مدیریت ریسک در توسعه نرم افزار: نوع، اهمیت، نکات

مدیریت ریسک در توسعه نرم افزار: نوع، اهمیت، نکات


یک سوم پروژه‌های توسعه نرم‌افزار شکست می‌خورند یا به‌دلیل افزایش هزینه‌ها، تأخیرها و خزش دامنه، به‌طور کامل رها می‌شوند. آمارها مشخص می‌کنند که مدیریت ریسک موثر در طول فرآیند توسعه نرم‌افزار می‌تواند با جلوگیری از افزایش هزینه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و شناسایی فعالانه مشکلات، نرخ شکست را کاهش دهد.

زمانی که مدیریت ریسک به عنوان یک جنبه حیاتی از فرآیند توسعه نرم افزار در نظر گرفته شود و به هر قیمتی از آن غفلت نشود، می توان به کسب و کارها از تحویل موفق و با کیفیت اطمینان داد. در این وبلاگ، به اهمیت مدیریت ریسک پروژه نرم افزاری، انواع مدیریت ریسک و نحوه مدیریت گام به گام ریسک در طی فرآیند SDLC عمیق تر خواهیم پرداخت.

محتوا

 • مدیریت ریسک در توسعه نرم افزار چیست؟
 • انواع مختلف ریسک چیست؟
 • چرا مدیریت ریسک در SDLC مهم است؟
 • چگونه خطرات را در حین توسعه نرم افزار شناسایی کنیم؟
 • چگونه ریسک را در SDLC مدیریت می کنید؟

مدیریت ریسک در SDLC چیست؟

مدیریت ریسک در چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDLC) یک فرآیند سیستماتیک و پیشگیرانه برای شناسایی، ناوبری و کاهش خطرات احتمالی است که مانع موفقیت یک پروژه نرم افزاری می شود. این شامل تجزیه و تحلیل اولیه عدم قطعیت ها و چالش های بالقوه ای است که ممکن است در طول مراحل مختلف فرآیند SDLC و اجرای استراتژی هایی برای رسیدگی موثر به آنها با نظارت مستمر ریسک ایجاد شود.

شرکت‌های توسعه نرم‌افزار از انواع مختلفی از استراتژی‌های مدیریت ریسک برای رسیدگی به ریسک‌های منحصربه‌فردی که در فرآیند SDLC ایجاد می‌شوند، استفاده می‌کنند. قبل از آن، در مورد انواع خطراتی که در طول SDLC ممکن است رخ دهد صحبت خواهیم کرد.

 

انواع مختلفی از خطرات که در طول مراحل SDLC رخ می دهد

دانستن انواع مختلف ریسک‌هایی که در طول SDLC به وجود می‌آیند مهم است، زیرا برای حل آنها به یک استراتژی و رویکرد منحصر به فرد نیاز دارد.

نگاهی گذرا به خطرات مختلف بیندازید که به چند نوع کلی طبقه بندی می شوند.

خطرات فنی

این خطرات مربوط به فناوری و ابزارهای مورد استفاده در فرآیند توسعه نرم افزار است. به عنوان مثال می توان به مسائل مربوط به سازگاری، گلوگاه های عملکرد، آسیب پذیری های امنیتی یا چالش هایی در یکپارچه سازی فناوری های جدید اشاره کرد.

خطرات اعتیاد: خطرات وابستگی به وابستگی به اشخاص یا اجزای خارجی، مانند APIهای شخص ثالث، فروشندگان، یا سایر سیستم ها اشاره دارد. خطاها یا مشکلات مربوط به این وابستگی ها می تواند بر پیشرفت و عملکرد پروژه تأثیر بگذارد.

خطرات کیفیت: خطرات کیفیت به احتمال نقص، خطا یا مشکلات قابلیت استفاده در محصول نرم افزار مربوط می شود. تست ناکافی، کیفیت کد ضعیف، یا فرآیندهای تضمین کیفیت ناکارآمد، همگی به خطرات کیفیت کمک می کنند.

خطرات امنیتی: خطرات امنیتی شامل آسیب پذیری ها و تهدیداتی است که می تواند امنیت یک برنامه نرم افزاری را به خطر بیندازد. این خطرات ممکن است شامل نقض اطلاعات، دسترسی غیرمجاز، یا عدم اقدامات رمزگذاری کافی باشد.

ریسک های عملکرد: این خطر زمانی برجسته می شود که نرم افزار انتظارات عملکرد مانند زمان بارگذاری طولانی، خرابی و خرابی را برآورده نکند.

ریسک های پروژه

ریسک های پروژه شامل تمام مشکلاتی است که به دلیل عدم قطعیت یا ابهام در مدیریت پروژه ایجاد می شود. این می تواند منجر به خزش دامنه، مشخصات ناقص یا تغییراتی در نیازهای کاربر شود که بر جدول زمانی پروژه، هزینه ها و محصولات قابل تحویل تأثیر می گذارد.

خطرات منابع: خطرات منابع به چالش های مربوط به در دسترس بودن و توزیع منابع انسانی، تجهیزات و سایر دارایی های مورد نیاز اشاره دارد. این خطرات می تواند منجر به تاخیر، تخصص ناکافی یا کمبود منابع شود.

ریسک ها را برنامه ریزی کنید: ریسک های زمان بندی مربوط به زمان بندی ها و مهلت های پروژه است. عوارض پیش بینی نشده، وابستگی به عوامل خارجی یا تأخیر در نتایج می تواند بر زمان بندی پروژه نرم افزار تأثیر بگذارد.

ریسک های هزینه: ریسک های هزینه شامل انحرافات احتمالی از بودجه پروژه می باشد. این خطرات ممکن است به دلیل دست کم گرفتن هزینه، بیش از حد هزینه، تغییر در الزامات یا عوامل اقتصادی خارجی ایجاد شوند.

خطرات ارتباطی: خطرات ارتباطی شامل خرابی در ارتباطات بین ذینفعان پروژه، اعضای تیم یا طرف های خارجی است. سوء تفاهم ها و عدم وجود ارتباطات واضح می تواند بر تصمیم گیری تأثیر بگذارد و منجر به واگرایی شود.

اهمیت مدیریت ریسک در طول SDLC

مدیریت ریسک به شناسایی، ارزیابی و کاهش خطرات احتمالی که می تواند بر توسعه یک پروژه نرم افزاری تأثیر بگذارد کمک می کند.

به همین دلیل است که مدیریت ریسک در SDLC مهم است:

شناسایی زودهنگام مشکلات

مدیریت ریسک به تیم های توسعه نرم افزار اجازه می دهد تا مشکلات و چالش های احتمالی را در مراحل اولیه پروژه شناسایی کنند. با پرداختن به ریسک‌ها، تیم‌های اختصاصی می‌توانند بعداً در فرآیند توسعه نرم‌افزار از مشکلات پرهزینه و وقت‌گیر جلوگیری کنند.

تخصیص منابع

ارزیابی ریسک به تخصیص مناسب منابع کمک می کند. با درک ریسک‌های بالقوه، مدیران پروژه می‌توانند به طور موثر زمان، بودجه و نیروی انسانی را تخصیص دهند و از روند توسعه نرم‌افزاری نرم‌تر اطمینان حاصل کنند.

بهبود تصمیم گیری

مدیریت ریسک امکان تصمیم گیری آگاهانه را فراهم می کند. زمانی که ذینفعان پروژه از خطرات بالقوه و اثرات آنها آگاه باشند، می توانند تصمیمات آگاهانه ای برای کاهش یا پذیرش ریسک ها بر اساس پیامدهای بالقوه آنها اتخاذ کنند.

صرفه جویی در هزینه و زمان

پرداختن به خطرات زودهنگام از دوباره کاری و تعمیرات پرهزینه در مراحل بعدی پروژه جلوگیری می کند. این امر منجر به صرفه جویی بهینه در هزینه و زمان در طول فرآیند توسعه نرم افزار می شود.

تضمین کیفیت

مدیریت ریسک موثر تضمین می کند که مسائل کیفی بالقوه شناسایی شده و مورد توجه قرار گرفته و منجر به محصول نهایی با کیفیت بالاتر می شود.

پی بردن به موفقیت پروژه

ریسک های مدیریت شده به درستی شانس موفقیت پروژه را افزایش می دهد. با پرداختن به چالش های احتمالی، نرم افزار تیم سازی پروژه می تواند در مسیر خود باقی بماند و به طور موثر به اهداف پروژه دست یابد.

تطبیق پذیری

در یک چشم‌انداز دائماً در حال تغییر فناوری، مدیریت ریسک به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا به طور موثر با چالش‌ها و عدم قطعیت‌های غیرمنتظره‌ای که ممکن است در مراحل مختلف SDLC ایجاد شوند، سازگار شوند.

چگونه خطرات را در حین توسعه نرم افزار شناسایی کنیم؟

شناسایی ریسک ها در طول توسعه نرم افزار یک گام حیاتی در فرآیند مدیریت ریسک است. با استفاده از ترکیبی از این روش ها، تیم های توسعه نرم افزار می توانند به طور جامع ریسک ها را شناسایی کرده و استراتژی های مناسب کاهش ریسک را توسعه دهند.

در اینجا چند روش موثر برای شناسایی خطرات در طول توسعه نرم افزار آورده شده است:

 • تجزیه و تحلیل SWOT
 • نمونه سازی
 • بازخورد کاربران از طریق نظرسنجی
 • جلسات طوفان فکری
 • مشاوره تخصصی

چگونه ریسک را در طول چرخه عمر توسعه نرم افزار مدیریت کنیم؟

7 مرحله از چرخه عمر توسعه نرم افزار برای موفقیت نرم افزار مهم هستند. به طور مشابه، مدیریت ریسک برای ارائه یک محصول نرم افزاری با کیفیت حیاتی است.

در اینجا در یک راهنمای گام به گام نحوه مدیریت ریسک در طول فرآیند SDLC را یاد خواهیم گرفت:

شناسایی ریسک و اولویت بندی

ابتدا، خطرات بالقوه توسعه نرم افزار را با مشارکت ذینفعان، اعضای تیم توسعه و کارشناسان موضوع شناسایی کنید. ایجاد یک ثبت ریسک برای مستندسازی ریسک های شناسایی شده و توصیف آنها. سپس تاثیر و احتمال هر ریسک شناسایی شده را با استفاده از روش های کمی و کیفی ارزیابی کنید. همچنین به اولویت بندی ریسک ها بر اساس شدت و تأثیر بالقوه آنها بر پروژه نرم افزاری کمک می کند تا خطرات نامطلوب پروژه کاهش یابد.

برنامه ریزی کاهش ریسک

ایجاد استراتژی های کاهش خطرات با اولویت بالا. این استراتژی ها ممکن است شامل پیشگیری، کاهش، ارزیابی، پذیرش، طرح های اضطراری یا انتقال ریسک باشد. هنگامی که توسعه نرم افزار برون سپاری می شود و یک تیم استخدام می شود، مسئولیت هایی برای هر ریسک به اعضای تیم خاصی واگذار می شود تا از مسئولیت پذیری اطمینان حاصل شود.

نظارت و کنترل ریسک

نظارت مستمر خطرات شناسایی شده در طول فرآیند SDLC ضروری است. به طور منظم ثبت ریسک را با آخرین اطلاعاتی که به شما در درک نحوه عملکرد استراتژی های مدیریت ریسک کمک می کند، نظارت و به روز کنید. بعداً، با پیشرفت پروژه و ظهور ریسک‌های جدید، استراتژی‌های کاهش ریسک را بررسی و تنظیم کنید تا از کاهش تأثیر ریسک اطمینان حاصل کنید.

مستندات مدیریت ریسک

نگهداری مستندات دقیق از فعالیت های مدیریت ریسک توسعه نرم افزار، از جمله ارزیابی ریسک، طرح های کاهش و نتایج آنها، بسیار مفید است. درس های آموخته شده از پروژه های گذشته به بهبود شیوه های مدیریت ریسک در پروژه های آینده کمک می کند.

ارتباط و گزارش

حفظ ارتباط باز با همه ذینفعان در مورد خطرات شناسایی شده و وضعیت آنها تضمین می کند که همه در یک صفحه هستند. بنابراین، گزارش‌های ریسک را به طور منظم به حامیان مالی، مدیریت و سایر ذینفعان پروژه ارائه دهید و پیشرفت در تلاش‌های کاهش ریسک توسعه نرم‌افزار را برجسته کنید.

تست و تضمین کیفیت

آزمایش‌های گسترده‌ای برای شناسایی و رفع نقص‌های نرم‌افزار در مراحل اولیه انجام می‌شود و خطر مشکلات مهم در مراحل بعدی چرخه عمر توسعه نرم‌افزار را کاهش می‌دهد. به کارگیری روش های تضمین کیفیت قوی تضمین می کند که نرم افزار استانداردها و مشخصات مورد نیاز را برآورده می کند.

برنامه ریزی اضطراری

توسعه طرح‌های اضطراری برای خطرات توسعه نرم‌افزار با تأثیر بالا که ممکن است علی‌رغم تلاش‌های کاهشی رخ دهد، حیاتی است. خوب است که در صورت تحقق ریسک‌های خاص، رویکردهای جایگزینی را شناسایی کنیم.

نتیجه

مدیریت ریسک بخشی جدایی ناپذیر از چرخه عمر توسعه نرم افزار است که اگر جدی گرفته شود، می تواند کسب و کار را از چالش هایی که پس از راه اندازی نرم افزار به وجود می آید نجات دهد. این وبلاگ اهمیت مدیریت ریسک را در صورتی که به همین موضوع متقاعد نشده اید، به خوبی توضیح داد، به دنبال آن روش هایی برای شناسایی ریسک ها و یک فرآیند 7 مرحله ای برای مدیریت ریسک در توسعه نرم افزار ارائه شد.

برای به حداقل رساندن عدم قطعیت ها، بهبود نرخ موفقیت پروژه و ارائه نرم افزار به موقع و با بودجه، یک رویکرد فعال و سیستماتیک برای مدیریت ریسک در نظر بگیرید. با مدیریت ریسک در چرخه عمر توسعه نرم افزار بر همه چالش ها غلبه کنید.

The post مدیریت ریسک در توسعه نرم افزار: نوع، اهمیت، نکات اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما


دنیای دیجیتال خواهان بازاریابی دیجیتال است و هیچ شرکتی در امان نیست. چه یک فروشگاه مواد غذایی کوچک باشد و چه یک والمارت غول پیکر، بدون بازاریابی دیجیتال یا تبلیغات، دسترسی به همه مشتریان بالقوه غیرممکن است. این تنها دلیل افزایش تقاضا برای آژانس های دیجیتال مارکتینگ است.

طبق آمار Statista، بازار تبلیغات دیجیتال در سال 2027 شاهد تقریبا 70 درصد از کل هزینه تبلیغات از طریق دستگاه های تلفن همراه خواهد بود. علاوه بر این، تقریباً 80 درصد از درآمد تبلیغات دیجیتال از تبلیغات برنامه‌ای در سال 2027 حاصل می‌شود.

بنابراین، اگر شما یک کارآفرین رویایی هستید و می خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند برای کسب و کار خود بسازید، راهنمای شما در اینجا آمده است. ما شما را از طریق موثرترین روش های بازاریابی دیجیتال که برند و فروش شما را افزایش می دهد، راهنمایی می کنیم. با داشتن این دانش، هنگام استخدام آژانس های دیجیتال مارکتینگ، با اطمینان می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. آنها انواع مختلفی از خدمات و استراتژی ها را برای دستیابی به موفقیتی که به دنبال آن هستید ارائه می دهند.

بازاریابی درونگرا

بازاریابی ورودی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که برای جذب، جذب و خوشحال کردن مشتریان از طریق محتوای آموزنده و مرتبط ساخته شده است. با ایجاد محتوایی که نیازها و علایق مشتریان خود را برآورده می کند، می توانید آنها را به وب سایت، وبلاگ، کانال های رسانه های اجتماعی و کمپین های ایمیلی خود جذب کنید.

شما باید یک آژانس دیجیتال مارکتینگ با سابقه اثبات شده بازاریابی ورودی موفق انتخاب کنید. با داشتن چنین آژانسی در کنار شما، کارشناسان دیجیتال مارکتینگ آنها می توانند ایمان و اعتماد را در مشتریان هدف ایجاد کنند و همچنین سرنخ ها و تبدیل های بیشتری را برای کسب و کار ایجاد کنند. این یکی از بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما است، زیرا شما را با مشتریان خود به روشی بهتر و استراتژیک تر مرتبط می کند و با ایجاد برند شما، نگرانی ها، مسائل و چالش های آنها را برطرف می کند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به روز برای ایجاد و توزیع محتوای آموزنده، مرتبط و جذاب برای جذب و حفظ خوانندگان یا بازدیدکنندگان هدف به خوبی تعریف شده است. با ارائه اطلاعات مفید به مشتریان بالقوه خود، می توانید برای برند خود اعتماد و اعتبار ایجاد کنید و در نهایت اقدامات سودآور مشتری را هدایت کنید.

بازاریابی محتوا می تواند به شرکت ها کمک کند تا به اهداف تجاری خود مانند بهبود آگاهی از برند، ایجاد سرنخ، بهبود تبدیل، بهبود وفاداری مشتری و بهبود شهرت برند آنلاین دست یابند. برای مثال، کسب‌وکارها می‌توانند وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی آموزنده، مطالعات موردی، مقالات سفید، اینفوگرافیک، محتوای AV، پادکست‌ها، وبینارها، خبرنامه‌ها، بازخوردها یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی را ایجاد کنند تا تخصص خود را برجسته کنند. همچنین برای حل مشکلات مشتریان یا آموزش آنها در مورد محصولات یا خدمات شرکت مفید است.

محتوای منحصر به فرد ایجاد کنید و کسب و کار خود را مورد توجه قرار دهید

بهترین بازاریاب محتوا را پیدا کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

سئو بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است که به بهبود دید در موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ کمک می کند. بهینه‌سازی موتور جستجو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال اثبات‌شده برای هر کسب‌وکار آنلاین است تا ترافیک ارگانیک، سرنخ‌ها و تبدیل‌ها را از مشتریان بالقوه‌ای که محصولات یا خدمات شما را به صورت آنلاین جستجو می‌کنند، هدایت کند.

این شامل بهینه سازی محتوا، طراحی، ساختار و جنبه های فنی وب سایت شما برای مطابقت با هدف جستجو و ترجیحات مخاطبان هدف شما است. با روش‌های استاندارد سئو کلاه سفید، برندها می‌توانند رتبه‌بندی خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) بهبود بخشند و برتری رقابتی نسبت به همتایان و رقبای خود کسب کنند.

به طور خلاصه، سئو بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شماست، مزایایی که ارائه می دهد در اینجا آمده است:

 • آگاهی و اعتماد برند خود را در بین مصرف کنندگان آنلاین افزایش دهید
 • بهبود تجربه کاربری و رضایت مشتری
 • افزایش بازگشت سرمایه (ROI) و کاهش هزینه های بازاریابی
 • ایجاد رشد طولانی مدت و پایدار برای کسب و کار شما

کسب و کار خود را رشد دهید و سرنخ ایجاد کنید

یک شرکت سئو استخدام کنید

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از موثرترین تاکتیک های بازاریابی دیجیتال است که می توانید به آن فکر کنید. این روش به شرکت ها اجازه می دهد تا مستقیماً با مشتریان هدف خود ارتباط برقرار کنند و اعتماد و وفاداری ایجاد کنند. استراتژی بازاریابی ایمیلی مناسب باید تبدیل و فروش را افزایش دهد. همچنین مقرون به صرفه، قابل اندازه گیری و سفارشی سازی است.

کسب‌وکارها می‌توانند از بازاریابی ایمیلی برای برقراری ارتباط خبرنامه‌ها، پیشنهادات، اطلاعیه‌ها، نظرات و موارد دیگر به مشترکین خود استفاده کنند. ابزارهای زیادی برای ردیابی پاسخ ها و رفتار گیرندگان ایمیل وجود دارد. این همچنین به ایجاد کمپین های بازاریابی ایمیلی موفق تر کمک می کند.

یک استراتژی تبدیل ایمیل ایجاد کنید

بازاریابان ایمیل خبره را انتخاب کنید

تبلیغات PPC

تبلیغات PPC یا تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی دیجیتال موثر برای مشاغل است. مزایای بسیاری را ارائه می دهد. بعضی از آنها … هستند:

 • شما می توانید با پیام های مرتبط و جذاب به مخاطبان هدف خود برسید.
 • شما می توانید تبلیغات خود را در موتورهای جستجو، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و سایر وب سایت هایی که مشتریان بالقوه شما در آنها گشت و گذار می کنند، نشان دهید.
 • شما فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند، به این معنی که می توانید بودجه خود را کنترل کنید و کمپین های خود را بر اساس داده های عملکرد بهینه کنید.
 • با تبلیغات PPC می توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید، سرنخ ایجاد کنید، ترافیک را افزایش دهید و فروش را افزایش دهید.

