منو سایت

کنترلر Faison E26 برای SSD های PCIe 5.0 معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

کنترلر Faison E26 برای SSD های PCIe 5.0 معرفی شد

اگرچه SSD های نسل چهارم هنوز به اندازه کافی گسترده نیستند ، اما به نظر می رسد که باید به تدریج خود را برای نسل بعدی دستگاه ها آماده کنیم. شرکت سازنده تایوانی Fyson که پیشرفت چشمگیری در توسعه کنترلرهای حافظه بر اساس حافظه فلش دارد ، دیروز اولین پلتفرم کنترلر خود را با استفاده از رابط PCIe 5.0 رونمایی کرد. کنترلر Faison E26 دارای سرعت داده 32GT / s در مسیر است. دو ماه تا پایان سال 2021 باقی مانده است و طبق گفته های فیسون ، اولین نسل SSD های مجهز به کنترلر PCIe 5.0 این شرکت در نیمه دوم سال 2022 در بازار رایانه های سطح بالا عرضه می شوند و همچنین به صورت تجاری در دسترس هستند. دستگاه های ذخیره سازی

معرفی کنترلر Faison E26 با رابط PCIe 5.0

از نظر مشخصات و سخت افزار ، کنترلر Faison E26 مجهز به هسته های پردازنده Cortex-R5 با معماری ARM است. این هسته های پردازنده به طور خاص برای شتاب دهنده ها طراحی شده اند و با بسته CoXProcessor 2.0 توسعه یافته اند. کنترلر جدید Faison می تواند از انواع حافظه فلش 3D NAND با رابط ONFI 5.x و Toggle 5.x پشتیبانی کند و قادر است حداکثر سرعت انتقال داده 2400MT / s را بدست آورد. کنترلر E26 که برای استفاده تجاری طراحی شده است ، از اتصال PCIe Dual Port برای دستگاه های ذخیره سازی U.3 ، SR-IOV و ZNS نیز پشتیبانی می کند.

با توجه به هزینه نسبتاً بالای پیاده سازی رابط پرسرعت PCIe 5.0 ، حداقل در ابتدای نسل بعدی ، انتظار می رود تولیدکنندگان SSD بر تولید دستگاه های تجاری با رابط PCIe 5.0 تمرکز کنند. با این حال ، E26 یک کنترل کننده انعطاف پذیر است که برای استفاده در دستگاه های سفارشی کلاس M.2 مناسب است و می تواند با بهترین SSD های موجود در بازار رقابت کند. همچنین برای سرورهای رده پایین ، دستگاه های U.3 و همچنین E1.S / ES برای تولید هر نوع حافظه فلش با ظرفیت بسیار زیاد استفاده می شود. فیسون تأکید می کند که کنترلر E26 استفاده از بلوک های IP خاصی را که معمولاً دارای مجوز از تولیدکنندگان شخص ثالث هستند حذف می کند ، که این امر نیاز به پرداخت برخی هزینه های مجوز برنامه نویس را از بین می برد.

معرفی کنترلر Faison E26 با رابط PCIe 5.0

انعطاف پذیری فوق العاده کنترلر جدید Faison برای استفاده در زمینه های مختلف

فیسون طراحی کنترلر E26 را با آزمایش محصول با فناوری ساخت 12 نانومتری برای آزمایش تعدادی مادربرد از تولیدکنندگان منتخب و اطمینان از سازگاری آنها با SSD های نسل بعدی تکمیل کرد. همچنین مهندسان این شرکت سخت در تلاش هستند تا سیستم عامل مناسب این کنترلر را که اکنون به شکل FPGA آماده شده است ، آماده کنند. ساخت پلتفرم های سازگار با PCIe 5.0 به دلیل سرعت بسیار بالای استاندارد نسل جدید بسیار دشوارتر از PCIe 3.0 و همچنین سیستم عامل های PCIe 4.0 است.

در تبادل سریع داده ها ، تداخل به مهم ترین چالش در مسافت های طولانی تبدیل می شود ، بنابراین یک سیگنال قوی در این موارد ضروری است. برای ایجاد یک سیگنال قوی و یکپارچه ، لازم است از چندین درایور PCIe 5.0 برای استفاده در برنامه هایی مانند فضای تجاری استفاده کنید. برای انجام این کار ، طراحان سیستم باید در اسرع وقت به SSD PCIe 5.0 دسترسی داشته باشند و مطمئن شوند که دستگاه های آنها به درستی با این دستگاه ها کار می کنند. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، انتظار می رود اولین SSD های مجهز به کنترلر Fyson E26 در نیمه دوم سال 2022 وارد بازار شوند و از آنجا که این شرکت به تازگی تولید نسخه های طراحی شده این کنترلر را برای تولیدکنندگان آغاز کرده است ، به احتمال زیاد مجهز به دستگاه های PCIe 5.0 باشد. این کنترلرها اواخر امسال منتشر می شوند.

  • Kioxia در آستانه راه اندازی SSD PCIe 5.0 با سرعت 14000 مگابایت بر ثانیه است
  • جزئیات فنی چیپست Intel Z690 فاش شد – پشتیبانی از DDR4 ، DDR5 و PCIe 5.0

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.