORUS Tachyon GIGABYTE با حافظه 8000 DDR5
  • معیار Core i9 12900 در UserBenchmark در مادربرد ROG Maximus Z690 Extreme

صفحه نمایش حافظه Vengeance DDR5 Corsair

صفحه نمایش حافظه Vengeance DDR5 Corsair

این شرکت در حال حاضر سه نمونه حافظه Vengeance ، RT ، RS و PRO SL را ارائه می دهد که هر کدام دارای یک نوار بزرگ RGB در بالای صفحه هستند.

خاطره ای از انتقام
خاطره ای از انتقام
خاطره ای از انتقام

همچنین انتظار می رود Corsair سری حافظه Dominator DDR5 را معرفی کند ، که توسط شرکت در وب سایت رسمی برای استاندارد جدید مشخص شده است.

حافظه DDR5 غالب

در همین حال ، Corsair در حال حاضر نمونه هایی از مهندسی حافظه DDR5 را در اختیار منتقدان قرار می دهد تا با پردازنده های Alder Lake آزمایش کنند.

نسل دوازدهم سری Core از معماری ترکیبی جدیدی با ترکیب هسته های کوچک (کم مصرف) و بزرگ (قدرتمند) استفاده می کند. این سری جایگزین Rocket Lake S می شود ، اما از PCI Express 5.0 ، سوکت جدید LGA 1700 و حافظه DDR5 پشتیبانی می کند. اینتل همچنین برخی از ویژگی های کلیدی Alder Lake را در اسلاید ذکر کرده است ، از جمله معماری ترکیبی ، از جمله Golden Cove (جانشین Willow Cove) و Gracemont (معماری نسل بعدی Atom). هسته های Golden Cove از فناوری Hyper Threading پشتیبانی می کنند ، در حالی که هسته های Atom دارای طراحی بدون Hyper Threading هستند.

از نظر ارتباطات و ورودی / خروجی ، نسل دوازدهم از PCI Express Gen 5.0 و PCI Express Gen 4.0 ، Wi-Fi 6E و Thunderbolt 4 پشتیبانی می کند. گزینه های زیادی برای بخش حافظه وجود دارد ، از جمله DDR5 و DDR4 برای پلت فرم رومیزی و LPDDR5 و LPDDR4 برای پلت فرم تلفن همراه.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.