• خانه
  • تکنولوژی
  • نقشه راه کسب و کار برای مهاجرت یکپارچه برنامه به ابر

نقشه راه کسب و کار برای مهاجرت یکپارچه برنامه به ابر

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
نقشه راه کسب و کار برای مهاجرت یکپارچه برنامه به ابر


ارزش بازار خدمات مهاجرت ابری در سال 2020 به 119.13 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود که تا سال 2026 به 448.34 میلیارد دلار برسد، در CAGR 28.89 درصد در دوره پیش‌بینی 2021-2026.

افزایش قابل توجه مهاجرت برنامه به ابر به دلیل استقرار سریعتر، بهبود کارایی، مقیاس پذیری، بازیابی فاجعه، بهبود در دسترس بودن و تحرک است. مهاجرت انبوه به ابر در طول کووید در پاسخ به پویایی‌ها و شرایط اجتماعی جدید دیده می‌شود. انتظار می رود که اختلال اخیر در بازار فناوری اطلاعات ناشی از ابر در سال های آینده افزایش یابد.

بر اساس تحقیقات گارتنر، “در سال 2022، بیش از 1.3 تریلیون دلار در هزینه های فناوری اطلاعات سازمانی از انتقال به ابر در خطر است، که در سال 2025 به نزدیک به 1.8 تریلیون دلار افزایش می یابد.”

حقایق مبتنی بر داده روشن می کند که سازمان ها به طور فزاینده ای از یک محیط به محیط دیگر مانند ابر، همراه با داده های مرتبط و سرورهای میزبان در حال حرکت هستند. مهاجرت برنامه به ابر شامل انتقال یک برنامه در محل به یک ابر ترکیبی، عمومی یا خصوصی است. شرکت‌ها از AWS، Azure، AppDynamics و CloudPilot به عنوان ابزارهای مهاجرت برنامه‌ها برای انتقال موفقیت‌آمیز برنامه‌ها به فضای ابری استفاده می‌کنند.

مهاجرت های برنامه از انواع مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

  • از یکی مرکز داده به مرکز داده دیگر.
  • از یک محیط ابری به محیط دیگر.
  • از مراکز داده داخلی گرفته تا ارائه دهندگان خدمات ابری مانند Google، AWS و غیره.
  • از خدمات ابری عمومی گرفته تا خدمات ابری خصوصی یا ترکیبی.

وقتی واقعیت ها و ارقام برای متقاعد کردن شما به مهاجرت برنامه خود به فضای ابری کافی نباشد، مطمئناً مزایای آن خواهد بود.

محتوا

  • مزایای مهاجرت برنامه ها به فضای ابری چیست؟
  • شش استراتژی برای موفقیت خدمات مهاجرت برنامه
  • بهترین روش هایی که باید در حین مهاجرت برنامه دنبال شود چیست؟

مزایای مهاجرت برنامه ها به فضای ابری چیست؟

به دلیل مزایای عظیم مهاجرت ابری، شرکت ها به طور فزاینده ای به انتقال برنامه های کاربردی به فضای ابری علاقه نشان می دهند. در فواید تجاری مهاجرت اپلیکیشن که نمی توان آنها را نادیده گرفت عمیق شوید.

قیمت با تخفیف

برنامه‌های کاربردی ابری نیاز به خرید و نگهداری سخت‌افزار گران‌قیمت مورد نیاز برای اجرا و نگهداری برنامه‌ها را به صورت محلی برطرف می‌کنند. پرداخت یکباره در پلتفرم های ابری عمومی به کسب و کارها اجازه می دهد تا برنامه خود را در فضای ابری اجرا کنند و ظرفیت ذخیره سازی و زیرساخت را با توجه به ترافیک کاربر افزایش دهند. این امر الزامات راه اندازی سخت افزار اضافی یا سایر سیستم ها را برای مدیریت درخواست های زمان اوج حذف می کند.

به همین دلیل است که کسب‌وکارها از فناوری ابری برای کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن استفاده می‌کنند، یا کسب‌وکارهایی با برنامه‌های موجود ترجیح می‌دهند برنامه را به ابر منتقل کنند.

مقیاس پذیری بهبود یافته

کسب و کارها برای رشد شروع شده اند و شما نمی توانید تضمین کنید که کسب و کار در یک زمان معین چقدر رشد خواهد کرد. انتقال اپلیکیشن کسب و کارتان به فضای ابری به این معنی است که نیازی نیست نگران زیرساخت ها باشید. برنامه‌های ابری به‌راحتی با توجه به نیاز بازار، کوچک یا بزرگ می‌شوند. نیاز به زیرساخت، منابع و فضای اضافی به راحتی و به سرعت برآورده می شود.

همچنین، اگر می خواهید آزمایش کنید که آیا برنامه مطابق انتظار کار می کند یا نه، با سرعت بالا، تست عملکرد ابر به شما کمک می کند تا به اهداف عملکرد خود برسید. قبل از امتحان کردن، مزایای تست عملکرد ابری را بررسی کنید.