بهترین بازگشت سرمایه را با کمپین های تبلیغاتی دریافت کنید

یک آژانس برتر PPC را انتخاب کنید

بازاریابی ویدیویی

به گفته متخصصان بازاریابی دیجیتال، بازاریابی ویدئویی یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی برای یک برند یا کسب و کار است زیرا می تواند به دستیابی و جذب مخاطبان کمک کند. امروزه به دلیل افزایش تحرک، یکی از گرایش های پیشرو در بازاریابی دیجیتال است. بدون شک، محتوای ویدیویی احتمالاً باعث افزایش آگاهی از برند و افزایش تبدیل می شود زیرا محتوای ویدیویی برای تبلیغ محصولات، خدمات یا نام تجاری شما در پلتفرم های آنلاین مانند رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، وبلاگ ها یا ایمیل ها استفاده می شود.

بازاریابی ویدیویی می تواند به شما کمک کند ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارید، تخصص خود را نشان دهید و با مشتریان بالقوه خود اعتماد ایجاد کنید. همچنین می تواند به شما در بهبود رتبه سئو کمک کند، زیرا محتوای ویدیویی توسط موتورهای جستجو ترجیح داده می شود و می تواند نرخ کلیک و زمان ماندگاری را افزایش دهد. به علاوه، این یک راه قدرتمند برای انتقال پیام شما و متمایز شدن از رقبا در دنیای دیجیتال است.

به طور خلاصه:

 • می تواند به شما کمک کند تا به مخاطب هدف خود برسید و درگیر آن شوید
 • این می تواند آگاهی از برند شما را افزایش دهد و تبدیل شما را افزایش دهد
 • این می تواند به شما کمک کند ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارید، تخصص خود را نشان دهید و با مشتریان بالقوه خود اعتماد ایجاد کنید
 • این می تواند به شما در بهبود رتبه سئو کمک کند زیرا محتوای ویدیویی توسط موتورهای جستجو ترجیح داده می شود و می تواند نرخ کلیک و زمان ماندن را افزایش دهد.
 • این می تواند به شما کمک کند پیام خود را منتقل کنید و از رقابت در دنیای دیجیتال متمایز شوید

بازاریابی وابسته و اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی دیگر از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ موثر همه چیز در مورد مشارکت و نفوذ است. استراتژی ها از قدرت اثبات اجتماعی و تبلیغات شفاهی استفاده می کنند. این به برندها اجازه می دهد تا به مشتریان یا شرکای وفادار خود برای تبلیغ محصولات یا خدمات خاص از طریق کانال ها و شبکه های خود پاداش دهند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است به ازای هر فروش که در شبکه آنها انجام می شود، کمیسیون مشخصی را به آنها پیشنهاد دهد یا یک کد تخفیف برای ارجاعات آنها.

از سوی دیگر، اینفلوئنسر مارکتینگ به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با اینفلوئنسرها در کانال‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی همکاری کنند تا محصولات یا خدمات شما را تأیید کنند و اعتماد و اعتبار برند شما را بهبود بخشند. در ازای آن، شرکت ها نمونه های رایگان محصولات خود را برای آنها ارسال می کنند یا از آنها دعوت می کنند تا با آنها محتوا تولید کنند.

هر یک از این استراتژی ها برای ایجاد ترافیک بیشتر، ایجاد سرنخ، افزایش تبدیل و بهبود فروش برای کسب و کار کار می کند. در عین حال، شرکت ها اعتماد و وفاداری را در بین مخاطبان خود ایجاد خواهند کرد.

آیا می خواهید آگاهی از برند را افزایش دهید؟ با کمک کارشناسان برتر بازاریابی تأثیرگذار، اثبات اجتماعی ایجاد کنید.

بازاریابی موبایلی

بازاریابی موبایلی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های قابل حمل به مخاطبان هدف خود دست یابند. بازاریابی تلفن همراه می تواند به شرکت ها کمک کند تا آگاهی از برند را افزایش دهند، سرنخ های بیشتری به دست آورند، تبدیل ها را بهبود بخشند و وفاداری مشتری را تضمین کنند.

برخی از مزایای بازاریابی موبایلی عبارتند از:

 • مقرون به صرفه است و اجرای آن آسان است.
 • این به شما امکان می دهد پیام های شخصی و مرتبط را به مشتریان خود تحویل دهید.
 • این به شما امکان می دهد عملکرد کمپین و بازگشت سرمایه را ردیابی و اندازه گیری کنید.
 • این به شما کمک می کند از رقبای خود جلوتر بمانید و با تغییر ترجیحات مشتری سازگار شوید.

اغراق نیست اگر بگوییم بازاریابی موبایلی یکی از بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شماست زیرا می تواند به شما کمک کند در هر زمان، هر مکان و در هر دستگاهی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

در حال حاضر بیش از 4.3 میلیارد کاربر فعال اینترنت موبایل وجود دارد.

آیا آماده هستید که تجارت را به صورت دیجیتالی متزلزل کنید؟

به طور خلاصه، بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما به اهداف، مخاطبان، بودجه و صنعت شما بستگی دارد. استراتژی های ذکر شده می تواند به شما کمک کند دید آنلاین خود را به همراه تبدیل ها افزایش دهید و اعتماد و وفاداری ایجاد کنید. با این کمپین های موثر می توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید. با استفاده مداوم از آنها و اندازه گیری نتایج آنها، می توانید تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را بهینه کنید و به اهداف تجاری خود برسید.

پست برترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

7 نکته استراتژیک برای طراحی وب سایت که هزاره ها می خواهند


جهان وارد عصر جدیدی از خرید شده است که فروشگاه‌های فیزیکی آنلاین هستند و درب ورودی دیجیتال را باز می‌کنند. این تغییر در پاسخ به نیازها و ترجیحات مشتریان هدف برای خرید آنلاین است. با این حال، تکمیل حضور فروشگاه با تجارت آنلاین به معنای ساخت وب سایت نیست. درعوض، فراتر از فروش دیجیتالی است، و بهترین تجربیات را مهندسی می‌کند که هزاره‌ها مایلند برای آن هزینه زیادی بپردازند.

مشتریان هزاره سه چهارم از جمعیت 83.1 میلیون نفری ایالات متحده را تشکیل می دهند که بیش از نیمی (58٪) از کالاهای خود را به صورت آنلاین خریداری می کنند. آنها با کمال میل حدود 600 میلیارد دلار برای خرید آنلاین خرج می کنند. این نسلی است که شاهد تحول سریع دیجیتالی جهان، از فروشگاه‌های خانوادگی تا خرید آنلاین بود. این تجربه باعث شد آنها به چیزهای زیادی پی ببرند.

در نتیجه، صاحبان فروشگاه های تجارت الکترونیک باید عادات خرید هزاره ها را برای بهبود تبدیل و سود، تحقیق، درک و در نظر بگیرند. به عنوان مثال، 84 درصد از هزاره ها به کمپین های تبلیغاتی سنتی اعتماد ندارند و قبل از خرید محصولات به بررسی آنلاین روی می آورند.

قبل از اینکه به کارکردها و ترجیحات ویژگی‌های مشتریان هزاره بپردازیم، وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد، جذاب و خلاقانه‌ای را که هزاره‌ها کمترین انتظار را دارند و شرکت‌های توسعه‌دهنده وب بیشترین اعتماد را دارند، مورد بحث قرار خواهیم داد. همچنین صاحبان مشاغل را راهنمایی می کند که چگونه یک وب سایت را بهینه کنند یا یک وب سایت از ابتدا ایجاد کنند که انتظارات هزاره ها را برآورده کند.

محتوا

 • 7 نکته برای طراحی و توسعه وب سایت که انتظارات هزاره ها را برآورده می کند
  • بهینه سازی موبایل
  • فراتر از طراحی تمیز و مینیمالیستی بروید
  • گزینه سلف سرویس را فعال کنید
  • شخصی سازی راهی برای کسب وفاداری است
  • داستانی در مورد رابطه بهتر بگویید
  • ادغام رسانه های اجتماعی
  • سرعت شارژ سریع

7 نکته برای طراحی و توسعه وب سایت که انتظارات هزاره ها را برآورده می کند

توجه به این نکته مهم است که فرآیند توسعه وب سایت برای ایجاد یک وب سایت دوستدار هزاره حیاتی است، بنابراین باید منصفانه انجام شود. پیروی از نکاتی برای طراحی و توسعه وب سایت که انتظارات نسل هزاره را برآورده می کند، به ایجاد وب سایتی کمک می کند که نه تنها برای هزاره ها جذاب باشد، بلکه تجربه ای مثبت و جذاب را برای کاربران در تمام گروه های سنی فراهم کند. نگاهی گذرا به همه آنها بیندازید.

بهینه سازی موبایل

Millennials کاربران زیادی از تلفن همراه هستند، بنابراین بسیار مهم است که بهینه سازی موبایل را در طراحی وب سایت خود در اولویت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما واکنش گرا است، به سرعت در دستگاه های تلفن همراه بارگیری می شود و تجربه کاربری یکپارچه را در اندازه های مختلف صفحه نمایش ارائه می دهد، زیرا هزاره ها انتظار دارند هر وب سایتی سازگار با موبایل باشد.

طراحی وب ریسپانسیو نیز با رتبه بندی بهبود یافته توسط گوگل مورد توجه قرار گرفته است. ترافیک وب سایت تلفن همراه بیشتر از ترافیک وب سایت در سراسر جهان احساس می شود. بنابراین یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده برای موبایل نه تنها برای Millennials جذاب است، بلکه به بهبود SERP نیز کمک می‌کند.

فراتر از طراحی تمیز و مینیمالیستی بروید

هزاره‌ها از طراحی‌های وب‌سایت تمیز و مینیمالیستی که از نظر بصری جذاب هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را پیمایش کرد، قدردانی می‌کنند. از فضای سفید فراوان، تایپوگرافی واضح و طرح‌بندی ساده برای ایجاد یک رابط کاربری آسان و راحت استفاده کنید. شامل عناصر جذاب بصری مانند تصاویر، فیلم ها و انیمیشن های با کیفیت بالا برای جلب توجه هزاره ها. از تصاویر متقاعد کننده ای استفاده کنید که با برند شما همسو باشد و با ترجیحات و زیبایی شناسی هزاره طنین انداز شود.

شکستن کلیشه ها با طراحی یک وب سایت در یک صنعت خاص برای برجسته شدن در هنگام هدف قرار دادن جمعیت هزاره مهم است. کسب‌وکارها می‌توانند درباره طراحی‌های وب‌سایت رقبا تحقیق کنند و از افزودن عناصری که کلیشه‌ای از صنعت هستند اجتناب کنند و عناصر مدرن را برای طراحی وب‌سایت مؤثر برای کاربران هزاره اضافه کنند.

گزینه سلف سرویس را فعال کنید

Millennials، همچنین به عنوان نسل Y شناخته می شود، ترجیح می دهند کارهای خود را انجام دهید یا سوالات مربوط به وب سایت را حل کنید. علاوه بر این، هزاره‌ها ترجیح می‌دهند کمتر با بخش خدمات مشتری تماس بگیرند، مگر اینکه هیچ گزینه‌ای برای آنها باقی نماند. برای رفع این نیاز، ادغام یک ویژگی سلف سرویس در وب سایت کمک خواهد کرد.

ویژگی‌های سلف‌سرویس زیر، پرسش‌های متداول مفصل، مقاله‌های آموزشی خودیاری، و انجمن‌های بحث و گفتگو، امتیازی برای کارآمد کردن همه چیز برای Millennials است. ویژگی سلف سرویس یک وب سایت به همگام سازی وب سایت توسعه یافته با انتظارات هزاره ها کمک می کند.

شخصی سازی راهی برای کسب وفاداری است

هزاره ها برای تجربیات شخصی ارزش قائل هستند. محتوای وب سایت و توصیه های خود را بر اساس تاریخچه مرور، ترجیحات و تعاملات قبلی آنها سفارشی کنید. برای بهبود تجربه کاربر، ویژگی هایی مانند توصیه های شخصی سازی شده محصول، محتوای شخصی و پیشنهادات هدفمند را پیاده سازی کنید. یک تجربه شخصی باعث می شود که هزاره ها به طور تکانشی با وب سایت شما تعامل داشته باشند.

به همین ترتیب، هنگام ایجاد برنامه‌های وفاداری با ارزش افزوده، علاقه‌مند کردن هزاره‌ها به مرور و خرید محصولات آسان می‌شود. اشتراک‌های پولی را برای ویژگی‌های ممتاز به صورت رایگان فعال کنید، تخفیف‌های ارزش افزوده ارائه دهید و برنامه‌های تشویقی راه‌اندازی کنید که به هزاره‌ها احساس می‌کند که به نیازهایشان اهمیت می‌دهید.

داستانی در مورد رابطه بهتر بگویید

با گزینه های منوی واضح و مختصر، خرده نان های پیمایش و قابلیت جستجو، ناوبری وب سایت بصری و آسان را ارائه دهید تا به هزاره ها کمک کنید تا به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. با این حال، هزاره‌ها در حین مرور، احساس می‌کنند ارتباطشان با محصول قطع شده است و استراتژی داستان‌سرایی وب‌سایت می‌تواند شکاف را پر کند.

گفتن داستانی در مورد کسب و کار، محصولات و خدمات شما با تصاویر، متن، تجربیات و مقالات معنادار برای هزاره ها مشخص می کند که کسب و کار شما چیست و چه کاری برای آنها انجام می دهد. این ارتباط باعث می شود مصرف کنندگان هزاره به محصولات و خدمات برند علاقه مند شوند.

ادغام رسانه های اجتماعی

هزاره ها در پلتفرم های رسانه های اجتماعی بسیار فعال هستند. از فیس بوک گرفته تا اینستاگرام، از همه آنها استفاده کرده اند. آنها از رسانه های اجتماعی در مقیاس برای ارتباط با برندها و کشف چیزهایی که سبک زندگی آنها را بهبود می بخشد استفاده می کنند. هزاره ها دوست دارند نظرات خود را بیان کنند و در مورد چیزهای مختلف اظهار نظر کنند. این نشان می‌دهد که ترکیب رسانه‌های اجتماعی در طول توسعه وب‌سایت راهی را برای کسب‌وکارها و فروشگاه‌های تجارت الکترونیک فراهم می‌کند تا تعامل خود را با نسل هزاره افزایش دهند.

دکمه‌های اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی، گزینه‌های ورود به سیستم اجتماعی، و عناصر اثبات اجتماعی (مانند نظرات و رتبه‌بندی‌های کاربران) را در وب‌سایت خود ادغام کنید. این افراد هزاره را تشویق می کند تا با برند شما درگیر شوند، محتوا را به اشتراک بگذارند و اعتماد ایجاد کنند.

سرعت شارژ سریع

این فقط برای هزاره ها نیست، که انتظار دارند یک وب سایت در عرض سه ثانیه بارگذاری شود، در غیر این صورت کاربران را به سمت رقبا دور می کند. به نظر می رسد که این یک اشتباه پرهزینه است که باعث می شود تمام زمان و هزینه ای که برای طراحی و توسعه وب سایت صرف می شود به هدر برود.

برو به موضوع: هزاره ها از وب سایت هایی که به کندی کار می کنند متنفرند. آنها دامنه توجه کوتاهی دارند و انتظار دارند وب سایت ها به سرعت بارگذاری شوند. بهینه سازی عملکرد وب سایت با به حداقل رساندن اندازه فایل با فشرده سازی، حذف خطوط شکسته و فضاهای کد، استفاده از تکنیک های کش و بهینه سازی زمان پاسخ سرور. یک وب سایت با بارگذاری سریع، هزاره ها را درگیر می کند و نرخ پرش را کاهش می دهد.

هزینه های توسعه وب سایت را تخمین بزنید تا بدانید چقدر باید در زمینه های مختلف توسعه هزینه کنید تا بتوانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

بسته بندی

برای این کار ابتدا باید انتظارات وب‌سایت Millennials را بدانید تا نرخ تعامل بهتر شود. نکات طراحی و توسعه وب‌سایت استراتژیک به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا وب‌سایتی بسازند که با نگرش هزاره‌ساله به‌خوبی تنظیم شده باشد تا رابطه مادام‌العمر حفظ شود، اعتماد به دست آید و کسب‌وکار موفق شود.

دو سنت من: در حین ساختن یک وب سایت برای حمایت از جمعیت هزاره، هزاره ها را در جریان نگه دارید. همچنین، استخدام توسعه دهندگان وب متخصص برای موفقیت وب سایت بسیار مهم است. با انتخاب تیم مناسب، موفقیت را افزایش دهید، جایی که یک راهنمای جامع برای استخدام یک تیم توسعه اختصاصی به شما کمک خواهد کرد.

پست 7 نکته استراتژیک طراحی وب سایت که هزاره ها می خواهند اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

توییتر در مقابل رشته های متا – بزرگترین تفاوت هایی که باید بدانید


در حالی که مسابقه قفس ایلان ماسک و مارک زاکربرگ ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که فیل ها شروع به تخم گذاری کنند، نبرد بین توییتر و Meta Threads در مدت زمان بسیار کوتاهی به منصه ظهور رسیده است. اینستاگرام این هفته غول رسانه های اجتماعی Meta Platforms Inc. Threads را رسماً راه‌اندازی کرد، برنامه‌ای که طراحی، توسعه و برنامه‌ریزی شده است تا توییتر را که قبلاً محبوب بود، یک رسانه اجتماعی آنلاین و سرویس شبکه اجتماعی ارائه‌دهنده یک برنامه میکروبلاگینگ، بپذیرد.

محتوا

 • متانیسکی چیست؟
 • تفاوت بین توییتر و موضوعات در مقابل اینستاگرام
  • انتشارات چند رسانه ای
  • مشارکت و نظرات

متانیسکی چیست؟

Threads by Meta اپلیکیشنی است که به تازگی راه اندازی شده است که به کاربران امکان می دهد وضعیت، عکس ها و ویدیوهای خود را با دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارند. برنامه رقیب توییتر به نوعی نسخه خصوصی اینستاگرام است، اما با ویژگی های بیشتر.

کاربران همچنین می توانند با دوستان خود چت کنند، شکلک ارسال کنند و استوری های آنها را مشاهده کنند. موضوعات می توانند رقابتی مستقیم با توییتر باشند، زیرا این به طور رسمی به عنوان گامی برای از بین بردن انحصار پلت فرم میکروبلاگینگ توییتر اعلام شده است.

Threads by Meta که به عنوان یک برنامه چت متنی ارائه می شود، برای کاربران فعلی اینستاگرام در دسترس است. این پلتفرم از نظر فرمت، پویایی و حتی نامگذاری بیشتر شبیه توییتر است – رشته های توییتر چیزی بیش از مجموعه ای از توییت های متوالی ارسال شده توسط یک حساب واحد نیستند. با درام جهانی خرید توییتر، ایلان ماسک در مورد اعتبار و انتقاد از این پلتفرم به روشی خنده دار توییت می کند. از سوی دیگر، مارک زاکربرگ با یک ادعای بزرگ، اثربخشی خرید اخیر ماسک را به چالش کشید – او شکست خورد.

Meta’s Threads از زمان آغاز به کار، بیش از 30 میلیون کاربر را در چند ساعت اول جمع آوری کرد. اما همچنان به احتمال زیاد جایی در صفحه اصلی هر کاربر تلفن همراه پیدا می کند، به جز توییتر. مدیر عامل اینستاگرام آدام موسری در Threads پست کرد که چندین ویژگی اصلی مانند هشتگ، تبلیغات و پیام های مستقیم هنوز به پلتفرم اضافه نشده است.

توییتر در مقابل Threads در مقابل اینستاگرام – ویژگی‌ها در یک نگاه

هر سه غول پلت فرم رسانه های اجتماعی از نظر رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX) از طریق ویژگی ها، امکانات و نمایش صفحه اصلی با یکدیگر در تضاد هستند. در اینجا یک جدول مروری کوتاه آمده است:

مشخصه تم های متا توییتر اینستاگرام
محدودیت کاراکتر 500 280 برای کاربران بدون پرداخت، 25000 برای مشترکین پولی 2200
چک کردن در حال حاضر، فقط در صورتی که در اینستاگرام تأیید شده باشید 11 دلار در ماه برای موبایل 11 دلار در ماه برای موبایل
چند اکانت چند اکانت ممکن است ممکن است
گزینه حساب خصوصی آره آره آره
محدودیت در استفاده هیچ یک به طور موقت هیچ یک
گزینه های قدرت موضوع اصلی روند، جدول زمانی، افرادی که شما را دنبال می کنند روند، جدول زمانی، افرادی که شما را دنبال می کنند
پیام مستقیم نه هنوز آره آره
سکو Android/iOS Android/iOS Android/iOS
ویرایش پست غیر ممکن فقط برای مشترکین پولی ممکن است
نسخه دسکتاپ نه هنوز آره آره
هشتگ ها نه هنوز آره آره
مجوز محتوای NSFW اجازه داده نشده است اجازه داده نشده است اجازه داده نشده است
آگهی ها نه هنوز در دسترس در دسترس

انتشارات چند رسانه ای

جدا از امکانات و ویژگی های ذکر شده در جدول مقایسه، پست های چندرسانه ای توییتر و Threads by Meta با یکدیگر تفاوت دارند. در حالی که کاربران می توانند لینک های وب سایت، محتوای صوتی و تصویری و تصاویر را در هر دو پلتفرم ارسال کنند، می توانند GIF نیز داشته باشند. به عبارت دیگر، در Threads می توانید تصاویر و ویدیوهای بیشتری را به طور همزمان ارسال کنید. علاوه بر این، Bluebird کاربران را به چهار مورد در هر توییت محدود می کند. از سوی دیگر، اپلیکیشن Threads به کاربران اجازه می‌دهد تا 10 مورد را از طریق یک پست به اشتراک بگذارند که برابر با محدودیت پست‌های چرخ و فلک در اپلیکیشن اینستاگرام است.

