منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پشتیبانی از Display Port 2.0 در نمودار Intel Arc Alchemist تأیید شد

پشتیبانی از Display Port 2.0 در نمودار Intel Arc Alchemist تأیید شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پشتیبانی از Display Port 2.0 در نمودار Intel Arc Alchemist تأیید شد

درست یک روز پس از AMD ، پشتیبانی از استاندارد Display Port 2.0 در گرافیک Arc Alchemist نیز توسط اینتل تأیید شد. Phoronix گزارش می دهد که تیم آبی فرایند فعال سازی استاندارد Display Port 2.0 را برای گرافیک DG2 خود آغاز کرده است.

از آنجا که وصله ها مستقیماً به خانواده گرافیک DG2 تعلق دارند ، تقریباً می توان مطمئن بود که نسل اول کارت های گرافیک Intel Arc با نام رمز Alchemist قادر به پشتیبانی از Display Port 2.0 خواهند بود. پشتیبانی از این استاندارد با 17 وصله برای درایور هسته i915 آغاز شد ، اما تا یکپارچه سازی کامل آن راه زیادی در پیش است. در واقع ، مهندسان اینتل هنوز راه زیادی برای تکمیل این امر در پیش دارند.

  • تیزر Intel ARC DG2 با کارت گرافیک دو فن با 1000 پهپاد
  • جزئیات حرارتی مدلهای Raptor Lake S اینتل – 125 ، 65 و 35 وات فاش شده است
  • اینتل کارت های گرافیکی از سری ARC را معرفی می کند – تازه واردان به دنیای گرافیک

پشتیبانی از Display Port 2.0 در گرافیک Intel Arc Alchemist

پشتیبانی از Display Port 2.0 در گرافیک Intel Arc Alchemist

بر خلاف وصله های AMD ، که دقیقاً مشخص نمی کند که گرافیک مورد نظر چیست ، به روز رسانی هسته i915 مستقیماً برای DG2 اعمال می شود. این خانواده گرافیکی باید از نرخ بیت فوق العاده بالا و کانال رمزگشایی 128b / 132b پشتیبانی کنند.

پشتیبانی از Display Port 2.0 در گرافیک Intel Arc Alchemist

البته ، در حال حاضر هیچ نمایشگری با Display Port 2.0 در بازار وجود ندارد ، اما می توان انتظار داشت اولین نمونه ها در سال 2022 منتشر شوند. در همین حال ، گرافیک AMD RDNA 3 و Intel DG2 اولین مدلهای بازی جداگانه با پشتیبانی از DP خواهند بود. 2.0 در حال حاضر هیچ گونه افشاگری در مورد حمایت از این استاندارد در خانواده Nvidia Ada Lovelace وجود ندارد.

سری Intel Arc Alchemist بر اساس گرافیک DG2 و ریزمعماری Xe HPG طراحی خواهد شد. مدل شاخص این سری دارای 512 واحد اجرایی و 16 گیگابایت حافظه GDDR6 خواهد بود. گرافیک Xe HPG شامل حداکثر 512 دستگاه اجرایی است ، به این معنی که آنها در نهایت دارای 4096 هسته هستند. در حال حاضر ، شایعات نشان می دهد که نسخه ای با 448 واحد اجرایی ممکن است عملکرد نسبتا خوبی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این اولین حرکت مهم اینتل خواهد بود و ما حتی می توانیم از گرافیک میان رده راضی باشیم. اما در هر صورت ، به نظر می رسد که راجا کادوری و تیمش گرافیکی را برای رقابت با مدل های رده بالا طراحی کرده اند ، زیرا مدل با 448 دستگاه تقریباً می تواند به عنوان GeForce RTX 3070 ظاهر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.