چگونه از Flutter برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ - راهنمای جامع

چگونه از Flutter برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ – راهنمای جامع


Flutter – کتابخانه رابط کاربری محبوب گوگل 43140 وب سایت در سراسر جهان را تقویت می کند، با 0.16٪ از وب سایت هایی که در 1000 دسته وب سایت برتر قرار می گیرند که با استفاده از چارچوب مشابه ساخته شده اند. همچنین، اهمیت توسعه برنامه های کاربردی وب چیزی نیست که نیاز به تاکید داشته باشد، بنابراین زمانی که یک SDK توسعه برنامه محبوب ارتقا داده می شود تا به توسعه وب سایت نیز کمک کند، خبر خوبی برای توسعه دهندگان و مشاغل است.

در ابتدا، Flutter برای ساخت برنامه‌های موبایلی با کارایی بالا و شبیه به بومی برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شد و بعداً با تکرارهای مداوم، قابلیت‌های Flutter برای ساخت برنامه‌های دسکتاپ و وب با استفاده از همان پایه کد افزایش یافت. بنابراین، استفاده از Flutter برای وب، خدماتی را که می توان با پیروی از یک فرآیند توسعه وب پایدار ارائه کرد، گسترش داد. این فریم ورک با استفاده از زبان برنامه نویسی دارت به همراه طراحی متریال و کوپرتینو، طراحی رابط کاربری بومی را امکان پذیر می کند.

محتوا

 • فلاتر وب چیست؟
 • آنها از چه ابزارهایی پشتیبانی می کنند که توسعه دهندگان برای توسعه وب Flutter از آنها استفاده می کنند؟
 • فلاتر چه سودی برای کسب و کارها دارد؟
 • فلاتر وب – چه زمانی از آن استفاده کنیم و چه زمانی از آن استفاده نکنیم؟
 • چند نکته برای استفاده حداکثری از Flutter web
 • شما چی فکر میکنید؟ آیا باید Flutter web را برای توسعه وب در نظر بگیرید؟

فلاتر وب چیست؟

توسعه وب Flutter دارای دو موتور رندر است – DOMCavas و CanvasKit که به SDK کنترل کامل بر روی هر پیکسل صفحه نمایش را با دقت فوق العاده می دهد. تمام عناصر رابط کاربری Flutter – انیمیشن، مسیریابی، اسکرول و موارد دیگر با استفاده از کد منبع یکسان استفاده می شود.

DomCavas به طور پیش فرض استفاده می شود که Canvas API و HTML/JS/CSS را برای ساخت ویجت های Flutter ترکیب می کند. از سوی دیگر، CanvasKit از WebAssembly و WebGL استفاده می کند که به مرورگر اجازه می دهد از شتاب سخت افزاری استفاده کند، که به نوبه خود امکان ارائه بهینه گرافیک های پیچیده و فشرده را فراهم می کند. با این حال، CanvasKit هنوز هم دارای نقص هایی است که جامعه توسعه دهندگان فعالانه روی آن کار می کنند. می‌توانیم انتظار داشته باشیم به زودی Flutter را برای وب در یک نسخه پایدار ببینیم.

توسعه دهندگان می توانند اثربخشی توسعه وب Flutter را از دو طریق بررسی کنند – توانایی برنامه وب برای ارائه و دستکاری داده های عظیم و تجزیه و تحلیل انتقال، انیمیشن و جلوه ها. از بین دو موتور رندر، CanvasKit با بار اولیه بالا و حجم اضافی، عملکرد وب Flutter را بهبود می بخشد.

آنها از چه ابزارهایی پشتیبانی می کنند که توسعه دهندگان برای توسعه وب Flutter از آنها استفاده می کنند؟

پروژه توسعه برنامه وب Flutter با Flutter 2.2 سازگار است که می توانید آن را در Chrome یا Edge اجرا کنید. هنگامی که محیط توسعه راه اندازی می شود، IDE باید راه اندازی شود که نیاز به پشتیبانی از ابزارهای مختلف دارد. در اینجا ابزارها وجود دارد –

 • کد ویژوال استودیو
 • IntelliJ
 • اندروید استودیو

فلاتر چه سودی برای کسب و کارها دارد؟

استفاده از Flutter برای توسعه برنامه های کاربردی وب یک انتخاب ایده آل برای کسب و کارها است تا از مزایای نامحدود بهره مند شوند. آخرین نسخه Flutter 3.0 با افزودن ها و اصلاحات جدید، توسعه برنامه را بهتر کرده است، که سیگنال واضحی است مبنی بر اینکه توسعه برنامه flutter به پایان رسیده است. برای یادگیری بیشتر عمیق تر حفاری کنید –

طراحی تطبیقی

Flutter دارای توانایی ارائه یک نسخه سفارشی از یک سیستم عامل مبتنی بر وب است که اکثر چارچوب های JS قادر به ارائه آن نیستند. به عنوان مثال، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بسته به سیستم عامل-ویندوز و macOS، دکمه برگشت و تراز متن هدر را متفاوت ارائه دهند. از همین طرح نیز می توان برای حفظ ثبات استفاده کرد، اما سفارشی سازی تجربه کاربر را بهبود می بخشد.

سازگاری Flutter برای رفتارهای پلتفرم خاص به توسعه برنامه های کاربردی وب گسترش یافته است. تطبیق‌ها به 3 روش شامل می‌شوند – تطبیق خودکار با استفاده از ویجت‌های Flutter، استفاده از یک نوع برای همه پلتفرم‌ها، و استفاده از مسیرهای سطح برنامه برای تعریف مسیرهای مختلف پلتفرم خاص.

چیدمان پاسخگو

طراحی‌های واکنش‌گرا در ارتقای تجربه کاربر به سطح بعدی عالی عمل کرده‌اند. Flutter مهندسی طراحی واکنشگرا را برای Flutter وب فعال می کند که در آن کسب و کارها باید در مورد چندین مورد مانند طراحی یکسان مورد نیاز برای تلفن همراه و وب که از نظر بصری مقیاس می شود، طرح های مختلف مورد نیاز برای وب و برنامه های تلفن همراه، اندازه، جایی که انتظار می رود طراحی به مقیاس و تنها به چند مولفه نیاز دارید که در اندازه های مختلف صفحه نمایش اندازه گیری می شوند.

ویجت های Flutter زیادی مانند MediaQuery، LayoutBuilder، AspectRatio، FittedBox و موارد دیگر وجود دارند که به تغییر اندازه طرح و طراحی با توجه به اندازه دستگاه کمک می کنند. دستیابی به کنترل دانه ای بر طراحی واکنشگرا با ویژگی AutoScale امکان پذیر است، که در عین حفظ ظاهر و احساس اصلی رابط کاربری، طرح را به طور متناسب کوچک و گسترش می دهد.

محتوای تعاملی را بگنجانید

Flutter web امکان ادغام بخشی از برنامه وب را در برنامه وب موجود فراهم کرد. با قرار دادن برنامه Flutter در یک div HTML، کل برنامه وب در برنامه وب موجود که باید در جایی میزبانی شود بارگذاری می شود.

موارد محتوای تعاملی کاملی که بهترین شرکت‌های توسعه اپلیکیشن فلاتر توصیه می‌کنند، اضافه کردن آزمون‌ها یا چالش‌ها به محتوای ثابت، فعال کردن مینی‌بازی‌ها یا اجرای تابلوهای عمومی است.

توسعه همزمان اپلیکیشن موبایل و اپلیکیشن تحت وب

ساختن یک اپلیکیشن موبایل به صورت جداگانه و سپس ساخت همتایان وب آن، رویدادی زمان‌بر و پرتلاش است. Flutter با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های تلفن همراه و وب با استفاده از همان پایه کد، کار را آسان تر و سریع تر کرد.

مسائل مربوط به اندازه های مختلف صفحه نمایش برای برنامه های وب و تلفن همراه با توسعه رابط کاربری واکنش گرا و طراحی واکنش گرا حل می شود که باعث می شود برنامه طوری به نظر برسد که گویی به صورت جداگانه برای پلت فرم وب و موبایل ایجاد شده است.

پسوند بدون درز از برنامه تلفن همراه به برنامه وب

کسب‌وکارهایی که قبلاً برنامه‌های تلفن همراه دارند، می‌توانند بدون دردسر برنامه را به پلتفرم وب گسترش دهند، با قابلیت استفاده از منطق و عناصر کاربر در هنگام توسعه برنامه‌های کاربردی وب. برنامه های کاربردی وب، زمانی که برای اهداف نمایشی استفاده می شوند، لزوماً همه ویژگی های برنامه تلفن همراه را یکپارچه نمی کنند. قابلیت استفاده مجدد کد، توسعه اپلیکیشن وب همراه را آسان می کند.

علاوه بر این، ایجاد محتوای تعاملی که از قبل در انتهای تلفن همراه برای یک برنامه وب در دسترس است، نیاز به توسعه همان برنامه کاربردی وب را از بین می برد. این به شرکت های توسعه وب اجازه می دهد تا برنامه وب را در زمان کمتری برای عرضه به بازار بسازند و راه اندازی کنند.

فلاتر وب – چه زمانی از آن استفاده کنیم و چه زمانی از آن استفاده نکنیم؟

در این مرحله، شما به اهرم Flutter برای توسعه وب با کارایی بالا کاملاً متقاعد شده اید، اما برای توسعه یک صفحه وب ثابت با متن زیاد مناسب نیست. این سیگنال استفاده از Flutter برای همه انواع توسعه وب را نشان می دهد. کسب و کارها باید بسته به نوع پروژه توسعه اپلیکیشن وب در استفاده از فلاتر بسیار گزینشی باشند.

وقتی فلاتر مانند یک حرفه ای کار می کند

 • به راحتی با داده های عظیم کار کنید
 • بهترین انیمیشن ها، انتقال ها و جلوه های گرافیکی را ارائه دهید
 • پشتیبانی از توسعه برنامه های کاربردی وب پیشرو را ارائه می دهد. پیدا کنید کدام یک برای پروژه شما بهتر است – PWA یا توسعه برنامه سفارشی.
 • یک موتور بازی با انیمیشن و فیزیک سطح بالا را اجرا کنید.
 • بهترین دستورالعمل ها را برای استفاده از عناصر UI و طراحی متریال کوپرتینو ارائه می دهد.
 • یک رویکرد صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه برای توسعه وب.

وقتی فلاتر مناسب نیست

 • Flutter برنامه وب را برای سئو بهینه نمی کند و آن را برای برنامه های تجارت الکترونیک نامناسب می کند.
 • برنامه وب Flutter در حال بهتر شدن است، اما هنوز عملکرد بالایی ارائه نمی دهد.
 • تغییر کد JS/CSS/HTML برای توسعه دهندگان Flutter غیرممکن است.
 • پشتیبانی Flutter API محدود است.
 • توسعه دهندگان نمی توانند از افزونه ها تا حد توان خود استفاده کنند.
 • اشکال زدایی ضعیف همچنان یک مشکل است.
 • یک جامعه کوچکتر به توسعه دهندگان اجازه نمی دهد کمک کافی دریافت کنند.

چند نکته برای استفاده حداکثری از Flutter web

هنگامی که تصمیم گرفتید با توسعه وب Flutter رو به جلو حرکت کنید، این انتخاب خوبی است. با این حال، چند تاکتیک وجود دارد که می‌توانید برای استفاده حداکثری از شبکه Flutter دنبال کنید. آن ها هستند-

 • توسعه‌دهنده وب این حق را دارد که کد بومی برنامه‌های iOS و Android ساخته شده با استفاده از Flutter را تغییر دهد.
 • هنگام استفاده از Flutter برای برنامه وب خود، آن را واکنش گرا کنید تا در همه اندازه های صفحه نمایش به راحتی و با مشکلات وضوح اجرا شود.
 • قبل از شروع برنامه نویسی برای توسعه وب Flutter، پلتفرم های پشتیبانی شده را دوباره بررسی کنید.
 • در طول استقرار برنامه وب Flutter، اجرا Flutter شبکه ای ایجاد می کند که تمام دارایی های مورد نیاز برای ایجاد یک آرشیو وب مستقل را که به راحتی توسط یک وب سرور ثابت میزبانی می شود، مستقر می کند.

شما چی فکر میکنید؟ آیا باید Flutter web را برای توسعه وب در نظر بگیرید؟

Flutter فرصت‌های بی‌پایانی را برای کسب‌وکارها ایجاد کرده است تا از توسعه همزمان وب و اپلیکیشن موبایل با استفاده مجدد از کد یا گسترش برنامه‌های تلفن همراه به همتایان برنامه‌های وب استفاده کنند. محبوبیت و مزایا روزافزون، کسب‌وکارها را به سمت استفاده کامل از پتانسیل فلاتر برای توسعه وب جذب می‌کند. در همان زمان، جامعه توسعه دهندگان گوگل به طور فعال بر روی چارچوبی کار می کند تا تمام نقص های مرتبط با Flutter وب را حذف کند. با این حال، اگر نمی توانید تصمیم بگیرید، برای بهترین نتایج با یک شرکت توسعه وب قابل اعتماد تماس بگیرید.

پست چگونه از فلاتر برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنیم؟ – راهنمای جامع برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

اهمیت مرحله طراحی در SDLC


در چرخه عمر توسعه نرم‌افزار، مرحله طراحی مرحله‌ای است که مشخصات فنی و رویکرد هر یک از جزئیات ابزار توسط برنامه‌نویسان نرم‌افزار در شرکت‌های توسعه نرم‌افزار تحقیق و روایت می‌شود.

مرحله طراحی در SDLC، بسته به اهداف و پیچیدگی پروژه، ممکن است به رابط کاربری، طراحی پایگاه داده، نمودارهای UML، طرح های اجزای نرم افزار، طراحی صفحه HTML، رابط های سیستمی صفحات مهم و نمونه های اولیه اشاره کند.

خریداران نرم افزار از جزئیات مرحله طراحی برای تصمیم گیری در مورد ظاهر و احساس کلی محصول نهایی استفاده می کنند. و برای قابل اعتماد بودن و بی عیب بودن، تمام مراحل طراحی در چرخه عمر توسعه نرم افزار به عنوان مستند نگهداری می شوند. اسناد مشخصات مورد نیاز نرم افزار (SRS).

اسناد SRS شامل اهداف تجاری دقیق، استانداردهای توسعه نرم افزار و احتمال مقیاس پذیری نرم افزار است که ابزار دیجیتال را به ابزاری آماده برای آینده تبدیل می کند. سند SRS باید قبل از شروع چرخه عمر توسعه نرم افزار توسط خریدار تأیید شود.

محتوا

 • اهداف مرحله طراحی در SDLC چیست؟
 • محصولات تحویلی پس از تایید در مرحله طراحی در SDLC چیست؟
 • چه کسی در مرحله طراحی SDLC شرکت دارد؟

اهداف مرحله طراحی در SDLC چیست؟

برون سپاری توسعه نرم افزار نیازمند یک رویکرد بی عیب و نقص برای تعریف اهداف کسب و کار شما و اینکه چگونه می خواهید محصول دیجیتال به آنها پایبند باشد، دارد. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به ساخت یک ماشین دارید، باید آینده نگری داشته باشید تا تصور کنید ماشین شما چگونه خواهد بود. اکنون خودروسازان بر اساس طرح دقیق ارائه شده، دید روشنی خواهند داشت، مانند نحوه رانندگی خودرو، نحوه نشستن و رانندگی کاربران با وسیله نقلیه و غیره. تمام این سوالات تنها از طریق مرحله طراحی دقیق چرخه عمر توسعه نرم افزار قابل پاسخگویی هستند.

حال برعکس آن را در نظر بگیرید. اگر خودروسازان هیچ ایده ای نداشته باشند که می خواهید ماشین شما چه شکلی باشد، خودرو را بر اساس تجربه خود می سازند. همچنین ممکن است آنها یک سدان بسازند در حالی که شما قصد دارید یک هاچ بک بسازید! در فرآیند توسعه نرم افزار نیز همین گونه است – هر جزء یا عنصر با ویژگی و امکانات خاص خود از پیش تعریف شده است.

حتی در مرحله طراحی چرخه عمر توسعه نرم افزار، جزئیات هر جزء باید به تیم توسعه نرم افزار اختصاصی ایده روشنی از ظاهر و احساس محصول نهایی بدهد. بنابراین، آنها دقیقاً روی آنچه انتظار می رود کار خواهند کرد. در اینجا اهداف مرحله طراحی در SDLC آمده است –

 1. ترجمه تمام اهداف تجاری به ویژگی های نرم افزار واقعی
 2. با در نظر گرفتن تمام جنبه های فنی، شفاف سازی اهداف ابزار دیجیتال
 3. برنامه ریزی و ترسیم تمامی خطرات امنیتی مربوط به نرم افزار، سخت افزار و سایر موارد
 4. یک رویکرد استراتژیک برای هر عنصر طراحی در رابط کاربری
 5. یادداشت برداری و پیشنهادات هر طراح و ذینفع
 6. تایید کلیه طراحان ذیربط و مهمتر از همه کارفرما

هدف اولیه مرحله طراحی در SDLC تبدیل تمام اهداف به مستندات پروژه کامل است که جزئیات و بدون ابهام باشد. پس از بررسی و تایید مرحله طراحی توسط مقامات، توسعه پروژه آغاز می شود.

راهنمای فرآیند طراحی اپلیکیشن

محصولات تحویلی پس از تایید در مرحله طراحی در SDLC چیست؟

نتایج مرحله طراحی در SDLC به خریدار کمک می کند تا مشخصات دقیق محصول مربوط به انواع طرح ها را بدست آورد. تحویل‌های کلیدی مرحله طراحی در SDLC بینش روشنی را در مورد بررسی‌های UI (رابط کاربری)، جنبه‌های طراحی عملی و فنی، و تضمین کیفیت و کنترل از طریق فاکتورها و آزمایش‌های مختلف تأیید می‌کند.

جذابیت بصری رابط کاربری

با ساختن یک نمایش بصری از محصول ساخت، ظاهر آینده روشنی از محصول نهایی با طراحی رابط کاربری جذاب آن وجود دارد. طراحان UX تمام تلاش خود را می کنند تا اسکریپت پروژه را پیش نویس کنند تا اجزای رابط کاربری را به خوبی ترسیم کنند. استوری بورد و فریم سیمی پس از تحقیق و تجزیه و تحلیل دقیق اهداف کسب و کار و در نظر گرفتن تمام بازخوردها و ورودی های ذینفعان و بخش طراحی مشخص شده است.

پس از تایید نسخه های الکترونیکی، بروشورهای نهایی برای پیگرد قانونی به مقامات ارائه می شود. سپس مدیر بررسی می کند و اطمینان می دهد که عناصر بصری باید تمام اهداف و اهداف تجاری محصول نرم افزار را برآورده کنند. در صورت وجود هرگونه تغییر یا تشدید، مدیر پیام را به طراحان مربوطه منتقل می کند.

جنبه فنی طراحی نرم افزار

این مرحله طراحی در چرخه عمر توسعه نرم افزار بیشتر بر جنبه های فنی که پروژه را می سازد متمرکز است. هدف اصلی این مرحله مشاهده چگونگی تطابق ایده های تجاری با پیشرفت فنی است.

مشاهده می شود که برای دستیابی به این هدف، متخصصان مختلف مرتبط مانند معماران فنی، مهندسان DevOps و سایر متخصصان فناوری با هم همکاری می کنند و به طراحان نرم افزار کمک می کنند تا کار را انجام دهند. مرحله طراحی در روند توسعه نرم افزار پشته های مختلف فناوری توسعه نرم افزار در نظر گرفته شده است. به هر حال، اینها اجزای مرحله طراحی هستند –

 1. استانداردهای کدنویسی: متخصصان اختصاصی توسعه نرم افزار سفارشی استانداردهای کدنویسی را برای اطمینان از ثبات در کیفیت برنامه نویسی تعریف می کنند.
 2. وظایف پروژه: لیست وظایف پروژه ذکر شده است تا نقش ها و مسئولیت های طراحان نرم افزار به طور مساوی تقسیم شود.
 3. مراحل و مهلت: هر جزء طراحی با هدف و مهلت خود تعریف می شود. همه اینها به نقاط عطف کلی پروژه کمک می کند. از دست دادن مهلت، شخص مسئول را شناسایی می کند زیرا وظایف به وضوح بیان و تخصیص داده شده است.

تضمین کیفیت و کنترل

تیم توسعه نرم افزار مرحله طراحی را تایید می کند و مسیر کدگذاری و پروژه را برای دستیابی به اهداف و اهداف از پیش تعریف شده محصول ارزیابی می کند. نیازهای مشتری بسیار مهم است و این امر پس از مرحله طراحی قبل از شروع چرخه عمر توسعه کامل نرم افزار تضمین می شود.

طراحی UI/UX برای کسب و کار

چه کسی در مرحله طراحی SDLC شرکت دارد؟

از آنجایی که قبلاً ذکر شد که ذینفعان، اعضای تیم و متخصصان و کارشناسان علاقه‌مند زیادی در مرحله طراحی وجود دارند، می‌توانیم هر یک از آنها را با نقش‌ها و مسئولیت‌های احتمالی خود تعریف کنیم.

مشتری: شما مشتری می توانید اهداف تجاری و اهداف طراحی خود را ارائه دهید. بسیاری از کارآفرینان نیز ترجیح می دهند به سایر محصولات و پروژه های موجود ارجاع دهند.

طراحان UX: اینها طراحان اختصاصی هستند که روی درگیر شدن در طراحی رابط کاربری تمرکز می کنند. طراحی نرم افزار کاربر محور، خواه یک اپلیکیشن موبایل یا یک وب سایت باشد، باید به دقت ترسیم و تجسم شود.

مدیر پروژه: فرد کلیدی در کل چرخه عمر توسعه نرم افزار، مدیر، سکاندار پروژه است تا کل تیم طراحان و توسعه دهندگان را رهبری کند. تخصیص وظایف، نظارت بر کل فرآیند و اطمینان از نقاط عطف چندین مسئولیت یک مدیر پروژه است.

تحلیلگران کسب و کار: این کارشناسان استخدام شده ویژه، الزامات پروژه را برای طراحان رابط کاربری ذکر و روایت می کنند و پس از آماده شدن طرح های نهایی، بازخورد ارزشمندی را ارائه می دهند.

توسعه دهندگان نرم افزار: آنها به همراه طراحان UI UX به ساخت پروژه پس از تحقیقات بازار کمک می کنند تا آن را برای کاربر خاص و برتر در بازار بسازند. آنها ملزم به ایجاد کدهای واقعی بر اساس استانداردها هستند.

متخصصان پایگاه داده: متخصصان پایگاه داده تخصص خود را در طراحی معماری و ساخت استراتژی های داده که چیدمان صفحه نمایش لمسی، منطق تجاری و چیدمان پایگاه داده را به کار می گیرند تا همه چیز را در یک موجودیت فیزیکی قرار دهند.

متخصصان QA: صاحبان مشاغل از طریق متخصصان تضمین کیفیت که آزمایش نهایی محصول را قبل از ارائه نتایج نهایی به آنها انجام می دهند، از مزایای بزرگی برخوردار می شوند. ابزارهای تست باید استاندارد و دارای مجوز برای اطمینان از کیفیت مطلوب محصول باشند.

نتیجه گیری

قبل از استخدام توسعه دهندگان از راه دور، مهم است که مطمئن شوید که تمام مراحل در SDLC در جای خود هستند. مرحله طراحی در SDLC مهمترین عنصر کل چرخه زندگی را ارائه می دهد، یعنی. طراحی. بسته به مرحله طراحی، سیستم باید توسعه یابد، زیرا برای سازگاری محصول، طراحی (UI UX) بدون نقص و مطابق با ارگونومی تضمین شده است.

