منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل – پیشرفت جدیدی در راه است

معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل – پیشرفت جدیدی در راه است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل - پیشرفت جدیدی در راه است

اپل امشب در این مراسم ، قدرتمندترین تراشه خود را رسما معرفی کرد M1 Pro و M1 حداکثر ترکیبی از تراشه M1 که پاییز گذشته معرفی شد و به عنوان پردازنده مک بوک پرو مورد استفاده قرار گرفت. تراشه اصلی M1 ، کمتر از یک سال پیش ، اولین تراشه مبتنی بر تراشه اپل بود دست برای لپ تاپ های اپل معرفی شده است. مک بوک ایر جدید اپل در ابتدا از مک بوک پرو 13 اینچی و مک مینی و همچنین iMac و آیپد پرو 2021 استفاده می کرد.

تعویض تراشه اینتل

اگرچه این تراشه خوب ظاهر شد ، اما اپل در نهایت آن را به عنوان جایگزینی برای تراشه های اینتل در دستگاه های میان رده و میان رده خود ارائه کرد. دستگاه هایی مانند سری MacBook Pro ، iMac و Mac Mini (اغلب برای توسعه دهندگان ، برنامه نویسان ، طراحان گرافیک و سایر کارهای حرفه ای و دشوار استفاده می شود). اما هنوز در سال گذشته از تراشه های اینتل برای دستگاه های عمومی خود استفاده می کند.

معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل - پیشرفت جدیدی در راه است
معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل - پیشرفت جدیدی در راه است

تراشه های M1 Pro و M1 Max بهترین جایگزین های اپل برای این گروه از دستگاه ها هستند. اپل تاکنون این تراشه های جدید را در اختیار دارد ، 70 درصد عملکرد به عنوان پردازنده و تقریباً بهتر است بهره وری خود را دو برابر کنیدگرافیک بهتری نسبت به تراشه های M1 قبلی وعده می دهد. اگرچه معماری تراشه های M1 همچنان مانند تراشه قبلی است ، اما اپل توانسته مشخصات سخت افزاری خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. اپل در حال حاضر تراشه ای با پردازنده 10 هسته ای دارد (هشت هسته با عملکرد بالا و دو هسته با عملکرد بالا) همراه با پردازنده گرافیکی 16 هسته ای

این سری جدید تراشه ها نیز از مقیاس خارج هستند رم پشتیبانی بالاتر و دارای تنظیمات پیکربندی تا 32 گیگابایت (البته ، مانند تراشه M1 ، RAM در خود تراشه یکپارچه شده است و نمی توان آن را جداگانه ارتقا داد) و با پهنای باند حافظه 200 گیگابایت برای دوم. تراشه M1 Pro دارای یک کیت است 33.7 میلیارد دلار این ترانزیستور تقریباً دو برابر ترانزیستورهای M1 است.

معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل - پیشرفت جدیدی در راه است

M1 Max قدرتمندتر از M1 Pro است

اگرچه M1 Max قدرتمندتر از M1 Pro است ، اما دارای پردازنده 10 هسته ای (هشت هسته با عملکرد بالا و دو هسته با کارایی بالا) است. اما تفاوت اصلی در پهنای باند در میزان RAM و قدرت پردازش گرافیک است. تراشه M1 Max پهنای باند RAM بیشتری دارد (حداکثر 400 گیگابیت بر ثانیه) ، ظرفیت RAM (حداکثر 64 گیگابایت حافظه) و یک پردازنده گرافیکی قوی تر (با 32 هسته ، 4096 فایل اجرایی و چهار برابر عملکرد بالاتر از پردازنده گرافیکی M1 اصلی) E. M1 Max نیز وجود دارد 57 میلیارد ترانزیستور که آن را به بزرگترین تراشه اپل تا کنون تبدیل کرده است. قدرت این تراشه به حدی است که می تواند تا چهار صفحه نمایش خارجی را به طور همزمان متصل کند.

تغییر بزرگی در مقایسه با M1 اصلی

در مقایسه ، تراشه اصلی M1 تنها هشت پردازنده اصلی دارد (چهار هسته برای کار سخت تر و چهار هسته با کارایی بالا برای افزایش طول عمر باتری). تراشه M1 ، بسته به مدل رایانه ، پردازنده گرافیکی هفت هسته ای یا هشت هسته ای را ارائه می دهد و در نهایت تنها از 8 یا 16 گیگابایت رم پشتیبانی می کند که عملکرد بسیار بالای تراشه جدید M1 Pro M1 Max را نشان می دهد.

اپل وعده داده است که تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max عملکرد CPU را 1.7 برابر در هر وات نسبت به M1 افزایش می دهد. البته اپل ارقام دقیقی ارائه نکرده است و در حال حاضر امکان مقایسه با سایر تراشه های موجود در بازار وجود ندارد.

معرفی تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max اپل - پیشرفت جدیدی در راه است

سایر اخبار مربوط به مراسم امشب:

  • مک بوک جدید در راه است: Apple Unleashed Event Player (از ساعت 8:30 شب)
  • نسل سوم ایرپادهای اپل با قیمت 179 دلار معرفی شد
  • مک بوک پرو 16 اینچی اپل در سال 2021 با پردازنده های جدید M1 Pro و M1 Max معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.