منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشخصات رابط PCIe 6.0 در پروژه نهایی – سرعت انتقال 128 گیگابیت بر ثانیه

مشخصات رابط PCIe 6.0 در پروژه نهایی – سرعت انتقال 128 گیگابیت بر ثانیه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشخصات رابط PCIe 6.0 در پروژه نهایی - سرعت انتقال 128 گیگابیت بر ثانیه

چند روز پیش ، گروه PCI-SIG اعلام کرد که مشخصات رابط PCIe 6.0 به مراحل پایانی توسعه رسیده است ، که گامی بزرگ و مهم در تکمیل این فناوری است. همه انواع SoC سازگار با نسخه 0.9 در حال حاضر در نسخه های جدیدتر 1.0 موجود هستند و تنها چیزی که هنوز مشخص نیست این است که کدام برنامه ها باید برای پشتیبانی از فناوری PCIe 6.0 به روز شوند. سرعت داده در رابط نسل جدید PCIe 6.0 64 گیگاهرتز در هر پین است که دو برابر PCIe 5.0 در 32 گیگاهرتز است. نسل جدید PCIe با سخت افزار تمام نسل سازگار است و اکنون قادر است داده های 128 گیگابیت بر ثانیه را در تمام جهات رابط x16 منتقل کند.

مشخصات رابط PCIe 6.0 – دو برابر شدن سرعت داده ها

در مجموع ، پنج مرحله اصلی برای نهایی شدن مشخصات PCI Express وجود دارد: مفهوم ، طراحی اولیه ، طراحی اضافی ، طراحی نهایی و نهایی نهایی. نسخه 0.7 رابط PCIe 6.0 یک پروژه اضافی بود که کمتر از یک سال پیش ظاهر شد ، پس از آن سازمانهای بزرگ و توسعه دهندگان فناوری اصلی مانند Synopsys شروع به بهینه سازی کنترلرهای PCIe 6.0 و PHY IP بر روی سیلیکون کردند. پیش نویس نهایی ، نسخه 0.9 نسل جدید PCIe ، به اعضای گروه PCI-SIG اجازه می دهد استانداردهای جدید را علاوه بر ثبت اختراع برای برنامه های کاربردی خاص تجدید نظر کنند. از این پس هیچ تغییری در جزئیات PCI Express ایجاد نمی شود.

مشخصات رابط PCIe 6.0

تولیدکنندگان و توسعه دهندگانی که در حال حاضر PCI Gen 6 نسخه 1.0 را بهینه کرده اند ، باید استانداردهای خاصی را تعریف کنند تا بتوانند به سرعت بسیار بالای داده دست یابند. انتظار می رود شرکت ها از PAM-4 یا انتقال سیگنال استفاده شده برای فناوری های شبکه پیشرفته مانند InfiniBand و همچنین حافظه GDDR6X با سرعت بالا استفاده کنند. تظاهرات PCIe 6.0 توسعه قابلیت های FEC را با کوتاهترین تاخیر ممکن نشان می دهد ، که علاوه بر نرخ بسیار بالای داده ، ما کارایی فوق العاده ایده آلی را در این فناوری شاهد خواهیم بود.

فناوری PCIe 6.0

تنها نگرانی که توسعه دهندگان ممکن است داشته باشند هزینه بالای فناوری های جدید و غلبه بر آنها است. PAM-4 هم از نظر اندازه تراشه و هم از نظر ضریب قدرت یک راه حل گران است. به همین دلیل ، مشخص نیست چه زمانی تولیدکنندگان محصولات سازگار با این فناوری را تولید می کنند تا زمانی که تولیدکنندگان راهی برای کاهش هزینه ها پیدا نکنند.

  • کنترلر Faison E26 برای SSD های PCIe 5.0 معرفی شد
  • Kioxia در آستانه راه اندازی SSD PCIe 5.0 با سرعت 14000 مگابایت بر ثانیه است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.