• خانه
 • تکنولوژی
 • چگونه از Flutter برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ – راهنمای جامع

چگونه از Flutter برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ – راهنمای جامع

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
چگونه از Flutter برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ - راهنمای جامع


Flutter – کتابخانه رابط کاربری محبوب گوگل 43140 وب سایت در سراسر جهان را تقویت می کند، با 0.16٪ از وب سایت هایی که در 1000 دسته وب سایت برتر قرار می گیرند که با استفاده از چارچوب مشابه ساخته شده اند. همچنین، اهمیت توسعه برنامه های کاربردی وب چیزی نیست که نیاز به تاکید داشته باشد، بنابراین زمانی که یک SDK توسعه برنامه محبوب ارتقا داده می شود تا به توسعه وب سایت نیز کمک کند، خبر خوبی برای توسعه دهندگان و مشاغل است.

در ابتدا، Flutter برای ساخت برنامه‌های موبایلی با کارایی بالا و شبیه به بومی برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شد و بعداً با تکرارهای مداوم، قابلیت‌های Flutter برای ساخت برنامه‌های دسکتاپ و وب با استفاده از همان پایه کد افزایش یافت. بنابراین، استفاده از Flutter برای وب، خدماتی را که می توان با پیروی از یک فرآیند توسعه وب پایدار ارائه کرد، گسترش داد. این فریم ورک با استفاده از زبان برنامه نویسی دارت به همراه طراحی متریال و کوپرتینو، طراحی رابط کاربری بومی را امکان پذیر می کند.

محتوا

 • فلاتر وب چیست؟
 • آنها از چه ابزارهایی پشتیبانی می کنند که توسعه دهندگان برای توسعه وب Flutter از آنها استفاده می کنند؟
 • فلاتر چه سودی برای کسب و کارها دارد؟
 • فلاتر وب – چه زمانی از آن استفاده کنیم و چه زمانی از آن استفاده نکنیم؟
 • چند نکته برای استفاده حداکثری از Flutter web
 • شما چی فکر میکنید؟ آیا باید Flutter web را برای توسعه وب در نظر بگیرید؟

فلاتر وب چیست؟

توسعه وب Flutter دارای دو موتور رندر است – DOMCavas و CanvasKit که به SDK کنترل کامل بر روی هر پیکسل صفحه نمایش را با دقت فوق العاده می دهد. تمام عناصر رابط کاربری Flutter – انیمیشن، مسیریابی، اسکرول و موارد دیگر با استفاده از کد منبع یکسان استفاده می شود.

DomCavas به طور پیش فرض استفاده می شود که Canvas API و HTML/JS/CSS را برای ساخت ویجت های Flutter ترکیب می کند. از سوی دیگر، CanvasKit از WebAssembly و WebGL استفاده می کند که به مرورگر اجازه می دهد از شتاب سخت افزاری استفاده کند، که به نوبه خود امکان ارائه بهینه گرافیک های پیچیده و فشرده را فراهم می کند. با این حال، CanvasKit هنوز هم دارای نقص هایی است که جامعه توسعه دهندگان فعالانه روی آن کار می کنند. می‌توانیم انتظار داشته باشیم به زودی Flutter را برای وب در یک نسخه پایدار ببینیم.

توسعه دهندگان می توانند اثربخشی توسعه وب Flutter را از دو طریق بررسی کنند – توانایی برنامه وب برای ارائه و دستکاری داده های عظیم و تجزیه و تحلیل انتقال، انیمیشن و جلوه ها. از بین دو موتور رندر، CanvasKit با بار اولیه بالا و حجم اضافی، عملکرد وب Flutter را بهبود می بخشد.

آنها از چه ابزارهایی پشتیبانی می کنند که توسعه دهندگان برای توسعه وب Flutter از آنها استفاده می کنند؟

پروژه توسعه برنامه وب Flutter با Flutter 2.2 سازگار است که می توانید آن را در Chrome یا Edge اجرا کنید. هنگامی که محیط توسعه راه اندازی می شود، IDE باید راه اندازی شود که نیاز به پشتیبانی از ابزارهای مختلف دارد. در اینجا ابزارها وجود دارد –

 • کد ویژوال استودیو
 • IntelliJ
 • اندروید استودیو

فلاتر چه سودی برای کسب و کارها دارد؟

استفاده از Flutter برای توسعه برنامه های کاربردی وب یک انتخاب ایده آل برای کسب و کارها است تا از مزایای نامحدود بهره مند شوند. آخرین نسخه Flutter 3.0 با افزودن ها و اصلاحات جدید، توسعه برنامه را بهتر کرده است، که سیگنال واضحی است مبنی بر اینکه توسعه برنامه flutter به پایان رسیده است. برای یادگیری بیشتر عمیق تر حفاری کنید –

