راهنمای نهایی برای ساختن نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما

راهنمای نهایی برای ساختن نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما


محصولات عالی همیشه با ایده های منحصر به فرد متولد می شوند. اما تنها یک ایده منحصر به فرد برای ساخت یک اپلیکیشن موبایل موفق کافی نیست. جمع آوری سرمایه، ایجاد بهترین طراحی اپلیکیشن، استفاده از پشته فناوری پیشرفته و جذاب کردن اپلیکیشن برای مخاطبان هدف برای توسعه انقلابی اپلیکیشن موبایل مهم هستند. همه این چیزها چندان هم گلگون نیستند.

از آنجایی که روزانه هزاران پیشنهاد برای جمع آوری سرمایه در صندوق ورودی سرمایه گذاران اپلیکیشن موبایل ظاهر می شود، تمایز بین یک ایده و یک استارتاپ دشوار شده است. اطمینان از این که ویژگی‌های امیدوارکننده و طراحی بصری برنامه مشکلات کاربران را حل می‌کند و بهترین تجربه را قبل از انتشار برنامه ارائه می‌کند، یک مهره سخت است. و غیره.

راه حل چیست؟ با توسعه نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، یک نسخه MVP از برنامه ایجاد کنید. توسعه نمونه اولیه با در دسترس قرار دادن نسخه بتا برنامه در دسترس مشتریان برای دانستن بازخورد آنها و تحت تاثیر قرار دادن سرمایه‌گذاران بالقوه، به آزمایش آب کمک می‌کند.

محتوا

 • نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟
 • چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟
 • چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟
 • ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟

نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، طرحی تعاملی با وفاداری بالا از ایده محصول است که صفحه‌ها، رابط‌ها، عناصر طراحی و ویژگی‌ها را بدون کدنویسی نشان می‌دهد.

نمونه اولیه یک نمایش بصری از برنامه است که از طرح های کاغذی و قاب سیمی به نمونه های اولیه و تکرارهای بعدی تکامل می یابد. نمونه اولیه به اندازه نسخه MVP اپلیکیشن موبایل کاربردی نیست. آنها فقط برای دریافت بازخورد در مورد جنبه های رابط، قابلیت استفاده و ویژگی ها قبل از ارسال پروژه بودند.

ویکی پدیا آن را در یک جمله تعریف کرده است، یعنی: «نمونه اولیه نمونه، مدل یا نسخه اولیه یک محصول است که برای آزمایش یک مفهوم یا فرآیند ایجاد شده است».

به نمونه سازی موبایل علاقه دارید؟ قبل از اینکه به بحث در مورد چگونگی ایجاد یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل بپردازیم، در مورد مزایای نرم افزار نمونه سازی اپلیکیشن موبایل صحبت خواهیم کرد.

چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟

آب ها را تست کنید

هنگامی که یک کسب و کار با توسعه برنامه بدون ساختن نمونه اولیه برنامه تلفن همراه پیش می رود، این احتمال وجود دارد که برنامه مورد نظر به خوبی مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد. با نمونه سازی می توان از آن جلوگیری کرد. نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به دانستن بازخورد کاربر در مورد برنامه آینده کمک می کند که برنامه تلفن همراه را کاربر محور می کند و اهداف تجاری را برآورده می کند.

یک حرکت اقتصادی

اگر یک برنامه تلفن همراه را بدون ماک آپ یا نمونه اولیه برنامه تلفن همراه منتشر کرده اید، اگر کاربران آن را مملو از باگ، از دست دادن ویژگی های مهم یا مواجهه با خرابی های غیرمنتظره بیابند، اصلاح همه چیز به یک اقدام گران قیمت تبدیل می شود. از سوی دیگر، نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به کسب و کار اجازه می دهد تا ترجیحات کاربر را بداند و موارد را بلافاصله تنظیم کند. تحقیقات اولیه و تصمیمات استراتژیک بازگشت سرمایه عظیمی را به همراه دارد.

تجربه کاربری را بررسی کنید

یک نمونه اولیه با کیفیت بالا ظاهر و احساس یک برنامه را به وضوح نشان می دهد که کاربران را درگیر خود می کند. آزمایش نمونه اولیه UX یک فرآیند مؤثر برای تأیید قابلیت استفاده برنامه و تجربه ای است که در اختیار کاربران قرار می دهد. این تضمین می کند که برنامه قبل از راه اندازی با بهترین UI و UX طراحی شده است.

سرمایه گذاران را برای تامین مالی آماده کنید

افزودن سهامداران، سرمایه گذاران و مشتریان به میز بحث، برنامه ریزی برنامه را استراتژیک می کند. فرآیند نمونه سازی راهی برای انتقال بهتر ایده برنامه و متقاعد کردن بصری نحوه جذابیت آن برای کاربران و حل مشکلات دنیای واقعی است که با نمایش متنی دشوار هستند.

چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟

مشکلی را که ایده برنامه حل می کند را مشخص کنید

حتی قبل از حرکت به سمت نمونه سازی، مهم است که مشکلی را که برنامه آینده حل خواهد کرد، شناسایی کنید. این مشکل از برآورده کردن نیازهای دیجیتالی کسب و کار تا شهودی کردن برنامه ها را شامل می شود. اگر ایده برنامه جای خالی را که ارزش قابل توجهی دارد را پر نکند، به قبرستان اپ استور ختم می شود. برای جلوگیری از یک موقعیت ناخوشایند، ابتدا نقاط درد بیان شده است، که به تعیین هدف برنامه و نحوه ارائه راه حل های ویژگی های برنامه به کاربران کمک می کند.

ویژگی های مهم را درک کنید

مرحله دوم شما را به طوفان فکری نیازهای اساسی برنامه از نظر عملکردها می برد. نمونه اولیه شامل ویژگی های مهم، مرتبط و نوآورانه است. بنابراین، ابتدا فهرستی از ویژگی ها ایجاد کنید و سپس آنچه را که برای شبیه سازی در یک نمونه اولیه ضروری است، اولویت بندی کنید، زیرا شامل ده ها ویژگی به بینش دقیق منجر نمی شود. اولویت بندی بر اساس ویژگی های ضروری برنامه در مقابل ویژگی های خوب است.

به عنوان مثال، زمانی که Tinder، یک برنامه دوستیابی در بازار راه اندازی شد، با یک مفهوم اولیه دوستیابی راه اندازی شد که یافتن یک مطابقت کامل را بر اساس چندین معیار برای کاربران آسان می کرد. بعداً با ویژگی‌های سوایپ به چپ و سوایپ به راست بهبود یافت تا تجربه کاربر را بهبود بخشد.
3-4 ویژگی را در نمونه اولیه خود دریافت کنید و سپس آنها را در بازار هدف خود از طریق نظرسنجی و مصاحبه آزمایش کنید تا بینش غنی به دست آورید.

ایده برنامه نوشتاری روی کاغذ

وقتی فهرستی از ویژگی‌های لازم را برای گنجاندن در نمونه اولیه آماده کردید، گام بعدی ایجاد یک طرح اولیه از نمونه اولیه روی کاغذ است. طرح یک قاب سیمی با وفاداری پایین است که در آن صفحه‌های اصلی یک برنامه تلفن همراه با عناصر UI طراحی می‌شوند. فلش ها جریان از یک صفحه به صفحه دیگر را نشان می دهد.

به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک طرح تقریبی برای صفحه پرداخت، تصویر محصول، دکمه و محفظه‌های جزئیات همراه با فلش‌هایی ترسیم می‌شوند که نشان می‌دهند وقتی کاربر روی دکمه ضربه می‌زند چه اتفاقی می‌افتد.

مزیت این طرح خشن این است که می توان آن را به سرعت بازبینی کرد و یک رسانه عالی برای انتقال ایده برنامه و جمع آوری بازخورد است. طرح های ناهموار (نمونه اولیه کاغذ) به یک قاب سیمی تبدیل می شوند که در آن یک طرح کلی محصول شامل جعبه ها، کلمات، خطوط و توضیحات کوچک نمایش داده می شود. چارچوب ظاهر و احساس برنامه را ارائه می دهد. شما می توانید برای ساخت یک قاب موثر به این نکات مراجعه کنید.

آن را به یک نمونه اولیه دیجیتال تبدیل کنید

یک قاب سیمی کم وفاداری متشکل از جعبه ها و خطوط به یک نمونه اولیه دیجیتال با دکمه ها و جعبه های متن تبدیل می شود. ابزارهای نمونه سازی دارای کتابخانه ای از عناصر رابط کاربری اندروید و iOS هستند که به ایجاد یک رابط کاربری پیچیده کمک می کند و به آزمایش کنندگان اجازه می دهد تا احساس واقعی برنامه را پیدا کنند و آن را بهتر آزمایش کنند. انیمیشن‌ها و تعاملات برنامه‌ریزی شده، طرح‌ها را به یک نمونه اولیه پیکسلی کامل تبدیل می‌کند که برنامه را زنده می‌کند.

Principle، Figma، Marvel، InVision و POP ابزارهای نمونه سازی محبوبی هستند که در سراسر جهان حتی توسط غیر طراحان برای ایجاد یک نسخه خوب از نمونه اولیه استفاده می شود.

نمونه اولیه را تست کنید

اولین ساخت نمونه اولیه نسخه نهایی نیست که مستقیماً به سرمایه گذاران ارائه شود. در عوض، برای دریافت بازخورد واقعی توسط مخاطبان مختلف آزمایش می شود. هرچه ورودی بیشتری از کاربران دریافت کنید، برای نمونه اولیه برای بهبود بهتر خواهد بود. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند از طریق ابزارهای نمونه سازی که به کاربران اجازه می دهد تا در مورد نمونه اولیه نظر بدهند، بازخورد بلادرنگ دریافت کنند.

بازخورد اجازه می دهد تا نمونه اولیه تکرار شود تا زمانی که کامل شود. تکرارهای متعدد امکان ایجاد یک نمونه اولیه را فراهم می کند که به مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند رسیدگی می کند.

آن را با ذینفعان به اشتراک بگذارید

گرفتن یک نمونه اولیه توسط مشتریان یا سرمایه گذاران مهم است زیرا به آنها کمک می کند ظاهر و احساس نهایی و عملکرد کلی برنامه را درک کنند. به اشتراک گذاری پیوند نمونه اولیه با سهامداران کلیدی راه حل خوبی نیست. برنامه ریزی یک جلسه با سهامداران و ارائه نمونه اولیه رویکرد خوبی است اگر آنها سؤال یا سؤالی در مورد طراحی برنامه دارند.

همچنین باید با داستانی در مورد یک نمونه اولیه برنامه تلفن همراه آماده باشید که مشکل، راه حل و مدل کسب و کار را برجسته می کند و نشان می دهد که چرا سرمایه گذاری عالی است. برای بهبود کیفیت نمونه اولیه، می‌توانید از طراحان حرفه‌ای UI/UX برای بهترین نتایج کمک بگیرید.

ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

ابزارهای نمونه سازی برنامه های تلفن همراه فرآیند نمونه سازی را آسان و سریعتر می کنند. طیف وسیعی از سازندگان نمونه سازی برنامه های تلفن همراه موجود است که طراحی وایرفریم و ماکت را برای نمونه اولیه آسان می کند. یک ابزار طراحی مشابه با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و افزونه‌ها، توسعه مدل‌سازی را تسریع می‌کند، اما نمی‌تواند انیمیشن و تعامل را به برنامه بیاورد. Balsamiq و UXP در نرم افزار انیمیشن پشتیبانی می کند. پروتو یکی از پلتفرم‌های نمونه‌سازی اپلیکیشن موبایل است که نیازهای شبیه‌سازی و دیگر نمونه‌سازی‌ها را برآورده می‌کند.

با بسیاری از ابزارهای نمونه سازی موجود، باید بصری بودن، کنترل های تعاملی، پشتیبانی از پلتفرم های مختلف، پشتیبانی قالب و ابزار طراحی را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید بهترین ابزار را دریافت کنید.

نتیجه

تعداد مراحل ممکن است باعث شود که احساس کنید سفر از ایده برنامه تا نمونه سازی بسیار طولانی است. سرمایه گذاری زمان، منابع و تلاش برای توسعه یک نمونه اولیه زمانی نتیجه می دهد که برنامه به موفقیت چشمگیری برسد. طراحی نمونه اولیه دیگر یک بخش اختیاری نیست. این به بخش مهمی از فرآیند توسعه برنامه تبدیل شده است که اطلاعات زیادی را ارائه می دهد و در نتیجه بازی حدس زدن را حذف می کند.

نمونه اولیه کم‌هزینه توسعه‌یافته چشم‌انداز واضح برنامه تلفن همراه را به اشتراک می‌گذارد و به کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا محصول را با اعتبارسنجی UX و مشارکت ذینفعان بهبود بخشد. توسعه دهندگان برنامه های خبره همیشه ترجیح می دهند برای اطمینان از موفقیت برنامه، نمونه اولیه را بسازند.

پست راهنمای نهایی برای ساختن یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید


خلاصه:

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب – مردم هنوز بین دو نمونه کار یعنی توسعه دهنده وب و طراح وب سردرگم می شوند. واضح است که اینها دو چیز متفاوت هستند که مربوط به وب یا “وب سایت” هستند. با این حال، حوزه هایی که در آن کار می کنند متفاوت است. حال اگر به شرایط و ضوابط پیوست نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد. یکی توسعه دهنده است، کسی که چیزی را می سازد یا از نظر فنی آن را کدگذاری می کند. در حالی که دیگری مربوط به طراحی است، طراحی که ظاهر وب سایت را طراحی می کند. ما وارد جزئیات خواهیم شد، بنابراین در مورد تفاوت بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب استرس نداشته باشید. بیایید بدون بحث بیشتر وارد جزئیات شویم.

مقدمه:

توسعه دهنده وب در مقابل طراح یکی از عباراتی است که در مورد استخدام شرکت های توسعه وب سایت حرفه ای برای ایجاد یک وب سایت به میان می آید. با این حال، این دو اصطلاح معمولا اشتباه گرفته می شوند. از آنجایی که هر دو در ایجاد یک وب سایت نقش دارند، معمولا اشتباه می شود. با این حال، اگر به ایده واضح تری از برنامه نویس وب در مقابل طراح وب نیاز دارید، این وبلاگ امروز مطلب مناسبی برای خواندن است. قبل از ادامه، بیایید نگاهی گذرا به تفاوت های طراحان وب و توسعه دهندگان وب بیندازیم.

توسعه دهندگان از زبان های برنامه نویسی برای توسعه ساختار اصلی وب سایت استفاده می کنند، در حالی که طراحان از بخش “خلاق” کل تصویر مراقبت می کنند. توسعه دهندگان با استفاده از کدها، خلق طراحان را زنده می کنند. بنابراین هیچ کس نمی تواند بگوید که یکی از دیگری مهمتر است. هر دو نقش متفاوتی دارند و به همان اندازه در ایجاد وب سایتی که پول و موفقیت تجاری را به ارمغان می آورد، مهم هستند. بنابراین اگر می خواهید توسعه دهندگان وب را برای پروژه خود استخدام کنید، درک این دو عبارت UI/UX designer در مقابل توسعه دهنده وب می تواند کمک بزرگی باشد.

محتوا

  • توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟
  • انواع طراحان وب
  • انواع توسعه دهندگان وب
  • طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب
  • توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب

توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟

وقتی صحبت از تیم توسعه وب می شود، توسعه دهندگان و طراحان ساختار اصلی تیم توسعه وب سایت هستند. آنها کسانی هستند که به شما کمک می کنند تا وب سایتی بسازید که کاملاً مطابق با روندها و چشم انداز کسب و کار شما باشد. یک توسعه دهنده وب کسی است که وب سایت شما را برنامه ریزی می کند در حالی که یک توسعه دهنده وب جذابیت بصری ایجاد می کند. این اصطلاحات را به تفصیل برای شما توضیح داده ایم.

طراح وب کیست؟

با آمدن به بخش اول کل برنامه نویس وب در مقابل طراح وب، اجازه دهید به تعریف طراح وب نگاهی بیندازیم. نقش طراح ایجاد جنبه بصری وب سایت است. هدف آنها ارائه مزایای ترکیبی طراحی وب جذاب و کاربرپسند است. هدف هر دو این است که بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت هدایت کنند. همچنین، آنها این شعار را دارند که آنها را برای مدت طولانی تری نگه دارند.

علاوه بر این، طراحان باید نگران این باشند که چگونه طراحی آنها بر کدنویسی وب سایت تأثیر می گذارد. این یکی از دلایلی است که طراحان باید با روندهای مدرن در طراحی وب همگام باشند. به طور خلاصه، طراحان ساختار سایت را ایجاد می کنند و توسعه دهنده آن را زنده می کند.

توسعه دهنده وب کیست؟

بخش دیگر توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، توسعه دهنده وب است. خب، نقش اصلی توسعه دهنده ساخت و حفظ ساختار اولیه وب سایت است. نقش آنها شامل جنبه های فنی مانند کدنویسی و استفاده از زبان های برنامه نویسی پیشرفته است. به طور خلاصه، توسعه دهندگان وب، ایده های طراحی وب سایت را که توسط طراحان ساختار یافته است، می گیرند و با کمک کدها آن را زنده می کنند و آن را به یک موجودیت کاملاً کارآمد تبدیل می کنند.

به بیان ساده، توسعه دهندگان وب سایت هایی را می سازند تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و با کسب و کارها تعامل داشته باشند. توسعه دهندگان وب نیز کد را آزمایش و اشکال زدایی می کنند. آنها همچنین با خدمات پس از راه اندازی مانند پشتیبانی مداوم، تعمیر و نگهداری، وصله سرور و غیره سروکار دارند.

طراح وب و توسعه دهنده وب: انواع طراحان وب

در مقایسه بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب، تیم طراحی نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید طراحان را بر اساس کاری که انجام می دهند به انواع مختلفی تقسیم کنید. به عنوان مثال، طراحی وب، طراحی بازی، طراحی اپلیکیشن، طراحی تعاملی و طراحی تجربه کاربری چند نمونه از طراحان وب هستند. با این حال، اساساً 3 نوع طراح وب با مجموعه مهارت های متنوع وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • طراحان UX
 • طراحان رابط کاربری
 • طراحان بصری

بیایید نگاهی دقیق تر به سه نوع اصلی طراحان بیندازیم.

1. طراح UX

آنها اطمینان می دهند که وب سایت به گونه ای مناسب طراحی شده است تا مشتریان را درگیر کند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد کند. در اینجا، طرح های انسان محور بسته به داده های جمع آوری شده ایجاد می شوند.

2. طراحان رابط کاربری

آنها بخش مهمی از فرآیند طراحی وب هستند. طراحان رابط کاربری برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت و بهینه سازی آن به گونه ای کار می کنند که باعث افزایش تبدیل شود.

3. طراحان بصری

طراحان بصری نقش جذابی دارند. آنها با چیدمان و عناصر بصری وب سایت کار می کنند. علاوه بر این، نمونه کارها آنها هر دو – طراحی UI و UX را ترکیب می کند. به عبارت دیگر، نقش کلیدی یک طراح بصری این است که اطمینان حاصل کند که رابط وب سایت از نظر بصری دلپذیر و آسان برای استفاده است!

انواع توسعه دهندگان وب

شما می توانید توسعه دهندگان وب با تخصص در فن آوری های مختلف را پیدا کنید، اگرچه 3 نوع اصلی توسعه دهنده وب وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • توسعه دهندگان وب فرانت اند
 • توسعه دهندگان وب بک اند
 • مجموعه کامل توسعه دهندگان وب

علاوه بر این، می‌توانید توسعه‌دهندگانی را بیابید که در فناوری‌های مختلف مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و بسیاری دیگر مهارت دارند. با این حال، همه آنها به سه دسته تقسیم می شوند. بیایید با جزئیات به آنها نگاه کنیم.

1. توسعه دهندگان وب فرانت اند

آنها وب سایت را با استفاده از CSS، HTML، جاوا اسکریپت و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) کدگذاری می کنند. آنها همچنین توسعه دهندگان سمت مشتری نامیده می شوند که مسئول کدنویسی و برنامه نویسی عناصر بصری یک وب سایت هستند. قسمت جلویی همان چیزی است که کاربران می بینند، به همین دلیل همپوشانی قابل توجهی بین توسعه دهندگان فرانت اند و طراحان وب وجود دارد.

2. توسعه دهندگان وب Back-end

آنها از ساختن چیزهایی مراقبت می کنند که در پشت صحنه می مانند، یعنی توسعه سمت سرور! این توسعه دهندگان پایگاه داده و سرور را با استفاده از زبان های استاندارد بالا مانند PHP، C++، Java، Ruby و حتی Node.Js کدگذاری می کنند.

3. توسعه دهندگان وب کامل

یک توسعه دهنده فول استک کسی است که از قسمت جلویی و پشتی یک وب سایت مراقبت می کند. آنها علاوه بر ساختن وب‌سایت‌ها با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی، سرورها، APIهای کد و پایگاه‌های داده پرس و جو را نیز پیکربندی می‌کنند.

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب: تفاوت اصلی که باید بدانید

اکنون که متوجه شدیم طراحان وب و توسعه دهندگان وب دو پروفایل متفاوت هستند، اجازه دهید تفاوت های اصلی بین آنها را بررسی کنیم. بنابراین در اینجا مورد انتظارترین توسعه دهنده وب در مقابل طراح است.

1. طراحان وب نیازی به کد ندارند

طراحان وب از ظاهر و ظاهر وب سایت مراقبت می کنند. بنابراین برای این منظور می توانند از ابزارهایی مانند فتوشاپ برای ایجاد تصاویر و ابزار نمونه سازی مانند InVision برای ساخت ماکت استفاده کنند. با این حال، هیچ یک از آنها نیاز به کدنویسی یا استفاده از زبان های برنامه نویسی وب سایت مانند HTML، CSS و غیره ندارند.

2. توسعه دهندگان وب عناصر بصری برای وب سایت ایجاد نمی کنند

توسعه دهندگان وب سایت را با استفاده از زبان هایی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برنامه ریزی می کنند. آنها از مهارت های کدنویسی برای ترجمه وایرفریم های طراح به وب سایتی استفاده می کنند که کار می کند و زندگی می کند! به طور خلاصه، آنها دکمه ها، طرح های رنگی و فونت های مورد استفاده در وب سایت را طراحی و برنامه ریزی نمی کنند، آنها برای پیاده سازی این عناصر در صفحات وب کدنویسی می کنند.

3. توسعه دهندگان وب گران تر هستند

با مقایسه هزینه توسعه دهندگان وب سایت در مقابل طراحان وب، دومی گران تر است. دلیل اصلی این افزایش در هزینه استخدام یک توسعه‌دهنده وب این است که تعداد طراحان بیشتر از توسعه‌دهندگان است، از این رو قانون عرضه و تقاضا اعمال می‌شود.

هزینه های توسعه وب سایت در سال 2022

توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب: کدام بهتر است؟

فرقی نمی‌کند که توسعه‌دهنده‌های فرانت‌اند را با توسعه‌دهندگان یا طراحان وب مقایسه می‌کنید، قضاوت اصلی به بخش «استخدام» برمی‌گردد. سوال این است که چه کسی را برای توسعه و راه اندازی بهترین وب سایت استخدام کنیم؟ خوب، پاسخ این است که شما به هر دو نیاز دارید. از آنجایی که کل قسمت دست به دست هم می دهد، نمی توانید از یکی از آنها صرف نظر کنید.

از این رو اصطلاح “تک شاخ” به وجود آمده است. اسب شاخدار فردی است که دانش استثنایی از هر دو طرف دارد – یک توسعه دهنده و یک طراح. چنین حرفه ای اختصاصی می تواند به تنهایی پروژه شما را از مرحله مفهومی به نمونه اولیه بصری و توسعه جلویی برساند.

