منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طبق آمار ، میزان خرابی SSD در حال افزایش است

طبق آمار ، میزان خرابی SSD در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق آمار ، میزان خرابی SSD در حال افزایش است

دستگاه های ذخیره سازی سخت برای مدتی (SSDبه دلیل ماهیت عدم وجود اجزای متحرک ، مقاومت در برابر ارتعاش ، دوام کلی و سرعت خواندن / نوشتن بسیار بالا در مقایسه با هارد دیسک (HDD) ، بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار می گیرد. این روزها کمتر لپ تاپ یا رایانه شخصی یافت می شود که SSD ندارند و بسیاری از کاربران حتی با استفاده از SSD فقط در چند مرحله سیستم های قدیمی و قدیمی خود را ارتقا می دهند. اما پست اخیر ارسال شده توسط Backblaze (ذخیره سازی ابری) ، روند رو به رشد SSD ها را تقریباً مانند یک هارد دیسک نشان می دهد!

وظایف مشابه برای SSD و HDD در مراکز داده

SSD ها توسط طیف وسیعی از کاربران ، از گیمرها گرفته تا مراکز داده بزرگ ، عمدتا به دلیل افزایش سرعت ، کاهش تأخیر و افزایش دوام مورد استفاده قرار می گیرند. اما این یک پست جدید از اندی کلاین که توسط Backblaze منتشر شده است ، تمام معادلات را تغییر می دهد و داستانی کاملاً متفاوت در مورد طول عمر و قابلیت اطمینان این دستگاه ها را بیان می کند. Backblaze یک ارائه دهنده خدمات ذخیره سازی و بایگانی ابری با چهار مرکز داده در ایالات متحده و اروپا است. شرکت پیشران سرور راه اندازی، گزارش را ذخیره کنید، عیب یابی سیستم بستگی به دستگاه های HDD و SSD دارد. هر دو دستگاه برای برنامه های یکسان استفاده می شوند و علاوه بر اجرای روی سرور ، نوشتن / خواندن و حذف مداوم فایل ها را ارائه می دهند.

طبق آمار ، میزان خرابی SSD در حال افزایش است
نمودار طول عمر داده SSD و مرکز داده HDD

آمارها با آنچه می بینید متفاوت است

این شرکت نمودار میزان شکست SSD ها و HDD هایی را که وظایف مشابهی را در محیط ذخیره سازی ابری در جدیدترین داده های خود در مرکز خطای مرکز داده انجام داده اند ، منتشر می کند. در نگاه اول ، به وضوح می بینیم که میزان خرابی SSD ها بسیار کمتر از HDD ها است ، اما واقعیت کمی متفاوت است. اندی کلاین در نشریه خود خاطرنشان می کند که هارد دیسک های ذکر شده در این آمار معمولاً چندین سال از SSD های مورد بحث قدیمی تر هستند و طبیعتاً ساعت کار آنها بسیار طولانی تر است. ارقام ارائه شده توسط Backblaze نشان می دهد که آمار خرابی SSD های مورد استفاده در سال 2018 نشان می دهد که HDD ها در آمارها از سال 2014 مورد استفاده قرار گرفته اند. اکنون کافی است آمارهای مربوط به خرابی فزاینده HDD ها را در دوره 2014 تا 2017 مقایسه کنید. با میزان خسارت SSD از سال 2018 تا 2021 (که از نظر طول عمر و عملکرد برابر است) ، برای درک تفاوت آماری به همان اندازه در نمای اولیه ، به نظر می رسد که اینطور نیست ، زیرا SSD ها فقط آغاز هستند.

طبق آمار ، میزان خرابی SSD در حال افزایش است

این مقایسه آماری این سال را ایجاد می کند که آیا میزان خرابی SSD در سال های آینده و همچنین هارد دیسک ها به طور چشمگیری افزایش می یابد؟ اگر این اتفاق واقعاً رخ دهد ، باید انتظار داشته باشیم که از سال آینده به بعد شاهد افزایش ناگهانی خرابی های Backblaze SSD باشیم. Backblaze مرتباً گزارش خسارت را در دستگاه های مختلف خود منتشر می کند که می تواند بسیار مفید باشد. SSD ها را با هارد دیسک مقایسه کنید. تا آن زمان ، بحث بر ترجیح یک درایو بر درایو دیگر ادامه می یابد ، در نهایت اندازه بودجه و نوع نیازهای کاربر که در نهایت تصمیم کاربر را برای انتخاب دستگاه تعیین می کند.

کدام درایوها را ترجیح می دهید و چرا؟ در قسمت نظرات به ما بگویید.

نشریات مشابه:

  • راهنمای خرید حافظه SSD در ایران (به روز رسانی پاییز 1400)
  • معرفی جدیدترین SSD سیگیت – IronWolf 525
  • راز وسترن دیجیتال برای کاهش کیفیت SSD ها

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.