منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدلهای بیشتری از پردازنده های سوکت AM5 مجهز به گرافیک یکپارچه هستند

مدلهای بیشتری از پردازنده های سوکت AM5 مجهز به گرافیک یکپارچه هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدلهای بیشتری از پردازنده های سوکت AM5 مجهز به گرافیک یکپارچه هستند

احتمالاً شما حمله باج افزاری ماه گذشته به گیگابایت را به خاطر دارید. به نظر نمی رسد گیگابایت مایل به پرداخت باج باشد زیرا هکرها کشف اطلاعات سرقت شده را آغاز کرده اند. آخرین اطلاعات فاش شده جزئیات جدیدی در مورد پردازنده های سوکت AMD AM5 به ما می دهد. در صورت صحت این اطلاعات ، مشاوران نسل بعدی بیشتر مجهز به گرافیک یکپارچه خواهند بود. در این مورد ، مانند اکثر پردازنده های اینتل ، دیگر نیازی به کارت گرافیک جداگانه برای کارهای اساسی نخواهید داشت ، که خبر خوبی است ، به ویژه برای کاربرانی که به پردازنده گرافیکی زیادی احتیاج ندارند.

  • حمله RansomExx علیه باج افزار علیه گیگابایت

گرافیک یکپارچه بیشتر پردازنده های سوکت AM5

وب سایت Chips and Cheese ادعا می کند که اطلاعات بیشتری را در مورد اطلاعاتی که ماه گذشته از گیگابایت در مورد تماس های سازنده تایوانی با اینتل و AMD دریافت شده دریافت کرده است. جدولی وجود دارد که سه مدل از پردازنده های سوکت AMD AM5 را نشان می دهد و آنها به پردازنده های Raizen 6000 با معماری AMD ZEN 4 متصل شده اند. این پردازنده ها اکنون با کد Raphael شناخته می شوند.

پردازنده های سوکت AM5

در خطی با برچسب On-Chips Graphics ، عبارت Hybrid GFX Support در زیر عبارت Dedicated دیده می شود و این ویژگی برای هر سه مدل پردازنده در جدول یکسان است. در حال حاضر ، در میان پردازنده های مصرف کننده AMD ، فقط APU های سری G مجهز به گرافیک یکپارچه هستند. آخرین نسل AMD APU در ماه آوریل در بازار ظاهر شد. با اطلاعات فاش شده می توان فهمید که حتی مشاوران سطح بالاتر و حتی سری Threadripper می توانند در آینده به گرافیک یکپارچه مجهز شوند.

گرافیک یکپارچه و USB BIOS برای انعطاف پذیری بیشتر سیستم های AMD

بسیاری از کاربران هستند که مایل به خرید پردازنده قدرتمند هستند و در عین حال نیازی به کارت گرافیک جداگانه ندارند. در این موارد ، داشتن پردازنده گرافیکی یکپارچه در پردازنده می تواند کار را برای این گروه از کاربران آسان کند. همچنین ، گاهی اوقات با مشکلاتی مانند خرابی کارت گرافیک ، عملاً از سیستم هایی که گرافیک یکپارچه ندارند استفاده نمی شود. این امر می تواند در مورد سیستم هایی غیر از مشاوران سری G اتفاق بیفتد.علاوه بر این ، قدرت گرافیک یکپارچه در نسل های جدید قابل توجه است و حتی برای بازی های سبک با وضوح پایین می توان به آنها اعتماد کرد.

یک ویژگی دیگر در اطلاعات فاش شده وجود دارد که می تواند به روز رسانی BIOS در سیستم را آسان تر کند. اطلاعات فاش شده هفته گذشته در مورد پردازنده های سوکت AM5 از پشتیبانی PCIe 4.0 برای همه مادربردهای سازگار با AM5 و همچنین BIOS USB ، که در نسل فعلی برخی از مادربردهای AM4 وجود دارد ، نام برد. این ویژگی همراه با پشتیبانی از iGPU یا گرافیک یکپارچه ، کاربران را بازتر می کند ، به ویژه هنگام شروع ، به روز رسانی و عیب یابی سیستم های AMD نسل بعدی. این اطلاعات تنها بخشی از داده های سرقت شده از GIGABYTE توسط گروه هکر RansomExx است و ممکن است در آینده جزئیات بیشتری را مشاهده کنیم.

  • اطلاعات جدید از پلت فرم AMD AM5 – پشتیبانی از DDR5 و PCIe 4.0
  • سازگاری کولرها با پردازنده سوکت AM5 – 170 وات تأیید شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.