محصولات دیجیتالی که به دقت برنامه ریزی و توسعه داده شده اند به صاحبان کسب و کارهای نوپا و سازمانی کمک می کنند تا عملیات خارجی و داخلی را خودکار کنند، که به نوبه خود یک تجربه بی نظیر برای کاربر نهایی ارائه می دهد.

پست اهمیت فاز طراحی در SDLC اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چارچوب های طراحی وب پاسخگو: راهنمای تفصیلی


بدون شک حضور آنلاین برای هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه و نوع آن، برای بقا و رونق در بازار ضروری است. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر روند در طراحی وب، ترجیحات کاربران برای مرور وب سایت از دسکتاپ به دستگاه های تلفن همراه تغییر کرده است. گرایش های مدرن در طراحی وب سایت، تقاضا برای ایجاد یک وب سایت پر از آخرین روندها را ایجاد می کند که به خوبی در صفحه نمایش هر دستگاهی عمل می کند. با این حال، ریسپانسیو کردن طراحی وب سایت اغلب نادیده گرفته می شود که منجر به تجربه ضعیف و رها شدن وب سایت می شود.

 • 57 درصد از کاربران اینترنت می گویند که کسب و کاری با طراحی ضعیف وب سایت در دستگاه تلفن همراه را توصیه نمی کنند.
 • تقریباً از هر 10 مشتری، 8 نفر با محتوایی که به خوبی در دستگاهشان نمایش داده نمی شود، ارتباط برقرار نمی کنند.
 • به گفته گوگل، 61 درصد از کاربران در صورت داشتن مشکل در دسترسی به یک سایت در دستگاه تلفن همراه، بعید به نظر می‌رسند که به آن سایت برگردند و 40 درصد به جای آن از سایت رقیب بازدید می‌کنند.
 • افسوس! این برای رشد و بهره وری کسب و کار مفید نیست. به همین دلیل است که کسب و کارها شروع به تأکید بر طراحی مجدد وب سایت یا توسعه وب سایت واکنش گرا کرده اند که به راحتی در همه دستگاه ها کار می کند.
 • 53.8 درصد از طراحان وب «عدم پاسخگویی در همه دستگاه ها» را دلیل اصلی طراحی مجدد وب سایت می دانند.

نکات طراحی مجدد وب سایت به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه وب سایت موجود خود را برای موبایل واکنش گرا کنید. کسب‌وکارها هنگام برنامه‌ریزی برای ساخت یک وب‌سایت نباید از استفاده از رویکرد اول موبایل غافل شوند، زیرا توسعه وب‌سایت واکنش‌گرا یک امر ضروری است. با این حال، ایجاد طرح‌های واکنش‌گرای کامل پیکسلی برای همه اندازه‌های صفحه، کار بسیار دشواری است.

خوشبختانه، چارچوب‌های طراحی وب ریسپانسیو با ایجاد آسان طراحی وب واکنش‌گرا در زمان کمتر و در عین حال کیفیت بالا، مشکل را برطرف می‌کنند. بیایید در مورد چارچوب طراحی واکنشگرا به طور مفصل بحث کنیم.

محتوا

 • چارچوب طراحی واکنشگرا چیست؟
 • انواع چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا
 • نکاتی برای انتخاب چارچوب طراحی وب سایت واکنش گرا مناسب
 • مزایایی که می توانید از چارچوب های طراحی پاسخگو دریافت کنید
 • چارچوب‌های طراحی واکنش‌گرای محبوب که در سراسر جهان استفاده می‌شوند

چارچوب طراحی واکنشگرا چیست؟

با میلیون‌ها دستگاه تلفن همراه موجود در بازار، یک چارچوب طراحی وب واکنش‌گرا ساختاری اساسی با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را فراهم می‌کند که مطابق با نیازهای طراحی خاص دستگاه سفارشی شده‌اند. با پروتکل‌های پیچیده‌تر، چارچوب یک بسته کامل از کدهای استاندارد به زبان‌های مختلف است که برای طراحی وب‌سایت ضروری است.

استفاده از کد را برای توسعه دهندگان آسان می کند به جای ایجاد آن از ابتدا، که باعث صرفه جویی در زمان و تلاش زیادی می شود که صرف طراحی وب سایت می شود.

انواع چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا

چارچوب طراحی وب ریسپانسیو در دو نوع طراحی جلویی و بک‌اند ارائه می‌شود. آن ها هستند-

قاب جلو

این در اصل یک چارچوب CSS است که با استفاده از ساختار فایل ساخته شده است. آنها عمدتاً برای طراحی یک طراحی رابط کاربری بصری با قرار دادن عناصر ساده و شیک و حل مسائل ناسازگاری استفاده می شوند.

چارچوب پشتیبان

این مجموعه ای از فایل ها در ارتباط با کتابخانه ها است که برای ساختار قالب، دسترسی به پایگاه داده و مدیریت جلسه استفاده می شود.

نکاتی برای انتخاب چارچوب طراحی وب سایت واکنش گرا مناسب

جامعیت

بازیکنان تازه کار باید با چارچوب‌های طراحی وب‌سایت واکنش‌گرا و قابل درک به جلو حرکت کنند، زیرا کار با آنها آسان است. اگر تجربه عملی با چارچوب های طراحی وب سایت واکنش گرا دارید، می توانید چارچوب های کامل را انتخاب کنید.

زمان نصب

چارچوبی با کمترین زمان نصب زمان کمتری برای پیکربندی نیاز دارد. به این ترتیب، توسعه دهندگان می توانند به سرعت شروع به طراحی کنند.

گزینه هایی که کار را برای شما آسان می کند

چارچوب های طراحی وب ریسپانسیو در بسیاری از تنظیمات، رابط و گزینه های ویجت وجود دارد. شما باید یک بار به آنها نگاه کنید.

گزینه های یکپارچه سازی

اعتبار سنجی قابلیت های یکپارچه سازی برای اطمینان از اینکه چارچوب به خوبی با سیستم ها و برنامه های موجود کار می کند و ادغام می شود بسیار مهم است.

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مستمر مشتری به دریافت به‌روزرسانی‌های چارچوب و رفع مشکلات در صورت بروز غیرمنتظره کمک می‌کند.

مزایایی که می توانید با چارچوب های طراحی واکنش گرا بدست آورید

طراحی را بدون درز انجام دهید

ابزارها و بسته‌ها در چارچوبی قابل تنظیم هستند که نیاز به نوشتن قطعه کد را از ابتدا حذف می‌کنند. قالب های مختلف از پیش ساخته شده در چارچوب، سفارشی سازی را آسان می کند و طراحی را آسان می کند!

تقویت امنیت

اتخاذ تدابیر امنیتی اضافی طراحی وب دیگر ضروری نیست، زیرا روش‌ها و ویژگی‌های امنیتی تعبیه‌شده در چارچوب‌های پاسخگو از دستکاری پایگاه داده، تزریق SQL و سایر آسیب‌پذیری‌ها توسط کلاهبرداران جلوگیری می‌کند. طراحان می توانند روی امنیت قاب قابل اعتماد حساب کنند.

رفع مشکلات CSS

هنگامی که طراحان طراحی یک وب سایت واکنشگرا را آغاز می کنند، با بسیاری از مسائل CSS مواجه می شوند که باید به صورت جداگانه به آنها رسیدگی شود. چارچوب به عنوان یک راه حل خارج از جعبه، همه مشکلات را از خود دور نگه می دارد.

پین توسعه ماکت

فریم ورک ها یک ساختار اساسی مشترک را ارائه می دهند که همه وب سایت ها دارند. همچنین طول کد را برای طراحی وب ریسپانسیو کاهش می دهد که سرعت توسعه وب سایت را افزایش می دهد. طراحان می توانند به سرعت ماکت بسازند.

مدیریت سازگاری مرورگر

طراحی وب سایت اغلب دارای مشکلات سازگاری با مرورگر است زیرا نیاز به تلاش بیشتر طراحان دارد. چارچوب ها طوری طراحی شده اند که سازگاری مرورگر را به طور عادلانه مدیریت کنند.

سیستم شبکه پاسخگو

این فریم ورک کار قابل توجهی را برای ایجاد یک طراحی وب سایت واکنش گرا به راحتی و به سرعت انجام می دهد. این ستون های نامحدود را در یک صفحه فراهم می کند و مقیاس پذیری را تا درصد عرض دلخواه تسهیل می کند. اولویت دادن به محتوا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که محتوای وب را مناسب تر کنند. نسخه‌های موبایلی وب از قبل در بسته تعبیه شده‌اند و شروع کار را آسان می‌کنند.

این یکپارچگی یکپارچه با HTML یا CSS موجود را تضمین می کند و ایجاد یک وب سایت پاسخگو را آسان می کند. ستون‌های روان به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا یک وب‌سایت موبایلی را با طراحی تمیز و محکم در خطوط کد کاهش‌یافته پاسخگو کنند.

بوت استرپ

این یک چارچوب توسعه پذیر و قدرتمند است که با مجموعه ای از ابزارهای جلویی برای ایجاد وب سایت های واکنش گرا ارائه می شود. معماری ماژولار و قابل تنظیم ساخته شده با استفاده از SaaS به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اجزای لازم را وارد کرده و CSS را با نقشه ها، توابع، متغیرها و موارد دیگر بنویسند. چارچوب پاسخگو همچنین ساخت و گسترش متغیرهای ابزار، تم های جهانی، سبک های فونت، رنگ ها و موارد دیگر را در زمان واقعی آسان می کند.

افزودن، اصلاح و حذف یک کلاس کمکی با افزودن API کمکی به چارچوب Bootstrap آسان می شود. این چارچوب به ابزارهای پاسخگو، قراردادهای نامگذاری سفارشی و انواع شبه کلاس اجازه می دهد. چه چیز دیگری؟ اگر می‌خواهید پیام‌های بازشو، مدال یا نکات ابزار اضافه کنید، بوت استرپ بدون استفاده از جی کوئری همین کار را آسان می‌کند. پلاگین های JS این امکان را فراهم می کنند.

یک اسکلت

چارچوب سبک وزن به ایجاد یک وب سایت واکنش گرا با کمتر از 400 خط کد کمک می کند و در عین حال کاربران تلفن همراه را در ذهن نگه می دارد. با عناصر استاندارد HTML و یک شبکه، تمام ابزارهای یک چارچوب بزرگتر را فراهم می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با پروژه های کوچک شروع کنند. شبکه های 12 ستونی مایع با حداکثر 960 پیکسل، کوچک کردن شبکه را بر اساس اندازه دستگاه یا نوع مرورگر آسان می کند.

نحو ساده و کدنویسی پاسخگو اجازه می دهد تا شبکه را در یک خط از CSS تغییر دهید.

سبک ها ایجاد اشکال را آسان تر کردند. پرس‌وجوهای رسانه‌ای برای ارائه شبکه‌های مقیاس‌پذیر، پرس‌وجوهای فهرستی که برای استایل دادن به وب‌سایت‌ها در همه دستگاه‌ها استفاده می‌شوند، و درخواست‌های تلفن همراه برای سازماندهی CSS استفاده می‌شوند.

پایه

چارچوب ریسپانسیو با رویکرد اول موبایل ساخته شده است و امکان ساخت یک طراحی وب سایت واکنشگرا را می دهد که در همه مرورگرها به خوبی کار می کند. کد ماژولار ماژول‌های مستقلی را تسهیل می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد موارد مورد نیاز را درج کنند. گردش کار با استفاده از پیکربندی Parcel JS خودکار می شود.

با توجه به اینکه همه چیز در یک بسته ارائه می شود، توسعه دهندگان نیازی به صرف زمان زیادی برای سبک های اصلی ندارند و می توانند طراحی های زیبای وب سایت را با حداقل کد ایجاد کنند. استایل‌های اصلی به‌عنوان یک چارچوب اساسی بر روی Normalize.css تنظیم شده‌اند.

رابط کاربری معنایی

چارچوب معنایی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا وب سایت هایی را ایجاد کنند که به زبان کاربران با طراحی رابط کاربری بصری صحبت می کنند. این اجازه می دهد تا طراحی های واکنش گرا وب سایت با HTML کوتاه را طراحی کنید که در آن کلمات و کلاس ها به جای یکدیگر استفاده می شوند. این فریم ورک از عبارات ساده برای راه‌اندازی عملکردها استفاده می‌کند.

هنگامی که تیم متوجه می شود که عملکرد در حد یکسان نیست، Semantic به ردیابی گلوگاه های عملکرد بدون حفاری در کد کمک می کند. با بیش از 3000 متغیر تم و بیش از 50 مؤلفه رابط کاربری، توسعه دهندگان این آزادی را دارند که با طراحی بازی کنند و طرح های منحصر به فرد ایجاد کنند. بیش از 5000 پروژه منبع باز ساخته شده با استفاده از Semantic UI به توسعه دهندگان کمک می کند تا کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

بیرون بردن

طراحی وب سایت ریسپانسیو یک نیاز روز است که هیچ کسب و کاری نمی تواند به هر قیمتی از آن چشم پوشی کند. در عین حال، این به هیچ وجه کار آسانی نیست. اینجاست که ثابت شده است که چارچوب طراحی وب ریسپانسیو بهترین راه حلی است که نیازهای موبایل دوستی پروژه های وب سایت تجاری را برآورده می کند. با به اشتراک گذاشته شدن مزایا و بهترین فریم ورک ها، می توانید از نکاتی برای یافتن بهترین چارچوب پاسخگو که برای پروژه شما مناسب است استفاده کنید.

همچنین، وقتی با یکی از شرکت‌های پیشرو طراحی وب همکاری می‌کنید، آنها چارچوب‌های مناسبی را توصیه می‌کنند که کیفیت را تضمین می‌کند و به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت واکنش‌گرا را در زمان کمتری بسازید.

پست چارچوب های طراحی وب واکنش گرا: راهنمای گام به گام اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

نقشه راه کسب و کار برای مهاجرت یکپارچه برنامه به ابر


ارزش بازار خدمات مهاجرت ابری در سال 2020 به 119.13 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود که تا سال 2026 به 448.34 میلیارد دلار برسد، در CAGR 28.89 درصد در دوره پیش‌بینی 2021-2026.

افزایش قابل توجه مهاجرت برنامه به ابر به دلیل استقرار سریعتر، بهبود کارایی، مقیاس پذیری، بازیابی فاجعه، بهبود در دسترس بودن و تحرک است. مهاجرت انبوه به ابر در طول کووید در پاسخ به پویایی‌ها و شرایط اجتماعی جدید دیده می‌شود. انتظار می رود که اختلال اخیر در بازار فناوری اطلاعات ناشی از ابر در سال های آینده افزایش یابد.

بر اساس تحقیقات گارتنر، “در سال 2022، بیش از 1.3 تریلیون دلار در هزینه های فناوری اطلاعات سازمانی از انتقال به ابر در خطر است، که در سال 2025 به نزدیک به 1.8 تریلیون دلار افزایش می یابد.”

حقایق مبتنی بر داده روشن می کند که سازمان ها به طور فزاینده ای از یک محیط به محیط دیگر مانند ابر، همراه با داده های مرتبط و سرورهای میزبان در حال حرکت هستند. مهاجرت برنامه به ابر شامل انتقال یک برنامه در محل به یک ابر ترکیبی، عمومی یا خصوصی است. شرکت‌ها از AWS، Azure، AppDynamics و CloudPilot به عنوان ابزارهای مهاجرت برنامه‌ها برای انتقال موفقیت‌آمیز برنامه‌ها به فضای ابری استفاده می‌کنند.

مهاجرت های برنامه از انواع مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • از یکی مرکز داده به مرکز داده دیگر.
 • از یک محیط ابری به محیط دیگر.
 • از مراکز داده داخلی گرفته تا ارائه دهندگان خدمات ابری مانند Google، AWS و غیره.
 • از خدمات ابری عمومی گرفته تا خدمات ابری خصوصی یا ترکیبی.

وقتی واقعیت ها و ارقام برای متقاعد کردن شما به مهاجرت برنامه خود به فضای ابری کافی نباشد، مطمئناً مزایای آن خواهد بود.

محتوا

 • مزایای مهاجرت برنامه ها به فضای ابری چیست؟
 • شش استراتژی برای موفقیت خدمات مهاجرت برنامه
 • بهترین روش هایی که باید در حین مهاجرت برنامه دنبال شود چیست؟

مزایای مهاجرت برنامه ها به فضای ابری چیست؟

به دلیل مزایای عظیم مهاجرت ابری، شرکت ها به طور فزاینده ای به انتقال برنامه های کاربردی به فضای ابری علاقه نشان می دهند. در فواید تجاری مهاجرت اپلیکیشن که نمی توان آنها را نادیده گرفت عمیق شوید.

قیمت با تخفیف

برنامه‌های کاربردی ابری نیاز به خرید و نگهداری سخت‌افزار گران‌قیمت مورد نیاز برای اجرا و نگهداری برنامه‌ها را به صورت محلی برطرف می‌کنند. پرداخت یکباره در پلتفرم های ابری عمومی به کسب و کارها اجازه می دهد تا برنامه خود را در فضای ابری اجرا کنند و ظرفیت ذخیره سازی و زیرساخت را با توجه به ترافیک کاربر افزایش دهند. این امر الزامات راه اندازی سخت افزار اضافی یا سایر سیستم ها را برای مدیریت درخواست های زمان اوج حذف می کند.

به همین دلیل است که کسب‌وکارها از فناوری ابری برای کاهش هزینه‌های توسعه اپلیکیشن استفاده می‌کنند، یا کسب‌وکارهایی با برنامه‌های موجود ترجیح می‌دهند برنامه را به ابر منتقل کنند.

مقیاس پذیری بهبود یافته

کسب و کارها برای رشد شروع شده اند و شما نمی توانید تضمین کنید که کسب و کار در یک زمان معین چقدر رشد خواهد کرد. انتقال اپلیکیشن کسب و کارتان به فضای ابری به این معنی است که نیازی نیست نگران زیرساخت ها باشید. برنامه‌های ابری به‌راحتی با توجه به نیاز بازار، کوچک یا بزرگ می‌شوند. نیاز به زیرساخت، منابع و فضای اضافی به راحتی و به سرعت برآورده می شود.

همچنین، اگر می خواهید آزمایش کنید که آیا برنامه مطابق انتظار کار می کند یا نه، با سرعت بالا، تست عملکرد ابر به شما کمک می کند تا به اهداف عملکرد خود برسید. قبل از امتحان کردن، مزایای تست عملکرد ابری را بررسی کنید.

امنیت بالاتر

داده‌هایی که به صورت محلی ذخیره می‌شوند این خطر را دارند که اگر داده‌ها به سرقت رفته، گم شوند یا سیستم از کار بیفتد، چه اتفاقی می‌افتد. مهاجرت برنامه های ابری با در دسترس قرار دادن برنامه و اطلاعات در همه دستگاه ها، همه این مشکلات را کاهش می دهد. هنگامی که دستگاه خاصی که به اطلاعات دسترسی دارد آسیب پذیر می شود، به راحتی با حذف تمام داده ها از ابر حذف می شود. به این ترتیب، برنامه های کاربردی ابری داده ها را ایمن نگه می دارند و از حملات سایبری محافظت می کنند.

بهبود همکاری

ابزارهای ارتباطی مختلف مانند ایمیل نیاز به ارسال اسناد و مدارک دارند که این فرآیند خسته کننده است. از سوی دیگر، اپلیکیشن های ابری دسترسی به اسناد و فایل ها را با ویرایش بلادرنگ تسهیل می کنند. این به تیم اجازه می دهد تا روی پروژه ها به طور مشترک کار کند و در یک سطح انجام شود.

رفع نیازهای بسیج

خط باریک بین دفاتر فیزیکی و مجازی با موقعیت‌های همه‌گیر اخیر و راه‌حل‌های تکنولوژیک محو شده است. کارمندان می توانند بدون نیاز به چسباندن به رایانه های رومیزی خود از هر نقطه به طور مؤثر کار کنند. برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر به کارکنان میدانی اجازه می دهد تا به سند دسترسی داشته باشند و با مشتری به اشتراک بگذارند و نتیجه جلسه را در عرض چند ثانیه به مدیر نشسته در دفتر ارائه دهند.

بازیابی فاجعه

هنگام کار با برنامه های محلی، قطع برق، بلایای طبیعی یا سایر مشکلات منجر به از دست دادن اطلاعات می شود. خوشبختانه، اگر کسب و کار یک کپی از تنظیمات را خریداری کرده و آن را در جای دیگری قرار داده باشد، داده ها بازیابی می شوند، اما این یک راه حل گران است.

اینجاست که اپلیکیشن های ابری به کمک می آیند. برنامه های کاربردی ابری پشتیبان داده ها را در 3-4 مکان ذخیره می کنند که از آنجا داده ها به راحتی در چند دقیقه بازیابی می شوند.

شش استراتژی برای موفقیت خدمات مهاجرت برنامه

برنامه مبتنی بر ابر برای تجارت عالی کار می کند. اگر اپلیکیشن موبایل برای فضای ابری بهینه سازی نشده باشد، نمی توان کارها را تا آخر کار کرد. در آنجا، انتقال برنامه به فضای ابری به کسب و کار اجازه می دهد تا بهتر اجرا شود و راحت تر نفس بکشد.

با این حال، زمانی ممکن است که ارائه‌دهنده خدمات مهاجرت ابری با استفاده از مجموعه مناسبی از استراتژی‌های مهاجرت برنامه، مأموریت را انجام دهد. از هر استراتژی مهاجرت برنامه ای که استفاده کنید، باید با اهداف تجاری همسو باشد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، می توانید هر یک از استراتژی ها را برای رسیدن به هدف تجاری خود در نظر بگیرید.

میزبانی مجدد

میزبانی مجدد یک استراتژی مهاجرت برنامه محبوب است که توسط سازمان های بزرگ برای مهاجرت سریع تر ترجیح داده می شود. همچنین به عنوان یک رویکرد زنده و تغییر شناخته می شود، که در آن یک برنامه کاربردی موجود با استفاده از ابزارهای خودکار مانند Amazon Web Service VM Import/Export مجدداً در محیط IaaS مستقر می شود. این امر باعث صرفه جویی در اجرای بهینه سازی ها و ایجاد تغییرات معماری توسط شرکت ها می شود که به نوبه خود باعث صرفه جویی در هزینه های مهاجرت می شود.

پلتفرم مجدد

این یکی از روش های صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه برای مهاجرت برنامه ها بدون نیاز به تغییر در معماری اساسی است. استراتژی Replatforming شامل ارتقاء برنامه برای اجرای روان بر روی یک پلت فرم ابری است. این فرآیند باعث می شود برنامه در چنین شرایطی با استفاده از همان چارچوب و زبان های کدنویسی، اما بر روی زیرساخت ارائه دهنده ابر کار کند.

خرید مجدد

مهاجرت برنامه های ابری از طریق استراتژی بازخرید شامل انتقال برنامه به یک پلت فرم SaaS است که نیاز به حفظ تیم فناوری اطلاعات برای پشتیبانی برنامه و ارتقاءهای آینده را از بین می برد. ارائه دهندگان SaaS، مانند ارائه دهندگان AWS، ارتقاء و نگهداری برنامه را خارج از زیرساخت موجود شما آسان می کنند و در عین حال از عملکرد یکپارچه برنامه اطمینان می دهند.

معماری مجدد

کسب‌وکارهایی که سریع‌تر رشد می‌کنند به ویژگی‌های بومی ابری مانند انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و موارد دیگر برای اطمینان از عملکرد بالا نیاز دارند. این یک رویکرد پرهزینه است که کسب‌وکارها ممکن است زمانی که مقیاس‌پذیری و کارایی نیازهای تجاری آن‌ها باشد، در نظر بگیرند.

