طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید


خلاصه:

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب – مردم هنوز بین دو نمونه کار یعنی توسعه دهنده وب و طراح وب سردرگم می شوند. واضح است که اینها دو چیز متفاوت هستند که مربوط به وب یا “وب سایت” هستند. با این حال، حوزه هایی که در آن کار می کنند متفاوت است. حال اگر به شرایط و ضوابط پیوست نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد. یکی توسعه دهنده است، کسی که چیزی را می سازد یا از نظر فنی آن را کدگذاری می کند. در حالی که دیگری مربوط به طراحی است، طراحی که ظاهر وب سایت را طراحی می کند. ما وارد جزئیات خواهیم شد، بنابراین در مورد تفاوت بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب استرس نداشته باشید. بیایید بدون بحث بیشتر وارد جزئیات شویم.

مقدمه:

توسعه دهنده وب در مقابل طراح یکی از عباراتی است که در مورد استخدام شرکت های توسعه وب سایت حرفه ای برای ایجاد یک وب سایت به میان می آید. با این حال، این دو اصطلاح معمولا اشتباه گرفته می شوند. از آنجایی که هر دو در ایجاد یک وب سایت نقش دارند، معمولا اشتباه می شود. با این حال، اگر به ایده واضح تری از برنامه نویس وب در مقابل طراح وب نیاز دارید، این وبلاگ امروز مطلب مناسبی برای خواندن است. قبل از ادامه، بیایید نگاهی گذرا به تفاوت های طراحان وب و توسعه دهندگان وب بیندازیم.

توسعه دهندگان از زبان های برنامه نویسی برای توسعه ساختار اصلی وب سایت استفاده می کنند، در حالی که طراحان از بخش “خلاق” کل تصویر مراقبت می کنند. توسعه دهندگان با استفاده از کدها، خلق طراحان را زنده می کنند. بنابراین هیچ کس نمی تواند بگوید که یکی از دیگری مهمتر است. هر دو نقش متفاوتی دارند و به همان اندازه در ایجاد وب سایتی که پول و موفقیت تجاری را به ارمغان می آورد، مهم هستند. بنابراین اگر می خواهید توسعه دهندگان وب را برای پروژه خود استخدام کنید، درک این دو عبارت UI/UX designer در مقابل توسعه دهنده وب می تواند کمک بزرگی باشد.

محتوا

  • توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟
  • انواع طراحان وب
  • انواع توسعه دهندگان وب
  • طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب
  • توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب

توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟

وقتی صحبت از تیم توسعه وب می شود، توسعه دهندگان و طراحان ساختار اصلی تیم توسعه وب سایت هستند. آنها کسانی هستند که به شما کمک می کنند تا وب سایتی بسازید که کاملاً مطابق با روندها و چشم انداز کسب و کار شما باشد. یک توسعه دهنده وب کسی است که وب سایت شما را برنامه ریزی می کند در حالی که یک توسعه دهنده وب جذابیت بصری ایجاد می کند. این اصطلاحات را به تفصیل برای شما توضیح داده ایم.

طراح وب کیست؟

با آمدن به بخش اول کل برنامه نویس وب در مقابل طراح وب، اجازه دهید به تعریف طراح وب نگاهی بیندازیم. نقش طراح ایجاد جنبه بصری وب سایت است. هدف آنها ارائه مزایای ترکیبی طراحی وب جذاب و کاربرپسند است. هدف هر دو این است که بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت هدایت کنند. همچنین، آنها این شعار را دارند که آنها را برای مدت طولانی تری نگه دارند.

علاوه بر این، طراحان باید نگران این باشند که چگونه طراحی آنها بر کدنویسی وب سایت تأثیر می گذارد. این یکی از دلایلی است که طراحان باید با روندهای مدرن در طراحی وب همگام باشند. به طور خلاصه، طراحان ساختار سایت را ایجاد می کنند و توسعه دهنده آن را زنده می کند.

