منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عکسهای مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist کارت صادر شده – اینتل زیبا!

عکسهای مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist کارت صادر شده – اینتل زیبا!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

عکسهای مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist کارت صادر شده - اینتل زیبا!

اهمیت کارت های گرافیکی ثبت شده اینتل کمی بیشتر از اهمیت پردازنده های نسل دوازدهم این شرکت است ، زیرا غول آبی برای اولین بار قصد دارد در بازار بازی های گرافیکی با رقبای قدرتمندی به نام AMD و Nvidia رقابت کند. سالها در بازار و همه طرفداران وفادار خود را دارند. بنابراین گزینه های اینتل باید آنقدر جذاب باشند که سهم بازار تیم های قرمز و سبز را بدزدند. اگرچه هنوز مشخص نیست اولین سری گرافیک بازی اینتل دقیقا چه زمانی منتشر می شود ، اما آخرین تصاویر رندر شده از طرح مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist توسط Moore’s Law is Dead منتشر شده است که به طرز چشمگیری زیبا است. در حقیقت ، در اولین حرکت ، اینتل طراحی مرجع بهتری نسبت به کارت های مرجع Nvidia و AMD ارائه داد.

تصاویر مشتق شده از طراحی مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist

این طرح ، منتسب به کارت های مرجع سری Arc Alchemist ، احتمالاً برای مدل های رده بالای کارت های گرافیک اینتل در نظر گرفته شده است و ما را به یاد بسیاری از عکس های این محصول که توسط MILID در آوریل سال جاری منتشر شده اند ، می اندازد. این طرح در ماه آگوست در کمپین بازاریابی ARC توسط اینتل تأیید شد. همچنین اخیراً گزارشی درباره آنچه که اینتل ممکن است بازیهای نسل اول خود نامگذاری کند ، منتشر شد. تصاویر قانون مرگ مور بر اساس منابع کارت مرجع اینتل منتشر شده بسیار دقیق است ، که به ما ایده کاملی از محصول می دهد.

نام تراشه گرافیکی کیمیاگر DG-512 NVIDIA GA104 AMD Navi 22
معماری Xe-HPG آمپر RDNA 2
فن آوری تولید TSMC 6 نانومتر سامسونگ 8 نانومتری TSMC 7 نانومتر
مدل پیشرو ARC (تایید نشده) GeForce RTX 3070 Ti Radeon RX 6700XT
تعداد موتورهای RE 8 6 2
هسته های FP32 32 هسته Xe 48 واحد SM 40 واحد حساب
واحدهای FP32 4096 6144 2560
قدرت پردازش 16 ترافلاپس 21.7 ترافلوپ 12.4 ترافلوپ
شماره TMU 256 192 160
تعداد ROP 128 96 64
تعداد هسته RT 32 RT 48 RT 40 RA
تعداد هسته های تنسوری 512 XMX 192 تنسور N / A
قدرت پردازش تانسور 131 Traflop FP16 262 Traflop INT8 87 Traflop FP16 174 Traflop INT8 25 ترامپولین FP16 50 ترامپولین INT8
حافظه نهان L2 اعلام نشده است 4 مگابایت 3 مگابایت
پادکش حافظه داخلی 16 مگابایت Smat؟ N / A حافظه داخلی 96 مگابایت
حافظه باس 256 بیت 256 بیت 192 بیت
ظرفیت حافظه 16 گیگابایت GDDR6 8 گیگابایت GDDR6X 16 گیگابایت GDDR6
زمان انتشار سه ماهه اول سال 2022 سه ماهه دوم سال 2021 سه ماهه دوم سال 2021

طبق آنچه در این عکس ها می بینیم ، احتمالاً این کارت گرافیک مجهز به یک تراشه گرافیکی رده بالا DG2-512 (Xe-HPG) است که اینتل در کارت های گرافیک رده بالای خود برای بازی استفاده خواهد کرد. طراحی این کارت دو اسلات است و از دو فن خنک کننده استفاده می کند که هر کدام دارای 9 تیغه هستند. نوار روشنایی RGB به رنگ آبی در اطراف طرفداران خنک کننده این GPU دیده می شود که تأثیر بسزایی در زیبایی قطعه دارد. سایر جزئیات بارز در عکس ها طرح دایره ای جلد خنک کننده روی کارت است که با رنگ نقره ای جذاب همراه شده است که جلوه خاصی را ایجاد می کند.

کارت گرافیک Intel Arc Alchemist
کارت گرافیک Intel Arc Alchemist
طراحی مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist

در بالای کارت گرافیک ، لوگوی اینتل براق است که به نظر می رسد با چراغ های LED ادغام شده است. کارت گرافیک مرجع Intel Arc Alchemist مجهز به هیت سینک آلومینیومی نسبتاً بزرگی است که احتمالاً از لوله های حرارتی زیر آن هیت سینک به عنوان بخشی از سیستم خنک کننده کارت گرافیک استفاده می کند. نکته مهم دیگر کارت مرجع Arc Alchemist داشتن صفحه پشتی است که طبق تصاویر روی صفحه پشتی دارای دهانه های بزرگ است که به تهویه بهتر پردازنده گرافیکی و کنترل دمای کارت گرافیک کمک می کند.

عکسهای مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist کارت صادر شده - اینتل زیبا!
عکسهای مرجع کارت گرافیک Arc Alchemist کارت صادر شده - اینتل زیبا!
    Arc Alchemist Intel

از نظر قدرت ، همانطور که در عکسها می بینیم ، این کارت گرافیک از کابل 8 + 6 پین تغذیه می کند و از نظر خروجی تصویر اینتل دارای یک پورت HDMI و سه پورت DisplayPort برای این کارت است. متأسفانه این تصاویر فقط به ظاهر کارت اشاره دارد و در حال حاضر تصویری از برد مدار روی کارت وجود ندارد. اگر بخواهیم یک نمای کلی از عملکرد اینتل در این طراحی ارائه دهیم ، باید بگوییم که کارت مرجع Arc Alchemist بسیار زیبا به نظر می رسد و غول آبی در این قسمت بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

  • خانواده گرافیکی سه گانه از سری Intel ARC Alchemist با RTX 3070 Ti برجسته
  • اطلاعاتی در مورد Intel ARC Alchemist Graphics – مدلهای سفارشی در حال حرکت؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.