• خانه
 • تکنولوژی
 • چگونه نقاط کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟

چگونه نقاط کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  تکنولوژی
چگونه نقاط کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟


طبق آمار Statista، 3.5 میلیون برنامه اندروید و 2.2 میلیون برنامه iOS، اینها حدود 5 میلیون اپلیکیشنی هستند که مردم در سال 2022 از آنها استفاده خواهند کرد. برجستگی روزافزون توسعه برنامه های تلفن همراه در سطح جهانی باعث شده است تا کسب و کارها از پتانسیل برنامه های تلفن همراه استفاده کنند. طیف وسیعی از مزایا را بدست آورید.

کسب‌وکارها برای بهبود تجربه کاربر، بهبود استراتژی برندسازی، افزایش تعامل با برند، افزایش رضایت کاربر، افزایش تبدیل‌ها و بازگشت سرمایه و غیره، ارزش اپلیکیشن‌های موبایل را می‌بینند. با این حال، حتی پس از ترکیب برنامه های تلفن همراه در تار و پود کسب و کار، کسب و کارها از رسیدن به موفقیت مورد نظر شکست می خورند.

دلیل این شکست تاسف بار نادیده گرفتن نقاط دردناک کاربر هنگام مفهوم سازی و راه اندازی ایده برنامه بود. کاربران هیچ تحملی برای خرابی برنامه ها، مکث های ناخوشایند بین صفحه نمایش ها، همپوشانی متن ها و کلیک کردن بر روی دکمه ها برای هیچ چیز ندارند، که در نهایت کاربران را ناامید می کند و باعث می شود آنها را به برنامه دیگری تغییر دهند. بنابراین با شرکت‌های توسعه اپلیکیشن موبایل که از شناسایی نقاط درد کاربر در هسته مرحله کشف محصول پشتیبانی می‌کنند، شریک شوید.

این بدان معناست که ناتوانی در یافتن نقاط درد کاربر در طول توسعه برنامه، گورستانی را برای برنامه تجاری شما ایجاد می کند. با درک نیاز به شناسایی نقاط درد کاربر و راه حل آنها از طریق برنامه، لیستی از نقاط درد کاربر ایجاد کردیم. بسیار مهم است که آنها را هنگام ساختن یک برنامه موبایل در نظر داشته باشید، زیرا پرداختن به آنها مستقیماً بر موفقیت برنامه تلفن همراه شما تأثیر می گذارد.

محتوا

 • چگونه نقاط درد کاربر را برای برنامه های تلفن همراه تعیین می کنید؟
  • مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند
  • انجام تحقیقات گسترده کاربران
  • نیازهای کاربران هدف را تعیین کنید
  • نظرسنجی کاربران را تایید کنید

چگونه نقاط کاربری اپلیکیشن های موبایل را شناسایی کنیم؟

مراحل توسعه برنامه به کسب و کارها کمک می کند تا راه حل های بی عیب و نقصی ایجاد کنند. در همین راستا، شناسایی نقاط درد کاربر برای ایجاد یک برنامه تلفن همراه با کاربران هدف مهم است. مراحل زیر به درک نکات دردناک کاربران برای راه اندازی موفقیت آمیز یک برنامه تلفن همراه کمک می کند.

از طریق GIPHY

مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند

اپلیکیشن های موبایل برای کاربران ساخته شده اند و نیازهای آن ها را برآورده می کنند. زمانی که کسب و کارها به ایجاد یک اپلیکیشن موبایل فکر می کنند، تمام تصمیمات آنها حول محور کاربران هدف می چرخد. ابتدا، کسب و کارها باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند و سپس می توانند به شناسایی نقاط درد مصرف کننده بروند. زمانی که اپلیکیشن موبایل ساخته می شود، تقسیم بندی کاربر برای رفع نیازهای یک گروه کاربری انجام می شود.

انجام تحقیقات گسترده کاربران

وقتی کار با تقسیم بندی کاربر تمام شد، گام بعدی این است که جزئیات کاربر را بررسی کنید. تحقیقات اکتشافی به شناسایی نقطه دردی که بخش کاربر در زندگی خود با آن مواجه است کمک می کند و نشان می دهد که چگونه اپلیکیشن موبایل این درد را حل می کند. شناسایی نقاط درد مصرف کننده بخش مهمی از کشف محصول است که باید با احتیاط انجام شود تا تلاش ها به هدر نرود.

تحقیق و ایجاد یک استراتژی به طراحی بهترین طراحی UX در اپلیکیشن موبایل کمک می کند، حتی بدون اینکه مستقیماً از کاربران سؤال شود. این تحقیق حتی نقاط دردناکی را شناسایی می‌کند که کاربران هدف از آن بی‌اطلاع هستند و هنگامی که راه‌حل به آنها ارائه می‌شود، به گرمی از آن استقبال می‌کنند. تحقیقات کاربر را می توان به روش های مختلف به طور بهینه انجام داد –

 • از کارشناسان یا تحلیلگران صنعت بخواهید که بینش غنی در مورد نیازهای مصرف کننده و تلاش های گذشته سایر مشاغل برای رفع نیاز برآورده نشده به دست آورند.
 • برنامه موجود را که مشکل را حل می کند کاوش کنید. نگاهی به نظرات و بازخوردها در مورد ویژگی ها و طراحی به شناسایی فضای بهبود کمک می کند. می توانید از این فرصتی برای متمایز کردن برنامه از دیگر افراد استفاده کنید.
 • انجام تحقیق از طریق نظرسنجی یا مصاحبه به شناخت دیدگاه کاربران نسبت به یک برنامه تلفن همراه که به مشکلات واقعی می پردازد کمک می کند.