خوب، تک شاخ ها برای پروژه های کوچکتر بهترین هستند. اما اگر ماهی های بزرگتری برای صید دارید، ایده خوبی است که توسعه دهندگان وب و طراحان وب را جداگانه استخدام کنید.

فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام

نتیجه:

به طور کلی، شما اکنون از توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، انواع طراحان و توسعه دهندگان وب و ارتباط بین آنها مطلع هستید. با این حال، یک چیز باقی می ماند این است که آیا شما باید خدمات توسعه و طراحی وب را برون سپاری کنید یا خیر؟ خوب، این تصمیم تا حد زیادی به بودجه و نیازهای پروژه شما بستگی دارد. هنگام استخدام، مطمئن شوید که متخصصان بسیار با تجربه ای دارید که طراحی و توسعه ساختار را ایجاد می کنند.

فقط برای اینکه شما را با یک یادداشت آخر بگذارم، به یاد داشته باشید که برای ساخت یک وب سایت به توسعه دهندگان برای ساخت آن و طراحانی برای طراحی ظاهر و احساس آن نیاز دارید!

پست طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام


خلاصه: وب سایت چهره کسب و کار است. در سال‌های اخیر، توسعه یک وب‌سایت و آگاه کردن مشتریان در مورد تعدادی از چیزها، بیشتر به یک ضرورت تبدیل شده است تا لوکس. از صفحه درباره ما گرفته تا اخبار کسب و کار، وب سایت شامل جنبه های بسیاری است. به همان اندازه که کسب و کارها نیاز به تمرکز بر انتقال کار خود در این فضای دیجیتالی دارند، باید در نظر داشته باشند که قسمت پشتی و جلوی وب سایت را دست نخورده نگه دارند. همه چیز با فرآیند توسعه وب شروع می شود. توسعه وب چیست، چگونه طراحی و نگهداری می شود، همه چیز در این وبلاگ توضیح داده شده است. پس با دقت بخوانید

به ایجاد یک وب سایت فکر می کنید؟ یا بهترین آژانس های توسعه وب را برای ساخت وب سایت خود بررسی کنید؟ بدون شک، آنها چیزهای مهمی هستند، اگرچه درک فرآیند توسعه وب باید در اولویت اول شما باشد، جدای از انتخاب شرکت های توسعه وب عالی برای پروژه خود.

علیرغم آنچه که عقل مرسوم در مورد یک وب سایت می گوید، این نشان دهنده یا هویت آنلاین کسب و کار شما است. بیش از محتوای وب، طراحی UX یا اهداف نهایی شما، روند توسعه وب سایت شما حیاتی است. برای اینکه به شما بگوییم، فرآیند توسعه وب سایت شامل ایجاد وب سایت شما و نگهداری از آن است.

با این حال، ما به جزئیات تعریف آن خواهیم پرداخت، اما درک می کنیم که این فرآیند چیزی است که نمی توانید در مورد آن مصالحه کنید. برای شروع، در نظر بگیرید که عمر کسب و کار شما به آن بستگی دارد.

حال، بدون اتلاف وقت زیاد در یک مرور کلی از مفهوم، اجازه دهید وارد جزئیات شویم.

محتوا

 • توسعه وب دقیقا چیست؟
 • انواع توسعه وب
 • چرخه عمر توسعه وب چیست؟
 • مراحل فرآیند توسعه وب سایت

توسعه وب دقیقا چیست؟

اصطلاح توسعه وب سایت به فرآیند توسعه وب سایت اشاره دارد. حتی بچه ها هم این را می دانند، درست است؟ اما آنچه آماتورها می دانند این است که یک وب سایت از جزئیات یک وب سایت تشکیل شده است، در حالی که متخصصان یا حدس دهندگان تحصیل کرده یک وب سایت را به عنوان “مجموعه صفحات وب” ارائه می دهند. این شامل همه چیز از تجارت گرفته تا خدمات آن و حتی تسهیلات تجارت الکترونیکی است که در آن خرید و فروش اتفاق می افتد! اکنون این فضای دیجیتالی ایجاد شده است تا دید کاملی از کسب و کار به مشتریان ارائه دهد.

نه اینکه حرف شما را قطع کنم، اما آیا می دانستید که تا سال 2022، بیش از 29.7 درصد از کسب و کارها در سراسر جهان از قبل حضور آنلاین خود را از طریق وب سایت ها ایجاد می کنند؟

آمار جالبی بود! خوب، برگردیم به همان جایی که متوقف کردیم.

از دیدگاه صاحب کسب و کار، وب سایت شما باید دارای موارد زیر باشد:

 • عنوان و زیرنویس
 • تصاویر
 • مشخصه
 • جهت یابی
 • فراخوان اولیه برای اقدام
 • اثبات اجتماعی
 • محتوای وب
 • اطلاعات تماس با ما
 • منابع دیگر

همه آنها برای جذب، حفظ و جذب مشتریان ساخته شده اند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کسی وب سایت شما را می سازد یا چگونه انجام می شود؟ اگر آن را انجام ندهی، بیایید در بخش های بعدی در مورد آن بیشتر بیاموزیم.

انواع وب سایت

تیم توسعه وب حرفه ای شما ممکن است این سوال را بپرسد که “چه نوع وب سایتی می خواهید؟” نوع در اینجا به این اشاره دارد که آیا شما به یک وب سایت ایستا یا پویا نیاز دارید. دقیقاً منظور آنها چیست و تفاوت آنها در خطوط زیر توضیح داده شده است:

1. وب سایت استاتیک

در وب سایت های ایستا، نمی توانید صفحات وب را هر چند وقت یکبار که دوست دارید تغییر دهید. اگر می‌خواهید تمام محتوا یا تنها قسمت کوچکی از آن را تغییر دهید، ویرایش دستی کد مورد نیاز است. سپس صفحات ویرایش شده به سرور ارسال می شوند.

توسعه دهندگان وب سایت های ثابت را با استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت ایجاد می کنند که به آنها زبان های اسکریپت نیز گفته می شود. بخش خوب در مورد وب سایت های استاتیک؟ آنها سریعتر بارگیری می شوند، به بودجه کم و زمان توسعه کمتری نیاز دارند.

2. وب سایت پویا

وب سایت های پویا به سرعت تغییرات سرور را می پذیرند. هر بار که صفحات وب بارگذاری می شوند صفحات جدیدی ایجاد می شوند. در مقایسه با وب سایت های استاتیک، وب سایت های پویا با استفاده از PHP، Node.js، JSP و ASP.NET ساخته می شوند. به آنها زبان سرور نیز می گویند. آنها بسیار کارآمدتر از وب سایت های استاتیک هستند، به همین دلیل گران هستند و از یک فرآیند توسعه زمان بر پیروی می کنند.

بنابراین زمانی که سعی می کنید بفهمید چه نوع وب سایتی را باید انتخاب کنید، ابتدا نیازهای کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

نکته حرفه ای: اگر نگران آگاهی از برند و حضور آنلاین کسب و کار خود هستید، یک وب سایت ثابت ایجاد کنید.

انواع توسعه وب

1. سمت سرور

سمت سرور قسمت پشتی وب سایت است. به آن به عنوان پشت صحنه یک وب سایت فکر کنید که در آن پایگاه داده ها و سرورها مدیریت می شوند و جزء منطقی نقش اصلی را ایفا می کند. کاربران وب سایت نمی توانند آن را ببینند. همچنین، فقط به شما یادآوری می کنیم که بدون تیم توسعه پشتیبان ماهر، وب سایت شما مجموعه ای از صفحات وب خالی خواهد بود که نمی توانند کار کنند.

2. از سمت مشتری

به آن قسمت جلویی وب سایت می گویند که در آن چیزها برای چشم کاربر قابل مشاهده است. طراحی وب سایت به صورت بصری در اینجا ارائه شده است. CSS، HTML و JavaScript زبان‌های اصلی هستند که توسعه‌دهندگان برای ایجاد یک تجربه کاربری استثنایی از طریق صفحات وب واکنش‌گرا استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید، بدون طراحی UI/UX خوب، نمی توانید مشتریان را جذب یا حفظ کنید.

3. پشته کامل

Full-stack ترکیبی از توسعه frontend و backend است. اینجاست که کل فرآیند توسعه وب تعریف می شود! شما می توانید وظایف و فناوری های ترکیبی مورد استفاده در چرخه توسعه وب سایت را در یک پشته کامل انجام دهید.

نیاز به مشاوره حرفه ای دارید؟ یک توسعه دهنده وب سایت یا مهندس تمام وقت استخدام کنید که در طراحی UI/UX، میزبانی سرور، کدنویسی مرورگر و همچنین دستکاری پایگاه داده تجربه داشته باشد. می توانید مقاله قبلی نوشته شده ما را در مورد چرایی استخدام توسعه دهندگان اختصاصی وب سایت برای درک اهمیت داشتن یک تیم ماهر از توسعه دهندگان بررسی کنید.

چرخه عمر توسعه وب چیست؟

چرخه عمر توسعه وب سایت استانداردی است که تنظیم می کند یا بهتر است بگوییم شما را راهنمایی می کند تا یک طراحی وب یا وب سایت بی نقص و با کیفیت بالا بسازید. همچنین می توان آن را طرح کلی از کارهایی که برای تکمیل توسعه وب در زمان مقرر باید انجام داد نامید!

در ادامه روند توسعه وب‌سایت کاملی که همیشه به دنبال آن بودید، در اینجا آمده است.

مراحل فرآیند توسعه وب سایت

قبل از پرداختن به جزئیات فرآیند توسعه، یک چیز مهم باقی می ماند – برنامه توسعه وب سایت. با شروع توسعه، باید ذهن خود را حول هزینه ها و زمان توسعه وب بپیچید. بهترین کار این است که یک برنامه زمان بندی توسعه وب سایت ایجاد کنید تا با زمان خود برای بازاریابی هماهنگ باشید. برای ایجاد یک جدول زمانی، کارها را اضافه کنید و نقاط عطف را تعیین کنید.

نکته حرفه ای: سعی کنید یک نمودار گانت برای تجسم بهتر برنامه ریزی پروژه ایجاد کنید. برای درک شما، در اینجا یک تصویر مرجع از اینکه نمودار گانت شما چگونه به نظر می رسد آورده شده است.

منبع: نرم افزار XB

با توجه به اینکه قبلاً شرکت توسعه دهنده وب مناسب برای پروژه خود را پیدا کرده اید، مطمئن شوید که تمام این مراحل در نقشه راه فرآیند توسعه تعریف شده است!

1. نیازهای خود را بشناسید

این عملاً یک مرحله جمع آوری اطلاعات است. تیم شرکت های حرفه ای طراحی وب چند سوال از شما می پرسند تا در مورد نیازهای کسب و کار شما بیشتر بدانند. نیازهای مشتری به دقت مطالعه می شود، هدف سایت مشخص می شود و اهداف سایت مشخص می شود.

2. در مورد بازار خود تحقیق کنید

این مرحله شامل تحقیق در مورد مخاطب هدف است. یادگیری جمعیت شناسی، علایق و عادات مخاطبان به ایجاد بهترین وب سایت کمک می کند. همچنین، طراحان دوست دارند با محتوای وب که انتظار دارید در وب سایت قرار دهید آشنا شوند، زیرا محتوا و طراحی به هم مرتبط هستند!

3. برنامه ریزی

با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در مراحل یک و دو، زمان آن رسیده که جزئیات را جمع آوری کرده و یک برنامه توسعه وب سایت ایجاد کنید. در اینجا نقشه سایتی ایجاد می شود که موضوعات کلیدی وب سایت را نشان می دهد. نقشه سایت به شکل زیر است:

این نقشه مشخص می کند که چه محتوایی به همراه ساختار ناوبری وب سایت به کجا می رود.

4. طراحی

طراحی یکی از مهمترین مراحل فرآیند توسعه وب سایت است. در این مرحله، رنگ‌های لوگو و برند روی وب‌سایت اعمال می‌شود تا آن را برای کسب‌وکار منحصربه‌فرد کرده و هویت برند را تقویت کند. یک یا چند نمونه اولیه برای باز نگه داشتن گزینه ها برای انتخاب نهایی ایجاد می شود. نمونه اولیه معمولاً یک تصویر ثابت است که نمای نهایی کل وب سایت را نشان می دهد.

این جایی است که شرکت توسعه وب شما از طریق ایمیل، همکاری، به اشتراک گذاری اسناد و غیره ارتباط بیشتری برقرار می کند. به یاد داشته باشید که تبادل ایده در اینجا بسیار مهم است، مانند پیدا کردن یک شرکت طراحی وب خوب. پس هر چه زودتر طوفان فکری را شروع کنید.

همچنین بخوانید: روندهای مدرن طراحی وب که در سال 2022 شما را تحت تأثیر قرار می دهد

5. تولید محتوا

محتوا در این مرحله نوشته و گردآوری می شود. تولید محتوا معمولاً با وظایف دیگر همپوشانی دارد، اما مهم نیست که در اینجا هیچ مصالحه ای وجود ندارد! ماهیت کسب و کار شما در کلمات نشان داده می شود. بنابراین، شما باید از طریق متن با قالب بندی مناسب، فراخوان ها و غیره با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. ایجاد عناوین جذاب، ویرایش متن و گردآوری همه چیز به زمان و تلاش نیاز دارد. بنابراین وظیفه شما این است که محتوای کامل وب سایت را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهید تا بتوانند به راحتی آن را به وب سایت منتقل کنند.

6. توسعه

طراحی و محتوا در این مرحله آماده است. بنابراین، برای زنده کردن تصاویر استاتیک خود، توسعه وب سایت با استفاده از HTML/CSS از اینجا شروع می شود! زبان ها بسته به نیاز و پیچیدگی وب سایت انتخاب می شوند. با این حال، ابتدا صفحه اصلی توسعه داده می شود. پس از آن، یک “پوست” برای صفحات وب داخلی ایجاد می شود.

Shell قالبی است که حاوی محتوا و منوی اصلی وب سایت است. پس از تکمیل توسعه وب، کل فرآیند به مراحل کلیدی نهایی – آزمایش و استقرار حرکت می کند!

7. تست و رفع اشکال

زمانی که محتوا و تصاویر در جای خود قرار گرفتند، آزمایش شروع می شود. هر صفحه وب آزمایش می شود تا اطمینان حاصل شود که پیوندها کار می کنند و وب سایت برای نمایش صحیح در مرورگرها یا دستگاه های مختلف بهینه شده است. عناوین و توضیحات صفحات وب نیز برای اطمینان از عملکرد شگفت‌انگیز و تأثیر بیشتر بر موتورهای جستجو آزمایش می‌شوند.

هنگامی که به نظر می رسد همه چیز سر جای خود است و شما (مشتری) وب سایت را تأیید می کنید، وقت آن است که برنامه را راه اندازی کنید یا به سادگی آن را فعال کنید!

8. نگهداری و پشتیبانی

هنگامی که وب سایت در شبکه جهانی وب فعال می شود، تعمیر و نگهداری منظم انجام می شود. تست کاربر بر روی محتوا و ویژگی های جدید انجام می شود. تعمیر و نگهداری منظم انجام می شود تا قابلیت استفاده وب سایت را آزمایش کند و مانند یک دستگاه تازه روغن کاری شده به خوبی کار کند! همچنین درهای جدیدی را برای بهبود و توسعه باز می کند!

نتیجه:

به طور کلی، توسعه وب سایت یک کار خسته کننده است! بدون شک، فردی که از کل فرآیند آگاهی ندارد یا کمتر می تواند طعمه راهنمایی های نادرست شود. در نهایت، این در دراز مدت خود را نشان می دهد و کسب و کار شما را نابود می کند. ما این را نمی‌گوییم تا شما را بترسانیم، بلکه به شما بگوییم که پیدا کردن توسعه‌دهندگان وب مناسب برای پروژه‌تان چقدر مهم است.

طبق تجربه ما، بهتر است طراحی و توسعه وب را برون سپاری کنیم! با برون سپاری بهترین استعدادها در هنگام توسعه وب سایت خود، پروژه خود را از دیگران جلوتر بگیرید. Psst! برون سپاری همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه کافی برای ساختن یک برند بهتر و کسب درآمد میلیونی می شود!

پست فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه بهترین شرکت توسعه وب را انتخاب کنیم؟ در اینجا 10 نکته فوق العاده وجود دارد


دیجیتالی شدن در حال حاضر راه خود را به زندگی ما باز کرده است. بر اساس آخرین نظرسنجی، 85 درصد از شهروندان ایالات متحده روزانه در وب سایت ها گشت و گذار می کنند، در حالی که 31 درصد به طور مداوم وب سایت های آنلاین را مرور می کنند. ما تقریباً برای همه چیز به صورت آنلاین تحقیق می کنیم، از برقراری ارتباط با خانواده و دوستان گرفته تا تبلیغ کسب و کار شما، پرداخت/دریافت پرداخت، فروش/خرید محصولات و غیره. بنابراین، برای شرکت ها بسیار مهم شده است که وب سایت یا برنامه وب خود را داشته باشند تا مشتریان بتوانند بهتر با هم ارتباط برقرار کنند. با وجود تعداد زیادی شرکت توسعه وب حرفه ای در بازار، چگونه می توانیم تصمیم بگیریم که بهترین شرکت را بر اساس نیازهای شما انتخاب کنیم؟

پرسیدن سوالات درست به شما کمک می کند تا پاسخ های مناسب را دریافت کنید و در نتیجه به شما کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرید. اولین قدم در اینجا این است که بدانید چگونه به طور موثر پروژه توسعه وب سایت را برون سپاری کنید. مرتب کردن همه چیزهایی که نیاز دارید به شما کمک می کند تا بهترین شرکت توسعه وب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین شرکت های توسعه وب را جستجو کرده و پیدا کنید. اما ابتدا با اصول اولیه شروع کردیم.

توسعه وب از دیدگاه بازار

با تقاضای بالا برای محصولات و فناوری‌هایی که به کسب‌وکارها در پذیرش دیجیتالی شدن کمک می‌کنند، توسعه وب با بیش از 149 میلیارد دلار درآمد دوران طلایی خود را سپری می‌کند.

 • انتظار می‌رود که این رقم در سال 2027 به 219 میلیارد دلار افزایش یابد.
 • انتظار می رود درآمد با CAGR 7.89٪ رشد کند.

این بدان معنی است که صنعت شاهد رونق در بخش توسعه وب خواهد بود.

این پیش بینی برای رشد است، اما نشان می دهد که توسعه وب در آینده چگونه خواهد بود. در واقع، همانطور که مردم توسعه دهندگان وب سایت را استخدام می کنند، تیمی را برای ایجاد یک وب سایت مؤثر تشکیل می دهند و حتی در مورد نحوه انتخاب یک شرکت توسعه وب تحقیق می کنند، پیدا کردن شرکت مناسب که به سرعت با علایق تجاری آنها هماهنگ باشد، کلید خواهد بود.

بنابراین، ما 10 نکته عالی را برای کمک به شما در انتخاب بهترین شرکت توسعه وب که شامل بهترین استعدادها در صنعت است، معرفی کرده ایم تا به شما در ایجاد وب سایت های عالی کمک کند. بیایید کاوش کنیم؛

راه هایی برای استخدام بهترین شرکت توسعه وب

داشتن یک وب سایت عالی به دو عامل بستگی دارد: اول اینکه شما محدوده پروژه تحقیق شده ای دارید و دوم اینکه بهترین شرکت توسعه وب را برای ساخت پروژه خود استخدام می کنید. یک شرکت توسعه وب سایت خوب به شما کمک می کند تا وب سایتی بسازید که کاملاً با ماموریت و چشم انداز کسب و کار شما مطابقت داشته باشد و در عین حال راهی برای راحتی از نظر عملکرد و دوام به شما ارائه دهد. چرا، زیرا آنها مهندسان و تجربه مناسبی در ساخت یک وب سایت برای بخش های مختلف صنعت دارند که منجر به صرفه جویی در هزینه های توسعه وب در طولانی مدت می شود.

ما در اینجا با ایده برتر به شما کمک می کنیم تا بهترین شرکت های توسعه وب را در هند یا سایر مناطق پیدا کنید و بهترین تیم توسعه وب را بسازید.

شماره 1 نمونه کارها را بررسی کنید و ببینید آیا آنها تجربه مشابهی دارند یا خیر

شرکت های توسعه دهنده وب معمولا مطالعات موردی و پروژه ها را در وب سایت خود ارسال می کنند. همچنین، برخی از آنها نمونه کار خود را در پورتال های تجاری مانند Clutch و Upwork منتشر کرده اند. بنابراین، اولین چیزی که می توانید بررسی کنید نمونه کارها آنها است. گام های مشابهی را می توان در هنگام تحقیق در مورد چگونگی یافتن توسعه دهندگان مناسب برداشت.

شماره 2 برای مراجع مشتری و نمونه کار بخواهید

یافتن شریک فناوری مناسب نیاز به تجزیه و تحلیل کامل نقاط قوت آنها دارد و بنابراین خواندن مطالعات موردی آنها قطعا به شما در درک نقاط قوت آنها کمک می کند، اما مراجع زنده آن را ملموس تر می کند. بیایید فرض کنیم که شما با یک شرکت توسعه وب که مدت زیادی است در حال فعالیت است، به جلو می روید. در این صورت قطعا مشتریان خوبی خواهند داشت و همیشه مطمئن می شوند که حقایق را از زبان افرادی که از خدمات آنها لذت برده اند می شنوند. شما همیشه می توانید یک نمونه کار برای کشف کار و خلاقیت آنها درخواست کنید.

شماره 3 از مستندات مناسب و وضوح شرایط کاری اطمینان حاصل کنید

روث سو در کتاب خود به نام «شفافیت قدرت است» بیانیه بسیار قدرتمندی را بیان کرد که «همانند الماس، هر چه وضوح بیشتری داشته باشیم، ارزش بیشتری داریم». این در واقع بسیار درست است. اگر شریک توسعه وب شما از شرایط کاری آگاه نباشد، نمی تواند به نتیجه برسد. همانطور که با شرایط حرفه ای پیش می روید، مطمئن شوید که همه چیز را سیاه و سفید دارید و یک پیشنهاد مناسب دریافت می کنید. همیشه محدوده کار و شرایط کاری را مرور کنید تا از تجربه های ناخوشایند در پایان دوره کاری جلوگیری کنید.

زمانی که قصد دارید پروژه های توسعه وب سایت را برون سپاری کنید، مستندسازی مناسب بسیار مهم می شود. برای محافظت از محرمانه بودن هر دو طرف باید یک سند NDA امضا شده داشته باشید.

شماره 4 مراقب وب سایت آنها باشید

موقعیتی را تصور کنید که در آن از یک فرد چاق مشاوره تناسب اندام دریافت می کنید. آیا احساس نمی کنید که اگر این کار می کند، چرا او هنوز چاق است؟ همیشه از وب سایت آنها بازدید کنید و مجموعه را تجزیه و تحلیل کنید. اگر نتوانند نقاط قوت خود را در وب سایت خود نشان دهند، چگونه می توانند آنها را به دیگران ارائه دهند؟ علاوه بر این، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در مورد هر کسب‌وکاری از وب‌سایت آن‌ها شناسایی کنید، مانند تعداد توسعه‌دهندگان وب، با چه زبان برنامه‌نویسی کار می‌کنند، چگونه به وجود آمده‌اند، به کدام جغرافیا خدمات می‌دهند، به چه صنایعی خدمات می‌دهند و غیره. بنابراین قبل از انتخاب شریک فناوری خود، وب سایت آنها را بررسی کنید.

