منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر کوچک بسیار گران قیمت است

کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر کوچک بسیار گران قیمت است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر کوچک بسیار گران قیمت است

اگرچه اینتل در سال های اخیر تحت فشار زیادی از سوی AMD در بازار پردازنده ها قرار گرفته است و تیم قرمز موفق به تصاحب بخشی از سهم اینتل شده است ، اما شکاف عمیقی که هنوز بین دو شرکت وجود دارد این است که غول آبی دارای مزایای زیادی است. قدرت مالی بیشتری نسبت به حریف خود دارید. در نتیجه ، اینتل قادر به سرمایه گذاری عظیمی است که می تواند در درازمدت AMD را بسیار عقب نگه دارد. مدیر عامل اینتل ، پاتریک جلسینگر ، اخیراً جزئیات جدیدی را در مورد کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده به اشتراک گذاشته است.

به گفته گلسینگر ، این کارخانه در واقع یک شهر نسبتاً کوچک است که هزینه ساخت آن بین 60 تا 120 میلیارد دلار است و هزینه اقلامی مانند تجهیزات بسته بندی تراشه و ماشین های پیشرفته وافل را صرف می کند. اینتل همچنین قصد دارد دانشکده جدیدی را در این شهر برای آموزش کارکنان جدید ایجاد کند. به عنوان بخشی از پروژه IDM 2.0 ، اینتل قصد دارد کارخانه بزرگ تراشه جدید خود را در ایالات متحده دقیقاً همان جایی که قصد دارد تا پایان سال بسازد. بین 6 تا 8 ماژول تولید تراشه اینتل با مراحل تولید بسیار پیشرفته در این کارخانه عظیم نصب می شود. این ماژول ها می توانند تراشه هایی را که از فناوری های خود اینتل مانند EMIB و Foveros استفاده می کنند ، بسته بندی کنند و همچنین به طور انحصاری توسط اینتل کار خواهند کرد.

  • غول آبی با یک توپ کامل باز می گردد – استراتژی اینتل برای به زانو درآوردن AMD
کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده یک شهر کوچک بسیار گران قیمت است

کارخانه بعدی اینتل در ایالات متحده سرمایه گذاری بلند مدت غول آبی است

هزینه هر واحد تراشه بین 10 تا 15 میلیارد دلار برای اینتل هزینه دارد ، بنابراین این سرمایه گذاری عظیم برای اینتل حدود 60 تا 120 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. گلسینگر با اشاره به اینکه اینتل دید وسیعی نسبت به ایالات متحده دارد ، به واشنگتن پست گفت که این کارخانه یک سایت بزرگ با شش تا هشت ماژول خواهد بود. این یک پروژه ده ساله است که 10000 شغل مستقیم ایجاد می کند و 100000 شغل دیگر از این 10.000 شغل ایجاد می شود. بنابراین ما در واقع قصد داریم یک شهر کوچک بسازیم.

اینتل معماری اولین تراشه های کارخانه را فاش نکرد. اما در بهترین حالت ، کارخانه جدید اینتل در سال 2024 شروع به کار می کند و احتمالاً امسال از فناوری های تولید اینتل 4 و اینتل 3 استفاده خواهد کرد. به تدریج ، کارخانه مجهز به فن آوری های تولید مدرن تر می شود. در حال حاضر ظرفیت تولید ناشناخته است. اینتل همچنین امسال 20 میلیارد دلار برای توسعه کارخانه آریزونا و اعلام مکان جدید برای کارخانه های جدید در آریزونا و اورگان هزینه کرد.

  • رد اینتل – شایعات Global Foundries برای عرضه عمومی پس از عرضه عمومی سهام

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.