مشارکت و نظرات

موضوعات متا و توییتر از نظر تعامل و نظرات کاربران کاملاً مشابه هستند. هر دو پلتفرم دارای گزینه هایی مانند دکمه، قابلیت ارسال مجدد/ نقل قول، ابزار نظر و گزینه های اشتراک گذاری هستند. علاوه بر این، هر دو پلتفرم برای نمایش نظرات با کلیک گسترش می یابند. کاربران می توانند به پست های اصلی پاسخ دهند یا مستقیماً به نظر بعدی پاسخ دهند. می‌توانید ببینید چه کسی شما را دنبال می‌کند، چه کسی پست‌ها، پاسخ‌ها و برچسب‌های شما را لایک می‌کند.

موضوعات یا توییتر: برنده کیست؟

در نبرد Meta Threads در مقابل Twitter، تا اینجای کار برنده توییتر است، اما این ممکن است موقتی باشد زیرا Threads هنوز در مرحله بتا است و ویژگی ها و امکانات زیادی در انتظار دارد. متا ویژگی ها را یکی یکی منتشر می کند و ممکن است در زمان های آینده آن را بهتر از توییتر کند. هر دو پلتفرم می توانند پتانسیل عظیم انتشار اطلاعات به میلیون ها کاربر در سراسر جهان را برای مشاغل ثابت کنند. آنها حتی می توانند توسعه دهندگان برتر برنامه های رسانه های اجتماعی را استخدام کنند تا برنامه های خود را بسازند.

پست توییتر در مقابل. Meta Threads – بزرگترین تفاوت هایی که باید بدانید اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

اهمیت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای وب سایت شما


داشتن یک حضور آنلاین قوی برای هر کسب و کاری حیاتی است. به خصوص زمانی که در حال رقابت با بسیاری از موارد مشابه در صنعت خاص خود هستید، ممکن است یک وب سایت برای حضور آنلاین خود ایجاد کنید، اما توسعه وب سایت به تنهایی برای جلب توجه کسب و کار شما کافی نخواهد بود، وب سایت شما باید برجسته باشد.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بخشی از خدمات و استراتژی بازاریابی دیجیتال است که وب سایت ها را برای موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ بهینه می کند. یک وب سایت بهینه شده سئو در بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) قرار می گیرد و دید و ترافیک آن را افزایش می دهد.

علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و نحوه عملکرد سئو هستید؟ وبلاگ باید خوانده شود.

سئو برای ایجاد آگاهی از برند، جذب مشتریان جدید و افزایش تبدیل برای وب سایت و کسب و کار شما مهم است. بسیاری از شرکت ها از کارشناسان حرفه ای سئو یا بازاریابی دیجیتال در تیم های داخلی خود استفاده می کنند. در مقایسه، بسیاری از خدمات سئو به شرکت های برتر سئو برون سپاری می شوند.

مسیر شما هر چه که باشد، سئو برای موفقیت وب سایت و کسب و کار دیجیتالی شما مهم است. بنابراین بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا سئو برای کسب و کار مهم است و چگونه می تواند به طور قابل توجهی بر موفقیت آنلاین شما تأثیر بگذارد.

محتوا

 • سئو چیست؟
 • اهمیت سئو برای وب سایت کسب و کار شما
  • از بازاریابی محتوا پشتیبانی می کند
  • اعتماد به نفس را افزایش می دهد
  • هیچ هزینه ای ندارد
  • ترافیک بالاتر
  • افزایش دید
  • کاربر پسند
 • چگونه وب سایت ها را برای سئو بهینه کنیم؟
  • درک هدف کاربر
  • کلید واژه ها
  • اختیارات ساخت دامنه
  • از ارجاعات بد بپرهیزید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) روش بازاریابی دیجیتالی است که بهینه سازی وب سایت ها برای بهبود دید و رتبه بندی ارگانیک آنها در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. سئو شامل-

 • سئو روی صفحه
 • سئوی خارج از صفحه
 • سئو فنی

سئو برای وب سایت شما به چه معناست؟

اهمیت سئو در بازاریابی دیجیتال بسیار گسترده است. این یکی از مهمترین جنبه ها برای رتبه بندی موتورهای جستجوی ارگانیک است. اجازه دهید به شما کمک کنیم تا اهمیت بهینه سازی موتور جستجو را عمیقاً درک کنید.

1. از بازاریابی محتوا پشتیبانی می کند

سئو به ایجاد و بهینه سازی محتوا برای وب سایت شما کمک می کند. این تضمین می‌کند که محتوا با پیروی از چندین دستورالعمل مانند محتوای ساده، خوانایی، و محتوای گلوله‌ای و بهینه‌شده برای کلمات کلیدی مفید باشد. به این ترتیب، سئو از تلاش های بازاریابی محتوای شما نیز پشتیبانی می کند. کسب‌وکارها باید به‌طور دوره‌ای محتوای وب‌سایت را به‌روزرسانی کنند تا آن را برای سئو بهینه کنند، زیرا می‌تواند به اطلاع رسانی به مخاطبان هدف شما در مورد کسب و کار و خدمات شما کمک کند.

2. اعتماد به نفس را افزایش می دهد

گوگل وب سایت های با کیفیت و مرتبط را در درجه اول رتبه بندی می کند. بنابراین اگر وب سایت شما برای سئو بهینه شده باشد، رتبه بالاتری خواهد داشت و مردم آن را معتبرتر و قابل اعتمادتر می دانند. بنابراین، مطمئن شوید که وب سایت شما دارای کلمات کلیدی مرتبط و سرعت بارگذاری سریع است تا رتبه آن در نتایج جستجو افزایش یابد تا اعتبار وب سایت شما افزایش یابد.

3. هیچ هزینه ای ندارد

اگر انتخاب کنید که سئو را خودتان انجام دهید، با اجتناب از کمپین PPC، سئو برای شما هزینه ای ندارد. اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت شما برای کاربران مفید است، زیرا موتورهای جستجو می خزند و محتوای مفید را به صورت ارگانیک تبلیغ می کنند.

شما همچنین می توانید در تحقیقات رقبا افراط کنید و سایت هایی را که در موتورهای جستجو رتبه بالایی دارند را بررسی کنید. می توانید ببینید که چگونه محتوا را قرار می دهند و وب سایت شما را بر این اساس بهینه می کنند.

4. ترافیک بالاتر

هدف از سئو بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو است. با این حال، یکی دیگر از اهداف اصلی سئو، جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت است. ترافیک بیشتر به معنای سرنخ بیشتر و افزایش شانس تبدیل است. بنابراین اگر سئوی خود را به درستی انجام داده باشید، می توانید مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود به دست آورید.

5. افزایش دید

62 درصد از مصرف کنندگان برای اطلاع از محصول یا خدمات جدید به جستجوی آنلاین می پردازند. بنابراین، اگر وب سایت شما برای سئو بهینه شده باشد، در رتبه اول موتورهای جستجو قرار می گیرد. بنابراین، این یک راه عالی برای افزایش دید کسب و کار شما در بین مشتریان است.

6. کاربر پسند

گوگل بر یافتن و ارائه بهترین اطلاعات ممکن و مرتبط برای کاربران خود تمرکز دارد. الگوریتم های گوگل رتبه وب سایت هایی را تضمین می کنند که نه تنها محتوای مرتبط را ارائه می دهند، بلکه تجربه کاربری دوستانه ای را نیز ارائه می دهند.

بنابراین وب سایت هایی که سازگار با موبایل هستند و سرعت بارگذاری و عملکرد سریع ارائه می دهند از وب سایت های دیگر متمایز هستند. سئو کل وب سایت شما را برای بک لینک، محتوا، قابلیت استفاده، سرعت و غیره بهینه می کند.

چگونه وب سایت ها را برای سئو بهینه کنیم؟

برای بهینه سازی وب سایت خود برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) می توانید مراحل زیر را دنبال کنید –

درک هدف کاربر

اولین قدم در سئو، شناخت مخاطبان و هدف آنهاست. آنها به دنبال چه چیزی آنلاین هستند و چگونه می خواهند از آن اطلاعات استفاده کنند؟ سپس می توانید محتوای وب سایت خود را با توجه به نیاز آنها ایجاد و بهینه سازی کنید.

هنگامی که هدف کاربر را درک کردید، می توانید به راحتی کلمات کلیدی مرتبط را به وب سایت خود اضافه کنید تا به راحتی آن را در بالاترین رتبه قرار دهید. کسب و کارها همچنین می توانند از ابزارهایی مانند Semrush، Ahrefs و غیره برای بهینه سازی وب سایت خود برای سئو استفاده کنند.

کلید واژه ها

محبوب ترین جنبه سئو کلمات کلیدی هستند. کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو جستجو می کنند.

اگر این کلمات کلیدی را در وب سایت خود قرار دهید، شانس بالاتر بودن رتبه آن افزایش می یابد. موتورهای جستجو سایت ها را می خزند و بررسی می کنند که چقدر محتوا با آن کلمات کلیدی و هدف کاربر مطابقت دارد. ابزارهای زیادی وجود دارد که کلمات کلیدی مرتبط را برای گنجاندن در وب سایت ها یا وبلاگ ها نشان می دهد.

اختیارات ساخت دامنه

وب سایت شما باید ویژگی های قابل اعتمادی داشته باشد تا اعتبار خوبی داشته باشد. یکی از قدرتمندترین جنبه های ایجاد اعتبار وب سایت شما، بک لینک است.

بک لینک ها لینک هایی هستند که از سایر وب سایت ها به سایت شما می آیند. اگر آنها از وب سایت های قابل اعتماد هستند، به موتورهای جستجو نشان می دهند که وب سایت شما قابل اعتماد است و دارای اعتبار بالاتری است.

در اینجا استراتژی های لینک سازی وجود دارد –

 • ایجاد محتوایی که بسیار آموزنده باشد، ارزش زیادی ایجاد می کند و پیوندها را به صورت ارگانیک جذب می کند.
 • نوشتن پست های وبلاگ یا پست مهمان در وب سایت های خارجی و پیوند دادن آنها به وب سایت شما.
 • پیوندهایی را پیدا کنید که کار نمی کنند یا دیگر مربوط به وب سایت های دیگر نیستند و پیوندی را به وب سایت خود به عنوان جایگزین ارائه دهید.

لینک های داخلی و خارجی برای بهینه سازی سئو وب سایت به یک اندازه مهم هستند.

هنگامی که یک صفحه از وب سایت خود را به صفحه دیگر پیوند می دهید، ناوبری را برای کاربران و گوگل آسان تر می کند. کاربران به راحتی می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و گوگل نیز می تواند به راحتی صفحات را بخزد.

هنگامی که وب سایت شما به سایت های معتبر و معتبر پیوند داده می شود، گوگل آن را مرتبط تر می داند. پیوند دادن وب سایت خود به سایت دیگر، بهینه سازی سئو سایت شما را بهبود می بخشد و آن را قابل اعتمادتر می کند.

روابط مهم هستند، اما همه روابط سالم نیستند. لینک های داخلی و خارجی سیگنال هایی به گوگل هستند که سایت شما قابل اعتماد است، اما مطمئن شوید که لینک ها اشتباه نمی کنند.

اگر سایت شما به یک سایت بد یا اسپم لینک شده باشد، می تواند تاثیر منفی بر سئوی وب سایت شما داشته باشد. بنابراین از ارجاعات بد خودداری کنید. باز هم، ابزارهای سئو می توانند به صاحبان مشاغل کمک کنند تا پیوندهای مناسب را انتخاب کنند.

سوالات متداول سئو وب سایت

آیا می توانم خودم سئو انجام دهم؟

بله، این امکان وجود دارد که خودتان سئو انجام دهید. شما می توانید SEO را از بسیاری از وب سایت هایی که دوره ها یا دانش را به صورت رایگان ارائه می دهند، یاد بگیرید. به عنوان مثال، مرکز یادگیری سئو، آکادمی Moz و غیره. با این حال، اگر می خواهید نتایج عالی داشته باشید، توصیه می شود از یک شرکت معتبر SEO کمک حرفه ای بگیرید.

سئوی درون صفحه چیست؟

سئوی درون صفحه شامل بهینه سازی محتوای وب سایت شما برای کاربران و موتورهای جستجو است. آن شامل-

 • بهینه سازی تگ های عنوان
 • بهینه سازی توضیحات متا شما
 • بهینه سازی URL صفحه شما
 • بهینه سازی تگ های عنوان
 • بهینه سازی تصاویر شما

سئو فنی چیست؟

سئوی فنی تضمین می کند که سایت شما می تواند توسط موتورهای جستجو خزیده و ایندکس شود. آن شامل-

 • کنسول جستجوی گوگل را راه اندازی کنید
 • فایل Robots.txt خود را بررسی کنید
 • بهینه سازی سرعت سایت
 • HTTPS را تنظیم کنید

برخی از بهترین ابزارهای ممیزی سئو چیست؟

امروزه ابزارهای سئو زیادی وجود دارد که به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا وب سایت خود را برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو بهینه کنند. ابزارهای ممیزی SEO رایگان و پولی هستند. در اینجا برخی از بهترین ابزارهای ممیزی SEO برای وب سایت ها وجود دارد – SEMrush Site Audit، ابزار حسابرسی سایت Ahrefs، کنسول جستجوی گوگل و موارد دیگر.

نتیجه

چرا سئو برای هر وب سایت مهم است؟ امیدواریم وبلاگ به خوبی به این سوال پاسخ داده باشد. بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو مزایای زیادی برای رشد طولانی مدت دارد. با سرمایه گذاری در سئو، می توانید برای برند خود اعتبار و اعتماد ایجاد کنید. سئو را می توان با توجه به اصول اولیه و پیروی از بهترین روش ها به درستی انجام داد. یا می توانید از یک متخصص سئو یا بازاریابی دیجیتال کمک حرفه ای بگیرید.

پست اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای وب سایت شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه Shopify خود را با ChatGPT فعال کنیم؟


هنگامی که به راه اندازی یک کسب و کار خرده فروشی آنلاین فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن شما می رسد این است که بازگشت سرمایه سریع و بازدهی سودآور داشته باشید. Shopify یک پلتفرم تجارت الکترونیک است که به هر کسی اجازه می دهد یک فروشگاه آنلاین ایجاد کند و محصولات خود را بفروشد.

این پلتفرم محبوب است زیرا استفاده از آن آسان، قابل تنظیم، ایمن و مقیاس پذیر است. ابزارها و ویژگی‌های مختلفی را برای کمک به بازرگانان و فروشندگان برای رشد تجارت خود ارائه می‌کند، مانند بازاریابی، تجزیه و تحلیل، مدیریت موجودی، و پشتیبانی مشتری.

 • آسان برای استفاده: Shopify یک رابط کاربر پسند دارد که به شما امکان می دهد فروشگاه خود را طراحی کنید، محصولات را اضافه کنید و سفارشات را با چند کلیک مدیریت کنید.
 • امکان سفارشی سازی: Shopify هزاران تم و برنامه دارد که می توانید از آنها برای سفارشی کردن ظاهر و عملکرد فروشگاه آنلاین تجارت الکترونیک خود بر اساس اولویت ها و نیازهای خود استفاده کنید.
 • مطمئنا: Shopify یک محیط میزبانی امن برای فروشگاه آنلاین شما با رمزگذاری SSL، انطباق PCI و پشتیبانی 24/7 فراهم می کند.
 • بازار یابی: Shopify به شما کمک می کند تا تجارت خود را با SEO، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و ابزارها و خدمات تجزیه و تحلیل توسعه دهید.

محتوا

 • ChatGPT چیست؟
 • چگونه یک چت بات تجربه کاربری را برای تجارت الکترونیکی شما بهبود می بخشد؟
  • این به صاحبان فروشگاه های آنلاین کمک می کند تا با مشتریان تعامل داشته باشند و فروش را افزایش دهند
  • توصیه های شخصی محصول را ارائه می دهد و به سوالات پاسخ می دهد
  • کشف و توصیه محصول را ارائه می دهد
  • در بازاریابی و مدیریت کمک می کند
 • ChatGPT در Shopify – مراحل راه اندازی و سفارشی سازی

ChatGPT – طلوع انقلاب جدید کسب و کار

کسب و کارهای آنلاین زمانی رشد سریعی خواهند داشت که بهترین UX را ارائه دهند. یکی از نگرانی‌های اصلی در مورد تجربه کاربر، سریع‌ترین وضوح برای پرسش‌ها و نگرانی‌های مطرح‌شده است.

ChatGPT می تواند به شما کمک کند تا با مشتریان و مشتریان احتمالی خود تعامل داشته باشید، به سؤالات آنها پاسخ دهید، بازخورد و پیشنهادات خود را ارائه دهید و اعتماد و وفاداری ایجاد کنید. یک ربات چت می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و هزینه، افزایش ترافیک و تبدیل ها و افزایش شناخت و شهرت برندتان کمک کند.

ربات ابزار قدرتمندی است که می تواند به شما کمک کند کسب و کار آنلاین خود را توسعه دهید زیرا می تواند محتوای جذاب و مرتبط برای وب سایت، وبلاگ، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و موارد دیگر تولید کند.

چگونه یک چت بات تجربه کاربری را برای تجارت الکترونیکی شما بهبود می بخشد؟

ChatGPT، یک ربات گفتگوی قدرتمند، می تواند UX فروشگاه های تجارت الکترونیک آنلاین شما را به روش های مختلفی بهبود بخشد.

در اینجا به چند مورد اشاره می شود:

این به صاحبان فروشگاه های آنلاین کمک می کند تا با مشتریان تعامل داشته باشند و فروش را افزایش دهند

ChatGPT یک ابزار هوش مصنوعی قدرتمند برای صاحبان فروشگاه های آنلاین است که می خواهند با مشتریان خود درگیر شوند و فروش خود را افزایش دهند. از پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری عمیق برای ایجاد ربات‌های گفتگوی شخصی و مکالمه‌ای استفاده می‌کند که می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد، توصیه‌هایی ارائه کند و تخفیف‌هایی ارائه دهد.

این به صاحبان فروشگاه های آنلاین کمک می کند تا اعتماد، وفاداری و رضایت را در بین مشتریان خود ایجاد کنند و نرخ تبدیل و درآمد خود را افزایش دهند.

توصیه های شخصی محصول را ارائه می دهد و به سوالات پاسخ می دهد

ChatGPT یک سیستم هوش مصنوعی محاوره‌ای است که می‌تواند توصیه‌های شخصی‌سازی شده محصول را ارائه کند و بر اساس ترجیحات و نیازهای کاربر به سؤالات پاسخ دهد. از پردازش زبان طبیعی و یادگیری عمیق برای درک هدف و زمینه کاربر و ایجاد پاسخ‌های مرتبط و جذاب استفاده می‌کند.

ChatGPT همچنین ممکن است از بازخورد و رفتار کاربر برای بهبود عملکرد خود در طول زمان یاد بگیرد.

کشف و توصیه محصول را ارائه می دهد

ChatGPT می‌تواند اولویت‌ها و نیازهای مشتری را درک کند و توصیه‌های مربوطه و شخصی‌سازی‌شده محصول را بر اساس درخواست‌های آنها ایجاد کند. این می تواند تبدیل ها و فروش را افزایش دهد و تجربه خرید لذت بخشی را ایجاد کند.

در بازاریابی و مدیریت کمک می کند

اینها فقط کاربران و مشتریان فروشگاه تجارت الکترونیک آنلاین شما نیستند. صاحبان مشاغل همچنین می توانند از استفاده از ChatGPT برای Shopify سود زیادی ببرند. این ربات می تواند به سیستم موجودی فروشگاه آنلاین متصل شود تا به روز رسانی های لحظه ای در مورد سطح موجودی و در دسترس بودن را ارائه دهد. این می تواند به صاحبان فروشگاه کمک کند تا موجودی خود را بهینه کنند و از موقعیت های خارج از انبار جلوگیری کنند. علاوه بر این، ChatGPT می تواند برای ایجاد محتوای جذاب و خلاقانه برای کمپین های بازاریابی، مانند خبرنامه ها، پست های رسانه های اجتماعی، مقالات وبلاگ و موارد دیگر استفاده شود. بنابراین، می توانید ترافیک و مشتریان بیشتری برای ایجاد آگاهی و شهرت برند خود مشاهده کنید.

ChatGPT در Shopify – تنظیم و سفارشی سازی آسان

ادغام ChatGPT در فروشگاه تجارت الکترونیک Shopify برای سفارشی سازی آسان تر است. با دنبال کردن مراحل ساده می توانید UX مشتریان خود را بهبود ببخشید.

اگر می‌خواهید هوش مصنوعی مکالمه‌ای را به فروشگاه Shopify خود اضافه کنید، می‌توانید از ChatGPT، یک برنامه چت بات قدرتمند و آسان استفاده کنید که از مدل زبان GPT-3 مانند امروز استفاده می‌کند.

