منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد – کوچک اما قدرتمند

Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد – کوچک اما قدرتمند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد - کوچک اما قدرتمند

شاید شما در حال تلاش برای ساخت چنین کامپیوتر قدرتمند هستید ایستگاه کاری بر اساس معماری دست بودن. شرکت ADLINIC ماژول کوچک COM-HPC Ampere Altra فقط در اندازه های 200 در 160 ساخته شده است ، اما با وجود اندازه کوچک می تواند به شما قدرت فوق العاده ای بدهد.

80 هسته بازو با 768 گیگابایت رم

سالها استارتاپ نامیده می شود AmpereComputing تمرکز بر توسعه سخت افزار سیلیکونی بر اساس معماری Arm ، برای استفاده به عنوان مرکز داده ، فضایی است که هنوز x86 او در این پادشاهی سلطنت می کند. سرانجام ، دو سال پیش ، این شرکت یکی از پردازنده های خود را پیکربندی کرد ایستگاه کاری و از طریق Avantek به فروش می رسد. سرانجام در این هفته ، Adlink یک برد کوچک را معرفی کرد که دارای مقدار قابل توجهی هسته و RAM است. در واقع ، برای اولین بار در جهان ، این شرکت ماژول سرور COM-HPC را برای ساخت ایستگاه های کاری مینیاتوری معرفی کرد. این ماژول کوچک می تواند با 80 هسته 64 بیتی از نوع دست Neoverse N1 مورد استفاده قرار گیرد.

Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد - کوچک اما قدرتمند
Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد - کوچک اما قدرتمند

با تشکر از تراشه Altra Soc آمپر این قابلیت را دارد که 80 هسته بازو با حداکثر داشته باشد 2.8 گیگاهرتز سرعت فقط با مصرف انرژی 175 وات آغاز شده. ماژول COM-HPC Ampere Altra قابلیت پشتیبانی در مجموع از 6 کانال RAM 768 گیگابایت دارای DDR4 و همچنین PCIe 4.0 است. در صورت لزوم ، ماژول حتی می تواند بر روی مادربرد قرار گیرد E-ATX قرارداد.

سیستم خنک کننده مایع برای افزایش کارایی

Adlink می گوید COM-HPC Ampere Altra با معماری باز مقیاس پذیر برای کیت توسعه Embedded Edge (SOFAY) آنها سازگار هستند. این بدان معناست که این ماژول می تواند از 32 تا 80 هسته باشد بازو v8.2 64 کمی مقیاس بندی شده این سیستم می تواند به عنوان یک سیستم مرجع توسط سازندگان خودرو که نمونه های اولیه را می سازند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ، این شرکت نمونه اولیه سیستم خنک کننده مایع را برای توسعه دهندگان نرم افزار سرور مبتنی بر Arm توسعه داده است.

Adlick ماژول COM -HPC Ampere Altra را معرفی کرد - کوچک اما قدرتمند

الکس وانگ ، مدیر محصول تابلوها و ماژول های Adlink ، در بیانیه ای گفت:

با همکاری Ampere و Arm و استفاده آنها از Arm Neovere N1 ، بر اساس معماری Ampere Altra SoC ، ما توانسته ایم وات بسیار بالایی از مصرف برق را بدست آوریم و به شرکای استراتژیک و مشتریان خود اجازه می دهیم مقدار زیادی داده ذخیره کنند. هیچ نگرانی در مورد گرمای بیش از حد سخت افزار یا هزینه های نگهداری آن وجود ندارد.

این شرکت در حال حاضر ارسال نمونه های اولیه سیستم به شرکای خود را آغاز کرده است و سایر مشتریان می توانند آن را از قبل سفارش دهند. تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت آن و اینکه آیا این سیستم در دسترس عموم قرار می گیرد یا خیر ، وجود ندارد.

نشریات مشابه:

  • اینتل و AMD تا سال 2023 بر بازار سرور تسلط دارند – ARM در حال حاضر رقابتی نیست
  • هسته های ARM در ظرف Starlink – معماری برای همه دستگاه ها
  • یک قدم به توافق قرن نزدیکتر است ، اتحادیه اروپا در حال بررسی ادغام Nvidia و ARM است

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.