10 مسئله امنیتی که توسعه دهندگان باید برای توسعه برنامه ایمن از آنها اجتناب کنند

10 مسئله امنیتی که توسعه دهندگان باید برای توسعه برنامه ایمن از آنها اجتناب کنند


پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی امنیت برنامه‌های کاربردی در سال 2022 با CAGR 22.4 درصد به 9.39 میلیارد دلار افزایش یابد.

افزایش سرمایه گذاری در امنیت برنامه تضمین می کند که شرکت ها هزینه تضمین امنیت برنامه را افزایش می دهند. حرکت به سمت حفاظت از اپلیکیشن موبایل توسط چندین چهره دیگر پشتیبانی می شود.

  • 25 درصد از اپلیکیشن های موبایل حداقل یک مشکل امنیتی دارند.
  • 82 درصد از دستگاه های اندرویدی در معرض حداقل یکی از 25 مشکل امنیتی هستند.
  • 35 درصد از ارتباطاتی که از طریق دستگاه های تلفن همراه ایجاد می شود رمزگذاری نشده است، به این معنی که یک سوم داده هایی است که در آستانه قرار گرفتن در معرض قرار دارند.

این نشان می دهد که شرکت های توسعه برنامه به مشتریان خود کمک می کنند تا اقدامات پیشگیرانه ای برای شناسایی و جلوگیری از حملات در زمان واقعی انجام دهند. توسعه دهندگان علاوه بر توسعه بهترین ویژگی های برنامه، اقدامات امنیتی بیشتری را برای برنامه های تلفن همراه انجام می دهند تا از عواقب ناخوشایند برنامه های محافظت نشده جلوگیری کنند.

10 تهدید برتر امنیتی اپلیکیشن موبایل که توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های امن باید از آنها اجتناب کنند.

برای معکوس کردن حملات توسعه که برنامه را آسیب پذیر می کند، در اینجا تهدیدهای امنیتی کلی برای برنامه های کاربردی تلفن همراه را که توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه باید از آنها آگاه باشند، آورده ایم.

کد نویسی اولیه بدون خطا

مهندسی معکوس یک اتفاق رایج در فضای کدگذاری است. کلاهبرداران اغلب از این تکنیک برای تغییر کد منبع و تبدیل آن به کد بد استفاده می کنند که برنامه را آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، آنها برنامه محبوب را دوباره در یک ظرف بسته بندی می کنند و آن را به عنوان یک برنامه جدید ارائه می کنند. اپلیکیشن جعلی کاربران بی گناه را جذب می کند که به اعتبار سازمان لطمه می زند.

ابرقهرمانان کدنویس باید کد منبع محکمی بنویسند که از مهندسی معکوس و فعالیت های دستکاری مصون باشد. رمزگذاری کد منبع نیز توسط توسعه دهندگان ترجیح داده می شود تا کد را غیرقابل خواندن کند، که از چنین حملاتی جلوگیری می کند.

رمزگذاری ضعیف داده ها مساوی با مرگ است

داده های تولید شده توسط برنامه های تلفن همراه در یک پایگاه داده یا سیستم فایل به صورت رمزگذاری نشده ذخیره می شوند و آنها را آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، زمانی که اشتراک‌گذاری داده‌ها از طریق برنامه‌های تلفن همراه در حین انتقال مانع می‌شود یا از بین می‌رود، تکنیک‌های رمزگذاری تضمین می‌کنند که این اتفاق نمی‌افتد.

رمزگذاری داده ها راهی برای تبدیل داده های معنی دار به شکلی است که هیچ کس نمی تواند آن را بفهمد مگر اینکه یک کلید وجود داشته باشد. این نشان می دهد که داده های رمزگذاری شده هرگز توسط هکرها سرقت نمی شوند، زیرا آنها نمی توانند آن را بدون کلید رمزگشایی کنند.

با کتابخانه ها بازی نکنید

توسعه دهندگان اغلب ترجیح می دهند کتابخانه های شخص ثالث را در کد منبع ادغام کنند تا تلاش های کدگذاری را کاهش دهند. وقتی چیزهایی بدون زحمت در دسترس هستند، هیچ فایده ای برای ایجاد چیزهایی از ابتدا وجود ندارد. توسعه دهندگان باید فقط کتابخانه های قابل اعتماد را در هنگام توسعه برنامه ها در نظر بگیرند. در غیر این صورت، کلاهبرداران فرصتی برای تزریق کد مخرب به کد منبع و سوء استفاده از کدی که برنامه را ناامن می‌کند، پیدا می‌کنند.

قبل از ادغام هر کتابخانه، توسعه دهنده باید تکالیف لازم را برای آزمایش کد کتابخانه و کنترل سیاست برای جلوگیری از هک انجام دهد.

احراز هویت را ارائه دهید

برنامه های تلفن همراه دارای نوعی سیستم احراز هویت هستند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس در طول توسعه برنامه به دارایی های برنامه دسترسی ندارد. مکانیسم احراز هویت ضعیف به مهاجمان مخرب اجازه می دهد تا با کد و چیزهای دیگر بازی کنند. احراز هویت مبتنی بر رمز عبور باید بهبود یابد تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس به طور غیرقانونی به سیستم دسترسی ندارد.

احراز هویت دولایه شامل استفاده از OTP است و احراز هویت بیومتریک که شامل نمایشگر شبکیه، تشخیص چهره، اثر انگشت و حرکات بدن است، ایمن تر است.

