منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 میلیارد دلار کارخانه در ژاپن – 150 میلیارد دلار برای بودجه تحقیقاتی در دهه آینده

7 میلیارد دلار کارخانه در ژاپن – 150 میلیارد دلار برای بودجه تحقیقاتی در دهه آینده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

7 میلیارد دلار کارخانه در ژاپن - 150 میلیارد دلار برای بودجه تحقیقاتی در دهه آینده

میکرون ، سازنده اصلی تراشه های آمریکایی ، مانند رقبای خود در صنعت نیمه هادی ها ، قصد دارد کارخانه های جدیدی را برای افزایش ظرفیت تولید خود و همچنین بودجه عظیمی از تحقیق و توسعه در سال های آینده بسازد. برای این منظور ، این شرکت قصد دارد یک کارخانه تراشه DRAM در ژاپن به ارزش 7 میلیارد دلار بسازد. اگرچه میکرون قصد دارد این نیروگاه را در ایالات متحده بسازد ، اما از نظر تسهیلات و معافیت های مالیاتی به حمایت کنگره آمریکا بستگی دارد. به همین دلیل ، میکرون نیز ژاپن را برای اجرای این پروژه در نظر دارد.

ساخت یک کارخانه میکرون 7 میلیارد دلاری در ژاپن

این شرکت از برنامه های خود برای احداث کارخانه تراشه سازی جدید در شهر هیروشیما در غرب ژاپن خبر داده است. این کارخانه تراشه های DRAM مدرن برای مراکز داده تولید می کند. پس از فروش 3D Xpoint به Texas Instruments ، میکرون اکنون قصد دارد از بازار مصرف خارج شود و بر بازار سرور مرکز داده تمرکز کند. به گزارش خبرگزاری نیکان کوگیو ، بودجه این پروژه تقریباً 7 میلیارد دلار تخمین زده شده است و میکرون در حال حاضر زمینی را در نزدیکی کارخانه فعلی خود در هیروشیما خریداری می کند. هنوز جزئیات این پروژه اعلام نشده است ، اما گفته می شود که تولیدکننده تراشه آمریکایی در حال مذاکره با مقامات ژاپنی برای کسب امتیاز و تسهیلات است. اگر همه چیز خوب پیش برود ، کارخانه جدید میکرون در سال 2024 شروع به کار می کند.

یک کارخانه 7 میلیارد دلاری بسازید

بودجه هنگفت میکرون برای توسعه و تحقیقات

میکرون همچنین قصد دارد یک کارخانه حافظه جدید در ایالات متحده بسازد. هزینه ساخت این کارخانه در ایالات متحده بیشتر است. در واقع هزینه ساخت چنین کارخانه ای در ایالات متحده 45 درصد بیشتر از ساختن همان کارخانه در کشورهای آسیایی است. اگرچه میکرون تراشه های پیشرفته خودروی کمتری در ایالات متحده تولید می کند ، اما تراشه های پیشرفته این شرکت هنوز در سنگاپور ، ژاپن و تایوان تولید می شود. نایب رئیس ارشد میکرون معتقد است تراشه های بیشتری باید در ایالات متحده تولید شود ، زیرا 30 درصد سهم بازار تراشه جهان را در اختیار دارند. تنها 2 درصد از کل تراشه های حافظه در ایالات متحده ساخته می شوند و به گفته میکرون ، افزایش این درصد برای امنیت ملی و بهبود زنجیره تامین مهم است.

ساخت کارخانه های جدید تنها تلاش مایکرون برای افزایش فعالیت خود در صنعت تراشه نیست. این شرکت قصد دارد تا 150 میلیارد دلار برای توسعه و تحقیقات خود طی ده سال آینده هزینه کند. با این حال ، این شرکت معتقد است که این امر نیاز به نگهداری کامل دارد.

  • احتمال کاهش نسبی قیمت تراشه های حافظه در ماه های آینده
  • تولید تراشه های 3 نانومتری سامسونگ از نیمه اول سال 2022.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.