• خانه
  • تکنولوژی
  • چه زمانی و چگونه تیم توسعه نرم افزار را در میانه پروژه تغییر دهیم؟

چه زمانی و چگونه تیم توسعه نرم افزار را در میانه پروژه تغییر دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
چه زمانی و چگونه تیم توسعه نرم افزار را در میانه پروژه تغییر دهیم؟


اکثر خریداران یا صاحبان محصولات دانش فنی کمی دارند یا اصلاً دانش فنی ندارند و بنابراین تغییر تیم‌های توسعه نرم‌افزار یا شرکت را چالش برانگیز می‌دانند، مخصوصاً زمانی که پروژه در میانه مرحله توسعه است. بنابراین اکثر خریداران به دنبال پاسخی هستند که چه زمانی و چگونه تیم توسعه یا شرکت را تغییر دهند.

اگرچه باید دانش مختصری از چرخه عمر توسعه نرم افزار داشته باشید تا بتوانید شکاف توسعه را به حداقل برسانید و در مورد بهترین تیم توسعه نرم افزار از راه دور شفافیت بهتری داشته باشید.

علائم رایجی وجود دارد که نشان می دهد چه زمانی باید تیم های توسعه نرم افزار یا شرکت IT خارج از کشور خود را تغییر دهید. فقدان شفافیت و حکمرانی می تواند به موانع بسیاری مانند طولانی شدن زمان، ناامیدی، افزایش بودجه، مانع از پیشرفت و مواردی از این دست منجر شود.

با دو سنت از مشاوران تجاری و فناوری خود، به خریداران کمک خواهیم کرد تا بر دردسر غلبه کنند.

دلایل رایج برای تغییر توسعه دهندگان نرم افزار

همانطور که حتی با بهترین توسعه دهندگان نرم افزار ممکن است اتفاق بیفتد، صاحبان محصول ممکن است به دلایل قانع کننده ای به تغییر تیم توسعه نرم افزار خود فکر کنند. رایج ترین عواملی که خریداران را به سمت این مرحله سوق می دهد تا حد زیادی به دلیل نارضایتی است. همچنین گزارش شده است که تاخیر در مراحل اولیه و ارتباطات نادرست از دلایل اصلی خریدارانی است که راه حل های فناوری اطلاعات را به شرکت های توسعه نرم افزار برون سپاری می کنند.

در اینجا چند عامل دیگر وجود دارد –

مسائل افشاگری

در حالی که اکثر شرکت‌های نرم‌افزاری فراساحلی NDA را امضا می‌کنند، خریداران گاهی اهمیت انطباق را نادیده می‌گیرند و پروژه‌های خود را به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از راه دور که از برخورد با اسناد قانونی اجتناب می‌کنند، برون‌سپاری می‌کنند. چنین معاملاتی نیمه تمام است و می تواند برای خریداران دردسر ایجاد کند. این احتمال وجود دارد که داده ها و ایده پروژه برای همکاران یا رقبا در بازار افشا شود.

تیم کم صلاحیت

گاهی اوقات به دلیل ناتوانی تیم های توسعه نرم افزار، انتظارات صاحبان پروژه برآورده نمی شود. توسعه دهندگان نرم افزار مبتدی و نابالغ به زمان بیشتری برای درک محصول نیاز دارند و به آرامی کار می کنند. کار معمولی ممکن است نادر باشد، اما به دلیل دیگری برای عدم علاقه به پروژه نمی توان آن را رد کرد. از سوی دیگر، برای صرفه جویی در هزینه، بسیاری از خریداران پروژه خود را به خطر می اندازند و توسعه دهندگان نرم افزار با تجربه را انتخاب نمی کنند و در نتیجه محصولات خود را به خطر می اندازند.

