منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشکل در نصب و توزیع فشار هنگام نصب کولرهای قدیمی بر روی پردازنده های Alder Lake

مشکل در نصب و توزیع فشار هنگام نصب کولرهای قدیمی بر روی پردازنده های Alder Lake

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشکل در نصب و توزیع فشار هنگام نصب کولرهای قدیمی بر روی پردازنده های Alder Lake

کمتر از یک هفته قبل از راه اندازی پردازنده های آلدرلیک ، مصرف کنندگان که قصد خرید این محصولات را پس از راه اندازی دارند ، احتمالاً اکنون در مورد نحوه کنترل دمای این پردازنده ها فکر می کنند. موضوع کنترل دمای CPU در کامپیوترها علاوه بر مصرف و توان پردازشی آنها، همواره یکی از مهم ترین مسائلی بوده که کاربران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. همه تولیدکنندگان اصلی پردازنده مدتهاست به دنبال آماده سازی کولرهای خود با بهترین پشتیبانی از پردازنده های نسل بعدی اینتل هستند. برای انجام این کار ، مدل های جدیدی از مارک های مختلف با پشتیبانی از سوکت LGA 1700 معرفی شدند که برای حداکثر سازگاری با پردازنده های نسل 12 اینتل طراحی شده اند. اما مصرف کنندگان ممکن است در نصب سیستم های تهویه مطبوع قدیمی روی پردازنده های Alder Lake مشکل داشته باشند.

مشکلات نصب کولرهای قدیمی بر روی پردازنده های آلدر لیک

اگرچه به لطف کیت های نصبی که اکثر سازندگان خنک کننده پردازنده به صورت رایگان در اختیار کاربرانی قرار می دهند که از کولرهای نسل قدیمی استفاده می کنند، به نظر می رسد نصب این کولرها روی سوکت LGA 1700 مشکلی نداشته باشد، اما پلتفرم آلدرلیک اینتل این مشکل را ندارد. فقط طراحی نصب جدیدی دارد ، اما ابعاد خود پردازنده نیز وجود دارد. این مشکل باعث می شود مصرف کنندگانی که می خواهند از نسل قبلی به آخرین نسل اینتل ارتقاء دهند و قصد خرید کولر گازی جدید را ندارند ، هنگام بحث در مورد کولر گازی CPU با مشکل روبرو شوند.

کولرهای قدیمی به طور کامل سطح آلدرلیک های IHS را نمی پوشانند

طبق جزئیات منتشر شده توسط Igor’s Lab، سوکت LGA 1700 (V0) نه تنها طراحی نامتقارن دارد، بلکه ارتفاع Z کمتری نیز دارد. این بدان معناست که برای توزیع کامل فشار ، مایع خنک کننده باید سطح IHS پردازنده های Alder Lake را به طور کامل بپوشاند. برخی از تولیدکنندگان کولر CPU قبلاً از تخته های بزرگتر AMD Raizen و Traadmill برای اتصال کامل کولرها به IHS این پردازنده ها استفاده کرده اند ، اما اکثر این کولرها کولرهای درجه یک با طراحی جدید هستند. کاربرانی که از کولرهای قدیمی AIO با صفحات گوشه گرد در این پردازنده استفاده می کنند ممکن است با توزیع ناهموار فشار مشکل داشته باشند. این مشکل می تواند بازده خنک کننده کنترل کننده دمای پردازنده را کاهش دهد.

کولرهای قدیمی به طور کامل سطح آلدرلیک های IHS را نمی پوشانند

تصاویری از سطح صفحه چند کولر قدیمی منتشر شده است که نشان می دهد کولرهای سری Corsair H115 و ML شرکت کول مستر، خمیر حرارتی را به طور یکنواخت روی صفحه خنک کننده کیت جدید LGA 1700 پخش نکرده اند. خنک کننده در مقایسه با طراحی های جدیدتر که به طور کامل از پردازنده های جدید اینتل پشتیبانی می کنند.

هیت سینک های قدیمی پردازنده Alder Lake را نصب کنید

ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که تقریباً همه تولیدکنندگان مادربرد ، به استثنای ایسوس ، سوراخ های نصب LGA 1700 را بر روی مادربردهای سری 600 نصب کرده اند ، در حالی که ایسوس به کاربران این امکان را می دهد تا براکت های نصب قدیمی برای LGA 1200 نصب کنند. اگرچه این ، ترکیب قدیمی تر خنک کننده CPU با سوکت LGA 1200 هنوز می تواند مشکلاتی را در مورد عملکرد خنک کننده پردازنده های جدیدتر اینتل ایجاد کند.

خنک کننده قطعا نقش کلیدی در عملکرد پردازنده ها از جمله پردازنده های Intel Alder Lake دارد. به خصوص وقتی نوبت به نسخه های شانس باز می رسد که دمای بسیار بالایی با توجه به شاخص های منقضی شده دارند. بنابراین ، اگر کاربران این پردازنده ها بخواهند پردازش سنگینی انجام دهند ، باید یک ایده اساسی برای کنترل دمای پردازنده سیستم خود داشته باشند. برای انجام این کار، مصرف کنندگان حرفه ای کولرهای قدرتمند را انتخاب می کنند و مصرف کنندگانی که به فکر اورکلاک کردن این پردازنده ها هستند، احتمالا کولرهای مایع رده بالا را انتخاب می کنند. با توجه به اهمیت این موضوع ، اطلاعات بیشتری مورد نیاز است و ما امیدواریم اینتل اطلاعات بیشتری را تا 4 نوامبر ، زمانی که پردازنده های نسل بعدی این شرکت وارد بازار شوند ، ارائه دهد.

  • از اولین نمونه پردازنده Intel Meteor Lake استفاده شده است
  • طراحی بسته بندی پردازنده Core i9-12900K منقضی شده است – پرچمدار عالی اینتل
  • نسل جدید کولرهای آبی AIO Corsair با نمایشگر IPS LCD ارائه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.