منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پیش بینی رشد 17 درصدی بازار تراشه در سال 2021 به لطف تولید کامل

پیش بینی رشد 17 درصدی بازار تراشه در سال 2021 به لطف تولید کامل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پیش بینی رشد 17 درصدی بازار تراشه در سال 2021 به لطف تولید کامل

سال 2021 ، با همه سختی ها و سیاهی هایش ، سال بسیار خوبی برای شرکت های تولید کننده چیپ بود و این شرکت ها توانستند امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا سود قابل توجهی کسب کنند. وضعیت بازار که در رکود به سر می برد ، پس از شیوع بیماری کاملاً تغییر کرد و تقاضا برای دستگاه های الکترونیکی ، به ویژه در زمینه رایانه های شخصی و لپ تاپ ، به شدت افزایش یافت. بخش کارت گرافیک نیز به دلیل افزایش تقاضا از گیمرها و ماینرها ، رشد چشمگیری داشته است. این عوامل دست به دست هم دادند ، به طوری که امروزه تقاضای بازار به مراتب بیشتر از میزان تولید است. تولیدکنندگان تراشه با ظرفیت کامل تولید می کنند ، به همین دلیل تحلیلگران رشد 17 درصدی را در بازار تراشه ها تا سال 2021 پیش بینی کردند.

IDC رشد 17 درصدی را در بازار تراشه پیش بینی کرده است

اگرچه تولیدکنندگان تراشه تمام تلاش خود را می کنند ، اما از تقاضای بازار بسیار عقب هستند و سخت افزاری مانند کارت های گرافیک نسل بعدی انویدیا و AMD بسیار کمیاب و بسیار گرانتر از MSRP هستند. برای فروش حتی صنعت خودرو نیز با کمبود شدید تراشه مواجه شده است و تولیدکنندگانی مانند فورد مجبور شده اند تولید وانت F-150 را کنار بگذارند. این خودروها برای عملکردهای الکتریکی اولیه به تراشه نیاز دارند و در صورت عدم وجود تراشه ها ، عملاً امکان تولید آنها وجود ندارد.

البته خبر خوب برای تولیدکنندگان تراشه این است که IDC پیش بینی می کند بازار تراشه ها در سال 2021 بیش از 17 درصد رشد کند ، زیرا شرکت ها تقریباً 100 درصد ظرفیت تولید می کنند. این یک رشد قابل توجه برای بازار تراشه است ، به ویژه در مقایسه با رشد 10.8 درصدی صنعت در سال 2020. تحلیلگران معتقدند که تا سال 2022 وضعیت عادی می شود و تولیدکنندگان قادر خواهند بود تقاضای بازار را برآورده کنند. مدیر عامل انویدیا ، یان سان خوان پیش بینی می کند که وضعیت عرضه تراشه ها ممکن است تا پایان سال 2022 تثبیت نشود.

بازار تراشه ها رشد 17 درصدی را پیش بینی می کنند

تا سال 2023 ، تولید از تقاضا فراتر می رود

اما نکته قابل تأمل سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری تراشه سازان در پروژه های توسعه کارخانه های تولید تراشه خود و ساخت کارخانه های جدید به منظور افزایش سریع ظرفیت تولید است. TSMC این کار را در کشور خود تایوان انجام می دهد و همچنین به ساخت یک کارخانه جدید در ایالات متحده ادامه می دهد. سامسونگ همچنین قصد دارد ظرفیت تولید تراشه خود را در کره جنوبی افزایش دهد و به دنبال ساخت دومین کارخانه تراشه خود در تگزاس است. اینتل همچنین در حال ساخت یک پروژه بزرگ در ایالات متحده است. اکنون ، با در نظر گرفتن این اقدامات ، IDC در مورد احتمال تولید بیش از حد تراشه ها در سال 2023 هشدار داده است.

و در صنعت تلفن های هوشمند ، با مهاجرت به نسل جدید شبکه تلفن همراه 5G ، IDC انتظار دارد که درآمد 128 of از عرضه تراشه برای این دستگاه ها افزایش یابد ، که می تواند منجر به افزایش 28 درصدی در بازار کلی تلفن های هوشمند شود. IDC همچنین به دلیل افزایش عرضه کنسول های بازی و رشد در بازار خودرو ، به ترتیب 34 و 22.8 درصد برای سامسونگ و TSMC پیش بینی کرده است. در نهایت ، IDC پیش بینی می کند که کل درآمد صنعت تراشه تا سال 2025 به 600 میلیارد دلار برسد.

  • AMD آماده تولید تراشه های ARM است – تیم قرمز به اهمیت معماری ARM پی می برد
  • سرمایه گذاری انفجاری در تولید تراشه – سامسونگ کارخانه ای را در تگزاس به ارزش 17 میلیارد دلار می سازد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.