چگونه بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را استخدام کنیم؟

چگونه بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را استخدام کنیم؟


افق توسعه نرم افزار به ویژه در دو دهه اخیر افزایش بی سابقه ای داشته است. همانطور که مخاطبان تکنولوژیک تر می شوند، برای سازمان های تجاری مهم است که تنها بهترین نرم افزار را توسعه دهند تا مشتریان خود را برای مدت طولانی تری درگیر خود نگه دارند.

اما از آنجایی که گزینه های زیادی در بازار وجود دارد، کسب و کارها باید در هنگام استخدام توسعه دهندگان نرم افزار از مراحل خاصی استفاده کنند. داشتن یک فرآیند استخدام موثر به شرکت در دراز مدت کمک می کند، زیرا توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده قادر خواهند بود نتایج را در صورت نیاز ارائه دهند.

استخدام توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی در عصر پویای امروزی یک کار چندوجهی است. مدیران استخدام باید فراتر از مهارت های فنی رفته و نگاهی دقیق تر به مدیریت فرآیند، مهارت های شبکه های اجتماعی و اخلاق کاری توسعه دهندگان داشته باشند.

به همین دلیل است که در اینجا بهترین شیوه‌هایی را که سازمان‌های تجاری باید در کنار استخدام بهترین توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیشرو به کار گیرند، دریابیم.

چرا استخدام توسعه دهندگان نرم افزار برتر برای یک سازمان تجاری مفید است؟

داشتن افراد برتر بدون توجه به کسب و کار سازمان ضروری است. در همین حال، در زمینه توسعه نرم افزار، استخدام توسعه دهندگان نرم افزار برتر از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا هر مشتری بهترین استعداد را برای بازگشت سرمایه خود می خواهد.

اگر یک سازمان تجاری بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را استخدام کند، آنها به سرعت به محیط توسعه نرم افزاری که به سرعت در حال تکامل است عادت می کنند و نرم افزار بهتر، سریعتر و مقرون به صرفه را ارائه می دهند. دنیای توسعه نرم افزار به سرعت در حال پیچیده شدن است. به این ترتیب، اگر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار استخدام‌شده ارزش این کار را نداشته باشند، نمی‌توانند انتظارات صاحبان کسب‌وکار را برآورده کنند و مانند خانه‌ای از کارت نابود خواهند شد.

استخدام توسعه دهندگان نرم افزار با تجربه به پروژه نرم افزار اجازه می دهد تا سخت ترین زمان ها را پشت سر بگذارد. توسعه دهندگان نرم افزار هوشمند بهترین هر دو مهارت را خواهند داشت، یعنی. سخت (فنی) و نرم (ارتباط و همکاری). بنابراین، آنها نه تنها می توانند کار خود را به درستی انجام دهند، بلکه می توانند تیمی از برنامه نویسان نرم افزاری را نیز رهبری کنند و با هم موفق شوند.

مزیت دیگر استخدام توسعه دهندگان نرم افزار کامل این است که به راحتی می توانند بر فرهنگ کاری سازمان تجاری تمرکز کنند. انطباق کاری و انعطاف پذیری آنها عالی است و بنابراین می توانند روی هر پروژه جدیدی مانند ماهی در آب کار کنند. علاوه بر این، از آنجایی که آنها با بهترین مدل‌های فرآیند توسعه نرم‌افزار نیز آشنا هستند، می‌توانند این دانش را برای توسعه نرم‌افزارهای سفارشی عالی ترکیب کنند.

بهترین روش ها برای استخدام بهترین توسعه دهندگان نرم افزار

هنگامی که متوجه شدیم که داشتن شرکت های پیشرو توسعه نرم افزار یا توسعه دهندگان نرم افزار برای الزامات پروژه توسعه نرم افزار شما چقدر مهم است، بیایید بهترین راه ها برای استخدام آنها را ببینیم.

روی رمزگذارهای تمیز سرمایه گذاری کنید

اگر سازمانی بخواهد رمزگذارهای نرم افزاری را برای مدت طولانی تری استخدام کند، این اساسی ترین نیاز است. اگر انکودر نرم‌افزار به طور خالص کدهای خود را رمزگذاری نکند، می‌توانند در درازمدت به یک تعهد برای سازمان تبدیل شوند. بنابراین، کسب‌وکارها باید مهارت‌های خود را آزمایش کنند تا ایده روشنی از فرمان دادن به توسعه‌دهندگان در زمینه کدنویسی نرم‌افزار داشته باشند.