بازنشستگی

وقتی برنامه‌های تجاری ارزیابی می‌شوند، مشخص می‌شود که برخی از ویژگی‌ها هدفی را دنبال نمی‌کنند یا مفید نیستند، که حذف آن ویژگی‌هایی که اصلاً مفید نیستند کاملاً منطقی است. تکنیک مهاجرت ابری به بازنشستگی ویژگی هایی که هیچ ارزشی ندارند کمک می کند.

صرفه جویی

بررسی برنامه در حین انتقال برنامه به ایجاد لیستی از ویژگی های مهم که اهمیت کمی دارند و ارزشی ندارند کمک می کند. یک کسب و کار ممکن است تصمیم بگیرد که فوراً ویژگی های مهم را جابجا کند، و ممکن است تصمیم بگیرد که ویژگی های کمتر مهم را در مرحله بعد منتقل کند. این قابلیت را حفظ ویژگی هایی می گویند که برای مهاجرت آینده تحت چتر مهاجرت برنامه مورد نیاز است.

بهترین روش هایی که باید در حین مهاجرت برنامه دنبال شود چیست؟

هنگامی که استراتژی مهاجرت برنامه را انتخاب کردید که برای نیازهای مهاجرت برنامه شما به بهترین شکل کار می کند، مهم است که بهترین شیوه ها را دنبال کنید تا از انتقال بی عیب و نقص برنامه اطمینان حاصل کنید. در اینجا بهترین روش هایی که باید دنبال کنید آورده شده است.

ارزیابی اپلیکیشن و اکوسیستم

یک مهاجرت برنامه بدون نقص نیازمند تجزیه و تحلیل دقیق همه عوامل از سیستم های قدیمی تا زیرساخت هایی است که بر مهاجرت داده ها تأثیر می گذارد. همچنین به آماده سازی اکوسیستم سرور ابری برای برآورده کردن الزامات انطباق و مهندسی کسب و کار کمک می کند.

قبل از انتقال اطلاعات یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

انتقال داده ها اساس مهاجرت موفق برنامه ها باقی می ماند. قبل از مهاجرت برنامه، داده ها باید فشرده شده و یک نسخه پشتیبان ایجاد شود. علاوه بر این، محیط های منبع و هدف باید با نام های کاربری، نام پایگاه داده و مسیرهای دایرکتوری ایجاد شوند.

سند اجرایی

زیرا هر اپلیکیشن به خودی خود منحصر به فرد است و بر اساس توسعه، نسخه و پیچیدگی، برای تنظیمات سخت افزاری نیازمندی های خاصی دارد. جمع آوری دستی این الزامات کار بسیار دشواری است. اما تیم DevOps می تواند کار ایجاد یک سند استقرار بدون خطا را ساده کند.

محیط را برای مهاجرت آماده کنید

هنگامی که اسناد و دایرکتوری ها به سرور مورد نظر بازیابی می شوند، برنامه در اکوسیستم سرور جدید خود پیکربندی می شود. علاوه بر این، فایل های پیکربندی برنامه، مسیرهای به روز رسانی و پیوندهای اکوسیستم مقصد باید جستجو شوند.

زمان توقف را به حداقل برسانید

هنگامی که یک طرح تجاری برای انتقال برنامه در مراحل وجود دارد، خودکارسازی تکنیک‌های خاص یا تکرار الگوها، کارایی مهاجرت را بهبود می‌بخشد، اختلالات را کاهش می‌دهد و زمان خرابی را به حداقل می‌رساند.

تست اپلیکیشن

قبل از انتقال برنامه به ابر، آزمایش محلی در واقع بر روی رایانه ای با ویرایش اسناد میزبان محلی انجام می شود. همه ویژگی ها باید از دیدگاه کاربر و مدیر در نظر گرفته شوند تا اطمینان حاصل شود که مطابق انتظار کار می کنند.

بسته بندی

کسب‌وکارهایی که به دنبال فرصت‌های ابری با رشد بالا هستند تا از این تغییر استفاده کنند. ابتکار ورود به بازار یک ابتکار خوب است که در آن آژانس‌های توسعه اپلیکیشن به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا از مزایای مهاجرت اپلیکیشن بهره ببرند. با این حال، مهاجرت موفقیت آمیز برنامه مستلزم رعایت بهترین شیوه ها و استانداردها برای انتقال برنامه به یک محیط ابری جدید است، زیرا یک استراتژی ناکارآمد باعث ایجاد مشکل می شود و منجر به از دست رفتن داده ها می شود.

برای کسب و کارها خوب است که با یک ارائه دهنده خدمات مهاجرت ابری قابل اعتماد که خدمات مهاجرت برنامه را با استفاده از ترکیب مناسبی از استعدادها، فناوری و ابزار ارائه می دهد، شریک شوند.

پست نقشه راهی برای کسب و کارها برای مهاجرت برنامه های بدون خطا به فضای ابری اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

مرحله تحلیل نیازمندی های SDLC چیست؟ راهنمای تفصیلی


دیجیتالی شدن تقریباً هر فرآیند و عملیات تجاری به سادگی به این معنی است که امروزه همه چیز دارای یک ابزار نرم افزاری است و به روشی خودکار شده است. چه نرم افزار را به مشتریان بفروشید و چه آن را برای راه اندازی کسب و کار خود توسعه دهید، به سادگی نمی توانید از چرخه حیات توسعه نرم افزار (SDLC) اجتناب کنید.

برای خریداران و شرکت‌های توسعه نرم‌افزار، مرحله نیازمندی‌های SDLC از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مرحله‌ای است که در آن پایه نرم‌افزار نه تنها مشخص می‌شود، بلکه جزئیات نیز مشخص می‌شود.

محتوا
 • مرحله مورد نیاز SDLC چیست؟
 • اهمیت مرحله نیاز در چرخه عمر توسعه نرم افزار
 • فرآیند تحلیل نیازمندی ها در توسعه نرم افزار
  • جمع آوری نیازمندی ها
  • تجزیه و تحلیل جمع آوری نیازمندی ها
  • اسناد تجزیه و تحلیل
  • تبدیل اهداف تجاری به ویژگی های نرم افزاری

مرحله مورد نیاز SDLC چیست؟

مرحله نیاز جایی است که شما پایه نرم افزار خود را می سازید. قبل از قرار گرفتن در لیست کوتاه شرکت‌های توسعه نرم‌افزار، مهم است که روی مرحله نیاز کار کنید، زیرا با مشاهده این سند و کار مهم، تیم توسعه نرم‌افزار اختصاصی می‌دانند که روی چه چیزی کار خواهند کرد. بدون مستندسازی فاز الزامی، حتی بهترین شرکت توسعه نرم‌افزار دریایی در مورد وظیفه خود سردرگم خواهد شد.

ابتدا باید نیازهای تجاری مورد انتظار خود را از نرم افزار سفارشی فهرست کنید. به عبارت دیگر، این چیزی است که انتظار دارید تیم توسعه نرم افزار از راه دور روی آن کار کنند. مثلا،

 • کاربران هدف شما چه کسانی هستند؟
 • آنها چه انتظاری دارند؟
 • کدام ناحیه از درد شما را آزار می دهد؟
 • با چه مشکلاتی روبرو هستند
 • نرم افزار شما چگونه آنها را حل می کند و در نهایت،
 • نرم افزار چگونه کار خواهد کرد

پس از تهیه فهرستی از تمام نیازهای تجاری، تیم های توسعه نرم افزار اختصاصی و سایر اعضای ارشد تیم های مدیریتی آن را بررسی می کنند تا به طور عمیق در مورد آن بحث کنند. سپس با تجزیه و تحلیل هر مورد و در نظر گرفتن امکان سنجی، فهرست را نهایی می کنند.

پس از تصمیم گیری در مورد امکان سنجی و تایید، لیست به تیم دیگر مانند طراح منتقل می شود. تیم طراحی با مشاهده ویژگی های مورد نیاز مشتری، الزامات خود را تعیین می کند.

به طور کلی، هر تیم و عضو تیم باید مستندات مرحله مورد نیاز را طی کنند تا دو سنت خود را در آن داشته باشند که در نهایت به سرعت توسعه نرم افزار کمک می کند زیرا همه از هدف مشترک آگاه هستند.

چه کسی در مرحله الزامات SDLC شرکت دارد؟

در حالت ایده‌آل، هر فردی که احتمالاً در فرآیند توسعه نرم‌افزار مشارکت دارد، باید مرحله الزامات SDLC را در نظر بگیرد. با این حال، از یک شرکت توسعه نرم افزار به شرکت دیگر و سلسله مراتبی که در سازمان خود دارند بستگی دارد و متفاوت است.

اهمیت مرحله نیاز در چرخه عمر توسعه نرم افزار

بزرگ‌ترین اما رایج‌ترین عامل اختلاف در اکثر برون‌سپاری‌های توسعه نرم‌افزار، شکاف یا تفاوت بین آنچه انتظار می‌رود و آنچه ارائه می‌شود است. برای خریداران، همیشه “کمتر” و برای ارائه دهندگان خدمات، فقط “کامل” است.

دلیل آن سوء تفاهم است که ممکن است به دلیل نقص در ارتباطات یا روایت تاریک از اهداف تجاری منتقل شده باشد. در نهایت، خریداران در سرما کنار گذاشته می شوند و می تواند تأثیر منفی بر شهرت شرکت توسعه نرم افزار سفارشی بگذارد. هر دو طرف باید در مقطعی به توافق برسند و تجارت و انتظارات خود را به خطر بیاندازند.

با مرحله تجزیه و تحلیل نیاز موجود در چرخه عمر توسعه نرم افزار، آسان تر است و نوعی توافق خطاناپذیر برای هر دو طرف است. ارائه دهنده خدمات و خریدار برای تعیین اینکه محصول نرم افزاری نهایی چه خواهد بود. این به این دلیل است که در مرحله نیاز، اسناد نیازمندی‌های معقول محصول را ذکر می‌کند که با پشته فناوری مناسب مطابقت دارد و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تخصصی باید در شرایط و محدوده‌های از پیش تعریف‌شده کار کنند.

فرآیند تحلیل نیازمندی ها در توسعه نرم افزار

برای هر چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDLC)، مرحله نیاز اولین گام به سوی ابهام است. این یک مرحله ضروری است، زیرا بازتاب آزمایش پذیرش است، که برای پذیرش کاربر نهایی بسیار مهم است. در اینجا فرآیند کامل تجزیه و تحلیل نیازمندی ها و مرحله جمع آوری SDLC آمده است –

جمع آوری نیازمندی ها

همچنین به عنوان استخراج شناخته می شود، جمع آوری نیازمندی های توسعه نرم افزار با تجزیه و تحلیل نیاز دنبال می شود تا کارشناسان فناوری بتوانند به سمت آزمایش امکان سنجی حرکت کنند و برخی از اهداف را تغییر دهند تا افکار به یک محصول واقعی تبدیل شوند.

تکنیک جمع آوری شامل مطالعه دقیق آنچه مشتریان نیاز دارند است. با این حال، امکان قرار دادن پرسشنامه نظرسنجی برای هر مشتری و گرفتن بازخورد وجود ندارد. بنابراین، الزامات یک محصول، ابزار یا اهداف به ذینفعانی داده می‌شود که بر محصول تأثیر می‌گذارند یا با کاربران نهایی آشنا هستند.

ذینفعان می توانند مهندسان کیفیت نرم افزار یا حتی گاهی اوقات آژانس های شخص ثالث یا فروشندگانی باشند که به شما در ایجاد الزامات پروژه کمک می کنند. علاوه بر این، می‌توانید توسعه‌دهندگان نرم‌افزار یا برنامه‌نویسان و مدیران پروژه‌ای را که تجربه زیادی در مورد محصول مشابه دارند، وارد کنید.

از طرف دیگر، برخی از شرکت‌هایی که بودجه بهتری دارند، ممکن است کارشناسان حوزه را از صنعت خاصی که محصول نرم‌افزاری در آن ساخته می‌شود، استخدام کنند. و برای این کار، داشتن دانشی از توسعه نرم افزار مفید خواهد بود.

یکی دیگر از روش‌های خوب توسعه نرم‌افزار برای جمع‌آوری نیازمندی‌های چرخه عمر توسعه نرم‌افزار، گرفتن منابع معتبر و ملموس از موارد استفاده است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که موارد استفاده ممکن است به شما ایده ای درباره نحوه عملکرد نرم افزار در ورودی کاربر ندهد. در عوض، به سادگی به شما نشان می دهد که چه چیزی از ورودی کاربر انتظار می رود.

از سوی دیگر، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افزودن وظایف امنیتی در مرحله نیازمندی‌ها مثمر ثمرتر از وابستگی به کد ناامن از نرم‌افزاری است که قبلاً توسعه داده شده است.

تجزیه و تحلیل جمع آوری نیازمندی ها

پس از جمع‌آوری الزامات برای چرخه عمر توسعه نرم‌افزار، اعضای تیم و سایر همکاران به طوفان فکری می‌پردازند تا امکان‌سنجی و روند اقدام را بتوان اجرا کرد. تمامی مسائل و ابهامات توسط کارشناسان روشن می شود تا تجزیه و تحلیل کامل شود. مرحله تجزیه و تحلیل به دلایل زیر اهمیت خود را در مرحله نیاز SDLC دارد:

 • امکان مشاهده و بررسی نظرات مشتریان وجود دارد
 • نظر خریداران در مورد بازخورد مشتری ممکن است متفاوت باشد. برنامه نویسان توسعه دهنده نرم افزار می توانند آن را بیشتر ارزیابی کنند تا از نظر فنی امکان پذیر شود
 • تجزیه و تحلیل مراحل اولیه به همه افراد درگیر در SDLC کمک می کند تا ایده روشنی از نحوه شکل گیری محصول داشته باشند
 • وضوح کلید موفقیت است – با این تحلیل، همه در یک صفحه قرار دارند

اسناد تجزیه و تحلیل

آنچه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد باید به شکلی بدون ابهام مستند شود. چندین نوع الزامات توسط تجزیه و تحلیل الزامات SDLC انجام می شود. بیایید چند مورد از آنها را ببینیم.

مشخصات مشتری در مرکز باقی می ماند زیرا بقیه تابع عامل اصلی هستند.

مشخصات مشتری: اینجاست که مشخصات کاربر نهایی یا مشتری مشخص و تحلیل می شود. مهم است که هر نیازی را برآورده کنید و به ذینفعان بفهمانید که اهمیت بازخورد مشتری برای رونق کسب و کار چیست.

معماری نرم افزار: الزامات معماری نرم افزار در مراحل SDLC شامل ذکر لایه های مختلف خدمات کاربردی به همراه سیستم عامل ها و کل زیرساخت معماری می باشد.

طراحی نرم افزار: در مراحل طراحی SDLC باید هر جزء که به طور قابل توجهی بر طراحی کلی نرم افزار از نظر رابط کاربری تأثیر می گذارد ذکر شود. در طراحی باید رابط کاربری و تاثیر آن بر UX (تجربه کاربری) ذکر شود. طراحی با دقت مورد بررسی و نهایی قرار گرفته است زیرا این طرحی است که موفقیت محصول را به ارمغان می آورد.

ویژگی مورد نیاز: نیازمندی‌های عملکردی که مستقیماً از بازخورد یا مشخصات مشتری مشتق شده‌اند، به ذینفعان دید واضح و درک درستی از اینکه ویژگی‌ها چگونه نرم‌افزار را به سمت پایین‌تر هدایت می‌کنند، می‌دهد.

رابط کاربری: این نیاز خاص، رابط کاربری را که چهره ابزار نرم افزار است، مشخص می کند. چنین الزاماتی در ابزارهای مدیریت نیازمندی های توسعه نرم افزار ثبت می شود. می توانید یک ابزار حرفه ای آماده (که توسط IBM ارائه می شود) تهیه کنید یا می توانید ابزار سفارشی خود را برای صرفه جویی در هزینه توسعه دهید.

تبدیل اهداف تجاری به ویژگی های نرم افزاری

الزامات کسب و کار معمولا مشتری مدار هستند، به عنوان مثال. آنچه مشتریان هدف می خواهند آنها اهداف تجاری محور هستند که در آن کسب و کارها به طور کامل بر رشد کسب و کار خود از طریق ویژگی ها و پاداش های بسیار رضایت بخش مشتری تمرکز می کنند.

با این حال، زمانی که نیازهای تجاری باید به نیازمندی های نرم افزاری تبدیل شوند، یک مانع فنی یا آنچه می توانیم بگوییم محدودیت های فنی وجود دارد. بنابراین، اهداف کسب و کار به اجزای مختلف تقسیم شده و مشخصات فنی و رویکرد آنها به طور کامل مورد توجه قرار می گیرد. این فرآیند از طریق مراحل ساده زیر انجام می شود –

 • اهداف تجاری خاص مشتری را به یک داستان دقیق کاربر تقسیم کنید
 • یک نمودار جریان طراحی کنید که اقدامات مختلف مورد نیاز برای تکمیل اهداف را نشان می دهد
 • ارائه مشخصات فنی و شرایط تکمیل هر هدف یا داستان
 • ساخت وایرفریم و نمودار برای اطمینان از گردش کار صاف و بدون ابهام اجزا و مراحل مختلف
 • تعریف و تفکیک الزامات غیرعملکردی از مشخصات یا اهداف تجاری

چگونه باید پایان یابد؟

تجزیه و تحلیل نیازمندی‌ها برای توسعه نرم‌افزار قلب هر مدل SDLC است، بنابراین مهم است که هیچ موضوع یا مشکلی را که در مرحله ساخت و ساز نیاز مطرح می‌شود از دست ندهید. اگر آن را از دست بدهید، در طول فرآیند توسعه نرم افزار برای شما یک دست و یک پا هزینه خواهد داشت.

پست مرحله تحلیل نیازمندی های SDLC چیست؟ راهنمای دقیق برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

در خرید سرور مجازی، همیشه تردید وجود داشته است، این که سرور مجازی بخریم یا نه؟ سرور مجازی ویندوز بخریم یا لینوکس؟ سرور مجازی را از کجا بخریم؟ و… . پس از آن که تصمیم خودتان را برای خرید سرور مجازی لینوکس گرفتید، این سوال برایتان پیش می آید که چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

برای آن که به این سوال پاسخ دهیم، باید ابتدا ببینیم اصلا سرور مجازی لینوکس خوب چیست و چگونه می توان آن را به صورت ارزان خریداری کرد؟ پس اگر قصد دارید که سرور مجازی خریداری کنید، این مقاله را از دست ندهید.

سرور مجازی لینوکس چیست؟

سرور یک کامپیوتر بسیار قدرتمند است که به صورت 24 ساعته بدون خاموشی روشن است و اینترنت پرسرعت دارد. از آن جایی که همه به این کامپیوتر قدرتمند و با سخت افزار قوی نیاز ندارند، هاست اشتراکی به وجود آمد. در هاست اشتراکی تعداد زیادی کاربر به صورت همزمان در منابع سرور شریک بودند. در هاست اشتراکی، عملکرد یک کاربر بر روی کاربر دیگر تاثیر می گذارد و سبب اختلال در عملکرد سایت می شود. اما به کمک سرور مجازی این مشکلات دیگر وجود ندارد. در سرور مجازی سرور به وسیله تکنولوژی مجازی سازی، به چندین سرور مجازی شبیه سازی می شود که در منابع و امکانات کاملا مستقل از هم هستند و عملکرد هیچ کدام بر دیگری تاثیر ندارد.

اما سرور مجازی لینوکس چیست؟ گفتیم که سرور یک کامپیوتر قدرتمند است؛ شما برای آن که بتوانید از این کامپیوتر قدرتمند استفاده کنید، نیاز به سیستم عامل دارید. زمانی که سیستم عامل لینوکس بر روی سرور مجازی شما نصب می شود، در این صورت سرور مجازی لینوکس خواهید داشت.

چگونه سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

گفتیم برای آن که بدانید با چگونه باید سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخرید، باید با معیارهای سرور مجازی لینوکس خوب آشنا باشید. در ادامه ما فاکتورهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید با در نظر گرفتن آن ها، سرور مجازی خوب خریداری کنید.

معیارهای انتخاب سرور مجازی لینوکس خوب

به صورت اجمالی نگاهی به فاکتورهای انتخاب سرور مجازی لینوکس خوب می اندازیم تا در ادامه هر کدام به صورت مفصل توضیح دهیم.

 • داشتن سخت افزار به روز و با کیفیت
 • سیستم ذخیره سازی قدرتمند
 • فضای ذخیره سازی کافی
 • انتخاب سیستم مجازی سازی درست
 • انتخاب از شرکت ارائه دهنده معتبر

داشتن سخت افزار به روز و با کیفیت

اولین فاکتوری که باید در زمان خرید VPS لینوکس در نظر بگیرید، این است که ویژگی های سخت افزاری سرور چیست؟ زمانی که می خواهید سرور مجازی لینوکس خریداری کنید، در مشخصات آن نوشته می شود که برای مثال 4 پردازنده مرکزی با فرکانس 4000 هرتز خواهید داشت، اما باید ببینید که این ها بر روی چه سخت افزاری ارائه می شوند؟ برای مثال مشخصات پردازنده ارائه شده Intel Xeon E5 است یا Intel Xeon E5430؟ برای دانستن این موضوع کافیست با تیم پشتیبانی شرکت ارائه دهنده در ارتباط باشید.

سیستم ذخیره سازی قدرتمند

در سرور های مجازی، از هاردهای HDD و SSD استفاده می شود. اما یکی از بهترین انواع سیستم دخیره سازی، هاردهای SSD است که توصیه می کنیم در زمان خرید سرور مجازی لینوکس به این مورد دقت کنید. البته سیستم ذخیره سازی سریعتر از SSD هم وجود دارد که هاردهای NVMe هستند. در صورتی که کارتان با هاردهای SSD راه میوفتد، نیاز نیست هزینه زیادی بابت هاردهای NVMe پرداخت کنید.

فضای ذخیره سازی  کافی

بسته به نیازتان، باید فضای ذخیره سازی VPS لینوکس خودتان را انتخاب کنید. اگر فضای ذخیره سازی سرور شما به اندازه کافی نباشد، می تواند سرعت شما را کاهش دهد و در عملکرد شما اختلال ایجاد کند. توصیه ما این است که 20 درصد بیشتر از فضای مورد نیازتان را خریداری کنید.

انتخاب سیستم مجازی سازی درست

سیستم های مجازی سازی مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آن ها مجازی ساز VMware است که سرور مجازی پایدار و سریعی را ایجاد می کند. البته تفاوتی که VMware دارد، با KVM دارد، چندان زیاد نیست، اما تا حدودی VMware سریع تر و بهتر است.

سرعت اینترنت سرور مجازی

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، سرعت اینترنت خود سرور است. در سرور اصلی، پهنای باند توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود و در اینجا اهمیت این موضوع که بر روی سرور چند vps قرار دارد، مشخص می شود. هر اندازه که تعداد سرور مجازی های یک سرور زیاد باشد، سرعت آن کمتر خواهد بود. احتمالا شما هم متوجه شده اید که چقدر شرکت ارائه دهنده اهمیت دارد.

انتخاب از شرکت ارائه دهنده معتبر

یکی از فاکتورهایی که باید در زمان خرید سرور مجازی لینوکس در نظر داشته باشید، شرکت ارائه دهنده است. شرکتی که قرار است از آن سرور مجازی لینوکس خودتان را انتخاب کنید، باید علاوه بر اینکه مواردی که گفتیم را ارائه دهد، بلکه هم پشتیبانی خوبی داشته باشد و هم در صورت نارضایتی شما، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد.

بسیاری از شرکت ها وجود دارند که هاست ارزان ارائه می دهند، اما هیچ کدام از فاکتورهای سرور مجازی لینوکس خوب را ندارند! به همین دلیل اعتماد کردن کار سختی است!