توسعه دهنده وب کیست؟

بخش دیگر توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، توسعه دهنده وب است. خب، نقش اصلی توسعه دهنده ساخت و حفظ ساختار اولیه وب سایت است. نقش آنها شامل جنبه های فنی مانند کدنویسی و استفاده از زبان های برنامه نویسی پیشرفته است. به طور خلاصه، توسعه دهندگان وب، ایده های طراحی وب سایت را که توسط طراحان ساختار یافته است، می گیرند و با کمک کدها آن را زنده می کنند و آن را به یک موجودیت کاملاً کارآمد تبدیل می کنند.

به بیان ساده، توسعه دهندگان وب سایت هایی را می سازند تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و با کسب و کارها تعامل داشته باشند. توسعه دهندگان وب نیز کد را آزمایش و اشکال زدایی می کنند. آنها همچنین با خدمات پس از راه اندازی مانند پشتیبانی مداوم، تعمیر و نگهداری، وصله سرور و غیره سروکار دارند.

طراح وب و توسعه دهنده وب: انواع طراحان وب

در مقایسه بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب، تیم طراحی نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید طراحان را بر اساس کاری که انجام می دهند به انواع مختلفی تقسیم کنید. به عنوان مثال، طراحی وب، طراحی بازی، طراحی اپلیکیشن، طراحی تعاملی و طراحی تجربه کاربری چند نمونه از طراحان وب هستند. با این حال، اساساً 3 نوع طراح وب با مجموعه مهارت های متنوع وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • طراحان UX
 • طراحان رابط کاربری
 • طراحان بصری

بیایید نگاهی دقیق تر به سه نوع اصلی طراحان بیندازیم.

1. طراح UX

آنها اطمینان می دهند که وب سایت به گونه ای مناسب طراحی شده است تا مشتریان را درگیر کند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد کند. در اینجا، طرح های انسان محور بسته به داده های جمع آوری شده ایجاد می شوند.

2. طراحان رابط کاربری

آنها بخش مهمی از فرآیند طراحی وب هستند. طراحان رابط کاربری برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت و بهینه سازی آن به گونه ای کار می کنند که باعث افزایش تبدیل شود.

3. طراحان بصری

طراحان بصری نقش جذابی دارند. آنها با چیدمان و عناصر بصری وب سایت کار می کنند. علاوه بر این، نمونه کارها آنها هر دو – طراحی UI و UX را ترکیب می کند. به عبارت دیگر، نقش کلیدی یک طراح بصری این است که اطمینان حاصل کند که رابط وب سایت از نظر بصری دلپذیر و آسان برای استفاده است!

انواع توسعه دهندگان وب

شما می توانید توسعه دهندگان وب با تخصص در فن آوری های مختلف را پیدا کنید، اگرچه 3 نوع اصلی توسعه دهنده وب وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • توسعه دهندگان وب فرانت اند
 • توسعه دهندگان وب بک اند
 • مجموعه کامل توسعه دهندگان وب

علاوه بر این، می‌توانید توسعه‌دهندگانی را بیابید که در فناوری‌های مختلف مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و بسیاری دیگر مهارت دارند. با این حال، همه آنها به سه دسته تقسیم می شوند. بیایید با جزئیات به آنها نگاه کنیم.

1. توسعه دهندگان وب فرانت اند

آنها وب سایت را با استفاده از CSS، HTML، جاوا اسکریپت و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) کدگذاری می کنند. آنها همچنین توسعه دهندگان سمت مشتری نامیده می شوند که مسئول کدنویسی و برنامه نویسی عناصر بصری یک وب سایت هستند. قسمت جلویی همان چیزی است که کاربران می بینند، به همین دلیل همپوشانی قابل توجهی بین توسعه دهندگان فرانت اند و طراحان وب وجود دارد.

2. توسعه دهندگان وب Back-end

آنها از ساختن چیزهایی مراقبت می کنند که در پشت صحنه می مانند، یعنی توسعه سمت سرور! این توسعه دهندگان پایگاه داده و سرور را با استفاده از زبان های استاندارد بالا مانند PHP، C++، Java، Ruby و حتی Node.Js کدگذاری می کنند.

3. توسعه دهندگان وب کامل

یک توسعه دهنده فول استک کسی است که از قسمت جلویی و پشتی یک وب سایت مراقبت می کند. آنها علاوه بر ساختن وب‌سایت‌ها با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی، سرورها، APIهای کد و پایگاه‌های داده پرس و جو را نیز پیکربندی می‌کنند.

