• خانه
 • تکنولوژی
 • چگونه تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را به طور موثر مدیریت کنیم؟

چگونه تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را به طور موثر مدیریت کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
چگونه تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را به طور موثر مدیریت کنیم؟


اگر توسعه نرم‌افزار دشوار است، مدیریت یک تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور که در گوشه‌ای دیگر از جهان نشسته‌اند می‌تواند حتی دشوارتر باشد. در حالی که کسب‌وکارها قبلاً یک گزینه داخلی داشتند، شیوع بیماری همه‌گیر اخیر، کسب‌وکارها را بیشتر وادار به دنبال کردن مقرون‌به‌صرفه‌ترین روند برون‌سپاری پروژه‌های توسعه نرم‌افزار با پیوند با بهترین شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیشرو کرده است.

محتوا

 • چالش های مدیریت یک تیم راه دور چیست؟
 • انجام تمام مدیریت؟
 • چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟
 • چگونه عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت می کنید؟

مشکل مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور چیست؟

هنگامی که پروژه خود را به یک شرکت توسعه نرم‌افزار دریایی برون‌سپاری می‌کنید، خطرات و نگرانی‌های زیادی وجود دارد. شما باید با یک ارائه دهنده خدمات برون سپاری توسعه نرم افزار در کشور دیگری معامله کرده باشید تا بخش زیادی از بودجه خود را ذخیره کنید. اما همیشه، در پس ذهن خود، جریان و روند را زیر سوال می برید. در اینجا چند سوال رایج وجود دارد که شما را نگران می کند:

 • آیا تیم توسعه نرم افزار انگیزه ای برای کار با فداکاری کامل دارد؟
 • آیا آنها از شیوه های کدگذاری استاندارد پیروی می کنند؟
 • آیا آنها سازماندهی شده اند؟
 • آیا آنها من را به طور منظم با نقاط عطف به روز می کنند؟
 • آیا محصول نهایی با اهداف کسب و کار من مطابقت دارد؟
 • آیا تشدیدهای زیادی وجود خواهد داشت؟

اگر بدانید که برون سپاری به یک شرکت نرم افزاری راه دور تنها انتخاب شما نیست، شگفت زده خواهید شد. غول‌هایی مانند علی‌بابا، گیت‌هاب، بیس‌کمپ و اسکایپ نیز در یک قایق در حال حرکت هستند. مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار مبلغ زیادی نیست زیرا فقط به یک رویکرد حرفه ای و مهارت های مدیریت عملی از شما به عنوان یک رهبر نیاز دارد.

در این مقاله عوامل کلیدی در ایجاد یک تیم موفق از راه دور از ارائه دهندگان خدمات توسعه نرم افزار را خواهیم دید.

شما همه کارها را انجام نمی دهید

بهترین دستور مدیریت این است که با مردم هوشمندانه برخورد کنید، نه با مشکل. این فکر را از ذهن خود دور کنید که همه کارها را برای مدیریت اعضای تیم راه دور در مورد نیازهای توسعه پروژه نرم افزاری انجام می دهید. در عوض، شما به سادگی فرآیند را ساده می‌کنید و فردی را منصوب می‌کنید که قادر به نظارت یا نظارت بر فرآیند سازمان‌یافته‌ای است که شما طراحی کرده‌اید.

اگر در درجه اول قادر به اجرای پروژه های چابک هستید، ایجاد یک رابطه قوی با توسعه دهندگان نرم افزاری که در شرکت راه حل های نرم افزاری دریایی کار می کنند را در نظر بگیرید.

چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟

نکاتی برای مدیریت موفقیت آمیز تیم توسعه نرم افزار از راه دور

هیچ راه حل یکسانی برای همه مشکلات وجود ندارد و مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور نیز از این قاعده مستثنی نیست. صرف نظر از این، اصول یکسان باقی می‌ماند – شما باید با افراد از راه دور درست همانطور که در دفتر خود یا با کارمندان داخلی برخورد می‌کنید، برخورد کنید.

تاکتیک همان است. با این حال، تنها تهدید در اینجا زمانی است که مدیریت اشتباه می‌کند، که تیم توسعه از راه دور را که سخت روی پروژه نرم‌افزاری شما کار می‌کنند افزایش می‌دهد و آنها را در وضعیت بدی قرار می‌دهد.

بهترین سکاندار را بیابید – مدیر پروژه (PM)

یک مدیر پروژه ماهر همه نگرانی ها را از چرخه توسعه پروژه رها می کند. می توانید از شرکت برون سپاری توسعه نرم افزار بخواهید که به شما در تهیه آن کمک کند. پریمیر به شما اطمینان می دهد که اعضای تیم راه دور پروژه نرم افزاری شما متمرکز و وقف پروژه شما هستند و نه چیز دیگری.