سرور مجازی لینوکس ارزان!

اگر بخواهیم به این تیتر پاسخ دهیم، باید بگوییم که هیچ ارزانی بی حکمت نیست! بسیاری از شرکت های ارائه دهنده برای آن که قیمت سرور مجازی هایشان را کاهش دهند، بیش از ظرفیت فروش انجام می دهند و این موضوع سبب افت کیفیت و عملکرد سرور مجازی می شود و یا پشتیبانی درستی ارائه نمی دهند. بنابراین زمانی که ارائه دهنده ای، سرور مجازی لینوکس بسیار ارزان داشت، تحقیقات بیشتری باید انجام دهید. البته این به این معنا نیست که هر ارائه دهنده قیمت سرور مجازی بالایی داشت، حتما VPS های با کیفیتی ارائه می دهد!

از کجا سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان بخریم؟

در این مقاله در مورد معیارهای خرید سرور مجازی لینوکس خوب و ارزان صحبت کردیم و فاکتورهایی که باید در زمان خرید در نظر داشته باشید را بیان کردیم. ما می دانیم که بررسی تمام شرکت های ارائه دهنده و بررسی تمام فاکتور ها کار سختی است و بنابراین ما این کار را انجام دادیم.

در بین شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ مختلف گشتیم و معیارهای یک سرور مجازی لینوکس را بررسی کردیم. یکی از شرکت های ارائه دهنده معتبری که در این زمینه وجود دارد، آسام سرور است که علاوه بر کیفیت بالای سرور مجازی لینوکس ارائه شده از 18 لوکیشن مختلف، بسیار پاسخگو و مسئولیت پذیر در برابر مشتریان هستند. به طوری که پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته دارند و نیز گارانتی عودت وجه به مدت 3 روز برای مشتریان دارند و شما می توانید با خیال راحت خرید سرور مجازی لینوکس را از این ارائه دهنده انجام دهید.

تجربه خودتان را از شرکت های ارائه دهنده سرور مجازی در قسمت نظرات بیان کنید.

بهترین متدولوژی های مدیریت پروژه برای توسعه نرم افزار و اپلیکیشن


همانطور که اقتصاد دیجیتالی و خدمات محور می شود، شرکت ها کار خود را به سمت پروژه ها سوق می دهند. به همین دلیل است که تقاضا برای مدیران پروژه نسبت به کارکنان ماهر به نسبت بیشتری افزایش یافته است. افزایش سریع تقاضا برای مدیران پروژه اهمیت مدیریت پروژه را برجسته می کند. مدیریت پروژه فراتر از تخصیص وظایف، تنظیم برنامه و تعیین بودجه است.

مدیریت پروژه موضوع مهمی برای بحث است زیرا تأثیر گسترده ای بر توسعه نرم افزار یا برنامه کاربردی و همچنین بر کارکنان دارد. با این حال، 36٪ از پروژه ها موفق می شوند از انتظارات مشتری و نیازهای کاربر فراتر بروند. تغییرات در اهداف پروژه، اولویت‌ها، جمع‌آوری نادرست نیازمندی‌ها، برآوردهای نادرست وظایف، ارتباطات ضعیف و بسیاری موارد دیگر به عنوان موانع رایجی که باعث شکست پروژه می‌شوند ذکر می‌شوند.

اینجاست که متدولوژی مدیریت پروژه به عنوان یک راه حل همه کاره برای برنامه ریزی پروژه، مدیریت وظایف، ردیابی پیشرفت کار، همکاری تیم از راه دور، گزارش گیری پیشرفته و موارد دیگر برجسته می شود.

محتوا

 • متدولوژی مدیریت پروژه چیست؟
 • بهترین متدولوژی های مدیریت پروژه که توسط کسب و کارها در سراسر جهان استفاده می شود چیست؟
 • چگونه روش مدیریت پروژه مناسب را انتخاب می کنید؟

متدولوژی مدیریت پروژه چیست؟

یک روش مدیریت پروژه مجموعه ای از تکنیک ها، ابزارها، شیوه ها و رویه ها را ارائه می دهد که نقشه راه را با تمام مراحل مورد نیاز برای تکمیل موفقیت آمیز یک پروژه نشان می دهد. روش‌های مختلفی برای مدیریت پروژه وجود دارد که به مدیر پروژه کمک می‌کند تا تمام مراحل انجام شده برای تکمیل پروژه را قبل از موعد مقرر انجام دهد.

بسیاری از اوقات متدولوژی مدیریت پروژه با چارچوب مدیریت پروژه اشتباه گرفته می شود که اشتباه است. چارچوب‌ها نه به اندازه روش‌شناسی مدیریت پروژه دقیق هستند و نه دقیق. آنها به سادگی یک نمای کلی از نحوه اعمال دستورالعمل ها را ارائه می دهند و جایی برای ابزارها و شیوه ها باقی نمی گذارند. می توان گفت که مدیریت پروژه سنتی یک چارچوب است. به هر حال، هر دو ماهیت متفاوتی دارند.

بهترین متدولوژی های مدیریت پروژه که توسط کسب و کارها در سراسر جهان استفاده می شود چیست؟

با وجود هزاران متدولوژی مدیریت پروژه و چارچوب پروژه، انتخاب متدولوژی توسعه نرم افزار مناسب دشوار است. هر روش مانند یک حرفه ای برای نوع خاصی از پروژه عمل می کند و در عین حال تیم و مشتری را راضی نگه می دارد.

در اینجا ما پنج متدولوژی محبوب را فهرست کرده‌ایم که با اکثر الزامات پروژه به خوبی مطابقت دارند و تمام نیازهای مرتبط را برای مدیریت نرم پروژه برآورده می‌کنند.

روش مدیریت پروژه آبشار

روش شناسی آبشار مانند یک روش سنتی چند مرحله ای عمل می کند که در آن وظایف به صورت خطی یکی یکی به ترتیب به ترتیب انجام می شوند. این یکی از روش های مدیریت پروژه است که دامنه وسیعی را برای کنترل هر مرحله از پروژه فراهم می کند، اما جایی برای تغییر محدوده باقی نمی گذارد. این روش را برای یک پروژه بلند مدت ایده آل می کند.

این روش از صنایع تولیدی و ساختمانی به ارث رسیده است که در آن تکرارها کمتر امکان پذیر است. علاوه بر این، این روش بر اجرای وظایف قبلی اصرار دارد، زیرا وظایف جدید را نمی توان شروع کرد مگر اینکه کار قبلی تکمیل شود.
متدولوژی آبشار در پنج مرحله کار می‌کند: نیازمندی، طراحی، اجرا، کنترل و بسته شدن، که در آن هر کار باید تمام پنج مرحله را طی کند تا مرحله جدید به پایان برسد و شروع شود.

مستندات گسترده احتمال از دست رفتن داده ها را کاهش می دهد و به تعریف انتظارات مشتری کمک می کند. علاوه بر این، کارفرما تا زمانی که پروژه تکمیل نشود، درگیر آن نمی شود. همچنین، هنگامی که مشکلی رخ می دهد یا تغییرات پویا مورد نیاز است، رفع مشکلات یا انعکاس تغییر از نظر تلاش و زمان پرهزینه است.

متدولوژی مدیریت پروژه چابک

روش شناسی چابک کاملاً مخالف روش های مدیریت پروژه آبشاری است که از یک رویکرد تکراری برای مدیریت پروژه پیروی می کند. مدیریت پروژه چابک بیشتر کاربر محور است و بر مدیریت تغییر با برنامه ریزی دقیق تمرکز دارد. متدولوژی چابک برای پروژه های پویا که نیاز به تغییر در محدوده، زمان و بودجه در هر زمان دارند مناسب است.

مدیر کل پروژه را به بخش‌های فرعی تقسیم می‌کند که به آن‌ها اسپرینت می‌گویند که شامل مجموعه‌ای از وظایف است که باید ظرف یک یا دو هفته به پایان برسد. روش شناسی چابک از تمام اصول و ارزش های تعریف شده در اصل مانیفست چابک برای بهترین مدیریت پروژه پیروی می کند. توسعه چابک باید به ارزش های اصلی نرم افزار کار، افراد و تعاملات، همکاری کارکنان و پاسخگویی به تغییرات احترام بگذارد.

پروژه هایی که نیاز به انعطاف دارند و شامل پیچیدگی یا عدم اطمینان هستند، تکنیک مدیریت پروژه چابک عالی عمل می کند. این برای شرکت های کوچک و متوسط ​​که به دنبال استقرار سریع هستند و می خواهند چیزهای جدید را آزمایش کنند بسیار مناسب است. شرکت های برتر توسعه برنامه این روش را برای برنامه های تلفن همراه پیچیده که باید با روندهای بازار و ترجیحات مشتری به روز شوند، ترجیح می دهند.

متدولوژی مدیریت پروژه اسکرام

متدولوژی مدیریت پروژه اسکرام از نظر ارزش‌ها و اصول اصلی که از برنامه‌ریزی پروژه تا اجرا دنبال می‌شود، شبیه روش چابک است، اما بیشتر شبیه یک چارچوب پروژه عمل می‌کند. بر اساس این روش، پروژه نرم افزاری در چرخه های کوتاهی به نام اسپرینت اجرا می شود. یک اسکرام مستر وجود دارد که پروژه را به اسپرینت ها تقسیم می کند و بعداً تیم پروژه با دخالت اندک یا بدون دخالت اسکرام مستر از پروژه مراقبت می کند.

جلسات روزانه که به اسکرام روزانه معروف است هر روز برگزار می شود و همه باید طبق برنامه در جلسات شرکت کنند. یک لیست وظایف اولویت‌دار در بک لاگ محصول تعریف می‌شود تا اطمینان حاصل شود که کارها به ترتیب خاصی انجام می‌شوند. اهداف محصول به اسپرینت‌هایی تقسیم می‌شوند که به صورت تدریجی تحویل داده می‌شوند. به طور خلاصه، ساختار مدیریت پروژه متدولوژی اسکریماژ به صورت برنامه ریزی سرعت، تلاقی روزانه، بررسی سرعت و بازگشت به گذشته است.

شرکت‌های پیشرو در توسعه نرم‌افزار ترجیح می‌دهند با متدولوژی اسکرام به جلو حرکت کنند، زیرا به حذف ابهام در طول جلسه، سازماندهی آسان وظایف و جدول زمانی آنها، توزیع عادلانه وظایف، شناسایی فوری تنگناها و تسهیل انتشار سریع کمک می‌کند، که باعث حفظ تیم و تیم می‌شود. مشتری راضی و خوشحال

مدیریت پروژه هیئت کانبان

این روش بیشتر شبیه چارچوبی است که در خطوط تولید تویوتا برای نتایج با کیفیت ایجاد شده است. روش کانبان به صورت بصری پیشرفت پروژه را با سه دسته – وظایف، در حال انجام و انجام شده نشان می دهد. این روش بر روی مفهوم ساده کار می کند و توسط شرکت های پیشرو نرم افزار، موبایل و توسعه وب مورد اعتماد است. استفاده از آن در نرم افزار جیرا بهترین مثال برای این امر است.

این شامل این است که مدیر پروژه وظایفی را به اعضای مختلف تیم در لیست وظایف محول می کند، زمانی که اعضای تیم شروع به کار روی پروژه می کنند، کارت را به ستون کارهای انجام شده منتقل می کنند و پس از پایان کار، به ستون انجام شده منتقل می شود.

پس از راه اندازی پروژه، از همان برد Kanban برای اضافه کردن باگ کشف شده یا افزودن یک ویژگی جدید به ستون وظیفه استفاده می شود. بعداً، وقتی توسعه‌دهندگان چیزهایی را متوجه می‌شوند، آن را به ستون در حال انجام و سپس به ستون انجام شده منتقل می‌کنند. با این حال، این روش فاقد راه‌هایی برای اولویت‌بندی وظایف غیر از تاریخ یا سیستم کدگذاری رنگ است، که چندان خوب نیست. همچنین هیچ راهی برای حفظ استقلال بین کارها وجود ندارد.

روش مدیریت پروژه برای برنامه نویسی شدید

همانطور که از نام آن پیداست، چارچوب منعطف به سطح بالایی می رسد تا نتایج با کیفیت را همانطور که وعده داده بود ارائه دهد. چرخه حیات برنامه نویسی افراطی در پنج مرحله حرکت می کند – برنامه ریزی، مدیریت، طراحی، کدگذاری و آزمایش برای اطمینان از موفقیت برنامه.

در مرحله برنامه ریزی، نیازهای کارفرما برای پروژه با یک برآورد واضح جمع آوری می شود، پس از آن پروژه به چند اسپرینت تقسیم می شود که هر کدام شامل لیستی از وظایف است که توسط مدیر پروژه بر اساس اولویت ها مدیریت می شود. همانطور که پروژه به مرحله طراحی و کدگذاری می‌رود، کار واقعی توسعه‌دهندگان شروع می‌شود و آن‌ها به آزمایش و تکرار ادامه می‌دهند تا زمانی که توسط مشتری یا مشتریان پسندیده/تایید شود. در نهایت محصول به بازار عرضه شد.

چگونه روش مدیریت پروژه مناسب را انتخاب می کنید؟

اکنون شما یک انتخاب محدود دارید تا انتخاب را به یک روش محدود کنید، اما هنوز کار آسانی نیست. راه حل آنها برای همه یکسان نیست. شما باید روشی را انتخاب کنید که به طور موثر نیازهای پروژه تجاری را برآورده کند و استفاده از زمان و منابع را به حداکثر برساند. در اینجا چند نکته برای کمک به انتخاب درست وجود دارد.

انعطاف پذیری

آزمایش یک ابزار مدیریت پروژه عملی ضروری است تا بدانیم که آیا ماهیت پروژه نیاز به تغییرات فرآیندی دارد، سپس با روش شناسی تسهیل می شود یا خیر. بررسی فرآیندهای مدیریت پروژه که آیا تسهیلات تغییر در طول، بعد یا قبل از توسعه پروژه مورد نیاز است یا خیر.

ارزیابی ریسک

پروژه ای که شامل آزمایش با آخرین فناوری یا ابزار، یا افزودن یک ویژگی منحصر به فرد است، باید تأیید شود که روش شناسی به کسب و کار اجازه می دهد تا این ریسک محاسبه شده را بپذیرد. به عنوان مثال، یک متدولوژی چابک امکان ایجاد تغییرات در هر مرحله و سپس آزمایش پاسخ کاربر به همان مرحله را می دهد.

کرونولوژی

پروژه های حساس زمانی که باید بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده تحویل داده شوند، باید روشی را انتخاب کنند که محدوده پروژه و جدول زمانی را مشخص می کند. روش آبشار برای پروژه ای با زمان چرخش سریع مناسب است.

مشارکت ذینفعان

پروژه هایی که نیاز به تایید مداوم مشتری یا سهامداران کلیدی دارند، مشارکت آنها ضروری است. یک برنامه مدیریت پروژه به ذینفعان اجازه می دهد تا پیشرفت پروژه را ردیابی کنند، اما روش انتخابی باید شامل تمرین کسب تاییدیه یا یک بازنگری سرعتی باشد، زیرا این امر توسط اسکرام یا چابکی تسهیل می شود.

بودجه

دانستن بودجه ای که برای توسعه نرم افزار در نظر گرفته شده است قبل از شروع برنامه ریزی پروژه ضروری است. انتخاب روش به این بستگی دارد که آیا کسب و کار اجازه تغییرات در بودجه را می دهد یا می خواهد آن را در محدوده های از پیش تعیین شده نگه دارد. به عنوان مثال، تغییرات دامنه باعث افزایش تلاش، زمان و مصرف منابع می شود که در نهایت باعث افزایش بودجه می شود.

جمعش کن

راهنمای توسعه اپلیکیشن می تواند به شما در ساخت اپلیکیشن موبایل موفق کمک کند، اما این امکان پذیر نیست مگر اینکه روش مدیریت پروژه مناسب انتخاب شود. فهرست 5 روش برتر مدیریت پروژه ساختار سیستماتیکی را ارائه می دهد که چرخه عمر توسعه نرم افزار برای ساختن نرم افزار خوب فراهم می کند. روش مدیریت پروژه را انتخاب کنید که به خوبی با پروژه شما مطابقت دارد و به دنبال آن یک ابزار مدیریت پروژه برای بهترین نتایج به دست آورید.

پست بهترین روش های مدیریت پروژه برای توسعه نرم افزار و برنامه کاربردی اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

راهنمای نهایی برای ساختن نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما


محصولات عالی همیشه با ایده های منحصر به فرد متولد می شوند. اما تنها یک ایده منحصر به فرد برای ساخت یک اپلیکیشن موبایل موفق کافی نیست. جمع آوری سرمایه، ایجاد بهترین طراحی اپلیکیشن، استفاده از پشته فناوری پیشرفته و جذاب کردن اپلیکیشن برای مخاطبان هدف برای توسعه انقلابی اپلیکیشن موبایل مهم هستند. همه این چیزها چندان هم گلگون نیستند.

از آنجایی که روزانه هزاران پیشنهاد برای جمع آوری سرمایه در صندوق ورودی سرمایه گذاران اپلیکیشن موبایل ظاهر می شود، تمایز بین یک ایده و یک استارتاپ دشوار شده است. اطمینان از این که ویژگی‌های امیدوارکننده و طراحی بصری برنامه مشکلات کاربران را حل می‌کند و بهترین تجربه را قبل از انتشار برنامه ارائه می‌کند، یک مهره سخت است. و غیره.

راه حل چیست؟ با توسعه نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، یک نسخه MVP از برنامه ایجاد کنید. توسعه نمونه اولیه با در دسترس قرار دادن نسخه بتا برنامه در دسترس مشتریان برای دانستن بازخورد آنها و تحت تاثیر قرار دادن سرمایه‌گذاران بالقوه، به آزمایش آب کمک می‌کند.

محتوا

 • نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟
 • چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟
 • چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟
 • ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل چیست؟

نمونه اولیه برنامه تلفن همراه، طرحی تعاملی با وفاداری بالا از ایده محصول است که صفحه‌ها، رابط‌ها، عناصر طراحی و ویژگی‌ها را بدون کدنویسی نشان می‌دهد.

نمونه اولیه یک نمایش بصری از برنامه است که از طرح های کاغذی و قاب سیمی به نمونه های اولیه و تکرارهای بعدی تکامل می یابد. نمونه اولیه به اندازه نسخه MVP اپلیکیشن موبایل کاربردی نیست. آنها فقط برای دریافت بازخورد در مورد جنبه های رابط، قابلیت استفاده و ویژگی ها قبل از ارسال پروژه بودند.

ویکی پدیا آن را در یک جمله تعریف کرده است، یعنی: «نمونه اولیه نمونه، مدل یا نسخه اولیه یک محصول است که برای آزمایش یک مفهوم یا فرآیند ایجاد شده است».

به نمونه سازی موبایل علاقه دارید؟ قبل از اینکه به بحث در مورد چگونگی ایجاد یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل بپردازیم، در مورد مزایای نرم افزار نمونه سازی اپلیکیشن موبایل صحبت خواهیم کرد.

چرا نمونه های اولیه برنامه های تلفن همراه برای تجارت مهم شده اند؟

آب ها را تست کنید

هنگامی که یک کسب و کار با توسعه برنامه بدون ساختن نمونه اولیه برنامه تلفن همراه پیش می رود، این احتمال وجود دارد که برنامه مورد نظر به خوبی مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد. با نمونه سازی می توان از آن جلوگیری کرد. نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به دانستن بازخورد کاربر در مورد برنامه آینده کمک می کند که برنامه تلفن همراه را کاربر محور می کند و اهداف تجاری را برآورده می کند.

یک حرکت اقتصادی

اگر یک برنامه تلفن همراه را بدون ماک آپ یا نمونه اولیه برنامه تلفن همراه منتشر کرده اید، اگر کاربران آن را مملو از باگ، از دست دادن ویژگی های مهم یا مواجهه با خرابی های غیرمنتظره بیابند، اصلاح همه چیز به یک اقدام گران قیمت تبدیل می شود. از سوی دیگر، نمونه اولیه برنامه تلفن همراه به کسب و کار اجازه می دهد تا ترجیحات کاربر را بداند و موارد را بلافاصله تنظیم کند. تحقیقات اولیه و تصمیمات استراتژیک بازگشت سرمایه عظیمی را به همراه دارد.

تجربه کاربری را بررسی کنید

یک نمونه اولیه با کیفیت بالا ظاهر و احساس یک برنامه را به وضوح نشان می دهد که کاربران را درگیر خود می کند. آزمایش نمونه اولیه UX یک فرآیند مؤثر برای تأیید قابلیت استفاده برنامه و تجربه ای است که در اختیار کاربران قرار می دهد. این تضمین می کند که برنامه قبل از راه اندازی با بهترین UI و UX طراحی شده است.

سرمایه گذاران را برای تامین مالی آماده کنید

افزودن سهامداران، سرمایه گذاران و مشتریان به میز بحث، برنامه ریزی برنامه را استراتژیک می کند. فرآیند نمونه سازی راهی برای انتقال بهتر ایده برنامه و متقاعد کردن بصری نحوه جذابیت آن برای کاربران و حل مشکلات دنیای واقعی است که با نمایش متنی دشوار هستند.

چگونه یک برنامه موبایل را نمونه اولیه کنیم؟

مشکلی را که ایده برنامه حل می کند را مشخص کنید

حتی قبل از حرکت به سمت نمونه سازی، مهم است که مشکلی را که برنامه آینده حل خواهد کرد، شناسایی کنید. این مشکل از برآورده کردن نیازهای دیجیتالی کسب و کار تا شهودی کردن برنامه ها را شامل می شود. اگر ایده برنامه جای خالی را که ارزش قابل توجهی دارد را پر نکند، به قبرستان اپ استور ختم می شود. برای جلوگیری از یک موقعیت ناخوشایند، ابتدا نقاط درد بیان شده است، که به تعیین هدف برنامه و نحوه ارائه راه حل های ویژگی های برنامه به کاربران کمک می کند.

ویژگی های مهم را درک کنید

مرحله دوم شما را به طوفان فکری نیازهای اساسی برنامه از نظر عملکردها می برد. نمونه اولیه شامل ویژگی های مهم، مرتبط و نوآورانه است. بنابراین، ابتدا فهرستی از ویژگی ها ایجاد کنید و سپس آنچه را که برای شبیه سازی در یک نمونه اولیه ضروری است، اولویت بندی کنید، زیرا شامل ده ها ویژگی به بینش دقیق منجر نمی شود. اولویت بندی بر اساس ویژگی های ضروری برنامه در مقابل ویژگی های خوب است.

به عنوان مثال، زمانی که Tinder، یک برنامه دوستیابی در بازار راه اندازی شد، با یک مفهوم اولیه دوستیابی راه اندازی شد که یافتن یک مطابقت کامل را بر اساس چندین معیار برای کاربران آسان می کرد. بعداً با ویژگی‌های سوایپ به چپ و سوایپ به راست بهبود یافت تا تجربه کاربر را بهبود بخشد.
3-4 ویژگی را در نمونه اولیه خود دریافت کنید و سپس آنها را در بازار هدف خود از طریق نظرسنجی و مصاحبه آزمایش کنید تا بینش غنی به دست آورید.

ایده برنامه نوشتاری روی کاغذ

وقتی فهرستی از ویژگی‌های لازم را برای گنجاندن در نمونه اولیه آماده کردید، گام بعدی ایجاد یک طرح اولیه از نمونه اولیه روی کاغذ است. طرح یک قاب سیمی با وفاداری پایین است که در آن صفحه‌های اصلی یک برنامه تلفن همراه با عناصر UI طراحی می‌شوند. فلش ها جریان از یک صفحه به صفحه دیگر را نشان می دهد.

