منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد – TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد

کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد – TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد

آزمایشات غیر رسمی انجام شده توسط بازبین های سخت افزاری نشان داده است که عملکرد SSD کروشال P2 متفاوت از آنچه ادعا شده است. کروشال ، مانند برخی از رقبای خود ، ظاهرا حافظه موجود در بازار را تغییر داده و آنها را به محصولات با کیفیت پایین تبدیل کرده است. این اولین بار نیست که سازندگان SSD این کار را روی محصولات انجام می دهند. سخت افزار تام دریافت که جایگزینی TCL NAND با QCL NAND طی یک سری آزمایش ها. این نوعی کلاهبرداری تبلیغاتی است که باعث می شود مشتریان این محصول به بازار حافظه بی اعتماد شوند.

سوء استفاده از کارشناسان معتبر

این شرکت ها با فرستادن SSD به عنوان نمونه برای متخصصان و تحلیلگران این کار را انجام می دهند. سپس ، پس از بررسی کارشناسان همه اجزای نمونه و ارائه گزارشات خود در مورد عملکرد دستگاه آزمایش ، شرکت ها اقدام به تغییر نمونه نهایی برای انتشار عمومی کردند. سخت افزار تام ، پس از بررسی SSD P2 NVMe M.2 و مقایسه آن با نمونه اولیه ، متوجه جایگزینی TCL NAND با QCL NAND شد.

P2 را دوباره امتحان کنید – نتایج متفاوت

سخت افزار تام از روش های مختلفی برای آزمایش و مقایسه نمونه های اولیه TLC و QLC نهایی استفاده می کند. آنها معمولاً دو نوع آزمایش انجام می دهند. ابتدا حافظه را در بدترین شرایط ممکن آزمایش کنید و سپس در استفاده عادی و روزانه آزمایش کنید. آنها ابتدا یک فایل 50 گیگابایتی شامل 31،227 فایل از انواع مختلف مانند عکس ، فیلم ، فایل PDF و غیره را کپی و مجدداً خواندند و سپس این کار را با یک فایل فشرده 6.5 گیگابایتی تکرار کردند. نتایج این آزمایش افت شدید عملکرد را در مقایسه با نسخه اصلی نشان داد.

کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد
جدول نتایج آزمایش با کپی 50 گیگابایت فایل
کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد
صفحه امتیاز فایل فشرده 6.5 گیگابایتی

در نوع دوم آزمایش ، درایو در شرایط عادی روزمره قرار گرفت که طبیعتاً عملکرد خوبی از خود نشان داد که کاملاً طبیعی است و هیچ دلیلی برای وضعیت عادی این محصول ندارد. آنها همچنین از نرم افزار تست ATTO استفاده کردند که نتایج بدی را نشان نمی دهد ، اما نمی توان به آنها زیاد اعتماد کرد ، زیرا این نرم افزارها آزمایشات را به صورت مجازی و با فایل های فشرده و معمولاً نتایج بدست آمده از طریق این نرم افزار را با عملکرد واقعی انجام می دهند. درایو متفاوت است.

کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد
نرم افزار خواندن سرعت حافظه را تست کنید
کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد
تست نرم افزار ضبط حافظه

شکست Cross-P2 / QLC در آزمایش ها

سخت افزار تام از سخت افزار بسیار قدرتمندی برای این آزمایش استفاده می کند و حتی از یک کولر برای SSD مورد آزمایش استفاده می کند. Tom’s Hardware معتقد است که حتی اگر عملکرد ، راندمان پایین و مصرف برق در حداکثر فشار را در نظر نگیریم ، استفاده از این SSD بی معنی است. در پایان ، آنها از سیاست کروشال انتقاد کردند ، که وی آن را اقدامی برای کسب درآمد بیشتر می دانست و خرید آن را به کسانی که به دنبال قطعات مناسب هستند اصلاً توصیه نمی کردند.

اتفاق خاصی برای کروشال نیفتاد

Crucial از TCL NAND به QCL NAND تغییر کرد ، که به طور موثر عملکرد تجاری آن را کاهش داد. حتی نسخه جدید P2 دارای دو بسته چیپ NAND کمتر از نسخه اصلی است که تعداد قابل توجهی است. این به طور قابل توجهی پهنای باند SSD را کاهش می دهد. کروشال گفت که مشکلی در این مورد وجود ندارد. همانطور که قبلاً در آمار عملکرد ، این ویژگی های کمتر از آنچه دستگاه های TLC می توانند ارائه دهند منتشر کرد! اما بررسی های انجام شده توسط کاربران اینترنت نشان می دهد که آمار اعلام شده توسط این شرکت بسیار بیشتر از نتایج واقعی مدل کسب و کار است.

