منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قیمت DRAM احتمالا پس از زلزله یکشنبه تایوان افزایش خواهد یافت

قیمت DRAM احتمالا پس از زلزله یکشنبه تایوان افزایش خواهد یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

قیمت DRAM احتمالا پس از زلزله یکشنبه تایوان افزایش خواهد یافت

زمین لرزه ای به بزرگی 6.5 ریشتر روز یکشنبه تایوان را لرزاند. این زلزله شدیدترین زلزله در تایوان در سال جاری بود. روز گذشته دو زمین لرزه به بزرگی 4.2 و 3.9 در مقیاس ریشتر جنوب کشور را لرزاند. به گزارش بلومبرگ، در نتیجه این زمین لرزه ها، کارخانه Micron DRAM در تایوان تعطیل شد.

چهارمین زمین لرزه به بزرگی 6.2 ریشتر جنوب تایوان را در نزدیکی تیلان لرزاند. به گزارش بلومبرگ نیوز، میکرون پس از زلزله کارخانه خود را در شمال تائویوان تعطیل کرد. اگرچه طبق گزارش ها، میکرون قصد دارد به شرایط عادی تولید در کارخانه بازگردد، هر گونه کندی در شرایط فعلی بازار به سرعت بر قیمت DRAM جهانی تأثیر می گذارد.

قیمت DRAM احتمالا پس از زلزله یکشنبه تایوان افزایش خواهد یافت

به گفته ماس، یکی از بنیانگذاران Evercore Research، اگر تولید DRAM در این کارخانه ها برای مدت قابل توجهی متوقف شود، به دلیل کمبود شدید تراشه در بازار، قیمت ها بلافاصله افزایش می یابد. شماره کارخانه میکرون 11، واقع در تایوان، تایوان، یکی از دو کارخانه کلیدی رام در تایوان است. این کارخانه سال گذشته 125000 وافل در ماه تولید می کرد که تنها 9 درصد از ظرفیت تولید جهانی DRAM را نشان می دهد.

لازم به ذکر است کارخانه های TSMC، UMC، Vanguard و PSMC نیز در نزدیکی این مراکز زلزله حضور دارند که تعطیل خواهند بود.

قیمت رم و SSD هم اکنون در بازار ایران بسیار بالاست و امیدواریم چنین اخباری بهانه دیگری برای افزایش مجدد این قیمت ها نباشد. خدا نکنه خوب پیش بره

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.