شماره 5 حضور آنها در رسانه های اجتماعی را بررسی کنید

پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، فیس بوک و غیره. فرصت های بسیار خوبی برای کسب و کارها برای بازاریابی، ارتباط و تعامل با مشتریان بالقوه و مشتریان خود ارائه می دهد. با وجود بسیاری از شرکت‌های توسعه‌دهنده وب برای ماندن در ذهن مشتریان بالقوه شما، شرکت‌ها مرتباً به‌روزرسانی‌هایی درباره دستاوردها، پروژه‌های جدید، ابتکارات، فرهنگ کاری، دستاوردهای کارکنان و غیره در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود ارسال می‌کنند.

#6 گردش کار و روش آنها را درک کنید

هر شرکت توسعه وب روش و فرآیندهای کاری خاص خود را دارد. برخی با روش های سنتی کار می کنند، در حالی که برخی دیگر روش شناسی چابک را اتخاذ کرده اند. همچنین، ابزارهای مدیریت پروژه بسیار زیادی وجود دارد، و شرکت‌های توسعه تمایل دارند که بهترین متناسب با فرهنگ کاری آنها را انتخاب کنند. اطمینان حاصل کنید که مراحلی را که پس از اتمام پروژه برمی‌دارند، و در طول زمان در هر مرحله از توسعه از آنها انتظار دارید.

شماره 7 نحوه ارتباط یا همکاری آنها را ببینید

ارتباط کلید هر رابطه ای است، چه شخصی و چه حرفه ای. بنابراین، هنگام انتخاب شریک فناوری خود، حتماً بپرسید که ارتباط بین شما چگونه خواهد بود. آیا آنها از ابزارهای ارتباطی مانند JIRA یا Slack استفاده می کنند؟ یا هنوز از روش های سنتی ایمیل زدن و تماس با مشتریان برای دریافت تاییدیه یا اطلاع رسانی به آنها در مورد هر مشکلی استفاده می کنند. در مورد مشتریان هم همینطور. همچنین، اگر آنها بخواهند برای یادگیری به روز رسانی یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات حیاتی با توسعه دهندگان وب خود در تماس باشند، چگونه می توانند در زمان واقعی به آنها دسترسی پیدا کنند؟ همیشه شرکتی را انتخاب کنید که به راحتی در دسترس باشد تا پروژه به خوبی اجرا شود.

#8 درباره تیم و اندازه آنها بیشتر بدانید.

تجارت مربوط به مردم است. قبل از انتخاب شرکت توسعه وب برای خود، مطمئن شوید که از اندازه و توانایی های تیم آن اطلاع دارید. از این گذشته، پروژه شما توسط مدیرانی که هرگز ملاقات نکرده اید یا با آنها صحبت نکرده اید مدیریت می شود. بنابراین، ضروری است که شما درک خوبی از تجربه تیم آنها، تعداد پروژه هایی که آنها انجام داده اند و اندازه تیم آنها قابل توجه است، داشته باشید. اگر آنها یک مدل داخلی و یک مدل فراساحلی دارند که اغلب آژانس های توسعه وب سایت معمولاً دارند، پس متوجه شوید که بال دریایی آنها کجاست؟ به چه زبانی ارتباط برقرار می کنند؟ زمان شما برای برقراری ارتباط با آنها چقدر است؟

شماره 9 اعتبار آنها را بررسی کنید

اعتباربخشی یکی از بهترین راه ها برای شناسایی صحت هر فرآیند تجاری است. بسیاری از نهادهای مستقل در سطح جهانی وجود دارند که به کسب و کارها و فرآیندهای آنها اعتبار می دهند و کیفیت آنها را تأیید می کنند. این اعتبارنامه ها گواه این است که خدمات آنها بر اساس استانداردهای مختلف جهانی آزمایش شده است و بنابراین آنها را قابل اعتمادتر می کند.

#10 نحوه عملکرد قیمت گذاری آنها را بیابید – مدل های تعامل

در نهایت، همیشه مطمئن شوید که در مورد مدل های تعامل و شرایط قیمت گذاری شفاف هستید. هر شرکت توسعه وب به طور متفاوتی از مشتریان خود هزینه می گیرد. برخی بر روی مدل های ساعتی و برخی دیگر روی پروژه های با قیمت ثابت کار می کنند. این مهم است که بدانید چگونه هزینه دریافت خواهید کرد. همچنین، شرایط پرداخت از یک شرکت توسعه وب به شرکت دیگر متفاوت است. برخی از آنها قبل از شروع پروژه نیاز به پرداخت کامل اولیه دارند، در حالی که برخی دیگر برنامه های ماهانه آسانی را برای کمک به مشتریان برای مدیریت امور مالی خود ارائه می دهند.

هزینه ایجاد یک وب سایت چقدر است؟

تعمیم

مجموعه نکات فوق جنبه های بسیار خوبی هستند که می توانید قبل از شروع انتخاب از بین بهترین شرکت های توسعه وب در مرحله برنامه ریزی و تحقیق در نظر بگیرید و می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام شریک فناوری را انتخاب کنید. با این حال، آنها لیست کاملی از سؤالات نیستند، اما همچنان می توانند وضوح قابل توجهی را به شما ارائه دهند که کدام شرکت توسعه وب را انتخاب کنید.

پست چگونه بهترین شرکت توسعه وب را انتخاب کنیم؟ در اینجا 10 نکته فوق العاده برای اولین بار در TopDevelopers.co منتشر شده است.

چگونه تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را به طور موثر مدیریت کنیم؟


اگر توسعه نرم‌افزار دشوار است، مدیریت یک تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور که در گوشه‌ای دیگر از جهان نشسته‌اند می‌تواند حتی دشوارتر باشد. در حالی که کسب‌وکارها قبلاً یک گزینه داخلی داشتند، شیوع بیماری همه‌گیر اخیر، کسب‌وکارها را بیشتر وادار به دنبال کردن مقرون‌به‌صرفه‌ترین روند برون‌سپاری پروژه‌های توسعه نرم‌افزار با پیوند با بهترین شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیشرو کرده است.

محتوا

 • چالش های مدیریت یک تیم راه دور چیست؟
 • انجام تمام مدیریت؟
 • چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟
 • چگونه عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت می کنید؟

مشکل مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور چیست؟

هنگامی که پروژه خود را به یک شرکت توسعه نرم‌افزار دریایی برون‌سپاری می‌کنید، خطرات و نگرانی‌های زیادی وجود دارد. شما باید با یک ارائه دهنده خدمات برون سپاری توسعه نرم افزار در کشور دیگری معامله کرده باشید تا بخش زیادی از بودجه خود را ذخیره کنید. اما همیشه، در پس ذهن خود، جریان و روند را زیر سوال می برید. در اینجا چند سوال رایج وجود دارد که شما را نگران می کند:

 • آیا تیم توسعه نرم افزار انگیزه ای برای کار با فداکاری کامل دارد؟
 • آیا آنها از شیوه های کدگذاری استاندارد پیروی می کنند؟
 • آیا آنها سازماندهی شده اند؟
 • آیا آنها من را به طور منظم با نقاط عطف به روز می کنند؟
 • آیا محصول نهایی با اهداف کسب و کار من مطابقت دارد؟
 • آیا تشدیدهای زیادی وجود خواهد داشت؟

اگر بدانید که برون سپاری به یک شرکت نرم افزاری راه دور تنها انتخاب شما نیست، شگفت زده خواهید شد. غول‌هایی مانند علی‌بابا، گیت‌هاب، بیس‌کمپ و اسکایپ نیز در یک قایق در حال حرکت هستند. مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار مبلغ زیادی نیست زیرا فقط به یک رویکرد حرفه ای و مهارت های مدیریت عملی از شما به عنوان یک رهبر نیاز دارد.

در این مقاله عوامل کلیدی در ایجاد یک تیم موفق از راه دور از ارائه دهندگان خدمات توسعه نرم افزار را خواهیم دید.

شما همه کارها را انجام نمی دهید

بهترین دستور مدیریت این است که با مردم هوشمندانه برخورد کنید، نه با مشکل. این فکر را از ذهن خود دور کنید که همه کارها را برای مدیریت اعضای تیم راه دور در مورد نیازهای توسعه پروژه نرم افزاری انجام می دهید. در عوض، شما به سادگی فرآیند را ساده می‌کنید و فردی را منصوب می‌کنید که قادر به نظارت یا نظارت بر فرآیند سازمان‌یافته‌ای است که شما طراحی کرده‌اید.

اگر در درجه اول قادر به اجرای پروژه های چابک هستید، ایجاد یک رابطه قوی با توسعه دهندگان نرم افزاری که در شرکت راه حل های نرم افزاری دریایی کار می کنند را در نظر بگیرید.

چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟

هیچ راه حل یکسانی برای همه مشکلات وجود ندارد و مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور نیز از این قاعده مستثنی نیست. صرف نظر از این، اصول یکسان باقی می‌ماند – شما باید با افراد از راه دور درست همانطور که در دفتر خود یا با کارمندان داخلی برخورد می‌کنید، برخورد کنید.

تاکتیک همان است. با این حال، تنها تهدید در اینجا زمانی است که مدیریت اشتباه می‌کند، که تیم توسعه از راه دور را که سخت روی پروژه نرم‌افزاری شما کار می‌کنند افزایش می‌دهد و آنها را در وضعیت بدی قرار می‌دهد.

بهترین سکاندار را بیابید – مدیر پروژه (PM)

یک مدیر پروژه ماهر همه نگرانی ها را از چرخه توسعه پروژه رها می کند. می توانید از شرکت برون سپاری توسعه نرم افزار بخواهید که به شما در تهیه آن کمک کند. پریمیر به شما اطمینان می دهد که اعضای تیم راه دور پروژه نرم افزاری شما متمرکز و وقف پروژه شما هستند و نه چیز دیگری.

همچنین واضح است که PM نقش مهمی در پر کردن شکاف ارتباطی بین شما و تیم اصلی توسعه دهندگان منتخب ایفا می کند.

مدیر پروژه ستون فقرات تیم توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور است زیرا آنها اطمینان می دهند که هنگام ساخت یک محصول دیجیتال از راهنمای استاندارد توسعه نرم افزار پیروی می شود. بنابراین، می توان گفت که استخدام یک مدیر شایسته برای پروژه خود قبل از ایجاد یک تیم توسعه نرم افزار که از راه دور بر روی پروژه شما کار می کند بهترین گزینه است.

بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را پیدا کنید

با گسترش استقرار مدیر پروژه خود، اکنون باید بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را انتخاب کنید. یکی از مزایای استخدام توسعه‌دهندگان از راه دور از یک ارائه‌دهنده خدمات برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار دریایی معتبر این است که پروفایل‌های فهرست کوتاه ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تیم خود را انتخاب کرده یا بسازید. ممکن است در انتخاب بهترین استعدادها از مدیر پروژه کمک بگیرید یا نگیرید.

چگونه تیمی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور را برای پروژه خود استخدام کنیم؟

افراد شایسته، خودانگیخته و دارای اخلاق حرفه ای هستند، مهمترین ویژگی هایی که در یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور انتظار دارید. کرم د لا کرم مهندسان DevOp به شما این اطمینان را می دهد که آنها توانایی تصمیم گیری سریع را دارند و حتی اگر گیر کنند، یک مدیر پروژه با تجربه برای نجات آنها وجود دارد.

بدون شک یک تیم موفق از ارائه‌دهندگان خدمات توسعه نرم‌افزار از راه دور باید متخصصان حوزه داشته باشند که نه تنها از نظر فنی خوب باشند، بلکه بسیار صبور و پیگیر باشند.

آیا نگران یافتن بهترین تیم توسعه نرم افزار از راه دور هستید؟

لیست تیم های نرم افزاری

مدیریت عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور

هنگامی که منابع اختصاصی را در مکان مناسب قرار دادید، وقت آن است که به مدیریت عملیات اصلی فکر کنید. شما باید سیستم ها را راه اندازی کنید و زیرساخت هایی را فراهم کنید که به شما کمک می کند کل تیم و پرسنل مرتبط را کنترل کنید. می‌توانید با بهترین آژانس توسعه نرم‌افزار سفارشی همکاری کنید تا جزئیات مربوط به ایستگاه‌های کاری و زیرساخت/ساختار آنها را به شما ارائه دهد.

بسته به پیچیدگی پروژه، سیستم های کامپیوتری و سرورهای پایگاه داده متفاوت است. یک سیستم قدیمی نباید برای ساختن یک ابزار نرم افزاری مدرن کار کند، بنابراین تحقیق در مورد سیستم ها و ایستگاه های کاری که احتمالاً پروژه شما را در آنها اجرا می کنند بسیار مهم است. در اینجا عواملی وجود دارد که تفاوت بزرگی در مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور ایجاد می کند:

 • زیرساخت پیشرفته فناوری اطلاعات
 • کنترل دسترسی و امتیازات سیستم
 • ابزاری قدرتمند برای ارتباطات JIT (در زمان مقرر).
 • تعریف و تنظیم استانداردهای کدنویسی و مدیریت پروژه
 • اطمینان حاصل کنید که یک شیوه مدیریت انعطاف پذیر وجود دارد
 • جلسات منظم و حفظ صورتجلسه از آنها
 • معیارها و اندازه گیری های مناسب را برای فرآیند چرخه عمر توسعه نرم افزار تنظیم کنید

در حالی که باید سعی کنید موارد ذکر شده در بالا را ترتیب دهید، باید از مدیریت خرد خودداری کنید زیرا این امر می تواند تلاش شما را برای ایجاد یک تیم اختصاصی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور مختل کند زیرا احساس می کنند آزادی خود را از دست می دهند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باتجربه همیشه زمانی که وقت آزاد دارند بهترین کار را انجام می‌دهند و این به معنای کسب و کار راحت است.

عامل مهم دیگری که باید در حین مدیریت یک تیم راه دور که سخت روی پروژه توسعه نرم‌افزار شما کار می‌کنند در نظر بگیرید این است که با وارد کردن فرآیندهای بیشتر و بیشتر به رویه‌ای که از قبل روان است، از سربار فرآیند جلوگیری کنید. جلسات، گزارش‌ها و تداخل غیر ضروری جنبه‌هایی هستند که می‌توانند انگیزه تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور شما را از بین ببرند.

ارتباط کلید است

در هر پروژه توسعه نرم افزار در یک شرکت توسعه نرم افزار برون سپاری، ارتباطات کلید موفقیت است. هنگام انتخاب مهندسان نرم افزار یا انواع مختلف توسعه دهندگان نرم افزار، باید مهارت های ارتباطی آنها را در نظر بگیرید. اگرچه امروز بهبود یافته است، اما مانع زبان یکی از بزرگترین نگرانی ها بود، به ویژه زمانی که پروژه ها به کشورهای جهان سوم برون سپاری می شدند.

شکاف فرهنگی، در برخی موارد خاص یک محصول نرم افزاری، باید با جلسات و سمپوزیوم های منظم پر شود. ارتباطات مربوط به پروژه و یک به یک باید ساده شود تا کار تحت تأثیر قرار نگیرد و اهداف تجاری به وضوح درک شوند.

تیم اختصاصی برتر توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور

اکنون با ما تماس بگیرید

یکی دیگر از جنبه های مکاتبات، استفاده از وسایل ارتباطی آشناست. ابزارهای خودکاری در بازار وجود دارند که مخصوص توسعه پروژه های نرم افزاری هستند (Skype، Zoom، CRM، Slack، Jira، Figma، Micro، ERP، DeskTime، و غیره) که می توانید آن ها را ارائه دهید یا از شریک فناوری خود درخواست دسترسی به خریدار کنید. ابزارهای به اشتراک گذاری اسناد نیز باید در دسترس باشد تا معامله تجاری قانونی و ایمن بماند.

جلسات مجازی به شما کمک می کند تا پیشرفت پروژه از راه دور را نظارت کنید. در زیر چند نکته برای چک لیست شما آمده است که باید اطمینان حاصل کنید که هر زمان که با پرسنل علاقه مند از آژانس برون سپاری توسعه نرم افزار استخدام شده جلساتی برگزار می کنید، رعایت می شود.

 • بحث توسعه پروژه
 • جدول زمانی و نقاط عطف را بررسی کنید
 • هر گونه تشدید باید فورا مورد توجه قرار گیرد
 • جلسات طوفان فکری و حل مسئله
 • در صورت وجود، کارمندان جدید را وارد کنید
 • بحث تغییر دانش، در صورت وجود
 • شناسایی مشارکت کنندگان کلیدی

اهداف کسب و کار در مرکز

بهترین مدیریت تیم توسعه نرم افزار تضمین می کند که اهداف تجاری شما در مرکز کل پروژه قرار دارند. محصول دیجیتالی که توسط یک شرکت برون سپاری سفارشی فناوری اطلاعات ساخته می شود، نتیجه مجموعه ای از فرآیندها و کار هوشمندانه است.

با هر ارتباطی، باید به ذینفعان اهداف تجاری مورد نظر خود را یادآوری کنید. هرگز اجازه ندهید هیچ سوالی از ذهن شما دور بماند، زیرا اگر توسعه دهندگان نرم افزار از نگرانی های شما آگاه نباشند، محصول راه خود را گم کرده و از هدف منحرف می شود. برخی از کارآفرینان، دقیقاً به همین دلیل، مدیران بازاریابی خود را برای اطمینان از برآورده شدن اهداف تعیین شده، مراقب خود نگه می دارند.

آن را شخصاً بگیرید

اگرچه یک تیم حرفه‌ای خدمات نرم‌افزاری از راه دور روی پروژه‌های خود سخت کار می‌کند، مطمئناً حفظ ارتباطات شخصی همیشه یک مایل اضافی را از شما می‌برد. با این حال، شما باید شخصیت های واضح و متمایز داشته باشید – به عنوان یک خریدار و به عنوان یک فرد دوستانه.

همانطور که با اعضای کلیدی، مدیران و تیم توسعه نرم افزار تعامل دارید، باید یک رابطه دوستانه ایجاد کنید تا آنها به پروژه شما توجه شخصی داشته باشند.

راه های مختلفی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور وجود دارد. اما مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور اختصاصی چالش برانگیز اما شدنی است. با گام‌ها و نکات ساده‌ای که در بالا ذکر شد، می‌توانید به‌طور یکپارچه با تعدادی از افراد متعهد که از راه دور کار می‌کنند، مدیریت کنید.

پست چگونه به طور موثر تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را مدیریت کنیم؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه یک شرکت توسعه دهنده وب به رونق کسب و کار شما کمک می کند


هنگامی که صحبت از موفقیت در کسب و کار آنلاین می شود، دو مورد از همه مهمتر هستند: داشتن یک حضور آنلاین پایدار و ارائه یک وب سایت با کیفیت به مشتریان. و برای داشتن یک وب سایت موثر، به یک شرکت توسعه وب قابل اعتماد نیاز دارید که چشم انداز آنلاین کسب و کار شما را درک کند و درآمد بیشتری ایجاد کند. بنابراین، اگر به فکر ساختن یک وب سایت برای راه اندازی کسب و کار خود هستید، باید بدانید که چگونه توسعه وب موثر می تواند مسیر موفقیت شما را آسان کند.

بدون شک، یک وب سایت حرفه ای ستون فقرات کسب و کار شماست. داشتن یک وب سایت موثر به اندازه راه اندازی یک تجارت مهم است. در این دنیای دیجیتال، فکر کردن به موفقیت در کسب و کار بدون داشتن یک وب سایت فقط تخیل است. همانطور که مردم به طور فزاینده ای فناوری را درک می کنند، حضور آنلاین یک تجارت، صرف نظر از صنعت، تأثیر بسزایی در موفقیت آن دارد.

در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چرا یک شرکت توسعه وب می تواند به شما کمک کند تا شروعی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید. اما ابتدا چند چیز اساسی نوشتیم.

حقایق جالب در مورد وب سایت کسب و کار

 • بر اساس گزارش دفتر مدیریت کسب و کارهای کوچک، 31.7 میلیون کسب و کار کوچک در ایالات متحده وجود دارد، اگرچه تقریبا 50 درصد از آنها بدون وب سایت فعالیت می کنند.
 • 44 درصد از کسب و کارهای کوچک دارای وب سایت، ناامیدی خود را از وب سایت های موجود از نظر پاسخ گویی، کاربرپسندی و طراحی ابراز کردند.
 • مطالعه دیگری نشان می دهد که اگر وب سایت شما ضعیف طراحی شده باشد، می توانید 38 درصد از مشتریان خود را از دست بدهید.
 • همچنین مهم است که توجه داشته باشید که حدود 38.5٪ از کاربران کسب و کار شما را بر اساس ظاهر وب سایت شما ارزیابی می کنند.
 • یک مشکل نگران کننده این است که اگر وب سایت شما کند باشد، 40 درصد از مشتریان خود را از دست خواهید داد.
 • بنابراین، حقایق زیادی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید که شرکت‌ها به وب‌سایت‌ها نیاز دارند، و آن‌هایی که وب‌سایت دارند باید مشکلاتی را که با وب‌سایت‌های موجود خود با آن مواجه هستند، تجدید نظر کنند.

چرا به یک وب سایت نیاز دارید؟

«معنای وب سایت در دنیای امروز چیست؟» سوالی درست است که هر کسب و کار تازه ای می خواهد بداند. و تنها پاسخ ساده به این سوال “دسترسی به اطلاعات” است. در دنیای دیجیتالی شدن، شما باید یک وب سایت داشته باشید. در اصل، یک وب سایت با ارائه تمام اطلاعاتی که می خواهید با مشتریان خود به اشتراک بگذارید یا خدمات ارائه دهید یا محصولات را بفروشید، به تمام اهداف شما خدمت می کند.

چگونه یک وب سایت به رشد کسب و کار کمک می کند؟

با تحقیق آسان در مورد خدمات و محصولات خود در صفحه وب سایت خود، با دستیابی به مخاطبان یا مشتریان در سراسر مرزها، کسب و کار خود را به سرعت گسترش می دهید. علاوه بر این، وب سایت شما یک “نقطه قرارداد” مناسب را ارائه می دهد تا مشتریان شما بتوانند با شما تماس بگیرند و درباره محصولات و برندهای شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اهداف اصلی یک وب سایت تجاری

به طور موثر کسب و کار آنلاین خود را نشان دهید: با یک وب سایت، یک ویترین مجازی یا کسب و کار خود را در اختیار مشتریان خود قرار می دهید.

ایجاد هویت برند: یک وب سایت با طراحی تعاملی و اطلاعات قابل اعتماد باعث اعتماد مشتریان می شود.

در دسترس بودن 24/7: هنگامی که شما یک وب سایت دارید، کسب و کار شما را به صورت 24 ساعته در دسترس مشتریان قرار می دهد.

پیشبرد فروش: هدف نهایی کسب و کار شما فروش خدمات و محصولات شماست. یک وب‌سایت خوب با ارائه محیطی سریع‌تر و راحت‌تر به مشتریان، فروش را ارتقا می‌دهد.

آیا می دانستید آنچه که ما در اینجا پیشنهاد کرده ایم توسعه وب موثر است؟

بنابراین، باید مطمئن شوید که وب‌سایتی دارید که از روندهای مدرن در طراحی وب استفاده می‌کند و تقاضای نسلی را که فناوری را می‌شناسند برآورده می‌کند. پاراگراف های زیر با پاسخ به این سوال اساسی می آیند که چگونه یک شرکت توسعه اپلیکیشن وب به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید. کاوش؛

چرا توسعه دهندگان وب یا یک شرکت توسعه وب برای کسب و کار شما مهم هستند؟

از آنجایی که یک وب سایت راهی برای گسترش آگاهی در مورد خدمات یا محصولات است، توسعه وب تضمین می کند که وب سایت شما به طور مؤثر اهداف شما را به مشتریان خود منتقل می کند. وب سایت با دسترسی در دسترس به اطلاعات و ناوبری روان اهداف تجاری شما را برآورده می کند. هنگامی که با یک شرکت توسعه وب تماس می گیرید، آنها؛

نیاز را بررسی کنید

یک شرکت توسعه وب خوب تضمین می کند که وب سایت شما برای خدمت به اهداف شما بهینه شده است. با مطالعه الزامات، انجام تحقیقات دقیق و تجزیه و تحلیل رقابتی شروع می شود.

