منو سایت

عملکرد لذت بخش GPU M1 Max با وجود شکست RTX 3080

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عملکرد لذت بخش GPU M1 Max با وجود شکست RTX 3080

بنچمارک های مختلفی برای عملکرد آخرین نسل از تراشه های خود اپل منتشر می شود که همگی نشان از قدرت قابل توجه این چیپست های جدید و پیشرفت کامل نسبت به نسل قبلی خود دارند. چیپست های M1 Pro و M1 Max که اولین بار در مک بوک پرو اپل برای سال 2021 معرفی شدند، مشخصات و عملکرد بسیار خوبی دارند. همچنین پردازنده گرافیکی این چیپست ها امیدوارکننده است، اما نه به آن اندازه که اپل ادعا می کند. بر اساس آخرین بنچمارک ها، پردازنده گرافیکی M1 Max اگرچه از قابلیت های مناسبی برخوردار است، اما قادر به رقابت با گرافیک اختصاصی قدرتمند امروزی نیست. چیپست رده بالای M1 Max با پردازنده گرافیکی 32 هسته ای به راحتی توسط نسخه 100 واتی گرافیک RTX 3080 انویدیا شکست می خورد.

عملکرد GPU M1 Max در بازی ها

اگرچه نسل جدید مک بوک پرو هنوز وارد بازار نشده است، اما رسانه ها و منتقدان به این محصولات رسیده اند و نقدهایی از این دستگاه ها منتشر می شود. با توجه به قدرت عظیم چیپست های جدید اپل، بسیاری از مصرف کنندگان مشتاق هستند تا ببینند این تراشه ها در بازی ها چگونه عمل می کنند. خوشبختانه یوتیوب با نام مستعار Dave2D نتایج عملکرد گرافیکی این چیپست ها را در برخی عناوین منتشر کرده است.

بر اساس این نتایج، مک بوک پرو 2021 مجهز به تراشه 32 هسته ای M1 Max به نام Tomb Raider که با رزولوشن 1440p اجرا می شود، توانست 83 فریم در ثانیه تولید کند. در مقابل لپ تاپ مجهز به Nvidia RTX 3060 با توان 70 وات در این بازی 79 فریم بر ثانیه را با همان رزولوشن ارائه می کند. بنابراین رقابت تنگاتنگی بین گرافیک میان رده انویدیا و چیپست قدرتمند اپل وجود دارد. اما نسخه 100 واتی لپ تاپ GeForce RTX 3080 بازی را با سرعت 112 فریم بر ثانیه اجرا می کند. M1 Pro، چیپست ضعیف اپل با پردازنده گرافیکی 14 هسته ای، توانست تنها 57 فریم در ثانیه را به عنوان Tomb Raider تولید کند.

عملکرد GPU M1 Max در بازی ها

اوج کارایی و عملکرد در چیپست های نسل بعدی اپل

باید در نظر داشته باشید که این نسخه از گرافیک انویدیا در واقع یک مدل کم مصرف است، زیرا برخی از تولیدکنندگان لپ تاپ نیز از گرافیک های 115 واتی RTX 3060 و 150 وات RTX 3080 در دستگاه های خود استفاده می کنند که مطمئناً در بازی ها قدرتمندتر هستند. دارند. M1 Max همچنین در بنچمارک Geekbench نتوانست RTX 3060 70 واتی را شکست دهد که مشکل جالبی برای چیپست اپل نیست. اگرچه M1 Pro و M1 Max بر روی GFXBench 5.0 بهتر از گرافیک RTX انویدیا عمل می کنند، این ممکن است به این دلیل باشد که برخی از بنچمارک ها تراشه های خاصی را ترجیح می دهند.

همین امر در مورد گوشی های هوشمند نیز صدق می کند. به عنوان مثال، بنچمارک AnTuTu همیشه چیپست های اندروید را به تراشه های سری A اپل ترجیح می دهد، در حالی که در عمل، تست های بازی اغلب نتایج متفاوتی دارند. بنابراین احتمالاً در مورد چیپ‌ست‌های M1 Pro و M1 Max نیز همین اتفاق را خواهیم دید. البته لازم به ذکر است که اپل هنوز از چیپست های خود به عنوان پردازنده های بازی یاد نکرده است و مشکل مصرف بسیار پایین چیپست های M1 نسبت به تراشه های RTX 3060 یا RTX 3080 را نیز نباید نادیده گرفت.پس مصرف کنندگان نباید از مک بوک استفاده کنند. Pro 2021 فقط برای اهداف بازی، حتی با چیپست قدرتمند M1 Max.

اگرچه این ممکن است برای برخی از کاربران خسته کننده نباشد، به خاطر داشته باشید که این یکی از ویژگی های گرافیک یکپارچه است، نه گرافیک خودتان. بنابراین ما فکر می کنیم که عملکرد پردازنده گرافیکی جدید با چیپست اپل نه تنها ناامید کننده است، بلکه بسیار شگفت انگیز است.

  • Radeon Pro W6900X یا Apple M1 Max GPU؟ کدام قوی تر است؟
  • چیپست M1 Max اپل قابلیت های خود را در PugetBench for Premiere Pro نشان داد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.