منو سایت

مشخصات حافظه XFM – دوره بعد از M.2

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشخصات حافظه XFM - دوره بعد از M.2

انجمن فناوری حالت جامد JEDEC اخیراً موفق به معرفی یک مفهوم ذخیره سازی NAND جدید برای نسل بعدی حافظه M.2 شد. با جزئیات و مشخصات حافظه XFM ما را دنبال کنید.

جزئیات مشخصات حافظه XFM

اولین چیزی که ما برای نسل جدید حافظه می خواهیم اندازه آن است. این حافظه بسیار کوچک است ، بنابراین می توان آن را در دستگاه های کوچکتر مجهز به حافظه قدیمی جایگزین کرد ، اما ما در حال حاضر بر اندازه آن تمرکز نمی کنیم. استاندارد JEDEC JESD233 XFM برای حافظه تعبیه شده و قابل جابجایی (XFMD) از اتصالات منطقی NVMe در اتصالات PCI Express استفاده می کند ، به این معنی که کارت های حافظه XFMD درست مانند حافظه M.2 در دستگاه های مختلف متصل می شوند. اگرچه این استاندارد فقط از یک یا دو ردیف رابط استفاده می کند ، اما پهنای باند PCIe Gen 4 هنوز دارای نرخ داده بسیار بالاتری نسبت به تراشه های UFS ذوب شده یا ذخیره سازی eMMC یا کارت های حافظه SD است.

مشخصات حافظه XFM - دوره بعد از M.2

در اینجا مقایسه مهم دیگری برای پیدا کردن اندازه فیزیکی این حافظه برای به دست آوردن اندازه وجود دارد. حافظه XFMD در توضیحات JEDEC با ابعاد 18 14 14 1. 1.4 میلی متر (15 11 11 2. 2.1 میلی متر) توصیف شده است که از نظر اندازه با کارت microSD قابل مقایسه است. بنابراین به راحتی می توان فرض کرد که ما با یک قسمت فیزیکی بسیار کوچک سروکار داریم. موسسه JEDEC گفت که اندازه فیزیکی کوچک این حافظه آن را برای کاربردهایی مانند دستگاه های اینترنت اشیا مناسب می کند. با این حال ، دستگاه های کوچک تلفن همراه مانند هدست VR یا هواپیماهای بدون سرنشین نیز از این فناوری استفاده خواهند کرد.

مشخصات حافظه XFM - عصر بعد از M.2 4

آقای کیوکسیا (سرپرست تیم توسعه حافظه) مدعی است که استاندارد XFMD یک بازیگر تأثیرگذار و بازی برای تغییر در صنعت جهانی امروز خواهد بود و طیف وسیعی از دستگاه ها را با خود به همراه خواهد داشت. اما در حالی که از حافظه XFMD می توان به طور بالقوه در همه دستگاه ها استفاده کرد ، PCIe همچنان با استانداردهای M-PHY قدرت بیشتری را ارائه می دهد. اما وقتی نوبت به مصرف انرژی می رسد ، خاطرات جدید حرف جدیدی برای گفتن دارند.

پست های مشابه:

  • حافظه 512 گیگابایتی DDR5 سامسونگ تا 7.2 گیگابایت بر ثانیه
  • نقشه راه TSMC و آماده تولید نسل بعدی گرافیک های انویدیا و AMD

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.