پیشنهاد کارشناسی

مشاوران توسعه وب شما یک راه حل جایگزین در صورت یافتن نقاط ضعف در محدوده پروژه ارائه می دهند.

طرحی که مطابق با آخرین روندها باشد

یک آژانس توسعه وب تضمین می کند که طراحی وب سایت شما مطابق با آخرین روندهای طراحی وب سایت است که تأثیر عمیقی بر فرآیندهای فکری مشتریان دارد. ناوبری بهتر دسترسی سریع مشتریان به چیزها و تعامل با خدمات و محصولات را تضمین می کند.

وب سایت های با کیفیت بالا

استخدام توسعه دهندگان وب سایت از یک شرکت معتبر توسعه وب تضمین می کند که وب سایت با استفاده از فناوری مناسب برنامه ریزی شده است. یک وب سایت خوب جذابیت زیبایی شناسی ارائه می دهد که تأثیر قابل توجهی بر روند تفکر مشتریان شما دارد. این بدان معنی است که مشتریان شما محصولاتی را خریداری می کنند یا از خدمات استفاده می کنند و دوست دارند با الزامات تکرار شونده بازگردند.

همکاری تیمی

یک آژانس توسعه وب تیمی را برای کار روی پروژه شما فراهم می کند و همکاری تیمی بهتر منجر به توسعه محصول با کیفیت بالا می شود. به عنوان مثال، توسعه وب فرآیندی است که در آن طراحی و توسعه باید پشت سر هم کار کنند. آنها مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان دارند که فناوری ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی را می دانند که به بهترین وجه نیازهای پروژه شما را برآورده می کند.

هنگامی که با یک شرکت توسعه وب تماس می گیرید، آنها تیمی را ایجاد می کنند که توسط مدیر پروژه رهبری می شود و توسط رهبران تیم پشتیبانی می شود. مهندسان نرم افزار این گروه نه تنها در زبان برنامه نویسی مربوطه خود متخصص هستند، بلکه مهارت های ارتباطی خوبی نیز دارند. این بدان معنی است که آنها به راحتی با هم ارتباط برقرار می کنند و محدوده پروژه شما را درک می کنند.

صرفه جویی در هزینه های توسعه

هزینه توسعه یک وب سایت بسته به عوامل مختلفی از جمله؛

 • می خواهید با وب سایت خود به چه چیزی برسید؟
 • برای رسیدن به اهداف خود به چه ویژگی هایی نیاز دارید؟
 • پیچیدگی ویژگی ها
 • چه کسی وب سایت شما را می سازد

این عوامل به شدت بر هزینه توسعه وب تأثیر می گذارد. شما می توانید با برون سپاری پروژه های توسعه وب سایت به شرکتی که خدمات توسعه وب مقرون به صرفه ارائه می دهد، در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. یک شرکت توسعه وب خوب به شما کمک می کند محصولات قابل اعتمادی ایجاد کنید که وب سایت شما را بسیار کارآمد نگه می دارد و در طولانی مدت در هزینه های نگهداری وب سایت صرفه جویی می کند.

شما پروژه های با کیفیت بالا دریافت می کنید

یک شرکت توسعه وب اغلب ابزارهای خاصی از جمله مدیریت پروژه و ابزارهای همکاری بر اساس پروژه های خاص را ارائه می دهد. این بدان معناست که پروژه به طور مداوم در حال تحول خواهد بود و شما آن را در مهلت مقرر دریافت خواهید کرد.

آخرین افکار

وقتی نوبت به پایان می رسد، مشتریان زمان را به هزینه ارزش می دهند. آنها خدمات سریع تر، روان تر و راحت تر را نسبت به فرآیندهای پیچیده و غیرفعال ارزش می دهند. و تنها یک آژانس طراحی و توسعه وب خوب می تواند به شما کمک کند تا همه این موارد را به مشتریان خود ارائه دهید. بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی یا برنامه‌ریزی برای ایجاد یک وب‌سایت هستید، همین امروز با شریک مورد اعتماد خود تماس بگیرید و مطمئن شوید که کسب‌وکارتان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

نشریه چگونه یک شرکت توسعه وب به کسب و کار شما کمک می کند برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

طراحی برنامه: به کسب و کار اجازه می دهد گام های بزرگی بردارد


وقتی فقط 10 دقیقه فرصت دارید از گالری ملی لندن دیدن کنید، چه کار می کنید؟ شما به سرعت در مورد نقاشی های ون گوگ می پرسید، سپس گل های آفتابگردان را پیدا می کنید و سپس استراحت می کنید. در مدت زمان کوتاهی بهترین تجربه را خواهید داشت. طراحی اپلیکیشن موبایل شبیه این بازدید است که در آن افراد طراحی اپلیکیشن را در چند ثانیه حس می کنند.

رابط کاربری تصویری از UX ترسیم می‌کند، زیرا مردم وقت ندارند روی یک رابط کاربری بد تلف کنند. آنها به دنبال گل آفتابگردان در طراحی اپلیکیشن شما هستند. اگر بارگذاری تصاویر در وب سایت بیش از حد طول بکشد، چیدمان جذاب نباشد، عناصر طراحی به درستی سازماندهی نشده باشند و طراحی به هم ریخته به نظر برسد، کاربران برای رها کردن برنامه وقت نمی گذارند.

بیایید انگشتان پا را در آب فرو کنیم تا بفهمیم آمار چه می گوید:

 • 75 درصد از مردم زمانی را صرف خواندن محتوایی می کنند که به زیبایی طراحی شده است، زمانی که 15 دقیقه زمان دارند تا در برنامه حرکت کنند.
 • اگر تصاویر برای مدت طولانی بارگیری شوند، 90٪ از مردم استفاده از برنامه را متوقف می کنند.
 • 74 درصد از بازدیدکنندگان به برنامه بازمی گردند اگر تجربه کاربری خوبی ارائه دهد.

آمار UI و UX نشان می دهد که تسلط بر هنر طراحی اپلیکیشن ضروری است، در غیر این صورت بازی را از دست خواهید داد. قبل از اینکه عمیق تر به درک چگونگی ایجاد یک طراحی انحصاری بپردازیم، اجازه دهید به طور خلاصه مفهوم اساسی طراحی اپلیکیشن را درک کنیم.

فهرست

 • طراحی اپلیکیشن چیست؟
 • تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟
 • مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟
 • چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

طراحی اپلیکیشن چیست؟

طراحی اپلیکیشن قسمت جلویی اپلیکیشن موبایل است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و به آنها اجازه حرکت در اپلیکیشن را بدهند. رابط بصری فقط ترکیبی از رنگ ها، فونت ها، انیمیشن ها، دکمه ها و دیگر عناصر طراحی نیست. در عوض، فراتر از تجسم غنی است. تیم طراحان و توسعه دهندگان تحقیقات بازار را انجام می دهند، نمونه اولیه ایجاد می کنند، مصاحبه هایی با کاربران انجام می دهند و آزمایش های دقیقی را برای توسعه رابط کاربری برنامه انجام می دهند که نمایش روان UX را تضمین می کند.

طراحی اپلیکیشن ترکیبی عالی از طراحی UI و UX است که در نهایت مسئول ارائه یک تجربه شگفت انگیز است. UI یک رابط بصری است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و UX بخشی تعاملی از رابط است که به کاربران اجازه می دهد به طور یکپارچه با برنامه تعامل داشته باشند. بیایید تفاوت بین این دو را درک کنیم.

طراحی UI

طراحی یک رابط کاربری مربوط به حل نمایش گرافیکی عناصر بصری مانند طرح رنگ، آیکون ها، تایپوگرافی و فاصله در چیدمان است که آن را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر و جذاب می کند. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن هویت برند را به نمایش می گذارد که به جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.

طراحی UX

طراحی UX شامل تعامل روان کاربران با طراحی اپلیکیشن، شناخت بهتر احساسات، ادراکات، احساسات، رضایت و قضاوت مشتریان است. هرچه دسترسی و تعامل با عملکرد برنامه آسان تر و آسان تر باشد، طراحی UX بهتر در نظر گرفته می شود.

تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟

اغلب طراحی UI و UX به درستی درک نمی شود. معمولاً اگر طراحی رابط کاربری باعث شود کاربران محصول/خدمت را تجربه کنند، پس شما یک طراح UX هستید. این بزرگترین افسانه است. این مانند – اگر بتوانید مشکل را در خط لوله حل کنید، یک لوله کش هستید.

طراحی UI و UX دو چیز متفاوت هستند، اما اصلا قابل مقایسه نیستند. هر دو از مجموعه ای از اجزای طراحی مختلف تشکیل شده اند که با هم تجربه کاربر را تشکیل می دهند. با این حال، استفاده از این دو اصطلاح به جای یکدیگر اشتباه است.

“رابط کاربری بر روی محصول متمرکز شده است، مجموعه ای از عکس های فوری در طول زمان، که مختص سبک بصری، ساختار، برچسب ها و موارد دیگر است. UX بر روی کاربر و سفر او در محصول تمرکز دارد. – اسکات جنسون، استراتژیست محصول سابق در گوگل.

مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟

بهینه سازی بهره وری

رابط کاربری کاملاً تحقیق شده و طراحی شده این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند جستجو کنند و به راحتی در برنامه حرکت کنند. مصرف کنندگان را راضی می کند و شانس خرید فوری را بهبود می بخشد که به نوبه خود کارایی و بهره وری را بهبود می بخشد.

تبدیل بهبود یافته

تحقیقات مصرف‌کننده و تست قابلیت استفاده به شناخت ساختار ناوبری، طرح‌بندی، حداقل طراحی و محتوایی که کاربران دوست دارند در برنامه‌ای که آنها را مجذوب می‌کند ببینند، کمک می‌کند. می‌توانید نکات طراحی اپلیکیشن را برای کمک به طراحی یک طراحی متمرکز بر کاربر در نظر بگیرید که نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد و حفظ مشتری را به حداکثر می‌رساند.

ثبات را بهبود بخشید

طراحی UI و UX فقط در مورد افزودن متوالی اجزای بصری نیست. در عوض، استفاده از ترکیب مناسبی از اجزای طراحی UI و UX است که ظاهر و احساس منحصر به فردی را به اپلیکیشن موبایل ارائه می‌کند. طراحی سفارشی که تمام عناصر بصری را به صورت هماهنگ و متوالی مرتب می کند، بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد.

کاهش هزینه های طراحی

طراحی خوب برنامه ریزی شده زمان، منابع و سرمایه گذاری در تلاش هایی را کاهش می دهد که در غیر این صورت در ساخت عناصر طراحی نامناسب یا غیر ضروری تلف می شوند. علاوه بر این، احتمال تغییر یا ارتقاء مکرر طرح را از بین می برد که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی می شود.

به همین دلیل است که شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل همیشه نظرسنجی‌های سفارشی را برای طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند، که تلاش غیرضروری را که در طراحی مکرر از بین می‌رود، حذف می‌کند، که باعث کاهش بیشتر هزینه‌های توسعه می‌شود. این تحقیق امکان ایجاد یک طرح طراحی متناسب با نیازهای کاربران را فراهم می کند، که باعث می شود طراحی برنامه به یکباره تایید شود یا نیاز به تغییرات بی اهمیت داشته باشد.

یک لبه اضافی بگیرید

در مقابل پس‌زمینه رقابت شدید، شرکت‌ها تقریباً محصولات/خدمات مشابهی را با تفاوت‌های جزئی ارائه می‌کنند، که این امر باعث می‌شود برنامه با طراحی منحصربه‌فرد متمایز شود. طراحی اپلیکیشن می تواند بازدیدکنندگان را درگیر کند، آنها را وادار کند بارها و بارها برگردند و خرید کنند. طراحی انحصاری برنامه به کسب و کار اجازه می دهد تا خود را به طور انحصاری در بازار نشان دهد.

چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

فرضیه محصول

در ابتدا از مشتری خواسته می شود تا محدوده پروژه را به اشتراک بگذارد تا تیم بتواند اهداف پروژه و مشکل واقعی را که برای مخاطب هدف حل می کند حدس بزند و به دنبال آن انتظارات برای طراحی بصری وجود دارد. اطلاعات برای تشریح احتمالات و چالش های احتمالی در طراحی برنامه از همان ابتدا بسیار مهم است.

افتتاحیه کارگاه

پوشیدن کفش‌های مصرف‌کننده برای شناسایی نیازها و چالش‌های مصرف‌کنندگانی که با آن‌ها روبرو هستند، مهم است. کارگاه اکتشاف به آشکار شدن واقعیت جهانی کمک می کند. بهترین طراحان اپلیکیشن شروع به انجام تحقیقات عمیق در بازار و تحقیقات کاربر کرده اند تا به طراحی اپلیکیشنی دست پیدا کنند که کاربران آن را دوست داشته باشند و اپلیکیشن را در بازی نگه دارد.

این تحقیق شامل تجزیه و تحلیل رفتار کاربر، عادات مرور، ترجیحات محتوا و سایر مدل‌ها از طریق نظرسنجی و مصاحبه است. به شما امکان می دهد ارتباط عاطفی را با کاربران هدف ایجاد و تقویت کنید.

یک قاب سیم UX ایجاد کنید

به ارائه رابط کاربری یک اپلیکیشن سطح پایین قبل از طراحی، قاب سیم گفته می شود که ساختار رابط کاربری، تعاملات و انتقال ها را مشخص می کند. ابزارهای متعددی در دسترس هستند که طراحی قاب های سیمی را با استفاده از گزینه های کشیدن و رها کردن دکمه ها، فلش ها، اشکال و موارد دیگر را برای طراحان آسان تر می کند.

قاب کابل اتصالی به مشتری ایده تقریبی از نحوه عملکرد طراحی برنامه آینده در یک جریان می دهد. این یک جایگزین خوب برای آزمایش آب با ایجاد یک قاب کابل UX است، به جای کشف مجدد چرخ هنگام ایجاد یک طرح برنامه. برای ساخت یک قاب سیمی موثر می توانید این نکات را دنبال کنید.

نمونه سازی

نمونه‌های اولیه از دقت پایین تا بالا ایجاد می‌شوند که به تیم طراحی اجازه می‌دهد تا با جریان برنامه ارتباط برقرار کند و طراحی را به صورت بصری به مشتری تجاری تجربه کند. نمونه اولیه دیجیتال نسبتاً طراحی آینده برنامه را بازتولید می کند. توسعه نمونه‌های اولیه با دقت پایین پس از ایجاد فریم ترجیح داده می‌شود زیرا این یک رویکرد ارزان و زمان‌بر است. وقتی هدف از نمونه سازی، آزمایش ظاهر و احساس برنامه است، با یک نمونه اولیه با دقت پایین سرویس می شود، هدر دادن پول هیچ فایده ای ندارد.

طراحی UI

ما یک مطالعه UX انجام دادیم، یک قاب سیمی ایجاد کردیم و یک نمونه اولیه ساختیم تا بدانیم برنامه چگونه کار می کند و ظاهر آن چگونه است. نتیجه به دست آمده پس از تست UX و تکرار با طراحی UI شکل می گیرد. در اینجا، طراحان UI با فونت ها، طرح های رنگی، دکمه ها، انیمیشن ها، تصاویر طراحی، اشکال و موارد دیگر آزمایش می کنند تا یک رابط کاربری شیک ایجاد کنند.

تست طراحی اپلیکیشن

رابط کاربری که یک بار طراحی شده است، بارها آزمایش شده و تکرار شده است تا اطمینان حاصل شود که هنگام راه اندازی برنامه، با مخاطبان هدف به خوبی پیش می رود. تست A/B، تست داخلی و بررسی‌ها برای اطمینان از تایید اعتبار طراحی توسط کاربران هدف و فراتر از انتظارات مشتری انجام می‌شود.

در نهایت، زمان به تصویر کشیدن یک طرح است

طراحی اپلیکیشن با استفاده از یک روش منعطف انجام می شود به طوری که تشخیص، ساختار، طراحی و آزمایش برای هر سرعت ادامه دارد. طراحی اپلیکیشن به تیم توسعه ارائه می شود و سپس به صورت قطعات برای تایید به مشتری تحویل داده می شود تا کارهای طراحی به صورت متوالی حرکت کنند.

آن را بپیچید

طراحی اپلیکیشن کار یک جو معمولی نیست. این نیاز به حرفه ای بودن، پیچ و تاب خلاقانه و طراحی زیبایی دارد که طراحی اپلیکیشن را دقیق می کند و به کسب و کار اجازه می دهد به اهداف دست یابد. ایجاد هنر طراحی اپلیکیشن مستلزم آن است که تمام نکات طراحی اپلیکیشن را مرور کنید و از استراتژی‌های طراحی تاکتیکی استفاده کنید که به نقشه‌برداری دقیق UI/UX از تحقیقات رابط کاربری تا تحویل طراحی اجازه می‌دهد. طرحی ایجاد کنید که فراتر از طراحی رابط کاربری باشد و یک UX غیر قابل مقایسه طراحی کنید.

نشریه طراحی اپلیکیشن: اجازه دادن به کسب و کار برای برداشتن قدم های بزرگ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

Frontend در مقابل توسعه Backend: تفاوت چیست؟


خلاصه:

آیا یک وب سایت جذاب و در عین حال افشاگر نیست؟ آیا باز کردن یک وب‌سایت و مشاهده هر عکس، گرافیک و محتوا باعث نمی‌شود که شما شناخته شوید؟ قطعا همینطور است. اما سرگرم کننده ترین آن چیست – چگونه یک وب سایت زیبا، سالم و کاملا کاربردی بسازیم؟ خوب، توسعه وب شامل دو مؤلفه اصلی است: توسعه وب پیشانی و باطن. ممکن است شما با اصطلاحات آشنا باشید، اما جزئیات آنها را نه. این وبلاگ قسمت های جلویی و پشتی را به طور عمیق مورد بحث قرار می دهد.

مقدمه:

توسعه وب مطمئناً یک کار هیجان انگیز است، اما چیزی که اکثر مردم فراموش می کنند این است که فقط شرکت های توسعه وب با مهارت بالا می توانند این کار را به طور موثر انجام دهند تا کسب و کار بتواند به سهم خود از موفقیت دست یابد. این ما را به این سوال می رساند که «چرا»؟ چرا فقط افرادی که تحصیل کرده اند، آموزش دیده اند و به صورت پاره وقت روی توسعه وب کار کرده اند، می توانند چیزی شبیه به “وب سایت کامل” ایجاد کنند؟ خوب، این به این دلیل است که اصطلاح توسعه وب به دو جزء اصلی تقسیم می شود – توسعه frontend و backend.

هر دو مؤلفه دست به دست هم می دهند تا ساده ترین و حتی پیچیده ترین وب سایت ها را ایجاد کنند. آیا این دو بخش جدایی ناپذیر توسعه وب به همان اندازه که به نظر می رسد متفاوت هستند؟ چگونه توسعه وب سایت به آنها بستگی دارد؟ آیا یکی از دیگری مهمتر است یا بهتر؟
بیایید پاسخ های خود را پیدا کنیم!

فهرست

 • توسعه frontend چیست؟
 • توسعه باطن چیست؟
 • ویژگی های توسعه Frontend و Backend
 • زبان های مورد استفاده در توسعه frontend و backend
 • توسعه Backend در مقابل Frontend – تفاوت های کلیدی
 • هزینه های ساخت یک وب سایت عالی در سال 2022
 • تنها بهترین شرکت توسعه وب را استخدام کنید

Frontend Development چیست؟

منبع: Wix.com

Frontend به معنای چیزی است که چشم می تواند ببیند. به عبارت ساده، وب سایت نهایی که مشتریان می توانند ببینند، استفاده کنند و از آن لذت ببرند، فرانت اند نامیده می شود. کسی که فرانت اند را توسعه می دهد، توسعه دهنده فرانت اند نامیده می شود. توسعه دهندگان واجد شرایط و واجد شرایط، رابط کاربری و تجربه کاربری طراحی شده را ایجاد می کنند. به طور خلاصه، توسعه دهنده frontend به طراحی وب حیات می بخشد.

مهارت های کلیدی که توسعه دهنده Frontend به آن نیاز دارد عبارتند از:

 • آشنایی با HTML, CSS, JavaScript.
 • باید در مورد چارچوب هایی مانند Angular.js و ReactJS بدانید.
 • علاوه بر این، آنها باید GIT و GITHUB (سیستم کنترل نسخه) را نیز حفظ کنند.

Backend Development چیست؟

منبع: ResearchGate

در مقابل، توسعه Backend به جای “آنچه در پشت” Frontend است است. با کدهای Backend، اقدامات کاربر تجزیه و تحلیل و برگردانده می شود. به کسی که Backend را در وب سایت توسعه می دهد توسعه دهنده Backend می گویند. وظیفه اصلی توسعه دهنده Backend اتصال هر عنصر Frontend (وب سایت) با پایگاه داده است. به طور خلاصه، Backend از بخش “عملکردی” وب سایت مراقبت می کند.

مهارت های کلیدی که یک توسعه دهنده Backend نیاز دارد عبارتند از:

 • آشنایی با PHP، laravel، NodeJS، Python، Java، Ruby و سایر زبان های Backend.
 • باید سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) و رابط برنامه کاربردی (API) را درک کند.

ویژگی های توسعه Frontend و Backend

در زیر ویژگی‌های اصلی باطن در برابر اینترفیس آورده شده است. آنها را با دقت بخوانید.

توسعه Frontend

ارائه مشتری: به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا وب سایت را به صورت محلی با جاوا اسکریپت در مرورگر کاربر نمایش دهند.

رندر سرور: سایت ها مستقیماً در مرورگر کاربر نمایش داده می شوند. این رندر بر اساس تغییرات درخواستی کاربر است.

بهينه سازي: سرعت بارگذاری وب سایت برای کاربران مهم است. بنابراین، HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای ارائه سریع‌تر بارگذاری وب‌سایت تنظیم شده‌اند.

توسعه Backend

پایگاه داده: پایگاه داده اطلاعات لازم کاربر را ذخیره می کند.

معماری وب سایت: اساساً شامل درک اهداف توسعه وب است.

اسکریپت نویسی: این شامل قالب بندی مناسب قاب است.

UI یا API برنامه: ابزاری است که برای انتقال پیام ها به دستگاه و بازیابی اطلاعات لازم استفاده می شود.

زبان های Frontend و Backend

زبان های مورد استفاده در توسعه رابط و باطن اقیانوس ها از هم جدا هستند. در اینجا، خودتان ببینید آنچه را که خواندید باور کنید!

زبان های توسعه Frontend

HTML

این زبان اصلی کدنویسی است. این زبان نشانه گذاری برای ایجاد و سازماندهی محتوای وب که در مرورگر نمایش داده می شود استفاده می شود.

CSS

CSS را به عنوان یک همراه HTML در نظر بگیرید. این زبان جلویی سبک محتوا را تعیین می کند، مانند طرح بندی، سبک قلم و حتی رنگ فونت.

جاوا اسکریپت

این زبان برنامه نویسی برای ایجاد عناصر تعاملی بیشتر در وب، مانند فرم های تماس، منوهای کشویی و موارد دیگر استفاده می شود.

زبان های توسعه Backend

پایتون

این احتمالاً رایج ترین زبان مورد استفاده برای توسعه Backend است. توسعه دهندگان این زبان را دوست دارند زیرا کتابخانه های بزرگی دارد، منعطف است، کد قابل خواندن است و غیره.