طراحی تطبیقی

Flutter دارای توانایی ارائه یک نسخه سفارشی از یک سیستم عامل مبتنی بر وب است که اکثر چارچوب های JS قادر به ارائه آن نیستند. به عنوان مثال، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بسته به سیستم عامل-ویندوز و macOS، دکمه برگشت و تراز متن هدر را متفاوت ارائه دهند. از همین طرح نیز می توان برای حفظ ثبات استفاده کرد، اما سفارشی سازی تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

سازگاری Flutter برای رفتارهای پلتفرم خاص به توسعه برنامه های کاربردی وب گسترش یافته است. تطبیق‌ها به 3 روش شامل می‌شوند – تطبیق خودکار با استفاده از ویجت‌های Flutter، استفاده از یک نوع برای همه پلتفرم‌ها، و استفاده از مسیرهای سطح برنامه برای تعریف مسیرهای مختلف پلتفرم خاص.

چیدمان پاسخگو

طراحی‌های واکنش‌گرا در ارتقای تجربه کاربر به سطح بعدی عالی عمل کرده‌اند. Flutter مهندسی طراحی واکنشگرا را برای Flutter وب فعال می کند که در آن کسب و کارها باید در مورد چندین مورد مانند طراحی یکسان مورد نیاز برای تلفن همراه و وب که از نظر بصری مقیاس می شود، طرح های مختلف مورد نیاز برای وب و برنامه های تلفن همراه، اندازه، جایی که انتظار می رود طراحی به مقیاس و تنها به چند مولفه نیاز دارید که در اندازه های مختلف صفحه نمایش اندازه گیری می شوند.

ویجت های Flutter زیادی مانند MediaQuery، LayoutBuilder، AspectRatio، FittedBox و موارد دیگر وجود دارند که به تغییر اندازه طرح و طراحی با توجه به اندازه دستگاه کمک می کنند. دستیابی به کنترل دانه ای بر طراحی واکنشگرا با ویژگی AutoScale امکان پذیر است، که در عین حفظ ظاهر و احساس اصلی رابط کاربری، طرح را به طور متناسب کوچک و گسترش می دهد.

محتوای تعاملی را بگنجانید

Flutter web امکان ادغام بخشی از برنامه وب را در برنامه وب موجود فراهم کرد. با قرار دادن برنامه Flutter در یک div HTML، کل برنامه وب در برنامه وب موجود که باید در جایی میزبانی شود بارگذاری می شود.

موارد محتوای تعاملی کاملی که بهترین شرکت‌های توسعه اپلیکیشن فلاتر توصیه می‌کنند، اضافه کردن آزمون‌ها یا چالش‌ها به محتوای ثابت، فعال کردن مینی‌بازی‌ها یا اجرای تابلوهای عمومی است.

توسعه همزمان اپلیکیشن موبایل و اپلیکیشن تحت وب

ساختن یک اپلیکیشن موبایل به صورت جداگانه و سپس ساخت همتایان وب آن، رویدادی زمان‌بر و پرتلاش است. Flutter با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های تلفن همراه و وب با استفاده از همان پایه کد، کار را آسان تر و سریع تر کرد.

مسائل مربوط به اندازه های مختلف صفحه نمایش برای برنامه های وب و تلفن همراه با توسعه رابط کاربری واکنش گرا و طراحی واکنش گرا حل می شود که باعث می شود برنامه طوری به نظر برسد که گویی به صورت جداگانه برای پلت فرم وب و موبایل ایجاد شده است.

پسوند بدون درز از برنامه تلفن همراه به برنامه وب

کسب‌وکارهایی که قبلاً برنامه‌های تلفن همراه دارند، می‌توانند بدون دردسر برنامه را به پلتفرم وب گسترش دهند، با قابلیت استفاده از منطق و عناصر کاربر در هنگام توسعه برنامه‌های کاربردی وب. برنامه های کاربردی وب، زمانی که برای اهداف نمایشی استفاده می شوند، لزوماً همه ویژگی های برنامه تلفن همراه را یکپارچه نمی کنند. قابلیت استفاده مجدد کد، توسعه اپلیکیشن وب همراه را آسان می کند.

