چارچوب های طراحی وب پاسخگو: راهنمای تفصیلی

چارچوب های طراحی وب پاسخگو: راهنمای تفصیلی


بدون شک حضور آنلاین برای هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه و نوع آن، برای بقا و رونق در بازار ضروری است. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر روند در طراحی وب، ترجیحات کاربران برای مرور وب سایت از دسکتاپ به دستگاه های تلفن همراه تغییر کرده است. گرایش های مدرن در طراحی وب سایت، تقاضا برای ایجاد یک وب سایت پر از آخرین روندها را ایجاد می کند که به خوبی در صفحه نمایش هر دستگاهی عمل می کند. با این حال، ریسپانسیو کردن طراحی وب سایت اغلب نادیده گرفته می شود که منجر به تجربه ضعیف و رها شدن وب سایت می شود.

  • 57 درصد از کاربران اینترنت می گویند که کسب و کاری با طراحی ضعیف وب سایت در دستگاه تلفن همراه را توصیه نمی کنند.
  • تقریباً از هر 10 مشتری، 8 نفر با محتوایی که به خوبی در دستگاهشان نمایش داده نمی شود، ارتباط برقرار نمی کنند.
  • به گفته گوگل، 61 درصد از کاربران در صورت داشتن مشکل در دسترسی به یک سایت در دستگاه تلفن همراه، بعید به نظر می‌رسند که به آن سایت برگردند و 40 درصد به جای آن از سایت رقیب بازدید می‌کنند.
  • افسوس! این برای رشد و بهره وری کسب و کار مفید نیست. به همین دلیل است که کسب و کارها شروع به تأکید بر طراحی مجدد وب سایت یا توسعه وب سایت واکنش گرا کرده اند که به راحتی در همه دستگاه ها کار می کند.
  • 53.8 درصد از طراحان وب «عدم پاسخگویی در همه دستگاه ها» را دلیل اصلی طراحی مجدد وب سایت می دانند.

نکات طراحی مجدد وب سایت به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه وب سایت موجود خود را برای موبایل واکنش گرا کنید. کسب‌وکارها هنگام برنامه‌ریزی برای ساخت یک وب‌سایت نباید از استفاده از رویکرد اول موبایل غافل شوند، زیرا توسعه وب‌سایت واکنش‌گرا یک امر ضروری است. با این حال، ایجاد طرح‌های واکنش‌گرای کامل پیکسلی برای همه اندازه‌های صفحه، کار بسیار دشواری است.

خوشبختانه، چارچوب‌های طراحی وب ریسپانسیو با ایجاد آسان طراحی وب واکنش‌گرا در زمان کمتر و در عین حال کیفیت بالا، مشکل را برطرف می‌کنند. بیایید در مورد چارچوب طراحی واکنشگرا به طور مفصل بحث کنیم.

محتوا

  • چارچوب طراحی واکنشگرا چیست؟
  • انواع چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا
  • نکاتی برای انتخاب چارچوب طراحی وب سایت واکنش گرا مناسب
  • مزایایی که می توانید از چارچوب های طراحی پاسخگو دریافت کنید
  • چارچوب‌های طراحی واکنش‌گرای محبوب که در سراسر جهان استفاده می‌شوند

چارچوب طراحی واکنشگرا چیست؟

با میلیون‌ها دستگاه تلفن همراه موجود در بازار، یک چارچوب طراحی وب واکنش‌گرا ساختاری اساسی با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را فراهم می‌کند که مطابق با نیازهای طراحی خاص دستگاه سفارشی شده‌اند. با پروتکل‌های پیچیده‌تر، چارچوب یک بسته کامل از کدهای استاندارد به زبان‌های مختلف است که برای طراحی وب‌سایت ضروری است.

استفاده از کد را برای توسعه دهندگان آسان می کند به جای ایجاد آن از ابتدا، که باعث صرفه جویی در زمان و تلاش زیادی می شود که صرف طراحی وب سایت می شود.

انواع چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا

چارچوب طراحی وب ریسپانسیو در دو نوع طراحی جلویی و بک‌اند ارائه می‌شود. آن ها هستند-

قاب جلو

این در اصل یک چارچوب CSS است که با استفاده از ساختار فایل ساخته شده است. آنها عمدتاً برای طراحی یک طراحی رابط کاربری بصری با قرار دادن عناصر ساده و شیک و حل مسائل ناسازگاری استفاده می شوند.

چارچوب پشتیبان

این مجموعه ای از فایل ها در ارتباط با کتابخانه ها است که برای ساختار قالب، دسترسی به پایگاه داده و مدیریت جلسه استفاده می شود.