به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک طرح تقریبی برای صفحه پرداخت، تصویر محصول، دکمه و محفظه‌های جزئیات همراه با فلش‌هایی ترسیم می‌شوند که نشان می‌دهند وقتی کاربر روی دکمه ضربه می‌زند چه اتفاقی می‌افتد.

مزیت این طرح خشن این است که می توان آن را به سرعت بازبینی کرد و یک رسانه عالی برای انتقال ایده برنامه و جمع آوری بازخورد است. طرح های ناهموار (نمونه اولیه کاغذ) به یک قاب سیمی تبدیل می شوند که در آن یک طرح کلی محصول شامل جعبه ها، کلمات، خطوط و توضیحات کوچک نمایش داده می شود. چارچوب ظاهر و احساس برنامه را ارائه می دهد. شما می توانید برای ساخت یک قاب موثر به این نکات مراجعه کنید.

آن را به یک نمونه اولیه دیجیتال تبدیل کنید

یک قاب سیمی کم وفاداری متشکل از جعبه ها و خطوط به یک نمونه اولیه دیجیتال با دکمه ها و جعبه های متن تبدیل می شود. ابزارهای نمونه سازی دارای کتابخانه ای از عناصر رابط کاربری اندروید و iOS هستند که به ایجاد یک رابط کاربری پیچیده کمک می کند و به آزمایش کنندگان اجازه می دهد تا احساس واقعی برنامه را پیدا کنند و آن را بهتر آزمایش کنند. انیمیشن‌ها و تعاملات برنامه‌ریزی شده، طرح‌ها را به یک نمونه اولیه پیکسلی کامل تبدیل می‌کند که برنامه را زنده می‌کند.

Principle، Figma، Marvel، InVision و POP ابزارهای نمونه سازی محبوبی هستند که در سراسر جهان حتی توسط غیر طراحان برای ایجاد یک نسخه خوب از نمونه اولیه استفاده می شود.

نمونه اولیه را تست کنید

اولین ساخت نمونه اولیه نسخه نهایی نیست که مستقیماً به سرمایه گذاران ارائه شود. در عوض، برای دریافت بازخورد واقعی توسط مخاطبان مختلف آزمایش می شود. هرچه ورودی بیشتری از کاربران دریافت کنید، برای نمونه اولیه برای بهبود بهتر خواهد بود. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند از طریق ابزارهای نمونه سازی که به کاربران اجازه می دهد تا در مورد نمونه اولیه نظر بدهند، بازخورد بلادرنگ دریافت کنند.

بازخورد اجازه می دهد تا نمونه اولیه تکرار شود تا زمانی که کامل شود. تکرارهای متعدد امکان ایجاد یک نمونه اولیه را فراهم می کند که به مشکلاتی که کاربران با آن روبرو هستند رسیدگی می کند.

آن را با ذینفعان به اشتراک بگذارید

گرفتن یک نمونه اولیه توسط مشتریان یا سرمایه گذاران مهم است زیرا به آنها کمک می کند ظاهر و احساس نهایی و عملکرد کلی برنامه را درک کنند. به اشتراک گذاری پیوند نمونه اولیه با سهامداران کلیدی راه حل خوبی نیست. برنامه ریزی یک جلسه با سهامداران و ارائه نمونه اولیه رویکرد خوبی است اگر آنها سؤال یا سؤالی در مورد طراحی برنامه دارند.

همچنین باید با داستانی در مورد یک نمونه اولیه برنامه تلفن همراه آماده باشید که مشکل، راه حل و مدل کسب و کار را برجسته می کند و نشان می دهد که چرا سرمایه گذاری عالی است. برای بهبود کیفیت نمونه اولیه، می‌توانید از طراحان حرفه‌ای UI/UX برای بهترین نتایج کمک بگیرید.

ابزارهایی که نمونه سازی برنامه های موبایل را آسان می کند!

ابزارهای نمونه سازی برنامه های تلفن همراه فرآیند نمونه سازی را آسان و سریعتر می کنند. طیف وسیعی از سازندگان نمونه سازی برنامه های تلفن همراه موجود است که طراحی وایرفریم و ماکت را برای نمونه اولیه آسان می کند. یک ابزار طراحی مشابه با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و افزونه‌ها، توسعه مدل‌سازی را تسریع می‌کند، اما نمی‌تواند انیمیشن و تعامل را به برنامه بیاورد. Balsamiq و UXP در نرم افزار انیمیشن پشتیبانی می کند. پروتو یکی از پلتفرم‌های نمونه‌سازی اپلیکیشن موبایل است که نیازهای شبیه‌سازی و دیگر نمونه‌سازی‌ها را برآورده می‌کند.

با بسیاری از ابزارهای نمونه سازی موجود، باید بصری بودن، کنترل های تعاملی، پشتیبانی از پلتفرم های مختلف، پشتیبانی قالب و ابزار طراحی را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید بهترین ابزار را دریافت کنید.

نتیجه

تعداد مراحل ممکن است باعث شود که احساس کنید سفر از ایده برنامه تا نمونه سازی بسیار طولانی است. سرمایه گذاری زمان، منابع و تلاش برای توسعه یک نمونه اولیه زمانی نتیجه می دهد که برنامه به موفقیت چشمگیری برسد. طراحی نمونه اولیه دیگر یک بخش اختیاری نیست. این به بخش مهمی از فرآیند توسعه برنامه تبدیل شده است که اطلاعات زیادی را ارائه می دهد و در نتیجه بازی حدس زدن را حذف می کند.

نمونه اولیه کم‌هزینه توسعه‌یافته چشم‌انداز واضح برنامه تلفن همراه را به اشتراک می‌گذارد و به کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا محصول را با اعتبارسنجی UX و مشارکت ذینفعان بهبود بخشد. توسعه دهندگان برنامه های خبره همیشه ترجیح می دهند برای اطمینان از موفقیت برنامه، نمونه اولیه را بسازند.

پست راهنمای نهایی برای ساختن یک نمونه اولیه اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید


خلاصه:

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب – مردم هنوز بین دو نمونه کار یعنی توسعه دهنده وب و طراح وب سردرگم می شوند. واضح است که اینها دو چیز متفاوت هستند که مربوط به وب یا “وب سایت” هستند. با این حال، حوزه هایی که در آن کار می کنند متفاوت است. حال اگر به شرایط و ضوابط پیوست نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد. یکی توسعه دهنده است، کسی که چیزی را می سازد یا از نظر فنی آن را کدگذاری می کند. در حالی که دیگری مربوط به طراحی است، طراحی که ظاهر وب سایت را طراحی می کند. ما وارد جزئیات خواهیم شد، بنابراین در مورد تفاوت بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب استرس نداشته باشید. بیایید بدون بحث بیشتر وارد جزئیات شویم.

مقدمه:

توسعه دهنده وب در مقابل طراح یکی از عباراتی است که در مورد استخدام شرکت های توسعه وب سایت حرفه ای برای ایجاد یک وب سایت به میان می آید. با این حال، این دو اصطلاح معمولا اشتباه گرفته می شوند. از آنجایی که هر دو در ایجاد یک وب سایت نقش دارند، معمولا اشتباه می شود. با این حال، اگر به ایده واضح تری از برنامه نویس وب در مقابل طراح وب نیاز دارید، این وبلاگ امروز مطلب مناسبی برای خواندن است. قبل از ادامه، بیایید نگاهی گذرا به تفاوت های طراحان وب و توسعه دهندگان وب بیندازیم.

توسعه دهندگان از زبان های برنامه نویسی برای توسعه ساختار اصلی وب سایت استفاده می کنند، در حالی که طراحان از بخش “خلاق” کل تصویر مراقبت می کنند. توسعه دهندگان با استفاده از کدها، خلق طراحان را زنده می کنند. بنابراین هیچ کس نمی تواند بگوید که یکی از دیگری مهمتر است. هر دو نقش متفاوتی دارند و به همان اندازه در ایجاد وب سایتی که پول و موفقیت تجاری را به ارمغان می آورد، مهم هستند. بنابراین اگر می خواهید توسعه دهندگان وب را برای پروژه خود استخدام کنید، درک این دو عبارت UI/UX designer در مقابل توسعه دهنده وب می تواند کمک بزرگی باشد.

محتوا

  • توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟
  • انواع طراحان وب
  • انواع توسعه دهندگان وب
  • طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب
  • توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب

توسعه دهندگان وب در مقابل طراحان وب چیست؟

وقتی صحبت از تیم توسعه وب می شود، توسعه دهندگان و طراحان ساختار اصلی تیم توسعه وب سایت هستند. آنها کسانی هستند که به شما کمک می کنند تا وب سایتی بسازید که کاملاً مطابق با روندها و چشم انداز کسب و کار شما باشد. یک توسعه دهنده وب کسی است که وب سایت شما را برنامه ریزی می کند در حالی که یک توسعه دهنده وب جذابیت بصری ایجاد می کند. این اصطلاحات را به تفصیل برای شما توضیح داده ایم.

طراح وب کیست؟

با آمدن به بخش اول کل برنامه نویس وب در مقابل طراح وب، اجازه دهید به تعریف طراح وب نگاهی بیندازیم. نقش طراح ایجاد جنبه بصری وب سایت است. هدف آنها ارائه مزایای ترکیبی طراحی وب جذاب و کاربرپسند است. هدف هر دو این است که بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت هدایت کنند. همچنین، آنها این شعار را دارند که آنها را برای مدت طولانی تری نگه دارند.

علاوه بر این، طراحان باید نگران این باشند که چگونه طراحی آنها بر کدنویسی وب سایت تأثیر می گذارد. این یکی از دلایلی است که طراحان باید با روندهای مدرن در طراحی وب همگام باشند. به طور خلاصه، طراحان ساختار سایت را ایجاد می کنند و توسعه دهنده آن را زنده می کند.

توسعه دهنده وب کیست؟

بخش دیگر توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، توسعه دهنده وب است. خب، نقش اصلی توسعه دهنده ساخت و حفظ ساختار اولیه وب سایت است. نقش آنها شامل جنبه های فنی مانند کدنویسی و استفاده از زبان های برنامه نویسی پیشرفته است. به طور خلاصه، توسعه دهندگان وب، ایده های طراحی وب سایت را که توسط طراحان ساختار یافته است، می گیرند و با کمک کدها آن را زنده می کنند و آن را به یک موجودیت کاملاً کارآمد تبدیل می کنند.

به بیان ساده، توسعه دهندگان وب سایت هایی را می سازند تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و با کسب و کارها تعامل داشته باشند. توسعه دهندگان وب نیز کد را آزمایش و اشکال زدایی می کنند. آنها همچنین با خدمات پس از راه اندازی مانند پشتیبانی مداوم، تعمیر و نگهداری، وصله سرور و غیره سروکار دارند.

طراح وب و توسعه دهنده وب: انواع طراحان وب

در مقایسه بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب، تیم طراحی نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید طراحان را بر اساس کاری که انجام می دهند به انواع مختلفی تقسیم کنید. به عنوان مثال، طراحی وب، طراحی بازی، طراحی اپلیکیشن، طراحی تعاملی و طراحی تجربه کاربری چند نمونه از طراحان وب هستند. با این حال، اساساً 3 نوع طراح وب با مجموعه مهارت های متنوع وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • طراحان UX
 • طراحان رابط کاربری
 • طراحان بصری

بیایید نگاهی دقیق تر به سه نوع اصلی طراحان بیندازیم.

1. طراح UX

آنها اطمینان می دهند که وب سایت به گونه ای مناسب طراحی شده است تا مشتریان را درگیر کند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد کند. در اینجا، طرح های انسان محور بسته به داده های جمع آوری شده ایجاد می شوند.

2. طراحان رابط کاربری

آنها بخش مهمی از فرآیند طراحی وب هستند. طراحان رابط کاربری برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت و بهینه سازی آن به گونه ای کار می کنند که باعث افزایش تبدیل شود.

3. طراحان بصری

طراحان بصری نقش جذابی دارند. آنها با چیدمان و عناصر بصری وب سایت کار می کنند. علاوه بر این، نمونه کارها آنها هر دو – طراحی UI و UX را ترکیب می کند. به عبارت دیگر، نقش کلیدی یک طراح بصری این است که اطمینان حاصل کند که رابط وب سایت از نظر بصری دلپذیر و آسان برای استفاده است!

انواع توسعه دهندگان وب

شما می توانید توسعه دهندگان وب با تخصص در فن آوری های مختلف را پیدا کنید، اگرچه 3 نوع اصلی توسعه دهنده وب وجود دارد، آنها عبارتند از:

 • توسعه دهندگان وب فرانت اند
 • توسعه دهندگان وب بک اند
 • مجموعه کامل توسعه دهندگان وب

علاوه بر این، می‌توانید توسعه‌دهندگانی را بیابید که در فناوری‌های مختلف مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و بسیاری دیگر مهارت دارند. با این حال، همه آنها به سه دسته تقسیم می شوند. بیایید با جزئیات به آنها نگاه کنیم.

1. توسعه دهندگان وب فرانت اند

آنها وب سایت را با استفاده از CSS، HTML، جاوا اسکریپت و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) کدگذاری می کنند. آنها همچنین توسعه دهندگان سمت مشتری نامیده می شوند که مسئول کدنویسی و برنامه نویسی عناصر بصری یک وب سایت هستند. قسمت جلویی همان چیزی است که کاربران می بینند، به همین دلیل همپوشانی قابل توجهی بین توسعه دهندگان فرانت اند و طراحان وب وجود دارد.

2. توسعه دهندگان وب Back-end

آنها از ساختن چیزهایی مراقبت می کنند که در پشت صحنه می مانند، یعنی توسعه سمت سرور! این توسعه دهندگان پایگاه داده و سرور را با استفاده از زبان های استاندارد بالا مانند PHP، C++، Java، Ruby و حتی Node.Js کدگذاری می کنند.

3. توسعه دهندگان وب کامل

یک توسعه دهنده فول استک کسی است که از قسمت جلویی و پشتی یک وب سایت مراقبت می کند. آنها علاوه بر ساختن وب‌سایت‌ها با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی، سرورها، APIهای کد و پایگاه‌های داده پرس و جو را نیز پیکربندی می‌کنند.

طراحان وب در مقابل توسعه دهندگان وب: تفاوت اصلی که باید بدانید

اکنون که متوجه شدیم طراحان وب و توسعه دهندگان وب دو پروفایل متفاوت هستند، اجازه دهید تفاوت های اصلی بین آنها را بررسی کنیم. بنابراین در اینجا مورد انتظارترین توسعه دهنده وب در مقابل طراح است.

1. طراحان وب نیازی به کد ندارند

طراحان وب از ظاهر و ظاهر وب سایت مراقبت می کنند. بنابراین برای این منظور می توانند از ابزارهایی مانند فتوشاپ برای ایجاد تصاویر و ابزار نمونه سازی مانند InVision برای ساخت ماکت استفاده کنند. با این حال، هیچ یک از آنها نیاز به کدنویسی یا استفاده از زبان های برنامه نویسی وب سایت مانند HTML، CSS و غیره ندارند.

2. توسعه دهندگان وب عناصر بصری برای وب سایت ایجاد نمی کنند

توسعه دهندگان وب سایت را با استفاده از زبان هایی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برنامه ریزی می کنند. آنها از مهارت های کدنویسی برای ترجمه وایرفریم های طراح به وب سایتی استفاده می کنند که کار می کند و زندگی می کند! به طور خلاصه، آنها دکمه ها، طرح های رنگی و فونت های مورد استفاده در وب سایت را طراحی و برنامه ریزی نمی کنند، آنها برای پیاده سازی این عناصر در صفحات وب کدنویسی می کنند.

3. توسعه دهندگان وب گران تر هستند

با مقایسه هزینه توسعه دهندگان وب سایت در مقابل طراحان وب، دومی گران تر است. دلیل اصلی این افزایش در هزینه استخدام یک توسعه‌دهنده وب این است که تعداد طراحان بیشتر از توسعه‌دهندگان است، از این رو قانون عرضه و تقاضا اعمال می‌شود.

هزینه های توسعه وب سایت در سال 2022

توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب: کدام بهتر است؟

فرقی نمی‌کند که توسعه‌دهنده‌های فرانت‌اند را با توسعه‌دهندگان یا طراحان وب مقایسه می‌کنید، قضاوت اصلی به بخش «استخدام» برمی‌گردد. سوال این است که چه کسی را برای توسعه و راه اندازی بهترین وب سایت استخدام کنیم؟ خوب، پاسخ این است که شما به هر دو نیاز دارید. از آنجایی که کل قسمت دست به دست هم می دهد، نمی توانید از یکی از آنها صرف نظر کنید.

از این رو اصطلاح “تک شاخ” به وجود آمده است. اسب شاخدار فردی است که دانش استثنایی از هر دو طرف دارد – یک توسعه دهنده و یک طراح. چنین حرفه ای اختصاصی می تواند به تنهایی پروژه شما را از مرحله مفهومی به نمونه اولیه بصری و توسعه جلویی برساند.

خوب، تک شاخ ها برای پروژه های کوچکتر بهترین هستند. اما اگر ماهی های بزرگتری برای صید دارید، ایده خوبی است که توسعه دهندگان وب و طراحان وب را جداگانه استخدام کنید.

فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام

نتیجه:

به طور کلی، شما اکنون از توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب، انواع طراحان و توسعه دهندگان وب و ارتباط بین آنها مطلع هستید. با این حال، یک چیز باقی می ماند این است که آیا شما باید خدمات توسعه و طراحی وب را برون سپاری کنید یا خیر؟ خوب، این تصمیم تا حد زیادی به بودجه و نیازهای پروژه شما بستگی دارد. هنگام استخدام، مطمئن شوید که متخصصان بسیار با تجربه ای دارید که طراحی و توسعه ساختار را ایجاد می کنند.

فقط برای اینکه شما را با یک یادداشت آخر بگذارم، به یاد داشته باشید که برای ساخت یک وب سایت به توسعه دهندگان برای ساخت آن و طراحانی برای طراحی ظاهر و احساس آن نیاز دارید!

پست طراح وب در مقابل توسعه دهنده وب: تفاوت را بدانید اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام


خلاصه: وب سایت چهره کسب و کار است. در سال‌های اخیر، توسعه یک وب‌سایت و آگاه کردن مشتریان در مورد تعدادی از چیزها، بیشتر به یک ضرورت تبدیل شده است تا لوکس. از صفحه درباره ما گرفته تا اخبار کسب و کار، وب سایت شامل جنبه های بسیاری است. به همان اندازه که کسب و کارها نیاز به تمرکز بر انتقال کار خود در این فضای دیجیتالی دارند، باید در نظر داشته باشند که قسمت پشتی و جلوی وب سایت را دست نخورده نگه دارند. همه چیز با فرآیند توسعه وب شروع می شود. توسعه وب چیست، چگونه طراحی و نگهداری می شود، همه چیز در این وبلاگ توضیح داده شده است. پس با دقت بخوانید

به ایجاد یک وب سایت فکر می کنید؟ یا بهترین آژانس های توسعه وب را برای ساخت وب سایت خود بررسی کنید؟ بدون شک، آنها چیزهای مهمی هستند، اگرچه درک فرآیند توسعه وب باید در اولویت اول شما باشد، جدای از انتخاب شرکت های توسعه وب عالی برای پروژه خود.

علیرغم آنچه که عقل مرسوم در مورد یک وب سایت می گوید، این نشان دهنده یا هویت آنلاین کسب و کار شما است. بیش از محتوای وب، طراحی UX یا اهداف نهایی شما، روند توسعه وب سایت شما حیاتی است. برای اینکه به شما بگوییم، فرآیند توسعه وب سایت شامل ایجاد وب سایت شما و نگهداری از آن است.

با این حال، ما به جزئیات تعریف آن خواهیم پرداخت، اما درک می کنیم که این فرآیند چیزی است که نمی توانید در مورد آن مصالحه کنید. برای شروع، در نظر بگیرید که عمر کسب و کار شما به آن بستگی دارد.

حال، بدون اتلاف وقت زیاد در یک مرور کلی از مفهوم، اجازه دهید وارد جزئیات شویم.

محتوا

 • توسعه وب دقیقا چیست؟
 • انواع توسعه وب
 • چرخه عمر توسعه وب چیست؟
 • مراحل فرآیند توسعه وب سایت

توسعه وب دقیقا چیست؟

اصطلاح توسعه وب سایت به فرآیند توسعه وب سایت اشاره دارد. حتی بچه ها هم این را می دانند، درست است؟ اما آنچه آماتورها می دانند این است که یک وب سایت از جزئیات یک وب سایت تشکیل شده است، در حالی که متخصصان یا حدس دهندگان تحصیل کرده یک وب سایت را به عنوان “مجموعه صفحات وب” ارائه می دهند. این شامل همه چیز از تجارت گرفته تا خدمات آن و حتی تسهیلات تجارت الکترونیکی است که در آن خرید و فروش اتفاق می افتد! اکنون این فضای دیجیتالی ایجاد شده است تا دید کاملی از کسب و کار به مشتریان ارائه دهد.

نه اینکه حرف شما را قطع کنم، اما آیا می دانستید که تا سال 2022، بیش از 29.7 درصد از کسب و کارها در سراسر جهان از قبل حضور آنلاین خود را از طریق وب سایت ها ایجاد می کنند؟

آمار جالبی بود! خوب، برگردیم به همان جایی که متوقف کردیم.

از دیدگاه صاحب کسب و کار، وب سایت شما باید دارای موارد زیر باشد:

 • عنوان و زیرنویس
 • تصاویر
 • مشخصه
 • جهت یابی
 • فراخوان اولیه برای اقدام
 • اثبات اجتماعی
 • محتوای وب
 • اطلاعات تماس با ما
 • منابع دیگر

همه آنها برای جذب، حفظ و جذب مشتریان ساخته شده اند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کسی وب سایت شما را می سازد یا چگونه انجام می شود؟ اگر آن را انجام ندهی، بیایید در بخش های بعدی در مورد آن بیشتر بیاموزیم.

انواع وب سایت

تیم توسعه وب حرفه ای شما ممکن است این سوال را بپرسد که “چه نوع وب سایتی می خواهید؟” نوع در اینجا به این اشاره دارد که آیا شما به یک وب سایت ایستا یا پویا نیاز دارید. دقیقاً منظور آنها چیست و تفاوت آنها در خطوط زیر توضیح داده شده است:

1. وب سایت استاتیک

در وب سایت های ایستا، نمی توانید صفحات وب را هر چند وقت یکبار که دوست دارید تغییر دهید. اگر می‌خواهید تمام محتوا یا تنها قسمت کوچکی از آن را تغییر دهید، ویرایش دستی کد مورد نیاز است. سپس صفحات ویرایش شده به سرور ارسال می شوند.

توسعه دهندگان وب سایت های ثابت را با استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت ایجاد می کنند که به آنها زبان های اسکریپت نیز گفته می شود. بخش خوب در مورد وب سایت های استاتیک؟ آنها سریعتر بارگیری می شوند، به بودجه کم و زمان توسعه کمتری نیاز دارند.

2. وب سایت پویا

وب سایت های پویا به سرعت تغییرات سرور را می پذیرند. هر بار که صفحات وب بارگذاری می شوند صفحات جدیدی ایجاد می شوند. در مقایسه با وب سایت های استاتیک، وب سایت های پویا با استفاده از PHP، Node.js، JSP و ASP.NET ساخته می شوند. به آنها زبان سرور نیز می گویند. آنها بسیار کارآمدتر از وب سایت های استاتیک هستند، به همین دلیل گران هستند و از یک فرآیند توسعه زمان بر پیروی می کنند.

بنابراین زمانی که سعی می کنید بفهمید چه نوع وب سایتی را باید انتخاب کنید، ابتدا نیازهای کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

نکته حرفه ای: اگر نگران آگاهی از برند و حضور آنلاین کسب و کار خود هستید، یک وب سایت ثابت ایجاد کنید.