PHP

PHP همچنین یک زبان توسعه پس زمینه محبوب است. این زبان به دلیل امنیت قوی، ویژگی های برنامه نویسی شی گرا، سازگاری بین پلتفرم ها و موارد دیگر شناخته شده است.

جاوا

جاوا به طور گسترده برای ساخت برنامه های اندروید و دسکتاپ استفاده می شود. از دیگر مزایای استفاده از این زبان می توان به تخصیص خودکار حافظه و قابلیت حمل اشاره کرد.

انتهای جلو در مقابل انتهای عقب

در اینجا تفاوت دقیق بین توسعه باطن و فرانت اند وجود دارد که هر صاحب وب سایت و به زودی یک توسعه دهنده وب باید بداند!

تفاوت های کلیدی

1. قسمت جلویی وب سایت قسمت “قابل مشاهده” است. اینجاست که بازدیدکنندگان می توانند با هم تعامل داشته باشند و اقدام کنند. به طور خلاصه کاربران می توانند این قسمت را ببینند. از سوی دیگر، باطن برای مصرف کنندگان “نامرئی” است. این بخش از توسعه وب داده ها را جمع آوری می کند، پردازش می کند و عملکرد وب سایت را پردازش می کند.

2. توسعه دهنده Frontend با طراحی چیدمان سروکار دارد. در حالی که توسعه دهنده باطن از عملکرد مراقبت می کند.

3. تا آنجا که توسعه دهندگان مربوطه باید در مورد ژانر خود بدانند، آنها همچنین باید در مورد دیگری نیز اطلاعات داشته باشند. یعنی توسعه‌دهنده رابط باید دانش کاری در مورد Backend داشته باشد و بالعکس.

سایر تفاوت‌های اصلی: توسعه باطن در مقابل پیش‌فرض

این جدول شامل تفاوت اصلی دیگر بین توسعه Backend و Frontend است.

توسعه جلویی توسعه پس زمینه
تعریف
این شامل بخشی است که در آن اجزای بصری یک برنامه وب در آن وجود دارد
باید به طور موثر اعمال شود.
در اینجا توابع برنامه وب باید به درستی پیاده سازی شوند. شامل پایگاه داده، مدیریت سرور و موارد دیگر است.
مجموعه ای از مهارت ها مورد نیاز است
مجموعه مهارت های اولیه نیاز به دانش عملی و HTML دارد،
بوت استرپ، CSS، SASS و جاوا اسکریپت.
مجموعه مهارت های اولیه نیاز به دانش عملی و دانش PHP، laravel، codeigniterPython، Ruby، Java،
هدف اصلی
هدف این است که برنامه وب در دسترس همه باشد.
همچنین وب سایت باید به تمامی پلتفرم ها مانند لپ تاپ، گوشی های هوشمند و … واکنش گرا باشد.
هدف از توسعه Backend این است که اطمینان حاصل شود که برنامه وب در همه شرایط به خوبی اجرا می شود. باید مقیاس پذیر، تأخیر کم و کارآمد باشد.
نقش تیم توسعه
این تیم مسئول طراحی و توسعه است
بخش های “بصری” برنامه.
این تیم مسئول پیوند رابط به صفحات و تضمین امنیت کاربر است.

هزینه های ساخت یک وب سایت عالی در سال 2022

هزینه ساخت یک وب سایت چقدر است؟ / هزینه یک وب سایت حرفه ای در سال 2022 چقدر است؟ خب، این سوالی است که ممکن است در حال حاضر بیشتر شما بپرسید. اما ما یک پاسخ آماده برای شما داریم.

به غیر از توسعه رابط ضد بک‌اند، بسیاری از عوامل دیگر مسئول تعیین هزینه نهایی توسعه وب‌سایت هستند.

در اینجا 5 عامل کلیدی وجود دارد:

 • نام دامنه
 • عملکرد وب سایت
 • پشتیبانی وب سایت
 • اندازه سایت
 • پلت فرم میزبانی وب سایت

هزینه توسعه یک وب سایت از نظر اندازه، تجارت و حتی پیچیدگی متفاوت است. این جدول تخمین تقریبی از هزینه هایی را که ممکن است برای ساخت یک وب سایت بپردازید را نشان می دهد. آه! به یاد داشته باشید که عامل دیگری که می تواند هزینه ها را افزایش دهد، شرکت توسعه وب سایتی است که می توانید استخدام کنید. تعدادی شرکت توسعه وب در دنیا وجود دارد. انتخاب به شما، نیازهای کسب و کار و به خصوص بودجه شما بستگی دارد. به عنوان یک تصمیم گیرنده تجاری، باید برای آخرین بار اشاره کنید. برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه، در اینجا راهنمای کارآفرینان در مورد هزینه ساخت یک وب سایت است.

تنها بهترین شرکت توسعه وب را استخدام کنید

کارشناسان فقط توصیه می کنند که توسعه وب سایت را برون سپاری کنید. چرا؟ دلایل جدی برای اختصاص عبارتند از؛

 • این به شما اجازه می دهد تا پول زیادی را پس انداز کنید.
 • این به شما امکان می دهد به طیف وسیع تری از استعدادها برای استخدام دسترسی داشته باشید.
 • مقیاس پذیری پروژه شما را افزایش می دهد.
 • خطر اشتباهات پرهزینه را کاهش می دهد.
 • حرفه ای ها سریع کار می کنند!

اکنون که چک لیست و تفاوت کلیدی بین توسعه باطن و فرانت اند را در اختیار دارید، وقت آن است که یک تصمیم عاقلانه بگیرید. با استخدام کارشناسان برای ساخت وب سایت کسب و کار خود، پای راست خود را به جلو بگذارید!

نتیجه

در نتیجه، توسعه وب رابط و باطن دو مفهوم موازی هستند که در طول توسعه وب سایت دست به دست هم می دهند. در حالی که قسمت جلویی قسمت قابل مشاهده وب سایت است، باطن همان چیزی است که پشت سر گذاشته می شود. مهم نیست که چه نقشی ایفا می کنند، هر دو برای ارائه یک تجربه رضایت بخش مشتری هنگام باز کردن وب سایت شما بسیار مهم هستند!

نشریه Frontend در مقابل توسعه Backend: تفاوت چیست؟ برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

10 مسئله امنیتی که توسعه دهندگان باید برای توسعه برنامه ایمن از آنها اجتناب کنند


پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی امنیت برنامه‌های کاربردی در سال 2022 با CAGR 22.4 درصد به 9.39 میلیارد دلار افزایش یابد.

افزایش سرمایه گذاری در امنیت برنامه تضمین می کند که شرکت ها هزینه تضمین امنیت برنامه را افزایش می دهند. حرکت به سمت حفاظت از اپلیکیشن موبایل توسط چندین چهره دیگر پشتیبانی می شود.

 • 25 درصد از اپلیکیشن های موبایل حداقل یک مشکل امنیتی دارند.
 • 82 درصد از دستگاه های اندرویدی در معرض حداقل یکی از 25 مشکل امنیتی هستند.
 • 35 درصد از ارتباطاتی که از طریق دستگاه های تلفن همراه ایجاد می شود رمزگذاری نشده است، به این معنی که یک سوم داده هایی است که در آستانه قرار گرفتن در معرض قرار دارند.

این نشان می دهد که شرکت های توسعه برنامه به مشتریان خود کمک می کنند تا اقدامات پیشگیرانه ای برای شناسایی و جلوگیری از حملات در زمان واقعی انجام دهند. توسعه دهندگان علاوه بر توسعه بهترین ویژگی های برنامه، اقدامات امنیتی بیشتری را برای برنامه های تلفن همراه انجام می دهند تا از عواقب ناخوشایند برنامه های محافظت نشده جلوگیری کنند.

10 تهدید برتر امنیتی اپلیکیشن موبایل که توسعه دهندگان برای ساخت اپلیکیشن های امن باید از آنها اجتناب کنند.

برای معکوس کردن حملات توسعه که برنامه را آسیب پذیر می کند، در اینجا تهدیدهای امنیتی کلی برای برنامه های کاربردی تلفن همراه را که توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه باید از آنها آگاه باشند، آورده ایم.

کد نویسی اولیه بدون خطا

مهندسی معکوس یک اتفاق رایج در فضای کدگذاری است. کلاهبرداران اغلب از این تکنیک برای تغییر کد منبع و تبدیل آن به کد بد استفاده می کنند که برنامه را آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، آنها برنامه محبوب را دوباره در یک ظرف بسته بندی می کنند و آن را به عنوان یک برنامه جدید ارائه می کنند. اپلیکیشن جعلی کاربران بی گناه را جذب می کند که به اعتبار سازمان لطمه می زند.

ابرقهرمانان کدنویس باید کد منبع محکمی بنویسند که از مهندسی معکوس و فعالیت های دستکاری مصون باشد. رمزگذاری کد منبع نیز توسط توسعه دهندگان ترجیح داده می شود تا کد را غیرقابل خواندن کند، که از چنین حملاتی جلوگیری می کند.

رمزگذاری ضعیف داده ها مساوی با مرگ است

داده های تولید شده توسط برنامه های تلفن همراه در یک پایگاه داده یا سیستم فایل به صورت رمزگذاری نشده ذخیره می شوند و آنها را آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، زمانی که اشتراک‌گذاری داده‌ها از طریق برنامه‌های تلفن همراه در حین انتقال مانع می‌شود یا از بین می‌رود، تکنیک‌های رمزگذاری تضمین می‌کنند که این اتفاق نمی‌افتد.

رمزگذاری داده ها راهی برای تبدیل داده های معنی دار به شکلی است که هیچ کس نمی تواند آن را بفهمد مگر اینکه یک کلید وجود داشته باشد. این نشان می دهد که داده های رمزگذاری شده هرگز توسط هکرها سرقت نمی شوند، زیرا آنها نمی توانند آن را بدون کلید رمزگشایی کنند.

با کتابخانه ها بازی نکنید

توسعه دهندگان اغلب ترجیح می دهند کتابخانه های شخص ثالث را در کد منبع ادغام کنند تا تلاش های کدگذاری را کاهش دهند. وقتی چیزهایی بدون زحمت در دسترس هستند، هیچ فایده ای برای ایجاد چیزهایی از ابتدا وجود ندارد. توسعه دهندگان باید فقط کتابخانه های قابل اعتماد را در هنگام توسعه برنامه ها در نظر بگیرند. در غیر این صورت، کلاهبرداران فرصتی برای تزریق کد مخرب به کد منبع و سوء استفاده از کدی که برنامه را ناامن می‌کند، پیدا می‌کنند.

قبل از ادغام هر کتابخانه، توسعه دهنده باید تکالیف لازم را برای آزمایش کد کتابخانه و کنترل سیاست برای جلوگیری از هک انجام دهد.

احراز هویت را ارائه دهید

برنامه های تلفن همراه دارای نوعی سیستم احراز هویت هستند تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس در طول توسعه برنامه به دارایی های برنامه دسترسی ندارد. مکانیسم احراز هویت ضعیف به مهاجمان مخرب اجازه می دهد تا با کد و چیزهای دیگر بازی کنند. احراز هویت مبتنی بر رمز عبور باید بهبود یابد تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس به طور غیرقانونی به سیستم دسترسی ندارد.

احراز هویت دولایه شامل استفاده از OTP است و احراز هویت بیومتریک که شامل نمایشگر شبکیه، تشخیص چهره، اثر انگشت و حرکات بدن است، ایمن تر است.

کنترل های قوی سرور

توسعه دهندگان برنامه زمانی که از API های غیرمجاز برای آسان کردن کارها در کوتاه مدت استفاده می کنند، آسیب پذیری های امنیتی را به برنامه تزریق می کنند. API های غیرمجاز به هکرها این امکان را می دهند که به راحتی از طریق برنامه های تلفن همراه به داده ها از سرور دسترسی داشته باشند. برای جلوگیری از قرار گرفتن سیستم تجاری در معرض مهاجمان، محافظت از خدمات عقب ضروری است.

توسعه‌دهندگان باید API را در یک مکان مجوز مرکزی بررسی کنند تا مطمئن شوند که فقط پرسنل مجاز به سرور دسترسی دارند، بنابراین امنیت برنامه تلفن همراه را بهبود می‌بخشند.

تست اجباری است

توسعه دهندگان نمی توانند تعیین کنند که بدافزار چه زمانی کد برنامه را مخرب می کند. بهتر است ابزارهایی برای شناسایی اقدامات غیرقانونی پیاده سازی شود که هنگام تغییر کد سیگنالی را به توسعه دهندگان ارسال می کنند. با نگه داشتن گزارشی از تمام تغییرات ایجاد شده در کد برنامه، توسعه دهندگان می توانند کدهای مشکوک را شناسایی کرده و بر اساس آن با وضعیت برخورد کنند.

تست قلم همچنین یک رویکرد خوب برای آزمایش یک برنامه توسعه‌یافته قبل از استقرار برای شناسایی هر گونه حفره‌ای است که ممکن است امنیت برنامه را در مراحل بعدی به خطر بیندازد. برای اطمینان از موفقیت کسب و کار، به شدت امنیت برنامه تلفن همراه را آزمایش می کند.

ذخیره سازی داده های حیاتی را کاهش دهید

توسعه دهندگان امنیت داده ها را در هنگام توسعه برنامه، گزارش تغییرات ایجاد شده در کد و سایر داده های حساس زمانی که در حافظه محلی ذخیره می شوند، روی نقشه قرار می دهند. توسعه دهندگان می توانند گزینه حذف خودکار را فعال کنند تا میزان داده های گزارش را کاهش دهند. علاوه بر این، اگر ذخیره داده های حساس ضروری است، رمزگذاری داده ها بهترین تکنیک برای محافظت از داده ها در برابر مهاجمان است.

از استفاده از تکنیک های رمزنگاری قدیمی خودداری کنید

فناوری رمزگذاری یک سلاح قدرتمند در دسترس توسعه دهندگان است، اما نمی تواند امنیت یک برنامه تلفن همراه را به حداکثر برساند مگر اینکه مدیریت کلید با استفاده از آخرین روش های رمزگذاری انجام شود. اتخاذ تکنیک های رمزنگاری مدرن یک ساعت طول می کشد تا نیازهای امنیتی هشدار دهنده را برآورده کند.

تکنیک های رمزگذاری 256 بیتی AES، رمزگذاری 512 بیتی و رمزگذاری 256 بیتی SHA جدیدترین تکنیک های رمزگذاری پیشرفته هستند که توسعه دهندگان بیشتر از آنها استفاده می کنند.

نگرانی های SSL را از بین ببرید

اشتراک گذاری داده ها در حین انتقال توسط گواهی های SSL پشتیبانی می شود. گاهی اوقات توسعه دهندگان فراموش می کنند که جزئیات و عملکرد برنامه های SSL را بررسی کنند، که در صورت محافظت نشدن، مهاجمان می توانند به راحتی از داده هایی که از مشتری به سرور و سرور به سرویس گیرنده دیگر منتقل می شوند سوء استفاده کنند. یک گواهی SSL شکسته و تایید نشده هکرها را به سرقت داده ها دعوت می کند و حریم خصوصی داده ها را فاش می کند. توسعه دهندگان باید از اجرای SSL همراه با تمام اقدامات امنیتی انجام شده مراقبت کنند.

اعطای امتیازات محدود

ایجاد نقش‌ها و مسئولیت‌ها به محدود کردن دسترسی به داده‌ها برای کارمندان مختلف کمک می‌کند که امنیت اپلیکیشن موبایل را افزایش می‌دهد. کاربرانی که دارای امتیازات ویژه هستند به همه داده ها دسترسی دارند، بنابراین قرار گرفتن در معرض امنیت بالا به حداقل می رسد.

آن را بپیچید

پیشرفت های فناوری از یک سو نوآوری را به همراه دارد و از سوی دیگر در صورت استفاده غیرقانونی خطرات امنیتی ایجاد می کند. توسعه دهندگان باید بدانند که چگونه یک برنامه کاربردی امن توسعه دهند و در عین حال از هرگونه مشکل امنیتی قبل از به خطر انداختن عملکرد برنامه جلوگیری کنند. لیست ریسک های امنیتی رایج به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که خطرات امنیتی را کاهش دهند که در نهایت بر نام تجاری، پایگاه مشتری و بازگشت سرمایه تأثیر منفی می گذارد.

برنامه نویسان مشتاق امنیت برنامه را قوی نگه می دارند تا اجازه ندهند افراد خارجی در طول توسعه برنامه در شبکه امنیتی برنامه ضربه ای وارد کنند. بهترین شیوه ها را دنبال کنید تا برنامه را برجسته کنید و در بازار رقابتی بمانید.

10 مشکل امنیتی که توسعه دهندگان باید برای توسعه برنامه ایمن از آنها اجتناب کنند اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

بهترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را بشکنید


دنیای توسعه نرم افزار توسط بسیاری از افسانه ها و فرضیات نادرست عذاب می دهد. افسانه ها و باورهای غلط به عنوان موانعی برای افرادی که می خواهند توسعه نرم افزار را در تجارت خود پیاده سازی کنند عمل می کند. توسعه نرم افزار می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و زمان برای مشاغل شود. اگر شما به عنوان یک کسب و کار توسعه نرم افزار را به دلیل این افسانه ها انتخاب نکنید، رشد بی سابقه ای را برای کسب و کار خود از دست خواهید داد.

در این وبلاگ سعی خواهیم کرد برخی از افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را از بین ببریم.

لیست بهترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار:

 • # 1. برخی از زبان های برنامه نویسی بهتر از بقیه هستند
 • # 2. روش آبشار همچنان بهترین کار را دارد
 • # 3. توسعه نرم افزار گران است
 • # 4. تیم بزرگتر به معنای توسعه سریعتر است
 • # 5. شما به راحتی می توانید یک ویژگی جدید به نرم افزار موجود خود اضافه کنید
 • # 6. استفاده از آخرین تکنولوژی خوب است
 • # 7. یک تیم توسعه داخلی بهتر از برون سپاری است
 • # 8. ایجاد نرم افزار عالی از اولین تلاش امکان پذیر است
 • # 9. تضمین کیفیت ضروری نیست
 • شماره 10. کار پس از انتشار نرم افزار کامل می شود

افسانه های زیادی در مورد توسعه نرم افزار وجود دارد، اما شرکت های نرم افزاری پیشرو می دانند که چگونه این افسانه ها را از بین ببرند و به شما کمک کنند تا در مورد جنبه های مختلف توسعه نرم افزار و فرآیندهای مرتبط آگاه شوید و تصمیمی آگاهانه بگیرید.

این افسانه‌ها موانعی برای اکثر کسب‌وکارها هستند و کسانی که رشد را با توسعه نرم‌افزار می‌پذیرند، همانهایی هستند که موفقیت را تعیین می‌کنند. در اینجا محبوب ترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار آمده است تا به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد رشد کسب و کار خود بگیرید.

افسانه شماره 1: برخی از زبان های برنامه نویسی بهتر از سایرین هستند

توسعه دهندگان نرم افزار نسبت به برخی زبان های برنامه نویسی تعصب دارند. بنابراین، شما، به عنوان یک تاجر، اغلب می توانید از زبان توسعه دهندگان بشنوید که یک زبان برنامه نویسی بسیار بهتر از دیگری است. مثل انتخاب بین غذاهای ایتالیایی و فرانسوی است. برخی از مردم غذاهای ایتالیایی را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر به کیفیت غذاهای فرانسوی سوگند یاد می کنند.

ما موافقیم که برخی از ویژگی های خاص وجود دارد که یک زبان برنامه نویسی را از یک جنبه بهتر از زبان برنامه نویسی دیگر می کند. اما اگر به تصویر بزرگ نگاه کنید، متوجه خواهید شد که هیچ جام مقدسی در برنامه نویسی وجود ندارد. در حالی که برخی از زبان های برنامه نویسی ممکن است از یک جنبه بهتر باشند، برخی دیگر از جنبه های دیگر بهتر خواهند بود.

بهترین زبان برنامه نویسی باید با توجه به سطح راحتی توسعه دهندگان نرم افزار و الزامات پروژه شما انتخاب شود. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که تصمیمات توسعه نرم افزار شما همیشه به روز هستند.

افسانه 2: روش آبشار همچنان بهترین کار را دارد

Waterfall یکی از متدولوژی های شناخته شده برای توسعه نرم افزار است. تعداد زیادی از افراد مسن هنوز معتقدند که روش آبشار بهترین روش برای توسعه نرم افزار است.

مشکل اصلی روش آبشار این است که در دنیای پویای توسعه نرم‌افزار، تعیین تمام جزئیات قبل از شروع ساخت سیستم تقریباً غیرممکن است. واقعیت این است که روش آبشار روشی بسیار ناکارآمد برای اجرای پروژه توسعه نرم افزار است.

بسیاری از مردم یک افسانه چابک دارند که چابک همه نوع برنامه ریزی را انجام می دهد. واقعیت این است که چه یک روش انعطاف پذیر باشد و چه روش آبشاری، هر روش توسعه نرم افزاری نیازمند نوعی برنامه ریزی است. تفاوت بین مدل زیرک و آبشاری در نحوه انجام این برنامه ریزی است.

Waterfall از نظر انعطاف پذیری و انطباق پذیری دارای محدودیت های زیادی است، زیرا لازم است هر دقیقه را در همان ابتدای پروژه توسعه نرم افزار مشخص کنید.

برعکس، چابک فرآیندی بسیار انعطاف‌پذیر است، زیرا به شما امکان می‌دهد تغییرات و تنظیمات را با پیشروی پروژه انجام دهید.

افسانه شماره 3: توسعه نرم افزار گران است

شما می توانید این را محبوب ترین افسانه در مورد توسعه نرم افزار در نظر بگیرید. بسیاری از شرکت‌ها ایده توسعه نرم‌افزار سفارشی را تنها به این دلیل که فکر می‌کنند توسعه نرم‌افزار بسیار گران است، کنار می‌گذارند.

بر خلاف تصور عمومی، اگر ارائه دهنده توسعه نرم افزار مناسب را انتخاب کنید، توسعه نرم افزار یک فرآیند مقرون به صرفه است. امروزه شرکت های توسعه نرم افزار زیادی در جهان وجود دارند. با افزایش رقابت، هزینه های توسعه نرم افزار نیز در طول سال ها کاهش یافته است.

علاوه بر این، اگر تصمیم بگیرید پروژه توسعه نرم افزار خود را به کشوری در حال توسعه مانند هند واگذار کنید، هزینه توسعه نرم افزار می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. فقط به این دلیل که فکر می کنید توسعه نرم افزار گران است، اشتباه نکنید که نرم افزار را توسعه نمی دهید.

برعکس، واقعیت این است که توسعه نرم‌افزار سفارشی در دراز مدت گران نیست و بسیاری از شرکت‌های برتر توسعه نرم‌افزار وجود دارند که نرم‌افزار شما را به روشی مقرون‌به‌صرفه می‌سازند.

افسانه شماره 4: تیم بزرگتر به معنای توسعه سریعتر است

یک افسانه رایج در مورد توسعه نرم افزار این است که اگر چیزی را در مرحله برنامه ریزی از دست دادید، همیشه می توانید توسعه دهندگان را در مرحله بعدی اضافه کنید تا روند توسعه نرم افزار را سرعت بخشید.

مردم تمایل دارند توسعه نرم افزار را با فرآیندهای مکانیکی مانند تولید کالا اشتباه بگیرند. بر خلاف سایر صنایع، توسعه نرم افزار همیشه بهتر نیست. افزودن افراد بیشتر به یک پروژه نرم افزاری در حال انجام در اکثر موارد به جای سرعت بخشیدن به فرآیند، آن را کند می کند.

