منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارت گرافیک Intel ARC Graphics – Xe Core و XeSS Technologies

کارت گرافیک Intel ARC Graphics – Xe Core و XeSS Technologies

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کارت گرافیک Intel ARC Graphics - Xe Core و XeSS Technologies

در روز معماری اینتل 2021 ، علاوه بر ارائه جزئیات بیشتر ، نقشه راه گرافیک ARC جدید اینتل را به همراه سایر فناوری ها مشاهده می کنیم.

نمودار DG2 از Xe Core استفاده می کند که در گروه های Render Slice قرار می گیرد. هر هسته Xe شامل 16 موتور بردار (256 بیت) و 16 موتور ماتریسی (1024 بیت) است. در زیر هر Xe Core ما یک واحد ردیابی Ray (بدون نام های مختلف مانند AMD و Nvidia) می بینیم. در واقع ، گرافیک DG2 دارای تعداد مشابه Xe Core و Ray Tracing Unit است. این مدلها همچنین از Memory Fabric استفاده می کنند که یک حافظه پنهان بزرگ دو سطح است. شما می توانید نمودار بلوک منتشر شده از مدل برجسته DG2 (همان Arc Alchemist) ، یعنی نمونه ای از 512 واحد اجرایی زیر.

بلوک نمودار قوس کیمیاگر

کارت گرافیک Intel ARC Graphics

سپس Intel XeSS (Blue Team Super Resolution Technology) وجود دارد که از دستورالعمل های DP4a و XMX استفاده می کند. موتور XMX Matrix Engine شتاب دهنده هوش مصنوعی گرافیک جدید Arc Alchemist است. همانطور که گفته شد ، هر تراشه DG2 از 16 موتور ماتریسی و 16 موتور بردار استفاده می کند.

غول آبی توضیح داد که زمان رندر فریم بالاتر از روشهای سنتی برای بهبود کیفیت تصویر است ، اما در عین حال بسیار کمتر از ارائه تصاویر در حالت استاندارد 4K است. البته برخی مقادیر منتشر نمی شوند و فقط نمودار کلی ارائه می شود.

فناوری Intel XeSS
فناوری Intel XeSS
فناوری Intel XeSS
فناوری Intel XeSS

این غول فناوری همچنین نام رمز معماری های سری ARC آینده ، با Alchemist ، Battlemage و Celestial را با استفاده از HPG تأیید کرده است ، اما سری چهارم احتمالاً با معماری جدیدی به نام Xe Next (مشابه نام انویدیا روی نقشه) عرضه می شود. به روش فعلی ذکر شده است!). سری کیمیاگران نیز با فناوری TSMC 6 نانومتری (N6) تولید خواهد شد.

کارت گرافیک Intel ARC Graphics
گرافیک ARC اینتل
گرافیک ARC اینتل

هنوز هیچ تاریخی برای سایر مدلهای سری ARC اعلام نشده است ، اما اینتل تأیید کرده است که Alchemist در اولین فصل 2022 در دسترس خواهد بود.

  • تیزر Intel ARC DG2 با کارت گرافیک با دو فن با 1000 پهپاد
  • پشتیبانی از Display Port 2.0 در نمودار Intel Arc Alchemist تأیید شد
مدل ARC اینتل
کیمیاگر
ARC اینتل
نبرد
ARC اینتل
بهشتی
ARC اینتل
دروید
خانواده گرافیکی DG2 DG3؟ DG4؟ ناشناس
معماری Xe HPG Xe HPG Xe HPG Xe بعدی
فن آوری تولید ناشناس ناشناس ناشناس
زمان انتشار فصل اول 2022 ناشناس ناشناس ناشناس

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.