انواع توسعه وب

1. سمت سرور

سمت سرور قسمت پشتی وب سایت است. به آن به عنوان پشت صحنه یک وب سایت فکر کنید که در آن پایگاه داده ها و سرورها مدیریت می شوند و جزء منطقی نقش اصلی را ایفا می کند. کاربران وب سایت نمی توانند آن را ببینند. همچنین، فقط به شما یادآوری می کنیم که بدون تیم توسعه پشتیبان ماهر، وب سایت شما مجموعه ای از صفحات وب خالی خواهد بود که نمی توانند کار کنند.

2. از سمت مشتری

به آن قسمت جلویی وب سایت می گویند که در آن چیزها برای چشم کاربر قابل مشاهده است. طراحی وب سایت به صورت بصری در اینجا ارائه شده است. CSS، HTML و JavaScript زبان‌های اصلی هستند که توسعه‌دهندگان برای ایجاد یک تجربه کاربری استثنایی از طریق صفحات وب واکنش‌گرا استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید، بدون طراحی UI/UX خوب، نمی توانید مشتریان را جذب یا حفظ کنید.

3. پشته کامل

Full-stack ترکیبی از توسعه frontend و backend است. اینجاست که کل فرآیند توسعه وب تعریف می شود! شما می توانید وظایف و فناوری های ترکیبی مورد استفاده در چرخه توسعه وب سایت را در یک پشته کامل انجام دهید.

نیاز به مشاوره حرفه ای دارید؟ یک توسعه دهنده وب سایت یا مهندس تمام وقت استخدام کنید که در طراحی UI/UX، میزبانی سرور، کدنویسی مرورگر و همچنین دستکاری پایگاه داده تجربه داشته باشد. می توانید مقاله قبلی نوشته شده ما را در مورد چرایی استخدام توسعه دهندگان اختصاصی وب سایت برای درک اهمیت داشتن یک تیم ماهر از توسعه دهندگان بررسی کنید.

چرخه عمر توسعه وب چیست؟

چرخه عمر توسعه وب سایت استانداردی است که تنظیم می کند یا بهتر است بگوییم شما را راهنمایی می کند تا یک طراحی وب یا وب سایت بی نقص و با کیفیت بالا بسازید. همچنین می توان آن را طرح کلی از کارهایی که برای تکمیل توسعه وب در زمان مقرر باید انجام داد نامید!

در ادامه روند توسعه وب‌سایت کاملی که همیشه به دنبال آن بودید، در اینجا آمده است.

مراحل فرآیند توسعه وب سایت

قبل از پرداختن به جزئیات فرآیند توسعه، یک چیز مهم باقی می ماند – برنامه توسعه وب سایت. با شروع توسعه، باید ذهن خود را حول هزینه ها و زمان توسعه وب بپیچید. بهترین کار این است که یک برنامه زمان بندی توسعه وب سایت ایجاد کنید تا با زمان خود برای بازاریابی هماهنگ باشید. برای ایجاد یک جدول زمانی، کارها را اضافه کنید و نقاط عطف را تعیین کنید.

نکته حرفه ای: سعی کنید یک نمودار گانت برای تجسم بهتر برنامه ریزی پروژه ایجاد کنید. برای درک شما، در اینجا یک تصویر مرجع از اینکه نمودار گانت شما چگونه به نظر می رسد آورده شده است.

منبع: نرم افزار XB

با توجه به اینکه قبلاً شرکت توسعه دهنده وب مناسب برای پروژه خود را پیدا کرده اید، مطمئن شوید که تمام این مراحل در نقشه راه فرآیند توسعه تعریف شده است!

1. نیازهای خود را بشناسید

این عملاً یک مرحله جمع آوری اطلاعات است. تیم شرکت های حرفه ای طراحی وب چند سوال از شما می پرسند تا در مورد نیازهای کسب و کار شما بیشتر بدانند. نیازهای مشتری به دقت مطالعه می شود، هدف سایت مشخص می شود و اهداف سایت مشخص می شود.

2. در مورد بازار خود تحقیق کنید

این مرحله شامل تحقیق در مورد مخاطب هدف است. یادگیری جمعیت شناسی، علایق و عادات مخاطبان به ایجاد بهترین وب سایت کمک می کند. همچنین، طراحان دوست دارند با محتوای وب که انتظار دارید در وب سایت قرار دهید آشنا شوند، زیرا محتوا و طراحی به هم مرتبط هستند!

3. برنامه ریزی

با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در مراحل یک و دو، زمان آن رسیده که جزئیات را جمع آوری کرده و یک برنامه توسعه وب سایت ایجاد کنید. در اینجا نقشه سایتی ایجاد می شود که موضوعات کلیدی وب سایت را نشان می دهد. نقشه سایت به شکل زیر است:

این نقشه مشخص می کند که چه محتوایی به همراه ساختار ناوبری وب سایت به کجا می رود.

4. طراحی

طراحی یکی از مهمترین مراحل فرآیند توسعه وب سایت است. در این مرحله، رنگ‌های لوگو و برند روی وب‌سایت اعمال می‌شود تا آن را برای کسب‌وکار منحصربه‌فرد کرده و هویت برند را تقویت کند. یک یا چند نمونه اولیه برای باز نگه داشتن گزینه ها برای انتخاب نهایی ایجاد می شود. نمونه اولیه معمولاً یک تصویر ثابت است که نمای نهایی کل وب سایت را نشان می دهد.

این جایی است که شرکت توسعه وب شما از طریق ایمیل، همکاری، به اشتراک گذاری اسناد و غیره ارتباط بیشتری برقرار می کند. به یاد داشته باشید که تبادل ایده در اینجا بسیار مهم است، مانند پیدا کردن یک شرکت طراحی وب خوب. پس هر چه زودتر طوفان فکری را شروع کنید.

همچنین بخوانید: روندهای مدرن طراحی وب که در سال 2022 شما را تحت تأثیر قرار می دهد

5. تولید محتوا

محتوا در این مرحله نوشته و گردآوری می شود. تولید محتوا معمولاً با وظایف دیگر همپوشانی دارد، اما مهم نیست که در اینجا هیچ مصالحه ای وجود ندارد! ماهیت کسب و کار شما در کلمات نشان داده می شود. بنابراین، شما باید از طریق متن با قالب بندی مناسب، فراخوان ها و غیره با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. ایجاد عناوین جذاب، ویرایش متن و گردآوری همه چیز به زمان و تلاش نیاز دارد. بنابراین وظیفه شما این است که محتوای کامل وب سایت را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهید تا بتوانند به راحتی آن را به وب سایت منتقل کنند.

6. توسعه

طراحی و محتوا در این مرحله آماده است. بنابراین، برای زنده کردن تصاویر استاتیک خود، توسعه وب سایت با استفاده از HTML/CSS از اینجا شروع می شود! زبان ها بسته به نیاز و پیچیدگی وب سایت انتخاب می شوند. با این حال، ابتدا صفحه اصلی توسعه داده می شود. پس از آن، یک “پوست” برای صفحات وب داخلی ایجاد می شود.

Shell قالبی است که حاوی محتوا و منوی اصلی وب سایت است. پس از تکمیل توسعه وب، کل فرآیند به مراحل کلیدی نهایی – آزمایش و استقرار حرکت می کند!

7. تست و رفع اشکال

زمانی که محتوا و تصاویر در جای خود قرار گرفتند، آزمایش شروع می شود. هر صفحه وب آزمایش می شود تا اطمینان حاصل شود که پیوندها کار می کنند و وب سایت برای نمایش صحیح در مرورگرها یا دستگاه های مختلف بهینه شده است. عناوین و توضیحات صفحات وب نیز برای اطمینان از عملکرد شگفت‌انگیز و تأثیر بیشتر بر موتورهای جستجو آزمایش می‌شوند.

هنگامی که به نظر می رسد همه چیز سر جای خود است و شما (مشتری) وب سایت را تأیید می کنید، وقت آن است که برنامه را راه اندازی کنید یا به سادگی آن را فعال کنید!

8. نگهداری و پشتیبانی

هنگامی که وب سایت در شبکه جهانی وب فعال می شود، تعمیر و نگهداری منظم انجام می شود. تست کاربر بر روی محتوا و ویژگی های جدید انجام می شود. تعمیر و نگهداری منظم انجام می شود تا قابلیت استفاده وب سایت را آزمایش کند و مانند یک دستگاه تازه روغن کاری شده به خوبی کار کند! همچنین درهای جدیدی را برای بهبود و توسعه باز می کند!

نتیجه:

به طور کلی، توسعه وب سایت یک کار خسته کننده است! بدون شک، فردی که از کل فرآیند آگاهی ندارد یا کمتر می تواند طعمه راهنمایی های نادرست شود. در نهایت، این در دراز مدت خود را نشان می دهد و کسب و کار شما را نابود می کند. ما این را نمی‌گوییم تا شما را بترسانیم، بلکه به شما بگوییم که پیدا کردن توسعه‌دهندگان وب مناسب برای پروژه‌تان چقدر مهم است.

طبق تجربه ما، بهتر است طراحی و توسعه وب را برون سپاری کنیم! با برون سپاری بهترین استعدادها در هنگام توسعه وب سایت خود، پروژه خود را از دیگران جلوتر بگیرید. Psst! برون سپاری همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه کافی برای ساختن یک برند بهتر و کسب درآمد میلیونی می شود!

پست فرآیند توسعه وب سایت: راهنمای گام به گام اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه بهترین شرکت توسعه وب را انتخاب کنیم؟ در اینجا 10 نکته فوق العاده وجود دارد


دیجیتالی شدن در حال حاضر راه خود را به زندگی ما باز کرده است. بر اساس آخرین نظرسنجی، 85 درصد از شهروندان ایالات متحده روزانه در وب سایت ها گشت و گذار می کنند، در حالی که 31 درصد به طور مداوم وب سایت های آنلاین را مرور می کنند. ما تقریباً برای همه چیز به صورت آنلاین تحقیق می کنیم، از برقراری ارتباط با خانواده و دوستان گرفته تا تبلیغ کسب و کار شما، پرداخت/دریافت پرداخت، فروش/خرید محصولات و غیره. بنابراین، برای شرکت ها بسیار مهم شده است که وب سایت یا برنامه وب خود را داشته باشند تا مشتریان بتوانند بهتر با هم ارتباط برقرار کنند. با وجود تعداد زیادی شرکت توسعه وب حرفه ای در بازار، چگونه می توانیم تصمیم بگیریم که بهترین شرکت را بر اساس نیازهای شما انتخاب کنیم؟

پرسیدن سوالات درست به شما کمک می کند تا پاسخ های مناسب را دریافت کنید و در نتیجه به شما کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرید. اولین قدم در اینجا این است که بدانید چگونه به طور موثر پروژه توسعه وب سایت را برون سپاری کنید. مرتب کردن همه چیزهایی که نیاز دارید به شما کمک می کند تا بهترین شرکت توسعه وب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین شرکت های توسعه وب را جستجو کرده و پیدا کنید. اما ابتدا با اصول اولیه شروع کردیم.

توسعه وب از دیدگاه بازار

با تقاضای بالا برای محصولات و فناوری‌هایی که به کسب‌وکارها در پذیرش دیجیتالی شدن کمک می‌کنند، توسعه وب با بیش از 149 میلیارد دلار درآمد دوران طلایی خود را سپری می‌کند.

 • انتظار می‌رود که این رقم در سال 2027 به 219 میلیارد دلار افزایش یابد.
 • انتظار می رود درآمد با CAGR 7.89٪ رشد کند.

این بدان معنی است که صنعت شاهد رونق در بخش توسعه وب خواهد بود.

این پیش بینی برای رشد است، اما نشان می دهد که توسعه وب در آینده چگونه خواهد بود. در واقع، همانطور که مردم توسعه دهندگان وب سایت را استخدام می کنند، تیمی را برای ایجاد یک وب سایت مؤثر تشکیل می دهند و حتی در مورد نحوه انتخاب یک شرکت توسعه وب تحقیق می کنند، پیدا کردن شرکت مناسب که به سرعت با علایق تجاری آنها هماهنگ باشد، کلید خواهد بود.

بنابراین، ما 10 نکته عالی را برای کمک به شما در انتخاب بهترین شرکت توسعه وب که شامل بهترین استعدادها در صنعت است، معرفی کرده ایم تا به شما در ایجاد وب سایت های عالی کمک کند. بیایید کاوش کنیم؛

راه هایی برای استخدام بهترین شرکت توسعه وب

داشتن یک وب سایت عالی به دو عامل بستگی دارد: اول اینکه شما محدوده پروژه تحقیق شده ای دارید و دوم اینکه بهترین شرکت توسعه وب را برای ساخت پروژه خود استخدام می کنید. یک شرکت توسعه وب سایت خوب به شما کمک می کند تا وب سایتی بسازید که کاملاً با ماموریت و چشم انداز کسب و کار شما مطابقت داشته باشد و در عین حال راهی برای راحتی از نظر عملکرد و دوام به شما ارائه دهد. چرا، زیرا آنها مهندسان و تجربه مناسبی در ساخت یک وب سایت برای بخش های مختلف صنعت دارند که منجر به صرفه جویی در هزینه های توسعه وب در طولانی مدت می شود.

ما در اینجا با ایده برتر به شما کمک می کنیم تا بهترین شرکت های توسعه وب را در هند یا سایر مناطق پیدا کنید و بهترین تیم توسعه وب را بسازید.

شماره 1 نمونه کارها را بررسی کنید و ببینید آیا آنها تجربه مشابهی دارند یا خیر

شرکت های توسعه دهنده وب معمولا مطالعات موردی و پروژه ها را در وب سایت خود ارسال می کنند. همچنین، برخی از آنها نمونه کار خود را در پورتال های تجاری مانند Clutch و Upwork منتشر کرده اند. بنابراین، اولین چیزی که می توانید بررسی کنید نمونه کارها آنها است. گام های مشابهی را می توان در هنگام تحقیق در مورد چگونگی یافتن توسعه دهندگان مناسب برداشت.

شماره 2 برای مراجع مشتری و نمونه کار بخواهید

یافتن شریک فناوری مناسب نیاز به تجزیه و تحلیل کامل نقاط قوت آنها دارد و بنابراین خواندن مطالعات موردی آنها قطعا به شما در درک نقاط قوت آنها کمک می کند، اما مراجع زنده آن را ملموس تر می کند. بیایید فرض کنیم که شما با یک شرکت توسعه وب که مدت زیادی است در حال فعالیت است، به جلو می روید. در این صورت قطعا مشتریان خوبی خواهند داشت و همیشه مطمئن می شوند که حقایق را از زبان افرادی که از خدمات آنها لذت برده اند می شنوند. شما همیشه می توانید یک نمونه کار برای کشف کار و خلاقیت آنها درخواست کنید.

شماره 3 از مستندات مناسب و وضوح شرایط کاری اطمینان حاصل کنید

روث سو در کتاب خود به نام «شفافیت قدرت است» بیانیه بسیار قدرتمندی را بیان کرد که «همانند الماس، هر چه وضوح بیشتری داشته باشیم، ارزش بیشتری داریم». این در واقع بسیار درست است. اگر شریک توسعه وب شما از شرایط کاری آگاه نباشد، نمی تواند به نتیجه برسد. همانطور که با شرایط حرفه ای پیش می روید، مطمئن شوید که همه چیز را سیاه و سفید دارید و یک پیشنهاد مناسب دریافت می کنید. همیشه محدوده کار و شرایط کاری را مرور کنید تا از تجربه های ناخوشایند در پایان دوره کاری جلوگیری کنید.

زمانی که قصد دارید پروژه های توسعه وب سایت را برون سپاری کنید، مستندسازی مناسب بسیار مهم می شود. برای محافظت از محرمانه بودن هر دو طرف باید یک سند NDA امضا شده داشته باشید.

شماره 4 مراقب وب سایت آنها باشید

موقعیتی را تصور کنید که در آن از یک فرد چاق مشاوره تناسب اندام دریافت می کنید. آیا احساس نمی کنید که اگر این کار می کند، چرا او هنوز چاق است؟ همیشه از وب سایت آنها بازدید کنید و مجموعه را تجزیه و تحلیل کنید. اگر نتوانند نقاط قوت خود را در وب سایت خود نشان دهند، چگونه می توانند آنها را به دیگران ارائه دهند؟ علاوه بر این، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در مورد هر کسب‌وکاری از وب‌سایت آن‌ها شناسایی کنید، مانند تعداد توسعه‌دهندگان وب، با چه زبان برنامه‌نویسی کار می‌کنند، چگونه به وجود آمده‌اند، به کدام جغرافیا خدمات می‌دهند، به چه صنایعی خدمات می‌دهند و غیره. بنابراین قبل از انتخاب شریک فناوری خود، وب سایت آنها را بررسی کنید.

شماره 5 حضور آنها در رسانه های اجتماعی را بررسی کنید

پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، فیس بوک و غیره. فرصت های بسیار خوبی برای کسب و کارها برای بازاریابی، ارتباط و تعامل با مشتریان بالقوه و مشتریان خود ارائه می دهد. با وجود بسیاری از شرکت‌های توسعه‌دهنده وب برای ماندن در ذهن مشتریان بالقوه شما، شرکت‌ها مرتباً به‌روزرسانی‌هایی درباره دستاوردها، پروژه‌های جدید، ابتکارات، فرهنگ کاری، دستاوردهای کارکنان و غیره در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود ارسال می‌کنند.

#6 گردش کار و روش آنها را درک کنید

هر شرکت توسعه وب روش و فرآیندهای کاری خاص خود را دارد. برخی با روش های سنتی کار می کنند، در حالی که برخی دیگر روش شناسی چابک را اتخاذ کرده اند. همچنین، ابزارهای مدیریت پروژه بسیار زیادی وجود دارد، و شرکت‌های توسعه تمایل دارند که بهترین متناسب با فرهنگ کاری آنها را انتخاب کنند. اطمینان حاصل کنید که مراحلی را که پس از اتمام پروژه برمی‌دارند، و در طول زمان در هر مرحله از توسعه از آنها انتظار دارید.

شماره 7 نحوه ارتباط یا همکاری آنها را ببینید

ارتباط کلید هر رابطه ای است، چه شخصی و چه حرفه ای. بنابراین، هنگام انتخاب شریک فناوری خود، حتماً بپرسید که ارتباط بین شما چگونه خواهد بود. آیا آنها از ابزارهای ارتباطی مانند JIRA یا Slack استفاده می کنند؟ یا هنوز از روش های سنتی ایمیل زدن و تماس با مشتریان برای دریافت تاییدیه یا اطلاع رسانی به آنها در مورد هر مشکلی استفاده می کنند. در مورد مشتریان هم همینطور. همچنین، اگر آنها بخواهند برای یادگیری به روز رسانی یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات حیاتی با توسعه دهندگان وب خود در تماس باشند، چگونه می توانند در زمان واقعی به آنها دسترسی پیدا کنند؟ همیشه شرکتی را انتخاب کنید که به راحتی در دسترس باشد تا پروژه به خوبی اجرا شود.

#8 درباره تیم و اندازه آنها بیشتر بدانید.

تجارت مربوط به مردم است. قبل از انتخاب شرکت توسعه وب برای خود، مطمئن شوید که از اندازه و توانایی های تیم آن اطلاع دارید. از این گذشته، پروژه شما توسط مدیرانی که هرگز ملاقات نکرده اید یا با آنها صحبت نکرده اید مدیریت می شود. بنابراین، ضروری است که شما درک خوبی از تجربه تیم آنها، تعداد پروژه هایی که آنها انجام داده اند و اندازه تیم آنها قابل توجه است، داشته باشید. اگر آنها یک مدل داخلی و یک مدل فراساحلی دارند که اغلب آژانس های توسعه وب سایت معمولاً دارند، پس متوجه شوید که بال دریایی آنها کجاست؟ به چه زبانی ارتباط برقرار می کنند؟ زمان شما برای برقراری ارتباط با آنها چقدر است؟

شماره 9 اعتبار آنها را بررسی کنید

اعتباربخشی یکی از بهترین راه ها برای شناسایی صحت هر فرآیند تجاری است. بسیاری از نهادهای مستقل در سطح جهانی وجود دارند که به کسب و کارها و فرآیندهای آنها اعتبار می دهند و کیفیت آنها را تأیید می کنند. این اعتبارنامه ها گواه این است که خدمات آنها بر اساس استانداردهای مختلف جهانی آزمایش شده است و بنابراین آنها را قابل اعتمادتر می کند.

#10 نحوه عملکرد قیمت گذاری آنها را بیابید – مدل های تعامل

در نهایت، همیشه مطمئن شوید که در مورد مدل های تعامل و شرایط قیمت گذاری شفاف هستید. هر شرکت توسعه وب به طور متفاوتی از مشتریان خود هزینه می گیرد. برخی بر روی مدل های ساعتی و برخی دیگر روی پروژه های با قیمت ثابت کار می کنند. این مهم است که بدانید چگونه هزینه دریافت خواهید کرد. همچنین، شرایط پرداخت از یک شرکت توسعه وب به شرکت دیگر متفاوت است. برخی از آنها قبل از شروع پروژه نیاز به پرداخت کامل اولیه دارند، در حالی که برخی دیگر برنامه های ماهانه آسانی را برای کمک به مشتریان برای مدیریت امور مالی خود ارائه می دهند.

هزینه ایجاد یک وب سایت چقدر است؟

تعمیم

مجموعه نکات فوق جنبه های بسیار خوبی هستند که می توانید قبل از شروع انتخاب از بین بهترین شرکت های توسعه وب در مرحله برنامه ریزی و تحقیق در نظر بگیرید و می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام شریک فناوری را انتخاب کنید. با این حال، آنها لیست کاملی از سؤالات نیستند، اما همچنان می توانند وضوح قابل توجهی را به شما ارائه دهند که کدام شرکت توسعه وب را انتخاب کنید.

پست چگونه بهترین شرکت توسعه وب را انتخاب کنیم؟ در اینجا 10 نکته فوق العاده برای اولین بار در TopDevelopers.co منتشر شده است.

چگونه تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را به طور موثر مدیریت کنیم؟


اگر توسعه نرم‌افزار دشوار است، مدیریت یک تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور که در گوشه‌ای دیگر از جهان نشسته‌اند می‌تواند حتی دشوارتر باشد. در حالی که کسب‌وکارها قبلاً یک گزینه داخلی داشتند، شیوع بیماری همه‌گیر اخیر، کسب‌وکارها را بیشتر وادار به دنبال کردن مقرون‌به‌صرفه‌ترین روند برون‌سپاری پروژه‌های توسعه نرم‌افزار با پیوند با بهترین شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیشرو کرده است.

محتوا

 • چالش های مدیریت یک تیم راه دور چیست؟
 • انجام تمام مدیریت؟
 • چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟
 • چگونه عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت می کنید؟

مشکل مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور چیست؟

هنگامی که پروژه خود را به یک شرکت توسعه نرم‌افزار دریایی برون‌سپاری می‌کنید، خطرات و نگرانی‌های زیادی وجود دارد. شما باید با یک ارائه دهنده خدمات برون سپاری توسعه نرم افزار در کشور دیگری معامله کرده باشید تا بخش زیادی از بودجه خود را ذخیره کنید. اما همیشه، در پس ذهن خود، جریان و روند را زیر سوال می برید. در اینجا چند سوال رایج وجود دارد که شما را نگران می کند:

 • آیا تیم توسعه نرم افزار انگیزه ای برای کار با فداکاری کامل دارد؟
 • آیا آنها از شیوه های کدگذاری استاندارد پیروی می کنند؟
 • آیا آنها سازماندهی شده اند؟
 • آیا آنها من را به طور منظم با نقاط عطف به روز می کنند؟
 • آیا محصول نهایی با اهداف کسب و کار من مطابقت دارد؟
 • آیا تشدیدهای زیادی وجود خواهد داشت؟

اگر بدانید که برون سپاری به یک شرکت نرم افزاری راه دور تنها انتخاب شما نیست، شگفت زده خواهید شد. غول‌هایی مانند علی‌بابا، گیت‌هاب، بیس‌کمپ و اسکایپ نیز در یک قایق در حال حرکت هستند. مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار مبلغ زیادی نیست زیرا فقط به یک رویکرد حرفه ای و مهارت های مدیریت عملی از شما به عنوان یک رهبر نیاز دارد.