در واقع ، ادعای اصلی کروشال این است که او از ابتدا تست عملکرد QLC NAND را به جای TLC NAND منتشر کرد ، که به خودی خود یک مسئله قانونی است. در همین حال ، مشتریانی که با مشاهده همین آمار P2 تصمیم به خرید این دیسک گرفتند ، در واقع فریب خوردند و انتخاب اشتباهی را انجام دادند.

تصور غلط با آمار اشتباه

فروش چنین محصولاتی بسیار بدتر از عرضه محصولاتی است که از همان ابتدا به عنوان یک محصول ارزان قیمت معرفی شده اند. سخت افزارهای کم کیفیت یا حتی بی کیفیت را می توان از ابتدا با دقت و شفافیت مورد بررسی قرار داد و ارزش پول را اندازه گیری کرد. اما جایگزینی TCL NAND با QCL NAND ناگهان منجر به بررسی محصولات با کیفیت بالا و قیمت های نسبتاً مناسب می شود. در نهایت ، آمار و تجزیه و تحلیل های منتشر شده توسط کارشناسان می تواند به راحتی خریداران را گمراه کند. تنها پس از خرید محصول نهایی ، مشتریان متوجه می شوند که نه تنها کالایی را با قیمت مناسب خریداری نکرده اند ، بلکه بیش از ارزش واقعی آن نیز پرداخته اند.

آیا چنین چیزی در صنعت سخت افزار رایج است؟

فرض کنید اینتل یا AMD پردازنده ای را برای آزمایش به متخصصان ارائه می دهند و پس از انتشار نظر خود در مورد محصول ، آنها مارکی با همین نام ، اما با قدرت کمتر ، بدون هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ارائه می دهند. آیا انجام نداده اید چه اتفاقی می افتد؟ بدون شک ، این امر باعث عصبانیت و اعتراض همه مشتریان می شود زیرا احساس می کنند در تقلب گرفتار شده اند. شرکتی که نمونه اولیه را برای بررسی و تجزیه و تحلیل ارسال می کند ، اما در نهایت محصولی با سطح پایین تر از نمونه اولیه آزمایش شده عرضه می کند ، در واقع از اعتماد کاربران و مشتریان خود سوء استفاده کرده است. سپس اعتماد خریداران به گزارشات و آمار کارشناسان بی طرف از بین می رود.

کروشال نیز به رنگ زرد بیرون آمد - TCL NAND را با QCL NAND ارزان قیمت جایگزین کرد

آزمایش های مکرر نشان داد که دستگاه های QLC شباهت زیادی به دستگاه های TCL دارند. دقیقاً همان دستگاه هایی که کروشال در ابتدا برای آزمایش در اختیار متخصصان قرار داد. با این حال ، در هر تست استرس ، درایو شکست می خورد و عملکرد بسیار بدتری نسبت به کلاس خود دارد. این آزمایشات نشان داد که دستگاه های جدید فایل ها را با نصف سرعت نسخه TCL می خوانند و فایل ها را با نسخه اصلی در حدود 1/4 سرعت کپی می کنند. فروش محصولات با همین نام که بین 25 تا 50 درصد کمتر از آمار منتشر شده در کشورهای ثالث و رسانه های مستقل است ، بدون شک یک تقلب آشکار است.

بیشتر از کروشال انتظار می رفت

چنین اقدامی بیشتر از شرکتی که خود NAND و DRAM تولید می کند انتظار می رفت. Idita و Gingstone در گذشته همین کار را کرده اند. اما منتقدان همیشه استدلال می کنند که در حالی که سریعترین DRAM را ندارد ، اما همیشه محصولات با دوام و قابل اطمینان را به مشتریان خود ارائه می دهد. ظاهراً کروشال سعی کرد با ارائه آمار رسمی کمتر از معرفی محصول اصلی ، این تغییر محصول نهایی را توجیه کند. اما هیچ راهی بهتر از ارسال محصولات مختلف به متخصصان برای از دست دادن اعتماد به نفس و آمار آزمایش محصول وجود ندارد. آنها حتی سعی می کنند با چاپ ضعیف محصول روی جعبه های آن ، این موضوع را توجیه کنند.

مطالب مرتبط:

  • راز وسترن دیجیتال برای کاهش کیفیت SSD ها
  • زیر آب به سبک کره ای – سامسونگ قطعات SSD 970 Evo Plus را جایگزین کرد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.