منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیر عامل AMD بازار تراشه ها را پیش بینی می کند – او امیدوار است که وضعیت را در نیمه دوم سال 2022 بهبود بخشد.

مدیر عامل AMD بازار تراشه ها را پیش بینی می کند – او امیدوار است که وضعیت را در نیمه دوم سال 2022 بهبود بخشد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مدیر عامل AMD بازار تراشه ها را پیش بینی می کند - او امیدوار است که وضعیت را در نیمه دوم سال 2022 بهبود بخشد.

بسیاری از مصرف کنندگان که مایل به خرید رایانه شخصی جدید هستند و البته اکثر دستگاه های مجهز به تراشه منتظر بهبود وضعیت بازار این قطعات هستند ، زیرا در حال حاضر وضعیت موجودی خوب نیست و قیمت ها و محصولات گرانتر نیستند بیش از حد معمول آنها برای فروش هستند ، که زمان مناسبی برای خرید یک سیستم جدید برای هر کاربر نیست. بنابراین امید به آینده ممکن است بهترین راه حل برای این گروه از مصرف کنندگان باشد. مدیرعامل AMD در مصاحبه ای با CNN در جریان کنفرانس Code با دکتر لیزا سو ، پیش بینی می کند که بازار تراشه ها در نیمه اول سال آینده ادامه یابد ، اما اوضاع در نیمه دوم سال 2022 بهبود می یابد.

مدیرعامل AMD بازار تراشه ها را پیش بینی می کند

صنعت نیمه هادی ها یکی از بدترین کمبود تراشه ها را در تاریخ از ابتدای اپیدمی تجربه کرده اند. بحرانی که در اواخر سال 2019 آغاز شد و در سالهای 2020 و 2021 به اوج خود رسید و مشکلات زیادی را به ویژه برای مصرف کنندگان ایجاد کرد. در حالی که تولیدکنندگان تراشه در این مدت به دلیل تقاضای بسیار بالا ، تمام ظرفیت تولید خود را به بازار عرضه می کردند ، اما اگر این بحران رخ نمی داد ، درآمدهای صنعت تراشه بسیار بیشتر می شد و تولیدکنندگان تراشه به شدت تحت تأثیر قرار می گرفتند. اگرچه صنعت تراشه تلاش های زیادی برای رفع کمبود تراشه انجام داده است ، اما همه تلاش ها شکست خورده است و راه حل های بلند مدت در حال حاضر به بازار کمک نمی کند. اما آنها می توانند وضعیت را در سالهای آینده تغییر دهند.

AMD ، مانند دیگر غول های تراشه ، از نظر بازاریابی فراز و نشیب هایی داشته است ، اما لیزا سو ، سرپرست تیم قرمز معتقد است که شرایط این بار متفاوت است. به گفته مدیرعامل AMD ، کمبود چیپ ها ، که تنها محدود به پردازنده ها و پردازنده های گرافیکی نیست ، تا پایان نیمه اول سال 2022 ادامه خواهد داشت و در نیمه دوم شاهد نشانه هایی از بهبود شرایط و بازگشت به حالت عادی خواهیم بود. سال آینده. مدیران انویدیا و AMD اوایل امسال پیش بینی کرده بودند که بحران تراشه ها در سال 2021 وارد بازار می شود که به گفته آنها درست بود و 2021 یکی از بدترین سالها برای بازار تراشه بود.

مدیرعامل AMD بازار تراشه ها را پیش بینی می کند

امیدهای زیادی برای حل بحران کمبود تراشه تا پایان سال آینده وجود دارد

دکتر لیزا سو به تازگی توسط بایدن به عنوان مشاور شورای علم و فناوری انتخاب شده است. این هیئت مدیره از دانشمندان و مدیران ارشد شرکت هایی مانند انویدیا ، مایکروسافت و گوگل تشکیل شده است و اهداف خاصی را دنبال می کند که به طور مختصر صنعت تراشه های ایالات متحده را در آینده تقویت می کند. جینا ریموندو ، وزیر وزارت بازرگانی ایالات متحده ، در مصاحبه با CNN در مورد کمبود چیپس خود تأثیر بسیار بدی در بازار برای تعطیلات سال نو خواهد داشت. در همین حال ، فصل تعطیلات نقشی کلیدی در اقتصاد ایالات متحده پس از تاج دارد.

دولت بایدن در حال تلاش برای تصویب بودجه 52 میلیارد دلاری در کنگره به نام قانون تراشه ایالات متحده است که برای افزایش ظرفیت تولید تراشه و توسعه و تحقیق در مورد این اجزا مورد نیاز است. مشکلی که مدتهاست بازار چیپس را درگیر کرده است ، عرضه ناکافی برای برآوردن تقاضای مصرف کننده است و مصرف کنندگانی که باید خریدهای لازم را انجام دهند ، چاره ای جز خرید محصولات با قیمت بالاتر ندارند. در همین حال ، مدیر عامل اینتل پت جلسینگر معتقد است که احتمال کمی وجود دارد که وضعیت فعلی بازار تراشه ها تا سال 2023 ادامه داشته باشد ، که امیدواریم این پیش بینی غلط باشد. با نگاهی دیگر به این پیش بینی ، می توان امیدوار بود که بحران کمبود تراشه تا پایان سال 2022 پایان یابد.

  • لیزا سو مدیرعامل AMD عضو هیئت مشاوره علم و فناوری شد
  • لیزا سو مدیرعامل AMD در صدر لیست پردرآمدترین مدیران عامل قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.