در این مقاله عوامل کلیدی در ایجاد یک تیم موفق از راه دور از ارائه دهندگان خدمات توسعه نرم افزار را خواهیم دید.

شما همه کارها را انجام نمی دهید

بهترین دستور مدیریت این است که با مردم هوشمندانه برخورد کنید، نه با مشکل. این فکر را از ذهن خود دور کنید که همه کارها را برای مدیریت اعضای تیم راه دور در مورد نیازهای توسعه پروژه نرم افزاری انجام می دهید. در عوض، شما به سادگی فرآیند را ساده می‌کنید و فردی را منصوب می‌کنید که قادر به نظارت یا نظارت بر فرآیند سازمان‌یافته‌ای است که شما طراحی کرده‌اید.

اگر در درجه اول قادر به اجرای پروژه های چابک هستید، ایجاد یک رابطه قوی با توسعه دهندگان نرم افزاری که در شرکت راه حل های نرم افزاری دریایی کار می کنند را در نظر بگیرید.

چگونه یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور را مدیریت کنیم؟

هیچ راه حل یکسانی برای همه مشکلات وجود ندارد و مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور نیز از این قاعده مستثنی نیست. صرف نظر از این، اصول یکسان باقی می‌ماند – شما باید با افراد از راه دور درست همانطور که در دفتر خود یا با کارمندان داخلی برخورد می‌کنید، برخورد کنید.

تاکتیک همان است. با این حال، تنها تهدید در اینجا زمانی است که مدیریت اشتباه می‌کند، که تیم توسعه از راه دور را که سخت روی پروژه نرم‌افزاری شما کار می‌کنند افزایش می‌دهد و آنها را در وضعیت بدی قرار می‌دهد.

بهترین سکاندار را بیابید – مدیر پروژه (PM)

یک مدیر پروژه ماهر همه نگرانی ها را از چرخه توسعه پروژه رها می کند. می توانید از شرکت برون سپاری توسعه نرم افزار بخواهید که به شما در تهیه آن کمک کند. پریمیر به شما اطمینان می دهد که اعضای تیم راه دور پروژه نرم افزاری شما متمرکز و وقف پروژه شما هستند و نه چیز دیگری.

همچنین واضح است که PM نقش مهمی در پر کردن شکاف ارتباطی بین شما و تیم اصلی توسعه دهندگان منتخب ایفا می کند.

مدیر پروژه ستون فقرات تیم توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور است زیرا آنها اطمینان می دهند که هنگام ساخت یک محصول دیجیتال از راهنمای استاندارد توسعه نرم افزار پیروی می شود. بنابراین، می توان گفت که استخدام یک مدیر شایسته برای پروژه خود قبل از ایجاد یک تیم توسعه نرم افزار که از راه دور بر روی پروژه شما کار می کند بهترین گزینه است.

بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را پیدا کنید

با گسترش استقرار مدیر پروژه خود، اکنون باید بهترین توسعه دهندگان نرم افزار را انتخاب کنید. یکی از مزایای استخدام توسعه‌دهندگان از راه دور از یک ارائه‌دهنده خدمات برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار دریایی معتبر این است که پروفایل‌های فهرست کوتاه ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تیم خود را انتخاب کرده یا بسازید. ممکن است در انتخاب بهترین استعدادها از مدیر پروژه کمک بگیرید یا نگیرید.

چگونه تیمی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور را برای پروژه خود استخدام کنیم؟

افراد شایسته، خودانگیخته و دارای اخلاق حرفه ای هستند، مهمترین ویژگی هایی که در یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور انتظار دارید. کرم د لا کرم مهندسان DevOp به شما این اطمینان را می دهد که آنها توانایی تصمیم گیری سریع را دارند و حتی اگر گیر کنند، یک مدیر پروژه با تجربه برای نجات آنها وجود دارد.

بدون شک یک تیم موفق از ارائه‌دهندگان خدمات توسعه نرم‌افزار از راه دور باید متخصصان حوزه داشته باشند که نه تنها از نظر فنی خوب باشند، بلکه بسیار صبور و پیگیر باشند.

آیا نگران یافتن بهترین تیم توسعه نرم افزار از راه دور هستید؟

لیست تیم های نرم افزاری

مدیریت عملیات اصلی یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور

هنگامی که منابع اختصاصی را در مکان مناسب قرار دادید، وقت آن است که به مدیریت عملیات اصلی فکر کنید. شما باید سیستم ها را راه اندازی کنید و زیرساخت هایی را فراهم کنید که به شما کمک می کند کل تیم و پرسنل مرتبط را کنترل کنید. می‌توانید با بهترین آژانس توسعه نرم‌افزار سفارشی همکاری کنید تا جزئیات مربوط به ایستگاه‌های کاری و زیرساخت/ساختار آنها را به شما ارائه دهد.

بسته به پیچیدگی پروژه، سیستم های کامپیوتری و سرورهای پایگاه داده متفاوت است. یک سیستم قدیمی نباید برای ساختن یک ابزار نرم افزاری مدرن کار کند، بنابراین تحقیق در مورد سیستم ها و ایستگاه های کاری که احتمالاً پروژه شما را در آنها اجرا می کنند بسیار مهم است. در اینجا عواملی وجود دارد که تفاوت بزرگی در مدیریت تیم توسعه نرم افزار از راه دور ایجاد می کند:

 • زیرساخت پیشرفته فناوری اطلاعات
 • کنترل دسترسی و امتیازات سیستم
 • ابزاری قدرتمند برای ارتباطات JIT (در زمان مقرر).
 • تعریف و تنظیم استانداردهای کدنویسی و مدیریت پروژه
 • اطمینان حاصل کنید که یک شیوه مدیریت انعطاف پذیر وجود دارد
 • جلسات منظم و حفظ صورتجلسه از آنها
 • معیارها و اندازه گیری های مناسب را برای فرآیند چرخه عمر توسعه نرم افزار تنظیم کنید

در حالی که باید سعی کنید موارد ذکر شده در بالا را ترتیب دهید، باید از مدیریت خرد خودداری کنید زیرا این امر می تواند تلاش شما را برای ایجاد یک تیم اختصاصی از توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور مختل کند زیرا احساس می کنند آزادی خود را از دست می دهند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باتجربه همیشه زمانی که وقت آزاد دارند بهترین کار را انجام می‌دهند و این به معنای کسب و کار راحت است.

عامل مهم دیگری که باید در حین مدیریت یک تیم راه دور که سخت روی پروژه توسعه نرم‌افزار شما کار می‌کنند در نظر بگیرید این است که با وارد کردن فرآیندهای بیشتر و بیشتر به رویه‌ای که از قبل روان است، از سربار فرآیند جلوگیری کنید. جلسات، گزارش‌ها و تداخل غیر ضروری جنبه‌هایی هستند که می‌توانند انگیزه تیم توسعه نرم‌افزار از راه دور شما را از بین ببرند.

ارتباط کلید است

در هر پروژه توسعه نرم افزار در یک شرکت توسعه نرم افزار برون سپاری، ارتباطات کلید موفقیت است. هنگام انتخاب مهندسان نرم افزار یا انواع مختلف توسعه دهندگان نرم افزار، باید مهارت های ارتباطی آنها را در نظر بگیرید. اگرچه امروز بهبود یافته است، اما مانع زبان یکی از بزرگترین نگرانی ها بود، به ویژه زمانی که پروژه ها به کشورهای جهان سوم برون سپاری می شدند.

شکاف فرهنگی، در برخی موارد خاص یک محصول نرم افزاری، باید با جلسات و سمپوزیوم های منظم پر شود. ارتباطات مربوط به پروژه و یک به یک باید ساده شود تا کار تحت تأثیر قرار نگیرد و اهداف تجاری به وضوح درک شوند.

تیم اختصاصی برتر توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور

اکنون با ما تماس بگیرید

یکی دیگر از جنبه های مکاتبات، استفاده از وسایل ارتباطی آشناست. ابزارهای خودکاری در بازار وجود دارند که مخصوص توسعه پروژه های نرم افزاری هستند (Skype، Zoom، CRM، Slack، Jira، Figma، Micro، ERP، DeskTime، و غیره) که می توانید آن ها را ارائه دهید یا از شریک فناوری خود درخواست دسترسی به خریدار کنید. ابزارهای به اشتراک گذاری اسناد نیز باید در دسترس باشد تا معامله تجاری قانونی و ایمن بماند.

جلسات مجازی به شما کمک می کند تا پیشرفت پروژه از راه دور را نظارت کنید. در زیر چند نکته برای چک لیست شما آمده است که باید اطمینان حاصل کنید که هر زمان که با پرسنل علاقه مند از آژانس برون سپاری توسعه نرم افزار استخدام شده جلساتی برگزار می کنید، رعایت می شود.

 • بحث توسعه پروژه
 • جدول زمانی و نقاط عطف را بررسی کنید
 • هر گونه تشدید باید فورا مورد توجه قرار گیرد
 • جلسات طوفان فکری و حل مسئله
 • در صورت وجود، کارمندان جدید را وارد کنید
 • بحث تغییر دانش، در صورت وجود
 • شناسایی مشارکت کنندگان کلیدی

اهداف کسب و کار در مرکز

بهترین مدیریت تیم توسعه نرم افزار تضمین می کند که اهداف تجاری شما در مرکز کل پروژه قرار دارند. محصول دیجیتالی که توسط یک شرکت برون سپاری سفارشی فناوری اطلاعات ساخته می شود، نتیجه مجموعه ای از فرآیندها و کار هوشمندانه است.

با هر ارتباطی، باید به ذینفعان اهداف تجاری مورد نظر خود را یادآوری کنید. هرگز اجازه ندهید هیچ سوالی از ذهن شما دور بماند، زیرا اگر توسعه دهندگان نرم افزار از نگرانی های شما آگاه نباشند، محصول راه خود را گم کرده و از هدف منحرف می شود. برخی از کارآفرینان، دقیقاً به همین دلیل، مدیران بازاریابی خود را برای اطمینان از برآورده شدن اهداف تعیین شده، مراقب خود نگه می دارند.

آن را شخصاً بگیرید

اگرچه یک تیم حرفه‌ای خدمات نرم‌افزاری از راه دور روی پروژه‌های خود سخت کار می‌کند، مطمئناً حفظ ارتباطات شخصی همیشه یک مایل اضافی را از شما می‌برد. با این حال، شما باید شخصیت های واضح و متمایز داشته باشید – به عنوان یک خریدار و به عنوان یک فرد دوستانه.

همانطور که با اعضای کلیدی، مدیران و تیم توسعه نرم افزار تعامل دارید، باید یک رابطه دوستانه ایجاد کنید تا آنها به پروژه شما توجه شخصی داشته باشند.

راه های مختلفی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار از راه دور وجود دارد. اما مدیریت یک تیم توسعه نرم افزار از راه دور اختصاصی چالش برانگیز اما شدنی است. با گام‌ها و نکات ساده‌ای که در بالا ذکر شد، می‌توانید به‌طور یکپارچه با تعدادی از افراد متعهد که از راه دور کار می‌کنند، مدیریت کنید.

پست چگونه به طور موثر تیم توسعه نرم افزار از راه دور خود را مدیریت کنیم؟ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

چگونه یک شرکت توسعه دهنده وب به رونق کسب و کار شما کمک می کند


هنگامی که صحبت از موفقیت در کسب و کار آنلاین می شود، دو مورد از همه مهمتر هستند: داشتن یک حضور آنلاین پایدار و ارائه یک وب سایت با کیفیت به مشتریان. و برای داشتن یک وب سایت موثر، به یک شرکت توسعه وب قابل اعتماد نیاز دارید که چشم انداز آنلاین کسب و کار شما را درک کند و درآمد بیشتری ایجاد کند. بنابراین، اگر به فکر ساختن یک وب سایت برای راه اندازی کسب و کار خود هستید، باید بدانید که چگونه توسعه وب موثر می تواند مسیر موفقیت شما را آسان کند.

بدون شک، یک وب سایت حرفه ای ستون فقرات کسب و کار شماست. داشتن یک وب سایت موثر به اندازه راه اندازی یک تجارت مهم است. در این دنیای دیجیتال، فکر کردن به موفقیت در کسب و کار بدون داشتن یک وب سایت فقط تخیل است. همانطور که مردم به طور فزاینده ای فناوری را درک می کنند، حضور آنلاین یک تجارت، صرف نظر از صنعت، تأثیر بسزایی در موفقیت آن دارد.

در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چرا یک شرکت توسعه وب می تواند به شما کمک کند تا شروعی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید. اما ابتدا چند چیز اساسی نوشتیم.

حقایق جالب در مورد وب سایت کسب و کار

 • بر اساس گزارش دفتر مدیریت کسب و کارهای کوچک، 31.7 میلیون کسب و کار کوچک در ایالات متحده وجود دارد، اگرچه تقریبا 50 درصد از آنها بدون وب سایت فعالیت می کنند.
 • 44 درصد از کسب و کارهای کوچک دارای وب سایت، ناامیدی خود را از وب سایت های موجود از نظر پاسخ گویی، کاربرپسندی و طراحی ابراز کردند.
 • مطالعه دیگری نشان می دهد که اگر وب سایت شما ضعیف طراحی شده باشد، می توانید 38 درصد از مشتریان خود را از دست بدهید.
 • همچنین مهم است که توجه داشته باشید که حدود 38.5٪ از کاربران کسب و کار شما را بر اساس ظاهر وب سایت شما ارزیابی می کنند.
 • یک مشکل نگران کننده این است که اگر وب سایت شما کند باشد، 40 درصد از مشتریان خود را از دست خواهید داد.
 • بنابراین، حقایق زیادی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید که شرکت‌ها به وب‌سایت‌ها نیاز دارند، و آن‌هایی که وب‌سایت دارند باید مشکلاتی را که با وب‌سایت‌های موجود خود با آن مواجه هستند، تجدید نظر کنند.

چرا به یک وب سایت نیاز دارید؟

«معنای وب سایت در دنیای امروز چیست؟» سوالی درست است که هر کسب و کار تازه ای می خواهد بداند. و تنها پاسخ ساده به این سوال “دسترسی به اطلاعات” است. در دنیای دیجیتالی شدن، شما باید یک وب سایت داشته باشید. در اصل، یک وب سایت با ارائه تمام اطلاعاتی که می خواهید با مشتریان خود به اشتراک بگذارید یا خدمات ارائه دهید یا محصولات را بفروشید، به تمام اهداف شما خدمت می کند.

چگونه یک وب سایت به رشد کسب و کار کمک می کند؟

با تحقیق آسان در مورد خدمات و محصولات خود در صفحه وب سایت خود، با دستیابی به مخاطبان یا مشتریان در سراسر مرزها، کسب و کار خود را به سرعت گسترش می دهید. علاوه بر این، وب سایت شما یک “نقطه قرارداد” مناسب را ارائه می دهد تا مشتریان شما بتوانند با شما تماس بگیرند و درباره محصولات و برندهای شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اهداف اصلی یک وب سایت تجاری

به طور موثر کسب و کار آنلاین خود را نشان دهید: با یک وب سایت، یک ویترین مجازی یا کسب و کار خود را در اختیار مشتریان خود قرار می دهید.

ایجاد هویت برند: یک وب سایت با طراحی تعاملی و اطلاعات قابل اعتماد باعث اعتماد مشتریان می شود.

در دسترس بودن 24/7: هنگامی که شما یک وب سایت دارید، کسب و کار شما را به صورت 24 ساعته در دسترس مشتریان قرار می دهد.

پیشبرد فروش: هدف نهایی کسب و کار شما فروش خدمات و محصولات شماست. یک وب‌سایت خوب با ارائه محیطی سریع‌تر و راحت‌تر به مشتریان، فروش را ارتقا می‌دهد.

آیا می دانستید آنچه که ما در اینجا پیشنهاد کرده ایم توسعه وب موثر است؟

بنابراین، باید مطمئن شوید که وب‌سایتی دارید که از روندهای مدرن در طراحی وب استفاده می‌کند و تقاضای نسلی را که فناوری را می‌شناسند برآورده می‌کند. پاراگراف های زیر با پاسخ به این سوال اساسی می آیند که چگونه یک شرکت توسعه اپلیکیشن وب به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید. کاوش؛

چرا توسعه دهندگان وب یا یک شرکت توسعه وب برای کسب و کار شما مهم هستند؟

از آنجایی که یک وب سایت راهی برای گسترش آگاهی در مورد خدمات یا محصولات است، توسعه وب تضمین می کند که وب سایت شما به طور مؤثر اهداف شما را به مشتریان خود منتقل می کند. وب سایت با دسترسی در دسترس به اطلاعات و ناوبری روان اهداف تجاری شما را برآورده می کند. هنگامی که با یک شرکت توسعه وب تماس می گیرید، آنها؛

نیاز را بررسی کنید

یک شرکت توسعه وب خوب تضمین می کند که وب سایت شما برای خدمت به اهداف شما بهینه شده است. با مطالعه الزامات، انجام تحقیقات دقیق و تجزیه و تحلیل رقابتی شروع می شود.

پیشنهاد کارشناسی

مشاوران توسعه وب شما یک راه حل جایگزین در صورت یافتن نقاط ضعف در محدوده پروژه ارائه می دهند.

طرحی که مطابق با آخرین روندها باشد

یک آژانس توسعه وب تضمین می کند که طراحی وب سایت شما مطابق با آخرین روندهای طراحی وب سایت است که تأثیر عمیقی بر فرآیندهای فکری مشتریان دارد. ناوبری بهتر دسترسی سریع مشتریان به چیزها و تعامل با خدمات و محصولات را تضمین می کند.

وب سایت های با کیفیت بالا

استخدام توسعه دهندگان وب سایت از یک شرکت معتبر توسعه وب تضمین می کند که وب سایت با استفاده از فناوری مناسب برنامه ریزی شده است. یک وب سایت خوب جذابیت زیبایی شناسی ارائه می دهد که تأثیر قابل توجهی بر روند تفکر مشتریان شما دارد. این بدان معنی است که مشتریان شما محصولاتی را خریداری می کنند یا از خدمات استفاده می کنند و دوست دارند با الزامات تکرار شونده بازگردند.

همکاری تیمی

یک آژانس توسعه وب تیمی را برای کار روی پروژه شما فراهم می کند و همکاری تیمی بهتر منجر به توسعه محصول با کیفیت بالا می شود. به عنوان مثال، توسعه وب فرآیندی است که در آن طراحی و توسعه باید پشت سر هم کار کنند. آنها مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان دارند که فناوری ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی را می دانند که به بهترین وجه نیازهای پروژه شما را برآورده می کند.

هنگامی که با یک شرکت توسعه وب تماس می گیرید، آنها تیمی را ایجاد می کنند که توسط مدیر پروژه رهبری می شود و توسط رهبران تیم پشتیبانی می شود. مهندسان نرم افزار این گروه نه تنها در زبان برنامه نویسی مربوطه خود متخصص هستند، بلکه مهارت های ارتباطی خوبی نیز دارند. این بدان معنی است که آنها به راحتی با هم ارتباط برقرار می کنند و محدوده پروژه شما را درک می کنند.

صرفه جویی در هزینه های توسعه

هزینه توسعه یک وب سایت بسته به عوامل مختلفی از جمله؛

 • می خواهید با وب سایت خود به چه چیزی برسید؟
 • برای رسیدن به اهداف خود به چه ویژگی هایی نیاز دارید؟
 • پیچیدگی ویژگی ها
 • چه کسی وب سایت شما را می سازد

این عوامل به شدت بر هزینه توسعه وب تأثیر می گذارد. شما می توانید با برون سپاری پروژه های توسعه وب سایت به شرکتی که خدمات توسعه وب مقرون به صرفه ارائه می دهد، در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. یک شرکت توسعه وب خوب به شما کمک می کند محصولات قابل اعتمادی ایجاد کنید که وب سایت شما را بسیار کارآمد نگه می دارد و در طولانی مدت در هزینه های نگهداری وب سایت صرفه جویی می کند.

شما پروژه های با کیفیت بالا دریافت می کنید

یک شرکت توسعه وب اغلب ابزارهای خاصی از جمله مدیریت پروژه و ابزارهای همکاری بر اساس پروژه های خاص را ارائه می دهد. این بدان معناست که پروژه به طور مداوم در حال تحول خواهد بود و شما آن را در مهلت مقرر دریافت خواهید کرد.

آخرین افکار

وقتی نوبت به پایان می رسد، مشتریان زمان را به هزینه ارزش می دهند. آنها خدمات سریع تر، روان تر و راحت تر را نسبت به فرآیندهای پیچیده و غیرفعال ارزش می دهند. و تنها یک آژانس طراحی و توسعه وب خوب می تواند به شما کمک کند تا همه این موارد را به مشتریان خود ارائه دهید. بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی یا برنامه‌ریزی برای ایجاد یک وب‌سایت هستید، همین امروز با شریک مورد اعتماد خود تماس بگیرید و مطمئن شوید که کسب‌وکارتان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

نشریه چگونه یک شرکت توسعه وب به کسب و کار شما کمک می کند برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

طراحی برنامه: به کسب و کار اجازه می دهد گام های بزرگی بردارد


وقتی فقط 10 دقیقه فرصت دارید از گالری ملی لندن دیدن کنید، چه کار می کنید؟ شما به سرعت در مورد نقاشی های ون گوگ می پرسید، سپس گل های آفتابگردان را پیدا می کنید و سپس استراحت می کنید. در مدت زمان کوتاهی بهترین تجربه را خواهید داشت. طراحی اپلیکیشن موبایل شبیه این بازدید است که در آن افراد طراحی اپلیکیشن را در چند ثانیه حس می کنند.

رابط کاربری تصویری از UX ترسیم می‌کند، زیرا مردم وقت ندارند روی یک رابط کاربری بد تلف کنند. آنها به دنبال گل آفتابگردان در طراحی اپلیکیشن شما هستند. اگر بارگذاری تصاویر در وب سایت بیش از حد طول بکشد، چیدمان جذاب نباشد، عناصر طراحی به درستی سازماندهی نشده باشند و طراحی به هم ریخته به نظر برسد، کاربران برای رها کردن برنامه وقت نمی گذارند.

بیایید انگشتان پا را در آب فرو کنیم تا بفهمیم آمار چه می گوید:

 • 75 درصد از مردم زمانی را صرف خواندن محتوایی می کنند که به زیبایی طراحی شده است، زمانی که 15 دقیقه زمان دارند تا در برنامه حرکت کنند.
 • اگر تصاویر برای مدت طولانی بارگیری شوند، 90٪ از مردم استفاده از برنامه را متوقف می کنند.
 • 74 درصد از بازدیدکنندگان به برنامه بازمی گردند اگر تجربه کاربری خوبی ارائه دهد.

آمار UI و UX نشان می دهد که تسلط بر هنر طراحی اپلیکیشن ضروری است، در غیر این صورت بازی را از دست خواهید داد. قبل از اینکه عمیق تر به درک چگونگی ایجاد یک طراحی انحصاری بپردازیم، اجازه دهید به طور خلاصه مفهوم اساسی طراحی اپلیکیشن را درک کنیم.