کنترل های قوی سرور

توسعه دهندگان برنامه زمانی که از API های غیرمجاز برای آسان کردن کارها در کوتاه مدت استفاده می کنند، آسیب پذیری های امنیتی را به برنامه تزریق می کنند. API های غیرمجاز به هکرها این امکان را می دهند که به راحتی از طریق برنامه های تلفن همراه به داده ها از سرور دسترسی داشته باشند. برای جلوگیری از قرار گرفتن سیستم تجاری در معرض مهاجمان، محافظت از خدمات عقب ضروری است.

توسعه‌دهندگان باید API را در یک مکان مجوز مرکزی بررسی کنند تا مطمئن شوند که فقط پرسنل مجاز به سرور دسترسی دارند، بنابراین امنیت برنامه تلفن همراه را بهبود می‌بخشند.

تست اجباری است

توسعه دهندگان نمی توانند تعیین کنند که بدافزار چه زمانی کد برنامه را مخرب می کند. بهتر است ابزارهایی برای شناسایی اقدامات غیرقانونی پیاده سازی شود که هنگام تغییر کد سیگنالی را به توسعه دهندگان ارسال می کنند. با نگه داشتن گزارشی از تمام تغییرات ایجاد شده در کد برنامه، توسعه دهندگان می توانند کدهای مشکوک را شناسایی کرده و بر اساس آن با وضعیت برخورد کنند.

تست قلم همچنین یک رویکرد خوب برای آزمایش یک برنامه توسعه‌یافته قبل از استقرار برای شناسایی هر گونه حفره‌ای است که ممکن است امنیت برنامه را در مراحل بعدی به خطر بیندازد. برای اطمینان از موفقیت کسب و کار، به شدت امنیت برنامه تلفن همراه را آزمایش می کند.

ذخیره سازی داده های حیاتی را کاهش دهید

توسعه دهندگان امنیت داده ها را در هنگام توسعه برنامه، گزارش تغییرات ایجاد شده در کد و سایر داده های حساس زمانی که در حافظه محلی ذخیره می شوند، روی نقشه قرار می دهند. توسعه دهندگان می توانند گزینه حذف خودکار را فعال کنند تا میزان داده های گزارش را کاهش دهند. علاوه بر این، اگر ذخیره داده های حساس ضروری است، رمزگذاری داده ها بهترین تکنیک برای محافظت از داده ها در برابر مهاجمان است.

از استفاده از تکنیک های رمزنگاری قدیمی خودداری کنید

فناوری رمزگذاری یک سلاح قدرتمند در دسترس توسعه دهندگان است، اما نمی تواند امنیت یک برنامه تلفن همراه را به حداکثر برساند مگر اینکه مدیریت کلید با استفاده از آخرین روش های رمزگذاری انجام شود. اتخاذ تکنیک های رمزنگاری مدرن یک ساعت طول می کشد تا نیازهای امنیتی هشدار دهنده را برآورده کند.

تکنیک های رمزگذاری 256 بیتی AES، رمزگذاری 512 بیتی و رمزگذاری 256 بیتی SHA جدیدترین تکنیک های رمزگذاری پیشرفته هستند که توسعه دهندگان بیشتر از آنها استفاده می کنند.

نگرانی های SSL را از بین ببرید

اشتراک گذاری داده ها در حین انتقال توسط گواهی های SSL پشتیبانی می شود. گاهی اوقات توسعه دهندگان فراموش می کنند که جزئیات و عملکرد برنامه های SSL را بررسی کنند، که در صورت محافظت نشدن، مهاجمان می توانند به راحتی از داده هایی که از مشتری به سرور و سرور به سرویس گیرنده دیگر منتقل می شوند سوء استفاده کنند. یک گواهی SSL شکسته و تایید نشده هکرها را به سرقت داده ها دعوت می کند و حریم خصوصی داده ها را فاش می کند. توسعه دهندگان باید از اجرای SSL همراه با تمام اقدامات امنیتی انجام شده مراقبت کنند.

اعطای امتیازات محدود

ایجاد نقش‌ها و مسئولیت‌ها به محدود کردن دسترسی به داده‌ها برای کارمندان مختلف کمک می‌کند که امنیت اپلیکیشن موبایل را افزایش می‌دهد. کاربرانی که دارای امتیازات ویژه هستند به همه داده ها دسترسی دارند، بنابراین قرار گرفتن در معرض امنیت بالا به حداقل می رسد.

آن را بپیچید

پیشرفت های فناوری از یک سو نوآوری را به همراه دارد و از سوی دیگر در صورت استفاده غیرقانونی خطرات امنیتی ایجاد می کند. توسعه دهندگان باید بدانند که چگونه یک برنامه کاربردی امن توسعه دهند و در عین حال از هرگونه مشکل امنیتی قبل از به خطر انداختن عملکرد برنامه جلوگیری کنند. لیست ریسک های امنیتی رایج به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که خطرات امنیتی را کاهش دهند که در نهایت بر نام تجاری، پایگاه مشتری و بازگشت سرمایه تأثیر منفی می گذارد.

برنامه نویسان مشتاق امنیت برنامه را قوی نگه می دارند تا اجازه ندهند افراد خارجی در طول توسعه برنامه در شبکه امنیتی برنامه ضربه ای وارد کنند. بهترین شیوه ها را دنبال کنید تا برنامه را برجسته کنید و در بازار رقابتی بمانید.

10 مشکل امنیتی که توسعه دهندگان باید برای توسعه برنامه ایمن از آنها اجتناب کنند اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.