استخدام برنامه نویسان نرم افزار با مهارت های کدنویسی تمیز به تیم این امکان را می دهد که در شرایط سخت به خوبی کار کنند، نرم افزار را حفظ کنند و به روز رسانی های آینده را بدون هیچ مشکلی نصب کنند. از سوی دیگر، همکاری با توسعه دهندگان نرم افزاری که کد نادرست می نویسند، چالش برانگیز خواهد بود. در نتیجه، کل فرآیند توسعه نرم افزار کند خواهد شد.

به استعداد معنا دهید

مدیر استخدام برای یافتن یک متخصص توسعه نرم افزار با استعداد به دقت جراح نیاز دارد، زیرا استعداد طبیعی نادرترین منبع موجود است. شما سیاست سختگیرانه‌ای در رابطه با در دسترس بودن سال‌های خاص تجربه ندارید، زیرا ممکن است شرایطی پیش بیاید که در آن یک سازمان تجاری بتواند با مهارت‌های فنی بهینه معجزه‌ای پیدا کند.

بنابراین توصیه می شود برای یافتن توسعه دهندگان نرم افزار واجد شرایط، یک فرآیند استخدام انعطاف پذیر داشته باشید. روش استخدام نباید مطابق کتب درسی باشد و باید با هدف یافتن افراد مستعد با تجربه مرتبط باشد.

به بازارهای آنلاین پیشرو روی آورید

برون سپاری توسعه نرم افزار به امری عادی تبدیل شده است، زیرا در کسب و کار امروز کمبود استعداد وجود ندارد. پرتال های آنلاین متعددی در دسترس است که خانه های تجاری می توانند توسعه دهندگان نرم افزار مناسب و آژانس های توسعه نرم افزار را پیدا کنند.

همچنین، پلتفرم‌هایی مانند TopDevelopers.co شرکت‌های تجاری را به ترکیبی نادر از یافتن توسعه‌دهندگان نرم‌افزار مستقل و شرکت‌های نرم‌افزار درجه یک برای توسعه نرم‌افزار برون‌سپاری زیر یک سقف تبدیل می‌کنند.

هنگامی که یک سازمان تجاری به بازاری برای استخدام مهندسان نرم افزار اشاره می کند، ایده روشنی از روندهایی که در دنیای تجارت اتفاق می افتد به دست می آورند. بر این اساس می توانند روش استخدام خود را برای دستیابی به بهترین نتایج شکل دهند.

بر انعطاف و دانش تاکید کنید

همه ما می دانیم که بازار توسعه نرم افزار یک فضای پویا است. بنابراین، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار پیچیده مجبور شوند از پوسته خود خارج شوند و کاری خارق‌العاده انجام دهند. و برای انجام این کار با داشتن دانش و مهارت نیاز به انعطاف در روند کاری خود خواهند داشت.

پیشرفت های جدید بی شماری در صنعت نرم افزار وجود دارد. بنابراین، این امر اجتناب ناپذیر است که مهندسان نرم افزار برای همگام شدن با آخرین روند توسعه نرم افزار روی پای خود باشند. بنابراین، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار درجه یک علاوه بر چابکی در فرآیند کاری خود، باید مایل به یادگیری فناوری‌ها و گرایش‌های جدید نیز باشد. سازمان های تجاری باید این تمایل را قبل از استخدام توسعه دهندگان برای پروژه های نرم افزاری خود در نظر بگیرند.

همیشه به دنبال هوش باشید

آنها می گویند که بهترین شرکت های تجاری باهوش ترین افراد را استخدام می کنند و این باعث می شود روند کاری آنها در دسترس تر باشد. با استخدام توسعه دهندگان از راه دور، افق هوشمندی کمی گسترده تر می شود. هوش می تواند خلاقیت خوب، دانش فنی، مهارت عالی برای همکاری و ارتباط، توانایی حل مشکلات و غیره باشد.

بنابراین، از آنجا که افق کمی پیچیده است، شرکت تجاری باید دید روشنی از آنچه در یک توسعه دهنده نرم افزار به دنبال آن است داشته باشد. و این بستگی به نوع کاری دارد که توسعه دهنده برای انجام آن طراحی شده است. علاوه بر این، اگر توسعه‌دهنده نرم‌افزار از تمام موارد فوق و مهارت‌های استثنایی حل مسئله برخوردار باشد، ممکن است برای پروژه توسعه نرم‌افزار مناسب باشد.

