منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چین به زور برنده می شود – رکورد عرضه چیپس چینی در ماه جولای شکسته شد

چین به زور برنده می شود – رکورد عرضه چیپس چینی در ماه جولای شکسته شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چین به زور برنده می شود - رکورد عرضه چیپس چینی در ماه جولای شکسته شد

تراشه سازان چینی رکورد جدیدی را برای حمل و نقل تراشه های چینی ثبت کردند که ناشی از افزایش محموله های تراشه در ماه ژوئیه از ماه ژوئن است. بنابراین ، بیشترین تعداد چیپس هایی که توسط تولیدکنندگان چینی در بازار در یک ماه عرضه شد ، ثبت شد. روزانه بیش از 1 میلیارد مدار مجتمع در چین تولید می شود ، اما زمان زیادی طول می کشد تا تولید داخلی چین از واردات پیشی بگیرد.

رکورد تعداد تراشه های چینی

تراشه سازان چینی شامل 3D NAND ، DRAM و اجزای منطقی ، 31.6 میلیارد تراشه در ماه جولای ارسال کردند که نسبت به جولای سال گذشته 41.3 درصد افزایش داشت. به عبارت دیگر ، تراشه سازان چینی روزانه بیش از 1 میلیون چیپس تولید کرده اند که رقم سرسام آوری است. در مقایسه ، 30.8 میلیون تراشه در ماه ژوئن از تولیدکنندگان چینی ارسال شد و این رقم برای ماه مه حدود 30 میلیون بود.

چین به زور برنده می شود - رکورد عرضه چیپس چینی در ماه جولای شکسته شد

بر اساس گزارش اداره ملی آمار ، تراشه سازان چینی در مجموع 203.6 میلیون چیپس در سال جاری تولید کرده اند. با این مبلغ ، چین سالانه 47.3 درصد رشد کرد ، که به این دلیل است که شرکت هایی مانند SMIC به دلیل تحریم های آمریکا با مشکلات و چالش های زیادی در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز شرکت های آمریکایی روبرو هستند. لیست خیره کننده بود صنعت تراشه چین همیشه در قالب یارانه دولتی فعالیت می کرد و باعث ظهور هزاران طراح تراشه محلی شد.

چین به زور برنده می شود - رکورد عرضه چیپس چینی در ماه جولای شکسته شد

با این حال ، تولیدکنندگان چینی هرگز نتوانسته اند با تراشه سازان آمریکایی یا حتی تایوانی رقابت تنگاتنگی داشته باشند ، بنابراین دولت چین تصمیم گرفته است تا از تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان تراشه مانند SMIC و Hua Hong برای ساخت تولیدکنندگان کوچکتر متمرکز شود. یا توسط شرکت های بزرگ خریداری شده است. به عنوان مثال ، HiDM اخیراً یکی از 260 میلیون دلار محصولات نیمه تمام خود را به Rongxin Semiconductor فروخته است. علی رغم تحریم های آمریکا ، SMIC ، بزرگترین تولید کننده تراشه چین ، امسال با افزایش چشمگیر تقاضا برای این تراشه ، توانسته ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.

  • ساخت کارخانه تولید تراشه هواوی در ووهان – غول چینی خودکفا می شود
  • گرافیک شرکت چینی Jingjia Micro – عملکرد در سطح GTX 1080
  • پردازنده جدید چینی بسیار شگفت انگیز است – هشداری برای اینتل و AMD

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.