این به این دلیل است که وقتی افراد جدیدی را به تیم توسعه نرم افزار خود اضافه می کنید، باید آنها را در پروژه قرار دهید و جزئیات پروژه نرم افزار را به آنها بگویید. می توانید این زمان را به جای معرفی توسعه دهندگان جدید به محصول، صرف توسعه محصول نرم افزاری کنید.

افسانه شماره 5: به راحتی می توانید یک ویژگی جدید به نرم افزار موجود خود اضافه کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانید با نیازهای اولیه شروع کنید و ویژگی های جدید را به موقع اضافه کنید. این روش اشتباهی برای تفسیر توسعه MVP (بادوام ترین محصول) است. اگرچه توسعه MVP مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارد، اما در طول توسعه نرم افزار نباید از ویژگی های حیاتی غافل شوید و فکر کنید که می توانید آنها را در مرحله بعدی اضافه کنید.

این به این دلیل است که هنگام شروع ساخت یک پروژه نرم افزاری، الزامات واضحی ندارید. این امر منجر به اتلاف پول و زمان و حتی در مواردی به شکست پروژه نرم افزاری می شود. برای تسریع روند توسعه و اطمینان از کیفیت بالای محصول، باید اسناد نرم افزاری مناسب را داشته باشید.

اگر الزامات همچنان تغییر کند، انجام تست های مناسب قبل از راه اندازی محصول برای تیم توسعه نرم افزار بسیار دشوار است. این ممکن است بر کیفیت محصول نرم افزاری تأثیر بگذارد. بنابراین خوب است که کمی جا برای تغییر باقی بگذاریم، اما ویژگی های اصلی اپلیکیشن نرم افزاری باید به خوبی برنامه ریزی شود.

برخلاف تصور رایج، آخرین فناوری‌ها در توسعه نرم‌افزار همیشه بهترین نیستند. به جای انتخاب آخرین فناوری، همیشه یک پشته فناوری برای توسعه نرم افزاری انتخاب کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند. بدانید که مهم نیست آخرین فناوری توسعه نرم افزار چقدر خوب باشد، اگر با پشته فناوری شما سازگار نباشد، برای پروژه شما خیلی خوب عمل نمی کند.

افسانه شماره 7: یک تیم داخلی از توسعه دهندگان بهتر از برون سپاری است

بدانید که ایجاد یک تیم داخلی از توسعه دهندگان و حفظ آنها فرآیندی زمان بر و منابع فشرده است. این به این دلیل است که شما باید با نامزدها مصاحبه کنید، آنها را شامل کنید، سلامتی و مزایای دیگر را برای آنها فراهم کنید و غیره.

استخدام یک تیم داخلی از توسعه دهندگان نیز می تواند منجر به افزایش هزینه شود. این به این دلیل است که شما باید فضای اداری را خریداری کنید و دسکتاپ، لپ تاپ و سایر تجهیزات را در اختیار تیم توسعه داخلی خود قرار دهید. این بیشتر از پرداخت مزایا و حقوق آنهاست.

و پس از همه، شما تضمینی دریافت نخواهید کرد که تیم توسعه داخلی شما محصول خوبی را ارائه دهد. در عوض، می توانید پروژه خود را به بهترین تیم توسعه نرم افزار برای ساخت یک محصول نرم افزاری بسپارید.

برون سپاری توسعه نرم افزار در سال های اخیر به یک روش استاندارد در صنعت تبدیل شده است. برون سپاری توسعه نرم افزار به کسب و کارها امکان دسترسی فوری به توسعه دهندگان نرم افزار درجه یک با مهارت و تجربه را می دهد. علاوه بر این، اگر تصمیم دارید توسعه محصول نرم افزاری خود را به یک کشور در حال توسعه برون سپاری کنید، از توسعه نرم افزار مقرون به صرفه سود خواهید برد.

اگر تیم مناسبی را انتخاب کنید، استخدام توسعه دهندگان از راه دور بسیار بهتر از استخدام یک تیم توسعه داخلی است.

افسانه شماره 8: ایجاد نرم افزار عالی از اولین تلاش امکان پذیر است

بسیاری از مردم بر این باورند که کار پیچیده توسعه یک محصول نرم افزاری را می توان از همان اولین تلاش به طور کامل انجام داد. این از واقعیت دور است. اکثر تیم‌های توسعه نرم‌افزار از یک رویکرد تکراری برای توسعه نرم‌افزار پیروی می‌کنند که در آن از کوچک شروع می‌کنند و ایده را قبل از شروع همه کاره آزمایش می‌کنند.

MVP یا Minimum Viable Product معمولاً اولین نسخه از یک محصول نرم افزاری سفارشی است که با کامل بودن فاصله زیادی دارد. ایده این است که قبل از اینکه کل محصول را بسازید، بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی مفید نیست. توسعه نرم افزار را نمی توان در اولین تلاش کامل کرد و تکرارهای زیادی قبل از عرضه محصول نهایی نرم افزار انجام خواهد شد.

افسانه شماره 9: تضمین کیفیت ضروری نیست

بسیاری از صاحبان مشاغل بر این باورند که QA یک فرآیند بی اهمیت و زمان بر است و می توان از آن غافل شد. واقعیت این است که تست نرم افزار بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند توسعه نرم افزار است. یک فرآیند QA پایدار تضمین می کند که محصول نهایی بدون خطا باشد.

تسترهای تخصصی نرم افزار مسئول ارزیابی جنبه های مختلف نرم افزار از جمله عملکرد و قابلیت استفاده آن هستند. با سرمایه گذاری بودجه معینی در تست کیفیت نرم افزار، در نهایت در دراز مدت در پول و اعتبار خود صرفه جویی خواهید کرد.

افسانه شماره 10: کار پس از انتشار نرم افزار کامل می شود

پروژه نرم افزار پس از انتشار کامل نمی شود. نکته این است که مانند موجودات زنده، هر محصول نرم افزاری چرخه زندگی خاص خود را دارد، زیرا پویایی بازار دائما در حال تغییر است. شما باید به طور مداوم نرم افزار خود را با توجه به پویایی بازار و نیازهای کاربر در حال تغییر ارتقا دهید. علاوه بر ارتقاء، هر محصول نرم افزاری نیاز به یک روش تعمیر و نگهداری قوی دارد تا اطمینان حاصل شود که همیشه آماده و در حال اجرا است.

ویرانگر افسانه های توسعه نرم افزار!

امیدواریم که از طریق این وبلاگ توانسته باشیم رایج ترین افسانه ها در مورد توسعه نرم افزار را از بین ببریم. درگیر این افسانه ها نشوید و از انتخاب توسعه نرم افزار خودداری کنید، زیرا این کار می تواند ارزش زیادی برای کسب و کار شما ایجاد کند. بهترین راه برای یادگیری حقایق در مورد توسعه نرم افزار این است که از متخصصان بپرسید. بنابراین با یک شرکت توسعه نرم افزار پیشرو تماس بگیرید و در مورد ترس ها و سوالات خود با آن ها صحبت کنید و سپس بپرسید که چگونه نرم افزار سفارشی می تواند به شما در رشد بهتر کسب و کار کمک کند.

نشریه Broken Myths درباره بهترین توسعه نرم افزار اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

10 مزیت برتر گنجاندن موقعیت جغرافیایی در اپلیکیشن موبایل


نوآوری های تکنولوژیکی در دنیای موبایل زندگی را بهتر کرده است. در سه دهه گذشته، این ویژگی جدید به اپلیکیشن‌های موبایل اجازه می‌دهد تا کاربران فعلی را حفظ کرده و جذب کاربر را افزایش دهند. فناوری موقعیت مکانی یکی از بهترین موارد افزوده شده به چشم انداز برنامه های تلفن همراه است که به کاهش حذف نصب برنامه ها و افزایش تعامل کاربر کمک می کند. بیایید در مورد آن با جزئیات بحث کنیم.

فهرست

 • فناوری مکان یابی جغرافیایی چیست؟
 • کدام برنامه های تلفن همراه با ویژگی های موقعیت جغرافیایی بارگذاری می شوند؟
 • مزایای تجاری ادغام ویژگی های موقعیت جغرافیایی در برنامه های تلفن همراه چیست؟
 • چگونه می توان این ویژگی موقعیت جغرافیایی را بدون نقص به برنامه اضافه کرد؟

فناوری مکان یابی جغرافیایی چیست؟

فناوری مکان یابی به کاربران این امکان را می دهد که موقعیت دستگاه را بر اساس معیارهای جغرافیایی و مختصات مکان پیدا کنند. این شامل شناسایی و به اشتراک گذاری مکان دقیق دستگاه دیجیتال یا سایر تجهیزات است. فناوری موقعیت جغرافیایی کم مصرف در برنامه های تلفن همراه برای ردیابی مکان دستگاه از طریق وای فای یا بلوتوث استفاده می شود.

انتظار می‌رود که اندازه بازار جهانی موقعیت‌یابی کم مصرف در سال 2027 تا سال 2027 با CAGR 25.4 درصد به 100.43 میلیارد دلار برسد.

توسعه پس از همه‌گیری، شبکه 5G و زیرساخت هوشمند تأثیر مثبتی بر استفاده از فناوری GPS در توسعه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه داشته است. نگرانی های فزاینده در مورد امنیت، ادغام اینترنت اشیا، عملیات رو به رشد ناوگان و منطقه موقعیت جغرافیایی عوامل دیگری هستند که باعث رشد فناوری موقعیت جغرافیایی می شوند. ویژگی موقعیت جغرافیایی یکی از بهترین ویژگی‌ها برای اپلیکیشن‌های موبایل است که اکثر شرکت‌ها برای نوآوری در اپلیکیشن‌های موبایل خود آن را ادغام می‌کنند.

کدام برنامه های تلفن همراه با ویژگی های موقعیت جغرافیایی بارگذاری می شوند؟

فناوری موقعیت جغرافیایی مزایای زیادی را برای عمودهای مختلف صنعتی فراهم کرده است و فرصت های جدیدی را به وجود آورده است. کسب‌وکارها از فناوری به روش‌های مختلف استفاده می‌کنند تا به روش‌های مختلف از آن بهره ببرند.

برنامه های کاربردی ناوبری

برنامه‌های مبتنی بر مکان، مانند برنامه‌های سفر، رزرو تاکسی، رزرو کامیون، اشتراک‌گذاری خودرو و موارد دیگر از فناوری GPS بهره می‌برند. این برنامه ها بهترین برنامه های سفر در زمان واقعی را بر اساس داده های آب و هوا، ازدحام، شرایط جاده و موقعیت مکانی کاربر ارائه می دهند تا کاربران هدف بتوانند بدون سر و صدای زیاد به مقصد برسند. فناوری جوهره برنامه‌های حمل‌ونقل درخواستی است که نحوه اجاره و رزرو تاکسی را تغییر داده و به اقتصاد جهانی کمک زیادی می‌کند.

برنامه های کاربردی تحویل

فناوری GPS در قلب خدمات تحویل، اعم از تحویل غذا، تحویل مواد غذایی، خشکشویی، تحویل سوخت و یا خدمات اصلی باقی می ماند. این به ارائه دهندگان خدمات و کاربران نهایی اجازه می دهد تا محصول / خدمات را در زمان واقعی ردیابی کنند و زمان تحویل مورد انتظار و وضعیت تحویل را بدانند. در طول همه‌گیری، این خدمات تحویل، فروش و بازگشت سرمایه را چندین برابر کرد.

برنامه های اجتماعی

ثابت شده است که اتصالات دیجیتال در جهان قوی تر و محبوب تر هستند. اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر به افراد اجازه می‌دهند تا جوامع بزرگی با علایق مشابه ایجاد کنند. عملکرد موقعیت جغرافیایی نقشی حیاتی در ایجاد یکپارچگی این اتصال ایفا می کند.

به عنوان مثال، برنامه های دوستیابی به افراد امکان می دهد شریک یا دوستان خود را بر اساس مکان های مورد علاقه خود پیدا کرده و ملاقات کنند. کسب‌وکارها می‌توانند برند را به صورت محلی بسازند و تبلیغ کنند تا خدمات را در یک منطقه خاص به بازار عرضه کنند. برنامه‌های توصیه از قدرت اجتماعی استفاده می‌کنند تا به افراد علاقه‌مند کمک کنند تا درباره بازخوردها و رتبه‌بندی‌های مشتریان قبلی بدانند.

برنامه بازی

فناوری GPS مبتنی بر مکان به طور گسترده ای در بازی ها به خصوص بازی های واقعیت افزوده استفاده می شود که آثار خود را در صنعت بازی به جا گذاشته است. Pokemon go – این بازی مبتنی بر مکان میلیون ها بارگیری را به دست آورده و کاربران در سراسر جهان رونق گرفته است. اینکه بگوییم این یک بازی است که فناوری AR را در مقیاسی به جهان آورده است، اصلا اغراق آمیز نخواهد بود.

برنامه های کاربردی سلامت و تناسب اندام

با افزایش استانداردهای زندگی سالم، مردم به طور فزاینده ای از برنامه های سلامت و تناسب اندام استفاده می کنند که به آنها امکان می دهد مراحل دویدن یا مسافت طی شده یک روز را در حین شنا، پیاده روی یا دویدن پیگیری کنند. علاوه بر این، فناوری مکان یابی به کاربران این امکان را می دهد که در مواقع ضروری، بیمارستان ها یا داروسازان را در مکان های نزدیک پیدا کنند.

مزایای تجاری ادغام ویژگی های موقعیت جغرافیایی در برنامه های تلفن همراه چیست؟

جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها

یکپارچه‌سازی GPS به فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا هنگام بازدید از فرنچایزهای مختلف در فروشگاه‌های برند، داده‌های مصرف‌کننده مانند تغییر ترجیحات و علایق در محصولات/خدمات را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنند. بینش با برنامه مکان یابی به ابداع و برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی شخصی کمک می کند.

یک تجربه شخصی ارائه دهید

فناوری GPS یک سلاح قدرتمند در زرادخانه فروشگاه است که با ارائه یک تجربه شگفت انگیز جذابیت مشتری را افزایش می دهد. هنگام ارسال پیشنهادات شخصی به مشتریان بر اساس خریدهای قبلی، فروشگاه های خرید آنها را بیشتر به خرید علاقه مند می کنند. خرده فروشان می توانند با استفاده از فناوری GPS به صورت تاکتیکی از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

آگاهی از برند را بهبود بخشید

فروشگاه های محلی به طور فزاینده ای بر توسعه برنامه های مبتنی بر مکان تمرکز می کنند که به آنها در افزایش آگاهی از برند کمک می کند. اپلیکیشن‌های مجهز به جی‌پی‌اس، هنگام ارسال پیام به افرادی که از کنار فروشگاه عبور می‌کنند، مردم را در مورد فروشگاه برند و محصولات آن به صورت محلی آگاه می‌کنند. اعتماد و اطمینان فروشگاه برند را ایجاد می کند.

ایجاد وفاداری

رابطه با مشتریان زمانی تقویت می شود که مشتریان چیزهایی را که به دنبال آن هستند دریافت کنند. برنامه‌های مکان‌یابی جغرافیایی، وقتی چیزهایی را به صورت محلی ارائه می‌کنند، به این معنی است که از چیزها در سطح بی‌اهمیت مراقبت می‌کنند. کاهش خطاها، بهبود پردازش سفارش و پیام های شخصی سازی شده، مشتری را به یک طرفدار خوشحال و وفادار برند تبدیل می کند.

ROI افزایش یافته است

به یاد داشته باشید که پیامی که از یک فروشگاه معمولی در مورد کالاهای تازه وارد یا آخرین معاملات دریافت می کنید، هنگام نزدیک شدن به فروشگاه باعث می شود حداقل یک بار از فروشگاه دیدن کنید. این قدرت فناوری GPS است که به کسب و کارها در افزایش ترافیک، فروش و در نتیجه بازگشت سرمایه کمک می کند.

اتصال کسب و کار آنلاین و آفلاین

برندهایی که دارای فروشگاه های فیزیکی همراه با حضور آنلاین هستند، می توانند از بسیاری از برنامه های موقعیت جغرافیایی استفاده کنند. فناوری مکان یابی به مشتریان این امکان را می دهد که هنگام بازدید از فروشگاه، کسب و کار را به صورت اجتماعی علامت گذاری کنند که این امر باعث افزایش ترافیک به فروشگاه فیزیکی می شود.

چگونه می توان این ویژگی موقعیت جغرافیایی را بدون نقص به برنامه اضافه کرد؟

فناوری مکان یابی اطلاعات مکان مصرف کنندگان و مشاغل را به روش های مختلف جمع آوری می کند.

 • جی پی اس

ماهواره های موقعیت یاب جهانی در سراسر جهان ردیابی موقعیت دستگاه را انجام می دهند همانطور که گیرنده های سیستم ماهواره ای جهانی با تلفن های هوشمند داخلی ارائه می شوند.

پیش بینی می شود که بازار خدمات مبتنی بر مکان به دلیل افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و GPS تا سال 2026 به 114 میلیارد دلار برسد.

 • وای فای

Wi-Fi به دسترسی دقیق به موقعیت مکانی کمک می کند، اما اطمینان از اینکه همه کاربران وای فای خود را روشن نگه دارند، کار دشواری است.

 • شناسه سلولی

تلفن های هوشمند سیگنال ها را از ایستگاه های پایه سلولی متصل دریافت می کنند. ایستگاه های پایه به دستیابی به مختصات جغرافیایی دستگاه های تلفن همراه کمک می کنند، اما عمدتاً به سیگنال های رادیویی متکی هستند.

 • فناوری های موقعیت یابی

ردیابی مکان دقیق در ساختمان ها یا مراکز خرید با فناوری GPS امکان پذیر نیست. اینجاست که iBeacon بلوتوث کم مصرف کمک زیادی به پیمایش ساختمان ها با اعلان ها می کند.

رابط های برنامه نویسی برنامه (API) و نقشه های سرویس مکان، اجزای کلیدی در توسعه برنامه های مکان یابی جغرافیایی هستند. به عنوان مثال، سیستم عامل Android API Android و Google Maps را ارائه می دهد و سیستم عامل Apple یک کیت نقشه های اپل را برای توسعه برنامه های کاربردی مجهز به GPS ارائه می دهد.

این نشان می دهد که API مجموعه ای از ابزارهای لازم برای اجرای عملکرد GPS را دارد. رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) می توانند مختصات جغرافیایی را برای شناسایی مکان دستگاه یا نمایش مکان روی نقشه پردازش کنند. API ثانویه همچنین برای فعال کردن خدمات مکان سفارشی طراحی شده است، مانند API که لیستی از رستوران های اطراف را نمایش می دهد.

نتیجه

در دنیای دیجیتال متصل، گرفتن شماره موبایل یا آدرس فیزیکی افراد، کار یک جو معمولی است. افراد برای دریافت امتیازات ویژه یا مزایای شخصی، مانند دریافت مسیرها، توصیه های شخصی، خرید محصولات، گوش دادن به موسیقی و غیره، مایلند جزئیات مکان را به اشتراک بگذارند. کسب و کارها شروع به تشخیص مزایای مکان یابی جغرافیایی در برنامه های تلفن همراه کرده اند. مزایای ذکر شده در راهنما به کسب و کارها در زمینه هایی که می توانند بهبود یابند و بازگشت سرمایه را افزایش دهند، کمک می کند.

شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند با بهترین توسعه‌دهندگان برنامه‌های تلفن همراه تماس بگیرند تا فناوری مکان‌یابی جغرافیایی را در برنامه‌های موجود بگنجانند یا یک برنامه موبایل جدید با استفاده از موقعیت مکانی بسازند.

انتشار 10 مزیت برتر گنجاندن موقعیت جغرافیایی در برنامه تلفن همراه اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

بهترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار


پشته فناوری یا پشته فناوری مجموعه ای از ابزارها، زبان های برنامه نویسی، کتابخانه ها، چارچوب ها و فناوری هایی است که برای ساخت و اجرای نرم افزار با هم کار می کنند. به طور خلاصه می توان گفت که تمام اجزایی که وارد نرم افزارهای ساختمانی می شوند از پشته فنی نرم افزار تشکیل شده است. پشته فناوری فیس بوک شامل فناوری هایی مانند Swift، GraphQL، Cassandra، PHP و Hadoop است.

هر پشته فناوری از دو جزء مهم تشکیل شده است.

 • تکنولوژی Frontend
 • تکنولوژی Backend

فن آوری های خارجی مسئول ساخت سمت مشتری یا بخشی است که برای کاربران نرم افزار قابل مشاهده است. فناوری های Backend مسئول ساخت سرور یا قسمتی هستند که برای کاربران نرم افزار قابل مشاهده نیست.

پشته فنی جلویی از فناوری‌هایی مانند HTML، CSS، Angular.JS، Vue.JS و JavaScript تشکیل شده است.

به طور مشابه، پشته فنی Backend از فناوری هایی مانند Python، Ruby، Golang، C#، PHP و Java تشکیل شده است.

همه بهترین توسعه دهندگان نرم افزار دارای یک تیم موثر از توسعه دهندگان فرانت اند و باطن هستند. برخی از دانش اولیه پشته فناوری به شما به عنوان یک کارآفرین کمک می کند تا مهارت های فنی توسعه دهندگان نرم افزار خود را ارزیابی کنید.

فهرست
 • اهمیت Tech Stack در توسعه نرم افزار
 • محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار

اهمیت Tech Stack در توسعه نرم افزار

قبل از اینکه پشته های مختلف فناوری برای توسعه نرم افزار را بشناسیم، بیایید به دلیل اهمیت پشته فناوری نگاه کنیم. پشته فناوری ستون فقرات نرم افزار است. برای ساختن نرم افزار پایدار به یک ستون فقرات قوی نیاز دارید.

قبل از شروع پروژه، تیم توسعه نرم افزار تخصصی شما باید ایده روشنی از پشته فناوری داشته باشد. توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده باید از فناوری هایی که برای کدنویسی، توسعه رابط کاربری / UX و مدیریت پایگاه داده استفاده می کنند آگاه باشند. توسعه دهندگان نرم افزار همچنین باید ایده ای از ادغام های شخص ثالثی که برای ساخت نرم افزار به آن نیاز دارند داشته باشند.

تیم توسعه نرم افزار هنگام انتخاب پشته فناوری، جنبه هایی مانند:

 • اهدافی که با نرم افزار قابل دستیابی هستند
 • فن آوری های مختلف یکپارچه سازی
 • مجموعه مهارت های توسعه دهندگان موجود
 • چگونه می توان فناوری ها و فرآیندهای مختلف را ساده کرد؟
 • رفع اشکالات و تست نرم افزار
 • برای آسان کردن تعمیر و نگهداری نرم افزار به طور موثر برنامه ریزی کنید
 • چشم انداز آینده برای به روز رسانی و افزودن ویژگی های جدید

انتخاب پشته مناسب از فناوری‌های توسعه نرم‌افزار مهم است زیرا تأثیر برتری بر محصول نهایی دارد. پشته فناوری بر جنبه های زیر نرم افزار تأثیر می گذارد.

 • این نرم افزار در آینده چگونه کار خواهد کرد؟
 • انتخاب ذخیره سازی داده ها
 • مقیاس پذیری نرم افزار
 • ظرفیت سیستم های سرور شما

محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار

بهترین شرکت های توسعه نرم افزار توانایی انتخاب مناسب ترین پشته فناوری را دارند که به آنها کمک می کند بهترین راه حل توسعه نرم افزار را ارائه دهند. امروزه در دنیای تکنولوژی تکنولوژی های زیادی برای توسعه نرم افزار وجود دارد. در زیر ما محبوب ترین ها را مورد بحث قرار داده ایم.

