منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پردازنده های Intel Meteor Lake مجهز به موتور با شتاب دهنده های عصبی هستند

پردازنده های Intel Meteor Lake مجهز به موتور با شتاب دهنده های عصبی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پردازنده های Intel Meteor Lake مجهز به موتور با شتاب دهنده های عصبی هستند

ما هنوز منتظر معرفی نسل دوازدهم پردازنده های رومیزی اینتل هستیم و اخباری در مورد نسل بعدی پردازنده های غول آبی منتشر شده است. Moore’s Law یک کانال یوتیوب مرده است که اخیراً خبرهای مورد انتظار اینتل از جمله پردازنده ها و کارت های گرافیک را تیتر کرده است ، جدیدترین معماری پردازنده اینتل ، با نام رمز Meteor Lake ، در یک ویدیو دیروز گفت. مانند تراشه های اپل ، آنها به پردازنده نوری مانند Neural Engine مجهز خواهند شد. این ویژگی اکنون برای رایانه های رومیزی ، لپ تاپ ها و آخرین نسل آیفون اپل در دسترس است و به نظر می رسد اینتل قصد دارد ویژگی مشابهی را در معماری نسل بعدی خود وارد کند.

فناوری VPU در پردازنده های Intel Meteor Lake

4 نوامبر تاریخ احتمالی برای معرفی پردازنده های نسل دوازدهم اینتل Alder Lake است ، اما قانون مور اعلام کرده است که اینتل به زودی یک واحد پردازش بصری یکپارچه یا VPU ارائه می دهد. البته ، این بدان معنا نیست که در آینده نزدیک ، این یا حتی سال آینده ، و احتمالاً باید حداقل تا سال 2023 منتظر بمانیم تا این ویژگی مورد انتظار را تجربه کنیم. بر اساس مفروضات اولیه ، تراشه VPU به طور یکپارچه در آرایه پردازنده ، درست در کنار هسته های پردازنده ادغام می شود و ویژگی بسیار شبیه به فناوری موتور عصبی اپل را ارائه می دهد. این فناوری در حال حاضر در تراشه های M1 اپل موجود است و کاربران کوپرتینو از تراشه ها در محصولات مختلف ، از iPhone تا MacBooks استفاده می کنند. این دستگاه در چیپست های Apple Silicon به NPU معروف است.

فناوری VPU در پردازنده های Intel Meteor Lake

اما VPU ها در واقع در پردازنده های Meteor Lake چه خواهند کرد؟ با توجه به توضیح داده شده در قانون مور یک ویدیوی کانال مرده است ، این فناوری می تواند منجر به پردازش بهتر ویدئو با راندمان بالاتر و کمی افزایش وضوح تصویر خروجی شود. برای درک بهتر این موضوع ، ما به لطف پهنای باند ویژه ، به جای 1080p ، به پخش شبکه Netflix در 4K متکی بودیم. اینتل از یک VPU ضعیف برای انجام کارهایی که قدرت پردازنده را می گیرد ، استفاده می کند.

همچنین لازم به ذکر است که AMD همچنین قصد دارد شتاب دهنده یادگیری اختصاصی خود را برای پردازنده های نسل بعدی خود ، از جمله پردازنده های ون گوگ و رامبراند معرفی کند. رامبراند نام رمز APU های رومیزی و تلفن همراه AMD است که اولین دستگاه هایی هستند که از این فناوری استفاده کرده و به تعداد زیادی وارد بازار رایانه های شخصی خواهند شد.

  • معیار احتمالی Core i9 12900K در پردازنده Z – پردازنده 5950X در محدوده
  • MSI همچنین تاریخ انتشار احتمالی پردازنده های Intel Alder Lake را فاش کرد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.