منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نسل جدیدی از پردازش های گرافیکی ARM معرفی شد – دو برابر سریعتر از نسل قبلی

نسل جدیدی از پردازش های گرافیکی ARM معرفی شد – دو برابر سریعتر از نسل قبلی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نسل جدیدی از پردازش های گرافیکی ARM معرفی شد - دو برابر سریعتر از نسل قبلی

ARM اخیرا میزبان سهامداران و توسعه دهندگان این شرکت در رویداد آنلاین Limited DevSummit بود. این شرکت فوق العاده در صنعت طراحی تراشه از این فرصت استفاده می کند تا نسل جدید پردازش گرافیکی خود را معرفی کند ، که انتظار می رود نسل بعدی GPU را در سال 2022 منتشر کند. نکته جالب در مورد این سخت افزار این است که سرعت پردازنده های گرافیکی را در مقایسه با نسل فعلی پردازنده گرافیکی Arm Mali-G710 در FP32. اما اگر نسل بعدی پردازنده های گرافیکی ARM را با فناوری سه سال قبل این شرکت مقایسه کنیم ، تفاوت ها حتی بیشتر می شود. بنابراین نسل جدید تا 5 برابر سریعتر از نسل قدیمی است.

معرفی نسل جدید پردازش گرافیکی ARM

ایان برات ، مدیر ارشد فناوری در واحد تجاری ARM ML ، در کنفرانس اخیر این شرکت ، نمایشی تخصصی از سرعت بهره وری یادگیری ماشین با جدیدترین فناوری ARM ارائه داد. پردازنده گرافیکی Arm که در سال 2022 راه اندازی شد ، 4.7 برابر سریعتر شارژ FP32 ML را نسبت به پردازنده گرافیکی Mali-G76 هنگامی که بر عملکرد با کیفیت هر هسته تمرکز می کند ، ارائه می دهد. آنچه هنوز مشخص نیست این است که چگونه ویژگی های عملکردی پردازنده گرافیکی ARM نسل جدید و عملکرد این سخت افزار در FP32 ML بر مصرف انرژی و عملکرد بازی تأثیر می گذارد. پردازنده گرافیکی Arm Mali G-710 از نظر یادگیری ماشین 35٪ سریعتر از Mali-G78 و از نظر پردازنده گرافیکی 20٪ سریعتر است.

نسل جدید پردازش گرافیکی ARM

بهره وری یادگیری ماشینی حوزه ای است که Arm بر آن تمرکز ویژه ای دارد و این موضوع برای این شرکت بسیار مهم است. اما این شرکت باید ابزارهایی را برای بهینه سازی این فناوری با فناوری نسل بعدی در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد که مطمئناً کار ساده ای نیست ، اما برای موفقیت لازم است. به نوعی می توان گفت که Arm توسط Nvidia خریداری شده است. اگرچه انویدیا درگیر این معامله بزرگ با اتحادیه اروپا است، اما بعید است که این انتقال نهایی نشود و بعد از این انتقال مشخص نیست، سیر تکاملی Imagine که در سال های اخیر از چگونه یک شرکت نیمه ثابت تبدیل به یک شرکت خواهد شد. شرکت توسعه دهنده و تامین کنندگان برای توسعه یک معماری گرافیکی؟

Arm Limited یک شرکت مستقر در سانتا کلارا ، کالیفرنیا است که عنوان بزرگترین ارائه دهنده GPU های داخلی و همچنین GPU ها را برای انواع بارهای کاری ، از جمله یادگیری ماشین دارد. پس از کنترل Nmia’s Arm ، که خود یک ابرقدرت در صنعت تراشه های گرافیکی است ، باید دید که چگونه این شرکت با ساخت پردازنده های گرافیکی قدرتمند و یکپارچه ، پردازنده های گرافیکی استاندارد و توسعه زمینه های دیگر مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مدرن تر کنار می آید. فن آوری ..

  • شایعات زنده می شوند – پردازنده ARM خود مایکروسافت در راه است
  • اعتقاد انویدیا به تراشه های ARM برای شکست دادن پردازنده های x86

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.