در اینجا مراحل راه اندازی ChatGPT در فروشگاه Shopify آمده است:

مرحله ی 1: ابتدا باید یک حساب Shopify ایجاد کنید و اگر قبلاً ندارید آن را ذخیره کنید. می توانید برای یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان در وب سایت Shopify ثبت نام کنید و دستورالعمل ها را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین خود دنبال کنید.

گام 2: در مرحله بعد، باید برنامه ChatGPT را از فروشگاه برنامه Shopify نصب کنید. می توانید آن را با جستجوی “ChatGPT” پیدا کنید. روی دکمه «افزودن برنامه» کلیک کنید و به برنامه اجازه دسترسی به داده‌های فروشگاه آنلاین خود را بدهید.

مرحله 3: پس از نصب برنامه، باید تنظیمات برنامه را پیکربندی کرده و چت بات را سفارشی کنید. شما می توانید نام، آواتار، زبان و شخصیت چت ربات ChatGPT خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید پیام تبریک، پیام پشتیبان و پیام پایان تماس را تنظیم کنید. همچنین می توانید ویژگی های مختلفی مانند توصیه های محصول، کدهای تخفیف، جمع آوری بازخورد و تجزیه و تحلیل را فعال یا غیرفعال کنید.

مرحله 4: پس از پیکربندی تنظیمات اپلیکیشن و سفارشی سازی چت بات، می توانید آن را در فروشگاه آنلاین خود تست کرده و عملکرد آن را نظارت کنید. می توانید ببینید چت بات چگونه با بازدیدکنندگان و مشتریان شما تعامل دارد و چگونه به آنها کمک می کند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، به سؤالات آنها پاسخ دهید و آنها را متقاعد به خرید کنند. همچنین می توانید داشبورد تجزیه و تحلیل را مشاهده کنید تا معیارهایی مانند جلسات چت، نرخ تبدیل، رضایت مشتری و درآمد ایجاد شده توسط ربات چت ChatGPT را مشاهده کنید.

مرحله 5: در نهایت، می توانید از تعامل با مشتریان خود و افزایش فروش خود با ChatGPT لذت ببرید. همچنین می‌توانید تنظیمات برنامه را به‌روزرسانی کنید و ربات چت را در هر زمانی مطابق با نیازها و ترجیحات خود سفارشی کنید. ChatGPT یک ربات چت هوشمند و انعطاف پذیر است که از داده های فروشگاه شما و بازخورد مشتریان یاد می گیرد و با اهداف و استراتژی های کسب و کار شما سازگار می شود.

چگونه یک توسعه دهنده Shopify استخدام کنیم؟

ریسک نکنید، این کار را حرفه ای انجام دهید

شما پولی را که به سختی به دست آورده اید در راه اندازی کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده اید و از این رو نیاز به متخصصانی دارد که آن را به صورت آنلاین راه اندازی کنند. توسعه دهندگان Shopify را استخدام کنید که در این زمینه متخصص هستند. تا فروشگاه خود را با استفاده از بهترین ویژگی های پلت فرم تجارت الکترونیک Shopify آنلاین کنید. همچنین می‌توانید از آنها بخواهید تا فروشگاه آنلاین شما را با ادغام ChatGPT گسترش دهند.

پست چگونه Shopify خود را با ChatGPT فعال کنیم؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

فرآیند توسعه بازی موبایل – راهنمای سریع


از آنجایی که تقاضا برای تجربه‌های بازی‌های موبایلی فراگیر و جذاب همچنان در حال رشد است، درک فرآیند توسعه بازی‌های موبایل برای کارآفرینان مشتاق، توسعه‌دهندگان بازی و حرفه‌ای‌های صنعت حیاتی می‌شود. این راهنمای کوتاه برای توسعه بازی‌های موبایلی، مراحل کلیدی مربوط به توسعه بازی‌های موبایل را بررسی می‌کند و فرآیند پیچیده‌ای را که این شگفتی‌های دیجیتال را زنده می‌کند، روشن می‌کند.

طبق گزارش Statista، بازار جهانی بازی رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2025 به 268.8 میلیارد دلار در سال خواهد رسید. در این صنعت پررونق، شرکت‌های سازنده بازی‌های موبایلی به عنوان بازیگران کلیدی ظاهر شده‌اند و بازی‌های متقاعدکننده‌ای را خلق کرده‌اند که توجه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان را به خود جلب می‌کند.

در سال 2022، ایالات متحده به بزرگترین بازار بازی های موبایل در جهان تبدیل شد و تقریباً 29٪ از هزینه های جهانی پخش کننده موبایل را به خود اختصاص داد. در همین حال، ژاپن که 30 درصد از سهم بازار را در سال 2015 به خود اختصاص داده بود، شاهد کاهش سهم خود به 19 درصد از هزینه های جهانی بازی های موبایل بود.

محتوا

 • مراحل ساخت پرفروش ترین بازی موبایل
  • مرحله برنامه ریزی توسعه بازی موبایل
  • مرحله پیش تولید توسعه بازی موبایل
  • مرحله تولید بازی موبایل
  • تست بازی موبایل
  • پیش از راه اندازی بازی موبایل
  • یک بازی موبایل راه اندازی کنید
  • پست تولید بازی موبایل

آموزش ساخت بازی موبایل در 7 مرحله

این بخش مراحل توسعه بازی‌های موبایل را بررسی می‌کند و فرآیندها و استراتژی‌های کلیدی را که به ایجاد یک تجربه بازی موفق و جذاب کمک می‌کنند، آشکار می‌کند. از ایده اولیه تا راه اندازی نهایی، توسعه دهندگان نوپا بازی های موبایل می توانند بینش ارزشمندی از مراحل توسعه بازی و مراحل موبایل به دست آورند.

مرحله برنامه ریزی توسعه بازی موبایل

در طول این مرحله از فرآیند ساخت بازی موبایل، کل تیم گرد هم می آیند و طوفان فکری می کنند و ایده های زیادی برای بازی ایجاد می کنند. هنگامی که یک ایده امیدوارکننده پدیدار می شود، تحقیقات گسترده ای برای اطمینان از دوام آن انجام می شود. پس از کسب اطمینان از پتانسیل ایده، تیم به برخی از سوالات اساسی می پردازد.

اول، آنها نوع برنامه بازی موبایلی را که در حال توسعه هستند، تعیین می کنند، که آیا به صورت دو بعدی یا سه بعدی خواهد بود. آنها سپس در مورد پلتفرم مورد نظر برای توسعه تصمیم می گیرند. شناسایی مخاطبان هدف و مشخص کردن ویژگی‌های کلیدی بازی نیز ملاحظات کلیدی است.

پس از پاسخ به این سؤالات اساسی، تیم به برنامه ریزی مدل کسب و کار بازی موبایل، ارزیابی قابلیت های فناوری، تعیین اندازه تیم مورد نیاز و انتخاب موتور بازی مناسب ادامه می دهد. آنها همچنین بودجه و جدول زمانی تخمینی را برای کل پروژه تعیین می کنند و استراتژی های کسب درآمد را برای کسب درآمد از طریق بازی های موبایل در نظر می گیرند.

بهترین استراتژی برای کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل

تیم توسعه بازی موبایل شما متشکل از متخصصان متخصص در طراحی، هنر و معماری راه حل است. هر متخصص تخصص خود را برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن با همکاری برای دستیابی به اجماع و نتایج بهینه مشارکت می دهد.

مرحله پیش تولید توسعه بازی موبایل

در طول این مرحله از فرآیند ساخت بازی موبایل، تیم بر پاسخگویی به سوالات مهم در مورد بازی، مانند ژانر، طرح، مخاطبان هدف و منابع مورد نیاز تمرکز می کند. آنها همچنین قوانین و توضیحات بازی از جمله مکانیک، متاگیم و طراحی سفارشی سازی و همچنین سبک بصری و الزامات گرافیکی را تعریف می کنند.

علاوه بر این، تیم سازنده بازی موبایل با عوامل مهمی مانند برنامه برنامه ریزی شده توسعه، نیاز به کمک متخصص بیرونی و تخصیص بودجه برای دستیابی به اهداف خود سروکار دارد.

در طول این مرحله از توسعه بازی های موبایل، ایده های اضافی بر اساس مفهوم اولیه ایجاد شده در مرحله برنامه ریزی تولید می شود. راهنمای تصویری ایجاد شده است که زیبایی شناسی کلی بازی موبایل را به تصویر می کشد. تمام جزئیات ضروری تعیین شده در مرحله پیش تولید در یک سند طراحی بازی موبایلی ثبت شده است که به عنوان نقطه شروعی برای فرآیند توسعه عمل می کند. با تکامل بازی موبایل، بهبودها و به روز رسانی های تکراری در این سند انجام می شود. یک نمونه اولیه کوچک از بازی موبایل برای آزمایش قابلیت زیست مکانیک های اصلی و اطمینان از مطابقت آنها با تجربه گیم پلی مورد نظر ایجاد شد. این مرحله از روند توسعه بازی موبایلی همچنین شامل ارزیابی مکانیک بازی و اصلاح جهت هنری است.

طول مرحله پیش تولید بسته به بودجه پروژه، محدوده و منابع موجود متفاوت است و معمولاً از یک تا سه ماه متغیر است. پس از تکمیل تمام مقدمات لازم، شرکت سازنده بازی های موبایلی با آماده سازی و تجهیز به مرحله بعدی می رود تا چشم انداز را زنده کند.

مرحله تولید بازی موبایل

مرحله تولید جایی است که ایده بازی موبایل شکل می گیرد. تیم طراحان بازی های هنری و موبایلی شخصیت ها، محیط ها و سایر دارایی های ضروری را ایجاد می کنند، در حالی که برنامه نویسان کد می نویسند تا ایده بازی را زنده کنند. مهندسان صدا روی موسیقی، جلوه های صوتی و صداگذاری کار می کنند. مدیران پروژه نقاط عطف را تعیین می کنند و وظایفی را برای اطمینان از هماهنگی مناسب بین بخش ها تعیین می کنند. این مرحله از توسعه بازی‌های موبایل چالش‌برانگیز و شدید است زیرا تیم بازی را می‌سازد و بر مکانیک، سرعت، تعادل، طراحی سطح و صدا تمرکز می‌کند.

مرحله تولید معمولاً شامل چندین مرحله از توسعه بازی است که امکان کشف باگ ها و بهبودها را فراهم می کند. مدت زمان این مرحله از ساخت بازی موبایل بسته به اندازه تیم و پیچیدگی بازی متفاوت است و از ماه ها تا سال ها متغیر است.

تست بازی موبایل

تست بخش مهمی از فرآیند ساخت بازی موبایل است که ارتباط نزدیکی با مرحله تولید دارد. پس از رسیدن به مرحله نامزد انتشار، تست گسترده ای از بازی موبایل انجام می شود. هدف تیم شناسایی هر گونه باگ یا مشکل باقی مانده در بازی است. آنها جنبه هایی مانند حرکت شخصیت و رندر صفحه را ارزیابی می کنند و واکنش های بازیکن را برای تعیین سطح علاقه و درگیری می سنجند.

تست بازی موبایل شامل انواع مختلفی از تست ها است که گاهی اوقات شامل کارهای غیر متعارف مانند دویدن به دیوارها یا پریدن از ساختمان ها می شود. بازیکنان همچنین می توانند در نظرسنجی ها و مصاحبه ها شرکت کنند. هدف ارزیابی جنبه های فنی بازی و ارزیابی جذابیت کلی آن برای بازیکنان بازی موبایل است.

پیش از راه اندازی بازی موبایل

مرحله قبل از راه اندازی یک دوره بحرانی و اغلب اعصاب خردکن برای استودیوهای بازی است. این سؤالاتی را در مورد چگونگی دریافت اولین نسخه قابل پخش بازی موبایل توسط عموم ایجاد می کند.

نگرانی در مورد جذابیت بازی، اشکالات احتمالی و پوشش رسانه ای می تواند باعث ایجاد شک و تردید در خود شود. با این حال، قبل از انتشار رسمی بتا، تلاش های بازاریابی برای گسترش آگاهی از بازی ضروری است.

ناشران معمولاً انتظار دارند که یک ویدیوی تبلیغاتی قانع‌کننده که عناصر سینمایی و نمونه‌های گیم‌پلی یا نسخه‌های نمایشی بازی را نشان می‌دهد باعث ایجاد علاقه در بین بازیکنان بازی شود. ایمن کردن یک مکان در کنوانسیون های اصلی بازی مانند E3 یا PAX برای پیش نمایش انحصاری بازی نیز رایج است. حضور در این رویدادها به شرکت کنندگان امکان می دهد از پیش نمایش های منحصر به فرد لذت ببرند، که باعث ایجاد سر و صدا و پوشش رسانه ای می شود. چنین قرار گرفتن در معرض قراردادهای برجسته بازی به ایجاد پیش بینی و تبلیغات شفاهی مثبت قبل از انتشار رسمی بازی کمک می کند.

استودیوهای مستقل بازی های موبایلی با بودجه بازاریابی محدود در حال بررسی استراتژی های جایگزین مانند تامین مالی جمعی و تبلیغات هستند. اشتراک‌گذاری نسخه‌های بتا با دسترسی زودهنگام با اینفلوئنسرهای بازی آنلاین برای پخش زنده برای مخاطبانشان، یک رویکرد محبوب برای استودیوهای بازی است.

یک بازی موبایل راه اندازی کنید

مرحله راه اندازی، مرحله نهایی پرداخت فرآیند توسعه بازی های موبایلی است. پس از تکمیل تست و رفع اشکالات موجود در بازی موبایل، تیم زمان خود را صرف بهبود بیشتر گرافیک، صدا و گیم پلی می کند تا به بهترین نتیجه نهایی ممکن دست یابد.

پیشرفت‌های گیم‌پلی می‌تواند شامل تنظیم حرکات شخصیت‌ها برای احساس پاسخ‌گویی و طبیعی‌تر شدن، متعادل کردن سطوح دشواری برای ارائه یک چالش خوب، یا معرفی ویژگی‌ها یا مکانیک‌های جدید بر اساس بازخورد جلسات تست بازی باشد.

هنگامی که همه اعضای تیم از کیفیت بازی راضی بودند و نیازی به بهبود بیشتر نیست، بازی موبایل آماده انتشار و توزیع است.

پست تولید بازی موبایل

آخرین مرحله از فرآیند ساخت بازی موبایل، مرحله پس از عرضه است. در طول این مرحله، تیم QA تضمین می کند که بازی با بالاترین کیفیت و بدون خطا باشد. به طور همزمان، تلاش های بازاریابی بازی تا عرضه موفقیت آمیز آن ادامه دارد.

هر یک از اعضای تیم مشتاقانه منتظر این مرحله هستند زیرا پایان سفر طولانی به سمت هدف بازی را نشان می دهد. هنگامی که بازی موبایل منتشر می شود و به بازیکنان در سراسر جهان می رسد، ممکن است باگ ها یا مشکلات جزئی کشف شوند. شناسایی و رفع این مشکلات بخشی از مرحله پس از انتشار است.

در این مرحله از فرآیند ساخت بازی موبایل، تیم به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری بازی را آماده کرده و توصیه‌های مربوطه را ارائه می‌کند. به عنوان مثال، ممکن است به بازیکنان توصیه شود برای امنیت بیشتر در حین بازی از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنند. توصیه می شود که بازیکنان برای محافظت از اطلاعات شخصی حساس خود از این توصیه ها پیروی کنند.

برای ساخت بازی موبایل خود آماده اید؟

همین حالا اقدام کنید و با اطمینان از تخصص شرکت های پیشرو در ساخت بازی های موبایل، روند ساخت بازی های موبایل را طی کنید. خلاقیت را در آغوش بگیرید، با افراد با استعداد همکاری کنید و یک تجربه بازی جذاب ایجاد کنید. با فداکاری و اشتیاق، ایده بازی موبایل خود را زنده کنید و بازیکنان را در سراسر جهان مجذوب خود کنید.

The post فرآیند توسعه بازی موبایل – راهنمای سریع اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای تجارت شما مناسب است؟


وب سایت به بخشی جدایی ناپذیر از یک استراتژی تجاری موفق در عصر دیجیتال تبدیل شده است. بهبود حضور آنلاین، افزایش دیده شدن، بهبود اعتبار، افزایش تلاش‌های بازاریابی، دسترسی گسترده و قابلیت تجارت الکترونیکی برخی از دلایل اصلی نیاز کسب‌وکارها به وب‌سایت امروزی هستند. در واقع، به گفته مشاور پژوهشی فوربس، 71 درصد از مشاغل دارای وب سایت هستند. تأثیر کووید-19 تا حد زیادی به دلیل رشد توسعه وب سایت است.

هر سه ثانیه یک وب سایت جدید ساخته می شود. این بدان معنی است که کسب و کارها به طور فزاینده ای به ایجاد حضور آنلاین خود با توسعه وب سایت روی می آورند. با این حال، دو راه برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد – توسعه وب سایت سفارشی از ابتدا با استخدام یک شرکت توسعه وب یا انتخاب راه حل های وب سایت از سازندگان وب سایت. هر دو رویکرد توسعه دارای نقاط ضعف و قوت خود هستند که کسب و کارها باید قبل از اقدام با یکی از آنها آگاه باشند.

در این وبلاگ، موارد مربوط به توسعه وب‌سایت سفارشی و سازندگان وب‌سایت غیرفعال را ابهام می‌کنیم تا کسب‌وکارها بتوانند به راحتی رویکرد توسعه مناسب را انتخاب کنند.

محتوا

 • توسعه وب سایت سفارشی چیست؟
 • سایت ساز چیست؟
 • توسعه وب سایت در مقابل سازندگان وب سایت: مقایسه
  • هزینه های توسعه
  • کرونولوژی
  • مهارت های کدنویسی
  • گزینه های سفارشی سازی
  • مقیاس پذیری
  • انعطاف پذیری طراحی
  • پشتیبانی و نگهداری

توسعه وب سایت سفارشی چیست؟

ساخت وب سایت سفارشی فرآیند ایجاد یک وب سایت از ابتدا است که به طور خاص برای پاسخگویی به نیازها و الزامات منحصر به فرد یک تجارت طراحی شده است. این شامل طراحی و توسعه یک وب سایت از پایه است، جایی که هر جنبه از وب سایت ایجاد می شود و مطابق با مشخصات شما طراحی می شود. این شامل چیدمان، طراحی، ویژگی‌ها، عملکرد، تجربه کاربری و موارد دیگر می‌شود.

یک فرآیند توسعه وب موفق معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • برنامه ریزی و تحلیل
 • طراحی و نمونه سازی
 • توسعه
 • تست و تضمین کیفیت
 • پیاده سازی و راه اندازی
 • پشتیبانی و به روز رسانی

توسعه وب سفارشی مزیت کنترل کامل و انعطاف پذیری را نسبت به طراحی، ویژگی ها و عملکرد وب سایت ارائه می دهد. این به کسب و کارها اجازه می دهد تا یک حضور آنلاین منحصر به فرد ایجاد کنند که با نام تجاری آنها هماهنگ باشد و نیازهای خاص آنها را برآورده کند. هویت برند ثابت با همگام شدن با آخرین روندهای فناوری ایجاد می شود.

توسعه دهندگان وب را با مهارت در ساخت عناصر جلویی و بک اند از شرکت های برتر توسعه وب در TopDevelopers.co استخدام کنید.

سایت ساز چیست؟

Website Builder پلتفرمی است که به کسب و کارها اجازه می دهد بدون نیاز به دانش برنامه نویسی یا مهارت های فنی گسترده وب سایت ایجاد کنند. Shopify، Wix و Squarespace برخی از بهترین سازندگان وب سایت هستند که یک رابط کاربر پسند و قالب های از پیش طراحی شده ارائه می دهند که می توانند برای ایجاد سریع و آسان وب سایت سفارشی شوند. هر پلتفرم دارای مجموعه ای از ویژگی های متفاوتی است که کسب و کارها می توانند به صورت آنلاین یا آفلاین از آنها استفاده کنند.

در اینجا برخی از ویژگی ها و ویژگی های کلیدی پلت فرم های ساخت وب سایت آورده شده است:

 • رابط را بکش و رها کن
 • قالب های از پیش طراحی شده
 • گزینه های سفارشی سازی (افکت های انیمیشن، گالری تصاویر، ادغام رسانه های اجتماعی و غیره)
 • طراحی تطبیقی
 • میزبانی و ادغام دامنه
 • پشتیبانی و خدمات مشتری

سازندگان وب سایت یک راه حل مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای مشاغلی هستند که به دنبال ایجاد یک وب سایت حرفه ای به سرعت و با حداقل تخصص فنی هستند. آنها نیاز به دانش کدنویسی را از بین می برند و می توانند در زمان و هزینه در مقایسه با توسعه وب سایت سفارشی صرفه جویی کنند.

توسعه وب سایت در مقابل سازندگان وب سایت: مقایسه

هنگام مقایسه توسعه وب سایت و سازندگان وب سایت، مهم است که نیازها و الزامات خاص پروژه خود را در نظر بگیرید. در اینجا یک مقایسه سر به سر وجود دارد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام گزینه ممکن است برای شما بهترین باشد:

هزینه های توسعه

توسعه وب سایت سفارشی معمولاً به دانش فنی در زبان ها و چارچوب های برنامه نویسی توسعه وب نیاز دارد. ممکن است نیاز به استخدام توسعه دهندگان وب با تجربه داشته باشید تا دیدگاه خود را زنده کنید. هنگام برون سپاری یک پروژه توسعه وب، نرخ ساعتی توسعه دهندگان وب بر اساس منطقه، سطح ارشدیت، تخصص و تجربه متفاوت است. همچنین، هزینه توسعه وب سایت، هزینه هاست و ثبت نام دامنه را پوشش نمی دهد، کسب و کارها باید برای همین هزینه اضافی پرداخت کنند.