همچنین واضح است که PM نقش مهمی در پر کردن شکاف ارتباطی بین شما و تیم اصلی توسعه دهندگان منتخب ایفا می کند.

مدیر پروژه ستون فقرات تیم توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور است زیرا آنها اطمینان می دهند که هنگام ساخت یک محصول دیجیتال از راهنمای استاندارد توسعه نرم افزار پیروی می شود. بنابراین، می توان گفت که استخدام یک مدیر شایسته برای پروژه خود قبل از ایجاد یک تیم توسعه نرم افزار که از راه دور بر روی پروژه شما کار می کند بهترین گزینه است.

بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را پیدا کنید

با گسترش استقرار مدیر پروژه خود، اکنون باید بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را انتخاب کنید. یکی از مزایای استخدام توسعه‌دهندگان از راه دور از یک ارائه‌دهنده خدمات برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار دریایی معتبر این است که پروفایل‌های فهرست کوتاه ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تیم خود را انتخاب کرده یا بسازید. ممکن است در انتخاب بهترین استعدادها از مدیر پروژه کمک بگیرید یا نگیرید.

چگونه تیمی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور را برای پروژه خود استخدام کنیم؟

افراد شایسته، خودانگیخته و دارای اخلاق حرفه ای هستند، مهمترین ویژگی هایی که در یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور انتظار دارید. کرم د لا کرم مهندسان DevOp به شما این اطمینان را می دهد که آنها توانایی تصمیم گیری سریع را دارند و حتی اگر گیر کنند، یک مدیر پروژه با تجربه برای نجات آنها وجود دارد.

بدون شک یک تیم موفق از ارائه‌دهندگان خدمات توسعه نرم‌افزار از راه دور باید متخصصان حوزه داشته باشند که نه تنها از نظر فنی خوب باشند، بلکه بسیار صبور و پیگیر باشند.

آیا نگران یافتن بهترین تیم توسعه نرم افزار از راه دور هستید؟

لیست تیم های نرم افزاری

مدیریت عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور

مدیریت عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور

هنگامی که منابع اختصاصی را در مکان مناسب قرار دادید، وقت آن است که به مدیریت عملیات اصلی فکر کنید. شما باید سیستم ها را راه اندازی کنید و زیرساخت هایی را فراهم کنید که به شما کمک می کند کل تیم و پرسنل مرتبط را کنترل کنید. می‌توانید با بهترین آژانس توسعه نرم‌افزار سفارشی همکاری کنید تا جزئیات مربوط به ایستگاه‌های کاری و زیرساخت/ساختار آنها را به شما ارائه دهد.

بسته به پیچیدگی پروژه، سیستم های کامپیوتری و سرورهای پایگاه داده متفاوت است. یک سیستم قدیمی نباید برای ساختن یک ابزار نرم افزاری مدرن کار کند، بنابراین تحقیق در مورد سیستم ها و ایستگاه های کاری که احتمالاً پروژه شما را در آنها اجرا می کنند بسیار مهم است. در اینجا عواملی وجود دارد که تفاوت بزرگی در مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور ایجاد می کند:

 • زیرساخت پیشرفته فناوری اطلاعات
 • کنترل دسترسی و امتیازات سیستم
 • ابزاری قدرتمند برای ارتباطات JIT (در زمان مقرر).
 • تعریف و تنظیم استانداردهای کدنویسی و مدیریت پروژه
 • اطمینان حاصل کنید که یک شیوه مدیریت انعطاف پذیر وجود دارد
 • جلسات منظم و حفظ صورتجلسه از آنها
 • معیارها و اندازه گیری های مناسب را برای فرآیند چرخه عمر توسعه نرم افزار تنظیم کنید

در حالی که باید سعی کنید موارد ذکر شده در بالا را ترتیب دهید، باید از مدیریت خرد خودداری کنید زیرا این امر می تواند تلاش شما را برای ایجاد یک تیم اختصاصی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور مختل کند زیرا احساس می کنند آزادی خود را از دست می دهند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باتجربه همیشه زمانی که وقت آزاد دارند بهترین کار را انجام می‌دهند و این به معنای کسب و کار راحت است.