پشته MEAN

پشته MEAN امروزه یکی از محبوب ترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار است. مزایای زیادی برای توسعه دهندگان فراهم می کند. این واقعیت که منبع باز است، این پشته را به یک پشته فناوری بسیار مقرون به صرفه تبدیل می کند که می توانید برای نیازهای پروژه توسعه نرم افزار خود انتخاب کنید.

مزیت دیگری که این پشته فراهم می کند این است که از یک زبان در سراسر پشته استفاده می کند. از آنجایی که از یک زبان رمزگذاری استفاده می کند، توسعه نرم افزار روی این پشته برای توسعه دهندگان با تجربه آسان تر است. علاوه بر این، اگر چندین توسعه دهنده پروژه را در میانه ترک کنند، یافتن جایگزین آسان تر است.

در زیر اجزای پشته MEAN آمده است.

م– MongoDB

E– Express.js

آ– Angular.js

n– Node.js

در این پشته، MongoDB پایگاه داده NoSQL، Express.js فریم ورک Backend، Angular.js قاب جلویی و Node.js سرور بین پلتفرم است. این پشته به توسعه دهندگان ماهر اجازه می دهد تا محصولات نرم افزاری انعطاف پذیر، مقیاس پذیر و با کارایی بالا ایجاد کنند. امکان ساخت راه حل های نرم افزاری قابل توسعه با این پشته مانند پشتیبانی از میزبانی ابری وجود دارد.

اجزای پشته MEAN برای دسترسی رایگان به کتابخانه ماژول و انتقال داده با JSON ارتباط برقرار می کنند.

پشته MEAN یک پلت فرم کارآمد برای انواع برنامه های تعاملی و وب است.

پشته لامپ

پشته LAMP یک پشته فناوری آزمایش شده با زمان است که دارای ویژگی هایی مانند عملکرد ثابت شده، انعطاف پذیری، سودآوری و ثبات است. تمام اجزای این پشته منبع باز هستند. این منجر به سود دهی بهتر برای پروژه نرم افزاری شما می شود.

ویژگی پشته LAMP این است که می تواند روی هر سیستم عاملی اجرا شود. با این پشته می توانید به جای لینوکس از MacOS یا WAMP به عنوان سیستم عامل خود استفاده کنید. این ویژگی پشته LAMP به شما امکان می دهد اجزا را تغییر دهید.

در زیر اجزای پشته LAMP آمده است.

L.– لینوکس

آ“آپاچی.”

م– MySQL

پ– PHP

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است. PHP زبان برنامه نویسی است. توجه داشته باشید که P در پشته LAMP می تواند به معنای Python یا Perl نیز باشد. آپاچی یک سرور HTTP است، در حالی که لینوکس یک سیستم عامل است.

پشته MERN

پشته MERN کم و بیش شبیه به پشته MEAN است. تنها تفاوت React به جای Angular است.

با استفاده از پشته MERN، توسعه دهندگان می توانند به طور همزمان از کد در مرورگرها و سرورها استفاده کنند و به گزینه های توسعه کامل پشته دسترسی داشته باشند. پشته MERN همچنین به رمزگذارهای نرم افزار دسترسی آسان به یک کتابخانه قدرتمند را می دهد.

با استفاده از پشته MERN، توسعه دهندگان می توانند به راحتی از ادغام React بهره مند شوند. ادغام React به توسعه دهندگان پشته MERN امکان دسترسی به ویژگی های عالی React مانند عملکرد بالا و انعطاف پذیری در ساخت رابط های کاربری تعاملی را می دهد.

پشته بدون سرور

پشته فناوری بدون سرور در چند وقت اخیر در بین توسعه دهندگان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. پشته بدون سرور اشکال متعارف پشته‌های فناوری را کنار می‌گذارد، و فناوری محاسباتی بدون سرور مدرن به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا بدون نگرانی زیاد درباره زیرساخت، کد را روی سرورهای فیزیکی بنویسند و اجرا کنند.

پشته بدون سرور به مهندسان نرم افزار اجازه می دهد تا به طور مؤثر تمام داده های برنامه را در بستر ابری مدیریت کنند.

مزیت اصلی پشته بدون سرور، مقیاس پذیری بالایی است که پشته بدون سرور فراهم می کند. یک پشته بدون سرور بسیار مقرون به صرفه تر از پشته های فناوری دیگر است. این به این دلیل است که در یک پشته بدون سرور، توسعه دهندگان فقط برای فضایی که در سرورها استفاده می کنند هزینه دریافت می کنند.

می توانید از پلتفرم بدون سرور شرکت هایی مانند گوگل و آمازون استفاده کنید. آنها خدمات پلت فرم بدون سرور به نام Google Cloud و AWS Lambda دارند.

روبی روی ریل

Ruby on Rails یک محیط توسعه یکپارچه است که از Ruby استفاده می کند. Ruby یک چارچوب برنامه کاربردی وب قدرتمند است که کل تجربه توسعه را برای توسعه دهندگان ساده می کند. RoR یک فناوری بسیار مقیاس پذیر است. توسعه دهندگان از راه دور می توانند RoR را مطابق با نیاز خود تغییر دهند یا از آن استفاده کنند.

RoR یک زبان برنامه نویسی آسان برای یادگیری است که از مجموعه ای غنی از کتابخانه ها تشکیل شده است. RoR به کاهش زمان کلی برای بازاریابی برنامه کمک می کند، زیرا دارای طیف گسترده ای از ابزارها و بسته های نرم افزاری است که باعث می شود توسعه سریعتر کار کند.

در RoR، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند از ساختار مدیریت پایگاه داده پیش‌فرض استفاده کنند و زمان عرضه به بازار را بیشتر کاهش دهند. بهترین ارائه دهندگان خدمات توسعه Ruby on Rails از راه دور را برای ایجاد راه حل های موثر RoR انتخاب کنید.

پشته MEVN

تنها تفاوت MEAN و MEVN این است که به جای Angular.js، Vue.js به عنوان یک فناوری توسعه frontend استفاده می شود. Vue.js به عنوان یک فناوری توسعه رابط موثر در چند سال اخیر محبوبیت پیدا کرده است.

در زیر اجزای پشته MEVN آمده است.

م– MongoDB

E– Express.js

V– Vue.js

n– NodeJS

پشته MEVN MongoDB پایگاه داده NoSQL است، Express.js چارچوب پشتیبان، Vue.js قاب جلو، و Node.js سرور بین پلتفرمی است. Vue.js بهترین ویژگی های Angular و React را با هم ترکیب می کند. به این ترتیب قطعا به توسعه دهندگان نرم افزار در ساخت رابط های زیبا و با کارایی بالا کمک می کند. مزیت اصلی پشته MEVN این است که یادگیری آن آسان است.

بسته شدن

پشته فناوری انتخاب شده توسط توسعه دهندگان نرم افزار بر هزینه توسعه نرم افزار تأثیر می گذارد. زیرا اگر قبلاً پشته فناوری خود را انتخاب کرده اید، باید توسعه دهندگان نرم افزار را مطابق با فناوری های توسعه نرم افزار موجود در پشته فناوری استخدام کنید.

مجموعه مناسب فناوری ها به شما کمک می کند تا از نیروی فنی و نیروی انسانی خود به بهترین نحو استفاده کنید. هر مجموعه ای از فناوری ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. بنابراین، به جای پیروی از آخرین روند در توسعه نرم افزار، پشته فناوری باید بر اساس ارتباط آن با پروژه شما تصمیم گیری شود.

بهتر است کار انتخاب پشته فناوری شرکت توسعه نرم افزاری که استخدام می کنید را واگذار کنید. فقط باید مطمئن شوید که توسعه دهندگان نرم افزاری که استخدام می کنید با تجربه و با تجربه هستند.

انتشار بهترین پشته های فناوری برای توسعه نرم افزار اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

کشورهای پرطرفدار برای برون سپاری توسعه نرم افزار


بازار برون سپاری فناوری اطلاعات در سال 2021 حدود 526 میلیارد دلار تخمین زده می شود و انتظار می رود تا سال 2027 به 682 میلیارد دلار برسد. رشد خارق العاده صنعت برون سپاری نشان می دهد که برون سپاری روشی مؤثر برای ساخت محصولات فناوری اطلاعات است.

چه یک استارت آپ یا یک کسب و کار تاسیس شده باشید، برون سپاری پروژه IT شما می تواند برای پروژه و کسب و کار شما مفید باشد. برون سپاری پروژه توسعه نرم افزار به شما امکان می دهد از بهترین استعدادهای جهان استفاده کنید. علاوه بر این، برون سپاری به شما کمک می کند در هزینه های توسعه نرم افزار صرفه جویی کنید و به کارکنان انعطاف پذیر دسترسی پیدا کنید.

معضلی که کارآفرینانی که می خواهند پروژه های IT خود را برون سپاری کنند این است که کجا می توانند شرکت های توسعه نرم افزار درجه یک را پیدا کنند که بتوان کار توسعه نرم افزار را به آنها برون سپاری کرد. در طول سال ها، چندین کشور خود را به عنوان مقاصد برتر برای برون سپاری در سراسر جهان معرفی کرده اند. در این وبلاگ به بررسی بهترین کشورها برای برون سپاری می پردازیم، جایی که می توانید بهترین استعدادهای برون سپاری را در توسعه نرم افزار بیابید.

فهرست
 • معیارهای اساسی برای جمع آوری یک تیم توسعه نرم افزار برون سپاری شده
 • بهترین کشورها برای برون سپاری توسعه نرم افزار

معیارهای اساسی برای جمع آوری یک تیم توسعه نرم افزار برون سپاری شده

هر زمان که یک تیم برون سپاری را انتخاب می کنید، همیشه چند معیار اساسی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این معیارها به شما کمک می کند تا یک تیم برون سپاری موثر از توسعه دهندگان نرم افزار برتر را جمع آوری کنید. در اینجا معیارهای اساسی وجود دارد که باید قبل از استخدام یک تیم توسعه نرم افزار برون سپاری شده در نظر بگیرید.

سطح آموزش فنی منابع

استانداردهای آموزش فنی کشوری را که می خواهید تیم توسعه دهندگان نرم افزار برون سپاری خود را از آنجا استخدام کنید، بررسی کنید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا می توانید منابع لازم را از این کشور پیدا کنید یا خیر. باید بررسی شود که آیا توسعه دهندگان نرم افزار استخدام شده آموزش فنی رسمی دارند یا خیر. زیرا بدون داشتن پایه فنی خوب، اجرای مطلوب پروژه برای منابع دشوار خواهد بود.

تفاوت در مکان و مناطق زمانی

موقعیت کشوری که می خواهید پروژه توسعه نرم افزار خود را به آن برون سپاری کنید، یک معیار مهم برای انتخاب مقصد برون سپاری است. اگر مکان ارائه دهنده برون سپاری شما از مکان شما دور باشد، در این صورت تفاوت هایی در منطقه زمانی وجود خواهد داشت.

این تفاوت های منطقه زمانی می تواند مشکلات ارتباطی ایجاد کند. بهتر است با شرکت های توسعه نرم افزار برون سپاری که کمترین اختلاف منطقه زمانی را دارند کار کنید. برخی از شرکت‌های برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار دریایی حتی پیشنهاد می‌کنند در منطقه زمانی شما کار کنند تا تفاوت‌ها در مناطق زمانی را کاهش دهند.

یک فرآیند ارتباطی روان می تواند به شما کمک کند بر تفاوت های منطقه زمانی غلبه کنید. به همین دلیل مهم است که قبل از استخدام، فرآیند ارتباط برون سپاری شرکت خود را برای توسعه نرم افزار سفارشی بررسی کنید. در حالی که درست است که تفاوت‌های منطقه زمانی می‌تواند موانعی ایجاد کند، در بیشتر موارد یک شرکت برون‌سپاری برتر ارائه‌دهنده بهترین راه‌حل‌های توسعه نرم‌افزار می‌تواند با این مشکلات مقابله کند.

مهارت درانگلیسی

مهارت های زبان انگلیسی تیم توسعه نرم افزار برون سپاری شما تاثیر زیادی در موفقیت پروژه شما خواهد داشت. انگلیسی محبوب ترین زبان در دنیای فناوری اطلاعات است. سطح تسلط به زبان انگلیسی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مهارت های ارتباطی ضعیف در زبان انگلیسی می تواند پروژه شما را مختل کند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق نمی افتد، کشوری را انتخاب کنید که جمعیت زیادی انگلیسی زبان دارد.

همچنین باید سازگاری زبان انگلیسی شرکای برون سپاری توسعه نرم افزار بالقوه خود را بررسی کنید. شما می توانید این کار را با صحبت با آنها به زبان انگلیسی قبل از ارسال پروژه انجام دهید.

در دسترس بودن منابع و تنوع تکنولوژیک

دنیای فناوری اطلاعات از تنوع تکنولوژیکی عظیمی تشکیل شده است. زبان های کدنویسی و چارچوب های زیادی برای ساخت راه حل های توسعه نرم افزار وجود دارد. چه وب باشد، چه موبایل یا نرم افزار، متوجه خواهید شد که بسیاری از فناوری ها را می توان برای دستیابی به یک هدف خاص مورد استفاده قرار داد.

کشوری را برای برون سپاری با متخصصان نرم افزاری که در طیف متنوعی از فناوری های IT کار می کنند، انتخاب کنید. طیف گسترده ای از منابع فنی امنیت را برای شما فراهم می کند. حتی اگر برخی از توسعه دهندگان پروژه را در میانه ترک کنند، شما توسعه دهندگان راه دور دیگری را از همان کشور دریافت خواهید کرد.

مخارج

هزینه، البته، مهم ترین عامل در تصمیم گیری برای برون سپاری پروژه IT خود است. شما در یک نیروگاه برون سپاری مانند هند معامله خوبی خواهید یافت. هزینه توسعه محصول نرم افزاری شما در کشورهای اروپای شرقی مانند لهستان و اوکراین بیشتر از کشورهای آسیایی مانند هند و فیلیپین خواهد بود.

بهترین کشورها برای برون سپاری توسعه نرم افزار

بسیاری از کشورها به عنوان محبوب ترین مورد علاقه برای برون سپاری پروژه های نرم افزاری ظاهر شده اند. ما به معروف ترین آنها خواهیم پرداخت.

فیلیپین

فیلیپین اخیراً به عنوان یک مقصد عالی برای برون سپاری نرم افزار ظاهر شده است. مزیت اصلی فیلیپین این است که این کشور از نظر فرهنگی به بسیاری از کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده نزدیک است. هزاران فیلیپینی در ایالات متحده زندگی می کنند و این کشور روابط تاریخی خوبی با ایالات متحده دارد. ثابت می کند که این یک مزیت بزرگ برای فیلیپین است، زیرا به دلیل روابط نزدیک فرهنگی، فیلیپینی ها فرهنگ کاری کشورهای غربی را درک می کنند.

شکاف در ارتباط بین ارائه دهندگان خدمات توسعه نرم افزار فیلیپینی و مشتریان غربی آنها خیلی زیاد نیست. این ممکن است به این دلیل باشد که فیلیپین دارای جمعیت زیادی انگلیسی زبان است. مطالعه انجام شده در فیلیپین نشان می دهد که 94 درصد از جمعیت بزرگسال می دانند چگونه انگلیسی صحبت کنند.

توسعه نرم افزار خود در فیلیپین می تواند در جیب شما آسان باشد. توسعه نرم افزار در فیلیپین می تواند از 30 تا 50 دلار در ساعت متغیر باشد. سیاست های دولت نیز برای صنعت نرم افزار مطلوب است. بر اساس گزارش بازار فناوری اطلاعات فیلیپین، صنعت برون سپاری فناوری اطلاعات امروزه یکی از شناخته شده ترین بخش ها است.

هندوستان

هند مقصد مورد علاقه برای برون سپاری نرم افزار برای اکثر کشورهای غربی است. بسیاری از شرکت های توسعه نرم افزار خوب در هند وجود دارند. هند مجموعه عظیمی از توسعه دهندگان نرم افزار با استعداد دارد. نظام آموزشی سالم کشور بر توسعه مهارت های ریاضی و طبیعی دانش آموزان تاکید دارد. برخی از باهوش ترین توسعه دهندگان نرم افزار از هند آمده اند. این اعتبار به سیستم آموزش دانشگاهی کشور تعلق می گیرد که دارای برخی از بهترین دانشگاه های جهان مانند IIT و NIT است.

دولت همچنین در حال تقویت صنعت نرم افزار در هند است. دولت هزینه های رایگان مانند تعطیلات مالیاتی را به شرکت های فناوری اطلاعات ارائه می کند و برای این شرکت ها پارک های فناوری اطلاعات ایجاد می کند. تحقیقات نشان می دهد که صنعت نرم افزار سالانه 65 درصد رشد می کند.

هند کشوری است که به بیش از 100 کشور خدمات نرم افزاری ارائه می دهد. این واقعیت به تنهایی برای نشان دادن مهارت های توسعه نرم افزار هند کافی است. استخدام آژانس های توسعه نرم افزار هند می تواند حدود 4 تا 5 برابر ارزان تر از استخدام توسعه دهندگان از کشورهای غربی باشد.

شما می توانید توسعه دهندگان نرم افزار هندی را در محدوده 15 تا 60 دلار در ساعت استخدام کنید.

اوکراین

اوکراین امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد برون سپاری برای توسعه نرم افزار در حال ظهور است. تخمین زده می شود که نزدیک به 200.00 متخصص فناوری اطلاعات در اوکراین وجود دارد. صنعت فناوری اطلاعات اوکراین با نرخ ثابت 20 درصد در حال رشد است و این کشور قصد دارد تا سال 2025 اندازه کل بخش فناوری اطلاعات را سه برابر کند. اوکراین پایگاه فنی قوی دارد زیرا سیستم آموزشی اوکراین بر فیزیک، ریاضیات و مهندسی تأکید دارد.

اگرچه انگلیسی زبان رایجی در اوکراین نیست، اما حدود 70 درصد از مردم انگلیسی را می‌دانند. بنابراین، مانع ارتباطی انگلیسی با توسعه دهندگان اوکراینی چندان شیب دار نیست.

منطقه زمانی اوکراین با مناطق زمانی ایالات متحده و اروپا همپوشانی دارد. این یک فایده بزرگ را ثابت می کند. فرهنگ کاری اوکراین شبیه فرهنگ کاری آمریکا و اروپا است. این مزیت بزرگ دیگری است، زیرا تیم خارجی توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی می توانند به راحتی با مشتریان خود هماهنگ شوند.

می توانید شرکت های توسعه نرم افزار اوکراینی را با قیمت 35 تا 110 دلار در ساعت استخدام کنید.

آرژانتین

آرژانتین را اغلب یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای آمریکای لاتین می دانند. این کشور دارای سیستم آموزش عالی پایدار است و در رتبه بندی آموزش عالی QS در رتبه 21 قرار دارد. آرژانتین دارای بیشترین جمعیت انگلیسی زبان در جهان است. اختلاف زمانی بین آرژانتین و آمریکا تنها 2 ساعت است. اختلاف زمانی بین آرژانتین و اروپا حدود 5 ساعت است. تفاوت کوچکتر در مناطق زمانی یک امتیاز بزرگ برای آرژانتین است.

آرژانتین دارای سیستم قوی آموزش فنی است. آنچه در مورد سیستم آموزشی آرژانتین منحصر به فرد است این است که ارائه عملی را با تئوری ترکیب می کند. حدود 70 درصد از دانشجویان در آرژانتین در پروژه های عملی در کالج خود شرکت می کنند. به این ترتیب، اکثر دانش آموزان قبل از شروع اولین کار رسمی خود، تجربه کار بر روی پروژه های واقعی فناوری اطلاعات را دارند.

می توانید کار توسعه نرم افزار در آرژانتین را با 30 تا 75 دلار در ساعت برون سپاری کنید.

آخرین افکار

برون سپاری پروژه نرم افزاری خود به یک شرکت توسعه نرم افزار پیشرو در خارج از کشور می تواند به شما کمک کند تا عملیات خود را مقیاس بندی کنید، در هزینه های نرم افزار صرفه جویی کنید و بر شایستگی های اصلی خود تمرکز کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که مقصد برون سپاری خود را با دقت انتخاب کنید.

شما باید مطمئن شوید که مقصد و ارائه‌دهنده راه‌حل برون‌سپاری که انتخاب می‌کنید سودآور است، استعدادها را با مجموعه‌ای از مهارت‌های مناسب ارائه می‌دهد و امکان تجربه برون‌سپاری روان را فراهم می‌کند.

فهرست ما از بهترین کشورها را برای برون سپاری الزامات توسعه نرم افزار خود مرور کنید تا انتخاب های مناسب را برای شما محدود کنید. علاوه بر این، می توانید از ابزارهایی مانند Time Doctor برای مدیریت و افزایش بهره وری تیم توسعه نرم افزار خود استفاده کنید.

نشریه Trends for Outsourcing Software Development Countries اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

10 اشتباه بزرگ در توسعه اپلیکیشن های موبایل و راه حل های آن


اکوسیستم اپلیکیشن ها به طور پیوسته در حال رشد است و تعداد دانلود اپلیکیشن ها در سه ماهه اول سال 2022 به 37 میلیارد دلار رسیده است. رشد 11 درصدی نسبت به سال گذشته در هر دو فروشگاه اپل و گوگل پلی استور برای نشان دادن افزایش هزینه اپلیکیشن ها به میزان 33 میلیارد دلار، که 42 درصد نسبت به دو سال گذشته افزایش یافته است.
این نشان می دهد که بازار توسعه اپلیکیشن موبایل هنوز به اوج خود نرسیده است.

خوب، برای همه چیز یک برنامه وجود دارد. با این حال، مناطقی وجود دارند که در بازار اشباع ناشناخته باقی می مانند که به کسب و کار مزیت می بخشد. از سوی دیگر، شرکت‌هایی که راه‌حل‌های کاربردی منحصربه‌فردی را راه‌اندازی می‌کنند، بقا و پیشرفت در بازار را چالش برانگیز می‌دانند.

نرخ موفقیت برنامه بسیار کمتر است، اگرچه برنامه به وفور منتشر می شود. در عصر دقت و دقت، صرف زمان، تلاش و دلار برای ساختن یک برنامه کاربردی با کارایی بالا، بدون خطا، ایمن و قابل اعتماد ضروری است. یک اشتباه در توسعه اپلیکیشن موبایل می تواند باعث حذف نصب اپلیکیشن توسط کاربران شود که منجر به از کار افتادن اپلیکیشن موبایل می شود.

برنامه های بسیاری مانند Vine، Hailo، Auctionata، Google wave، YikYak و Rdio وجود دارند که پس از چندین ماه یا سال راه اندازی شکست خوردند. توسعه دهندگان اپلیکیشنی که دستور موفقیت یک اپلیکیشن موبایل را با استفاده از مواد اولیه درست تهیه می کنند، می توانند با خطاهای احمقانه در توسعه اپلیکیشن موبایل و شیوه های تجاری اشتباه، اپلیکیشن را از بین ببرند. جلوگیری از همه مواردی که منجر به خرابی اپلیکیشن موبایل می شود بسیار مهم است.

بهترین شرکت های توسعه نرم افزار دارای بهترین توسعه دهندگان برنامه هستند که اطمینان حاصل می کنند که خطاهای رایج توسعه رخ نمی دهد و باعث ایجاد سر و صدای زیادی در بازار می شود. این وبلاگ تمام دلایلی را که منجر به خرابی اپلیکیشن موبایل می شود و راه حل هایی برای غلبه بر آنها فهرست می کند.

چه اشتباهاتی در توسعه اپلیکیشن موبایل باعث از کار افتادن اپلیکیشن می شود؟

جای خالی را نمی توان پر کرد

در عصر پویا، مردم انتظار دارند چیزهای جدیدی را در برنامه تلفن همراه شما ببینند. هنگامی که ویژگی های برنامه یا USP اصلی نباشد، این باعث می شود کاربر احساس کند که یک کپی از برنامه های موجود است که مانع از استفاده از برنامه می شود. این خطای توسعه باعث موفقیت یا پیشرفت برنامه شما در طولانی مدت نمی شود.

