• خانه
  • تکنولوژی
  • طراحی برنامه: به کسب و کار اجازه می دهد گام های بزرگی بردارد

طراحی برنامه: به کسب و کار اجازه می دهد گام های بزرگی بردارد

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
طراحی برنامه: به کسب و کار اجازه می دهد گام های بزرگی بردارد


وقتی فقط 10 دقیقه فرصت دارید از گالری ملی لندن دیدن کنید، چه کار می کنید؟ شما به سرعت در مورد نقاشی های ون گوگ می پرسید، سپس گل های آفتابگردان را پیدا می کنید و سپس استراحت می کنید. در مدت زمان کوتاهی بهترین تجربه را خواهید داشت. طراحی اپلیکیشن موبایل شبیه این بازدید است که در آن افراد طراحی اپلیکیشن را در چند ثانیه حس می کنند.

رابط کاربری تصویری از UX ترسیم می‌کند، زیرا مردم وقت ندارند روی یک رابط کاربری بد تلف کنند. آنها به دنبال گل آفتابگردان در طراحی اپلیکیشن شما هستند. اگر بارگذاری تصاویر در وب سایت بیش از حد طول بکشد، چیدمان جذاب نباشد، عناصر طراحی به درستی سازماندهی نشده باشند و طراحی به هم ریخته به نظر برسد، کاربران برای رها کردن برنامه وقت نمی گذارند.

بیایید انگشتان پا را در آب فرو کنیم تا بفهمیم آمار چه می گوید:

  • 75 درصد از مردم زمانی را صرف خواندن محتوایی می کنند که به زیبایی طراحی شده است، زمانی که 15 دقیقه زمان دارند تا در برنامه حرکت کنند.
  • اگر تصاویر برای مدت طولانی بارگیری شوند، 90٪ از مردم استفاده از برنامه را متوقف می کنند.
  • 74 درصد از بازدیدکنندگان به برنامه بازمی گردند اگر تجربه کاربری خوبی ارائه دهد.

آمار UI و UX نشان می دهد که تسلط بر هنر طراحی اپلیکیشن ضروری است، در غیر این صورت بازی را از دست خواهید داد. قبل از اینکه عمیق تر به درک چگونگی ایجاد یک طراحی انحصاری بپردازیم، اجازه دهید به طور خلاصه مفهوم اساسی طراحی اپلیکیشن را درک کنیم.

فهرست

  • طراحی اپلیکیشن چیست؟
  • تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟
  • مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟
  • چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

طراحی اپلیکیشن چیست؟

طراحی اپلیکیشن قسمت جلویی اپلیکیشن موبایل است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و به آنها اجازه حرکت در اپلیکیشن را بدهند. رابط بصری فقط ترکیبی از رنگ ها، فونت ها، انیمیشن ها، دکمه ها و دیگر عناصر طراحی نیست. در عوض، فراتر از تجسم غنی است. تیم طراحان و توسعه دهندگان تحقیقات بازار را انجام می دهند، نمونه اولیه ایجاد می کنند، مصاحبه هایی با کاربران انجام می دهند و آزمایش های دقیقی را برای توسعه رابط کاربری برنامه انجام می دهند که نمایش روان UX را تضمین می کند.

طراحی اپلیکیشن ترکیبی عالی از طراحی UI و UX است که در نهایت مسئول ارائه یک تجربه شگفت انگیز است. UI یک رابط بصری است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و UX بخشی تعاملی از رابط است که به کاربران اجازه می دهد به طور یکپارچه با برنامه تعامل داشته باشند. بیایید تفاوت بین این دو را درک کنیم.

طراحی UI

طراحی یک رابط کاربری مربوط به حل نمایش گرافیکی عناصر بصری مانند طرح رنگ، آیکون ها، تایپوگرافی و فاصله در چیدمان است که آن را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر و جذاب می کند. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن هویت برند را به نمایش می گذارد که به جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.

طراحی UX

طراحی UX شامل تعامل روان کاربران با طراحی اپلیکیشن، شناخت بهتر احساسات، ادراکات، احساسات، رضایت و قضاوت مشتریان است. هرچه دسترسی و تعامل با عملکرد برنامه آسان تر و آسان تر باشد، طراحی UX بهتر در نظر گرفته می شود.

تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟

تفاوت بین UI و UX

اغلب طراحی UI و UX به درستی درک نمی شود. معمولاً اگر طراحی رابط کاربری باعث شود کاربران محصول/خدمت را تجربه کنند، پس شما یک طراح UX هستید. این بزرگترین افسانه است. این مانند – اگر بتوانید مشکل را در خط لوله حل کنید، یک لوله کش هستید.