نکاتی برای انتخاب چارچوب طراحی وب سایت واکنش گرا مناسب

جامعیت

بازیکنان تازه کار باید با چارچوب‌های طراحی وب‌سایت واکنش‌گرا و قابل درک به جلو حرکت کنند، زیرا کار با آنها آسان است. اگر تجربه عملی با چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا دارید، می توانید چارچوب های کامل را انتخاب کنید.

زمان نصب

چارچوبی با کمترین زمان نصب زمان کمتری برای پیکربندی نیاز دارد. به این ترتیب، توسعه دهندگان می توانند به سرعت شروع به طراحی کنند.

گزینه هایی که کار را برای شما آسان می کند

چارچوب های طراحی وب ریسپانسیو در بسیاری از تنظیمات، رابط و گزینه های ویجت وجود دارد. شما باید یک بار به آنها نگاه کنید.

گزینه های یکپارچه سازی

اعتبار سنجی قابلیت های یکپارچه سازی برای اطمینان از اینکه چارچوب به خوبی با سیستم ها و برنامه های موجود کار می کند و ادغام می شود بسیار مهم است.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مستمر مشتری به دریافت به‌روزرسانی‌های چارچوب و رفع مشکلات در صورت بروز غیرمنتظره کمک می‌کند.

مزایایی که می توانید با چارچوب های طراحی واکنش گرا بدست آورید

طراحی را بدون درز انجام دهید

ابزارها و بسته‌ها در چارچوبی قابل تنظیم هستند که نیاز به نوشتن قطعه کد را از ابتدا حذف می‌کنند. قالب های مختلف از پیش ساخته شده در چارچوب، سفارشی سازی را آسان می کند و طراحی را آسان می کند!

تقویت امنیت

اتخاذ تدابیر امنیتی اضافی طراحی وب دیگر ضروری نیست، زیرا روش‌ها و ویژگی‌های امنیتی تعبیه‌شده در چارچوب‌های پاسخگو از دستکاری پایگاه داده، تزریق SQL و سایر آسیب‌پذیری‌ها توسط کلاهبرداران جلوگیری می‌کند. طراحان می توانند روی امنیت قاب قابل اعتماد حساب کنند.

رفع مشکلات CSS

هنگامی که طراحان طراحی یک وب سایت واکنشگرا را آغاز می کنند، با بسیاری از مسائل CSS مواجه می شوند که باید به صورت جداگانه به آنها رسیدگی شود. چارچوب به عنوان یک راه حل خارج از جعبه، همه مشکلات را از خود دور نگه می دارد.

پین توسعه ماکت

فریم ورک ها یک ساختار اساسی مشترک را ارائه می دهند که همه وب سایت ها دارند. همچنین طول کد را برای طراحی وب ریسپانسیو کاهش می دهد که سرعت توسعه وب سایت را افزایش می دهد. طراحان می توانند به سرعت ماکت بسازند.

مدیریت سازگاری مرورگر

طراحی وب سایت اغلب دارای مشکلات سازگاری با مرورگر است زیرا نیاز به تلاش بیشتر طراحان دارد. چارچوب ها طوری طراحی شده اند که سازگاری مرورگر را به طور عادلانه مدیریت کنند.

سیستم شبکه پاسخگو

این فریم ورک کار قابل توجهی را برای ایجاد یک طراحی وب سایت واکنش گرا به راحتی و به سرعت انجام می دهد. این ستون های نامحدود را در یک صفحه فراهم می کند و مقیاس پذیری را تا درصد عرض دلخواه تسهیل می کند. اولویت دادن به محتوا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که محتوای وب را مناسب تر کنند. نسخه‌های موبایلی وب از قبل در بسته تعبیه شده‌اند و شروع کار را آسان می‌کنند.

این یکپارچگی یکپارچه با HTML یا CSS موجود را تضمین می کند و ایجاد یک وب سایت پاسخگو را آسان می کند. ستون‌های روان به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا یک وب‌سایت موبایلی را با طراحی تمیز و محکم در خطوط کد کاهش‌یافته پاسخگو کنند.

بوت استرپ

این یک چارچوب توسعه پذیر و قدرتمند است که با مجموعه ای از ابزارهای جلویی برای ایجاد وب سایت های واکنش گرا ارائه می شود. معماری ماژولار و قابل تنظیم ساخته شده با استفاده از SaaS به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اجزای لازم را وارد کرده و CSS را با نقشه ها، توابع، متغیرها و موارد دیگر بنویسند. چارچوب پاسخگو همچنین ساخت و گسترش متغیرهای ابزار، تم های جهانی، سبک های فونت، رنگ ها و موارد دیگر را در زمان واقعی آسان می کند.