امنیت بالاتر

داده‌هایی که به صورت محلی ذخیره می‌شوند این خطر را دارند که اگر داده‌ها به سرقت رفته، گم شوند یا سیستم از کار بیفتد، چه اتفاقی می‌افتد. مهاجرت برنامه های ابری با در دسترس قرار دادن برنامه و اطلاعات در همه دستگاه ها، همه این مشکلات را کاهش می دهد. هنگامی که دستگاه خاصی که به اطلاعات دسترسی دارد آسیب پذیر می شود، به راحتی با حذف تمام داده ها از ابر حذف می شود. به این ترتیب، برنامه های کاربردی ابری داده ها را ایمن نگه می دارند و از حملات سایبری محافظت می کنند.

بهبود همکاری

ابزارهای ارتباطی مختلف مانند ایمیل نیاز به ارسال اسناد و مدارک دارند که این فرآیند خسته کننده است. از سوی دیگر، اپلیکیشن های ابری دسترسی به اسناد و فایل ها را با ویرایش بلادرنگ تسهیل می کنند. این به تیم اجازه می دهد تا روی پروژه ها به طور مشترک کار کند و در یک سطح انجام شود.

رفع نیازهای بسیج

خط باریک بین دفاتر فیزیکی و مجازی با موقعیت‌های همه‌گیر اخیر و راه‌حل‌های تکنولوژیک محو شده است. کارمندان می توانند بدون نیاز به چسباندن به رایانه های رومیزی خود از هر نقطه به طور مؤثر کار کنند. برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر به کارکنان میدانی اجازه می دهد تا به سند دسترسی داشته باشند و با مشتری به اشتراک بگذارند و نتیجه جلسه را در عرض چند ثانیه به مدیر نشسته در دفتر ارائه دهند.

بازیابی فاجعه

هنگام کار با برنامه های محلی، قطع برق، بلایای طبیعی یا سایر مشکلات منجر به از دست دادن اطلاعات می شود. خوشبختانه، اگر کسب و کار یک کپی از تنظیمات را خریداری کرده و آن را در جای دیگری قرار داده باشد، داده ها بازیابی می شوند، اما این یک راه حل گران است.

اینجاست که اپلیکیشن های ابری به کمک می آیند. برنامه های کاربردی ابری پشتیبان داده ها را در 3-4 مکان ذخیره می کنند که از آنجا داده ها به راحتی در چند دقیقه بازیابی می شوند.

شش استراتژی برای موفقیت خدمات مهاجرت برنامه

برنامه مبتنی بر ابر برای تجارت عالی کار می کند. اگر اپلیکیشن موبایل برای فضای ابری بهینه سازی نشده باشد، نمی توان کارها را تا آخر کار کرد. در آنجا، انتقال برنامه به فضای ابری به کسب و کار اجازه می دهد تا بهتر اجرا شود و راحت تر نفس بکشد.

با این حال، زمانی ممکن است که ارائه‌دهنده خدمات مهاجرت ابری با استفاده از مجموعه مناسبی از استراتژی‌های مهاجرت برنامه، مأموریت را انجام دهد. از هر استراتژی مهاجرت برنامه ای که استفاده کنید، باید با اهداف تجاری همسو باشد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، می توانید هر یک از استراتژی ها را برای رسیدن به هدف تجاری خود در نظر بگیرید.

میزبانی مجدد

میزبانی مجدد یک استراتژی مهاجرت برنامه محبوب است که توسط سازمان های بزرگ برای مهاجرت سریع تر ترجیح داده می شود. همچنین به عنوان یک رویکرد زنده و تغییر شناخته می شود، که در آن یک برنامه کاربردی موجود با استفاده از ابزارهای خودکار مانند Amazon Web Service VM Import/Export مجدداً در محیط IaaS مستقر می شود. این امر باعث صرفه جویی در اجرای بهینه سازی ها و ایجاد تغییرات معماری توسط شرکت ها می شود که به نوبه خود باعث صرفه جویی در هزینه های مهاجرت می شود.

پلتفرم مجدد

این یکی از روش های صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه برای مهاجرت برنامه ها بدون نیاز به تغییر در معماری اساسی است. استراتژی Replatforming شامل ارتقاء برنامه برای اجرای روان بر روی یک پلت فرم ابری است. این فرآیند باعث می شود برنامه در چنین شرایطی با استفاده از همان چارچوب و زبان های کدنویسی، اما بر روی زیرساخت ارائه دهنده ابر کار کند.

خرید مجدد

مهاجرت برنامه های ابری از طریق استراتژی بازخرید شامل انتقال برنامه به یک پلت فرم SaaS است که نیاز به حفظ تیم فناوری اطلاعات برای پشتیبانی برنامه و ارتقاءهای آینده را از بین می برد. ارائه دهندگان SaaS، مانند ارائه دهندگان AWS، ارتقاء و نگهداری برنامه را خارج از زیرساخت موجود شما آسان می کنند و در عین حال از عملکرد یکپارچه برنامه اطمینان می دهند.