طراحی UI و UX دو چیز متفاوت هستند، اما اصلا قابل مقایسه نیستند. هر دو از مجموعه ای از اجزای طراحی مختلف تشکیل شده اند که با هم تجربه کاربر را تشکیل می دهند. با این حال، استفاده از این دو اصطلاح به جای یکدیگر اشتباه است.

“رابط کاربری بر روی محصول متمرکز شده است، مجموعه ای از عکس های فوری در طول زمان، که مختص سبک بصری، ساختار، برچسب ها و موارد دیگر است. UX بر روی کاربر و سفر او در محصول تمرکز دارد. – اسکات جنسون، استراتژیست محصول سابق در گوگل.

مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟

مزایای طراحی UI / UX

بهینه سازی بهره وری

رابط کاربری کاملاً تحقیق شده و طراحی شده این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند جستجو کنند و به راحتی در برنامه حرکت کنند. مصرف کنندگان را راضی می کند و شانس خرید فوری را بهبود می بخشد که به نوبه خود کارایی و بهره وری را بهبود می بخشد.

تبدیل بهبود یافته

تحقیقات مصرف‌کننده و تست قابلیت استفاده به شناخت ساختار ناوبری، طرح‌بندی، حداقل طراحی و محتوایی که کاربران دوست دارند در برنامه‌ای که آنها را مجذوب می‌کند ببینند، کمک می‌کند. می‌توانید نکات طراحی اپلیکیشن را برای کمک به طراحی یک طراحی متمرکز بر کاربر در نظر بگیرید که نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد و حفظ مشتری را به حداکثر می‌رساند.

ثبات را بهبود بخشید

طراحی UI و UX فقط در مورد افزودن متوالی اجزای بصری نیست. در عوض، استفاده از ترکیب مناسبی از اجزای طراحی UI و UX است که ظاهر و احساس منحصر به فردی را به اپلیکیشن موبایل ارائه می‌کند. طراحی سفارشی که تمام عناصر بصری را به صورت هماهنگ و متوالی مرتب می کند، بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد.

کاهش هزینه های طراحی

طراحی خوب برنامه ریزی شده زمان، منابع و سرمایه گذاری در تلاش هایی را کاهش می دهد که در غیر این صورت در ساخت عناصر طراحی نامناسب یا غیر ضروری تلف می شوند. علاوه بر این، احتمال تغییر یا ارتقاء مکرر طرح را از بین می برد که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی می شود.

به همین دلیل است که شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل همیشه نظرسنجی‌های سفارشی را برای طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند، که تلاش غیرضروری را که در طراحی مکرر از بین می‌رود، حذف می‌کند، که باعث کاهش بیشتر هزینه‌های توسعه می‌شود. این تحقیق امکان ایجاد یک طرح طراحی متناسب با نیازهای کاربران را فراهم می کند، که باعث می شود طراحی برنامه به یکباره تایید شود یا نیاز به تغییرات بی اهمیت داشته باشد.

یک لبه اضافی بگیرید

در مقابل پس‌زمینه رقابت شدید، شرکت‌ها تقریباً محصولات/خدمات مشابهی را با تفاوت‌های جزئی ارائه می‌کنند، که این امر باعث می‌شود برنامه با طراحی منحصربه‌فرد متمایز شود. طراحی اپلیکیشن می تواند بازدیدکنندگان را درگیر کند، آنها را وادار کند بارها و بارها برگردند و خرید کنند. طراحی انحصاری برنامه به کسب و کار اجازه می دهد تا خود را به طور انحصاری در بازار نشان دهد.

چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

فرضیه محصول

در ابتدا از مشتری خواسته می شود تا محدوده پروژه را به اشتراک بگذارد تا تیم بتواند اهداف پروژه و مشکل واقعی را که برای مخاطب هدف حل می کند حدس بزند و به دنبال آن انتظارات برای طراحی بصری وجود دارد. اطلاعات برای تشریح احتمالات و چالش های احتمالی در طراحی برنامه از همان ابتدا بسیار مهم است.

افتتاحیه کارگاه

پوشیدن کفش‌های مصرف‌کننده برای شناسایی نیازها و چالش‌های مصرف‌کنندگانی که با آن‌ها روبرو هستند، مهم است. کارگاه اکتشاف به آشکار شدن واقعیت جهانی کمک می کند. بهترین طراحان اپلیکیشن شروع به انجام تحقیقات عمیق در بازار و تحقیقات کاربر کرده اند تا به طراحی اپلیکیشنی دست پیدا کنند که کاربران آن را دوست داشته باشند و اپلیکیشن را در بازی نگه دارد.

