منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام – ظهور سامسونگ جدید

وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام – ظهور سامسونگ جدید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام - ظهور سامسونگ جدید

یکی دیگر از آثار فراوان کمبود چیپس در صنعت نیمه هادی ، افزایش خرید و ادغام شرکت های مختلف بود. بسیاری از شرکت های بزرگ در این مدت قصد داشتند شرکت های قدرتمند اما کوچکتر و معاملات تاریخی را جذب کنند که برخی از آنها نزدیک بود بسته شوند. یکی از جدیدترین موارد ادغام Western Digital و Kioxia است که به نظر می رسد این دو شرکت در حال مذاکره جدی با آن هستند. وسترن دیجیتال و کیوشیا ، دو تولیدکننده اصلی تراشه های حافظه ، قصد دارند برای تولید تراشه های سه بعدی NAND همکاری کنند.

امکان ادغام Western Digital و Kioxia

یکی از مهمترین معاملاتی که در حال انجام است ، خرید ARM توسط انویدیا است. اگرچه مشکلات مختلفی برای شرکت خریدار وجود دارد ، از جمله موانعی که تنظیم کننده برای تیم سبز ایجاد می کند ، اما در هر صورت ، این قرارداد 40 میلیارد دلاری می تواند تأثیر کاملی بر صنعت تراشه داشته باشد. از سوی دیگر ، AMD اخیراً خرید Xilinx را اعلام کرده است و تیم قرمز با قرارداد 35 میلیارد دلاری Xilinx را خریداری می کند. این قرارداد ، مانند ادغام لوگوی Nvidia و لوگو ، تأثیر بسزایی در صنعت تراشه خواهد داشت.

وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام - ظهور سامسونگ جدید

علاوه بر معاملات بزرگ بین انویدیا و AMD ، اخبار مربوط به معامله بزرگ دیگری از دیروز در حال پخش است که بر اساس آن وسترن دیجیتال در حال مذاکره جدی با Kioxia Holdings Corp. و قصد دارد هلدینگ ژاپنی را به مبلغ هنگفتی بفروشد. مالکیت 20 میلیارد دلار همانطور که خریدهای عمده انویدیا و AMD بر صنعت نیمه هادی ها تأثیر می گذارد ، وسترن دیجیتال با این معامله بزرگ می تواند تأثیر قابل توجهی بر صنعت فلش داشته باشد. در سال های اخیر ، تولیدکنندگان برای توسعه حافظه سریعتر با ظرفیت بیشتر تحت فشار زیادی قرار گرفته اند که همه اینها به شرکت های کوچک فرصت کمی برای رشد با تولید انبوه و حاشیه سود کم داده است.

ظهور یک غول جدید در مقیاس سامسونگ

وسترن دیجیتال مدتی است به شرکت ژاپنی نگاه می کند. در سال 2017 ، زمانی که کیوشیا متعلق به توشیبا بود ، وسترن دیجیتال قصد داشت این شرکت را با 18.2 میلیارد دلار تصاحب کند ، اما توشیبا با این پیشنهاد مخالفت کرد. امروزه وسترن دیجیتال با آماده شدن کیوشیا برای عرضه عمومی 19 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. میکرون ، یکی دیگر از نامزدهای تولید کننده ژاپنی ، این پیشنهاد را رد کرد و تمام مذاکرات را خاتمه داد. با این وجود ، وسترن دیجیتال در حال حاضر تنها مشتری عمده Kioxia است. مدیرعامل وسترن دیجیتال می گوید: “ما در گذشته همکاری خوبی با Kioxia داشتیم و امیدواریم در آینده به این همکاری ادامه دهیم.”

وسترن دیجیتال و Kioxia در آستانه ادغام - ظهور سامسونگ جدید

دیوید جوکلر در مصاحبه با Nikkei می گوید: “با ترکیب موقعیت های Western Digital و Kioxia در بازار ، یک غول جدید با اندازه سامسونگ ظاهر می شود که ممکن است با گذشت زمان رشد کند.” حتی اگر معامله به پایان نرسد ، دو شرکت به همکاری نزدیک خود برای تولید تراشه های سه بعدی NAND ادامه خواهند داد. ادغام وسترن دیجیتال و Kioxia از زمانی که SK Hynix اخیراً تجارت NAND اینتل را خریداری کرده است ، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

  • راز وسترن دیجیتال برای کاهش کیفیت SSD ها
  • آماده سازی سیستم عامل جدید Western Digital SN850 برای بازگرداندن عملکرد X570

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.