نمونه کارها آنلاین توسعه دهندگان نرم افزار را مرور کنید

اگر یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار با تجربه در گذشته کارهای گسترده‌ای انجام داده باشد، می‌تواند مزیتی برای هر کسب‌وکاری باشد. بنابراین، همانطور که فرآیند استخدام توسعه دهندگان نرم افزار را شروع می کنید، باید به طور دقیق به مجموعه کاری آنها نگاه کنید.

توسعه دهندگان مدرن قلب خود را روی آستین می پوشند و از نشان دادن کار عالی خود نمی ترسند. پلتفرم های منبع باز بسیاری مانند GitHub وجود دارد که توسعه دهندگان نمونه کارها خود را در آن نگهداری می کنند. بنابراین، مدیران استخدام، مدیران فنی یا رهبران فنی و غیره که به دنبال توسعه دهندگان نرم افزار بعدی خود هستند، باید سبد آنلاین خود را بررسی کنند.

این به این دلیل است که پورتفولیوهای آنلاین دانش صریح از تجربه کاری قبلی توسعه دهندگان نرم افزار و چیزهای بیشتری را که می توانند روی میز بیاورند ارائه می دهند.

انواع توسعه دهندگان نرم افزار را مشخص کنید

انواع مختلفی از توسعه دهندگان نرم افزار در بازار وجود دارد. بنابراین، سازمان های تجاری حداقل برای شروع باید اصول اولیه را بدانند. ما فهرستی از بهترین انواع توسعه نرم‌افزار و آنچه از هر کسی که ادعا می‌کند با تجربه و متخصص است، انتظار می‌رود ایجاد کرده‌ایم.

توسعه دهندگان Back-end

این توسعه دهندگان در حال کار بر روی منطق برنامه نرم افزاری هستند. بنابراین، توسعه دهندگان نرم افزار باطن، زبان های برنامه نویسی مانند ASP.NET، Python، C ++، SQL، PHP و غیره را درک می کنند. علاوه بر این، دانش سیستم های کش، مدیریت پایگاه داده و خطوط لوله نیز بسیار مهم است.

توسعه دهندگان فرانت اند

توسعه دهندگان نرم افزار Frontend در بخشی از نرم افزار که به طور مستقیم با کاربر در تعامل است تخصص دارند. بنابراین، چه زیبایی بصری نرم‌افزار باشد و چه طرح‌بندی‌ها، رابط‌ها و غیره، توسعه‌دهنده رابط مسئول تعاملی کردن آنهاست. زبان های برنامه نویسی رابط مانند HTML، CSS، JavaScript، React و غیره. به توسعه دهندگان رابط کمک می کند تا خروجی بهتری ارائه دهند.

توسعه دهندگان تمام پشته

توسعه‌دهنده تخصصی با پشته کامل، هم توسعه frontend و هم backend را می‌داند. آنها به عنوان “Jacks Of All Trades” شناخته می شوند زیرا دانش آنها در مورد زبان های برنامه نویسی گسترده است. از آنجایی که توسعه دهندگان ماهر full stack درک عمیقی از زبان های برنامه نویسی مختلف دارند، تجربه آنها می تواند در پروژه های مختلف ارزشمند باشد.

توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل

همانطور که از نام آن پیداست، توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل در طراحی، توسعه، نگهداری و غیره تخصص دارند. از برنامه های موبایل علاوه بر گوشی‌های هوشمند، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن باید دانش خوبی از توسعه اپلیکیشن‌های فناوری‌های پوشیدنی، تبلت‌ها و غیره داشته باشند. برخی از زبان‌های رایج برای توسعه اپلیکیشن موبایل که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌دانند عبارتند از: Kotlin، Python، C#، JavaScript، Swift و غیره.

توسعه دهندگان وب

درست مانند توسعه دهندگان برنامه های کاربردی تلفن همراه، توسعه دهندگان وب در توسعه و نگهداری وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب تخصص دارند. اگرچه تجربه آنها از هر دو قسمت باطن و فرانت اند متفاوت است، اکثر توسعه دهندگان وب سایت یکدیگر را می شناسند. انتظار می رود توسعه دهندگان وب از Ruby، Java، Go، Swift و غیره آگاه باشند.

آخرین افکار

سازمان‌های تجاری زمانی که می‌خواهند توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را استخدام کنند، باید مراحل زیادی را در نظر بگیرند. اما مهمتر از همه، آنها باید از نیازهای خود آگاه باشند. زیرا هنگامی که کسب و کارها دقیقاً بدانند که از توسعه دهندگان نرم افزار چه می خواهند، می توانند سؤالات درستی از آنها بپرسند و کل فرآیند استخدام را ساده کنند.

انتشارات چگونه بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را استخدام کنیم؟ برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.