منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قابلیت اورکلاک گرافیک Intel ARC در حین پخش درایور

قابلیت اورکلاک گرافیک Intel ARC در حین پخش درایور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قابلیت اورکلاک گرافیک Intel ARC در حین پخش درایور

نایب رئیس ارشد غول آبی از امکان اورکلاک کارت های گرافیکی Intel ARC در هنگام راه اندازی از طریق رابط درایور صحبت می کند. او همچنین در مقاله ای که در Medium منتشر شده است ، در مورد ترکیب Alchemist بیشتر توضیح می دهد ، که شامل نکاتی در مورد نام تجاری ARC ، معماری Xe HPG و برخی ویژگی های دیگر است.

سری Intel ARC طیف گرافیکی جدیدی در صنعت کامپیوتر است و از معماری جدیدی نیز بهره می برد. در حال حاضر ، کارت های گرافیک AMD و Nvidia را می توان با هر ابزار اورکلاک اورکلاک کرد ، رایج ترین آنها MSI Afterburner یا رابط کاربری خاص خود است.

  • گرافیک احتمالی Intel ARC Alchemist Graphics – بهتر از 3070؟
  • شایعات Intel Royal Core – بهبود 30 درصدی IPC برای Moon Lake
  • اولین جزئیات رسمی از گرافیک Intel Ponte Vecchio – تا 128 Xe Core
  • کارت گرافیک Intel ARC Graphics – Xe Core و XeSS Technologies

قابلیت اورکلاک گرافیک Intel ARC

گرافیک ARC اینتل

البته ابزارهای اورکلاک به کاربران کنترل بیشتری بر تنظیم سرعت ساعت ، ولتاژ ، سرعت فن و محدوده مصرف برق کاربر می دهد. پشتیبانی از اورکلاک معمولاً از طریق خود راننده انجام می شود ، مگر اینکه سازندگان کارت گرافیک را نیز بفروشند ، در این صورت می توانند نرم افزار اورکلاک خود را برای معماری جدید بهینه کنند. هنوز مشخص نیست که آیا اینتل در هنگام راه اندازی از کارت های گرافیکی خود پشتیبانی مشابهی را از سازنده دریافت می کند یا خیر ، اما پشتیبانی اولیه اورکلاک از سری ARC مستقیماً از طریق رابط درایور ارائه می شود.

علاوه بر این ، اینتل درایور مناسبی برای اورکلاک گرافیک مجتمع و مجزا دارد. ما انتظار داریم که رابط درایور Blue Team هنگام انتشار کارت گرافیک ARC تغییر کند ، همانطور که AMD با نمونه های Catalyst و Adrenalin هنگام معرفی معماری RDNA تغییر کرد. علاوه بر این ، اینتل سازگاری کامل با DirectX 12 Ultimate را برای کیمیاگر Xe HPG تایید کرده است.

ویژگی های دیگر مورد بحث قرار می گیرد ، مانند XeSS ، که باید برگ برنده اینتل در برابر DLSS انویدیا و FSR AMD باشد. در هر صورت ، به نظر می رسد غول آبی به طور کامل آماده ورود به بازار کارت گرافیک است که خبر بسیار خوبی برای مصرف کنندگان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.