منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پایین ترین قیمت تراشه های 5 نانومتری TSMC برای اپل به دلیل سفارش انبوه

پایین ترین قیمت تراشه های 5 نانومتری TSMC برای اپل به دلیل سفارش انبوه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پایین ترین قیمت تراشه های 5 نانومتری TSMC برای اپل به دلیل سفارش انبوه

پس از ادامه وضعیت نامطلوب موجود در بازار تراشه از نظر سهام و تقاضای بسیار زیاد شرکت ها و مصرف کنندگان ، سرانجام تولیدکنندگان تراشه تصمیم به افزایش قیمت محصولات خود گرفتند. ابتدا TSMC و سپس سامسونگ راه حل را اعلام کردند و هر یک از این تراشه سازان بسته به نوع عملیات تولید ، قیمت چیپس خود را برای مشتریان افزایش دادند. TSMC همچنین قیمت چیپست ها را تا 20 درصد افزایش داد ، اما همانطور که گفته شد ، این افزایش برای همه تراشه ها یکسان نیست و با تکنولوژی تولید متفاوت است. مشکل دیگری که بر شدت افزایش قیمت ها تأثیر می گذارد ، مدت قرارداد و اندازه سفارشات شرکت ها است. به همین دلیل TSMC کمترین قیمت را برای تراشه های 5 نانومتری برای اپل تعیین کرده است.

کمترین قیمت تراشه های 5 نانومتری – تخفیف TSMC برای بزرگترین مشتری

بر اساس آخرین گزارش ITHome ، میزان افزایش قیمت تراشه های TSMC برای اپل تنها 3 درصد خواهد بود. دلایل متعددی وجود دارد که هر دو شرکت بر سر این معامله به توافق برسند. لو زینگجی ، تحلیلگر شرکت اپل و برخلاف سایر مشتریان فکر کنید. اپل آماده معرفی سری جدید iPhone در قالب خانواده iPhone 13 در چند هفته آینده است و شایعات حاکی از آن است که TSMC محموله ای از 100 میلیون تراشه بیونیک A15 را برای بزرگترین مشتری خود آماده کرده است.

کمترین قیمت تراشه های 5 نانومتری

البته تخفیف ویژه ای که TSMC به اپل داده است چیز جدیدی نیست و ماه ها پیش گفته شد که تراشه ساز تایوانی اپل را از سایر مشتریان خود جدا کرده و در اولویت قرار داده است. TSMC اطمینان دارد که سفارش اپل محدود به چند صد میلیون تراشه برای آیفون این شرکت نخواهد بود و چنین سفارشات بزرگی در آینده در دسترس خواهد بود. بنابراین به شکلی امیدوارکننده ، بیش از هر شرکت دیگری از اپل پشتیبانی می کند. اپل در حال حاضر 80 درصد از ظرفیت کل تراشه های 5 نانومتری TSMC را رزرو کرده است و همه تراشه های TSMC 3 نانومتری آینده متعلق به اپل بوده و در نسل بعدی iPhone ، iPad و Mac استفاده خواهند شد.

ظرفیت کامل 4 و 3 نانومتر TSMC به نام Apple

با در نظر گرفتن این موضوع ، طبیعی است که TSMC تخفیف بزرگی برای اپل در نظر بگیرد. آنچه در این مورد چندان خوب نیست این است که سایر تولیدکنندگان مانند کوالکام برای تولید تراشه های مورد نیاز خود باید به سامسونگ مراجعه کنند. از سوی دیگر ، به نظر می رسد TSMC در توسعه تراشه های پیشرفته مشکل دارد و به همین دلیل ممکن است تراشه های 3 نانومتری تا سال آینده با معرفی سری آیفون 14 آماده نباشند.

به همین دلیل ، ممکن است اپل نیاز به استفاده از تراشه های 4 نانومتری داشته باشد و اپل ظرفیت کامل این تراشه ها را در اسرع وقت حفظ کرده است تا از رقبا جلوتر بماند. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از تاثیر افزایش 3 درصدی قیمت تراشه ها بر روی آیفون نسل بعدی وجود ندارد و باید منتظر ماند و دید آیا اپل با کاهش حاشیه سود آیفون سری 13 خود را بدون افزایش قیمت عرضه خواهد کرد یا خیر. موضوعی که تا چند هفته دیگر روشن خواهد شد.

  • انفجار در قیمت سخت افزار اجتناب ناپذیر است – سامسونگ قیمت تراشه را نیز افزایش داده است
  • افزایش 10 درصدی قیمت تراشه های TSMC 7 و 5 نانومتر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.