منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

در هفته گذشته ، گزارش هایی در مورد تفاوت عملکرد واقعی برخی از SSD ها با آنچه سازندگان ادعا می کنند ، منتشر شده است. در اینجا نیز ما وسترن دیجیتال را در تغییرات ایجاد شده در SSD خود مخفی می کنیم. بعداً گزارش شد که Krushal ، یکی از مارک های شناخته شده در زمینه تولید حافظه ، همچنین در ادعاهای خود در مورد عملکرد SSD ها و P2 های خود با آنچه در محصول نهایی ارائه می شود تناقض دارد. در هر صورت ، کروشال به مشکل پاسخ داده است.

خاطرات بزرگ با قدرت حافظه کم

ابتدا به حافظه P2 این شرکت می پردازیم. نسخه های 1 ترابایتی و 2 ترابایتی این دستگاه ها QLC با حافظه پنهان SLC بزرگ هستند. اما آنها هرگز با TLC NAND با ظرفیت کمتر تولید نشده اند. به نظر می رسد که کروشال هرگز این موضوع را به رسانه ها فاش نکرده است. تیم Storage Review به طور خاص 2 ترابایت P2 را به عنوان حافظه M.2 با عملکرد SSD که از TLC NAND استفاده می کند ، مطالعه کرد.

اما کروشال ادعا می کند که هیچ نسخه P2 از نسخه TLC را با یک یا دو ترابایت حافظه معرفی نکرده است. به طور کلی ، در هر گروه از دستگاه های حافظه ، دستگاه هایی با ظرفیت بیشتر سریعتر از دستگاه های کوچکتر هستند. اما به نظر نمی رسد که این مورد در مورد حافظه 2 ترابایتی Croshal صادق باشد و بدیهی است که آنها از NAND با حداکثر ظرفیت 500 گیگابایت و حافظه با ظرفیت بالا استفاده کرده اند.

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

کروشال: اطلاعات منتشر شده کاملاً درست است

کروشال گفت قصد ندارد نوع دیگری از دستگاه تست و آزمایش و نوع دیگری را برای فروش به خریداران ارائه دهد. به گفته کروشال ، آنها خود از همان نسخه درایورهایی که برای بازبین ها و مشتریان ارسال می کردند به عنوان یک تست عملکرد استفاده کردند. این شرکت همچنین اظهار می کند که اطلاعات منتشر شده در مورد P2 درست است و تا کنون آنها سعی نکرده اند عملکرد واقعی حافظه P2 را پنهان کنند. کروشال ، در حالی که هنوز از مشخصات اعلام شده درایوهای خود دفاع می کرد ، به س anotherال دیگری اشاره کرد. این شرکت به دلایلی تنظیمات NAND خود را در گذشته تغییر داده است.

همیشه این س beenال وجود داشته است که آیا مشخصات اعلام شده توسط سازندگان واقعیت را به درستی منعکس می کند یا خیر. این مشکل تنها به SSD یا محصولات Croshal محدود نمی شود ، بلکه مدتهاست در بازار وجود دارد و محدود به کامپیوتر و سخت افزار نیست. حتی گاهی اوقات در نرم افزارها ، مانند بازی های ویدئویی ، مشخصات درخواست شده با آنچه که در واقع هستند متفاوت است. اما مشکل ما در اینجا با Krushal تغییر در ساختار NAND این محصول است که منجر به کاهش کارایی این دستگاه ها در شرایط مشابه شده است. دستگاه های 1 ترابایتی و 2 ترابایتی معمولاً عملکرد بهتری نسبت به دستگاه های کوچکتر دارند ، اما کافی است حافظه پنهان را پر کنید تا عملکرد دستگاه به شدت کاهش یابد.

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

بنابراین مهم نیست که کروشال پشت مشخصات خود بایستد. نکته مهم این است که این شرکت به تفاوت بین این دستگاه و نوع مشابه آن که قبلاً ارائه شد اشاره نکرد. کارشناسان فنی و مطبوعاتی به Crucial گفته اند که در شرایطی که نظرات خود را در مورد عملکرد واقعی دستگاه ها بیان می کنند ، همیشه به اطلاعات بیشتری نیاز دارند. اکنون ، اگر تغییری در محصول نهایی ایجاد شود ، مطمئناً آگاهی از آن اهمیت بیشتری پیدا می کند. به عبارت دیگر ، همه شرکت ها باید هنگام ارسال نمونه برای آزمایش ، اطلاعات لازم را با شفافیت کامل ارائه دهند.