سازندگان وب سایت اغلب در مقایسه با توسعه سفارشی مقرون به صرفه هستند. آنها معمولاً برنامه های اشتراک مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند که شامل میزبانی و سایر ویژگی های ضروری است. وقتی طرح قیمت ثابت ارتقا یابد، کسب و کارها در صورت نیاز به منابع و ابزارهای بیشتری دسترسی خواهند داشت. این امر آنها را به گزینه ای مناسب برای مشاغل کوچک با بودجه محدود تبدیل می کند.

نتیجه: هنگامی که به برنامه های رایگان سازنده وب سایت نگاه می کنید، ساخت وب سایت خود با استفاده از یک پلت فرم سازنده وب سایت یک گزینه مقرون به صرفه است.

کرونولوژی

هنگامی که می خواهید یک وب سایت از ابتدا ایجاد کنید، فرآیند طولانی از مفهوم سازی ایده پروژه تا توسعه و اجرای نهایی همانطور که در بالا توضیح داده شد را طی می کند. تکرارهای مداوم بر اساس بازخورد کاربر، زمان ساخت یک وب سایت را افزایش می دهد.

سازندگان وب سایت امکان ایجاد سریع وب سایت را فراهم می کنند. شما می توانید از بین قالب های از پیش طراحی شده انتخاب کنید، محتوا، رنگ، فونت و سایر عناصر را با کشیدن و رها کردن سفارشی کنید و وب سایت خود را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

نتیجه: سازنده وب سایت برنده این دور است.

مهارت های کدنویسی

تا زمانی که در زبان برنامه نویسی، فریمورک و سایر ابزارها استاد نباشید، نمی توانید یک وب سایت از ابتدا بسازید. برای توسعه وب‌سایت سفارشی، توسعه‌دهندگان باید کدی بدون خطا بنویسند که منجر به توسعه پایدار و ساده وب‌سایت می‌شود که عملکردی برابر داشته باشد. دانش و تجربه کدنویسی برای ایجاد قابلیت های همگام با آخرین روندها ضروری است.

سازندگان وب سایت به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها آسان باشد و به دانش کمی یا بدون نیاز به کدنویسی نیاز دارند. قالب های ارائه شده توسط سازندگان وب سایت را می توان به راحتی هنگام استفاده از آموزش آنلاین سفارشی کرد. با یک منحنی یادگیری کم (دانش CSS و PHP)، تنظیمات و عملکردهای طراحی لازم در وب سایت اعمال می شود. آنها یک رابط بصری با ویژگی کشیدن و رها کردن ارائه می دهند که ایجاد سریع یک وب سایت را برای هر کسی آسان می کند.

نتیجه: زمانی که متخصص برنامه نویسی ندارید و می خواهید در چند روز یک وب سایت داشته باشید، سایت ساز بهترین گزینه برای شماست.

گزینه های سفارشی سازی

توسعه وب سایت سفارشی انعطاف پذیری کامل و گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهد. کسب و کار کنترل کاملی بر طراحی، ویژگی ها و عملکرد وب سایت شما خواهد داشت. آنها می توانند یک حضور آنلاین منحصر به فرد و شخصی ایجاد کنند که با یک برند خاص و الزامات با توسعه وب سفارشی هماهنگ باشد.

در حالی که سازندگان وب سایت گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند، آنها توسط قابلیت ها و محدودیت های پلت فرم محدود شده اند. سفارشی سازی را می توان به قالب های موجود و گزینه های از پیش تعیین شده ارائه شده توسط سازنده محدود کرد.

نتیجه: زمانی که کسب و کارها به دنبال یک وب سایت سفارشی شده هستند، توسعه وب سایت سفارشی گزینه خوبی است.

مقیاس پذیری

نیازهای مقیاس‌بندی وب‌سایت توسط سازندگان وب‌سایت از طریق ویژگی‌های اضافی که کسب‌وکارها می‌توانند با پرداخت مبلغ اضافی باز کنند، برآورده می‌شوند. کسب و کارها می توانند وب سایت خود را با ارتقاء برنامه ها به سطح بالا و گسترش ویژگی ها ارتقا دهند. در واقع، اگر پلتفرم انتخابی با این ابزارها مشارکت داشته باشد، ادغام ها و افزونه های شخص ثالث نیز به طور گسترده با اشتراک در دسترس هستند.

هنگامی که یک وب سایت سفارشی با ویژگی ها و قابلیت های مورد نیاز توسعه می یابد و پس از توسعه، در صورت نیاز به افزودن ویژگی های بیشتر، توسعه دهندگان خارج از کشور می توانند بدون سر و صدا این امکان را فراهم کنند. هنگامی که وب سایت توسط شرکت توسعه وب برون سپاری شده مقیاس بندی شود، هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

نتیجه: وب سایت های ساخته شده سفارشی نسبت به وب سایت هایی که با استفاده از سازندگان وب سایت ساخته شده اند، مقیاس پذیرتر هستند.

اگر علاقه مند به ساختن یک وب سایت بدون دردسر و مقیاس گذاری یکپارچه آن در آینده هستید، درباره نحوه برون سپاری پروژه توسعه وب سایت بیشتر بدانید.

انعطاف پذیری طراحی

سازندگان وب سایت مجموعه ای غنی از قالب های از پیش ساخته شده را ارائه می دهند که به بهترین وجه با نیازهای تعدادی از صنعت های عمودی مطابقت دارد. طراحی قالب های رایگان و ممتاز بدون نیاز به مهارت های کدنویسی آسان است. علاوه بر این، الگوهای بازارهای آنلاین شخص ثالث مانند ThemeForest امکان ایجاد صفحات وب سایت جذاب را در مدت زمان کوتاهی فراهم می کند. با این حال، در دسترس بودن بیشتر قالب ها، آنها را رایج می کند و انتخاب قالب های پیچیده، سفارشی سازی را دشوار می کند.

زمانی که نیازهای طراحی وب سایت شما توسط قالب های موجود برآورده نشد، اقدام به طراحی وب سایت سفارشی کنید. این رویکرد به شما کمک می کند تا طراحی وب سایت را مطابق میل خود داشته باشید. به علاوه، انعطاف‌پذیری برای تغییر طرح به میزان 100٪ امکان پذیر است، که برای سازندگان وب سایت در دسترس نیست.

نتیجه: توسعه وب‌سایت درجه بالایی از انعطاف‌پذیری طراحی را تسهیل می‌کند تا کسب‌وکارها بتوانند طراحی منحصربه‌فردی متناسب با نیازهای پروژه تجاری خود داشته باشند.

پشتیبانی و نگهداری

به روز رسانی مداوم بخشی جدایی ناپذیر از وب سایت های تجاری پس از راه اندازی آنها است. سازندگان وب‌سایت خدمات نگهداری و پشتیبانی را تسهیل می‌کنند تا وب‌سایت‌ها به‌روزرسانی‌های لازم را به‌طور خودکار و بدون مهارت‌های فنی مورد نیاز دریافت کنند. انتشار خودکار به‌روزرسانی‌ها از خطر خرابی‌های غیرمنتظره جلوگیری می‌کند.

وب سایت های ساخته شده سفارشی باید به طور منظم به روز شوند، که نیاز به خدمات تعمیر و نگهداری دارد. این امر مستلزم استخدام توسعه دهندگان وب، پس از توسعه است که خدمات پشتیبانی و پشتیبانی مستمر را ارائه می دهد. این امر هزینه توسعه وب سایت را به نسبت افزایش می دهد.

نتیجه: سازندگان وب سایت خدمات پشتیبانی را به طور مداوم و بدون نیاز به کمک فنی ارائه می دهند. وب سایت های ساخته شده سفارشی به توسعه دهندگان نیاز دارند تا به روز رسانی های مداوم را دریافت کنند.

توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت – کدام رویکرد توسعه را انتخاب می کنید؟

داشتن یک وب سایت از بسیاری جهات به یک تجارت سود می رساند. وقتی وب سایت به هر دو صورت ساخته شود – ساخت وب سایت یا توسعه وب سایت، می توان از مزایای آن قدردانی کرد. تصمیم گیری برای کسب و کارها گیج کننده است که کدام مسیر را انتخاب کنند.

توسعه وب سایت سفارشی سازی گسترده، مقیاس پذیری و کنترل کامل را ارائه می دهد، اما نیاز به دانش فنی و سرمایه گذاری بیشتر دارد. سازندگان وب سایت سهولت استفاده، دسترسی و توسعه سریعتر را ارائه می دهند، اما محدودیت هایی در سفارشی سازی و مقیاس پذیری دارند. نیازها، منابع و سطح کنترلی که نیاز دارید را در نظر بگیرید تا مشخص کنید کدام گزینه برای پروژه تجاری شما بهترین است.

پست توسعه وب سایت در مقابل سازنده وب سایت: کدام گزینه برای کسب و کار شما مناسب است؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

به روز رسانی اپلیکیشن موبایل: راهنمای کامل


این واقعاً یک موهبت است که به محض راه‌اندازی برنامه خود شاهد پاسخی بی‌نظیر به آن باشید. با این حال، بعید است که این خلسه ادامه یابد. این به این دلیل است که ممکن است برنامه شما دیگر همان اثر را روی مخاطبان هدف شما ایجاد نکند. افراد ممکن است تجربه قبلی را نداشته باشند. این می‌تواند نشانه‌ای از نگرانی باشد زیرا نمی‌خواهید آن 100+ کاربر برنامه خود را از دست بدهید، فقط به این دلیل که به نظر می‌رسد دیگر کار جدیدی برای آنها انجام نمی‌دهد. اینجاست که به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن موبایل وارد عمل می‌شوند.

محتوا

 • آپدیت اپلیکیشن موبایل چیست؟
 • دلایل اصلی به روز رسانی اپلیکیشن موبایل چیست؟
  • بهبود UI/UX
  • تبلیغات و بازاریابی
  • پایگاه کاربر پیشرفته
  • کاهش نصب
  • تصحیح خطا
  • پشتیبانی از آخرین فناوری ها و ابزارها
  • یکپارچه سازی API
  • بهینه سازی اپ استور
  • تغییر در سیاست های فروشگاه App
  • تغییر در استراتژی های کسب و کار
 • هر چند وقت یکبار باید اپلیکیشن موبایل خود را به روز کنید؟
  • به روز رسانی ماهانه
  • به روز رسانی های انتشار ویژگی
  • به روز رسانی بازخورد کاربر
  • بر اساس مراحل شما
  • روندها و شرایط بازار
 • پشتیبانی از انواع به روز رسانی

آپدیت اپلیکیشن موبایل چیست؟

به روز رسانی برنامه تلفن همراه یک تغییر عمده است که هر از گاهی در برنامه ایجاد می شود زیرا کاربران شما می خواهند برنامه های آنها به روز باشد و چیزی داشته باشد که آنها را غافلگیر کند. به‌روزرسانی کنید، تغییرات لازم را در داده‌های برنامه موجود ایجاد کنید، به داده‌های قبلی اضافه کنید، و چند چیز را جابه‌جا کنید تا جدید به نظر برسد. این معمولاً توسط یک شرکت توسعه برنامه موبایل انجام می شود، زیرا ممکن است صاحب کسب و کار پایگاه دانش لازم برای ایجاد تغییرات در برنامه را نداشته باشد.

دلایل اصلی برای به روز رسانی اپلیکیشن موبایل

در حالی که رضایت و حفظ مشتری یکی از محرک‌های اصلی برای به‌روزرسانی برنامه‌ها است، چندین دلیل دیگر وجود دارد که ممکن است برنامه شما به به‌روزرسانی نیاز داشته باشد.

بهبود UI/UX

مردم دوست دارند هر از چند گاهی چند تغییر در ظاهر اپلیکیشن خود ببینند. آنها دوست دارند برنامه آنها کمی متفاوت به نظر برسد و در عین حال عملکرد و تجربه کلی را صاف نگه دارد. همچنین، به‌روزرسانی UI/UX راهی برای تعامل با مخاطبان است. به روز کردن رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) یک برنامه تلفن همراه می تواند کاربران شما را شگفت زده کند و همچنین می توانند دیدگاه های جدیدی در استفاده از برنامه ایجاد کنند. اگرچه ممکن است در ابتدا کمی ناراحتی ایجاد کند زیرا مشتریان به نوع خاصی از عملکرد و قرارگیری در برنامه عادت می کنند، در نهایت با قلبی باز از آن استقبال می کنند و نیاز به به روز رسانی را درک می کنند.

چگونه بهترین طراحی رابط کاربری اپلیکیشن موبایل را ایجاد کنیم؟

تبلیغات و بازاریابی

مردم گاهی اوقات برنامه های خاصی را در تلفن خود فراموش می کنند که تمایل دارند پس از مدتی کمتر از آنها استفاده کنند. در چنین حالتی، اعلان به روز رسانی به عنوان یک تبلیغ برای برنامه شما عمل می کند و مشتری را ترغیب می کند که بیشتر از آن استفاده کند. اگر به‌روزرسانی‌های مکرر برنامه را پست می‌کنید، کاربران بارها و بارها از برنامه آگاه‌تر خواهند شد و این می‌تواند راه ارگانیک شما برای بازاریابی برنامه تلفن همراه شما باشد.

پایگاه کاربر پیشرفته

برآورده کردن نیازهای کاربر نهایی یکی از بهترین راه ها برای ارتباط با مخاطبان و اطمینان از حفظ حداکثر کاربر در برنامه تلفن همراه شما است. توجه داشته باشید که کاربران مکرراً چه درخواستی دارند و می خواهند برنامه چگونه باشد، چه تغییراتی نیاز دارند و با چه مشکلاتی در برنامه مواجه می شوند. این وظیفه شما به عنوان یک صاحب کسب و کار است که به نیازها و نیازهای مشتریان خود توجه کنید و هر آنچه را که می خواهند با نهایت رضایت در اختیار آنها قرار دهید.

کاهش نصب

این همان چیزی است که ما اغلب به آن اشاره می کنیم – حفظ مشتری. شما نمی خواهید که کاربران اپلیکیشن موبایل شما پس از مدتی استفاده از آن دست از کار بکشند. آنها از تلاش شما در زمینه به روز رسانی قدردانی می کنند، بنابراین به آنها نشان دهید که برای همراهی آنها ارزش قائل هستید و نمی خواهید آنها را از دست بدهید. با به روز رسانی مکرر برنامه های تلفن همراه، آنها مطمئن خواهند شد که مالک تلاش می کند و از آنها قدردانی می کند.

تصحیح خطا

شغل شما به عنوان صاحب کسب و کار به ایجاد یک اپلیکیشن موبایل و راه اندازی آن ختم نمی شود. خیلی جلوتر از آن است. شما باید برنامه خود را از نظر عملکرد، عملکرد و بسیاری از عوامل دیگر آزمایش کنید. برنامه ها معمولاً پس از مدتی از نظر خطا با یک یا چند مشکل مواجه می شوند. شما باید به دنبال شکاف‌ها در برنامه تلفن همراه خود باشید، مشکلات را برطرف کنید و به دنبال هر فرصتی برای بهبود باشید.

پشتیبانی از آخرین فناوری ها و ابزارها

به روز رسانی اپلیکیشن های موبایل تنها چیزی نیست که در دنیای دیجیتال اتفاق می افتد. سیستم عامل ها هر از چند گاهی به روز می شوند، فناوری مدام وارد و خارج می شود، و بنابراین باید با تغییرات سریعی که در اطرافتان اتفاق می افتد همگام باشید. شما نمی خواهید برنامه تلفن همراه شما در این عصر دیجیتالی بسیار سریع از تغییرات و تغییرات عقب بماند.

یکپارچه سازی API

هنگامی که برنامه خود را برای استفاده عمومی راه اندازی می کنید، با گذشت زمان متوجه می شوید که اگر برنامه تلفن همراه دارای برنامه دیگری باشد، می تواند برای مشتریان نهایی کارآمدتر و مفیدتر باشد. این زمانی است که برای امکان پذیر ساختن این ادغام به به روز رسانی نیاز دارید.

بهینه سازی اپ استور

ارائه به‌روزرسانی‌های منظم برای برنامه تلفن همراه شما تضمین می‌کند که هر زمان که یک سرویس یا برنامه توسط کاربران جستجو می‌شود، برنامه شما در Google Play و Apple App Store رتبه بالاتری دارد. درست مانند Google on page SEO چیزی است که باعث می‌شود وب‌سایت‌ها در جستجوی گوگل رتبه بالاتر و بهتری داشته باشند، بهینه‌سازی فروشگاه App (ASO) برای همه کسانی که می‌خواهند برنامه‌شان توسط توده‌های بزرگ شناسایی شود، ضروری است.

آژانس های برتر ASO را برای بهینه سازی اپلیکیشن موبایل خود استخدام کنید

تغییر در سیاست های فروشگاه App

گوگل پلی استور و اپ استور اپل هر از چند گاهی خط مشی های خود را تغییر می دهند. بنابراین، اگر برنامه شما برای استفاده عمومی منتشر شده است، باید مطمئن شوید که برنامه تلفن همراه مربوطه را به طور منظم نگهداری می کنید. آنها برنامه هایی را که فعال نیستند یا با خط مشی های فروشگاه مطابقت ندارند حذف می کنند. بنابراین، به‌روزرسانی‌های برنامه تلفن همراه برای ایجاد سرپناه برای برنامه شما و نگه داشتن آن در بازار ضروری است.

تغییر در استراتژی های کسب و کار

اگر ناگهان احساس کردید که باید استراتژی کسب و کاری را که دنبال می کنید تغییر دهید، برنامه های فعلی را به روز کنید. تغییراتی که ایجاد می کنید در به روز رسانی برنامه منعکس می شود.

هر چند وقت یکبار باید اپلیکیشن موبایل خود را به روز کنید؟

اکنون که اهمیت به‌روزرسانی برنامه‌های تلفن همراه را هم برای کاربران برنامه‌های تلفن همراه و هم برای کسب‌وکارهایی که این برنامه‌ها را اجرا می‌کنند، درک کرده‌اید، ممکن است از خود بپرسید که این کار چقدر باید انجام شود. به‌روزرسانی برنامه‌های موبایل معمولاً توسط عوامل مختلفی مانند بازار برنامه تلفن همراه، بازخورد کاربران، درک مخاطبان هدف یا داده‌های کمی برنامه انجام می‌شود.

اگر یک شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل حرفه‌ای استخدام می‌کنید، آن‌ها به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن موبایل شما را توصیه می‌کنند و از آن مراقبت می‌کنند. با این وجود، در اینجا برخی از حالت‌های به‌روزرسانی برنامه وجود دارد که می‌توانید برای نگرانی خود یاد بگیرید.

به روز رسانی ماهانه

چندین کاربر برنامه در عرض یک هفته یا حداقل یک ماه پس از دانلود و استفاده از برنامه شروع به جستجوی به روز رسانی می کنند. برنامه‌های برتر حتماً به‌روزرسانی‌های جدید را مرتباً ارائه می‌کنند. بنابراین برای عقب نماندن از رقبای خود، باید بازی آپدیت خود را قوی نگه دارید.

به روز رسانی های انتشار ویژگی

اگر نه ماهانه، فقط نیازهای مشتریان نهایی خود را دنبال کنید و الگوی نیازهای آنها را ببینید. اگر آنها اغلب درخواست به روز رسانی ویژگی را دارند، فقط آن را به آنها بدهید. از این گذشته، برنامه برای آنهاست و شما باید در ازای آن بهترین خدمات خود را ارائه دهید. مطمئن شوید که یک شرکت برتر توسعه اپلیکیشن موبایل را انتخاب کرده و استخدام کرده اید تا این به روز رسانی ها را به طور منظم در برنامه شما انجام دهد. در حالی که توسعه برخی از ویژگی‌ها ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، می‌توانید تغییرات سریعی را بین این به‌روزرسانی‌های اصلی درخواست کنید. این کار باعث می شود تا کاربران با برنامه شما درگیر شوند.

به روز رسانی بازخورد کاربر

نظارت بر عملکرد برنامه در بازار ضروری است. نظرسنجی‌ها را انجام دهید و بر پاسخ‌های کاربران و بررسی برنامه‌ها، بازخورد آنها و الزامات برنامه‌شان تمرکز کنید و این تغییرات را در کمترین زمان ممکن انجام دهید. ایجاد به روز رسانی بر اساس بازخورد کاربر باعث ایجاد اعتماد در بین کاربران شما می شود و آنها احساس می کنند که نظراتشان ارزش دارد.

بررسی اپلیکیشن های آنلاین چگونه بر درآمد کسب و کار تاثیر می گذارد؟

بر اساس مراحل شما

برنامه شما خیلی زود هدف 1 ساله را با موفقیت تکمیل می کند. این زمانی است که می‌توانید کاربران خود را با به‌روزرسانی‌ها غافلگیر کنید و به آنها اطلاع دهید که تولد برنامه تلفن همراه شما است. شما باید به روز رسانی های خود را با نقاط عطف خود هماهنگ کنید تا به راحتی به آنها برسید.

