منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 12 میلیارد دلار ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک – روزهای انویدیا و AMD

12 میلیارد دلار ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک – روزهای انویدیا و AMD

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

12 میلیارد دلار ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک - روزهای انویدیا و AMD

سال 2021 برای کاربران سخت افزار ، به ویژه گیمرها ، یک سال کابوس بود ، اما برای تولیدکنندگان مستقل سخت افزار برعکس بود. تولیدکنندگانی مانند AMD و Nvidia سال فوق العاده ای را پشت سر گذاشته اند و سود مالی آنقدر زیاد بوده که چالش ها و چالش ها آنقدرها هم بزرگ نبوده است. طبق گزارش JPR Research ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک برای سه ماهه دوم سال 2021 ، 11.8 میلیارد دلار است ، این بدان معناست که انویدیا و AMD هر چه تولید کنند به فروش خواهند رساند. با این حال ، اکثر محصولات در دسترس گیمرها نیستند و از طرف دیگر ارزهای دیجیتال و مزارع اسکالپر بیشتر بازار را در اختیار گرفته اند.

رکورد مالی جدید در بازار گرافیک در سه ماهه دوم سال 2021

به گفته موسسه تحقیقاتی جان پدی ، رشد خیره کننده بازار رایانه های گرافیکی در سه ماهه دوم سال 2021 این صنعت را 123 میلیون دلار دیگر تقویت کرده است. از سوی دیگر ، عرضه سالانه پردازنده های رایانه ای نزدیک به 42 درصد افزایش یافته است. به طور کلی ، نرخ رشد سالانه بازار کامپیوترهای گرافیکی از سال 2020 تا 2025 حدود 3.5 درصد برآورد شده است و تا پایان دوره پیش بینی ، 3.318 میلیون کارت گرافیک وارد بازار می شود.

12 میلیارد دلار ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک - روزهای انویدیا و AMD
12 میلیارد دلار ، رکورد مالی جدید در بازار گرافیک - روزهای انویدیا و AMD

طی 5 سال آینده ، نفوذ کارت های گرافیکی ویژه در رایانه های شخصی به 25 درصد افزایش می یابد. رقابت در این بازار ، با وجود تلاش AMD ، تا حدودی یک طرفه به نفع انویدیا بود. اگرچه انویدیا 1 درصد از سهم خود را در بازار گرافیک AMD اختصاص داده است ، اما هنوز 80 درصد از آن بازار را در اختیار دارد. کمبود تراشه و تقاضای بالای بازار برای گرافیک باعث شد تا انویدیا گرافیک قدیمی خود را از سر بگیرد ، در حالی که AMD علی رغم مشکلات بیشتر در عرضه ، ایده خاصی برای برآوردن تقاضای بازار ارائه نکرد. این امر باعث شد Nvidia به بازار گرافیک ، به ویژه کارت های گرافیک بازی ها تبدیل شود. گزارش های ماهانه Steam این را ثابت می کند و با وجود ماه ها از انتشار گرافیک Radeon RX 6000 ، هیچ موردی از این خانواده در رتبه بندی اصلی Steam قرار نگرفته است.

  • موجودی ضعیف کارت های سری Nvidia RTX 3000 تا ماه سپتامبر ادامه دارد
  • مشخصات احتمالی AMD Radeon RX 6900 XTX – قوی تر از RTX 3090

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.