علاوه بر این، ایجاد محتوای تعاملی که از قبل در انتهای تلفن همراه برای یک برنامه وب در دسترس است، نیاز به توسعه همان برنامه کاربردی وب را از بین می برد. این به شرکت های توسعه وب اجازه می دهد تا برنامه وب را در زمان کمتری برای عرضه به بازار بسازند و راه اندازی کنند.

فلاتر وب – چه زمانی از آن استفاده کنیم و چه زمانی از آن استفاده نکنیم؟

در این مرحله، شما به اهرم Flutter برای توسعه وب با کارایی بالا کاملاً متقاعد شده اید، اما برای توسعه یک صفحه وب ثابت با متن زیاد مناسب نیست. این سیگنال استفاده از Flutter برای همه انواع توسعه وب را نشان می دهد. کسب و کارها باید بسته به نوع پروژه توسعه اپلیکیشن وب در استفاده از فلاتر بسیار گزینشی باشند.

وقتی فلاتر مانند یک حرفه ای کار می کند

 • به راحتی با داده های عظیم کار کنید
 • بهترین انیمیشن ها، انتقال ها و جلوه های گرافیکی را ارائه دهید
 • پشتیبانی از توسعه برنامه های کاربردی وب پیشرو را ارائه می دهد. پیدا کنید کدام یک برای پروژه شما بهتر است – PWA یا توسعه برنامه سفارشی.
 • یک موتور بازی با انیمیشن و فیزیک سطح بالا را اجرا کنید.
 • بهترین دستورالعمل ها را برای استفاده از عناصر UI و طراحی متریال کوپرتینو ارائه می دهد.
 • یک رویکرد صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه برای توسعه وب.

وقتی فلاتر مناسب نیست

 • Flutter برنامه وب را برای سئو بهینه نمی کند و آن را برای برنامه های تجارت الکترونیک نامناسب می کند.
 • برنامه وب Flutter در حال بهتر شدن است، اما هنوز عملکرد بالایی ارائه نمی دهد.
 • تغییر کد JS/CSS/HTML برای توسعه دهندگان Flutter غیرممکن است.
 • پشتیبانی Flutter API محدود است.
 • توسعه دهندگان نمی توانند از افزونه ها تا حد توان خود استفاده کنند.
 • اشکال زدایی ضعیف همچنان یک مشکل است.
 • یک جامعه کوچکتر به توسعه دهندگان اجازه نمی دهد کمک کافی دریافت کنند.

چند نکته برای استفاده حداکثری از Flutter web

هنگامی که تصمیم گرفتید با توسعه وب Flutter رو به جلو حرکت کنید، این انتخاب خوبی است. با این حال، چند تاکتیک وجود دارد که می‌توانید برای استفاده حداکثری از شبکه Flutter دنبال کنید. آن ها هستند-

 • توسعه‌دهنده وب این حق را دارد که کد بومی برنامه‌های iOS و Android ساخته شده با استفاده از Flutter را تغییر دهد.
 • هنگام استفاده از Flutter برای برنامه وب خود، آن را واکنش گرا کنید تا در همه اندازه های صفحه نمایش به راحتی و با مشکلات وضوح اجرا شود.
 • قبل از شروع برنامه نویسی برای توسعه وب Flutter، پلتفرم های پشتیبانی شده را دوباره بررسی کنید.
 • در طول استقرار برنامه وب Flutter، اجرا Flutter شبکه ای ایجاد می کند که تمام دارایی های مورد نیاز برای ایجاد یک آرشیو وب مستقل را که به راحتی توسط یک وب سرور ثابت میزبانی می شود، مستقر می کند.

شما چی فکر میکنید؟ آیا باید Flutter web را برای توسعه وب در نظر بگیرید؟

Flutter فرصت‌های بی‌پایانی را برای کسب‌وکارها ایجاد کرده است تا از توسعه همزمان وب و اپلیکیشن موبایل با استفاده مجدد از کد یا گسترش برنامه‌های تلفن همراه به همتایان برنامه‌های وب استفاده کنند. محبوبیت و مزایا روزافزون، کسب‌وکارها را به سمت استفاده کامل از پتانسیل فلاتر برای توسعه وب جذب می‌کند. در همان زمان، جامعه توسعه دهندگان گوگل به طور فعال بر روی چارچوبی کار می کند تا تمام نقص های مرتبط با Flutter وب را حذف کند. با این حال، اگر نمی توانید تصمیم بگیرید، برای بهترین نتایج با یک شرکت توسعه وب قابل اعتماد تماس بگیرید.

پست چگونه از فلاتر برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ – راهنمای جامع برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.