این روزها روند بازار در یک لحظه تغییر می کند. یک روز در میان، وضعیت یا روند جدیدی از توسعه اپلیکیشن موبایل در بازار ظاهر می شود. اگرچه کمی خسته کننده است، اما باید با این تغییرات همراه باشید.

پشتیبانی از انواع به روز رسانی

بر اساس اینکه شرایط چگونه منجر به آن می شود و نیاز فعلی چیست، انواع مختلفی از پشتیبانی به روز رسانی وجود دارد که در زیر به آنها پرداخته ایم:

 • اضطراری: در صورت شکست ناگهانی یا حمله سایبری
 • پیشگیرانه: به عنوان محافظ در برابر حمله احتمالی بدافزار
 • اصلاحی: برای مواردی که در QA از قلم افتاده و بلافاصله توسط کاربران به آن اشاره شده است
 • انطباقی: پذیرفتن تغییرات جدیدتر و رویکرد مثبت

برای ناشران یا دارندگان برنامه های تلفن همراه

استقرار و انتشار یک برنامه تلفن همراه برای عموم تنها نقطه عطفی است که شما به عنوان مالک برنامه به آن دست پیدا می کنید. بازی واقعی زمانی شروع می شود که در جهان منتشر شود. ما اهمیت به روز رسانی اپلیکیشن موبایل را به تفصیل برای شما توضیح داده ایم. اگر می‌خواهید در این زمینه متمایز شوید، خواه هر صنعتی با برنامه‌تان باشد، به‌روزرسانی اپلیکیشن موبایل چیزی است که شما را به آنجا می‌رساند. اگر می خواهید در آینده آن را بزرگ کنید، نمی توانید این جنبه را از دست بدهید.

پست به روز رسانی اپلیکیشن موبایل: راهنمای کامل اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه نقاط کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟


طبق آمار Statista، 3.5 میلیون برنامه اندروید و 2.2 میلیون برنامه iOS، اینها حدود 5 میلیون اپلیکیشنی هستند که مردم در سال 2022 از آنها استفاده خواهند کرد. برجستگی روزافزون توسعه برنامه های تلفن همراه در سطح جهانی باعث شده است تا کسب و کارها از پتانسیل برنامه های تلفن همراه استفاده کنند. طیف وسیعی از مزایا را بدست آورید.

کسب‌وکارها برای بهبود تجربه کاربر، بهبود استراتژی برندسازی، افزایش تعامل با برند، افزایش رضایت کاربر، افزایش تبدیل‌ها و بازگشت سرمایه و غیره، ارزش اپلیکیشن‌های موبایل را می‌بینند. با این حال، حتی پس از ترکیب برنامه های تلفن همراه در تار و پود کسب و کار، کسب و کارها از رسیدن به موفقیت مورد نظر شکست می خورند.

دلیل این شکست تاسف بار نادیده گرفتن نقاط دردناک کاربر هنگام مفهوم سازی و راه اندازی ایده برنامه بود. کاربران هیچ تحملی برای خرابی برنامه ها، مکث های ناخوشایند بین صفحه نمایش ها، همپوشانی متن ها و کلیک کردن بر روی دکمه ها برای هیچ چیز ندارند، که در نهایت کاربران را ناامید می کند و باعث می شود آنها را به برنامه دیگری تغییر دهند. بنابراین با شرکت‌های توسعه اپلیکیشن موبایل که از شناسایی نقاط درد کاربر در هسته مرحله کشف محصول پشتیبانی می‌کنند، شریک شوید.

این بدان معناست که ناتوانی در یافتن نقاط درد کاربر در طول توسعه برنامه، گورستانی را برای برنامه تجاری شما ایجاد می کند. با درک نیاز به شناسایی نقاط درد کاربر و راه حل آنها از طریق برنامه، لیستی از نقاط درد کاربر ایجاد کردیم. بسیار مهم است که آنها را هنگام ساختن یک برنامه موبایل در نظر داشته باشید، زیرا پرداختن به آنها مستقیماً بر موفقیت برنامه تلفن همراه شما تأثیر می گذارد.

محتوا

 • چگونه نقاط درد کاربر را برای برنامه های تلفن همراه تعیین می کنید؟
  • مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند
  • انجام تحقیقات گسترده کاربران
  • نیازهای کاربران هدف را تعیین کنید
  • نظرسنجی کاربران را تایید کنید

چگونه نقاط کاربری اپلیکیشن های موبایل را شناسایی کنیم؟

مراحل توسعه برنامه به کسب و کارها کمک می کند تا راه حل های بی عیب و نقصی ایجاد کنند. در همین راستا، شناسایی نقاط درد کاربر برای ایجاد یک برنامه تلفن همراه با کاربران هدف مهم است. مراحل زیر به درک نکات دردناک کاربران برای راه اندازی موفقیت آمیز یک برنامه تلفن همراه کمک می کند.

از طریق GIPHY

مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند

اپلیکیشن های موبایل برای کاربران ساخته شده اند و نیازهای آن ها را برآورده می کنند. زمانی که کسب و کارها به ایجاد یک اپلیکیشن موبایل فکر می کنند، تمام تصمیمات آنها حول محور کاربران هدف می چرخد. ابتدا، کسب و کارها باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند و سپس می توانند به شناسایی نقاط درد مصرف کننده بروند. زمانی که اپلیکیشن موبایل ساخته می شود، تقسیم بندی کاربر برای رفع نیازهای یک گروه کاربری انجام می شود.

انجام تحقیقات گسترده کاربران

وقتی کار با تقسیم بندی کاربر تمام شد، گام بعدی این است که جزئیات کاربر را بررسی کنید. تحقیقات اکتشافی به شناسایی نقطه دردی که بخش کاربر در زندگی خود با آن مواجه است کمک می کند و نشان می دهد که چگونه اپلیکیشن موبایل این درد را حل می کند. شناسایی نقاط درد مصرف کننده بخش مهمی از کشف محصول است که باید با احتیاط انجام شود تا تلاش ها به هدر نرود.

تحقیق و ایجاد یک استراتژی به طراحی بهترین طراحی UX در اپلیکیشن موبایل کمک می کند، حتی بدون اینکه مستقیماً از کاربران سؤال شود. این تحقیق حتی نقاط دردناکی را شناسایی می‌کند که کاربران هدف از آن بی‌اطلاع هستند و هنگامی که راه‌حل به آنها ارائه می‌شود، به گرمی از آن استقبال می‌کنند. تحقیقات کاربر را می توان به روش های مختلف به طور بهینه انجام داد –

 • از کارشناسان یا تحلیلگران صنعت بخواهید که بینش غنی در مورد نیازهای مصرف کننده و تلاش های گذشته سایر مشاغل برای رفع نیاز برآورده نشده به دست آورند.
 • برنامه موجود را که مشکل را حل می کند کاوش کنید. نگاهی به نظرات و بازخوردها در مورد ویژگی ها و طراحی به شناسایی فضای بهبود کمک می کند. می توانید از این فرصتی برای متمایز کردن برنامه از دیگر افراد استفاده کنید.
 • انجام تحقیق از طریق نظرسنجی یا مصاحبه به شناخت دیدگاه کاربران نسبت به یک برنامه تلفن همراه که به مشکلات واقعی می پردازد کمک می کند.

نیازهای کاربران هدف را تعیین کنید

تحقیقات اکتشافی رفتار و نگرش کاربران را نسبت به اپلیکیشن موبایلی که باید برای رفع نقاط درد آنها ساخته شود، آشکار می کند. همچنین اطلاعاتی را در مورد افزایش نرخ ترک تحصیل نشان می دهد. کسب‌وکارها باید با ایجاد پرسونای کاربر و نقشه‌برداری از سفر کاربر، دقیقاً آنچه را که کاربران نیاز دارند، تعریف کنند.

پرسونای کاربر اساساً نمایه‌های کاربری هستند که رفتار کاربر، اهداف کاربر، جمعیت‌شناسی و سایر نیازها را نشان می‌دهند، که به اعتبار پیش‌فرض‌های مطرح شده در مورد نقاط دردناک کاربر کمک می‌کند. این اجازه می دهد تا یک نمای 360 درجه از برنامه تلفن همراه برای ایجاد هدف گذاری برای یک بخش کاربر خاص داشته باشید. اساساً شخصیت کاربر به سؤالات زیر پاسخ می دهد: سبک زندگی کاربران، مشکلات اصلی که برنامه حل می کند، انتظارات کاربر و نقاط دردناکی که مانع از تجربه کاربر می شود.

توانایی ردیابی سفرهای کاربر به کسب و کارها کمک می کند تا برنامه را با تغییر رفتار کاربر سازگار کنند. یک استراتژی مصرف کننده محور به تبدیل مصرف کنندگان به مشتریان بالقوه و وفادار کمک می کند. اینجاست که نقشه سفر کاربر، تجربه کاربر، تعاملات کاربر و مواردی که باید بهبود یابد را روشن می کند. این کمک می کند تا درک مصرف کننده از برند و زمینه هایی که مصرف کنندگان را عصبانی می کنند یا از برند دور می کنند، بشناسیم.

نظرسنجی کاربران را تایید کنید

توسعه اپلیکیشن موبایل کار ارزانی نیست. کسب‌وکارها باید پول، زمان و تلاش زیادی را برای توسعه برنامه‌های کاربردی صرف کنند، که این امر باعث می‌شود که بدانیم تمام تلاش‌ها در جهت درست هدایت می‌شوند. درک صحیح از کاربران هدف بر هزینه های توسعه اپلیکیشن موبایل تاثیر می گذارد.

برو به موضوع: تمام تحقیقات به ایجاد فرضیاتی در مورد رفتار پایگاه کاربر هدف هنگام استفاده از برنامه های کاربردی تلفن همراه کمک می کند. اعتبار سنجی مفروضات ضروری است زیرا هیچ کس جز کاربران نهایی نمی تواند نقاط درد واقعی را کشف کند. پس از ایجاد پرسونای کاربر و نقشه‌برداری از سفرهای کاربر، کسب‌وکارها می‌توانند یک MVP برای آزمایش USP برنامه در بازار بسازند و برنامه تلفن همراه را بر اساس آن تکرار کنند. این رویکرد در ساخت و بهبود مستمر برنامه مطابق با انتظارات کاربر مفید است.

تست اعتبار سنجی کاربر برای دریافت بازخورد از کاربران در طول آزمایش برنامه تلفن همراه و تکرار برنامه زودتر به طوری که پس از راه اندازی نهایی برنامه تلفن همراه، نقاط درد کاربر به طرز درخشانی برطرف شود، محبوب است. به این ترتیب، آزمایش پذیرش کاربر تضمین می کند که نیازهای برنامه تلفن همراه با اهداف تجاری همسو هستند، راه حل بدون اشکال و برای انتشار عالی است.

نتیجه

هر روز، مردم در سراسر جهان نزدیک به 3 ساعت و 28 دقیقه را صرف برنامه های تلفن همراه می کنند. بیشتر این زمان صرفاً صرفاً از سر ناچاری، صرف برنامه‌ها می‌شود. این نشان می دهد که اپلیکیشن موبایل باید هدف خود را برآورده کند و به افراد کمک کند تا با یک راه حل بهینه از شر مشکل خلاص شوند. اینجاست که شناسایی نقاط درد کاربر در مرحله کشف محصول وارد می شود. این نقش حیاتی در موفقیت بزرگ برنامه دارد.

شناسایی نقاط دردناک کاربر را در نظر بگیرید که در نهایت برنامه شما را به فروشگاهی تک مرحله ای برای تمام نیازهای کاربر خاص که در برنامه های مختلف به دنبال آن هستند تبدیل می کند. علاوه بر این، دنبال کردن این فرآیند فرصتی برای یافتن USP ها فراهم می کند که به دستیابی به مزیت رقابتی اضافی کمک می کند.

دو سنت من: همه اینها زمانی امکان پذیر است که با شرکتی همکاری کنید که یک کارگاه اکتشافی را برگزار می کند و به شما کمک می کند یک راه حل برنامه تلفن همراه ایجاد کنید که نیازهای واقعی کاربران هدف شما را برآورده کند.

پست چگونه امتیازهای کاربری را پیدا کنیم که به موفقیت اپلیکیشن موبایل کمک می کند؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

Google I/O 2023 – همانطور که اتفاق افتاد


Google I/O یکی از مورد انتظارترین رویدادهای سال برای بازاریابان، توسعه دهندگان و علاقه مندان به فناوری است. این کنفرانس سالانه مهم توسعه‌دهندگان، آخرین نوآوری‌ها، محصولات و فناوری‌های Google را به نمایش می‌گذارد که احتمالاً آینده محاسبات و فناوری تلفن همراه را در اختیار خواهند گرفت. امسال Google I/O 2023 در 10 مه 2023 در مقابل مخاطبان محدودی به صورت زنده و آنلاین برای سایرین در سراسر جهان برگزار شد.

در اینجا برخی از مهمترین نکات این رویداد آورده شده است:

محتوا

 • اندروید 14
 • گوگل بارد
 • Google Workspace
 • Pixel Fold
 • در گوگل جستجو کنید
 • پالم 2
 • نقشه های گوگل
 • Google Photos

اندروید 14

اندروید 14 آخرین نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل است. این سیستم عامل طیف وسیعی از ویژگی ها و پیشرفت های جدیدتر را برای بهبود UX و حفظ حریم خصوصی به ارمغان می آورد. برخی از ویژگی های جدید عبارتند از طراحی جدید مرکز اعلان، ویژگی پاسخ هوشمند که پاسخ ها را بر اساس زمینه ارائه می دهد، حالت تاریک که با نور محیط سازگار است و داشبورد حریم خصوصی که نشان می دهد برنامه ها چگونه به داده ها و مجوزهای شما دسترسی دارند. اندروید 14 همچنین Project Mainline را معرفی می کند که به گوگل اجازه می دهد تا اجزای حیاتی سیستم عامل را بدون نیاز به به روز رسانی کامل سیستم به روز کند.

گوگل بارد

اعتبار تصویر: hgs.cx

پاسخ به ChatGPT مایکروسافت، چت ربات هوش مصنوعی گوگل، Bard، اکنون به صورت رایگان برای همه کاربران در دسترس است. Bard از فناوری هوش مصنوعی مولد استفاده می کند که می تواند مکالمات طبیعی و جذاب را در مورد هر موضوعی ایجاد کند. کاربران می توانند از طریق متن یا صدا با بارد چت کنند و از او سوال بپرسند، داستان بگویند یا با او بازی کنند. Bard همچنین می تواند محتوایی مانند اشعار، اشعار، جوک ها و خلاصه ها را بر اساس ورودی کاربر تولید کند.

Google Workspace

Google Workspace مجموعه ابزارهای بهره وری Google برای کار و همکاری است. Google Workspace برخی از ویژگی‌ها و ادغام‌های جدید را برای آسان‌تر و کارآمدتر کردن کار معرفی کرده است. یکی از این محصولات شگفت انگیز Smart Canvas است، یک قالب سند جدید که نمودارها، متن، جداول، تصاویر و سایر محتوا/گرافیک ها را در یک بوم پویا و تعاملی ترکیب می کند. Smart Canvas همچنین از تراشه‌های هوشمند، تکه‌هایی از اطلاعاتی که به اسناد دیگر یا افراد داخل Workspace متصل می‌شوند، پشتیبانی می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید حالت Meet Companion است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق لپ‌تاپ یا دسکتاپ به جلسات ویدیویی بپیوندند در حالی که از تلفن خود به عنوان دستگاه ثانویه برای نظرسنجی و چت استفاده می‌کنند.

Pixel Fold

گوگل سرانجام از اولین گوشی هوشمند تاشو خود به نام Pixel Fold رونمایی کرد که دارای صفحه نمایش 7.6 اینچی OLED است که مانند یک کتاب از وسط تا می شود. اندروید 14 این دستگاه را تامین می کند که دارای سیستم دوربین دوگانه در پشت و دوربین سلفی در جلو است. Pixel Fold همچنین از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند و دارای یک قلم است که می‌تواند به صورت مغناطیسی به دستگاه متصل شود. Pixel Fold اواخر امسال با قیمت 1499 دلار در دسترس خواهد بود.

جستجوی Google با ویژگی‌ها و بهبودهای جدید به تکامل خود ادامه می‌دهد. یکی از آنها Multitask Unified Model (MUM) است، یک سیستم هوش مصنوعی جدید که می تواند پرس و جوهای پیچیده را در چندین زبان و دامنه درک کند. MUM همچنین می‌تواند پاسخ‌هایی را از منابع و فرمت‌های مختلف مانند متن، تصویر، ویدئو یا صدا تولید کند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از MUM بپرسند که چگونه برای یک سفر توریستی در ژاپن آماده شوند و MUM اطلاعات مربوطه را از وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، پادکست‌ها یا ویدیوهای مختلف ارائه می‌کند.

پالم 2

گوگل نسخه دوم میکروسکوپ میدان نوری تقویت شده خود (PaLM) را معرفی کرد که دستگاهی است که می تواند هولوگرام های واقعی را با استفاده از میدان های نوری ایجاد کند. PalM 2 می تواند هولوگرام ها را بر روی هر سطحی مانند میز یا دیوار پخش کند و به کاربران اجازه دهد تا از طریق حرکات یا دستورات صوتی با آنها تعامل داشته باشند. همچنین می تواند هولوگرام اشیاء واقعی را بگیرد و آنها را از راه دور نمایش دهد. گوگل با نمایش هولوگرام اسکلت دایناسور بر روی صحنه و اجازه دادن به مخاطبان برای کشف آن، PalM 2 را به نمایش گذاشت.

نقشه های گوگل

Google Maps چندین به روز رسانی دریافت کرده است تا ناوبری را آسان تر و شخصی تر کند. گوگل آخرین ویژگی Live View خود را معرفی کرد که از AR برای پوشش مسیرها و اطلاعات دنیای واقعی استفاده می کند. نمای زنده همچنین می‌تواند مکان‌های دیدنی، کسب‌وکارها و ایستگاه‌های عمومی نزدیک را نشان دهد. یکی دیگر از ویژگی های جدید حالت سفارشی است که به کاربران امکان می دهد نمای نقشه خود را بر اساس ترجیحات و نیازهای خود شخصی سازی کنند. به عنوان مثال، کاربران می توانند فضای سبز، مسیرهای دوچرخه سواری یا آثار هنری عمومی بیشتری را در نقشه خود ببینند.

Google Photos

Google Photos همچنین دارای ویژگی‌های جدیدی است که توسط هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی ارائه می‌شوند. یکی از آن‌ها «لحظه‌های سینمایی» است که می‌تواند انیمیشن‌های روانی را از عکس‌ها یا ویدیوهای یک سری ایجاد کند. لحظات سینمایی همچنین می توانند عمق واقعی و جلوه های حرکتی را اضافه کنند تا انیمیشن ها همه جانبه تر شوند. یکی دیگر از ویژگی های جدید Magic Eraser است که می تواند اشیاء یا افراد ناخواسته را با یک ضربه از روی عکس ها حذف کند.

خلاصه کردن

در پایان، Google IO 2023 رویدادی قابل توجه بود که آخرین نوآوری‌ها و پیشرفت‌های گوگل در زمینه رایانش ابری و کوانتومی و هوش مصنوعی را به نمایش گذاشت. این رویداد بزرگ همچنین شامل سخنرانان کلیدی الهام‌بخش، کارگاه‌های تعاملی و نمایش زنده محصولات و ویژگی‌های جدید بود.

Google IO 2023 نشان می‌دهد که چگونه این غول فناوری متعهد به ایجاد جامعه‌ای بسیار مفید، در دسترس و مبتنی بر فناوری پایدار برای همه بشریت است.

پست Google I/O 2023 – همانطور که اتفاق افتاد اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

راهنمای جامع آشنایی با معماری میکروسرویس لاراول


در چشم انداز دیجیتال، اصطلاح میکروسرویس برای ساخت برنامه های نرم افزاری انعطاف پذیر و آزمایش محور در مقیاس بسیار محبوب است. کسب‌وکارهای امروزی به دنبال معماری میکروسرویس‌ها هستند تا تجارت خود را توسعه دهند، در برابر مشکلات عملکرد محافظت کنند و تعداد توسعه‌دهندگانی که روی کد کار می‌کنند به حداقل برسانند.

به ساخت نرم افزارهای سفارشی با استفاده از معماری میکروسرویس علاقه مند هستید؟ اگر چنین است، به جای درستی آمده اید. این مقاله همه چیز را در مورد میکروسرویس ها، مزایای آنها و نحوه پیاده سازی میکروسرویس با استفاده از لاراول پوشش می دهد. بیایید با اصول اولیه هر چیزی که می خواهید بدانید شروع می کنیم.

محتوا

 • میکروسرویس ها چیست؟
 • مزایای میکروسرویس لاراول چیست؟
  • عملکرد بهبود یافته است
  • استقلال تیم را فعال کنید
  • بهترین آسیب دسته
  • سازگاری بالا
  • مقیاس پذیری
 • معماری میکروسرویس لاراول چیست؟
 • چرا باید معماری میکروسرویس لاراول را در نظر بگیرید؟
  • استقرار مستقل
  • ارتقا و پشتیبانی آسان تر می شود
  • جهانی است
  • مرزهای ماژول تقویت شده

میکروسرویس ها چیست؟

میکروسرویس ها مجموعه ای از سرویس های مستقل قابل استقرار هستند که فشرده و ماژولار هستند. میکروسرویس‌ها برای انجام عملیات‌های مختلفی استفاده می‌شوند که به‌طور یکپارچه از طریق API‌های آگنوستیک زبان تعامل دارند. از زبان های برنامه نویسی مختلف برای ایجاد میکروسرویس هایی استفاده می شود که توسط تیم توسعه قابل مدیریت هستند.