دیبرت
منبع: Dilbert.com

ارتباط نامناسب

خواه این یک مانع زبانی یا بی علاقگی برای به روز رسانی صاحبان پروژه باشد، ارتباط ضعیف می تواند عامل اصلی برای هر کسی باشد که به فکر تغییر تیم توسعه نرم افزار است. در واقع، این دلیل رایجی است که شرکت های نرم افزاری دریایی پروژه های بزرگ را از دست می دهند. وقتی یک پروژه توسعه نرم افزار به طور منظم با نقاط عطف مهم به روز نمی شود، مشتریان تصور کمی از پیشرفت پروژه دارند.

تیم غیر وابسته

برای شرکت های متوسط ​​فناوری اطلاعات غیر معمول نیست که نرم افزار، موبایل و توسعه دهندگان وب خود را در چندین پروژه مستقر کنند. این منجر به اولویت بندی کمتر یک پروژه خاص می شود، زیرا تیم مشغول خرید جدید است. در نهایت تعلل با مهلت‌های کمتر و کیفیت پایین‌تر محصولات مشهود است.

فقدان رهبری

مدیریت ضعیف پروژه به دلیل بی تجربه بودن رهبران تیم و مدیران پروژه عامل دیگری است که باعث ایجاد شکست در توسعه محصول نرم افزاری می شود. در حالی که مشارکت مشتری برای مدیریت پروژه ضروری است، مدیریت خرد در میان توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی استخدام شده مورد نیاز است. هرگونه عدم انطباق با اهداف خاص یا نظارت سست می تواند به تشدید بی پایان منجر شود.

تغییر در تیم توسعه نرم افزار در پس زمینه یک پروژه در حال انجام

این تغییر می تواند به هر یک از دلایل بالا اتفاق بیفتد، و بنابراین تغییر توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده یا کل تیم توسعه از یکی به دیگری نیازمند برنامه ریزی و تکالیف یکپارچه از سوی خریدار است. در اینجا چند زمینه وجود دارد که به همه کمک می کند تا انتقالی آرام داشته باشند.

عواملی که انتقال آرام را تضمین می کند

خواه کل تیم توسعه به شدت دیوانه باشد یا تعداد کمی از آنها ضعیف باشد، برای دستیابی به کیفیت، هنگامی که تصمیم گرفتید منابع پروژه توسعه نرم افزار خود را تغییر دهید یا تغییر دهید، باید چند عامل ذکر شده در اینجا را در حساب خود در نظر بگیرید.

تکمیل پروژه

به گفته مشاوران فنی و کارشناسان، اگر پروژه تقریباً کامل شود (مثلاً بیش از 79٪)، احتمال کمی وجود دارد که تغییر کمک کند. در اینجا، ارتباط با توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده یا مقامات بالاتر و تحت فشار قرار دادن آنها برای عملکرد با کیفیت می تواند کمک کند. شایان ذکر است که نباید به اعداد (در اینجا درصد) اعتماد کنید. خودتان بررسی کنید که محصول نرم افزاری چقدر کامل است و چقدر باقی مانده است.

مستندات

مستندات به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های نرم‌افزاری را در مسیر درست نگه دارید و در اقدامات قانونی بسیار منطقی است. اسناد را خودتان بررسی کنید یا می توانید یک مشاور فنی برای ارزیابی پیشرفت انجام شده تا کنون استخدام کنید. فسخ یا جابجایی قرارداد باید به صورت قانونی با علائم دیجیتالی لازم و تاییدیه های طرفین انجام شود.

ممیزی نرم افزار

ممیزی محصولات نرم افزاری به شما ایده روشنی از آنچه تاکنون انجام شده است و آنچه باقی مانده است به شما می دهد. اگر منابع جدید را آماده دارید، می توانید از کمک آنها برای ارزیابی مراحل توسعه پروژه که به دست آمده و هنوز به دست نیامده اند، استفاده کنید. همچنین می توانید کارشناسان حوزه آزاد را برای انجام این کار استخدام کنید.

