منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است

مدیر عامل اینتل شمشیر است – رهبری AMD به پایان رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدیر عامل اینتل شمشیر است - رهبری AMD به پایان رسیده است

بر هیچ کس پوشیده نیست که رقابت تیم قرمز و غول آبی در نسل آینده یکی از مهمترین و جذاب ترین رقابتهای این دو ابر شرکت از صنعت تراشه خواهد بود و طرفداران منتظرند تا ببینند رقابت چگونه پیش می رود و … نمی دهیم.

پت جلسینگر: رهبری AMD به پایان رسیده است

به نظر می رسد که نه افزایش سهم AMD از بازار ، و نه این واقعیت که بهترین پردازنده های بازی و ایستگاه های کاری موجود در بازار از سری Raizen هستند و نه حتی افزایش رقابت تولیدکنندگان تراشه های ARM برای پت گلسینگر. البته طبیعی است که مدیرعامل اینتل نگرانی های خود را در مصاحبه ای بیان نکند ، اما علاوه بر این ، آقای جلسینگر اعتقاد زیادی به پردازنده های نسل بعدی Alder Lake و همچنین تراشه های Sapphire Rapids دارد و معتقد است که اینتل با این محصولات دوباره وارد بازار شوید در آنجاست که غول آبی بار دیگر بدون هیچ کلمه یا سخنی بازار پردازنده را تاج خواهد کرد.

مدیرعامل اینتل در مصاحبه ای جدید گفت ممکن است مصرف کنندگان در مقطعی به رشد AMD در بازار پردازنده ها اشاره کرده باشند ، اما آن دوره سپری شده است. اینتل آماده است تا در زمینه محصولات ، بسته بندی تراشه ها ، فناوری تولید و نرم افزار بی نظیر با ایده ای مشخص از آنچه در هر جنبه ای پیشرو است ، بی رقیب باشد. رهبری بلامنازع در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی ، گرافیک ، رسانه و کارایی بالا از دیگر ابعادی است که اینتل قصد دارد از آنها پیشی بگیرد. اینتل این کار را در سال های آینده با برنامه های تهاجمی و هدفمند انجام خواهد داد.

پت جلسینگر: رهبری AMD به پایان رسیده است

رهبری از هر نظر ، هدف دیرینه اینتل است

کلمه “تهاجمی” تنها به قدرت محاسباتی پردازنده های نسل بعدی اینتل اشاره نمی کند ، بلکه به تولید پردازنده های شخصی x86 شخص ثالث توسط این شرکت در قالب پروژه IDM 2.0 اشاره می کند. اینتل در حال ساخت کارخانه های جدید در اروپا و ایالات متحده برای توسعه پروژه است و به طور جدی زنجیره های تأمین آن را تقویت می کند. علاوه بر کمیت ، کیفیت پردازنده های اینتل قطعاً مهم است. به خصوص که AMD نیز روند مثبتی در بازار پردازنده ها دارد و همانطور که در آخرین گزارش سخت افزاری Steam دیدیم ، گیمرهای بیشتری پردازنده های Raizen را خریداری می کنند. با این حال ، به نظر نمی رسد که جلسینگر نگران این مسابقه باشد.

“ما 80 درصد سهم بازار را نداریم زیرا مشتریان ، بازار و شرکای خود را راضی نکرده ایم و بله ، AMD در سالهای اخیر بسیار قوی عمل کرده است و از کارهای خوبی که آنها انجام داده اند غافل نمی شویم ، اما این دستاوردها با ورود به پایان می رسد. دریاچه فیر و یاقوت کبود.

Fir Lake و Sapphire Rapids – سلاح های مرگبار اینتل

اینتل سری Alder Lake را به عنوان دوازدهمین نسل پردازنده ها در رویداد Intel Architectre Day 2021 معرفی کرد.این خانواده طیف وسیعی از خروجی گرما را از 9 وات تا حداکثر 125 وات دارد و آماده استفاده در هر گجت سفارشی است. پرچمدار خانواده برای پلت فرم رومیزی مجهز به 16 هسته است که شامل 8 هسته قدرتمند ، 8 هسته کم مصرف انرژی و 24 نخ پردازشی است. البته این مشخصات نه تنها اینتل را به یک موقعیت پیشرو می رساند ، بلکه مهمترین تغییر در معماری x86 در دهه گذشته این مزیت را به غول آبی می دهد. یک تغییر بزرگ که پاسخی بزرگ به پلتفرم های AMD و ARM خواهد بود.

به جز Alder Lake ، سری Sapphire Rapids اولین پردازنده های مقیاس پذیر در خانواده Zeon خواهند بود که بر اساس معماری جدید اینتل از پردازنده های AMD Epyc پیشی گرفته است. پت پت جلسینگر به CRN گفت: “اینتل بازگشته است.” برداشت شما از سخنان مدیرعامل اینتل چیست؟ آیا با پت ژلسینگر در مورد پایان دوران شکوفایی AMD موافق هستید؟

  • AMD با مشاوران Steam – RDNA 2 ، رکورد را شکست
  • رویای جدید AMD – کاهش 30 برابری مصرف CPU تا سال 2025
  • با زنجیره تامین اینتل مشکل دارید؟ تاخیر در اجرای گرافیک رومیزی ARC

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.