منو سایت

Alder Lake Mobile مشخصات تأیید شده – سری P و H

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Alder Lake Mobile مشخصات تأیید شده - سری P و H

مشخصات پردازنده های نسل دوازدهم موبایل Alder Lake توسط Intel با معرفی راهنمای توسعه دهندگان تأیید شد. در این مقاله ، ما مراحل مورد نیاز برای بهینه سازی نرم افزار برای معماری ترکیبی مانند Alder Lake را بررسی می کنیم.

بدون شک ، شما می دانید که Intel Alder Lake از دو نوع هسته کم مصرف و کم مصرف استفاده می کند. هر یک از این هسته ها کاربرد خاص خود را خواهند داشت و لزوماً وظایف یکسانی به آنها محول نخواهد شد. غول آبی قبلاً سری Alder Lake P را به عنوان جایگزین Tiger Lake U با دو هسته بزرگ و هشت هسته کم مصرف تأیید کرده است (حرف A در نمودار به معنی اتم است). نسل بعدی سری H همچنین تا 6 هسته بزرگ و 8 هسته کوچک را در خود جای خواهد داد.

مشخصات پردازنده های Alder Lake Mobile تأیید شده است

البته همه این تنظیمات قبلاً با افشای مختلف شناسایی شده اند. در حقیقت ، ما حتی آنها را در ارائه اینتل در روز معماری 2021 دیدیم. با این حال ، ما هرگز آنها را به طور رسمی تایید نکردیم.

  • معیارهای بیشتری نسبت به Core i9 12900K – حتی در بازی ها بهتر است؟
  • جزئیات جدید در مورد گرافیک Intel Arc – بدون قفل حفاری
  • عملکرد فاش شده برای Core i5 12400 – یک رقیب قدرتمند برای 5600X

مشخصات پردازنده های Alder Lake Mobile تأیید شده است

مشخصات پردازنده Alder Lake Mobile تایید شده است

این کتابچه راهنما همچنین ادعا می کند که پردازنده های Alder Lake دستورالعمل های AVX512 را دنبال خواهند کرد ، اما تنها در صورت غیر فعال بودن هسته های کم مصرف. سازندگان تصمیم می گیرند که آیا AVX512 باید فعال شود یا خیر. با این حال ، Ian Cutress از Anandtech گفت که این راهنما دارای اشکال است و به زودی به روز می شود (AVX512 در دریاچه آلدر موجود نیست).

جزئیات در مورد پردازنده های تلفن همراه Alder Lake

این راهنما ، همانطور که گفتیم ، بیشتر بر پیاده سازی نرم افزار پردازنده ترکیبی تمرکز دارد. در واقع ، استراتژی های مختلف بهینه سازی مانند عدم بهینه سازی ، سناریوی خوب و بهترین سناریو ذکر شده است. طبق این سند ، عدم بهینه سازی به این معنی است که پردازنده قادر به توزیع بار بین هسته ها نیست ، اگرچه ThreadDirector در هر صورت باید مسئول این کار باشد ، اما برخی از آنها را می توان توسط هسته های اشتباه پردازش کرد.

جزئیات در مورد پردازنده های تلفن همراه Alder Lake

در یک مورد خوب ، اینتل معتقد است که برنامه از معماری ترکیبی آگاه است. وظایف اصلی به هسته های قدرتمند اختصاص داده می شود و در عین حال وظایف غیر ضروری و کم اهمیت پس زمینه توسط هسته های کم مصرف انجام می شود.

در بهترین حالت ، همچنین نشان می دهد که چه بارهای خاصی باید توسط هسته های کم مصرف جابجا شود.

جزئیات در مورد پردازنده های تلفن همراه Alder Lake

این راهنما همچنین تأیید می کند که Alder Lake برای انواع سیستم عامل ها ، از جمله رومیزی ، لپ تاپ ، اولترابوک و دستگاه های 2 در 1 در دسترس خواهد بود. اما نسخه اولیه در سه ماهه چهارم 2021 (فقط مدلهای رومیزی) روی می دهد.

جزئیات در مورد پردازنده های تلفن همراه Alder Lake

خانواده Alder Lake S در ماه نوامبر در دسترس خواهند بود و قبل از آن شاهد افتتاح آنها در 27 اکتبر خواهیم بود. البته ، مدل های تلفن همراه ذکر شده احتمالاً تا سه ماهه اول سال آینده منتشر نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.