معماری مجدد

کسب‌وکارهایی که سریع‌تر رشد می‌کنند به ویژگی‌های بومی ابری مانند انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و موارد دیگر برای اطمینان از عملکرد بالا نیاز دارند. این یک رویکرد پرهزینه است که کسب‌وکارها ممکن است زمانی که مقیاس‌پذیری و کارایی نیازهای تجاری آن‌ها باشد، در نظر بگیرند.

بازنشستگی

وقتی برنامه‌های تجاری ارزیابی می‌شوند، مشخص می‌شود که برخی از ویژگی‌ها هدفی را دنبال نمی‌کنند یا مفید نیستند، که حذف آن ویژگی‌هایی که اصلاً مفید نیستند کاملاً منطقی است. تکنیک مهاجرت ابری به بازنشستگی ویژگی هایی که هیچ ارزشی ندارند کمک می کند.

صرفه جویی

بررسی برنامه در حین انتقال برنامه به ایجاد لیستی از ویژگی های مهم که اهمیت کمی دارند و ارزشی ندارند کمک می کند. یک کسب و کار ممکن است تصمیم بگیرد که فوراً ویژگی های مهم را جابجا کند، و ممکن است تصمیم بگیرد که ویژگی های کمتر مهم را در مرحله بعد منتقل کند. این قابلیت را حفظ ویژگی هایی می گویند که برای مهاجرت آینده تحت چتر مهاجرت برنامه مورد نیاز است.

بهترین روش هایی که باید در حین مهاجرت برنامه دنبال شود چیست؟

هنگامی که استراتژی مهاجرت برنامه را انتخاب کردید که برای نیازهای مهاجرت برنامه شما به بهترین شکل کار می کند، مهم است که بهترین شیوه ها را دنبال کنید تا از انتقال بی عیب و نقص برنامه اطمینان حاصل کنید. در اینجا بهترین روش هایی که باید دنبال کنید آورده شده است.

ارزیابی اپلیکیشن و اکوسیستم

یک مهاجرت برنامه بدون نقص نیازمند تجزیه و تحلیل دقیق همه عوامل از سیستم های قدیمی تا زیرساخت هایی است که بر مهاجرت داده ها تأثیر می گذارد. همچنین به آماده سازی اکوسیستم سرور ابری برای برآورده کردن الزامات انطباق و مهندسی کسب و کار کمک می کند.

قبل از انتقال اطلاعات یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

انتقال داده ها اساس مهاجرت موفق برنامه ها باقی می ماند. قبل از مهاجرت برنامه، داده ها باید فشرده شده و یک نسخه پشتیبان ایجاد شود. علاوه بر این، محیط های منبع و هدف باید با نام های کاربری، نام پایگاه داده و مسیرهای دایرکتوری ایجاد شوند.

سند اجرایی

زیرا هر اپلیکیشن به خودی خود منحصر به فرد است و بر اساس توسعه، نسخه و پیچیدگی، برای تنظیمات سخت افزاری نیازمندی های خاصی دارد. جمع آوری دستی این الزامات کار بسیار دشواری است. اما تیم DevOps می تواند کار ایجاد یک سند استقرار بدون خطا را ساده کند.

محیط را برای مهاجرت آماده کنید

هنگامی که اسناد و دایرکتوری ها به سرور مورد نظر بازیابی می شوند، برنامه در اکوسیستم سرور جدید خود پیکربندی می شود. علاوه بر این، فایل های پیکربندی برنامه، مسیرهای به روز رسانی و پیوندهای اکوسیستم مقصد باید جستجو شوند.

زمان توقف را به حداقل برسانید

هنگامی که یک طرح تجاری برای انتقال برنامه در مراحل وجود دارد، خودکارسازی تکنیک‌های خاص یا تکرار الگوها، کارایی مهاجرت را بهبود می‌بخشد، اختلالات را کاهش می‌دهد و زمان خرابی را به حداقل می‌رساند.

تست اپلیکیشن

قبل از انتقال برنامه به ابر، آزمایش محلی در واقع بر روی رایانه ای با ویرایش اسناد میزبان محلی انجام می شود. همه ویژگی ها باید از دیدگاه کاربر و مدیر در نظر گرفته شوند تا اطمینان حاصل شود که مطابق انتظار کار می کنند.

بسته بندی

کسب‌وکارهایی که به دنبال فرصت‌های ابری با رشد بالا هستند تا از این تغییر استفاده کنند. ابتکار ورود به بازار یک ابتکار خوب است که در آن آژانس‌های توسعه اپلیکیشن به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا از مزایای مهاجرت اپلیکیشن بهره ببرند. با این حال، مهاجرت موفقیت آمیز برنامه مستلزم رعایت بهترین شیوه ها و استانداردها برای انتقال برنامه به یک محیط ابری جدید است، زیرا یک استراتژی ناکارآمد باعث ایجاد مشکل می شود و منجر به از دست رفتن داده ها می شود.

برای کسب و کارها خوب است که با یک ارائه دهنده خدمات مهاجرت ابری قابل اعتماد که خدمات مهاجرت برنامه را با استفاده از ترکیب مناسبی از استعدادها، فناوری و ابزار ارائه می دهد، شریک شوند.

پست نقشه راهی برای کسب و کارها برای مهاجرت برنامه های بدون خطا به فضای ابری اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.