در بحث بین نمایندگان شرکت و کارشناسان ، آنها از این طرح استقبال کردند ، اما نتوانستند وعده های خاصی در مورد شفافیت اطلاعات بدهند. با این حال ، ما امیدواریم که حداقل در دراز مدت آنها در مورد تغییر SSD ها اطلاع رسانی کنند.

دسته بندی های دقیق تر

بهترین کاری که Krushal می تواند برای حل این مشکل انجام دهد این است که ابتدا تعداد مدل های SSD مانند P2T و P2Q را افزایش دهد که مشخصات محصول را شفاف تر می کند. دوم ، کروشال همچنین باید تعدادی اطلاعات اضافی را به همراه اطلاعات اولیه ارائه دهد. به عنوان مثال ، اگر کروشال می خواهد تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهد تا هنگام انتقال فایل های سنگین ، عملکرد آن کاهش یابد ، بهتر است اندازه چنین فایل هایی را 25 تا 30 درصد از حجم کل دستگاه در نظر بگیرید. دستگاه 500 گیگابایتی P2 را می توان با فایلهای بین 125 تا 165 گیگابایت آزمایش کرد ، در حالی که دستگاه 2 ترابایتی باید با فایلهای بین 500 تا 660 گیگابایت آزمایش شود.

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

ممکن است تعداد زیادی از افرادی که SSD های جدید خریداری می کنند ، اطلاعات زیادی در درایوهای قدیمی خود داشته باشند که باید آنها را به SSD جدید خود منتقل کنند. این امر اهمیت آن را در چنین مواردی نشان می دهد. این می تواند اطلاعات واضح تری به خریداران بدهد. قطعاً تقسیم محصولات به دسته های بیشتری مانند P2T و P2Q راه حل ساده تری است. این به این دلیل است که ممکن است ناسازگاری هایی در اطلاعات اضافی وجود داشته باشد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق دیگر تکرار نشود

هیچ یک از افرادی که از طرف کروشال با مطبوعات تماس گرفتند ، ضمانت نکردند که تغییرات به سرعت اعلام می شود. اما به آنها گفته شد که متخصصان سخت افزار همیشه سعی می کنند با انجام آزمایشات بیشتر دقت و وسعت اطلاعات را افزایش دهند. زیرا خوانندگان به آماری که برای خرید سخت افزار ارائه می دهند تکیه می کنند. اگر تغییرات را اعلام نکنید ، این منجر به یک اشتباه ناخواسته در اطلاعات می شود و البته با گذشت زمان اعتماد خوانندگان را تضعیف می کند و این یک بازی برای دو بازیکن است که به نفع هیچ یک از طرفین نیست به نه تولیدکنندگان ، نه کارشناسان و نه مشتریان.

کروشال به تغییر NAND در دستگاه ها واکنش نشان می دهد

در حال حاضر جو بدی در بازار SSD وجود دارد. این تغییرات از سوی شرکت های تولیدی باعث نگرانی همه مصرف کنندگان از صحت اطلاعات موجود در محصول خریداری شده شده است. یا دارویی که می خرند ارزش پولی را دارد که برای آن پرداخته اند؟ هیچ یک از شرکت های Krushal ، Samsung یا Western Digital این کار را به قصد گمراه کردن انجام نداده اند ، اما مشتریان چنین احساسی نسبت به آنها ندارند. هنگامی که چنین اختلافی بین نمونه اولیه دستگاه های P2 Croshal و Samsung 970 EVO با محصول نهایی وجود داشته باشد ، خریدار در هر صورت قربانی تبلیغات دروغین و اغوا کننده تلقی می شود.

بی اعتمادی نتیجه محرمانه بودن مدیران سخت افزار است

در حال حاضر هیچ افقی در بازار در پیش نیست. بسیاری از شرکتها مانند Krushal ، Western Digital و Samsung ممکن است سعی کنند این کار را انجام دهند. اینتل در حال حاضر تنها شرکتی است که رسماً اعلام کرده است که اصلاً نمی خواهد این کار را انجام دهد و قبلاً نیز چنین کاری نکرده است. WD و Crucial ، که با آنها مصاحبه شد ، مشتاق بهبود هستند. اما در حال حاضر ، باید منتظر ماند و دید آیا آنها واقعاً کاری برای تغییر وضعیت موجود انجام می دهند یا خیر. اما مشتریان با حجم زیاد اطلاعات غیرقابل اعتماد گیج می شوند ، که می تواند در دراز مدت آسیب زیادی به بازار وارد کند.

مطالب مرتبط:

  • زیر آب به سبک کره ای – سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد
  • راز وسترن دیجیتال برای کاهش کیفیت SSD ها

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.