قیمت گذاری

اگر پروژه به تاخیر افتاد، باید قبل از تغییر کل شرکت توسعه نرم‌افزار دریایی، تسویه حساب کنید. با این حال، اگر فقط نیاز به تغییر تیم توسعه در همان آژانس داشته باشید، هرگونه پرداخت فعلی نیز متوقف خواهد شد. با توافق و تفاهم دوجانبه می توان پروژه توسعه نرم افزار را با تیم جدید شروع کرد و پرداخت مرحله (یا اقساط) را معاف کرد.

بیمه

تیم تخصصی جدید یا شرکت توسعه نرم افزار باید به شما اطمینان دهد که پروژه بدون لطمه به کیفیت مورد نظر شما انجام می شود. اهداف تجاری باید برای تیم و مدیران پروژه روشن باشد. مشتریان باید عواملی را که باعث تغییر تیم توسعه یا شرکت توسعه نرم افزار شده است را برای تیم جدید توضیح دهند.

تاریخ نباید تکرار شود و باید از انواع اشتباهات پرهیز کرد. همچنین امضای اسناد برای بقیه مراحل توسعه نرم افزار با هر مرحله توصیف شده مهم است. جلسات حضوری با توسعه دهندگان نرم افزار جدید و مدیران پروژه در مورد وضعیت فعلی پروژه می تواند به آنها در درک مکان خود کمک کند.

بهترین تیم توسعه نرم افزار کدام تیم است؟

هیچ تاجری نمی‌خواهد در توسعه نرم‌افزار تجاری با مشکل مواجه شود و بنابراین باید معیارهای اساسی را برای انتخاب بهترین شرکت توسعه نرم‌افزار بدانید. در اینجا عواملی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید زیرا آنها بهترین تیم را برای توسعه نرم افزار استخدام می کنند.

  • توسعه دهندگان نرم افزاری را استخدام کنید که اهداف کسب و کار شما را درک کنند و هدف نهایی محصول را به خاطر بسپارند.
  • بهترین تیم توسعه نرم افزار را ایجاد کنید که متشکل از متخصصان این حوزه و پیشکسوتان فناوری در زبان ها و پلتفرم های نرم افزاری خاص است.
  • تخصص فنی تفاوت بزرگی در دستیابی به مراحل مهم بدون هیچ مشکلی ایجاد می کند. توسعه دهندگان نرم افزار مجرب را استخدام کنید.
  • با تیم های پیشرو توسعه نرم افزار با سوابق واضح و نمونه کارها عالی برخورد کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها نه تنها خوب هستند، بلکه در برقراری ارتباط نیز منظم هستند.
  • برخی از کارشناسان نرم افزار نیز اشاره می کنند که توسعه دهندگانی که مسائل مختلفی دارند، یادگیرندگان خوبی هستند. بنابراین، تیمی که شما را با اشتیاق به چالش می کشد، ممکن است بهترین گزینه برای پروژه نرم افزاری شما باشد.
  • یکی دیگر از شخصیت های کلیدی که در تیم توسعه نرم افزار خود به دنبال آن هستید، مقیاس پذیری است. بسته به اهداف تعریف شده کسب و کار و الزامات بازار، ممکن است لازم باشد توسعه دهندگان نرم افزار و تیم را (بالا یا پایین) مقیاس کنید.

اقدامات متعددی می تواند به کارآفرینان یا مشاغل کمک کند تا بهترین تیم توسعه نرم افزار را استخدام کنند. شانس تشدید و سوء تفاهم را می توان برای صرفه جویی در زمان و هزینه محدود کرد، زیرا در غیر این صورت تغییر تیم در میانه پروژه ها کار واقعاً گرانی خواهد بود.

برای کمک به استخدام تیمی که بتواند شما را در هر مرحله از توسعه راهنمایی کند، در اینجا لیستی از بهترین شرکت های توسعه نرم افزار وجود دارد که پس از تحقیقات گسترده بر روی معیارهای مختلف آزمایش شده است.

نشریه کی و چگونه تیم توسعه نرم افزار را در میانه پروژه تغییر دهیم؟ برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.