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب: تفاوت اصلی که باید بدانید

اکنون که متوجه شدیم طراحان وب و توسعه دهندگان وب دو پروفایل متفاوت هستند، اجازه دهید تفاوت های اصلی بین آنها را بررسی کنیم. بنابراین در اینجا مورد انتظارترین توسعه دهنده وب در مقابل طراح است.

1. طراحان وب نیازی به کد ندارند

طراحان وب از ظاهر و ظاهر وب سایت مراقبت می کنند. بنابراین برای این منظور می توانند از ابزارهایی مانند فتوشاپ برای ایجاد تصاویر و ابزار نمونه سازی مانند InVision برای ساخت ماکت استفاده کنند. با این حال، هیچ یک از آنها نیاز به کدنویسی یا استفاده از زبان های برنامه نویسی وب سایت مانند HTML، CSS و غیره ندارند.

2. توسعه دهندگان وب عناصر بصری برای وب سایت ایجاد نمی کنند

توسعه دهندگان وب سایت را با استفاده از زبان هایی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برنامه ریزی می کنند. آنها از مهارت های کدنویسی برای ترجمه وایرفریم های طراح به وب سایتی استفاده می کنند که کار می کند و زندگی می کند! به طور خلاصه، آنها دکمه ها، طرح های رنگی و فونت های مورد استفاده در وب سایت را طراحی و برنامه ریزی نمی کنند، آنها برای پیاده سازی این عناصر در صفحات وب کدنویسی می کنند.

3. توسعه دهندگان وب گران تر هستند

با مقایسه هزینه توسعه دهندگان وب سایت در مقابل طراحان وب، دومی گران تر است. دلیل اصلی این افزایش در هزینه استخدام یک توسعه‌دهنده وب این است که تعداد طراحان بیشتر از توسعه‌دهندگان است، از این رو قانون عرضه و تقاضا اعمال می‌شود.

هزینه های توسعه وب سایت در سال 2022

توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب: کدام بهتر است؟

فرقی نمی‌کند که توسعه‌دهنده‌های فرانت‌اند را با توسعه‌دهندگان یا طراحان وب مقایسه می‌کنید، قضاوت اصلی به بخش «استخدام» برمی‌گردد. سوال این است که چه کسی را برای توسعه و راه اندازی بهترین وب سایت استخدام کنیم؟ خوب، پاسخ این است که شما به هر دو نیاز دارید. از آنجایی که کل قسمت دست به دست هم می دهد، نمی توانید از یکی از آنها صرف نظر کنید.

از این رو اصطلاح “تک شاخ” به وجود آمده است. اسب شاخدار فردی است که دانش استثنایی از هر دو طرف دارد – یک توسعه دهنده و یک طراح. چنین حرفه ای اختصاصی می تواند به تنهایی پروژه شما را از مرحله مفهومی به نمونه اولیه بصری و توسعه جلویی برساند.

خوب، تک شاخ ها برای پروژه های کوچکتر بهترین هستند. اما اگر ماهی های بزرگتری برای صید دارید، ایده خوبی است که توسعه دهندگان وب و طراحان وب را جداگانه استخدام کنید.

فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام

نتیجه:

به طور کلی، شما اکنون از توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، انواع طراحان و توسعه دهندگان وب و ارتباط بین آنها مطلع هستید. با این حال، یک چیز باقی می ماند این است که آیا شما باید خدمات توسعه و طراحی وب را برون سپاری کنید یا خیر؟ خوب، این تصمیم تا حد زیادی به بودجه و نیازهای پروژه شما بستگی دارد. هنگام استخدام، مطمئن شوید که متخصصان بسیار با تجربه ای دارید که طراحی و توسعه ساختار را ایجاد می کنند.

فقط برای اینکه شما را با یک یادداشت آخر بگذارم، به یاد داشته باشید که برای ساخت یک وب سایت به توسعه دهندگان برای ساخت آن و طراحانی برای طراحی ظاهر و احساس آن نیاز دارید!

پست طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.