منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هارد وسترن دیجیتال 20 ترابایتی با فناوری OptiNAND ارائه شده است

هارد وسترن دیجیتال 20 ترابایتی با فناوری OptiNAND ارائه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هارد وسترن دیجیتال 20 ترابایتی با فناوری OptiNAND ارائه شده است

اگرچه فروش هارد دیسک های مکانیکی در گروه مصرف کننده به شدت کاهش یافته است و SSD ها در حال حاضر اولین گزینه برای ذخیره اطلاعات کاربران PC هستند ، اما مراکز داده و سازمان ها به دلیل نیاز به ظرفیت بسیار زیاد ، مقرون به صرفه تر از هارد دیسک ها نیستند. از سوی دیگر ، قوی ترین SSD های موجود در بازار هنوز قادر به پاسخگویی به نیازهای تجاری نیستند. بنابراین تولید کنندگان در تلاش هستند هارد دیسک هایی با ظرفیت بسیار زیاد تولید و روانه بازار کنند. علیرغم محدودیت ها و قدیمی بودن تکنولوژی دیسک مکانیکی ، تولیدکنندگان در تلاش هستند تا هارد دیسک های با ظرفیت بالا را با فناوری های جدید توسعه دهند. هارد وسترن دیجیتال 20 ترابایتی آخرین تلاش این شرکت معروف در این راستا است.

وسترن دیجیتال از یک طرح چند لایه برای ساخت هارد 20 ترابایتی خود استفاده می کند. هر پلاتر در این هارد دیسک 2.2 ترابایت ظرفیت دارد و فلش مموری مورد استفاده در این هارد دارای فناوری OptiNAND است. فلش مموری هارد دیسک وسترن دیجیتال 20 ترابایتی روی مدار اصلی با درایو فلش iNAND UFS و همچنین از طریق فلش مموری 3D TLC UFS یکپارچه شده است ، که ظرفیت آن توسط سازنده به طور عمومی اعلام نشده است.

هارد وسترن دیجیتال 20 ترابایتی

معرفی هارد دیسک وسترن دیجیتال 20 ترابایتی

همچنین مشخص نیست که وسترن دیجیتال از فناوری SMR (ضبط زنجیره مغناطیسی) در این هارد دیسک استفاده کرده است یا خیر ، اما با توضیحات شرکت در مورد این هارد ، می توان مطمئن بود که این هارد حجم زیادی از اطلاعات را در نظر می گیرد. ذخیره شده در آن ، از فناوری SMR استفاده می کند. وسترن دیجیتال از 9 پلاتر روی این هارد دیسک استفاده می کند که هریک دارای ظرفیت 2.2 ترابایت و فناوری ePMR هستند. با یک سر مغناطیسی پیشرفته ، ثبت اطلاعات روی صفحه ها با دقت بالایی انجام می شود که هنگام خواندن اطلاعات به همان دقت است. با استفاده از فناوری OptiNAND ، همه داده ها را می توان از فضای حافظه فلش iNAND خواند یا نوشت ، که با کاهش تعداد عملیات مورد نیاز برای انجام این کار ، خواندن و نوشتن داده ها را کارآمدتر می کند.

OptiNAND همچنین می تواند تا 100 مگابایت داده اضطراری مانند قطع ناگهانی برق و خاموش شدن هارد دیسک را ذخیره کند و خطر از دست دادن اطلاعات مهم را کاهش دهد. برای به حداقل رساندن تاخیر ، فلش مموری OptiNAND دارای سیستم عامل خاصی است که زمان پاسخگویی به این هارد دیسک را کاهش می دهد.

  • راز وسترن دیجیتال برای کاهش کیفیت SSD ها
  • وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام – ظهور سامسونگ جدید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.