عامل مهم دیگری که باید در حین مدیریت یک تیم راه دور که سخت روی پروژه توسعه نرم‌افزار شما کار می‌کنند در نظر بگیرید این است که با وارد کردن فرآیندهای بیشتر و بیشتر به رویه‌ای که از قبل روان است، از سربار فرآیند جلوگیری کنید. جلسات، گزارش‌ها و تداخل غیر ضروری جنبه‌هایی هستند که می‌توانند انگیزه تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور شما را از بین ببرند.

ارتباط کلید است

در هر پروژه توسعه نرم افزار در یک شرکت توسعه نرم افزار برون سپاری، ارتباطات کلید موفقیت است. هنگام انتخاب مهندسان نرم افزار یا انواع مختلف توسعه دهندگان نرم افزار، باید مهارت های ارتباطی آنها را در نظر بگیرید. اگرچه امروز بهبود یافته است، اما مانع زبان یکی از بزرگترین نگرانی ها بود، به ویژه زمانی که پروژه ها به کشورهای جهان سوم برون سپاری می شدند.

شکاف فرهنگی، در برخی موارد خاص یک محصول نرم افزاری، باید با جلسات و سمپوزیوم های منظم پر شود. ارتباطات مربوط به پروژه و یک به یک باید ساده شود تا کار تحت تأثیر قرار نگیرد و اهداف تجاری به وضوح درک شوند.

تیم اختصاصی برتر توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور

اکنون با ما تماس بگیرید

یکی دیگر از جنبه های مکاتبات، استفاده از وسایل ارتباطی آشناست. ابزارهای خودکاری در بازار وجود دارند که مخصوص توسعه پروژه های نرم افزاری هستند (Skype، Zoom، CRM، Slack، Jira، Figma، Micro، ERP، DeskTime، و غیره) که می توانید آن ها را ارائه دهید یا از شریک فناوری خود درخواست دسترسی به خریدار کنید. ابزارهای به اشتراک گذاری اسناد نیز باید در دسترس باشد تا معامله تجاری قانونی و ایمن بماند.

جلسات مجازی به شما کمک می کند تا پیشرفت پروژه از راه دور را نظارت کنید. در زیر چند نکته برای چک لیست شما آمده است که باید اطمینان حاصل کنید که هر زمان که با پرسنل علاقه مند از آژانس برون سپاری توسعه نرم افزار استخدام شده جلساتی برگزار می کنید، رعایت می شود.

 • بحث توسعه پروژه
 • جدول زمانی و نقاط عطف را بررسی کنید
 • هر گونه تشدید باید فورا مورد توجه قرار گیرد
 • جلسات طوفان فکری و حل مسئله
 • در صورت وجود، کارمندان جدید را وارد کنید
 • بحث تغییر دانش، در صورت وجود
 • شناسایی مشارکت کنندگان کلیدی

اهداف کسب و کار در مرکز

بهترین مدیریت تیم توسعه نرم افزار تضمین می کند که اهداف تجاری شما در مرکز کل پروژه قرار دارند. محصول دیجیتالی که توسط یک شرکت برون سپاری سفارشی فناوری اطلاعات ساخته می شود، نتیجه مجموعه ای از فرآیندها و کار هوشمندانه است.

با هر ارتباطی، باید به ذینفعان اهداف تجاری مورد نظر خود را یادآوری کنید. هرگز اجازه ندهید هیچ سوالی از ذهن شما دور بماند، زیرا اگر توسعه دهندگان نرم افزار از نگرانی های شما آگاه نباشند، محصول راه خود را گم کرده و از هدف منحرف می شود. برخی از کارآفرینان، دقیقاً به همین دلیل، مدیران بازاریابی خود را برای اطمینان از برآورده شدن اهداف تعیین شده، مراقب خود نگه می دارند.

آن را شخصاً بگیرید

اگرچه یک تیم حرفه‌ای خدمات نرم‌افزاری از راه دور روی پروژه‌های خود سخت کار می‌کند، مطمئناً حفظ ارتباطات شخصی همیشه یک مایل اضافی را از شما می‌برد. با این حال، شما باید شخصیت های واضح و متمایز داشته باشید – به عنوان یک خریدار و به عنوان یک فرد دوستانه.

همانطور که با اعضای کلیدی، مدیران و تیم توسعه نرم افزار تعامل دارید، باید یک رابطه دوستانه ایجاد کنید تا آنها به پروژه شما توجه شخصی داشته باشند.

راه های مختلفی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور وجود دارد. اما مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور اختصاصی چالش برانگیز اما شدنی است. با گام‌ها و نکات ساده‌ای که در بالا ذکر شد، می‌توانید به‌طور یکپارچه با تعدادی از افراد متعهد که از راه دور کار می‌کنند، مدیریت کنید.

پست چگونه به طور موثر تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را مدیریت کنیم؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.