منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021 و رشد تیم قرمز در ششمین سه ماهه متوالی

عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021 و رشد تیم قرمز در ششمین سه ماهه متوالی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021 و رشد تیم قرمز در ششمین سه ماهه متوالی

گزارش هایی از رویکردهای مالی شرکت های بزرگ دنیای فناوری شروع به انتشار کرده است و باز هم می توان نگاهی به عملکرد شرکت های مهمی مانند اینتل، AMD، مایکروسافت و غیره داشت. در این گزارش، به عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021 نگاه می کنیم، جایی که تیم قرمز موفق شد به رشد خود در بازار ادامه دهد. فروش خالص AMD برای سه ماهه سوم سال جاری 4.3 میلیارد دلار بود که نشان دهنده رشد سالانه 54 درصد و رشد ثابت 12 درصد است. AMD به لطف عملکرد عالی خود در زمینه پردازنده های سرور و تراشه های ویژه طراحی شده، مانند تراشه های مورد استفاده در کنسول های بازی، چنین رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021

تیم قرمز یک سه ماهه موفق دیگر را پشت سر گذاشت و رکورد مالی جدیدی را در سه ماهه سوم سال 2021 به نام خود ثبت کرد. محصولات AMD به سهم خوبی در بخش های مختلف بازار دست یافتند که در نهایت منجر به یک فصل مالی بسیار خوب دیگر برای شرکت شد. AMD در سه ماهه دوم سال 2020 شروع به رشد می کند و به رکورد 1.9 میلیارد دلار می رسد و از آن زمان AMD پنج فصل متوالی دیگر رشد مثبت داشته است.

خرده فروشان، تراشه های یکپارچه و تراشه های نیمه سفارشی رشد مالی AMD را گزارش می دهند. این بخش که شامل محصولات مرکز داده و سیستم‌های کنسول بازی می‌شود، در سه ماهه سوم سال 2021 حدود 1.9 میلیارد دلار درآمد برای تیم Red ایجاد کرد. به عبارت دیگر، AMD رشد سالانه خیره‌کننده 64 درصدی را در این زمینه ثبت کرد. مانند انویدیا و اینتل در بازار حضور دارند. رشد در بخش مراکز داده نیز توسط تحلیلگران بازار پیش‌بینی شده بود که سفارشات برای مذاکره با تولیدکنندگان تراشه مانند TSMC افزایش یافته است. تراشه ساز تایوانی TSMC مهم ترین سازنده تراشه AMD است.

عملکرد AMD در سه ماهه سوم سال 2021

عملکرد عالی تیم قرمز در بخش پردازش و گرافیک

AMD همچنین نتایج مالی بسیار خوبی در بخش گرافیک و پردازنده دارد، اگرچه رشد سریعی نداشته است. درآمد بخش های گرافیک و پردازنده در سه ماهه سوم 2.4 میلیارد دلار بوده است که نرخ رشد سالانه آن 44 درصد بوده است. اسلایدهای AMD نشان می دهد که چگونه افزایش قیمت فروش پردازنده های گرافیکی به افزایش درآمد در این بخش کمک کرده است. AMD در صورت های مالی خود علاوه بر افزایش درآمد، بر حاشیه سود خود نیز تاکید کرده است. در سه ماهه سوم سال 2021، سود ناخالص AMD 48 درصد بود که هنوز کمتر از هدف 50 درصدی شرکت است. با این حال، به گفته این شرکت، سود ناخالص AMD در سه ماهه سوم 4 درصد افزایش یافت.

از نظر جریان نقدی، AMD با وجود رشد درآمد و سوابق مالی جدید، دوباره شاهد کاهش ذخایر نقدی بود. در حالی که در سه ماهه دوم سال 2021، تیم قرمز ترازنامه عملیاتی 952 میلیون دلاری و 888 میلیون دلار جریان نقدی در طول شرکت داشت، در سه ماهه دوم در هر دو حوزه کاهش یافت. بودجه نقدی عملیاتی سه ماهه سوم AMD 849 میلیون دلار و موجودی نقدی فعلی آن 749 میلیون دلار است. AMD این را به سرمایه گذاری های بلندمدت برای افزایش ظرفیت زنجیره تامین نسبت می دهد.

در نهایت، درآمد عملیاتی AMD در سه ماهه سوم سال 2021 دو برابر شد و رشد درآمد خالص این شرکت به صورت سالانه 78 درصد بود. تیم قرمز همچنین سهامی به ارزش 750 میلیون دلار در سه ماهه سوم خریداری کرد. برای سه ماهه جاری، AMD انتظار دارد حداقل درآمد 4.4 میلیارد دلار و حاشیه درآمد ناخالص 49.5٪ داشته باشد. در این صورت، این شرکت انتظار دارد که سال مالی 2021 را با حاشیه 48 درصد تکمیل کند.

  • AMD Instinct MI200 Accelerator – هیولایی با قدرت چهار برابر بیشتر
  • کارت‌های گرافیک پایین‌رده جدید AMD با تراشه Navi 24 در اوایل سال 2022 عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.