یک میکروسرویس به‌طور سست کوپل شده و کاملاً قابل آزمایش و نگهداری است، که آن را برای توسعه برنامه‌های پیچیده و سریع ایده‌آل می‌کند.

مزایای میکروسرویس لاراول

درک مزایای ریزسرویس ها به دانستن اینکه چرا کسب و کارها باید از آنها برای توسعه برنامه استفاده کنند کمک می کند. مزایای آن را بررسی کنید تا ببینید آیا مناسب است یا خیر.

عملکرد بهبود یافته است

توسعه و نگهداری برنامه زمانی آسانتر و سریعتر می شود که در قطعات کوچک و مستقل انجام شود. کسب‌وکارها می‌توانند هر زبان، فناوری یا محیط تولیدی را برای ساخت و مدیریت میکروسرویس‌ها انتخاب کنند. ماژول‌های کد کوچک مقیاس‌بندی و استقرار خدمات را آسان‌تر می‌کنند که جداسازی وظایف بین تیم توسعه را بیشتر امکان‌پذیر می‌سازد.

استقلال تیم را فعال کنید

زیرا یک میکروسرویس زمانی که برنامه به ارتقاء یا بهبود مستمر نیاز داشته باشد، از پیاده سازی و استقرار سفارشی برخوردار است. هنگامی که میکروسرویس ها به صورت جداگانه در سراسر تیم توزیع می شوند، اعضای تیم بدون نگرانی در مورد نحوه عملکرد بقیه برنامه، روی عملکرد خاصی کار می کنند. استقرار مستقل میکروسرویس ها استقلال تیم را امکان پذیر می کند.

بهترین آسیب دسته

کسب‌وکارها به دنبال معماری میکروسرویس‌ها هستند تا به راحتی بررسی کنند که کدام سرویس بدون تأثیر بر سایر خدمات شکست خورده است. Microservice طراحی سیستمی را تسهیل می‌کند که می‌تواند با شکست‌های سرویس‌های فردی مقابله کند و موانع را قبل از توقف عملکرد برنامه برطرف کند.

سازگاری بالا

کسب‌وکارها می‌توانند بدون نیاز به آزمایش مهارت‌های فناوری خود، یک تیم توسعه لاراول استخدام کنند، زیرا میکروسرویس‌ها به هر زبانی ساخته می‌شوند. تیم فقط باید از پروتکل های ارائه شده پیروی کند.

مقیاس پذیری

تیم های DevOps اغلب یک پشته فناوری را انتخاب می کنند که مقیاس پذیر و قدرتمند برای توسعه برنامه باشد. آنها باید سازگاری را بررسی کنند که در فناوری به سختی می توان آن را پیدا کرد. Microservice این نیاز را با توانایی خود برای سازگاری با تمام فناوری ها و زبان های برنامه نویسی تکمیل می کند. هنگامی که نیاز به افزودن اجزای جدید بدون توقف زمان است، میکروسرویس نیز به همین کار کمک می کند.

معماری میکروسرویس لاراول چیست؟

فریمورک های لاراول که به طور گسترده برای توسعه برنامه های کاربردی سفارشی استفاده می شود، مجموعه ای از ابزارهای مورد نیاز برای برنامه های موبایل و توسعه وب سایت را ارائه می دهد. زمانی که کسب و کارها می خواهند یک برنامه جدید را از ابتدا بسازند یا یک برنامه قدیمی را بازسازی کنند، از لاراول برای استقرار میکروسرویس ها استفاده می شود. همچنین، هنگامی که کسب و کارها با مشکلات نگهداری، مقیاس بندی یا عملکرد برنامه مواجه هستند، میکروسرویس لاراول راه حل خوبی است.

معماری میکروسرویس ها برنامه های لاراول را با استفاده از API هایی که آنها را به هم متصل می کنند، به روشی ماژولار گرد هم می آورد. برنامه های لاراول مجزا به عنوان بلوک های ساختمانی کوچک عمل می کنند که از طریق API لاراول با هم ارتباط برقرار می کنند. میکروسرویس لاراول اجازه می دهد تا مقیاس پویا اجزاء را به بالا و پایین بدون تأثیر بر سایر مؤلفه ها تغییر دهید. چرخه‌های به‌روزرسانی و انتشار جداگانه برای اجزای مختلف، تعمیر و نگهداری را با میکروسرویس لاراول آسان‌تر می‌کند.

چرا باید معماری میکروسرویس لاراول را در نظر بگیرید؟

کسب و کارهای علاقه مند به توسعه اپلیکیشن لاراول به دنبال اهرم های معماری میکروسرویس ها هستند تا از معماری میکروسرویس لاراول استفاده کنند. این امکان توسعه سریع‌تر و آسان‌تر برخی خدمات را با استفاده از تماس‌های API و به دنبال آن مجموعه‌ای از مزایا فراهم می‌کند. آن ها هستند-

استقرار مستقل

معماری میکروسرویس لاراول شامل سرویس‌هایی است که کاملاً مستقل هستند و استقرار ماشین‌های مجازی مختلف را آسان‌تر و ساده‌تر می‌کنند. همچنین، هنگامی که مشکلی پیش بیاید، سیستم از کار نخواهد افتاد. در عوض، سرویس خاص کار نمی کند.

ارتقا و پشتیبانی آسان تر می شود

ارتقا و نگهداری برنامه وب شما با معماری میکروسرویس لاراول آسان است. یک میکروسرویس امکان معرفی ویژگی های جدید یا ارتقاء ویژگی های موجود را به صورت جداگانه بدون تأثیرگذاری بر سایر ویژگی های برنامه می دهد. به این ترتیب ارتقاها بدون وقفه توزیع می شوند.

جهانی است

معماری میکروسرویس لاراول انعطاف پذیری برای ایجاد خدمات با استفاده از هر زبان برنامه نویسی، چارچوب یا سیستم ذخیره سازی داده را فراهم می کند. به عنوان مثال، سرویس های اطلاع رسانی با استفاده از Node ساخته می شوند. JS لازم نیست برای هر ساختمان خدماتی از لاراول استفاده کنید.

مرزهای ماژول تقویت شده

با کاهش تعداد توسعه دهندگان درگیر در نوشتن، معماری میکروسرویس لاراول تقویت می شود که برای یک تیم توسعه بزرگ ضروری است.

نتیجه

نتایج مورد انتظار و اولویت‌های رو به رشد شرکت‌های امروزی روشن می‌سازد که ریزسرویس‌ها آینده و آینده هستند. به عنوان یک صاحب کسب‌وکار آینده‌نگر، اگر می‌خواهید از معماری میکروسرویس لاراول با استفاده از چارچوب میکروسرویس‌های Lumen برای کمک به توسعه، استقرار، نگهداری و مقیاس‌بندی برنامه‌های لاراول استفاده کنید، با یک شرکت توسعه لاراول قابل اعتماد شریک شوید. کارشناسان لاراول به شما کمک می‌کنند تا میکروسرویس‌هایی را با استفاده از Laravel Lumen برای توسعه برنامه ایجاد کنید، جایی که قطعات کوچک از طریق API در دسترس هستند.

The post راهنمای جامع درک معماری میکروسرویس لاراول اولین بار در TopDevelopers.co پدیدار شد.

11 دلیل برای انتخاب Node.JS برای پروژه تجاری بعدی خود


برنامه ریزی برای شروع یک سرمایه گذاری جدید با یک برنامه منحصر به فرد، عالی است. برای نتایج سودآور به یک برنامه کاربردی مقیاس پذیر، ایمن و پایدار نیاز دارید. با این حال، چنین برنامه هایی با ترکیب مناسبی از فناوری ها، ابزارها و تاکتیک ها پشتیبانی می شوند. انتخاب تکنولوژی مناسب کار دشواری است که نیاز به کمک متخصصین یا تحقیق و تحلیل فراوان دارد.

علاوه بر این، کارآفرینان در هنگام انتخاب فناوری نیز متحیر می‌شوند، زیرا فناوری‌های جدید به زودی به یک مد منفعل شبیه به فناوری‌های مصنوعی تبدیل می‌شوند. با درک مشکل، زبان برنامه نویسی فناوری Node.JS به عنوان راه حلی توصیه می شود که تمام نیازهای برنامه های تجاری مدرن نسل بعدی را برآورده می کند. Node.JS منبع باز در سال 2009 بر روی زمان اجرا JS کروم ساخته شد.

فناوری Node.JS با توسعه قدرتمند باطن و مهندسی رابط کاربری تعاملی، بر بازی توسعه برنامه حاکم است. این یک ارتباط دو طرفه بین مشتری و سرور برقرار می کند و آن را برای توسعه برنامه های چت بلادرنگ ایده آل می کند. این ابزار مملو از بسیاری از ابزارهای توسعه Node.JS است که باعث شده بازیکنان پیشرو مانند Yahoo، Netflix، Walmart و PayPal از Node.JS برای برنامه های تجاری خود استفاده کنند. بهبود مستمر پنجره ها را برای نوآوری بیشتر باز می کند. بیایید روشن کنیم که چگونه استفاده از Node.JS سودهای مالی، بهره وری و سایر دستاوردها را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

محتوا

 • دلایل اصلی برای انتخاب Node.JS برای توسعه پروژه بعدی خود
  • زمان سریعتر برای بازاریابی
  • از همه جا استفاده کنید
  • سرویس جریان داده
  • Aces در توسعه برنامه چت بلادرنگ
  • خدمت به هدف سرور پروکسی
  • یک پایگاه کد واحد امکان سازگاری بین پلتفرم را فراهم می کند
  • دستاوردهای بهره وری را به ارمغان بیاورد
  • هزینه های توسعه پروژه را متحمل می شود
  • پشتیبانی طولانی مدت
  • بهره وری را بهبود می بخشد
  • مقیاس پذیری

دلایل اصلی برای انتخاب Node.JS برای توسعه پروژه بعدی خود

در میان انبوهی از فناوری‌ها، محدود کردن انتخاب به یک فناوری و استفاده از همان فناوری برای توسعه برنامه بسیار گیج کننده است. در اینجا 11 دلیل وجود دارد که چرا مشتریان تجاری باید توسعه Node.JS را در نظر بگیرند.

زمان سریعتر برای بازاریابی

Node.JS به جاوا اسکریپت اجازه می دهد تا در کد مستقیم ماشین بومی کامپایل شود و منجر به اجرای سریعتر کد شود. همچنین وظایف خواندن و نوشتن سریع، مانند خواندن و نوشتن در پایگاه داده، اتصالات شبکه و سیستم فایل را تسهیل می کند، که وظایف توسعه برنامه وب را سرعت می بخشد. یک مدل I/O مبتنی بر رویداد و غیر مسدود کننده به ایجاد اتصالات موازی و افزایش توان عملیاتی کمک می کند.

از همه جا استفاده کنید

قابلیت های Node.JS آن را برای استفاده در مرورگرها و سرورها مناسب می کند زیرا JS در همه جا وجود دارد. به همین دلیل است که کد Node.JS به روش های مختلف از مرورگر تا سرور استفاده می شود. به عنوان مثال، زمانی که تغییرات منطقی در مرورگر باید روی سرور منعکس شود، انتقال کد این کار را انجام می دهد. این کار انتقال عملکرد از مرورگر به سرور را آسان می کند.

سرویس جریان داده

در چارچوب‌های سنتی، درخواست‌ها و پاسخ‌های HTTP رویدادهای گسسته در نظر گرفته می‌شوند که به عنوان جریان داده نیز شناخته می‌شوند. Node.JS در رسیدگی به درخواست های ورودی/خروجی عالی است و آن را به یک راه حل ایده آل برای سرویس های جریان داده تبدیل می کند. استریم ها Node.JS را در پردازش داده ها و انجام اقدامات کارآمد می کنند. همچنین، بر خلاف سایر تکنیک های پردازش داده، رمزگذاری یا رمزگشایی فایل های ویدئویی و صوتی زمان کمتری می برد. عملیات I/O ساده شده با جریان های Node.JS به برنامه های Node.JS اجازه می دهد تا حجم عظیمی از داده را پردازش کنند در حالی که از حافظه کمتری استفاده می کنند.

Aces در توسعه برنامه چت بلادرنگ

این دوره زمان واقعی است، که در آن مردم به دنبال هر چیزی هستند که می تواند فورا اتفاق بیفتد – از بازی ها و شبکه های اجتماعی گرفته تا چت بلادرنگ. ارتباطات بلادرنگ به جذب مشتریانی که نیاز به ارتباط بی‌درنگ بین کاربران، مشتری و سرور دارند، کمک می‌کند. این بدان معنی است که عملیات I/O سریع و مداوم برای ساده کردن ارتباط مشتری-سرور برای توسعه برنامه های چت بلادرنگ مورد نیاز است.

ویژگی چند کاربره برنامه چت بلادرنگ توسط سوکت های سطح پایین و حلقه رویداد پروتکل مدیریت می شود، بنابراین از اضافه بار HTTP جلوگیری می کند. ساختار غیرمسدود کننده و ناهمزمان Node.JS همین کار را تسهیل می کند و توسعه سریع برنامه های چت بلادرنگ مقیاس پذیر، قابل مدیریت و قابل اعتماد را امکان پذیر می کند.

خدمت به هدف سرور پروکسی

هنگامی که پروژه های تجاری به جمع آوری اشکال مختلف داده با زمان پاسخ های متفاوت از منابع مختلف نیاز دارند، یک سرور پروکسی نیز به همین کار کمک می کند. Node.JS به عنوان یک سرور پروکسی برای برنامه وب عمل می کند و زیرساخت لازم را در جایی که کسب و کار فقط به پردازش سمت سرور نیاز دارد، ارائه می دهد. به عنوان مثال، زمانی که کسب و کارها نیاز به بازیابی، کامپایل و ذخیره داده ها از منابع مختلف شخص ثالث برای یک برنامه سرور دارند، فناوری Node.JS به عنوان یک سرور پراکسی کار می کند.

یک پایگاه کد واحد امکان سازگاری بین پلتفرم را فراهم می کند

Node.JS با توانایی خود در ساخت سمت سرور و سمت سرویس گیرنده با استفاده از همان فناوری، یک تغییر پارادایم در چشم انداز فناوری ایجاد کرد. ارتباط خودکار و همگام سازی خودکار داده ها بین مشتری و سرور را تسهیل می کند که باعث صرفه جویی در زمان می شود. از آنجایی که تکنیک‌ها، طرح‌واره‌ها و شیوه‌های مشابه برای برنامه‌های کاربردی وب استفاده می‌شوند، خواندن کد منبع آسان است.

دستاوردهای بهره وری را به ارمغان بیاورد

ارائه دهندگان پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) از استقرار برنامه های گره با یک خط فرمان پشتیبانی می کنند. بنابراین میزبانی Node.JS تعداد سرورهای مورد نیاز برای میزبانی را کاهش می دهد و عملکرد بارگذاری صفحه را تا 50% بهبود می بخشد.

به عنوان مثال، پس از تغییر به Node.JS، پی پال 35 درصد کاهش در زمان پاسخ را تجربه کرد، حتی زمانی که تعداد درخواست ها دو برابر شد. لینکدین پس از مهاجرت به فناوری Node.JS سرورها را از 30 به 3 کاهش داد. مزایای Node.JS از طریق مثال های واقعی به وضوح نشان می دهد که چرا باید توسعه وب سایت را با Node ادامه دهیم. JS

کش Node.JS با کاهش بار کار و اجرای مجدد کد، زمان بارگذاری را کاهش می دهد. هنگامی که ماژول در آخرین بار دسترسی به آن در حافظه برنامه ذخیره می شود، صفحه وب به سرعت بدون انتظار در مرورگر بارگیری می شود.

توسعه پروژه را اقتصادی می کند

Node.JS دارای یک مخزن پویا از مدیران بسته گره (npm) است که استفاده از ماژول ها برای کارهای مختلف یا استفاده مجدد از کد را برای حل سریع چالش های توسعه آسان می کند. این باعث صرفه جویی زیادی در زمان توسعه می شود که به نوبه خود منجر به تکمیل پروژه های وب سایت Node.JS در کاهش ساعات توسعه می شود. بنابراین Node.JS هزینه های توسعه پروژه را کاهش می دهد. همچنین، زمانی که همان تیم روی فرانت‌اند و باطن کار می‌کند، توسعه‌دهندگان کمتری برای توسعه مورد نیاز هستند و هزینه‌ها را به نصف کاهش می‌دهند. به طور کلی، هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.JS به بودجه شما فشار نمی آورد و می توانید یک محصول کاملاً سفارشی برای خودکارسازی عملیات تجاری خود داشته باشید.

پشتیبانی طولانی مدت

Node.JS جامعه بزرگی دارد که به خوبی توسط توسعه دهندگان با تجربه Node.JS که فعالانه روی بهبود Node.JS کار می کنند، پشتیبانی می شود. در صورت نیاز به کمک، توسعه دهندگان می توانند راه حلی برای مشکل پیدا کنند. علاوه بر این، هر ارتقاء Node.JS به طور فعال به مدت 18 ماه از روز راه‌اندازی پشتیبانی می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که پروژه تجاری فعلی در هنگام ارتقاء Node.JS نیازی به به‌روزرسانی ندارد. در این میان، هیچ رفع اشکال یا به‌روزرسانی امنیتی ارائه نمی‌شود.

بهره وری را بهبود می بخشد

Node.JS یک فناوری مبتنی بر JS است که برای توسعه frontend و backend استفاده می شود. این امر نیاز به تخصیص دو تیم مختلف برای کار در قسمت جلویی و انتهایی را به طور جداگانه حذف می کند. وقتی وابستگی‌های متقابل بین تیم‌های فرانت‌اند و بک‌اند کاهش می‌یابد، جریان اطلاعات روان به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان یک واحد کار کنند. کاهش موانع بین اعضای تیم منجر به افزایش بهره وری می شود.

مقیاس پذیری

همانطور که کسب و کار رشد می کند، برنامه کاربردی وب باید به طور موازی مقیاس شود تا ترافیک رو به رشد و تراکنش های در حال رشد را تطبیق دهد. Node.JS مقیاس بندی برنامه را از هر دو جهت – افقی و عمودی – آسان می کند. مقیاس افقی با افزودن گره های بیشتر به برنامه امکان پذیر می شود. مقیاس بندی یک برنامه Node.JS به صورت عمودی شامل افزودن منابع اضافی به گره ها است. بنابراین، ساختن یک برنامه با Node.JS به برنامه اجازه می‌دهد تا به هر نحوی که کسب‌وکار می‌خواهد، مقیاس‌بندی شود.

دلایل اصلی برای استفاده از Node.js و React برای توسعه وب

آیا Node.JS یک انتخاب ایده آل برای پروژه تجاری شماست؟

در این مرحله، می دانید که چرا Node.JS استفاده می شود یا اینکه چرا محیط توسعه Node.JS برای پروژه بعدی شما بهترین است. Node.JS بدون شک یک پلتفرم محبوب برای ساخت برنامه های کاربردی با کارایی بالا، مقیاس پذیر، ایمن و پایدار است. این به طور گسترده در برنامه های کاربردی وب JS، برنامه های کاربردی ترکیبی، برنامه های کاربردی دسکتاپ و توسعه برنامه های اینترنت اشیا با پیشرفت های تدریجی استفاده می شود. Node.JS جایگزین خوبی برای استارت آپ هایی است که به دنبال ورود به بازار آنلاین با توسعه سریع MVP با قیمت های مناسب هستند. بهبود زمان پاسخگویی و کاهش زمان بارگذاری به نفع غول‌های فناوری مانند نتفلیکس و والمارت است تا درآمد خود را افزایش دهند. شرکت هایی که از Node.JS استفاده می کنند روز به روز بزرگتر می شوند.

اگر می خواهید با مهاجرت به فناوری Node.JS درآمد خود را افزایش دهید، با بهترین شرکت های توسعه Node.JS همکاری کنید تا با کمترین زمان، تلاش و سرمایه گذاری، پروژه وب اپلیکیشن Node.JS خود را روشن کنید. با اهرم محبوب Node.JS آماده شوید تا تأثیر زیادی در دنیای آنلاین داشته باشید.

پست ۱۱ دلیل برای انتخاب Node.JS برای پروژه تجاری بعدی شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js چقدر است؟


Node.js یک زمان اجرا محبوب و قدرتمند جاوا اسکریپت است که می تواند به ایجاد برنامه های وب سریع و مقیاس پذیر کمک کند. محصول نهایی ساخته شده بر روی Node.js یک محصول چند پلتفرمی است و می تواند بر روی سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و سیستم عامل مک اجرا شود. این بدان معناست که کسب‌وکارها می‌توانند در زمان و هزینه در توسعه و استقرار برنامه خود برای پلتفرم‌های مختلف صرفه‌جویی کنند.

