منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هشدار امنیتی: کاربران پردازنده مشاور باید در اسرع وقت درایور چیپست را به روز کنند

هشدار امنیتی: کاربران پردازنده مشاور باید در اسرع وقت درایور چیپست را به روز کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هشدار امنیتی: کاربران پردازنده مشاور باید در اسرع وقت درایور چیپست را به روز کنند

به دلیل خطرات امنیتی ، AMD درایور چیپست جدیدی را برای کاربران پردازنده Raizen آماده کرده است که باید در اسرع وقت این به روزرسانی را نصب کنند. این به روز رسانی آسیب پذیری های امنیتی را که می تواند منجر به افشای اطلاعات حساس برای کاربران شود ، برطرف می کند. از طریق یک حفره امنیتی در همه پردازنده های Raizen ، هکرها می توانند از آن برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در RAM سیستم استفاده کنند ، که می تواند به اندازه گذرواژه ها حساس باشد.

حفره امنیتی پردازنده های AMD با نام CVE-2021-26333 شناخته می شود. AMD هشدار حفاظت از مصرف کننده را صادر کرده و توضیح داده است که این حفره امنیتی در چیپست درایور CPU این پلتفرم قرار دارد و به کاربران پیشنهاد می دهد درایورهای چیپست جدید پردازنده اینتل را از طریق بخش Windows Upadate بارگیری کنند. پس از دریافت این به روز رسانی ، نسخه 5.17.0.0 درایور PSP بر روی سیستم شما نصب می شود. همچنین می توانید ارتقاء را با نصب آخرین نسخه چیپ ست دیسک AMD 3.08.17.735 بر روی سیستم خود اعمال کنید.

به روز رسانی اصلی درایور چیپست برای مشاوره CPU کاربران

به روز رسانی درایور چیپست برای مشورت با CPU مورد نیاز است

Kyriakos Economou ، یک محقق امنیتی ، ابتدا یک حفره امنیتی در درایور پردازنده Advisor پیدا کرد و جزئیات آن را به موسسه امنیتی بریتانیا ZeroPeril ارائه کرد. طی تحقیقات و آزمایشات در این زمینه ، محقق و تیمش توانستند با نفوذ به این حفره امنیتی به چندین گیگابایت اطلاعات حساس ذخیره شده در RAM سیستم بر اساس پلتفرم AMD دسترسی پیدا کنند. اکونومو سپس توضیح داد که چگونه هکرها می توانند اطلاعات حساس مانند اطلاعات حساب بانکی یا گذرواژه های شما را سرقت کنند. محقق امنیتی حفره امنیتی موجود در دو سیستم جداگانه مجهز به مشاوران پردازنده از سری 2000 و 3000 را بررسی می کند و هر دو نتیجه یکسان است.

با این حال ، AMD در یادداشت امنیتی خود حتی از مشاوران قدیمی نسل اول ، سری 1000 این پردازنده ها ، نام می برد و حتی شامل جدیدترین پردازنده های این شرکت به نام سری Consultant 5000 می شود. APU های AMD ، تراشه های تلفن همراه و سیستم عامل Threadripper از این حفره امنیتی رنج می برند و درایورهای چیپست برای سیستم های مجهز به این پردازنده ها باید به روز شوند. وصله امنیتی مایکروسافت ، که سه شنبه گذشته برای کاربران ویندوز منتشر شد ، همچنین شامل یک درایور PSP به روز شده است که تهدیدات این آسیب پذیری را برطرف می کند. برای بارگیری آخرین نسخه درایور چیپست AMD ، می توانید به وب سایت شرکت مراجعه کنید.

  • AMD آماده تولید تراشه های ARM است – تیم قرمز به اهمیت معماری ARM پی می برد
  • همکاری بین مایکروسافت و AMD منجر به بهبود 4 برابر در عملکرد گرافیکی RDNA2 می شود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.