منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عملکرد اصلی حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake – کامل نیست

عملکرد اصلی حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake – کامل نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عملکرد اصلی حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake - کامل نیست

بعد از مدت ها دوباره شاهد استاندارد مربوط به نسل جدید حافظه دسکتاپ هستیم ارائه اولیه حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake منتشر شد. این اولین بار نیست که شاهد عملکرد نسل بعدی DDR5 در پلتفرم اینتل هستیم ، اما این بار پردازنده مورد استفاده فرکانس بسیار بهتری نسبت به افشاگری قبلی دارد.

اگرچه این حافظه از 6400 مگاهرتز استفاده می کند ، اما وقتی سرعت خواندن بیش از 90 گیگابایت در ثانیه باشد ، عملکرد پیشرفت چشمگیری را نشان می دهد. از آنجا که ما احتمالاً هنوز نمونه مهندسی و البته کد اصلی را می بینیم ، جایی برای بهبود وجود دارد. اعداد و ارقام فاش شده ظاهراً برای سیستم مدل دل ناشناخته است.

  • اختصاصی: قیمت و معیار پردازنده های Intel Alder Lake
  • Intel ARC Alchemist Graphics Rivals RTX 3070 و RX 6700 XT – قیمت 100 دلار – 500 دلار
  • تصاویر کولرهای Intel Laminar برای پردازنده های Alder Lake

عملکرد اولیه حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake

عملکرد اولیه حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake

بخش نه چندان جالب داستان تأخیر حافظه است ، که هنوز در 92.5nns بسیار زیاد است ، اما شامل 40-40-40-85 ماژول زمان DDR5 است. پردازنده مورد استفاده برای آزمایش Core i5 12600K است و امتیاز تک هسته آن بر روی CPU Z (785.6) به اشتراک گذاشته شده است.

عملکرد اولیه حافظه DDR5 با پردازنده Alder Lake

در حال حاضر ، DDR5 چندان هیجان انگیز به نظر نمی رسد و البته مانند هر نسل جدید از حافظه ، این طبیعی است ، زیرا سریع ترین خاطرات نسل قبل معمولاً بهتر از چند استاندارد اول نسل جدید عمل می کند. وقتی تولیدکنندگان بتوانند DDR5 را به بلوغ نزدیک کنند ، ما می توانیم ماژول های منحصر به فردی را در بازار مشاهده کنیم.

نسل دوازدهم سری Core از معماری ترکیبی جدیدی با ترکیب هسته های کوچک (کم مصرف) و بزرگ (قدرتمند) استفاده می کند. این سری جایگزین Rocket Lake S می شود ، اما از PCI Express 5.0 ، سوکت جدید LGA 1700 و حافظه DDR5 پشتیبانی می کند.

هنوز مشخص نیست که اینتل در کدام خانواده بهبود عملکرد را اندازه گیری می کند ، اما شایعات اخیر نشان می دهد که سری Alder Lake S تا 20 درصد بهبود IPC را نسبت به Tiger Lake ارائه می دهد.

پردازنده اینتل

اینتل همچنین برخی از ویژگی های کلیدی Alder Lake را در اسلاید ذکر کرده است ، از جمله معماری ترکیبی ، از جمله Golden Cove (جانشین Willow Cove) و Gracemont (معماری نسل بعدی Atom). هسته های Golden Cove از فناوری Hyper Threading پشتیبانی می کنند ، در حالی که هسته های Atom دارای طراحی بدون Hyper Threading هستند.

محدوده نسل دوازدهم از نظر ارتباط و ورودی / خروجی از PCI Express Gen 5.0 و PCI Express Gen 4.0 ، Wi-Fi 6E و Thunderbolt 4 پشتیبانی می کند. گزینه های زیادی برای بخش حافظه وجود دارد ، از جمله DDR5 و DDR4 برای پلت فرم دسکتاپ و LPDDR5 و LPDDR4 برای پلت فرم تلفن همراه.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.