این تحقیق شامل تجزیه و تحلیل رفتار کاربر، عادات مرور، ترجیحات محتوا و سایر مدل‌ها از طریق نظرسنجی و مصاحبه است. به شما امکان می دهد ارتباط عاطفی را با کاربران هدف ایجاد و تقویت کنید.

یک قاب سیم UX ایجاد کنید

ساختار قاب سیمی

به ارائه رابط کاربری یک اپلیکیشن سطح پایین قبل از طراحی، قاب سیم گفته می شود که ساختار رابط کاربری، تعاملات و انتقال ها را مشخص می کند. ابزارهای متعددی در دسترس هستند که طراحی قاب های سیمی را با استفاده از گزینه های کشیدن و رها کردن دکمه ها، فلش ها، اشکال و موارد دیگر را برای طراحان آسان تر می کند.

قاب کابل اتصالی به مشتری ایده تقریبی از نحوه عملکرد طراحی برنامه آینده در یک جریان می دهد. این یک جایگزین خوب برای آزمایش آب با ایجاد یک قاب کابل UX است، به جای کشف مجدد چرخ هنگام ایجاد یک طرح برنامه. برای ساخت یک قاب سیمی موثر می توانید این نکات را دنبال کنید.

نمونه سازی

نمونه‌های اولیه از دقت پایین تا بالا ایجاد می‌شوند که به تیم طراحی اجازه می‌دهد تا با جریان برنامه ارتباط برقرار کند و طراحی را به صورت بصری به مشتری تجاری تجربه کند. نمونه اولیه دیجیتال نسبتاً طراحی آینده برنامه را بازتولید می کند. توسعه نمونه‌های اولیه با دقت پایین پس از ایجاد فریم ترجیح داده می‌شود زیرا این یک رویکرد ارزان و زمان‌بر است. وقتی هدف از نمونه سازی، آزمایش ظاهر و احساس برنامه است، با یک نمونه اولیه با دقت پایین سرویس می شود، هدر دادن پول هیچ فایده ای ندارد.

طراحی UI

ما یک مطالعه UX انجام دادیم، یک قاب سیمی ایجاد کردیم و یک نمونه اولیه ساختیم تا بدانیم برنامه چگونه کار می کند و ظاهر آن چگونه است. نتیجه به دست آمده پس از تست UX و تکرار با طراحی UI شکل می گیرد. در اینجا، طراحان UI با فونت ها، طرح های رنگی، دکمه ها، انیمیشن ها، تصاویر طراحی، اشکال و موارد دیگر آزمایش می کنند تا یک رابط کاربری شیک ایجاد کنند.

تست طراحی اپلیکیشن

رابط کاربری که یک بار طراحی شده است، بارها آزمایش شده و تکرار شده است تا اطمینان حاصل شود که هنگام راه اندازی برنامه، با مخاطبان هدف به خوبی پیش می رود. تست A/B، تست داخلی و بررسی‌ها برای اطمینان از تایید اعتبار طراحی توسط کاربران هدف و فراتر از انتظارات مشتری انجام می‌شود.

در نهایت، زمان به تصویر کشیدن یک طرح است

طراحی اپلیکیشن با استفاده از یک روش منعطف انجام می شود به طوری که تشخیص، ساختار، طراحی و آزمایش برای هر سرعت ادامه دارد. طراحی اپلیکیشن به تیم توسعه ارائه می شود و سپس به صورت قطعات برای تایید به مشتری تحویل داده می شود تا کارهای طراحی به صورت متوالی حرکت کنند.

آن را بپیچید

طراحی اپلیکیشن کار یک جو معمولی نیست. این نیاز به حرفه ای بودن، پیچ و تاب خلاقانه و طراحی زیبایی دارد که طراحی اپلیکیشن را دقیق می کند و به کسب و کار اجازه می دهد به اهداف دست یابد. ایجاد هنر طراحی اپلیکیشن مستلزم آن است که تمام نکات طراحی اپلیکیشن را مرور کنید و از استراتژی‌های طراحی تاکتیکی استفاده کنید که به نقشه‌برداری دقیق UI/UX از تحقیقات رابط کاربری تا تحویل طراحی اجازه می‌دهد. طرحی ایجاد کنید که فراتر از طراحی رابط کاربری باشد و یک UX غیر قابل مقایسه طراحی کنید.

نشریه طراحی اپلیکیشن: اجازه دادن به کسب و کار برای برداشتن قدم های بزرگ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.