پاسخ: یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنید که با دقت و به کمال طراحی شده است تا شکاف بازار را با فناوری تلفن همراه پر کند. زمانی که مشکلات واقعی کاربران با اپلیکیشن موبایل حل شد، احتمالا کاربران بارها از اپلیکیشن بازدید و استفاده خواهند کرد.

هیچ تحقیق عمیقی وجود ندارد

یک کسب و کار نمی تواند با یک برنامه کاربردی موفق شود، اگر چیز مناسب را در زمان مناسب به مخاطبان ارائه ندهد. وقتی نمی دانید مصرف کنندگان چه می خواهند، نمی توانید به آنها خدمت کنید. این نشان می دهد که تحقیقات عمیق و تجزیه و تحلیل مناسب برای تعیین انتظار مصرف کنندگان بسیار مهم است. به عنوان مثال، زمانی که یک کسب‌وکار پول زیادی را برای ساخت یک اپلیکیشن خرده‌فروشی سرمایه‌گذاری می‌کند، باید تکالیف خود را در مورد آنچه رقیب انجام می‌دهد، پیش‌بینی مخاطبان هدف و روندهای در حال تحول انجام داد. اگر این کار انجام نشود، کاربران به زودی برنامه را حذف خواهند کرد.

پاسخ: بازی حدس زدن، آینده برنامه را در تاریکی قرار می دهد. تصویر واضحی از انتظارات و رقابت مصرف کننده برای هموار کردن راه برای موفقیت مورد نیاز است. تحقیق و تجزیه و تحلیل مناسب به برنامه اجازه می دهد تا به مکان مناسب برسد.

در مورد تعداد پلتفرم ها مطمئن نیستم

قبل از ایجاد محدوده پروژه و استقرار پروژه در طبقه توسعه، مهم است که در مورد پلتفرمی که برنامه به آن ارسال می شود، تصمیم بگیرید. انتخاب پلت فرم یک فرآیند حیاتی است که باید از قبل تصمیم گیری شود. در غیر این صورت، تضمین موفقیت حماسی غیرممکن است. به عنوان مثال، مخاطبان اپل مایلند برای ویژگی های منحصر به فردی که بهترین تجربه را ارائه می دهند، هزینه بیشتری بپردازند، که در مورد پایگاه کاربری اندروید صدق نمی کند. بهتر است برنامه را در پلتفرم هایی ایجاد و راه اندازی کنید که مخاطبان به ویژگی های درجه یک اهمیت می دهند.

پاسخ: ابتدا، دریابید که مخاطب هدف شما در کدام پلتفرم بیشتر فعال است. این خطر ایجاد یک برنامه کاربردی برای پلتفرم را کاهش می دهد، جایی که جذب کاربران به یک مهره سخت تبدیل می شود. خب، اندروید و iOS پلتفرم های محبوبی هستند که طیف وسیعی از مخاطبان را پوشش می دهند، اما شروع با یک پلتفرم و سپس گسترش برنامه به پلتفرم های دیگر می تواند کمک کننده باشد.

ویژگی ها را به روشی نامتعادل اضافه کنید

برنامه غنی از ویژگی که مشکلات زندگی واقعی را حل می کند خوب است، اما مصرف بیش از حد هر چیزی خوب نیست. همین امر در مورد ایجاد ویژگی های بیش از حد در برنامه نیز صدق می کند. برنامه با ویژگی های اساسی باید با ویژگی های منحصر به فرد تکمیل شود تا با رقبا همگام شود.

با این حال، گاهی اوقات کارآفرینان برنامه را با ویژگی‌های بسیار زیادی بارگذاری می‌کنند که کاربران را گیج می‌کند یا غرق می‌کند. ویژگی های بیش از حد بر قابلیت استفاده برنامه و تجربه ای که ارائه می دهد تأثیر منفی می گذارد. افزایش پیچیدگی منجر به شکست برنامه تلفن همراه می شود.

پاسخ: ایده خوبی است که برنامه ای را با ویژگی های اولیه ای که کاربران هدف انتظار دارند اجرا کنید. بعداً بهبود تدریجی برنامه با ویژگی‌های اضافی بهترین روشی است که به تجزیه و تحلیل واکنش کاربران نسبت به افزوده‌های جدید و اثربخشی برنامه کمک می‌کند.

تجربه کاربری وحشتناک

این عصر تجربه است که در آن مصرف کنندگان مایلند برای بهترین تجربه هزینه بیشتری بپردازند. این نشان می‌دهد که شرکت‌ها باید زمان، منابع و دلار بیشتری سرمایه‌گذاری کنند تا اپلیکیشن تجربه‌ای شگفت‌انگیز را ارائه دهد.

به عنوان مثال، تعداد زیاد فیلدها در صفحه ثبت نام، فرآیند درج را خسته کننده می کند، که باعث می شود کاربران نتوانند فرآیند ثبت نام مورد نیاز برای استفاده از برنامه را تکمیل کنند. ساختار ناوبری ضعیف به کاربران اجازه نمی دهد به صفحه مورد نظر خود برسند. این باعث می شود مصرف کنندگان رقابت را برای گنجاندن و ناوبری یکپارچه تماشا کنند.

پاسخ: تحقیقات عمیق مصرف کننده، به ارمغان آوردن تفکر طراحی و بازخورد کاربر، به طراحی تجربه کاربری که کاربران آن را تحسین می کنند، کمک می کند. این باعث می شود مصرف کنندگان به پیشنهادات علاقه مند و متعهد شوند.

مشرف به پشته فناوری

مدت زمان شارژ طولانی باعث می شود برنامه به کندی اجرا شود. کاربران نمی خواهند با برنامه ای که بارگذاری هر صفحه ای بیش از 3 ثانیه طول می کشد، باقی بماند. برای مثال، اگر بارگذاری یک صفحه یا تصویر کمی بیشتر طول بکشد، کاربران زمانی را برای دور شدن از فروشگاه M-commerce اختصاص نمی‌دهند.
گاهی اوقات این اتفاق می افتد زمانی که سرور قادر به رسیدگی به تعداد فزاینده درخواست ها در ساعات اوج مصرف نیست. اقامت چند ثانیه ای میلیون ها دلار و تجربه بدی برای شرکت هزینه دارد.

پاسخ: توسعه دهندگان می توانند با استفاده از فناوری های مدرن از اشتباه توسعه یک اپلیکیشن موبایل با توسعه باطن پایدار جلوگیری کنند. سرور ابری به برنامه اجازه می دهد تا به راحتی تعداد رو به رشد درخواست ها را با ویژگی مقیاس پذیری برآورده کند.

استراتژی های بازاریابی ضعیف بهینه شده است

باور نادرست در مورد ساخت و راه‌اندازی اپلیکیشن، به‌طور خودکار مخاطب را به سمت اپلیکیشن سوق می‌دهد که منجر به شکست اپلیکیشن موبایل می‌شود. در عوض، استراتژی بازاریابی برنامه قبل از راه اندازی برنامه برنامه ریزی شده است. این خطا برنامه را به مخاطب هدف نمی رساند.

پاسخ: راه اندازی یک MVP به کسب و کارها این امکان را می دهد که ایده برنامه را در بازار آزمایش کنند و می توانند قبل از راه اندازی یک راه حل کامل، نویز ایجاد کنند. نسخه های برنامه ریزی شده همراه با استراتژی های UX به افزایش تجربه کاربر از انتشار تدریجی کمک می کند.

به بازخورد پاسخ نمی دهد

شما بهترین ویژگی های برنامه را دارید که در برنامه برای بهبود قابلیت استفاده و تجربه کاربری آن طراحی شده است. این عالی است. اما اگر بازخورد کاربر در مورد ویژگی ها، رابط کاربری و جریان برنامه را در نظر نگیریم، تلاش بیهوده است. گویی اپلیکیشن چیزی را بدون اطلاع از انتظارات مشتری می فروشد. این اشتباه در توسعه اپلیکیشن موبایل برای اپلیکیشن فاجعه بار است که وفاداری را از بین می برد و حتی کاربران موجود از اپلیکیشن استفاده نمی کنند.

پاسخ: توسعه دهندگان می توانند با تکرار برنامه با توجه به بازخورد کاربران از این حذف اجتناب کنند تا برنامه همیشه انتظارات مشتری را برآورده کند. این باعث می شود مشتریان احساس کنند که برنامه به انتظارات آنها اهمیت می دهد و این باعث می شود آنها احساس ارزشمندی کنند. مصرف کنندگان را درگیر می کند و حفظ مصرف کننده را بهبود می بخشد.

شما نمی توانید کاربران را با طراحی رابط کاربری غیر دوستانه درگیر کنید

رابط کاربری اپلیکیشن به عنوان صفحه عنوان کتاب عمل می کند که افراد قبل از مرور صفحات داخلی آن را ارزیابی می کنند. در نگاه اول تاثیری غیر قابل حذف بر روی مصرف کنندگان ایجاد می کند. هنگامی که رابط کاربری با عناصر طراحی بسیاری، تضادهای رنگی عجیب و تصاویر بزرگ بارگذاری می شود، هرج و مرج ایجاد می کند که کاربران را از استفاده از برنامه باز می دارد.

پاسخ: طراحان اپلیکیشن موبایل باید به طراحی مینیمالیستی توجه بیشتری داشته باشند، این یک روند است. یک رابط تمیز با تعداد بهینه طرح و بدون مشکل وضوح ترجیح داده می شود. استفاده حداقلی از انیمیشن ها عملکرد خوب را تضمین می کند. ناوبری را یکپارچه نگه دارید تا کاربران بتوانند به راحتی از یک صفحه به صفحه دیگر به طور یکپارچه پیمایش کنند.

یک ایده اولیه کاربردی را کپی کنید

ایجاد کلون از برنامه های محبوب موجود امروزه رایج است، اما برای آینده برنامه مفید نیست. پس از مدتی این استراتژی باعث شکست کسب و کار شد. حتی فروشگاه‌های اپلیکیشن دستورالعمل‌ها و قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارند که اپلیکیشن‌هایی را که فاقد اصالت هستند، اسکن می‌کنند. چنین برنامه هایی نمی توانند کاربران را جذب کنند زیرا آنها USP ندارند.

پاسخ: درک ماهیت اپلیکیشن موجود اصلا بد نیست. به یاد داشته باشید که برنامه‌های کاربردی تاکسی درخواستی پس از استفاده از تاکسی Uber با استفاده از مدل برحسب تقاضا، اما ویژگی‌های منحصربه‌فرد را به‌کار گرفتند، راه‌اندازی شدند. این استراتژی باعث برجسته شدن اپلیکیشن می شود و احتمال موفقیت کسب و کار را افزایش می دهد.

می پیچمش

هیچ کس جز یک شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل نمی داند که چگونه یک اپلیکیشن ایجاد کند. گاهی اوقات خطاهای برنامه‌نویسی که از آنها اطلاعی ندارند، می‌توانند پس از انتشار برنامه را از بین ببرند. بهترین راه این است که از اشتباهاتی که بازیکنان فعلی مرتکب شده اند درس بگیرید و مطمئن شوید که همان کار را تکرار نمی کنید. هنگامی که برنامه در حال توسعه است، همانطور که در بالا ذکر شد، حتماً جنبه های مختلف برنامه را آزمایش کنید تا خطاها را شناسایی کرده و با راه حل مناسب برطرف کنید. این یک نقشه راه برای توسعه و راه اندازی موفق برنامه است.

نشریه 10 اشتباه برتر در توسعه برنامه های کاربردی موبایل و راه حل های آنها اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

توسعه نرم افزار – راهنمای کامل


طبق گزارش Statista، صنعت توسعه نرم افزار جهانی تا پایان سال 2022 به 608 میلیارد دلار خواهد رسید.

کامپیوتر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ماست. نرم افزار جزء مهم هر کامپیوتری است. چه یک سیستم بانکی، یک سیستم تولیدی، یک سیستم تحقیقاتی یا یک سیستم تحقیقاتی، همه صنایع از نوعی نرم افزار استفاده می کنند.

به عنوان یک فرد تجاری که می خواهد نرم افزار توسعه دهد، به دانشی در مورد فرآیند توسعه نرم افزار نیاز دارید. مگر اینکه یک تیم داخلی از توسعه دهندگان نرم افزار داشته باشید، باید پروژه توسعه نرم افزار خود را به یک شرکت توسعه نرم افزار حرفه ای برون سپاری کنید.

آگاهی از فرآیند توسعه نرم افزار به شما کمک می کند تا بهترین شرکت را از لیست بهترین شرکت های توسعه نرم افزار موجود در بازار انتخاب کنید. توسعه نرم افزار به مهارت و تجربه خاصی نیاز دارد.

در این راهنمای توسعه نرم افزار، توسعه نرم افزار را به تفصیل مورد بحث قرار خواهیم داد. ما انواع مختلف نرم افزار، روش های توسعه نرم افزار، مراحل و فرآیندهای مربوط به توسعه نرم افزار و هزینه های توسعه نرم افزار را خواهیم دید. بیایید حفاری کنیم.

توسعه نرم افزار چیست؟

فرآیند توسعه نرم افزار شامل انجام چندین مرحله برای طراحی، رمزگذاری و استقرار نرم افزار است. ارائه دهندگان خدمات توسعه نرم افزار در حال کار بر روی مراحل برنامه ریزی شده توسعه نرم افزار هستند. پس از ایجاد نرم افزار، تست می شود تا ببینیم آیا نیازهای کاربر را برآورده می کند یا خیر.

مراحل کلی برنامه ریزی شده در فرآیند توسعه نرم افزار SDLC (چرخه عمر توسعه نرم افزار) نامیده می شود. ما مراحل مختلف SDLC را بعداً در وبلاگ بررسی خواهیم کرد.

اهمیت توسعه نرم افزار

ثابت شده است که نرم افزار یکی از مهم ترین اجزای تجارت مدرن است. کسب و کارها می توانند از توسعه نرم افزار سفارشی برای همه چیز از بازاریابی گرفته تا مدیریت موجودی استفاده کنند.

این نرم افزار به روش های زیر به کسب و کار شما کمک می کند.

 • بهبود رضایت مشتری
 • به شما کمک می کند تا انبار خود را مدیریت کنید
 • کسب و کار خود را علامت گذاری کنید
 • به ارتباطات موثر در سازمان خود دست یابید

انواع اولیه نرم افزار

انواع مختلفی از نرم افزارها وجود دارد. برخی نرم افزارهای تک خطی هستند، در حالی که برخی دیگر با هزاران خط مواجه می شوند. ما می توانیم نرم افزارها را به انواع اصلی زیر طبقه بندی کنیم.

سیستم نرم افزار

نرم افزار سیستم نرم افزاری است که برای انجام وظایف داخلی کامپیوتر طراحی شده است. همچنین وظیفه اتصال دستگاه های خارجی مانند چاپگر، هارد دیسک، موس و کیبورد را به کامپیوتر بر عهده دارد.

نرم افزار کاربردی

برنامه های نرم افزاری کاربر نهایی برای کمک به کاربران در تکمیل وظایف مورد نظر خود طراحی شده اند. نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده برای بانکداری، طراحی، خرید و گشت و گذار نمونه هایی از نرم افزارهای کاربردی هستند. نرم افزارهای کاربردی معمولاً فقط برای یک هدف خاص ایجاد می شوند.

نرم افزار برنامه نویسی

نرم افزار برنامه نویسی از اجزای نرم افزاری آماده تشکیل شده است که به برنامه نویسان در کدگذاری به زبان های مختلف کمک می کند. نمونه هایی از نرم افزارهای برنامه نویسی هستند

 • کامپایلر
 • اشکال زدا
 • مترجم

سیستم عامل

هنگامی که رمزگذارها کدی را برای مجموعه خاصی از دستگاه ها می نویسند، به آن سیستم عامل می گویند. چند نمونه از این نوع نرم افزارها نرم افزارهای طراحی شده برای ماشین حساب، ساعت های هوشمند، سیستم های ناوبری و ربات ها هستند.

مدل های مختلف توسعه نرم افزار چیست؟

مدل های توسعه نرم افزار به تفصیل توضیح داده شده است

مدل یا متدولوژی توسعه نرم افزار روشی سیستماتیک برای توسعه نرم افزار است. طیف گسترده ای از مدل های توسعه نرم افزار برای انتخاب وجود دارد.

هنگام انتخاب روش، مطمئن شوید که متعادل ترین مدلی را انتخاب می کنید که الزامات پروژه و راحتی تیم توسعه را برآورده می کند.

لیست زیر لیستی از محبوب ترین مدل های توسعه نرم افزار موجود در صنعت امروزی است.

 • آبشار
 • اعتبار سنجی و تایید
 • چابک
 • کانبان
 • اسکرام
 • به صورت فزاینده
 • اقدامات سریع را توسعه دهید
 • بصورت مکرر
 • مهبانگ
 • مارپیچ
 • فرآیند یکپارچه منطقی

چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDLC)

چرخه زندگی دقیق توسعه نرم افزار

هیچ بحثی در مورد توسعه نرم افزار بدون بحث SDLC یا چرخه عمر توسعه نرم افزار کامل نمی شود.

SDLC یک فرآیند گام به گام واضح است که به توسعه دهندگان تخصصی در ساختن نرم افزار کمک می کند. با دنبال کردن SDLC، می توانید اطمینان حاصل کنید که کل فرآیند توسعه نرم افزار به آرامی انجام می شود.

کل چرخه عمر توسعه نرم افزار به مراحل زیر تقسیم می شود.

 • مجموعه الزامات توسعه نرم افزار
 • امکان سنجی پروژه توسعه نرم افزار
 • طراحی و معماری نرم افزار
 • نمونه سازی نرم افزار
 • کد نویسی نرم افزار
 • تست و پیاده سازی نرم افزار
 • پشتیبانی نرم افزاری

یک آژانس توسعه نرم افزار که از SDLC پیروی می کند شانس بیشتری برای دستیابی به نتایج دارد. بنابراین، شما می توانید هنگام انتخاب شرکت توسعه نرم افزار خود، پایبندی به فرآیند SDLC را به عنوان یکی از معیارهای انتخاب حفظ کنید.

مدل های برون سپاری نرم افزار

مدل های مختلفی برای برون سپاری نرم افزار وجود دارد که از طریق آنها می توانید توسعه نرم افزار را برون سپاری کنید. در زیر ما محبوب ترین ها را مورد بحث قرار داده ایم.

مدل خاص تیم

ارائه دهنده برون سپاری شما یک تیم توسعه اختصاصی برای پروژه نرم افزاری شما در مدل تیم اختصاصی ارائه می دهد. این توسعه دهندگان نرم افزار تخصصی فقط روی پروژه شما کار خواهند کرد.

مدل تیم تخصصی راهی عالی برای داشتن یک تیم بدون متحمل شدن هزینه و مشکل برای ایجاد یک تیم داخلی است.

کارکنان را افزایش دهید

آن دسته از صاحبان مشاغل که در حال حاضر یک تیم توسعه نرم افزار داخلی دارند، تمایل دارند از مدل افزایش کارکنان استفاده کنند.

در مدل کارکنان، بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را از یک ارائه دهنده برون سپاری استخدام خواهید کرد. این کارمندان تیم داخلی شما را افزایش می دهند. شما به عنوان یک صاحب کسب و کار، همچنان مالک پروژه خواهید بود.

بر اساس پروژه ها

در مدل برون سپاری مبتنی بر پروژه، شما پروژه توسعه نرم افزار کامل را به ارائه دهنده خدمات برون سپاری می دهید. در مدل مبتنی بر پروژه، تمام مسئولیت پروژه بر عهده ارائه دهنده برون سپاری است.

هزینه های توسعه نرم افزار

برآورد دقیق هزینه های توسعه نرم افزار

هزینه توسعه نرم افزار یکی از مهمترین عواملی است که در پروژه توسعه نرم افزار باید در نظر گرفته شود. مانند هر پروژه دیگری، پروژه توسعه نرم افزار نیز نیاز به بودجه دارد. برای برآورد هزینه توسعه نرم افزار، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید.

دو روش اصلی برای برآورد هزینه پروژه توسعه نرم افزار وجود دارد.

بر اساس حجم نرم افزار

با افزایش حجم نرم افزار، هزینه آن نیز افزایش می یابد. این به این دلیل است که تعداد خطوط کدگذاری با اندازه افزایش می یابد. با افزایش تعداد خطوط کدنویسی، تعداد ساعات سرمایه گذاری توسعه دهندگان در ساخت نرم افزار نیز افزایش می یابد. در نهایت، این باعث افزایش هزینه توسعه نرم افزار می شود.

بر اساس نوع نرم افزار

هزینه توسعه نرم افزار را می توان بر اساس نوع نرم افزاری که قرار است ایجاد شود تخمین زد. برای مثال، ایجاد نرم‌افزار تجارت الکترونیکی که به میلیون‌ها کاربر خدمت می‌کند، گران‌تر از ساختن نرم‌افزار CRM داخلی برای استفاده محدود خواهد بود.

هزینه توسعه نرم افزار یک جنبه پویا در حال تغییر است که به عوامل مختلفی از جمله:

 • اندازه
 • پیچیدگی
 • رویکرد توسعه نرم افزار
 • مکان توسعه دهنده
 • تعداد ادغام های شخص ثالث

چگونه بهترین شرکت توسعه نرم افزار را استخدام کنیم؟

چگونه یک شرکت توسعه نرم افزار با کیفیت انتخاب کنیم

برای ایجاد موثرترین نرم افزار برای کسب و کار خود، ابتدا باید یک شرکت توسعه نرم افزار برتر استخدام کنید. انتخاب شرکت توسعه نرم افزار مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد.

این به دلیل این واقعیت است که هزاران شرکت توسعه نرم افزار در این صنعت وجود دارد. اگر بدانید هنگام انتخاب شرکت توسعه نرم افزار مناسب به دنبال چه عواملی باشید، کار شما را آسان تر می کند.

داشتن مجموعه ای از معیارهای اساسی برای انتخاب بهترین شرکت توسعه نرم افزار در انتخاب شریک فناوری مورد نیاز شما مفیدتر خواهد بود. در اینجا لیست دقیقی از جنبه هایی است که باید به عنوان یک کارآفرین به خاطر بسپارید:

 • کار قبلی شرکت
 • پشتیبانی پس از فروش
 • تجربه و تخصص فنی
 • هزینه توسعه نرم افزار

شرکت توسعه نرم افزار را بر اساس پارامترهای فوق در شرکت توسعه نرم افزار ایده آل خود به صفر برسانید.

بسته شدن

امیدواریم این راهنمای توسعه نرم افزار به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. توسعه نرم افزار یک فرآیند پیچیده است. حتی خطاهای کوچک کدگذاری و تست را می توان برون یابی کرد و به خطاهای بزرگ تبدیل شد. به همین دلیل داشتن دانش برای استخدام بهترین توسعه دهندگان نرم افزار که می توانند کار را برای شما انجام دهند، مهم است.

ما لیستی از بهترین شرکت های توسعه نرم افزار در جهان را گردآوری کرده ایم. هنگام تهیه لیست بهترین شرکت های توسعه نرم افزار، ما مطمئن شدیم که فقط تولید کنندگان اثبات شده را شامل می شود.

لیست ما شامل ارائه دهندگان راه حل توسعه نرم افزار است که با شرکت های Fortune 500 کار کرده اند. شما می توانید یک شریک توسعه نرم افزار به انتخاب خود از این لیست انتخاب کنید و نرم افزار موثری را برای تجارت خود ایجاد کنید.

راهنمای توسعه نرم افزار – کامل اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.