منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فناوری 3 نانومتری GAA سامسونگ الکترونیک هنوز در حال توسعه است

فناوری 3 نانومتری GAA سامسونگ الکترونیک هنوز در حال توسعه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فناوری 3 نانومتری GAA سامسونگ الکترونیک هنوز در حال توسعه است

با وجود کمبود تراشه ای که جهان را درگیر کرد ، غول کره ای در تلاش است تا فناوری GAA 3 نانومتری Samsung Electronics را برای این مشتری توسعه دهد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

فناوری Samsung GAA 3nm چیست و چه زمانی عرضه می شود؟

ترانزیستورهای Gate-all-around یا GAA نوعی ترانزیستور اصلاح شده هستند که در آنها دروازه ها به کانال های جانبی دیگر متصل می شوند تا روند پوسته پوسته شدن به طور مداوم ادامه یابد. چنین ترانزیستورهایی ترانزیستورهای Gate-wide یا GAA نامیده می شوند که انواع مختلفی از آنها وجود دارد. در حال حاضر ، با توسعه آن ، فناوری 3 نانومتری GAA سامسونگ الکترونیکس می تواند از نظر هزینه و کارایی از فناوری 3 نانومتری FinFET TSMC پیشی بگیرد. FinFET یک ترانزیستور چند مرحله ای است که با قرار دادن MOSFET به عنوان بستر در درهای چهار طرف کانال ها ایجاد می شود.

فناوری Samsung Electronics GAA 3nm؟  به زودی 2

شرکت بزرگ سامسونگ مجبور بود تا سال 2022 با استفاده از این فناوری جدید آماده سازی را آغاز کند ، اما با دیدن این خبر متوجه می شویم که قطعاً تأخیرهای زیادی در تولید این تراشه وجود خواهد داشت. زیرا وقتی فناوری تولید آن هنوز کامل نشده است ، هنوز چند سال تا نهایی شدن و شروع فرایند تولید این تراشه ها باقی مانده است. از سوی دیگر ، TSMC با وجود پیشرفت عظیم در کارخانه تولید چیپ نسل جدید ، به برنامه از پیش تعیین شده خود ادامه می دهد و تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری و FinFET خود را در سه ماهه سوم سال 2022 آغاز کرد.

اینتل و اپل قبلاً سفارشاتی از شرکت های تایوانی برای تراشه های 3 نانومتری FinFET دریافت کرده اند ، در حالی که سامسونگ الکترونیکس اخیراً از برنامه سرمایه گذاری 205 میلیارد دلاری برای سه سال آینده خبر داده است. این شرکت همچنین عرضه تراشه های 3 نانومتری GAA نسل اولیه و دوم (GAE و GAP) را در چند ماه آینده آغاز می کند ، اما تولید تراشه های مبتنی بر GAE به دلیل مشکلات مختلف در طول توسعه و تولید این شرکت تا سال 2023 آغاز نمی شود به پیشتر ، سامسونگ الکترونیکس تولید انبوه این تراشه ها را تا سال 2020 اعلام کرده بود ، اما متأسفانه با وجود مشکلات ، آنها از برنامه های خود عقب ماندند.

پس از از دست دادن مشتری قدیمی خود ، اپل ، برای توسعه نسل جدید تراشه های آیفون ، این شرکت تصمیم گرفت در توسعه تراشه های خود برای حذف TSMC پیشرفت کند. به گفته بسیاری از کارشناسان ، TSMC با فروش تراشه های 3 نانومتری خود موفق به کسب موقعیت استراتژیک در بازار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.