نیازهای کاربران هدف را تعیین کنید

تحقیقات اکتشافی رفتار و نگرش کاربران را نسبت به اپلیکیشن موبایلی که باید برای رفع نقاط درد آنها ساخته شود، آشکار می کند. همچنین اطلاعاتی را در مورد افزایش نرخ ترک تحصیل نشان می دهد. کسب‌وکارها باید با ایجاد پرسونای کاربر و نقشه‌برداری از سفر کاربر، دقیقاً آنچه را که کاربران نیاز دارند، تعریف کنند.

پرسونای کاربر اساساً نمایه‌های کاربری هستند که رفتار کاربر، اهداف کاربر، جمعیت‌شناسی و سایر نیازها را نشان می‌دهند، که به اعتبار پیش‌فرض‌های مطرح شده در مورد نقاط دردناک کاربر کمک می‌کند. این اجازه می دهد تا یک نمای 360 درجه از برنامه تلفن همراه برای ایجاد هدف گذاری برای یک بخش کاربر خاص داشته باشید. اساساً شخصیت کاربر به سؤالات زیر پاسخ می دهد: سبک زندگی کاربران، مشکلات اصلی که برنامه حل می کند، انتظارات کاربر و نقاط دردناکی که مانع از تجربه کاربر می شود.

توانایی ردیابی سفرهای کاربر به کسب و کارها کمک می کند تا برنامه را با تغییر رفتار کاربر سازگار کنند. یک استراتژی مصرف کننده محور به تبدیل مصرف کنندگان به مشتریان بالقوه و وفادار کمک می کند. اینجاست که نقشه سفر کاربر، تجربه کاربر، تعاملات کاربر و مواردی که باید بهبود یابد را روشن می کند. این کمک می کند تا درک مصرف کننده از برند و زمینه هایی که مصرف کنندگان را عصبانی می کنند یا از برند دور می کنند، بشناسیم.

نظرسنجی کاربران را تایید کنید

توسعه اپلیکیشن موبایل کار ارزانی نیست. کسب‌وکارها باید پول، زمان و تلاش زیادی را برای توسعه برنامه‌های کاربردی صرف کنند، که این امر باعث می‌شود که بدانیم تمام تلاش‌ها در جهت درست هدایت می‌شوند. درک صحیح از کاربران هدف بر هزینه های توسعه اپلیکیشن موبایل تاثیر می گذارد.

برو به موضوع: تمام تحقیقات به ایجاد فرضیاتی در مورد رفتار پایگاه کاربر هدف هنگام استفاده از برنامه های کاربردی تلفن همراه کمک می کند. اعتبار سنجی مفروضات ضروری است زیرا هیچ کس جز کاربران نهایی نمی تواند نقاط درد واقعی را کشف کند. پس از ایجاد پرسونای کاربر و نقشه‌برداری از سفرهای کاربر، کسب‌وکارها می‌توانند یک MVP برای آزمایش USP برنامه در بازار بسازند و برنامه تلفن همراه را بر اساس آن تکرار کنند. این رویکرد در ساخت و بهبود مستمر برنامه مطابق با انتظارات کاربر مفید است.

تست اعتبار سنجی کاربر برای دریافت بازخورد از کاربران در طول آزمایش برنامه تلفن همراه و تکرار برنامه زودتر به طوری که پس از راه اندازی نهایی برنامه تلفن همراه، نقاط درد کاربر به طرز درخشانی برطرف شود، محبوب است. به این ترتیب، آزمایش پذیرش کاربر تضمین می کند که نیازهای برنامه تلفن همراه با اهداف تجاری همسو هستند، راه حل بدون اشکال و برای انتشار عالی است.

نتیجه

هر روز، مردم در سراسر جهان نزدیک به 3 ساعت و 28 دقیقه را صرف برنامه های تلفن همراه می کنند. بیشتر این زمان صرفاً صرفاً از سر ناچاری، صرف برنامه‌ها می‌شود. این نشان می دهد که اپلیکیشن موبایل باید هدف خود را برآورده کند و به افراد کمک کند تا با یک راه حل بهینه از شر مشکل خلاص شوند. اینجاست که شناسایی نقاط درد کاربر در مرحله کشف محصول وارد می شود. این نقش حیاتی در موفقیت بزرگ برنامه دارد.

شناسایی نقاط دردناک کاربر را در نظر بگیرید که در نهایت برنامه شما را به فروشگاهی تک مرحله ای برای تمام نیازهای کاربر خاص که در برنامه های مختلف به دنبال آن هستند تبدیل می کند. علاوه بر این، دنبال کردن این فرآیند فرصتی برای یافتن USP ها فراهم می کند که به دستیابی به مزیت رقابتی اضافی کمک می کند.

دو سنت من: همه اینها زمانی امکان پذیر است که با شرکتی همکاری کنید که یک کارگاه اکتشافی را برگزار می کند و به شما کمک می کند یک راه حل برنامه تلفن همراه ایجاد کنید که نیازهای واقعی کاربران هدف شما را برآورده کند.

پست چگونه امتیازهای کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.