فهرست

 • طراحی اپلیکیشن چیست؟
 • تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟
 • مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟
 • چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

طراحی اپلیکیشن چیست؟

طراحی اپلیکیشن قسمت جلویی اپلیکیشن موبایل است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و به آنها اجازه حرکت در اپلیکیشن را بدهند. رابط بصری فقط ترکیبی از رنگ ها، فونت ها، انیمیشن ها، دکمه ها و دیگر عناصر طراحی نیست. در عوض، فراتر از تجسم غنی است. تیم طراحان و توسعه دهندگان تحقیقات بازار را انجام می دهند، نمونه اولیه ایجاد می کنند، مصاحبه هایی با کاربران انجام می دهند و آزمایش های دقیقی را برای توسعه رابط کاربری برنامه انجام می دهند که نمایش روان UX را تضمین می کند.

طراحی اپلیکیشن ترکیبی عالی از طراحی UI و UX است که در نهایت مسئول ارائه یک تجربه شگفت انگیز است. UI یک رابط بصری است که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند و UX بخشی تعاملی از رابط است که به کاربران اجازه می دهد به طور یکپارچه با برنامه تعامل داشته باشند. بیایید تفاوت بین این دو را درک کنیم.

طراحی UI

طراحی یک رابط کاربری مربوط به حل نمایش گرافیکی عناصر بصری مانند طرح رنگ، آیکون ها، تایپوگرافی و فاصله در چیدمان است که آن را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر و جذاب می کند. طراحی رابط کاربری اپلیکیشن هویت برند را به نمایش می گذارد که به جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.

طراحی UX

طراحی UX شامل تعامل روان کاربران با طراحی اپلیکیشن، شناخت بهتر احساسات، ادراکات، احساسات، رضایت و قضاوت مشتریان است. هرچه دسترسی و تعامل با عملکرد برنامه آسان تر و آسان تر باشد، طراحی UX بهتر در نظر گرفته می شود.

تفاوت بین طراحی UI و UX چیست؟

اغلب طراحی UI و UX به درستی درک نمی شود. معمولاً اگر طراحی رابط کاربری باعث شود کاربران محصول/خدمت را تجربه کنند، پس شما یک طراح UX هستید. این بزرگترین افسانه است. این مانند – اگر بتوانید مشکل را در خط لوله حل کنید، یک لوله کش هستید.

طراحی UI و UX دو چیز متفاوت هستند، اما اصلا قابل مقایسه نیستند. هر دو از مجموعه ای از اجزای طراحی مختلف تشکیل شده اند که با هم تجربه کاربر را تشکیل می دهند. با این حال، استفاده از این دو اصطلاح به جای یکدیگر اشتباه است.

“رابط کاربری بر روی محصول متمرکز شده است، مجموعه ای از عکس های فوری در طول زمان، که مختص سبک بصری، ساختار، برچسب ها و موارد دیگر است. UX بر روی کاربر و سفر او در محصول تمرکز دارد. – اسکات جنسون، استراتژیست محصول سابق در گوگل.

مزایای طراحی UI / UX برای موفقیت کسب و کار چیست؟

بهینه سازی بهره وری

رابط کاربری کاملاً تحقیق شده و طراحی شده این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند جستجو کنند و به راحتی در برنامه حرکت کنند. مصرف کنندگان را راضی می کند و شانس خرید فوری را بهبود می بخشد که به نوبه خود کارایی و بهره وری را بهبود می بخشد.

تبدیل بهبود یافته

تحقیقات مصرف‌کننده و تست قابلیت استفاده به شناخت ساختار ناوبری، طرح‌بندی، حداقل طراحی و محتوایی که کاربران دوست دارند در برنامه‌ای که آنها را مجذوب می‌کند ببینند، کمک می‌کند. می‌توانید نکات طراحی اپلیکیشن را برای کمک به طراحی یک طراحی متمرکز بر کاربر در نظر بگیرید که نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد و حفظ مشتری را به حداکثر می‌رساند.

ثبات را بهبود بخشید

طراحی UI و UX فقط در مورد افزودن متوالی اجزای بصری نیست. در عوض، استفاده از ترکیب مناسبی از اجزای طراحی UI و UX است که ظاهر و احساس منحصر به فردی را به اپلیکیشن موبایل ارائه می‌کند. طراحی سفارشی که تمام عناصر بصری را به صورت هماهنگ و متوالی مرتب می کند، بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد.

کاهش هزینه های طراحی

طراحی خوب برنامه ریزی شده زمان، منابع و سرمایه گذاری در تلاش هایی را کاهش می دهد که در غیر این صورت در ساخت عناصر طراحی نامناسب یا غیر ضروری تلف می شوند. علاوه بر این، احتمال تغییر یا ارتقاء مکرر طرح را از بین می برد که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی می شود.

به همین دلیل است که شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل همیشه نظرسنجی‌های سفارشی را برای طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند، که تلاش غیرضروری را که در طراحی مکرر از بین می‌رود، حذف می‌کند، که باعث کاهش بیشتر هزینه‌های توسعه می‌شود. این تحقیق امکان ایجاد یک طرح طراحی متناسب با نیازهای کاربران را فراهم می کند، که باعث می شود طراحی برنامه به یکباره تایید شود یا نیاز به تغییرات بی اهمیت داشته باشد.

یک لبه اضافی بگیرید

در مقابل پس‌زمینه رقابت شدید، شرکت‌ها تقریباً محصولات/خدمات مشابهی را با تفاوت‌های جزئی ارائه می‌کنند، که این امر باعث می‌شود برنامه با طراحی منحصربه‌فرد متمایز شود. طراحی اپلیکیشن می تواند بازدیدکنندگان را درگیر کند، آنها را وادار کند بارها و بارها برگردند و خرید کنند. طراحی انحصاری برنامه به کسب و کار اجازه می دهد تا خود را به طور انحصاری در بازار نشان دهد.

چگونه یک برنامه کاربردی منحصر به فرد ایجاد کنیم که به کسب و کار اجازه می دهد موفق باقی بماند؟

فرضیه محصول

در ابتدا از مشتری خواسته می شود تا محدوده پروژه را به اشتراک بگذارد تا تیم بتواند اهداف پروژه و مشکل واقعی را که برای مخاطب هدف حل می کند حدس بزند و به دنبال آن انتظارات برای طراحی بصری وجود دارد. اطلاعات برای تشریح احتمالات و چالش های احتمالی در طراحی برنامه از همان ابتدا بسیار مهم است.

افتتاحیه کارگاه

پوشیدن کفش‌های مصرف‌کننده برای شناسایی نیازها و چالش‌های مصرف‌کنندگانی که با آن‌ها روبرو هستند، مهم است. کارگاه اکتشاف به آشکار شدن واقعیت جهانی کمک می کند. بهترین طراحان اپلیکیشن شروع به انجام تحقیقات عمیق در بازار و تحقیقات کاربر کرده اند تا به طراحی اپلیکیشنی دست پیدا کنند که کاربران آن را دوست داشته باشند و اپلیکیشن را در بازی نگه دارد.

این تحقیق شامل تجزیه و تحلیل رفتار کاربر، عادات مرور، ترجیحات محتوا و سایر مدل‌ها از طریق نظرسنجی و مصاحبه است. به شما امکان می دهد ارتباط عاطفی را با کاربران هدف ایجاد و تقویت کنید.

یک قاب سیم UX ایجاد کنید

به ارائه رابط کاربری یک اپلیکیشن سطح پایین قبل از طراحی، قاب سیم گفته می شود که ساختار رابط کاربری، تعاملات و انتقال ها را مشخص می کند. ابزارهای متعددی در دسترس هستند که طراحی قاب های سیمی را با استفاده از گزینه های کشیدن و رها کردن دکمه ها، فلش ها، اشکال و موارد دیگر را برای طراحان آسان تر می کند.

قاب کابل اتصالی به مشتری ایده تقریبی از نحوه عملکرد طراحی برنامه آینده در یک جریان می دهد. این یک جایگزین خوب برای آزمایش آب با ایجاد یک قاب کابل UX است، به جای کشف مجدد چرخ هنگام ایجاد یک طرح برنامه. برای ساخت یک قاب سیمی موثر می توانید این نکات را دنبال کنید.

نمونه سازی

نمونه‌های اولیه از دقت پایین تا بالا ایجاد می‌شوند که به تیم طراحی اجازه می‌دهد تا با جریان برنامه ارتباط برقرار کند و طراحی را به صورت بصری به مشتری تجاری تجربه کند. نمونه اولیه دیجیتال نسبتاً طراحی آینده برنامه را بازتولید می کند. توسعه نمونه‌های اولیه با دقت پایین پس از ایجاد فریم ترجیح داده می‌شود زیرا این یک رویکرد ارزان و زمان‌بر است. وقتی هدف از نمونه سازی، آزمایش ظاهر و احساس برنامه است، با یک نمونه اولیه با دقت پایین سرویس می شود، هدر دادن پول هیچ فایده ای ندارد.

طراحی UI

ما یک مطالعه UX انجام دادیم، یک قاب سیمی ایجاد کردیم و یک نمونه اولیه ساختیم تا بدانیم برنامه چگونه کار می کند و ظاهر آن چگونه است. نتیجه به دست آمده پس از تست UX و تکرار با طراحی UI شکل می گیرد. در اینجا، طراحان UI با فونت ها، طرح های رنگی، دکمه ها، انیمیشن ها، تصاویر طراحی، اشکال و موارد دیگر آزمایش می کنند تا یک رابط کاربری شیک ایجاد کنند.

تست طراحی اپلیکیشن

رابط کاربری که یک بار طراحی شده است، بارها آزمایش شده و تکرار شده است تا اطمینان حاصل شود که هنگام راه اندازی برنامه، با مخاطبان هدف به خوبی پیش می رود. تست A/B، تست داخلی و بررسی‌ها برای اطمینان از تایید اعتبار طراحی توسط کاربران هدف و فراتر از انتظارات مشتری انجام می‌شود.

در نهایت، زمان به تصویر کشیدن یک طرح است

طراحی اپلیکیشن با استفاده از یک روش منعطف انجام می شود به طوری که تشخیص، ساختار، طراحی و آزمایش برای هر سرعت ادامه دارد. طراحی اپلیکیشن به تیم توسعه ارائه می شود و سپس به صورت قطعات برای تایید به مشتری تحویل داده می شود تا کارهای طراحی به صورت متوالی حرکت کنند.

آن را بپیچید

طراحی اپلیکیشن کار یک جو معمولی نیست. این نیاز به حرفه ای بودن، پیچ و تاب خلاقانه و طراحی زیبایی دارد که طراحی اپلیکیشن را دقیق می کند و به کسب و کار اجازه می دهد به اهداف دست یابد. ایجاد هنر طراحی اپلیکیشن مستلزم آن است که تمام نکات طراحی اپلیکیشن را مرور کنید و از استراتژی‌های طراحی تاکتیکی استفاده کنید که به نقشه‌برداری دقیق UI/UX از تحقیقات رابط کاربری تا تحویل طراحی اجازه می‌دهد. طرحی ایجاد کنید که فراتر از طراحی رابط کاربری باشد و یک UX غیر قابل مقایسه طراحی کنید.

نشریه طراحی اپلیکیشن: اجازه دادن به کسب و کار برای برداشتن قدم های بزرگ اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.

Frontend در مقابل توسعه Backend: تفاوت چیست؟


خلاصه:

آیا یک وب سایت جذاب و در عین حال افشاگر نیست؟ آیا باز کردن یک وب‌سایت و مشاهده هر عکس، گرافیک و محتوا باعث نمی‌شود که شما شناخته شوید؟ قطعا همینطور است. اما سرگرم کننده ترین آن چیست – چگونه یک وب سایت زیبا، سالم و کاملا کاربردی بسازیم؟ خوب، توسعه وب شامل دو مؤلفه اصلی است: توسعه وب پیشانی و باطن. ممکن است شما با اصطلاحات آشنا باشید، اما جزئیات آنها را نه. این وبلاگ قسمت های جلویی و پشتی را به طور عمیق مورد بحث قرار می دهد.

مقدمه:

توسعه وب مطمئناً یک کار هیجان انگیز است، اما چیزی که اکثر مردم فراموش می کنند این است که فقط شرکت های توسعه وب با مهارت بالا می توانند این کار را به طور موثر انجام دهند تا کسب و کار بتواند به سهم خود از موفقیت دست یابد. این ما را به این سوال می رساند که «چرا»؟ چرا فقط افرادی که تحصیل کرده اند، آموزش دیده اند و به صورت پاره وقت روی توسعه وب کار کرده اند، می توانند چیزی شبیه به “وب سایت کامل” ایجاد کنند؟ خوب، این به این دلیل است که اصطلاح توسعه وب به دو جزء اصلی تقسیم می شود – توسعه frontend و backend.

هر دو مؤلفه دست به دست هم می دهند تا ساده ترین و حتی پیچیده ترین وب سایت ها را ایجاد کنند. آیا این دو بخش جدایی ناپذیر توسعه وب به همان اندازه که به نظر می رسد متفاوت هستند؟ چگونه توسعه وب سایت به آنها بستگی دارد؟ آیا یکی از دیگری مهمتر است یا بهتر؟
بیایید پاسخ های خود را پیدا کنیم!

فهرست

 • توسعه frontend چیست؟
 • توسعه باطن چیست؟
 • ویژگی های توسعه Frontend و Backend
 • زبان های مورد استفاده در توسعه frontend و backend
 • توسعه Backend در مقابل Frontend – تفاوت های کلیدی
 • هزینه های ساخت یک وب سایت عالی در سال 2022
 • تنها بهترین شرکت توسعه وب را استخدام کنید

Frontend Development چیست؟

منبع: Wix.com

Frontend به معنای چیزی است که چشم می تواند ببیند. به عبارت ساده، وب سایت نهایی که مشتریان می توانند ببینند، استفاده کنند و از آن لذت ببرند، فرانت اند نامیده می شود. کسی که فرانت اند را توسعه می دهد، توسعه دهنده فرانت اند نامیده می شود. توسعه دهندگان واجد شرایط و واجد شرایط، رابط کاربری و تجربه کاربری طراحی شده را ایجاد می کنند. به طور خلاصه، توسعه دهنده frontend به طراحی وب حیات می بخشد.

مهارت های کلیدی که توسعه دهنده Frontend به آن نیاز دارد عبارتند از:

 • آشنایی با HTML, CSS, JavaScript.
 • باید در مورد چارچوب هایی مانند Angular.js و ReactJS بدانید.
 • علاوه بر این، آنها باید GIT و GITHUB (سیستم کنترل نسخه) را نیز حفظ کنند.

Backend Development چیست؟

منبع: ResearchGate

در مقابل، توسعه Backend به جای “آنچه در پشت” Frontend است است. با کدهای Backend، اقدامات کاربر تجزیه و تحلیل و برگردانده می شود. به کسی که Backend را در وب سایت توسعه می دهد توسعه دهنده Backend می گویند. وظیفه اصلی توسعه دهنده Backend اتصال هر عنصر Frontend (وب سایت) با پایگاه داده است. به طور خلاصه، Backend از بخش “عملکردی” وب سایت مراقبت می کند.

مهارت های کلیدی که یک توسعه دهنده Backend نیاز دارد عبارتند از:

 • آشنایی با PHP، laravel، NodeJS، Python، Java، Ruby و سایر زبان های Backend.
 • باید سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) و رابط برنامه کاربردی (API) را درک کند.

ویژگی های توسعه Frontend و Backend

در زیر ویژگی‌های اصلی باطن در برابر اینترفیس آورده شده است. آنها را با دقت بخوانید.

توسعه Frontend

ارائه مشتری: به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا وب سایت را به صورت محلی با جاوا اسکریپت در مرورگر کاربر نمایش دهند.

رندر سرور: سایت ها مستقیماً در مرورگر کاربر نمایش داده می شوند. این رندر بر اساس تغییرات درخواستی کاربر است.

بهينه سازي: سرعت بارگذاری وب سایت برای کاربران مهم است. بنابراین، HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای ارائه سریع‌تر بارگذاری وب‌سایت تنظیم شده‌اند.

توسعه Backend

پایگاه داده: پایگاه داده اطلاعات لازم کاربر را ذخیره می کند.

معماری وب سایت: اساساً شامل درک اهداف توسعه وب است.

اسکریپت نویسی: این شامل قالب بندی مناسب قاب است.

UI یا API برنامه: ابزاری است که برای انتقال پیام ها به دستگاه و بازیابی اطلاعات لازم استفاده می شود.

زبان های Frontend و Backend

زبان های مورد استفاده در توسعه رابط و باطن اقیانوس ها از هم جدا هستند. در اینجا، خودتان ببینید آنچه را که خواندید باور کنید!

زبان های توسعه Frontend

HTML

این زبان اصلی کدنویسی است. این زبان نشانه گذاری برای ایجاد و سازماندهی محتوای وب که در مرورگر نمایش داده می شود استفاده می شود.

CSS

CSS را به عنوان یک همراه HTML در نظر بگیرید. این زبان جلویی سبک محتوا را تعیین می کند، مانند طرح بندی، سبک قلم و حتی رنگ فونت.

جاوا اسکریپت

این زبان برنامه نویسی برای ایجاد عناصر تعاملی بیشتر در وب، مانند فرم های تماس، منوهای کشویی و موارد دیگر استفاده می شود.

زبان های توسعه Backend

پایتون

این احتمالاً رایج ترین زبان مورد استفاده برای توسعه Backend است. توسعه دهندگان این زبان را دوست دارند زیرا کتابخانه های بزرگی دارد، منعطف است، کد قابل خواندن است و غیره.

PHP

PHP همچنین یک زبان توسعه پس زمینه محبوب است. این زبان به دلیل امنیت قوی، ویژگی های برنامه نویسی شی گرا، سازگاری بین پلتفرم ها و موارد دیگر شناخته شده است.

جاوا

جاوا به طور گسترده برای ساخت برنامه های اندروید و دسکتاپ استفاده می شود. از دیگر مزایای استفاده از این زبان می توان به تخصیص خودکار حافظه و قابلیت حمل اشاره کرد.

انتهای جلو در مقابل انتهای عقب

در اینجا تفاوت دقیق بین توسعه باطن و فرانت اند وجود دارد که هر صاحب وب سایت و به زودی یک توسعه دهنده وب باید بداند!

تفاوت های کلیدی

1. قسمت جلویی وب سایت قسمت “قابل مشاهده” است. اینجاست که بازدیدکنندگان می توانند با هم تعامل داشته باشند و اقدام کنند. به طور خلاصه کاربران می توانند این قسمت را ببینند. از سوی دیگر، باطن برای مصرف کنندگان “نامرئی” است. این بخش از توسعه وب داده ها را جمع آوری می کند، پردازش می کند و عملکرد وب سایت را پردازش می کند.

2. توسعه دهنده Frontend با طراحی چیدمان سروکار دارد. در حالی که توسعه دهنده باطن از عملکرد مراقبت می کند.

3. تا آنجا که توسعه دهندگان مربوطه باید در مورد ژانر خود بدانند، آنها همچنین باید در مورد دیگری نیز اطلاعات داشته باشند. یعنی توسعه‌دهنده رابط باید دانش کاری در مورد Backend داشته باشد و بالعکس.

سایر تفاوت‌های اصلی: توسعه باطن در مقابل پیش‌فرض

این جدول شامل تفاوت اصلی دیگر بین توسعه Backend و Frontend است.

توسعه جلویی توسعه پس زمینه
تعریف
این شامل بخشی است که در آن اجزای بصری یک برنامه وب در آن وجود دارد
باید به طور موثر اعمال شود.
در اینجا توابع برنامه وب باید به درستی پیاده سازی شوند. شامل پایگاه داده، مدیریت سرور و موارد دیگر است.
مجموعه ای از مهارت ها مورد نیاز است
مجموعه مهارت های اولیه نیاز به دانش عملی و HTML دارد،
بوت استرپ، CSS، SASS و جاوا اسکریپت.
مجموعه مهارت های اولیه نیاز به دانش عملی و دانش PHP، laravel، codeigniterPython، Ruby، Java،
هدف اصلی
هدف این است که برنامه وب در دسترس همه باشد.
همچنین وب سایت باید به تمامی پلتفرم ها مانند لپ تاپ، گوشی های هوشمند و … واکنش گرا باشد.
هدف از توسعه Backend این است که اطمینان حاصل شود که برنامه وب در همه شرایط به خوبی اجرا می شود. باید مقیاس پذیر، تأخیر کم و کارآمد باشد.
نقش تیم توسعه
این تیم مسئول طراحی و توسعه است
بخش های “بصری” برنامه.
این تیم مسئول پیوند رابط به صفحات و تضمین امنیت کاربر است.

هزینه های ساخت یک وب سایت عالی در سال 2022

هزینه ساخت یک وب سایت چقدر است؟ / هزینه یک وب سایت حرفه ای در سال 2022 چقدر است؟ خب، این سوالی است که ممکن است در حال حاضر بیشتر شما بپرسید. اما ما یک پاسخ آماده برای شما داریم.

به غیر از توسعه رابط ضد بک‌اند، بسیاری از عوامل دیگر مسئول تعیین هزینه نهایی توسعه وب‌سایت هستند.

در اینجا 5 عامل کلیدی وجود دارد:

 • نام دامنه
 • عملکرد وب سایت
 • پشتیبانی وب سایت
 • اندازه سایت
 • پلت فرم میزبانی وب سایت

هزینه توسعه یک وب سایت از نظر اندازه، تجارت و حتی پیچیدگی متفاوت است. این جدول تخمین تقریبی از هزینه هایی را که ممکن است برای ساخت یک وب سایت بپردازید را نشان می دهد. آه! به یاد داشته باشید که عامل دیگری که می تواند هزینه ها را افزایش دهد، شرکت توسعه وب سایتی است که می توانید استخدام کنید. تعدادی شرکت توسعه وب در دنیا وجود دارد. انتخاب به شما، نیازهای کسب و کار و به خصوص بودجه شما بستگی دارد. به عنوان یک تصمیم گیرنده تجاری، باید برای آخرین بار اشاره کنید. برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه، در اینجا راهنمای کارآفرینان در مورد هزینه ساخت یک وب سایت است.

تنها بهترین شرکت توسعه وب را استخدام کنید

کارشناسان فقط توصیه می کنند که توسعه وب سایت را برون سپاری کنید. چرا؟ دلایل جدی برای اختصاص عبارتند از؛

 • این به شما اجازه می دهد تا پول زیادی را پس انداز کنید.
 • این به شما امکان می دهد به طیف وسیع تری از استعدادها برای استخدام دسترسی داشته باشید.
 • مقیاس پذیری پروژه شما را افزایش می دهد.
 • خطر اشتباهات پرهزینه را کاهش می دهد.
 • حرفه ای ها سریع کار می کنند!

اکنون که چک لیست و تفاوت کلیدی بین توسعه باطن و فرانت اند را در اختیار دارید، وقت آن است که یک تصمیم عاقلانه بگیرید. با استخدام کارشناسان برای ساخت وب سایت کسب و کار خود، پای راست خود را به جلو بگذارید!

نتیجه

در نتیجه، توسعه وب رابط و باطن دو مفهوم موازی هستند که در طول توسعه وب سایت دست به دست هم می دهند. در حالی که قسمت جلویی قسمت قابل مشاهده وب سایت است، باطن همان چیزی است که پشت سر گذاشته می شود. مهم نیست که چه نقشی ایفا می کنند، هر دو برای ارائه یک تجربه رضایت بخش مشتری هنگام باز کردن وب سایت شما بسیار مهم هستند!

نشریه Frontend در مقابل توسعه Backend: تفاوت چیست؟ برای اولین بار در TopDevelopers.co ظاهر شد.