منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست – سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست – سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست - سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

تقریباً یک سال است که اطلاعات مختلفی در مورد حافظه DDR5 منتشر شده است. اما تفاوت بین ماژول های DDR5 و DDR4 چیست؟ در این مقاله ما هر آنچه را که در مورد ماژول های Kingston DDR5 می دانیم با شما به اشتراک می گذاریم. انتظار می رود این ماژول های DDR5 با پردازنده های نسل بعدی اینتل عرضه شوند.

در DDR5 چه چیزی تغییر کرده است؟

ماژول های رم DDR5 برخی از موارد اساسی را نسبت به نسخه قبلی بهبود بخشیده است. در DDR5 ، علاوه بر سرعت بیشتر و تراکم بیشتر ، شاهد ویژگی های هوشمندی هستیم که کارایی را در نسل بعدی کامپیوترها افزایش می دهد. از نظر فیزیکی ، طراحی این ماژول ها تغییر کرده است. شکاف بین پین های ماژول حافظه به گونه ای ساخته شده است که امکان قرار دادن RAM DDR5 در شکاف های DDR4 وجود ندارد.

وجود PMIC برای ثبات در جریان انرژی

مدار مجتمع PMIC آنچه روی ماژول ها وجود دارد می تواند به مادربرد در مدیریت قدرت کمک کند و نقش مادربرد را در مدیریت توان کاهش دهد. این عملکرد همچنین می تواند به عنوان یک مدار هوشمند برای کنترل خوب تمام نوسانات الکتریکی در ماژول عمل کند. ماژول های حافظه استاندارد DDR5 دارای دو کانال فرعی هستند 32 بیت آنها کاملاً مستقل از یکدیگر هستند. این به پردازنده های چند هسته ای برای مدیریت بهتر بازیابی اطلاعات از حافظه کمک می کند.

ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست - سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

قابلیت ODECC برای کاهش خطاها

همه ماژول های DDR5 DRAM توانایی اصلاح خطاها را قبل از خروج حتی یک بیت از ماژول دارند. با افزایش تراکم DRAM (به دلیل کوچک شدن لیتوگرافی صفحه) ، احتمال نشت داده در ماژول نیز به طور طبیعی افزایش می یابد. در اینجا ویژگی ها آمده است ODECC این می تواند به سرعت قطعات مشکل ساز را شناسایی و تصحیح کند.

سرعت بیشتر ، مصرف برق کمتر

ماژول های حافظه DDR5 اکنون با سرعت اولیه کار می کنند 4800 مگاهرتز موجود است که تقریباً مشابه DDR4 است 50 درصد افزایش یافته است. همچنین ماژولهای DDR5 فعلی می توانند به سرعت 4800 مگاهرتز برسند 1.1 ولت به انرژی مشابه با نسل DDR4 نیاز دارد 1.2 ولت پیشرفت چشمگیری داشته است. در مقایسه با DDR4 ، ماژول های DDR5 دارای دو گروه حافظه بانکی هستند که نه تنها کارایی را افزایش می دهد ، بلکه عمر آن را دو برابر می کند. این ماژول ها دارای استاندارد هستند EATER هستند. JEDEC استانداردی است که توسط شورای مهندسی مشترک الکترونیک توسعه یافته است (شورای مهندسی دستگاه های الکترونیکی) که اعتبار این RAM ها را نشان می دهد.

ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست - سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

Kingston قصد دارد حافظه DDR5 را به همراه نسل بعدی پردازنده های اینتل و مادربردهای نسل بعدی ارائه دهد. به همین دلیل است که کینگستون هنوز تاریخ انتشار دقیق رم DDR5 خود را اعلام نکرده است و همه چیز بستگی به زمان ورود دقیق پردازنده ها و مادربردهای نسل بعدی دارد.

ویژگی های ماژول های حافظه DDR5 چیست - سریعتر ، قوی تر و پایدارتر

به طور سنتی ، فناوری های جدیدی که وارد بازار می شوند تقریباً مشابه فن آوری های قبلی خود هستند 30 در حالی که 40 آنها دارای درصد برتری در عملکرد هستند. با این حال ، ماژول های حافظه DDR5 به دلیل فناوری جدید و سایر اجزای خود گران شده اند. این انتظارات را برای DDR5 افزایش داده و حداقل انتظار می رود 50 در حالی که 60 درصدها عملکرد بهتری نسبت به DDR4 ارائه می دهند. معمولاً حدود دو سال طول می کشد تا قیمت نسل قدیم و جدید متعادل شود و امیدواریم این روند برای DDR5 نیز پایدار باشد. برای به دست آوردن داده های دقیق در مورد عملکرد ماژول های DDR5 ، باید منتظر انتشار پردازنده ها و مادربردهای نسل بعدی باشید.

نشریات مشابه:

  • میکرون اولین تراشه حافظه LPDDR5 جهان را روانه بازار کرد
  • مجموعه حافظه جدید T-Force Vulcan DDR5 از Team Team ارائه شده است
  • ADATA در صنعت حافظه با SSD های پرسرعت و رم DDR5 رده بالا می درخشد
  • RAM Gail DDR5 برای سیستم عامل های Alder Lake و Zen 4 معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.