افزودن، اصلاح و حذف یک کلاس کمکی با افزودن API کمکی به چارچوب Bootstrap آسان می شود. این چارچوب به ابزارهای پاسخگو، قراردادهای نامگذاری سفارشی و انواع شبه کلاس اجازه می دهد. چه چیز دیگری؟ اگر می‌خواهید پیام‌های بازشو، مدال یا نکات ابزار اضافه کنید، بوت استرپ بدون استفاده از جی کوئری همین کار را آسان می‌کند. پلاگین های JS این امکان را فراهم می کنند.

یک اسکلت

چارچوب سبک وزن به ایجاد یک وب سایت واکنش گرا با کمتر از 400 خط کد کمک می کند و در عین حال کاربران تلفن همراه را در ذهن نگه می دارد. با عناصر استاندارد HTML و یک شبکه، تمام ابزارهای یک چارچوب بزرگتر را فراهم می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با پروژه های کوچک شروع کنند. شبکه های 12 ستونی مایع با حداکثر 960 پیکسل، کوچک کردن شبکه را بر اساس اندازه دستگاه یا نوع مرورگر آسان می کند.

نحو ساده و کدنویسی پاسخگو اجازه می دهد تا شبکه را در یک خط از CSS تغییر دهید.

سبک ها ایجاد اشکال را آسان تر کردند. پرس‌وجوهای رسانه‌ای برای ارائه شبکه‌های مقیاس‌پذیر، پرس‌وجوهای فهرستی که برای استایل دادن به وب‌سایت‌ها در همه دستگاه‌ها استفاده می‌شوند، و درخواست‌های تلفن همراه برای سازماندهی CSS استفاده می‌شوند.

پایه

چارچوب ریسپانسیو با رویکرد اول موبایل ساخته شده است و امکان ساخت یک طراحی وب سایت واکنشگرا را می دهد که در همه مرورگرها به خوبی کار می کند. کد ماژولار ماژول‌های مستقلی را تسهیل می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد موارد مورد نیاز را درج کنند. گردش کار با استفاده از پیکربندی Parcel JS خودکار می شود.

با توجه به اینکه همه چیز در یک بسته ارائه می شود، توسعه دهندگان نیازی به صرف زمان زیادی برای سبک های اصلی ندارند و می توانند طراحی های زیبای وب سایت را با حداقل کد ایجاد کنند. استایل‌های اصلی به‌عنوان یک چارچوب اساسی بر روی Normalize.css تنظیم شده‌اند.

رابط کاربری معنایی

چارچوب معنایی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا وب سایت هایی را ایجاد کنند که به زبان کاربران با طراحی رابط کاربری بصری صحبت می کنند. این اجازه می دهد تا طراحی های واکنش گرا وب سایت با HTML کوتاه را طراحی کنید که در آن کلمات و کلاس ها به جای یکدیگر استفاده می شوند. این فریم ورک از عبارات ساده برای راه‌اندازی عملکردها استفاده می‌کند.

هنگامی که تیم متوجه می شود که عملکرد در حد یکسان نیست، Semantic به ردیابی گلوگاه های عملکرد بدون حفاری در کد کمک می کند. با بیش از 3000 متغیر تم و بیش از 50 مؤلفه رابط کاربری، توسعه دهندگان این آزادی را دارند که با طراحی بازی کنند و طرح های منحصر به فرد ایجاد کنند. بیش از 5000 پروژه منبع باز ساخته شده با استفاده از Semantic UI به توسعه دهندگان کمک می کند تا کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

بیرون بردن

طراحی وب سایت ریسپانسیو یک نیاز روز است که هیچ کسب و کاری نمی تواند به هر قیمتی از آن چشم پوشی کند. در عین حال، این به هیچ وجه کار آسانی نیست. اینجاست که ثابت شده است که چارچوب طراحی وب ریسپانسیو بهترین راه حلی است که نیازهای موبایل دوستی پروژه های وب سایت تجاری را برآورده می کند. با به اشتراک گذاشته شدن مزایا و بهترین فریم ورک ها، می توانید از نکاتی برای یافتن بهترین چارچوب پاسخگو که برای پروژه شما مناسب است استفاده کنید.

همچنین، وقتی با یکی از شرکت‌های پیشرو طراحی وب همکاری می‌کنید، آنها چارچوب‌های مناسبی را توصیه می‌کنند که کیفیت را تضمین می‌کند و به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت واکنش‌گرا را در زمان کمتری بسازید.

پست چارچوب های طراحی وب واکنش گرا: راهنمای گام به گام اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.