استفاده از Node.js برای برنامه های تجاری شما مزایای غیرمستقیم زیادی دارد و از این رو برای هر کارآفرینی تصمیم عاقلانه ای است که توسعه دهندگان را از یک شرکت توسعه دهنده معروف Node.js استخدام کند.

وجود توسعه دهندگان Node.JS در پروژه شما چندین مزیت تجاری را ارائه می دهد:

 • توسعه دهندگان می توانند به سرعت محصول شما را بسازند. از این رو، زمان سریع‌تر برای بازاریابی
 • توسعه دهندگان به اکوسیستم غنی از ماژول ها و بسته ها برای بهبود عملکرد و عملکرد برنامه های کاربردی وب دسترسی دارند.
 • توسعه دهندگان Node.js محصولاتی با انعطاف پذیری و سازگاری بهتر برای نیازها و ترجیحات تجاری مختلف ارائه می دهند
 • استخدام توسعه دهندگان Node.js به معنای راه حل های بسیار مقرون به صرفه با کاهش هزینه های نگهداری است

محتوا

 • کل هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js
 • عواملی که بر هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js تأثیر می گذارد
  • محدوده پروژه
  • پیچیدگی پروژه
  • تجربه توسعه دهنده
  • مدل نامزدی
 • میانگین هزینه برای استخدام توسعه دهندگان Node.js
  • یک تجربه عاقلانه
  • محل
  • آژانس حکیم

کل هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js

در حالی که نمی توان میزان دقیق توسعه دهندگان Node.js را برای استخدام محاسبه کرد، اما همیشه یک محدوده وجود دارد. به گفته کارشناسان صنعت، ساختمان الف یک تیم از توسعه دهندگان از راه دور Node.js می تواند هزینه داشته باشد شما بین 12000 تا 60000 دلار برای هر پروژه. اگر هزینه ها را بر اساس نرخ ساعتی برای توسعه دهندگان Node.jsبسته به مکان توسعه دهنده می تواند بین 25 تا 100 دلار در ساعت متغیر باشد.

عواملی که بر هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js تأثیر می گذارد

Node.js یک زمان اجرای جاوا اسکریپت محبوب و انعطاف پذیر است که به توسعه دهندگان متخصص اجازه می دهد تا برنامه های وب سریع و مقیاس پذیر بسازند.

با این حال، هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js می تواند بسته به عوامل مختلفی متفاوت باشد، مانند:

محدوده پروژه

محدوده پروژه ویژگی ها، قابلیت ها و الزاماتی را که توسعه دهندگان Node.js باید پیاده سازی کنند، تعریف می کند. هرچه دامنه پیچیده‌تر و گسترده‌تر باشد، زمان و منابع بیشتری برای تکمیل پروژه نیاز است و از این رو هزینه استخدام توسعه‌دهندگان Node.js بالاتر خواهد بود.

پیچیدگی پروژه

پیچیدگی پروژه به چالش ها و مشکلات فنی اشاره دارد که توسعه دهندگان Node.js باید در حین ساخت پروژه برنامه وب شما بر آن غلبه کنند. هرچه پروژه پیچیده تر باشد، توسعه دهندگان Node.js ماهر و با تجربه بیشتری را برای آن استخدام خواهند کرد. بسته به تجربه مورد نیاز و سطح توسعه دهندگان، قیمت تعیین می شود. توسعه پروژه ساده به توسعه دهندگان سطح پایین تا متوسط ​​نیاز دارد، در حالی که پروژه های پیچیده شما را ملزم به استخدام کارشناسان توسعه Node.js می کنند، بنابراین هزینه توسعه دهندگان Node.js بیشتر است.

تجربه توسعه دهندگان

تجربه توسعه دهندگان عامل مهم دیگری است که بر هزینه استخدام توسعه دهندگان Node.js تأثیر می گذارد. توسعه دهندگان با تجربه Node.js دانش و تجربه بیشتری در استفاده از Node.js و فناوری های مرتبط مانند فریمورک ها، ارتباطات API، کتابخانه های مدیریت پایگاه داده و غیره دارند. آنها همچنین می توانند کد با کیفیت بالا ارائه دهند، بهترین شیوه ها را دنبال کنند و مشکلات را به طور موثرتری حل کنند. بنابراین، توسعه دهندگان باتجربه Node.js تمایل دارند بیشتر از توسعه دهندگان با تجربه کمتر هزینه دریافت کنند.

مدل نامزدی

مدل تعامل برای استخدام توسعه دهندگان Node.js نحوه حفظ قرارداد با توسعه دهندگان است. به عنوان مثال، می توانید آنها را با قیمت ثابت پروژه استخدام کنید یا با استفاده از منابع (معروف به زمان و مواد) آنها را بپردازید. مدل برتر برای استخدام توسعه دهندگان Node.js از شرکت های برون سپاری پیشرو فناوری اطلاعات، یک منبع اختصاصی است که در آن تیمی از کارشناسان را استخدام می کنید که تا زمانی که پروژه شما به طور کامل ساخته شود، منحصراً روی پروژه شما کار خواهند کرد.

همچنین، مکان توسعه دهندگان نیز مهم است زیرا استخدام آنها از یک شرکت خارج از کشور در مقایسه با استخدام تیم توسعه داخلی، به ویژه در کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و غیره، هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

میانگین هزینه برای استخدام توسعه دهندگان Node.js

با جمع آوری تمام منابع موجود در اینترنت و اطلاعات مشتریان وفادار، می توان به میانگین قیمت توسعه دهندگان Node.js دست یافت که به طور اختصاصی روی پروژه شما کار خواهند کرد. تا حد زیادی، میانگین هزینه برای استخدام توسعه دهندگان Node.js به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر ذکر شده است.

یک تجربه عاقلانه

را توسعه دهندگان نوپا Node.js در بازار آزاد بین 15 تا 30 دلار در ساعت شارژ خواهد شد. این توسعه دهندگان دانش پایه ای از فناوری Node.js دارند و می توانید از آنها انتظار داشته باشید که توسعه Node.js اولیه را روی یک برنامه ساده انجام دهند. توسعه دهندگان متوسط ​​Node.js بین 30 تا 60 دلار برای شما هزینه خواهند داشت و می توانند وظایف را بهتر انجام دهند زیرا با MEAN، MERN، MEVN، stacks و غیره آشنایی دارند. در نهایت اگر بخواهید توسعه دهندگان Expert Node.js را استخدام کنیدآنها ممکن است از شما محدوده بالاتری بخواهند. 60 تا 100 دلار که می توانند پروژه شما را خودشان اجرا کنند، زیرا آنها تجربه ای در زمینه فناوری های Backend، چارچوب قدرتمند Node.js دارند و می توانند بسته های NPM را از ابتدا در اختیار شما قرار دهند.

محل

بودجه کلی یا هزینه اجاره Node.js می تواند تا حد زیادی به محل برون سپاری شما بستگی داشته باشد. به عبارت دیگر، وقتی توسعه Node.js را برون سپاری می کنید، طرف برون سپاری اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال، اگر شرکت توسعه Node.js مستقر در ایالات متحده 100000 دلار برای یک پروژه به شما پیشنهاد دهد، ممکن است یک شرکت در هند تقریباً نصف یا حتی کمتر هزینه داشته باشد.

آژانس حکیم

برخی از شرکت‌های توسعه خارج از کشور Node.js هزینه کمتری دارند و برخی دیگر بسته به رتبه‌بندی و سیاست‌های صورت‌حساب خود، از شما نقل قول بیشتری می‌کنند. شرکتی که رتبه اول را دارد مطمئناً برای شما کمی بیشتر از سایر شرکت های لیست هزینه خواهد داشت. همچنین می توانید برای کاهش هزینه ها با آنها مذاکره کنید.

اکنون توسعه دهندگان Node.js را استخدام کنید

اکنون که ایده روشنی در مورد هزینه های استخدام یک توسعه دهنده Node.js دارید، می توانید به دنبال افراد حرفه ای و با تجربه باشید تا آنها را وادار به توسعه پروژه خود کنید. TopDevelopers.co کمک بزرگی برای کسانی است که می خواهند توسعه دهندگان برتر Node.js را برای نیازهای پروژه خود استخدام کنند.

پست استخدام توسعه دهندگان Node.js چقدر هزینه دارد؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

دلایل اصلی برای استفاده از Node.js و React برای توسعه وب


Node.JS و React دو فناوری قدرتمند هستند که به طور گسترده در توسعه وب مدرن استفاده می شوند. React یک جعبه ابزار جاوا اسکریپت است که توسعه رابط های کاربری پویا و تعاملی را امکان پذیر می کند، در حالی که Node.JS یک محیط زمان اجرا است که به برنامه نویسان اجازه می دهد کد جاوا اسکریپت سمت سرور بسازند.

استفاده از Node.JS و React برای توسعه وب مزایای زیادی دارد. جاوا اسکریپت به عنوان پایه ای برای Node.JS و React عمل می کند و به اشتراک گذاری کد بین مشتری و سرور را آسان می کند. آنها می توانند از همان زبان و کتابخانه ها برای توسعه front-end و back-end استفاده کنند. توسعه دهندگان می توانند برنامه ها را سریعتر و کارآمدتر بسازند.

یکی از محبوب ترین برنامه های وب، نتفلیکس، با استفاده از Node.js ساخته شده است، زیرا این فریم ورک اشکال زدایی، تعداد زیادی کاربر و دسترسی آسان به ثبت نام کاربر را فراهم می کند. طبق آمار Statista، React.js با 40.14 درصد از پاسخ دهندگان، رتبه اول را برای محبوب ترین فریمورک دارد. هر دو هنوز موقعیتی قوی برای خود ایجاد نکرده اند. در اینجا چند دلیل اصلی برای استفاده از هر دو فناوری برای ساخت برنامه وب بعدی خود آورده شده است.

محتوا

 • چرا ترکیب Node.JS و React برای توسعه وب مناسب است؟
 • Node.js چیست؟
 • React.js چیست؟
 • دلایل اصلی برای استفاده از Node.js و React برای توسعه وب
  • JSON API
  • پروکسی
  • جریان داده
  • پشته MERN
  • داشبورد
  • داده های زمان واقعی
  • چت/RTA
  • آبگرم سریعتر
  • توسعه سریعتر
  • مقیاس پذیری
  • پشتیبانی از پلتفرم های مختلف
  • عملکرد بالا
  • حمایت جامعه

چرا ترکیب Node.JS و React برای توسعه وب مناسب است؟

اول از همه، ساخت برنامه های کاربردی وب پرسرعت با Node.JS به لطف عملکرد و مقیاس پذیری فوق العاده آن آسان شده است. دوم، Node.JS می‌تواند حجم زیادی از ترافیک را بدون مشکلات عملکرد مدیریت کند، زیرا سبک وزن است و حافظه کمی دارد.

مزیت سوم React معماری مبتنی بر کامپوننت آن است که ایجاد اجزای رابط کاربری ماژولار و قابل استفاده مجدد را آسان می کند. طراحان وب می توانند به سرعت و به آسانی رابط های کاربری پیچیده را با یکپارچه سازی اجزای کوچکتر و قابل استفاده مجدد طراحی کنند.

در نهایت، ابزارها و کمک های زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد، زیرا هر دو Node.JS و React دارای جوامع توسعه قابل توجه و پر جنب و جوش هستند. بنابراین، علاوه بر این که همگامی با روند توسعه وب را آسان تر می کند، همچنین یافتن پشتیبانی و راهنمایی در صورت نیاز را آسان تر می کند.

Node.js چیست؟

Node.js یک فناوری متن باز و کراس پلتفرم است که در بین توسعه دهندگان وب محبوب شده است. این در سال 2009 توسط رایان دال توسعه یافت و بر اساس موتور جاوا اسکریپت V8 گوگل کروم است. Node.js اکنون یک فناوری استاندارد است که در سراسر جهان برای ایجاد برنامه های کاربردی وب مقیاس پذیر و کارآمد استفاده می شود. این فناوری چارچوب‌های بسیار کارآمدی دارد که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های با کیفیت و قوی بسازند که از همه نوع منطق کسب‌وکار شما مراقبت می‌کنند و بهینه می‌شوند.

این یک فرصت عالی برای ایجاد برنامه های کاربردی وب در مقیاس بزرگ است که می توانند ترافیک بالا را بدون کاهش عملکرد و مقیاس پذیری تحمل کنند. بنابراین، امروزه شرکت‌ها به بهترین شرکت‌های توسعه Node.js روی می‌آورند تا اپلیکیشن‌های وب بلادرنگ مانند چت‌بات‌ها، پلتفرم‌های بازی و ابزارهای همکاری بسازند. Node.js به دلیل سهولت استفاده و طیف گسترده ای از ویژگی ها، به ابزاری حیاتی برای شرکت هایی تبدیل شده است که سعی می کنند وب سایت هایی با کارایی بالا ایجاد کنند که بتواند نیازهای بازار امروز را برآورده کند.

React.js چیست؟

یک کتابخانه معروف جاوا اسکریپت منبع باز برای ایجاد رابط کاربری React.js است. این توسط فیس بوک (در حال حاضر متا) ایجاد شده است و گروهی از توسعه دهندگان و شرکت ها اکنون مسئولیت نگهداری آن را بر عهده دارند. اجزای UI قابل استفاده مجدد را می توان با React.js ساخت و به توسعه دهندگان React اجازه می دهد تا وب سایت های پیچیده و پویا طراحی کنند.

از منظر تجاری، React چندین مزیت دارد. اول، توسعه دهندگان وب را قادر می سازد تا رابط های کاربری با کیفیت بالا را به سرعت و کارآمد طراحی کنند، که می تواند به سازمان ها در صرفه جویی در زمان و هزینه کمک کند. اجزای UI قابل استفاده مجدد که می توانند به راحتی به روز شوند و مطابق با نیازهای منحصر به فرد یک شرکت تنظیم شوند، می توانند توسط توسعه دهندگان با استفاده از React.js ساخته شوند. به طور کلی، React.js یک ابزار قدرتمند برای مشاغلی است که به دنبال ایجاد رابط های کاربری با کیفیت بالا به سرعت و کارآمد هستند. اینها برخی از دلایل قانع‌کننده‌ای هستند که چرا کسب‌وکارها در سراسر جهان توسعه‌دهندگان React.js را برای استخدام انتخاب می‌کنند، زیرا از محصولات با کیفیت و قیمت مقرون‌به‌صرفه اطمینان دارند.

چرا از Node.js با React برای توسعه وب استفاده کنیم؟

Node.js و React.js ترکیب خوبی برای ساخت برنامه های وب پریمیوم هستند. در اینجا برخی از دلایل اصلی استفاده از ترکیب توسعه وب آورده شده است.

JSON API

به دلیل سطح بالای استفاده مجدد از کد React.js و در دسترس بودن به اشتراک گذاری کد فوری، توسعه یک API JSON (JavaScript Object Notation) برای وب مناسب است. علاوه بر این، Node.js به طور موثر این را فعال می کند. برنامه های کاربردی وب مدرن را می توان با استفاده از سازنده عالی JSON API Node.JS ساخت.

پروکسی

سرور پروکسی یک واسطه است و واسطه ارتباط بین مشتری و سرور است. با فیلتر کردن محتوای مخرب و محدود کردن ترافیک غیرقانونی، یک سرور پروکسی می تواند یک لایه امنیتی اضافی اضافه کند. برای توسعه میکروسرویس ها، Node.JS ایجاد یک سرور پراکسی را آسان می کند که می تواند برای ارسال درخواست ها به سرورها یا API های دیگر استفاده شود.

جریان داده

جریان داده تکنیکی برای ارسال داده‌ها به صورت پیوسته و آنی است که به برنامه‌های کاربردی وب اجازه می‌دهد تا حجم عظیمی از داده‌ها را بدون تجربه تاخیر یا تنگناهای عملکرد پردازش و پردازش کنند. Node.JS برای توسعه برنامه های داده بلادرنگ به شدت توصیه می شود زیرا می تواند حجم عظیمی از داده ها را مدیریت کرده و آن را در زمان واقعی به مشتری منتقل کند.

پشته MERN

مخفف MongoDB، Express، React و Node.js پشته MERN است. این یک چارچوب توسعه وب تمام پشته ساده و پاسخگو است که محبوبیت پیدا کرده است. دو تا از چهار فناوری موجود در پشته محبوب MERN که برای ساخت برنامه های وب تمام پشته استفاده می شود Node و React هستند. از آنجایی که تمام فناوری‌های موجود در پشته MERN منبع باز هستند، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا برنامه‌های وب را سریع و سریع بسازند.

داشبورد

داشبوردها برای نمایش و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شوند و React.JS یک راه عالی برای ایجاد آنها ارائه می دهد. آنها فناوری های قدرتمندی هستند که می توانند برای ایجاد داشبوردهای کاربردی وب موثر استفاده شوند.

داده های زمان واقعی

برنامه‌های داده بی‌درنگ که داده‌ها را در زمان تغییر نمایش می‌دهند، می‌توانند با استفاده از Node.JS و React ساخته شوند. JS این ترکیب می تواند به همه مشاغلی که نیاز به ساخت برنامه هایی دارند که به داده های کاربر در زمان واقعی نیاز دارند کمک کند. برنامه های ورزشی مانند پخش زنده، نمرات زنده، قیمت سهام و برنامه های کاربردی وب رسانه های اجتماعی را می توان توسعه داد.

چت/RTA

هر وب سایتی به یک ویژگی چت نیاز دارد که به تسهیل ارتباط و حل سریع سؤالات مشتری کمک می کند. Node.JS و React.JS برای ایجاد برنامه های چت و بلادرنگ عالی هستند، ایده آل برای ایجاد برنامه هایی که نیاز به برقراری ارتباط در زمان واقعی دارند. همچنین می توان چت ربات های هوش مصنوعی را به طور موثر با Node.js و React.js ادغام کرد.

آبگرم سریعتر

صاحبان مشاغلی که می خواهند یک برنامه یا وب سایت تک صفحه ای را همراه با بارگذاری ناهمزمان داده بسازند، می توانند از React with Node در back-end پشتیبانی کنند تا یک برنامه یکپارچه و بدون دردسر بسازند.

توسعه سریعتر

React.js و Node.js با ارائه قطعات ساده و کتابخانه های قابل استفاده مجدد برای اتصال به برنامه های کاربردی وب، توسعه سریعتر وب سایت ها را ممکن می سازند.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری دیجیتال برای موفقیت یک وب سایت بسیار مهم است، زیرا با رشد کسب و کار و بازگشت سرمایه رابطه مستقیم دارد. React.js و Node.js به دلیل مقیاس پذیری بالا می توانند سطوح عظیمی از ترافیک و داده را مدیریت کنند. وب سایت های ساخته شده با React و Node می توانند بدون وقفه اجرا شوند، حتی زمانی که میلیون ها کاربر به طور همزمان به آنها دسترسی دارند.

پشتیبانی از پلتفرم های مختلف

React.js و Node.js پشتیبانی از پلتفرم های مختلف را ارائه می دهند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند که برنامه های وب ایجاد کنند که می توانند روی سخت افزارها و سیستم عامل های مختلف اجرا شوند.

عملکرد بالا

به لطف عملکرد عالی React.js و Node.js، وب سایت ها می توانند سریعتر و کارآمدتر اجرا شوند. کاربران وب سایت های سطح بالا را ترجیح می دهند زیرا تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند. وب سایت های سریعتر بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کرده و فروش را افزایش می دهند.

حمایت جامعه

React و Node دارای جوامع قابل توجه و پر جنب و جوشی هستند که به روز رسانی، منابع و پشتیبانی را ارائه می دهند. با پشتیبانی فراوان در دسترس، همکاری و یا دریافت ورودی از جامعه برای توسعه دهندگان وب سایت بسیار آسان می شود.

با این حال، می‌توانید یک راهنمای دقیق در مورد Node.js در مقابل React.js داشته باشید تا دانش عمیقی در مورد فن‌آوری‌ها و اینکه چگونه آنها برای کسب‌وکار شما مفید هستند، داشته باشید.

نتیجه

React و Node.js دو فناوری قدرتمند هستند که در توسعه وب سایت چیزهای زیادی برای ارائه دارند. آنها توسعه وب سایت های مقیاس پذیر، سریع و با کاربری آسان را امکان پذیر می کنند که از داده های زمان واقعی استفاده می کنند. React.js دارای یک معماری مبتنی بر کامپوننت است که ساختن رابط های کاربری پیچیده را آسان می کند، در حالی که Node.js به دلیل ظرفیتش در مدیریت حجم عظیمی از داده ها و ترافیک شناخته شده است. آنها گرد هم می آیند تا پشته MERN را تشکیل دهند، یک چارچوب توسعه فول استک محبوب که به برنامه نویسان اجازه می دهد از جاوا اسکریپت برای کل پشته استفاده کنند.

به طور کلی، هر دو فناوری توسعه مجموعه‌ای از مزیت‌ها را برای توسعه وب ارائه می‌کنند، که آنها را برای ساخت برنامه‌های وب که نیاز به داده‌های بلادرنگ، مقیاس‌پذیری و تجربه کاربری عالی دارند، ایده‌آل می‌سازد. انعطاف پذیری، سهولت استفاده و عملکرد بالا آنها را در سراسر جهان برای توسعه دهندگان وب محبوب کرده است.

پست دلایل اصلی استفاده از Node.js و React برای توسعه وب اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.