منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت سری Nvidia RTX 30 سریعتر از AMD RX 6000 کاهش می یابد

قیمت سری Nvidia RTX 30 سریعتر از AMD RX 6000 کاهش می یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قیمت سری Nvidia RTX 30 سریعتر از AMD RX 6000 کاهش می یابد

یکی از آشفته ترین بخشهای بازار سخت افزار در یکی دو سال گذشته بازار کارت های گرافیک بود که از ثبات و موجودی بسیار کمی برخوردار بود و قیمت ها دائما در نوسان بود. به طور طبیعی ، با کاهش سهام قیمت قطعات افزایش می یابد و بالعکس ، با بهبود وضعیت عرضه از سوی تولیدکنندگان ، قیمت ها متعادل تر می شوند. آنچه در کارت های سری Ampere در چند ماه گذشته اتفاق افتاده این است که در ماه های اخیر شاهد کاهش چشمگیر قیمت سری Nvidia RTX 30 بوده ایم.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط 3DCenter.org ، قیمت کارت های انویدیا RTX 3000 سریعتر از کارت های AMD Radeon RX 6000 در حال کاهش است و با ادامه این روند ، قیمت کارت های گرافیک انویدیا به قیمت خرده فروشی سازنده نزدیک می شود. در نیمه اول سال 2021 ، قیمت کارت های AMD سری RX 6000 به قیمت ارائه شده توسط سازنده نسبت به کارت های انویدیا نزدیک تر بود ، اما اکنون در ماه آگوست قیمت کارت های RX همچنان بر اساس نمودار قیمت کارت های گرافیک کاهش می یابد. ، منتشر شده توسط 3DCenter. 3000 Nvidia هستند ، در حالی که قیمت کارت های RX 6000 در حال افزایش است. با این اتفاق ، اکنون وضعیت این دو شرکت تغییر کرده و قیمت نمایندگان تیم سبز بسیار بهتر از کارت های تیم قرمز رنگ شده است.

  • آمار جدید Steam – عدم وجود AMD Graphics با موفقیت مداوم Ampere
قیمت سری Nvidia RTX 30 سریعتر از AMD RX 6000 کاهش می یابد

کاهش قیمت سری Nvidia RTX 30 و افزایش قیمت Radeon RX 6000

با این حال ، نمی توان در مورد افت شدید قیمت کارت های گرافیک انویدیا اغراق کرد. در ماه مه ، کارت های انویدیا در مدت زمان کوتاهی 300 درصد بیشتر از قیمت های خرده فروشی سازنده به فروش رسید. اما از آن زمان تاکنون تورم به شدت کاهش یافته و به 191 درصد در یک ماه رسیده است و در حال حاضر در آگوست 150 درصد است. در مقابل ، وضعیت تورم کارت های AMD نسبتاً پایدار است. کارت های RX 6000 در ماه مه به رکورد 214 reached رسیدند ، اما در این ماه به 159 fell کاهش یافت.

با توجه به شرایط تولید AMD ، این ارقام تعجب آور نیست. طبق آخرین آمار ، AMD نسبت به Nvidia گرافیک کمتری نسبت به نسل فعلی خود به فروش رسانده است و این را می توان از آمار سخت افزاری کاربران Steam به وضوح مشاهده کرد که با وجود گذشت چندین ماه از زمان انتشار کارت های RX 6000 ، حتی هیچ از این سری در میان کارتهای محبوب Steam. با این حساب ، دیدن روند افزایش قیمت کارت های AMD تعجب آور نیست. اما وضعیت بازار گرافیک هنوز با این وضعیت ایده آل فاصله دارد و تا بهبود وضعیت تولید نمی توان انتظار بهبود وضعیت را داشت.

  • گزارش شگفت انگیز جدیدی از Steam – AMD بازار پردازنده ها را از دست داده است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.